EiiAriDEri - niEUws Woonstyle Stellendam officieel geopend Opel Kadett 1980 een geheel nieuwe verschijning Vrijdag 31 augustus M. is keul(en- en liadkamerarcliitectuur 3e blad Vrijdag 7 september 1979 No. 4823 Ten overstaan van een 150-tal genodigden hieven de burgemeester van Goedereede, de heer G. van Velzen, en Woonstyle-direkteur de heer Pieter Lub de champagneglazen, die, naar een oud gebruik door een lint met el kaar verbonden, het „huwelijk" tussen Woonstyle en Stellendam sym boliseerden. Snelle tijden bij zwemwedstrijden in Stellendam Abonneert U op „Eilanden-nieuws" NIEUWE AKTIE VAN „IN DE RECHTE STRAAT y.itslag ballonnen wedstrijd „Hnttendorp'' Belangstelling voor Gomavi complex Demonstratie inbrengen aardappelen JONGERENVREDES- KRANT 1979 Jubileum dokter P. J. H. Kramers Eerder schetste dhr. Lub in grote lij nen de ontwikkelingen die geleid heb ben tot het ontstaan van Woonstyle. „Waarom in deze tijd van economi sche recessie toch een nieuw bedrijf als Woonstyle. Wel, door Falke Nederland, ook een bedrijf van ons (import van Falke keukens) hebben wij een door lange ervaring Verkregen uitgebreide kennis van keukens en het verkopen daarvan. Doordenken, het plegen van uitgebreid marktonderzoek, het toetsen van een aantal nieuwe ideeën aan de praktijk èn het samengaan met specia listen op het gebied van sanitair, de firma Gévier uit Goes, dat zijn onder- dielen waaruit uiteindelijk de nieuwe formule werd geboren". Over die formule zei dhr. Lub: het presenteren aan de consimient maar ook aan de architect, aannemer en installa teur van keukens, badkamers, sanitair, tegels en open haarden samen met alle andere elementen van interieurarchitec tuur zoals meubelen, verlichting, vloer en wandbedekking, beplanting, accessoi res. U ziet dus bij Woonstyle een keiiken of badkamer compleet ingericht tot in de kleinste details. Daarom spreekt men bij Woonstyle ook over keiiken- en bad- kamerarc/iitectuur. Een dergelijke formule eist samen werking met een aantal specialisten. Voor wat betreft interieurarchitectuur is die samenwerking gevonden met Eisenga Interieur, Brielle en Meubelex- po, de buurman van Woonstyle. Voor wat betreft beplanting, bloemsierkunst Briggeman, Rockanje. De heer van Velzen, die als een goede burgemeester de exclusiviteit van Woonstyle doortrok tot de gemeente Stellendam, zei in zijn toespraak blij te zijn met de ko-m^t van Woonstyle. Het was zelfs zo, dat toen een half jaar na het afgeven van de bouwvergimning nog niet met bouwen begonnen was, wij eens informeerden: kom.t er nog wat van? Ik wens U veel succes met het streven naar het doel dat U met Woon style voor ogen hebt, aldus burgemees ter van Velzen. Zaterdag 1 september maakten vele Stellendammers gebruik van de uitno diging om kennis te komen maken met Woonstyle. Voor wie nog niet is ge weest: Woonstyle is open van dinsdag t.m. zaterdag, ook vrijdagavond. Woonstyle is een expositie van keu kens, sanitair, badkamers, tegels, open haarden. De eisen die wij aan deze za ken stellen voordat ze in het program ma van Woonstyle worden opgenomen, zijn hoog; t.w. een absoluut goede vormgeving en technische kwaliteiten. Wat Woonstyle daaraan toevoegt: een door onze interieurarchitecten verzorg de presentatie, waarin keukens en bad kamers worden getoond in harmonieuze samenhang met andere elementen van interieurarchitectuur, zoals meubelen, verlichting, vloer- en wandibedekking, beplanting, hang- en sluitwerk, acces soires. Elke stijl is