PEUGEOT 505 „Gouden" Corlongejan doorkneed in het grafisch vale ^1^1 't/O" nUNiPUTAB Dinsdag 18 september 1979 No. 4826 CHR. STREEKBLAD 0(P GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLIANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verachifnt tweemaal per iveekdinsdag- en vri}dagavond INGEZONDEN: Raadslid Arensman in de sclieerstoei I AANBIEDING I manou - I draaifauteuii I 330,- Jan de Keizer, 50 jaar in 't scliildersvalc Aanbesteding wegenaanleg „de Stel Ie'' P-T.T- bedrijfsbrandweer Goeree - Overf lakkee: Minder mannen - meer vrouwen werkloos Volleybal Goed verlopen jeugdtoernool Intermezzo OOLTGENSPL AAT OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT: Bezoek de INTRODU KTI ESH OW van het nieuwste wonder op wielen OPENINGSTIJDEN: vrijdag 21 september van 15.00 - 21.00 uur zaterdag 22 september van 09.00 -17.00 uur Oude Stad la Stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 -1202 Hoe te leven met bacterievuur Dam- en schaakver. „ONTSPANNING" te Ouddorp Fraudeur aangehouden Adjudant v. d. Velde vertrekt Weer oliebollen in Nieuwe Tonge „de Stelle" besloot zwemseizoen MIDDELHARNIS: EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Dierenbescherming SSe jaargang POSTBUS 8 3240 AA MIDDEUIARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sammelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Rabo Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract spedaal tarief. In de laatst gehouden raadsvergade ring te Middelhamis trok raadslid A- rensman van leer tegen dhr T. Nipius n.a.v. diens klacht dat het storten van bieten op de kade te Stad onzorgvuldig zou gebeuren waardoor schade aan zijn afrastering ontstaat. Dhr Arensman meende dat dhr Nipius een en ander nogal overdrijft... Even bleef het stil aan Stadse zijde, maar middels een in gezonden stuk heeft dhr Nipius laten Vlieten enig geschut in stelling te bren gen. Hij schreef: de ongenuanceerde uitspraken die dhr Arensman blijkens de verslaggeving heeft gebezigd missen elke grond en getuigen van een grote onzorgvuldigheid Terwijl dhr Arensman toch weet dat je alles wat je zegt moet kunnen ver antwoorden! Omdat ik de eerstkomen de twee weken aan deze zaak geen aandacht kan besteden verzoek ik dhr Arensman om binnen die periode alvast plaats te nemen in de scheerstoel waar na hij over enkele weken geknipt, ge schoren en hem de oren gewassen zul len worden. Wordt vervolgd T. Nipius, Stad. mnHHiuiiuiuiHffiimiinniuiiiBniitHyiinHiuniffinHHHiniiifliUHnNiuffitti^ MELISSANT: Huisschilder Jan de Keizer heeft vo rige week vrijdag zijn gouden schilders- jubileum -gevierd. Dat was overigens geen eigen initiatief, maar het was zijn werkgever, de fa A. J. Baart Zn die hem ertoe bracht de schilderskwast tenminste voor één dag te laten rusten. De jubilaris hoeft daar geen spijt van te hebben omdat hij met eigen familie leden en de leden van de fa Baart een heel genoegelijke dag beleefde. Dhr de Keizer die als 14-jarige begon heeft rond 40 jaar bij de fa Baart gewerkt; hij is thans 64 jaar. Namens de Schilders- bond werd hem een legpenning en een draagspeld aangeboden, met de bij deze onderscheiding behorende Oorkonde. Van het bedrijf kreeg dhr de Keizer naast de meest welgemeende dank woorden een mooi schilderij van zijn geboortestadje Goedereede. De Plaatselijke' Commissie voor de Ruilverkaveling „de Stelle" te Goede reede heeft gisteren, maandag, aanbe steed het bestek nr. 630-79/1, omvatten de het verbeteren en verharden van wegen, het graven en verruimen van waterlopen en het bouwen van kunst werken. Er waren 22 inschrijvingen. De drie laagsten waren: A.V.K. Oude Torige: 3.296.000,— (met risicoregeling) 3.376.000,(zonder risicoreg.) fa