Ds. n. V. d. Waal samen met Geref. Kerk Middelharnis op weg Amro Privérekening meer dan betalen en ontvangen alleen. amro bank VooHelid varkensvlees RIEN VONDER VEER A Oranjevlag" f.30 HAMIAPPEN»«r saoc mjf^ GEBRADEN FRICANDEAU MAGERERUNDERLAPfiRii SELLERIESALAOE A£AAAAAr:cTrr£T7rrjr:rjonrcrr. OOLTGENSPLAAT: ALGEMENE VERGADERING RABOBANK MET NIEUWE DIREKTEUR Financiering eigen woning op zeer hoog peil Op de Algemene vergadering van de Coöp. Rabobank Ooitgensplaat, die gehouden wordt woensdag 22 augustus des nam. 8 uur in hotel „Hob bel", zal voor het eerst de nieuwe direkteur, de heer G. J. M. Appelman als zodanig aanwezig zijn. Hij is onlangs de heer C. A. Roon opgevolgd, die 22 jaar het dh-ekteurschap heeft bekleed. In het jaarverslag 1978, dat nog door de heer Boon is verzorgd, geeft het bestuur opening van zaken. Kredietverlening Woningen Diversen Vergadering De „Ellandbeker'' voor Z.C. "de Schotejil' uit Middelharnis Nieuwe trainers bij Good-Luck en DBGC ff Betalen gaat reuze gemakkelijk vla een Amro Privérekening. Met bankgiro's voor al uw nota's. En met Eurocheques voor allerhande uitgaven in binnen- en buitenland. Ook al uw ontvangsten zijn welkom op uw rekening. Maar u kunt meer doen met uw privérekening, Automatisch sparen bijvoorbeeld. Een uitkomst als u regelmatig sparen lastig vindt. En met 't Amro Moment Krediet kunt u zelfs 'rood staan' op uw rekening. Eigenlijk best handig zo'n Amro Privé rekening. Oostdijk, Middelharnis telefoon: 01870-3777 iMSi itiarfepijjzw de7fi.zeer mooie lappen wordeM Is l||| van de ori^fnde ham ^esweften, U« W ze zyn mooi blank en erg mals f loo^r^wi TOPSLAGEBLT DUBBELE RING 2 - SOMMEI^DIJK TELEFOON 01870 - 2727 TOPSLAGER Plaatst uw familieberichten in Eilanden-nieuws Bladz. 2 „E 1 L A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 21 augustus 1979 Ds. A. V. d. Waal, gekomen van Zwar- tewaal-Abbenbroek, is zondagmiddag, zoals hij het noemde, aan boord gestapt van het schip van de Gereformeerde Kerk van Middelharnis. Ds. maakte zijn nieuw^e gemeente duidelijk niet het ka piteinschap te pretenderen of de func tie van marconist, machinist of smaak- aanbrengende kok te ambiëren, maar gevoelig voor het motto „samen ge meente zijn" niet anders dan loods te willen zijn. Rondom het genoemde mot te en op Corinthe 12 27 waarin de gemeente het lichaam van Christus wordt genoemd baseerde ds. zijn intrede- prediking, aangehoord door de gemeente van Middelharnis en vele gasten van elders. „Samen gemeente zijn en samen de dienst uitmaken", bleek de koers te zijn, die ds. v. d, Waal, daarin ge steund door de beroepingscommissie, wil gaan volgen. De bonte verzameling mensen die samen de gemeente vormen zal het duidelijk moeten zijn dat elk van hen slechts in samenspel met de ander kan functioneren opdat de gemeente één grandioos levend geheel zal wor den. N.a.v. het gelezen Schriftgedeelte 1 Cox. 12 12 - 27 benadrukte ds. dat het ene lid niet buiten het andere kan en dat de leden samen als het lichaam van Christus wordt getypeerd: Gij nu zijt het lichaam van Christus en ieder voor zijn deel leden". „Dat betekent dat iemand die met onze gemeente in aanraking komt daar in iets van Jezus zal moeten kunnen bespeuren, dat hij zelfs Jezus zal her kennen," zo legde ds. zijn nieuwe ge meente voor. „Samen gemeente zijn is de levende Heer tastbaar en ont- moetbaar laten zijn voor iedereen". „Het lichaam van Jezus ligt - zeker ook in Middelharnis - in stukken en brokken uiteen en het lijmen daarvan is geen moderne hobbyisme maar een eenvou dige gehoorzaamheid," beschouwde ds. V. d. Waal. Hij liet de gemeente zien hoe Jezus