Bevestiging en intrede van Kand. A. Vos Ds. A. Vos Chauffeursverenfging „Fiakkee" ■selecteerde de vaardigsten Iw.Rikkenbvl Nieuws uit Zeeland Onderbreking IViiddengolfzenders DEN BOMMEL: Een rijk Woord en een rijke Belofte Abonneert U op „Ellanden-nleuws" ORGELCONCERT door Willem Hendrik Zwart op het orgel van de Grote Kerk te IVIaassluis BRANDWEER SOiViiVIELSDIJK met nieuwe tassen naar de TAS wedstrijd De brandweer van Sommelsdijk is j.l. vrijdagavond in het bezit ge steld van nieuwe tassen, aangebo den door dhr. Henk Groen, eige naar van het timmer- en metselbe- drijf Groen te Sommelsdijk. Dhr. Groen die de tassen van zijn firma naam voorzag deed ze de heren ploegleden graag cadeau. 93 diplomazwemmers in Stellendam tot medio september Bladz. 2 „E I LA ND E N - N I E U W S" Dinsdag 4 september 1979 De Hervormde gemeente van Den Bommel mocht j.l. zondag 2 september 1979 weer een eigen prediltant ontvan gen met de bevestiging en intrede van liandidaat A. Vos uit Gorinchem. De gemeente is nog geen jaar valsant ge weest; op 24 november 1978 nam ds. H. Talsma Jr. afscheid wegens vertrek naar Harderwijk. Het mooie en stijl volle kerkje van Den Bommel heeft zondag twee drukke diensten binnen zijn muren geborgen. Vooral de intre de 's middags trok veel belangstelling. De commissie van ontvangst had een hele toer om allen een plaats te geven, maar het lukte. Het kerkje zat stamp vol. Onder de genodigden waren de bur gemeester van de gemeente Oostflak- kee, veel kerkeraden en kollega's van het eiland, afgevaardigden van de plaatselijke Geref. Kerk en niet te ver geten een grote stroom familieleden van kandidaat en mevrouw Vos. Ds. Vos komt uit een gezin met 14 kin deren en mevrouW' Vos uit een gezin met 12 kinderen, geen wonder dus dat de familie deze dag zo sterk vertegen woordigd was. De volgende kerkeraden zonden ook afgevaardigden: Andel, Go rinchem, Brandwijk, Giessendam-Har- dinxveld. Veen, e.a. Ook waren enkele studievrienden aanwezig. Bevestiging De bevestigingsdienst werd geleid door ds. A. van der Vlist te Nieuwer- kerk a/d IJssel, vriend van kand. Vos. De heer Vos heeft n.l. 33 jaar in zijn geboorteplaats Andel (N.Br.) gewoond en ging bij ds. Van der Vlist op catechesatie en deed bij hem Belijde nis. De bevestiger bepaalde zqn gehoor bij 1 Korinthe 3 vers 11. De preek had als thema „Het fundament Jezus Chris tus". „Dit Woord moet altijd centraal staan in de prediking, want wij mogen en kunnen niet anders verkondigen dan dat er maar één Naam onder de hemel gegeven is tot zaligheid, n.L Je zus Christus en Die gekruisigd", aldus ds. Van der Vlist. Vervolgens werd het formulier ge lezen tot bevestiging van Dienaren des Woords. Nadat op de gestelde vragen het „Ja ik, van ganser harte" door kandidaat Vos was uitgesproken zong de gemeen te zijn nieuwe predikant de Morgen zang vers 3 en 4 toe. Aan de plechtige handoplegging na men achtereenvolgens deel de predi kanten: ds. A. van der Vlist (bevesti ger); ds. J. Willemsen te Stad aan 't Haringvliet (consulent); ds. M. Aan- geenbrug te Goedereede; ds. H. Talsma te Harderwijk; ds. W. Verboom te Nieuw Lekkerland; ds. J. Vis te Andel en ds. J. A. H. Jongkindt te Brandwijk. Vervolgens richtte ds. Van der Vlist zich nog met een persoonlijk woord tot zijn vriend en ambtsbroeder. Na deze morgendienst werden de fa milie en gasten ontvangen in het ver enigingsgebouw naast de kerk voor een broodmaaltijd. Toen in de middagdienst allen een plaats hadden gevonden werd na Ze gen en Groet