Bezuijen Ouddoi^: 3.357.000,(met risicoregeltngj 3.523.000,(zonder risicoreg.) G. V. Herk Nieuwerkerk a/d IJssel: 3.362.000,(met risicoregeling) 3.527.000,— (zonder risicoreg.) De directie wordt gevoerd door de Heidemij. De gunning is nog aange houden. Afgelopen zaterdag is het brand weerseizoen besloten met de landelijke wedstrijden klasse I, II en klasse II perslucht te Leersum (U). De bedrijfs brandweer PTT Middelhamis (klasse II) bereikte hier een eervolle 6e plaats. Landskampioen werd Westzaan (N-H). Er deden 16 ploegen mee. In de augustusmaand is de werkloos heid op Goeree-Overflakkee t.o.v. de julimaand met 34 gezakt tot een totaal van 203 mnl. werklozen, zijnde 3,l"/o (was in juU 3,2) van de mnl. beroeps bevolking. Vooral in de bouwvakken trad een daling in. De onderverdeling van het huidige werklozental is als volgt: Bouwvakkers 28; metaalbewerkers 29; landbouwpersoneel 15; handelsperso neel 5; transportpersoneel 20; kantoor/ onderwijzend personeel 25; losse arbei ders 35 en uit overige beroepen 46. Onder de vrouwen steeg de werk loosheid van 143 in juli tot 174 in au gustus. Onder hen 35 winkelbedienden, 40 kant./onderwijzend personeel, 14 huis houdelijk personeel en 85 overigen. Zaterdag heeft Intermezzo zijn joar- lijkse juniorentoemooi in de Olympia- hal gehouden. Ondanks de magere be zetting was het een geslaagd evenement. De belangstelling voor dit toernooi was minder dan in andere jaren doordat op deze datum nog diverse andere jeugdtomoolen in de omgeving gehou den werden. Intermezzo slaagde er .niet in eerste prijzen te behalen. Wel bleef er een Ie prijs in Middelhamis. Deze ging naar Sparta in de 2e klasse junioren. De poule-eindstanden zijn: Jongens jun. Topklasse Kangaroes Intermezzo 1 Smit/SS Intermezzo 2 3-8 3-6 3-3 3 - 1 Jongens jun. 2e klasse Sparta Intermezzo Data C/DVO Setpoint 3 - 9 3-5 3-4 3-0 Meisjes jun. 2e klasse Spirit Sparta Intermezzo Data C/DVO 3- 8 3-7 3 - 2 3-1 Intermezzo dames 1 en 2 speelden op toernooien bij vc Krimpen. Het 2e da mesteam zoekt nog duidelijk naar een eenheid en individueel en onderling zelfvertrouwen waardoor successen op dit toernooi uitbleven. Het Ie dames team had enkele interessante tegenstan ders maar miste op dit toernooi Ina Groeneveld en Ina v. d. Doel, terwijl Lenie Domselaar in de Ie set van het toernooi met een enkelblessure moest uitvallen. Een duidelijke verzwakking voor de ploeg van coach Ton Friede- richs die dit verlies met veel inzet compenseerde maar ondanks spannende wedstrijden niet tot winst kwam. Opslag suikerbieten op de Kaai Burgemeester en wethouders geven dit jaar weer toestemming om gedu rende de campagne suikerbieten op te slaan op de z.g.n. Mestkaai. Voor deze opslag, in afwachting van vervoer naar de fabriek, is een ver goeding verschuldigd. Men gelieve zich voor aanvoer in verbinding te stellen met de havenmeester, de heer A. Hokke, Slikdijk 16, tel. 1563. 'Dit is het laatste jaar dat zulks moge lijk is. Volgend jaar wordt de haven een goede beurt gegeven en dan is de Kaai voor opslag van bieten definitief ge sloten. Bqna vijfduizend voor kankerbestrijding De huis-aan-huis-kollekte voor het Koningin Wilhelminafonds ten bate van de Kankerbestrijding heeft opgebracht 4.997,05. Vorig jaar 5.137,45. De klei ne achteruitgang wordt gecompenseerd door het grote aantal nieuwe contribu- anten die konden worden ingeschreven. KoUektanten en gevers heel hartelijk dank. STAD aan 't HARINGVLIET: Opbrengst koUekte De voor het Kon. Wilhelmina Fonds gehouden kollekte bracht f 1.915,op. Alle gevers/geefsters en kollektanten hartelijk dank. INGEZONDEN: Naar aanleiding van vorige puhlika- ties willen we samenvatten welke re gels gelden en welke maatregelen ge nomen moeten worden om deze gevaar lijke ziekte in te dammen. 