bewogen was over mensen van wie het wezenlijk menszijn - samen met God in het leven staan - kapot was en wij zend op ps. 146 waarin de daden van God geroemd worden legde ds. de ge meente voor dat zij ook zo mag zijn en mag geloven als kinderen van Hem als twee druppels water op Hem te mogen lijken. „Laten wij zó samen gemeente zijn, in dienst van God en in dienst aan elkaar, zodat we het zelf durven ge loven het lichaam van Christus te zijn", merkte ds. v. d. Waal op. „Wij mogen nu met u mee aan boord met als taak elkaar in het Bijbelse vaarwater te hou den. Bij het varen zijn velen betrok ken, ieder voor zijn deel en ieder hoort erbij. Alle onderscheid valt weg en het in de tekst genoemde „Gij" wordt van daag „Wij", zo besloot ds. v. d. Waal zijn prediking. Toespraken Nadat de dienst met het gezamenlijk bidden van het Onze Vader en het uitspreken van de zegenbede door ds. V. d. Waal besloten was, werden er enkele toespraken gehouden. Van de gelegenheid daartoe werd allereerst gebruik gemaakt door de con sulent ds. Bouwman uit Rockanje. „De gemeente van Middelharnis is de moeite waard," zo kan hij zijn collega verze- keren.waaruit ds. zijn genegenheid voor Geref. Middelharnis liet spreken. „Door lijden zijn er banden ontstaan", ver klaarde hij. Ds. Bouwman wenste de gemeente geluk met haar nieuwe pre dikant; „met de zegen van de Heere zal het goed zijn". Namens het plaatselijk convent van kerken werd gesproken door ds. A. Beens, Herv. predikant van Sommels- dijk. „Het samen doen zal lukken als U zich samen openstelt voor de Heilige Geest," aldus ds, Beens. Ds. wees zijn nieuwe collega - ook al wil hij kenne lijk wat achter de vaten blijven - op zijn grote taak de gemeente te weiden in de weiden van het Woord van God. Hij hoopte dat daarin het Woord en de - gezamenlijke - belijdenis tot leidraad zullen dienen. „U mag, als uitdeler van de troost, een heel belangrijke rol ver vullen; moge U dat doen in ijver en vreugde en moge het grote goed dat God ons in Christus gaf U allen ver vullen", zo hoopte ds. Beens. Ouderling van Heerden wees de ge meente op de vele taken die haar wach ten waarbij hij haar (de gemeente) ver geleek met een trein. In de wagens mensen die het soms niet met elkaar eens zijn maar die desniettemin samen op weg zijn. „Laten wij samen Zijn Naam groot maken", zo wekte dhr. v. Heerden de gemeente op. De toespraken werden in 't kort door 'ds. V. d. Waal beantwoord. „Het is niet mijn levensstijl om vanachter de vaten toe te zien, ik zal er gauw achter vandaan komen", zo zei hij ds. Beens toe, waarna hij figuurlijk in de door dhr. V. Heerden genoemde trein stapte, samen met zijn nieuwe gemeente op weg. Allereerst wordt vermeld, dat op plaatselijk niveau besprekingen gaande zijn om tot een fusie te geraken met de Coöp. Rabobank te Stad aan 't Haring vliet. Deze fusie is inmiddels aangegaan en door de leden van de beide Rabo- banken goedgekeurd. Dhr. Appelman, voorheen direkteur van de Rabobank te Stad aan 't Haringvliet is benoemd tot direkteur van de gefuseerde banken en is inmiddels zijn werk begonnen. Deze fusie maakt een aanvullende statutenwijziging noodzakelijk en op de vergadering van woensdag komt hier omtrent een voorstel. In het jaarverslag wordt ook gespro ken over het herstel van de kredietver lening door de bank, dat reeds in de loop van 1975 was begonnen, zich ook in 1978 heeft voortgezet. Minder dan in de voorgaande jaren werd in de agrarische sektor de kredietvraag gestimuleerd door de prijsontwikkeling van de pro- dukten in een aantal sektoren. Daaren tegen gaan schaalvergroting en moder nisering in de landbouw