vertegenwoordigd met een compleet pakket van op elkaar afgestemde artikelen. Het geheel is zo opgezet dat zowel consumenten als architecten (met hun opdrachtgevers), aannemers en installa teurs (met hun cliënten) kunnen dwalen door de met veel doorkijkjes en niveau verschillen ontworpen ruimten en on derweg alle facetten van „wonen" rus tig kunnen bekijken, bespreken, verge lijken en uitproberen. Wat dat laatste betreft: Woonstyle heeft een compleet-ingerichte kookbar, waar vele typen bak- en kookappara- tuur staan opgesteld en beproefd kun nen worden. Met sniof jes als de kerami sche kookplaat, een hete-lueht oven en een magnetron oven (3,5 miljard trillin gen per sekonde, kokend water in enkele sekonden).. Voorts is er een verscheidenheid aan keukens^ sanitair en haarden. Aktiviteiten. „Wij zullen ons in de toekomst naast keuken- en interieurarohitectuior nog met verschillende andere aktiviteiten gaan bezighouden", zo werd medege deeld. In onze al genoemde kookbar zullen regelmatig demonstraties worden gegeven voor groepen mensen uit onze streek. Verder is de ambiance in Woon-, style uitstekend geschikt voor het hou den van shows. Voor het najaar staan er verschillende op het programma. Ten slotte exposities. Waar vormgeving zo! hoog in het vaandel staat is de stap naarl exposities van beeldende kunst maar een kleine. Om te beginnen: in oktober een tentoonstelling van litho's van Sal vador Dali. Of het j.l. zaterdag 1 september het mooie weer was of het talrijke publiek, een ding was zeker, Arjo Kentin uit Middelhamis was vast besloten te laten zien wat h\j waard was en zou een geslaagde aanval doen op twee (4 jaar oude) baanrecords van Aren v. d. Nieu- wend^k uit Stellendam, bij de 4-kamp- zwemwedstrijden te Stellendam tussen Middelhamis, Helevoetsluis, Dirksland en Stellendam. Het was weer eens een ouderwetse gezellige zwemwedstrijd n het Stellen- damse zwembad. Van de jongsten (Wiljo V. d. Nieuwendijk) tot de oudsten (Car- la V. Keulen) en alles wat daar tussen zit van de vier deelnemende zwemclutas, zwommen een prachtige wedstrijd in een zeer gevarieerd programma, aangemoe digd door honderden toeschouwers. De ze zwem,wedstrijden resulteerden in twee baanrecords van Arjo Kentin uit Mid delhamis. Hij zwom de 100 meter wis selslag in 1 minuut en 12,5 seconden en de 50 meter borstcrawl in 27,2 sec. Silvia Kievit, eveneens uit Middelhamis, verbeterde het baanrecord op de 50 meter schoolslag. De zwemclub uit Middelhamis bleek ook over het geheel de sterkste. Op de tweede plaats kwam Dirksland. Derde werd Stellendam en Hellevoetsluis sloot de rij. Verdere uitslagen: Meisjes/dames: geb.1969 of later: 50 mtr. borstcrawl: 1. Trudi Wijnhoff, Middelhamis. 2. Annette v. Prooyen, Dirksland. 3. Hellen Soldaat, Dirksland. 50 mtr. schoolslag: 1. Anne Marie Lok ker, Stellendam. 2. Trudi Wijnhoff, Middelhamis. 3. Hellen Soldaat, Dirks land. Geb. 1967/68: 50 mtr rugcrawl: 1. Leone Vroege, Middelhamis. 2. Mar leen Wijnhoff, Middelhamis. Gisela Schaf er, Hellevoetsluis. 50 mtr. borstcrawl: 1. Marleen Wijn hoff, Middelhamis. 2. Andrea Kardux, Dirksland. 3. Leone Vroege, Middelhar- nis. Geb. 1965/66: 50 mtr. schoolslag: 1. Silvia Kievit, Middelhamis. 2. Mar lies Bestman, Dirksland. 3. Teja Akers- hoek, Stellendam. 50 mtr. vlinderslag: 1. Marijke Heer schap, Stellendam. 2. Marlies Bestman, Dirksland. 3. Monica Tanis, Dirksland. Geb. 1963/64: 100 mtr. wisselslag: 1. Jeannet v. Driel, Dirksland. 2. Erma V. Heest, Stellendam. 