1. Een boom of struik eenmaal aange tast door deze ziekte is een besmet tingsbron voor de omgeving en gaat on herroepelijk dood als geen maatregelen worden genomen. 2. Er zijn geen chemische middelen ter bestrijding van deze bacterleziekte. 3. Wat we moeten doen is alle aantas ting opsporen en direct verbranden. Dit om verdere verspreiding van deze ziekte tegen te gaan. Zoals bekend wor den de bacterieën gemakkelijk en over grote afstanden verspreid door wind, in- sekten, vogels en ook de mensen (kle ding, gereedschap). Dus opruiming van aantasting heeft alleen effect als in een zo groot mogelijk gebied de zaak gron dig wordit aangepakt. 4. Het is mogelijk om lichte aantastin gen weg te knippen tot minimaal 50 cm in het gezonde hout waar door de rest van de struik behouden kan blijven. Na iedere knip het gebruikte gereedschap ontsmetten met h.v. spiritus. 5. Matig tot zwaar aangetaste struiken bij de grond afzagen. Als de wortel niet is aangetast loopt de struik het volgende jaar weer uit en is er na enkele jaren weer een mooie gezonde struik ge vormd. Ook hier geldt: het gebruikte gereedschap ontsmetten. 6. Als bij het afzagen blijkt dat de wortel is aangetast moet de stobbe behaadeld worden zodat deze niet meer uitloopt. 7. Voor een effectieve bestrijding van deze plaag moet iedereen meewer ken, ook de particuliere tuinbezitters, naast medewerkers van de Planten- ziektenkundige Dienst, het Staatsbos beheer, het Consulentschap voor de tuinbouw, de Provinciale- en Rijks waterstaat, het Waterschap, de gemeen telijke plantsoenendiensten en alle an dere instanties eri bedrijven belast af werkzaam met de zorg voor landschap en openbaar groen. 8. Door ook in de toekomst het land schap en openbaar groen goed te be heren en te verzorgen kunnen meidoom, ootoneaster, vuurdoom, lijsterbes, roos, appel en peer enz. op Flakkee blijven groeien. Voor nadere inlichtingen: Planten-ziektenkiuidige Dienst Tel. 01806 - 7133 Consulentschap voor de tuinbouw Tel. 01100 - 16440 Stichting Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee; Nederlandse Fruittelers Organisatie afd. Goeree-Overflakkee; Consulentschap voor de Tuinbouw voor Z.W. Nederland. Maandag 24 september 1979 hoopt de dam- en schaakvereniging „Ontspan ning" weer te starten met de competi tie. Nieuwe leden, zowel dammers als schakers zijn op die avond hartelijk welkom. Kom eens kijken en word lid van onze vereniging. De clubavonden worden gehouden in het Verenigings gebouw aan de Stationsweg nr. 3 te Ouddorp. Ook worden op die avond dte jeugd leden weer verwacht. Er wordt weer op julUe gerekend jongelui. Onder leiding van de jeugdleider zal de jeugd worden geïnstrueerd. Er wordt weer gerekend op jullie aller aanwezigheid. Breng vriendjes mee. Aanvang 19.00 uur in het bovengenoemde gebouw. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK: Opbrengst kollekte K.W.F. De gehouden kollekte voor het Kon. Wilhelminafonds voor de Kankerbe strijding heeft 11.845,95 opgebracht. Alle medewerkenden en gevers/geef sters hartelijk dank. NIEUWE TONGE: Door de ambtenaar bijzondere contro le van de gemeente Goedereede en de Rijkspolitie te Middelhamis is in Nieu we Tonge een man aangehouden wegens steunfraude en flessetrekkerij. De man genoot een bijstandsuitkering van de gemeente MiddeUiarnis en tegelijkertijd maakte hij er een gewoonte van om goederen te kopen bij diverse afnemers zonder deze te betalen. Bij de huiszoe king werd voor een grote waarde aan goederen aangetroffen. De man is aan gehouden en in verzekering gesteld. Er zal proces-verbaal tegen hem worden opgemaakt. De man stond onder een andere