onverminderd door, zodat de kredietvraag hoog bleef. Ook vanuit het niet-agrarische bedrijfs leven in het werkgebied nam de kre dietvraag in 1978 toe, zij het minder sterk dan in 1977. Het tot staan komen van de prijsstij gingen van woningen, de lagere infla tiegraad en de verminderde inkomens stijgingen hebben geleid tot een af wachtende houding van adspirant-ko- pers van bestaande woningen. Niette min bleef de vraag naar leningen ter financiering van een eigen woning op een zeer hoog niveau. Houden wij rekening met de afgeno men inflatiegraad, dan geeft de groei van de aan deze Bank toevertrouwde middelen reden tot tevredenheid, aldus het verslag. Ook in 1978 werd door de bank ruime aandacht besteed aan de actieve bena dering van de bedrijfsrelaties. De te goeden op rekeningcourant van bedrij ven en instellingen vertoonden een lich te teruggang. Een verslechtering in de liquiditeitspositie van veel agrarische bedrijven vormde daarvoor een belang rijke oorzaak. De diverse vormen van financiële dienstverlening stonden in het verslag jaar weer sterk in de belangstelling, o.a. de assurantiebemiddelingen en de vakantiereizen. Het verslag besluit met een woord van dank aan het adres van dhr. C. A. Roon voor het vele werk dat hij voor de bank en de relaties heeft verricht. De toege nomen werkzaamheden door de direk- tie, de medewerksters en de medewer kers is met veel toewijding en enthou siasme verricht. Het bestuur betuigt daarvoor gaarne zijn dank. Elders in dit nummer kan men een meer financieel verslag over genoemde bank vinden. Op de Algemene vergadering zal het financiële verslag worden besproken en worden toegelicht. Verder zal er een verkiezing plaats vinden van een lid van het bestuur. Aftredend is dhr. Jac. van Nieuwenhuijzen, die herkiesbaar is. Als lid van de Raad van Toezicht treedt dhr. L. C. Korteweg af, die eveneens herkiesbaar is. Z.C. „de Schotejil" uit Middelharnis en de „Eilandbeker" schijnen niet meer los te denken van elkaar, want zater dag 18 aug. j.l. hebben zij in Stellendam deze één meter hoge beker voor de zesde achtereenvolgende maal gewonnen. De ploeg uit Middelharnis gaat ook elk jaar harder zwemmen. Echter om te winnen moeten ztj dit wel want de concurentie uit Dirksland en Stellen- dam wordt steeds groter. De Stellen- dammers en Dirkslanders hebben zich ook dit jaar niet zomaar gewonnen ge geven. Er zijn dan ook weer vele per soonlijke en clubrecords gevestigd. Alle drie zwemclubs verbeterden hun pun tentotalen bij een eilandbekerwedstrijd. Leon du Pree verbeterde het bekerre- oord op de 50 meter borstcrawl en de heren-estafetteploeg uit Middelharnis vestigde op de 4 x 50 mtr. vrijeslag- estafette een nieuw beker en baanrecord De medailles (al 8 jaar lang aangebo den door bakkerij J. Troost uit Stellen- dam) voor de beste persoonlijke presta ties gingen naar; schoolslag-dames: 1. Silvia Kievit, Middelharnis; 2. Coby Boshoven, Stellendam; 3. Jolyn v. d. Ree, Stellendam. Schoolslag-heren: 1. Leon du Pree, M'harnis; 2. Hans Jelier, D'land 3. Ro land Bouman, M'harnis. Borstcrawl-dames: 1. Erma v. Heest, St'dam; 2. Ans v. Eesteren, M'harnis, 3. Ineke Zondervan, M'harnis; Borstcrawl- heren: 1. Leon du Pree, M'harnis 2. Arjo Kentin, M'harnis; 3. Henk de Man, Dirksland; Rugcrawl-dames: 1. Tineke Jelier, D'land; Gerrie Kievit, M'harnis, 3. Monique Maan, M'harnis; Rugcrawl- heren: 1. Willem-Jan Leeflang, D'land, 2. Henk de Man, D'land, 3. Hans Jelier, Dirksland. Estefette-dames: 1. Middelharnis, 2. Stellendam, 3. Dirksland. Estefette-heren: 1. Middelharnis, 2. Dirksland, 3. Stellendam. Eindstand: 1. „de Schotejil", M'harnis, 1521,0 punten 2. „de Gooye" Dirkgland 1553,6 punten. 