gezongen Ps. 84 1 en 3. De Schriftlezing was 1 Johannes 5 1 - 13, waarna Ps. 119 9, 65 en 67 gezongen werd. Intrede Als tekst voor deze mddag had ds. Vos gekozen 1 Johannes 5 9 - 13. De apostel Johannes is voor de ge meente aller tijden een apostel geweest van grote betekenis. Door de Heere onderwezen, heeft de toen al hoog be jaarde dienstknecht van Christus de geschiedenis voor ons allen opgetekend. Velen na hem hebben uit zijn geschrif ten moed en kracht geput voor het leven, aldus ds. Vos. De brief van Johannes, waaruit onze tekst is gekozen, heeft een waarschu wende betekenis. Men ging zich vrij heden veroorloven die niet meer met het echte christelijk geloof te maken hadden. Deze misstanden werden aan de kaak gesteld. Johannes nam geen blad voor de mond. Men beweerde God te kennen maar de gemeente be wees het tegendeel. Johannes trad hard tegen deze men sen op en wees hen op het oordeel dat te wachten stond. Hij predikte hen Christus die alleen het eeuwige leven schenkt aan hen die alleen in Hem geloofden. De wereld overwonnen Hij, Christus heeft de wereld over wonnen en de gelovige gaat niet alleen op eigen initiatief te werk, maar toetst het geloof aan Christus. Geloof wordt bevestigd door het ge loof, door de openbaring in de Schrif ten gegeven, aldus ds. Vos. Hij zet de mens stil op zijn weg. Het geloof overwint de zonde door het Woord. Want door het Woord heeft God gesproken tegen de mensen, dat zij zich zullen bekeren en gaf daarmede de belofte en het volle zicht op het komende Rijk. Tot aan het einde der tijden zal er tegenstand tegen Hem zijn, maar toch is Hij de Gezant waarin God Zijn wel behagen heeft. Want er is geen ander teken en geen andereNaam gegeven dan waardoor mensen behouden kunnen worden. Wie tot Hem komt door het geloof, die getuigt van Hem, gelijk Johannes. Zo is de getuigenis een oproep ter bekering. Die hiermede gegrepen is, kan de verwachting van de eindtijd ook proeven. Kom trouw onder het Woord Wat Johannes zo bedroefde, was het verwerpen van de Verlosser. Men kon zichzelf wel redden en dat was de Christengemeente van die tijd. Hij waarschuwt scherp dat de ge meente waakzaam moet zijn. Ook wij herkennen deze tijd, aldus ds. Vos, ook nu luistert men niet alleen naar de rijke boodschap maar naar de wereld. Ik spreek de hoop uit, dat uw dienst knecht ook onder u de verkondiging mag brengen, niet naar de mens, maar naar het Woord dat centraal moet staan. Mag er ook hier een vraag zijn naar het ware Woord. Mocht uw predikant dan weleens scherp zqn, neemt dan aan dat het door liefde gepredikt wordt. Ds. riep op tot een trouwe opkomst onder het Woord en ook ter catechesa tie, want dan alleen zal er vrucht ge vonden worden, aldus besloot ds. Vos zijn predikatie. Toespraken Na het zingen van Ps. 89 7 en ge bed sprak ds. Willemsen, als consulent, vertgenwoordiger van de cassis Brielle en de Ring Sommelsdijk. Hij vroeg ds. Vos zijn medewerking voor het uitbreiden van Gods Konin krijk in breder verband. Spreker was blij dat Den Bommel weer een eigen predikant heeft. Hij dankte de gemeente, de catechesanten en allen die hem tijdens deze ambts periode hebben bijgestaan en voor de vriendelijkheid en gastvrijheid onder vonden. Samenwerking Ouderling M. de Wit sprak namens de Geref. Kerk ter plaatse. Hij ver welkomde de nieuwe predikant, die veel tijd en ijver aan de dag heeft gelegd om tot het predikambt te ko men. Namens de gehele kerkeraad zeg de ouderling de Wit hun medewer king toe en hoopte op