3. Tineke Jelier, Dirksland. 50 mtr borstcrawl: 1. Erma v. Heest, St'dam. 2. Jeanet v. Driel, D'land. 3. Tineke Jelier, D'land.. Geb. 1962 of eerder: 100 mtr borstcr.: 1. Ineke Zondervan, M'hamis. 2. Erika Hazelbach, H'sluis. 3. Ans v. Eesteren, M'hamis. 100 mtr. wisselslag: 1. Ineke Zondervan, M'hamis. 2. Erika Hazelbach, H'sluis. 3. Ans V. Eesteren, M'hamis. Jongens/heren: geb. 1969 of later: 50 mtr borstcrawl: 1. Theo Jan Tanis, D'land. 2. Hans Johgejan, D'land. 3. Rinus V. Soest, St'dam. 50 mtr schoolslag: 1. Rinus v. Soest, St'dam. 2. Theo Jan Tanis, D'land. 3. Kees Akershoek, St'dam. Geb. 1967/68: 50 mtr rugcrawl: 1. Bastiaan de Man, D'land. 2. André V. d. Nieuwendijk, St'dam. 3. Adrie Schipper, M'hamis. 50 mtr. borstcr.: 1. André v. d. Nieuwen dijk, St'dam. 2. Bastiaan de Man, D'land 3. Jan Willem v. d. Boogert, St'dam. Geb. 1965/66: 50 mtr. vlinderslag: 1. Johan Langbroek, D'land. 2. Gerard Slooter, M'hamis. 3. Jos Klink, St'dam. 50 mtr. schoolslag: 1. Jos Klink, St'dam. 2. Remco Holster, M'hamis. 3. Johan Langbroek, D'land. Geb. 1963/64: 100 mtr wisselslag: 1. Arjo Kentin, M'hamis. 2. Ab v. Driel, D' land. 3. Kees v. Seters, St'dam. 50 mtr. borstcr.: 1. Arjo Kentin, M'har- nis. 2. Ab v. Driel, D'land. 3. Willem- Jan Leeflang, D'land. Geb. 1962 of eerder: 100 mtr borstcr.: 1. Arjan v. d. Stigchel, H'sluis. 2. Leon du Pree, M'hamis. 3. Henk de Man, D'land. 100 mtr. wlsselsl.: 1. Hans Jelier, D'land. 2. Dannie v. Seters, St'dam. 3. Arjan V. d. Stigchel, H'sluis. ff 200.000 Nieume Testamenten voor de scholen van de „Staat van de Heilige Geest" in Brazilië. Op verzoek van de „World Home Bi ble League" is de Stichting In de Rech te Straat te Velp gestart met een aktie voor 200.000 Nieuwe Testamenten die geplaatst zullen worden in de scholen van de Estado de Espirito Santo Staat van de Heilige Geest) in Brazilië. Op grond van een besluit van het mi nisterie van onderwijs moet dit Nieuwe Testament als een verplicht handboek worden beschouwd. Dit geeft voldoende waarborg dat het niet na overhandiging meteen weer in de prullebak verdwijnt. Overigens is de Estado do Esperito Santo een van de armste staten van Brazilië. Ziilk een mooi uitgevoerd boek is daardoor reeds op zichzelf een kostbaar bezit voor hen, los van de inhoud. Het zal naast de schoolboeken misschien het ennige boek zijn dat ze in hun schamele hutten en krotten bezitten. De „World Home Bible League" had graag een hele Bijbel ter beschikking gesteld. Maar het ministerie van onder wijs wilde daarvoor geen verlof geven, omdat de R.K. Kerk van Brazilië daar onoverkomelijke bezwaren tegen heeft. Zij meent dat het niet juist is om het OT ook a£in kinderen te lezen te geven, omdat daarin naar haar mening enkele aanstootgevende verhalen voorkomen. Elk Nieuwe Testament kost 2,63. Bij elkaar wordt het dus een aktie voor 526.000,—. IRS is' van mening dat dit grote bedrag haalbaar is, omdat het hier gaat over de verspreiding van Nieuwe Testamenten, waarbij dus niet een be paalde kerkelijke theologische mening naar voren wordt geschoven. Dit kan dus een aktie worden voor alle christe nen, die Gods Woord liefhebben. Giften voor dit doel kunnen worden overgemaakt op giro 901.000 van „Stich ting In de Rechte Straat" te Velp G. met vermelding: „NT in Brazilië". Bedenk dat voor elke 2,63 die U overmaakt, één schoolkind in de „Staat van de Hei lige Geest" het NT, een gedeelte van het Woord Gods, ontvangt. AutoUeinebbers met oog voor nieuwe verschgningen op de