3. „de Selle", Stellendam, 1573,1 punten. y KORFBALNIEUWS D.B.G.C. heeft opnieuw een trainer uit de Hoeksche-Waard, na twee jaar te zijn getraind door Piet Lonkhuizen komt nu Cees Dahn, deze trainer kan niet bij de wedstrijden van DBGC 1 aanwezig zijn, omdat hij kernspeler is van Ventu- ra-Sport uit Strijen. Good-Luck zal voor het eerst onder leiding staan van een niet Flakkeese trainer. Ed de Jong uit Oud-Beyerland zal dit seizoen als trainer/coach optreden. Zowel DBGC als Good-Luck zijn inge deeld in de eerste klasse C, zij ontmoe ten daar enkele bekende ploegen, zoals Spido, Snel, maar ook het i)as gepro moveerde VIOS uit Numansdorp. Volgens Ed de Jong een zeer zware indeling en Good-Luck zal het erg moeilijk krijgen, zeker tegen DBGC en VIOS is het moeilijk te voorspellen wie de punten zal behalen. Overigens verwacht hy wel dat zijn ploeg een toppositie zal innemen. RECREATIE KORFBAL: Op vrijdagavond 31 aug. zal bij Good- Luck de training voor de recreatie-korf ballers beginnen. De recreanten (trimmers) beginnen om 19.00 uur. Een ieder die verstandig en in team verband wil bewegen kan zich aanmel den bij Good-Luck. OUDDORP: Reis naar Marken Op zaterdag 1 september a.s. orga niseert de drumband „AVEC-ESPRIT" een dagje uit per touringcar naar Mar ken en Volendam met een boottocht op het IJsselmeer. Wie mee wil kan inlichtingen vragen en opgeven bij C. Voogd, Oudelansedijk 76, tel.: 01878 - 2075. Bespreek vroeg tijdig voor de bus vol is. Opleiding nieuwe muzikanten Het bestuur van de drumband „AVEC -ESPRIT" maakt bekend dat in de maand september zal worden gestart met de opleiding van nieuwe tambours. Geïnteresseerden kunnen zich aanmel den op de repetitieavonden en wel vrij dags in het gymnastieklokaal van de voormalige O.L. school of op boven staand adres. Trekkingslijst speeltuin „De Flipjes" 1ste prijs no. 1165; 2e no. 1612; 3e no. 1963; 4e no. 2428; 5e no. 1156; 6e no. 1682; 7e no. 1024; 8e no. 1706;. 9e no. 1743; 10e no. 2351; lie no. 1791; 12e no. 2208; 13e no. 2024; 14e no. 1830; 15e no. 1619; 16e no. 1092; 17e no. 1038. Prijzen kunnen worden afgehaald bij J. Mierop, Oosterweg te Ouddorp. THOLEN Uitbreiding Ten Anker. Het ver zorgingstehuis Ten Anker te Tholen van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland krijgt binnenkort uit breiding door de bouw van een vleugel aan het uit 1955 stammende bejaarden tehuis. De nieuwe vleugel bevat dan 12 eenpersoons-wooneenheden en 2 tweepersoons-wooneenheden. Na het ge reedkomen van de nieuwe vleugel is er dan een inwendige verbouwing van het bestaande gebouw waarbij 4 ka mertjes zullen verdwijnen. De gemeente Tholen heeft enige weken geleden de bouwvergunning afgegeven en er zijn nu 5 aannemers uitgenodigd voor in schrijving van prijsopgaaf voor de uit voering. Verkeerslichten. De defecte ver- keerslichtinstallatie aan de Ten Anker weg zal waarschijnlijk binnenkort wor den vernieuwd. Naar ervaringen van de politie is gebleken, dat kinderen en ouderen moeite hebben om over te ste ken nu de installatie niet werkt. Kerkelijke collecten. In de Her vormde Kerk brachten de gewone col lecten in juli 3800,55 op en de extra collecten voor de kerkvoogdij 1532,70. De collecte voor het Bouwfonds bracht 819,op en die voor het Bijbelgenoot schap 799,30. De busjes voor kerkte lefoon bij particulieren brachten in het eerste half jaar 1979 3068,60 op. Kerkdiensten Ten Anker. Woens dag 22 augustus om 18.45 uur ds. D. J. Budding. Woensdag 39 augustus om 18.45 uur ds. A. G. v. d. Stoel. Betonning havengeul. Naar verno men werd heeft de