een vruchtbare samenwerking tot Gods eer en welzijn van allen. Hij feliciteerde de gemeente met de spoedige vervulling van de va cature. Een nieuw begin Ouderling J. Mosselman was de tolk namens kerkeraad en gemeente. „U sluit een periode in uw leven af en begint een nieuwe periode n.L met de verkondiging van het Evangelie", aldus de heer Mosselman. Spreker hoopte dat ds. Vos zijn werk zou mogen doen in liefde en hij wekte de gemeente op tot gebed en trouw medeleven in deze wijngaard van Chris tus. Op zijn verzoek zong de gemeente staande de nieuwe predikant Ps. 121 4 toe. Dank aan velen Ds. Vos dankte de gemeente voor de zegenbede hem toegezongen. Verder richtte ds. Vos zich tot zijn bevestiger ds. A. van der Vlist. Veel heeft- hij van deze predikant mogen leren uit de eenvoudigheid waarmede het Woord werd gebracht. „Wij danken God, dat Hij u op onze weg geplaatst heeft". Ds. Willemsen werd dank gezegd voor zijn werk op Den Bommel gedaan en voor de woorden tot hem gesproken. Hetgeen wat u gezegd en ons toe gewenst hebt spreekt van Christelijke liefde. Ds. Vos hoopte dat in de toekomst de contacten verstevigd mogen wor den. Tot de gemeente Voorts richtte ds. Vos zich tot de vertegenwoordigers van de burgelijke gemeente, de kerkeraad en kerkvoogdij (een geweldige ontvangst), collega's, de gemeente voor de grote opkomst (wij hopen het goede voor u te zoeken met Gods kracht), koster, organist (alles keurig georganiseerd), dames die de patorie hebben schoongemaakt, de tuin man en meer anderen. Familie Tot de familie sprak ds. Vos enkele gevoelvolle woorden. Spreker had gaarne gezien dat de ouders aanwezig hadden mogen zijn, maar helaas van de 4 is er maar één meer in leven. Ds. Vos sprak tot haar een bijzonder woord. Mijn vader heeft nooit van deze plan nen geweten; mijn moeder heeft alleen het kerkelijk examen mogen meemaken. Van mijn schoonvader heb ik veel steun mogen ervaren, maar ook hij heeft he laas deze dag niet mogen beleven. God nam hen allen weg. Ds. Vos dankte speciaal ook zijn die tijdens de studie zich Intens heeft moeten inzetten om een en ander tot een goed einde te brengen. God zij daarvoor alleen dank. Ook de kinderen en de studievrien den werden niet vergeten. Tot slot mijn dank aan allen die ik niet heb genoemd, aldus ds. Vos. Na het zingen van Ps. 97 1 en 7. gaf de nieuwe predikant de gemeente van Den Bommel en allen die deze middag tegenwoordig waren voor het eerst de zegen mee voor ieder persoon lijk en aan allen die thuis konden mee luisteren. Twee plechtige diensten wer den hiermede afgesloten. DEN BOMMEL: De nieuwe predikant van de hervormde gemeente te Den Bommel, ds. Antonie Vos werd 16 juni 1936 te Andel (N. Br.) gebo ren. Hij is dus 43 jaar. Ds. Vos werkte eerst in de bouwvakken vooreer hij aan zijn studie voor predikant begon. Zijn teciinische diploma's waren voor hem geen ondergrond voor de verdere ontwikkeling. Ds. Vos ging daarom in juli 1969 naar een cursus die door nu wijlen ds. J. J. Timmer te Woerden in de (oude) talen werd gegeven. Hij deed dit tijdens zijn normale werk. In januari 1973 werd deze cursus afgesloten en in september 1973 ging ds. Vos kollege lopen aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Aan genoemde Universiteit deed hij op 24 februari 1975 zijn Propaedeu- tische examen en op 6 april 1978 zijn Kandidaatsexamen. Het Kerkelijk examen werd afgelegd op 24 april 1979 en het Colloquium voor de Próv. Kerkvergadering te Arnhem op 13 juni 1979. Op grond van het feit