weg zuUen hun ogen nauwelgks kunnen geloven als ze siraKs, in de fraai gestileerde nieuwe ling een Opel Kadett moeten herkennen. Herkennen is nauwelyks mogelyk want het is voor het eerst dat Opel zich aan deze vormgeving waagt, in navolging van tal van andere auto-fabrikanten die er groot succes mee hebben. De foto laat de drie nieuwe Kadett's zien die in een vijftal uitvoeringen ver krijgbaar worden. Behalve keus in mo- toi-vermogen is er keuze in twee- en vierdeursmodellen met kofferklep en drie- en vijfdeurs uitvoering en een drie- en vijfdeurs combiwagen. Cara van genaamd. 'De motoren hebben een inhoud van 1,2 en 1,3 liter. De nieuwe Opel Kadett is na diep gaande marktonderzoeken voor vele ko- persgroepen „naar maat" geconstrueerd. Naast een aantrekkelijke vormgeving biedt de Kadett, ook voor de achter- assagiers, veel binnenruimte, veel mfort, een grote bagageruimte en de ditionele Kadett voordelen zoals lomisch in het gebruik en ingebouw- veiligheid. Daarbij is het een snelle mobiel, speciaal de uitvoering met "5*1, ----------------------------------------------- OPLTGENSPLAAT: Op de laatste dag van de bouwweek „Huttendorp", vrijdag 17 augustus, werd er voor de deelnemende jeugd een bal lonnenwedstrijd gehouden. Tot op he den kwamen hiervan maar 4 kaartjes terug. Nu de gestelde tijd is verstreken zijn de prijswinnaars aangewezen. De Ie prijs was voor Elza van der Vliet, 6 jaar. Prunuslaan 9. Haar bal lon werd gevonden te Castricum (N.H.). De 2e prijs is voor Marjolijn Snaauw, 8 jaar, Ben. Molendijk 1§. Te Halfweg (N.H.) werd haar ballon door een fami lie uit Amsterdam gevonden die aldaar op een camping vertoefde. De 3e prijs ging naar Natasja den Braber, 6 jaar. Prunuslaan 14. Boven in Zuid-Holland in het dorp Ter Aar werd het kaartje gevonden. De 4e prijs mag Richard van der Linde, 8 jaar. Margrietstraat 10, in ont vangst nemen. Zijn ballon kwam niet ver, n.l. te IVöjnsherenland in de Hoekse Waard. Allé vinders deden bij de terugzen ding van het kaartje er een persoonlijk schrijven bij, hoe en waar de ballon werd gevonden. Een leuke reactie. NIEUWERKERK: Predikantvacature Ger. Gem. In de bestaande predikantsvacature in de Gereformeerde Gemeente te Nieu- werkerk, werd door de kerkeraad als tweetal voorgesteld: Ds. M. J. van Gel der te Gouda en Ds. B. Reinders te Giessendam-Hardinxveld. Extra kerkdiensten Ger. Gemeente Op dinsdagavond II september om half acht, hoopt D.V. voor te gaan ds. A. Moerkerken uit Nieuw-Beijerland. Op donderdagmiddag 13 september, om "3 uur zal een huwelijksbevesti- gingsdienst plaatsvinden. Voorganger zal dan zijn Ds. Th. van Stuijvenberg uit Meliskerke. BRUINISSE: Onder de gegadigden yoor de fa brieksgebouwen van het failliete Visfi- leerbedrijf Gomavi b.v. is ook, de firma Landa uit Bergen op Zoom, fabrikante van visconserven. Landa wil in de be drijfsgebouwen van Gomavi rolmops en mosselen in het zuur gaan gereed ma ken. Men denkt daarbij aan plm. 30 vrouwen en meisjes werk te kunnen verschaffen. Ook dhr. P. Maaskant Jr., wnd. direc teur en gedelegeerd commissaris zou in teresse hebben voor zijn eigen bedrijfs gebouwen. Maaskant Bruinisse en Maaskant Stellendam zo wordt beweerd, hebben een geheel nieuwe tankafsluiter ont worpen en daarvoor zouden één of meer grote benzine-maatschappijen interesse hebben. Maaskant zou in de Gomavi gebouwen deze tankafsluiters willen gaan fabrice ren. Het kort geding om de fabrieksge bouwen tussen de Gemeente Bruinisse en de Rabobank