A.N.W.B. dezer da gen de betonningsdienst van Zeeland verzocht, de summiere betonning in de smalle, ondiepe en zich wijzigende in de Eendracht bevindende toegangsgeul van de haven van Tholen aan te vullen met betrekkelijk dicht bij elkaar staan de staken, drijfbakens of tonnetjes. Dit verzoek is gedaan naar aanleidng van schadegevallen en ongemak van de wa terrecreanten door het aan de grond lopen van hun schepen. VERVOLGVERHAAL door It. Penning Uitgevery W. M. den Hertog 33 Het warme eten stond nog onaange roerd op de tafel opgeschept; de dra gonders schikten zonder zich te laten nodigen aan, terwijl een reus uit Sedan, die blijkbaar uit een herbergiersge- slacht was gesproten, naar de tapkast sprong, en de dorstige kelen laafde. Het was een rumoer van belang. Het huis werd van de kelder tot de zolder onderzocht, en de twee grote hammen, die de korporaal uit de schoorsteen haalde, werden op tafel neergelegd, en met de lange ruitersabels stuk gesneden. Het werd de ritmeester toch te ver velend in de karos. Hij wenkte een paar dragonders, en op hun schouders leunend, hinkte hij de gelagkamer in. Hij riep Benjamin apart en was in de opgewekste stemming. „Zo staat het zo geschapen in Naarden?" „Zo is 't en niet anders, meneer de ritmeester." „Maar de burgemeester dan wat zegt die man?" „Een echte bangbroek; ik heb de man gezien net de dood van Yperen. Hij vertelde, dat de Fransen alles zouden uitmoorden, evenals de Spanjaarden honderd jaar geleden, indien er niet bij de eerste, opeising over een eerlijke overgave werd beraadslaagd!" „Ligt er nog krijgsvolk?" „Ja, meneer de ritmeester." „Geschut aanwezig?" „Ja, meneer de ritmeester." „Dat valt me tegen; wij hebben geen kanonnen bij ons." En het gelaat van de ritmeester, dat van zoveel voldoening had gestraald, betrok in eens. „Tut-tut!" redeneerde de marskramer „het geeft niets! De burgemeester be zit de sleutel van het tuighuis, en de verdedigers kunnen lood noch kruit machtig worden. Stuur onmiddellijk een trompetter naar de stad, eis de stad op, en straks rukt uw ruiterij de stad binnen!" Geen vijf minuten later reed de trom petter reeds naar Naarden, om de ves ting op te eisen, terwijl de ritmeester op montere toon de veekoopman toe riep: „Ge zijt een goede gids geweest; ga naar mijn koets, en haal een kruik echte Bourgogner van onder de zitbank we willen drinken op de goede zaak!" En toen de veekoopman de kruik had gebracht, wenkte Moisel de dragonder, die achter de tapkast stond, om in te scnenken. En de ritmeester, de beker in de hoogte houdend, zei: „Op de goe de zaak, koopman!" „Op de goede zaak!" herhaalde de veekoopman; „dat smaakt, ritmeester, bij de gloeiende hitte!" Hij werd, nu de wijn zijn bloed snel ler deed vloeien, spraakzaam, en ver telde, hoe de Nederlandse regering reeds in de lente een plan had geopperd, om een Utrechtse verdedigingslinie te ma ken van Naarden tot het Naardermeer, van daar over Ankeveen, Kortenhoef, dwars door de Loosdrecht, Tienhoven, Maarseveen en Westbroek naar Blauw- kapel, verder over de weg naar de Bildt, en om Utrecht heen langs de Vaartsche Kijn tot Vreeswijk. „Waarom hebben die stomme eenden dat plan dan niet uitgevoerd?" vroeg de ritmeester, en de veekoopman ant woordde, een sprekend gebaar met duim en wijsvinger makend: „Het geld, ritmeester het geld! De steden Rhe- nen, Wijk bij Duurstede en Amersfoort waren weigerachtig om te betalen!" De officier wierp een verbaasde blik op de koopman, die zo wonderUjk goea van alles op de hoogte scheen te zijn, en zelf opnieuw inschenkend, vervolgde hij: „Zeg eens, maat kun je me ook zeggen, hoe groot de afstand