dat ds. Vos 3 jaar ouderling is geweest te Gorin chem (het gezin heeft daar 10 jaar gewoond) en hij de afgelopen winter catechisatie's heeft gegeven te Brandwijk en te Giessendam-Hardinxveld werd hij vrijgesteld om als vicaris te gaan werken. Ds. Vos is gehuwd en heeft vier kinderen: 3 zoons en 1 dochter. THOLEN Pijporgel voor Immanuel De hervormde gemeente Immanuel heeft in de Gasthuiskapel aan de Kerk straat een nieuw pijporgel in gebruik genomen. Het orgel is gebouwd door Gebr. van Vulpen üi Utrecht. Benoemingen. Tot lerares in tijdelijke dienst aan de gemeentelijke Mavo is be noemd mevr. J. M. Zoeteweij-van Gor- sel, mej. F. L. Glerum kreeg eervol ont slag als lerares aan de Gem. Mavo Mej. L. J. Vis werd benoemd tot leidster in tijdelijke dienst aan de openbare kleuterschool. Wijziging dienstregeling busdiensten. In verband met een nieuwe bushalte aan de Mossellaan zijn de dienstrege lingen van de bussen gewijzigd. Vanuit Tholen is er vanaf zondag 2 september een halfuur dienst naar Bergen op Zoom. Aktie bootvluchtelingen De zondag gehouden aktie bootvluch telingen heeft op het eiland Tholen 25.449,53 opgebracht. De Geref. Ge meenten organiseren nog een aktie (Ze deden zondag niet mee). In Tholen was de opbrengst 5431,87; Poortvliet 4033,35; Scherpenisse 30,St. Maar tensdijk 3934,40; Stavenisse 2302,85; St. Annaland 5427,20; Oud Vossemeer 3289,86; Postkantoren 1.000,—, SINT PHILIPSLAND Dijkversterking. Bij de woensdag gehouden aanbesteding te Goes was Gebr. Van den Heuvel uit Driewegen de laagste met een som van 937.000, voor versterking van ongeveer 450 me ter Oosterschelde zeedijk ter hoogte van de bebouwde kom van St. Philips- land langs de Krabbenkreek. Het werk moet 1 juni 1980 gereed zijn. BERGEN OP ZOOM: Korte Mecstr. 17 teL 01640 SSSTS BOOSENDAAL: Mlevwe Markt 48 - «eL 016S0 3SM8 I gratia foldent Zaterdagavond 8 september 1979. Aanvang: 20.15 uur Willem Hendrik Zwart, organist te Kampen, hoopt op 8 september a.s. een bijzonder mooi concert te brengen op het orgel van de Grote Kerk te Maas-' sluis. Hij heeft bij een vorig concert in 1978 al blijk gegeven zich op dit geweldige orgel thuis te voelen evenals op zijn eigen orgel te Kampen. Het is dan ook voor hem persoonlijk een verheugend feit weer in Maassluis te kunnen spelen en dit zal dan wel wederzijds zijn voor hen die deze knappe organist komen beluisteren. Het programma voor deze avond zal aanvangen met twee eigen bewerkingen van de concertgever n.l. Koraal over Psalm 81 en Leid vriendlijk licht. Van J. S. Bach Concerto a-moll- Introduc tie en Passacaglia van J. H. Rheinber- ger - Choralvorspiel van J. S. Bach: Christ unser Herr zum Jordan Kam verder een Symfonische Fantasie van Flor Peters en hij beëindigd het con cert met een werk van zijn vader Jan Zwart het Trio en Koraal over het Ge- Ijed des Heeren. En de Toccata over Psalm 146. U ziet dus wel dat U een (avond kunt genieten van geweldig or gelspel en wij hopen dan ook, dat even als bij het laatste verzoekprogramma van Feike Asma, weer velen de weg naar Maassluis zullen weten te vinden. De toegang is zoals gebrmkelijk 5,- p.p. CJP en 65+ 3,50. De kerk is geopend vanaf half acht en u kunt in de kerk nog even een kopje koffie kopen. Zaterdag konden ze al gelijk gebruikt worden voor het meenemen van de bluskleding naar Winterswijk waar werd deelgenomen aan de landelijke TAS HD-LD wedstrijd. Het werd een wedstrijd op niveau waarin Sommels dijk verdienstelijk meestreed. Met een gemiddelde puntenaantal