Stellendam is opge schort. de nieuwe 13 S motor met bovenliggen de nokkenas. De Kadett overtreft de gemiddelde lengte van zijn klassegenoten, terwijl hiJ toch nog 13 cm korter is dan zijn voorganger. Dat ondanks de geringe lengte meer binnenruimte moest wor den verkregen was één van de doel stellingen bij het ontwikkelen van deze Kadett. Ten opzichte van het vorige model werd de beenruimte achter met 8,8 cm vergroot en de hoofdruimte met 7,1 cm. Bijzonder veel aandacht werd besteed aan de aërodynamische vormgeving. Uitgebreide windtunneltests bepaalden de uiteindelijke vorm. Vergeleken met het vorige model werd de luchtweer- standcoëfficient met 15»/o verlaagd. Daar bij zorgen aërodynamische voorzienin gen, zoals de spoilers onder de voor bumpers en op het oplopende dak niet alleen voor een uitstekende wegligging maar ook voor een brandstofverbruik dat SVo lager ligt ten opzicht van het vorige model met een zelfde motor. Interieur De wijd openslaande portieren bieden een gemakkelijke instap. De comforta bele stoelen zijn volgens de laatste nor- Consulentschap voor de Akkerbouw Op het bedrijf van de Ambachtsheer- lijkheid „Cromstrijen" te Numansdorp zal op dinsdag 11 september 1979 een demonstratie worden gehouden met ap paratuur voor het inbrengen van aard appelen. De demonstratie begint om 13.30 uur. Gedemonstreertl zullen worden: op- vangdoseerbakken, telescopische trans porteurs, opvoertransporteurs en boxen- vullers. Route: Rijksweg A 29 Rotteram-Vlis- singen ,afslag Numansdorp, Numans dorp Centrum. Vanaf Numansdorp Centrum de borden „demonstratie" volgen. Programmaboekjes zijn ter plaatse verkrijgbaar Als eventuele uitsteldatum is geko zen vrijdag 14 september 1979. Aan vang 13.30 uur. Voor telefonische informatie hierover kunt u bellen: Consulentschap Baren- drecht, tel. 01806 - 4166. Van 23 - 30 september wordt de Vre- desweek 1979 gehouden. Door het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV) wordt ook dit jaar in dat verband veel nieuw materiaal uitgegeven, waaronder de Vredeskrant 1979. Twee pagina's uit die krant vormen de Jongerenvredeskrant, die wordt ver zorgd door de jongerenorganisaties: CJV (Christelijk Jongeren Verbond), HJR (Hervormde Jeugdraad) en LCGJ (Landelijk Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk). De jongerenvredeskrant is ook in een afzonderlijke overdruk verkrijgbaar en bestemd om mee te werken in groepen van 10 tot 14 jarigen, in school- of klub- verband. Voor de jongsten van deze leeftijds groep wordt materiaal geboden om eens wat verder op het spoor te komen wie of wat „de vijand" is. De ouderen krijgen zeven en één „an ti-dooddoeners" voorgeschoteld, om mee aan de slag te gaan. Je kunt je door an dermans dooddoeners in de hoek laten drukken. Maar je kunt ook wat anders doen. Het besluit nemen te blijven nadenken, je niet te laten kennen en zélf samen met anderen gaan zorgen voor en ge lukkig en rustig mogelijke toekomst. De jongerenvredeskrant wil in de eerste plaats jongeren een hart onder de riem steken! De jongerenvredeskrant is te bestel len bij: Hervormde Jeugdraad, Postbus 114, 3970-AC-Driebergen. Of per giro door storting van het vereiste bedrag op gironr. 