is van Naarden naar Muiden?" „Een flink uur gaans, ritmeester!" „Ben je er kort geleden geweest?" „Eergister, ritmeester!" „Lag er garnizoen?" „Geen honderd man!" „Drink nog eens, mon ami is dat Muiden werkelijk van zoveel betekenis?" „Ik zou 't wel denken, ritmeester men heeft daar de grote zeesluizen om het lage land onder water te zetten." „En zoudt ge genegen ziJn, ons van Naarden tot Muiden als gids te dienen?" „Geeft het wat, ritmeester?" „Vijf gouden louis d'or!" „Maak er tien van, ritmeester!" „Goed dan tien!" zei de officier, en de veekoopman sloeg toe. De ritmeester strompelde, op zijn bei de dragonders leunend, naar buiten, want het was in de gelagkamer, onder de lage zoldering, benauwd van de warmte, en toen hij met de oude Ben jamin alleen was, vroeg hij„Wat denkt ge van die gids? Waren zijn informaties juist? Heeft hij niet gelogen?" „Zover ik weet, berusten zijn mede delingen op feiten." De ritmeester was echt in zijn nopjes. „Ja, ja," zei heij: „dronken mensen zeggen de waarheid onze Hollander begon al aardig door te slaan." „Maar hij was nog niet zö dronken, meneer de ritmeester, of hij kende de waarde van het geld," teemde de mars kramer. „Dat is de aard van het beestje, Ben- jamin!" De ritmeester keek in de richting van Naarden, vanwaar de rtompetter werd verwacht. En geen kwartier later was er de trompetter reeds. De man had hard gereden; het zweet stoof in vlok ken van de zijden van zijn paard. „Nu," zei de ritmeester: „welke tij ding brengt ge?" De ruiters kwamen uit de herberg, uit de boomgaard, waar de kersebomen waren geplunderd, toestromen, om de ijtding te vernemen, terwijl de trom petter, uit het zadel springend, van on geduld, om zijn ervaringen te vertellen. Nu 't was de moeite waard. Het was daar in Naarden de grootste janboel, die de trompetter ooit had aan schouwd. Ongeblinddoekt was hij de poort binnengereden, terwijl de bur gers bij het zien der Franse uniform als een troep spreeuwen uit elkander waren gestoven. Een kleine jongen wees hem. de weg naar het Stadhuis, en daar had onze trompetter de burge meester gevonden: zo wit als een geest, niet in staat, een geregeld gesprek te voeren en moederziel alleen, want de raadsleden waren aan de haal gegaan. „Ik heb toen de stad geïnspecteerd," vervolgde de trompetter op gewichtige toon: „en zag, hoe de Hollandse soldaten de poort uit vluchtten." „Welke poort?" „Natuurlijk de Amsterdamse poort," viel de marskramer in. „En hebt ge geen ontwerp voor een verdrag meegekregen?" vroeg de rit meester in grenzeloze verbazing. „Niet meer dan op mijn blote han- den ligt." „Bij alle heiligen!" barstte de rit meester uit: „zo iets is me nog nooit overkomen!" En hij begon te schaterlachen van plezier. „Voorwaarts, mijn kinderen!" riep hij toen; „in 't zadel vlug! We moeten in Naarden zijn, voordat die kaaskop pen tot bezinning zijn gekomen!" De ritmeester behoefde het bevel geen twee keren te zeggen. Binnen vijf mi nuten zaten de ruiters in 't zadel, om de sterke vesting Naarden te vermees teren. En de herberg, die, zo pas nog had gedreund en gedaverd van het ru moer, stond daar weer stil en eenzaam, verlaten langs de weg. Voor dat de Naarder torenklok in de Maandagnamiddag van de 20ste Juni haar drie zware slagen sloeg, werd de vesting in bezit genomen. De brug over de diepe gracht was neergelaten, en op die brug lagen de stadssleutels. De Utrechtse poort stond wild onen, alsof ze tot binnenkomen vriendelijk uitnodigde, en de ruiterij reed in voll egalop de Amsterdamse poort weer uit, op Muiden aan. fWorctt ««rvolod)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2