van 8,35 plaat ste de ploeg zich op de 6e plaats. Eerste werd de bedrijfsbrandweer van Rank- Xerox uit Venraaij en laatste, 12e, de brandweer van Eibergen met een ge middelde van 7,69. Zaterdag kunnen de krachten ander maal beproefd worden op de in Den- Bommel te houden eilandelijke wed strijd. Zaterdag 1 september j.l. is in het openluchtbad te Stellendam, voor de tweede maal in dit seizoen diploma- zwemmen gehouden. Voor het A diploma slaagden alle deelnemers, in totaal 69. Daarvan kwa men er 46 uit Stellendam, 10 uit Goede reede, 12 uit Ouddorp en 1 uit St. Mi- chelsgestel. Van de 25 deelnemers voor het B- diploma slaagden er 24. Eén moest wor den afgewezen omdat niet voldaan werd aan de kleding voor het onderdeel „ge- kleedzwemmen". Van de 24 geslaagden voor het diplo ma B kwamen er 15 uit Stellendam, 8 uit Ouddorp en 1 uit Goedereede. Het diplomazwemrnen werd afgeno men door KNZB diplomaconsul dhr. H. P. van Dijk uit Rozenburg, bijgestaan door dhr. L. Tom en dhr. M. A. Snoey. Mede door het mooie weer, waren er bij dit zwemevenement, dat zo'n ander half uur duurde, enkele honderden per sonen aanwezig, die, telkens als er een groep slaagde, hen met een luid ap plaus feliciteerden. Het openluchtbad in Stellendam, wat zich vooral de laatste dagen van augus tus in een grote belangstelling mag verheugen, is nog geopend tot -15 sep tember a.s. Als gevolg van onvoorziene vertra gingen bij de metingen van het nieuwe middengolfzendstation in de Flevopol- der zullen de hiervoor noodzakelijke onderbrekingen in de uitzendingen van de middengolfzenders van Hilversum 1 en 2 tot medio september moeten voort duren. Deze uitschakeling zal (in tegen- stelling tot in de maand augustus, toen de zenders vanaf 17.00 uur uit de lucht waren) gedurende deze periode van 19.00 uur plaatsvinden tot aan het begin van de uitzendingen van de volgende morgen. Het op de frequentie van Hil versum 3 uitzenden van het programma Hilversum 1, gedurende de nachturen, zal in de maanden septeamber en oktober blijven plaatsvinden. STAVENISSE Lijndienst Krijger naar B.B.A. Met ingang van 15 aug. heeft de N.V B.B.A. te Roosendaal de autolijndiens ten Stavenisse - Bergen op Zoom over genomen. De vijf lijndienst-chauffeurs van Krijger zijn in dienst gekomen bij de B.B.A. De lijndienst Stavenisse - Bergen op Zoom wordt door de-B.B.A. doorgetrokken naar Putte (Belg. grens). •Rf^S^:S|w]S^';-:->;^':"i::": Zo'n zeventig deelnemers en 3 deel neemsters hebben zaterdagmorgen en -middag op de grote parkeerplaats bij Delta Expo te Stellendam allerlei vaar- digheidsproeven met vrachtwagens af gelegd. De organisatie daarvan berustte bij de Chauffeursver. „Fiakkee" en had tot doel de kandidaten te selecteren voor deelname aan het landskampioen schap in 1980, Deelname was mogelijk in een vier tal categorieën, met de bus, de vracht wagen, de vrachtwagen met aanhanger en de trekker met oplegger. De wagens waren beschikbaar gesteld door de Im porteur van British Leyland. De strijd duurde vanaf 9 uur 's morgens tot half zeven 's avonds en heeft de jury han denvol werk gekost. De allerbesten uit de diverse categorieën zijn: voor bus Leen Hoogerwerf, Melissant; voor vrachtwagen Leen Grinwis uit Middel- harnis; wagen met aanhanger C. CooU bergen uit Middelharnis en J. Taaie oh de trekker met oplegger. Onder de da mes die meededen waren mevr. Cool- bergen uit Middelharnis en mevr. Hak- kenbrak-Wiegel uit Melissant (zie foto).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2