482800 t.n.v. Penn. Herv. Jeugdraad, Driebergen. Onder ver melding van: eks. j.v.k. Prijs: 10 eks. 2,50; 25 eks. 5,—; 50 eks. 7,—; 100 eks. 12,— (inkl. porto). men der ergonomie ontworpen. Alle bedieningsorganen liggen binnen hand bereik en zijn van duidelijke symbolen voorzien. De verwarming en ventilatie zijn van het mengluchtprincipe. Door warme en koude lucht te mengen kan de gewenste temperatuur nauwkeurig worden ingesteld. Een ventilator met twee snelheden zorgt voor een snelle luchttoevoer. Het geluidsniveau in de wagen is tijdens het rijden bijzonder laag en draagt bij tot het comfort. Onderstel In de middenklasse is de beslissing voorwiel- of achterwielaandrijving niet langer een kwestie van welk systeem de beste rij-eigenschappen heeft, maar van maximale binnenruimte bij zo gering mogelijke buitenafmetingen. Voorwielaandrijving heeft in deze klas se in dit verband de voorkeur en is dan ookdoor Opel toegepast. Bijde voorwiel ophanging werden McPherson veerpo- ten toegepast. Door een uitgebalanceer de geometrie van de veerpoot con structie was het mogelijk de wendbaar heid van zijn voorgangers te behouden en de rij-eigenschappen te verbeteren. Als onderdeel van de achterwielop hanging werd voor de mimtebespar- rende miniblok veer constructie geko- De Opel Kadett Special is ondermeer uitgerust met een rembekrachtiger, hoofdsteunen, vierkante koplampen en e endeksel op het handschoenenkastje. De luxe uitvoering heeft verder onder meer een kwartz klokje, afsluitbare tankdop, sigareaansteker, verlichting van motor en kofferruimte en hand schoenenkastje en bij de twee- en drie- deurs modellen uitklapbare ramen ach ter. De Berlina heeft als basisuitrus ting bovendien een waarschuwingszoe mer voor brandend licht, een van bin nenuit verstelbare zijspiegel, halogeen koplampen, dagteller, kaartentassen in portieren en sportwielen. Bovendien zal er binnenkort een sportieve versie verkrijgbaar zijn op basis van de standaard uitvoering. Deze SR is ondermeer uitgerust met sport- buitenspiegels, halogeen verstralers en koplampen, extra instrumenten, Recaro sportstoelen, 185/60 R14-82 H banden op lichtmetalen 5V2 j x 14 velgen, 3- spaaks sportstuurwiel en een speciale spoiler vóór en achter. Service Bij het ontwerpen van de Kadett is bijzonder veel aandacht geschonken aan het eenvoudig en snel kunnen uitvoeren van servicebeurten. De voorspatborden zijn niet vastgelast maar geschroefd. De voorwielophanging is vrij van on derhoud. Alle motoronderdelen zijn goed bereikbaar en, een bijzonderheid voor een compacte voorwiel aangedre ven wagen, de koppeling kan vervangen worden zonder de motor of versnel lingsbak te verwilderen. Ot> alle nieuwe Kadett modellen is de 1000 km beurt komen te vervallen. OOLTGENSPLAAT - ACHTHUIZEN - LANGSTRAAT e.o. Zo het reeds velen bekend is, zal dokter P. J. H. Kramers, al hier, op 25 oktober a.s. het feit hopen te herdenken, dat hij 25 jaar als arts werkzaam zal zijn. Men heeft gemeend dit niet on opgemerkt voorbij te laten gaan en een inmiddels sptontaan ge vormd comité is aan de slag ge gaan. Er werd o.a. een inzamelings- aktie gehouden te Achthuizen, de Langstraat en Ooltgensplaat e.o. Dank zij alle milde gevers(sters) werd een royaal bedrag ontvan gen, waarvoor o.a. een receptie zal worden aangeboden. f Het comité dankt eillen heel f erg hartelijk voor deze vorm van medeleven. Mocht er iemand zijn die niet in de gelegenheid was iets te ge ven, dan zal gaarne een van de comité-leden dit van u in ont vangst nemen. Gemakshalve vermelden wij het adres van de penningmeeste- resse, mevrouw A. M. de Jonge, Gr. Adr. Th. Polder 5, Ooltgens plaat, telef. 01873 - 1423. Vanzelfsprekend zal het comité u tijdig nader informeren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 9