dan zijn eigen naam ingeschre ven bij de kamer van koophandel en onder die andere naam deed hij ook zijn zaken. GOEDEREEDE: De groepscommandant van de Rijksix)- ütie, adjudant S. v. d. Velde (47) ver trekt naar Nieuwerkerk a. d. IJssel., Dhr. v. d. Velde kwam in aug.. '77 naar Goedereede, een groep die bestaat uit 10 manschappen; zijn nieuwe post, die hij per 1 oktober a.s. betrekt is 48 man sterk. Morgen zullen de liefhebbers van oliebollen, zelfgebakken cake en kruidkoek en zelfberelde advocaat weer terecht kunnen in het Ver. gebouw aan de Molendijk. Daar worden deze artike len van 's morgens 09.00 tot 13.00 uur verkocht ten bate van het nieuwe ver enigingsgebouw. Onder begeleiding van de door disco „Utopia uit Stellendam ruimschoots voortgebrachte decibellen, maakten de leden van z.c. „de Stelle" een eind aan het seizoen 1979. Dit alles gebeurde op 14 september in het „Haegse Huus" te Stellendam, waar ook de bekers aan de clubkampioenen en de Conditiecupwin- naars werden uitgereikt. De voorzitter van „de Stelle", dhr. Hansen moedigde de leden aan, ook in de winter te blijven trainen, zoveel als daar de mogelijkheid toe is. Helaas kunnen de zwemmers 's winters nog niet in Stellendam terecht, maar dank zij steun van de fa. van den Nieuwendij k uit Stellendam, wordt er deze winter één uur per week in zwembad „de Goo- ye" te Dirksland getraind. De eerste maal zal dat zijn op 6 oktober, waarbij de leden zich moeten verzamelen bij de Mavo te Stellendam, om 12.30 uur. Het afgelopen seizoen was een goed seizoen voor „de Stelle"; zelfs in de laatste week werden nog baan- en/of clubrecords verbeterd: 400 mtr. wissel slag pers. voor Jan Snoey en Marijke Heerschap, de 400 mtr. wisselslagesta fette voor de dames- en herenploeg, de 400 mtr. vrije slagestafette voor de da mes en heren en een clubrecord voor de heren op de 200 mtr. vrije slag esta fette. Het afgelopen seizoen was al het tien de onder begeleiding van dhr M. A. Snoey, trainer van de A-ploeg van „de Stelle" en organisator van een welhaast onafzienbare rij wedstrijden. Als dank hiervoor mocht hij uit handen van dhr Hansen een herinneringsbord ontvangen. Alle aanwezigen konden het eerste nummer van „Startblok", het nieuwe clubblad van „de Stelle" in ontvangst nemen. Het nieuwe blad, onder redac tie van enkele jeugdige leden zal vier maal per jaar gaan verschijnen. De redactie houdt zich aanbevolen voor kopij, ook als het stukken betreft van mensen buiten de vereniging, die willen schrijven over de zwemsport, of over sport in het algemeen. Het redactie adres is: Jos Klink, Nieuweweg 76, Stellendam. In overall, met inkt besmeurde vin gers, denkend in „punts" en „cicero's", zo hebben zijn collega's hem altijd ge kend, maar vrijdagavond tijdens een bijeenkomst in „de Hoeksteen" was dhr Cor Jongejan een „heer van kennelijke stand!" Hg vierde er, in de kring van directie, personeel en gezins- en fami lieleden zijn gouden jubileum bij druk kerij Gebr. de Waal, een punt dat zelfs met Koninklijk Zilver werd gemarkeerd. Inmiddels heeft de gouden jubilaris zich uit het vak teruggetrokken, welverdiend, zo werd hem toegevoegd. Het waren op de eerste dag van zijn dienstverband - 16 september 1929 - niet zijn „eerste schreden" in de druk kerij. In jeugdige nieuwsgierigheid had hij als buurjongen meermalen de neus gestoken in de „zwarte kunst" die daar bedreven werd en thans, een halve eeuw later kon dhr Koppelaar, directeur van drukkerij Gebr. de Waal, vaststellen dat de nieuwsgierigheid van toen tot liefde voor het vak geleid had, en hoe...! De 14-jarige begon een gedegen oplei ding en samen met heel wat zelfstudie vormde die de basis van „Cor's" grote vakmanschap waarover dhr Koppelaar thans de loftrompet ging steken. „Her haalde malen hebt U ons respect afge dwongen!" liet dhr Koppelaar waarde rend horen, terugziend op de vele ac tieve jaren waarvan hij er SSVa met dhr Jongejan was opgetrokken. Spr. herin nerde eraan hoe de jubilaris zich omhoog had gewerkt tot „meester op alle wapens", kenner van het hand- en ma chinezetten, kundig calculator, opmaker van de krant en van vele drukwerken en zelfs bezitter van het patroonsdi ploma. Dhr Koppelaar had er dan ook moeite mee zijn medewerker te zien gaan, hoezeer hem ook een periode van rust gegund wordt. „Welverdiend" zo verzekerde dhr Koppelaar 'uit eigen waarneming, de jubilaris en zijn echt genote onder Gods zegen nog vele goede jaren toewensend. Als „stoffelijke blijk" van zijn waardering bood hij hem een prarht radio met geluidsboxen aan. „Knap ongemakkelijk" was de jubilaris soms geweest maar beiden waren over tuigd van de goede saamhorigheid die er steeds was geweest. Ook weth. L. C. Kievit had dat ge proefd waarom hij zowel de jubilaris als het bedrijf complimenteerde met de behaalde miiloaal, zijn grote bewon dering uitsprekend voor het vele ver richte werk en het vermogen zich van leerlins zetter tot leermeester te bekwa men. Bij de vele werkzaamheden van dhr Jongejan betrok dhr Kievit ook die t.b.v. de afdeling Goeree-Overflakkee van de Bond, de betrokkenheid bü de Graf. studiebond en het twaalfjarige blokwflchterschap van de B.B.zoals dat door dhr Jongejan was vervuld, ge noegzame aanleiding om hem als ver- diensteliik burger te tooien met de Kon. Eremedaille in Zilver behorend tot de Orde van Oranje Nassau. Het plechtige moment van de opspelding is voorbij. Links loco-burgemeester L. C. Kievit, rechts dhr Jongejan. Opmaker Het was de Pres. Commissaris van „Eilanden Nieuws", dhr A. C. van Ros- sum te Melissant die als eerste een hartelijke gelukwens uitsprak met de verkregen onderscheiding. Dhr Jonge jan heeft vele jaren lang de opmaak van Eilanden-nieuws verzorgd en zowel uit eigen wetenschap als uit de dikke van Dale wist dhr van Rossum dat het opmaken van een krant „een uiterst moeilijk werk" geacht moet worden. „U hebt jarenlang gewerkt in het span ningsveld tussen het mogelijke en het wenselijke" begreep dhr van Rossum, zijn waardering uitsprekend voor de vele jaren van trouwe arbeid waarvan hij hoopte dat die onder Gods zegen van een lange periode van rust gevolgd zullen worden. Namens Eilanden Nieuws bood hij de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Amusant ging het toe in een gedichte gelukwens, voorgedragen door de boek houder van het bedrijf, dhr J. Struijk O.m. kwam hij tot de vondst dat de Oranje Onderscheiding was opgespeld door een Rooie wethouder als waarde ring voor het vijftig jaar werken bij een Zwarte baas. Uit de kring van personeel kwamen meerdere gelukwen sen waaraan ook uit familiekring het nodige werd toegevoegd door zoon Jaap Jongejan. Het werd een ode aan de jubilerende pappa en diens zorg voor zijn gezin dat er - het mag gezegd - stralend en welvarend bijzat! Zelf dankte de jubilaris ook voor de geboden afscheidsreceptie, de gehoorde waardering en de ontvangen geschenken waaronder ook een dikke boekenbon van de collega's. Dankbaar was dhr Jongejan ook voor de ontvangen Kon. Onderscheiding en in die geest van dankbaarheid kon hij dan ook beslui ten. De punt kon worden gezet! OUDDORP: donderdagavond 7.30 uur ds. A. Moerkerken van Nieuw Beyer- land. MELISSANT: woensdagavond 7.30 uur student J. J. Tanis (voorber. H. A.). Bij de fam. Mackloet, Oostdijk 11, Sommelsdijk is aan komen lopen een grijs gevlekte poes. Inlichtingen hier over 01870 - 4439.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1