Projel(tiel veriiulsd van Stellendam naar Middeliiarnis Geslaagde Haringvlietoversteek bij Stellendam Op z'n Flakkees gezeit ll%\'^Si Bevestigingen intrede dhr. G. Meuleman Kleine rommelmarkt lil IViiddelharnis Lb.v. Huipaktie „Woord en Daad'' Zanglief hebbers opgelet Kringconcours bij fDe Flakkeese Ruiters' Drie leden van een gezin uit Stellendam verongelukt - Inbraken - ik 47 deelnemers(sters) begeven zich naar de start. S2e Jaargang Dinsdiag 14 augustus 1979 No. 4816 CHR. STREEKBLAD OP GEREF0RMEE31DE GRONDSLAG VOOR D£ ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschiftit tweemaal fet loeekdinsdag- en vrifdagaoond EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN INGEZONDEN 9f Smering 1 :100 AQUA-PESCH. POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na ,5 uur (alleen voor redactie) tel. Ö1870 - 3392 Giro 167930 Bank Rai>Q Middelhamis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per ram. Bij contract speciaal tarief. OUDDORP Morgen, woensdag 15 augustus om 7.00 uur zal in de Ne^. Herv. kerk van Ouddorp, in één dienst de bevestiging en intrede plaats vinden van de pasto raal medewerker de heer G. Meuleman te Wierden (O). Als bevestiger hoopt voor te gaan de plaatselijke predikant, Ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 15 augustus (dus morgen) zal er vanaf 10 uur bij de ingang van de Chr. Ger. pastorie (Hoflaan 63) Middel hamis een rommelmarkt worden gehou den waarvan de opbrengst zal worden geschonken aan de bekende Stichting „Reformatorische Huipaktie Woord en Daad". Enkele kinderen hebben in de vakan tieweken van diverse personen goederen ontvangen, die u ten verkoop worden aangeboden. Uiteraard hopen wij dat alles wordt verkocht en er een mooi bedrag kan worden afgedragen. Vandaar het vrien delijk verzoek aan de lezers van dit blad eens even langs te komen in de Hoflaan. Er is vast wel iets voor u bij OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. Karens, Opheusden. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. OOLTGENSPLAAT woensdagavond 7.30 uur ds. J. v. Haaren, Amersfoort. OOLTGENSPLAAT Hervatting repetities D.V. donderdag 16 aug. a.s. begint de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" weer met de repetities om 8 uur nam. in geboiuw „Elthato", Z.-Aohterweg. Als u van zingen houdt zou deze avond, na de vakanties een mooie start zijn om ons koor te komen versterken met uw stem. Vooral op de heren zouden we een speciaal beroep willen doen. Van harte welkom. „Jubilate", Ooltgensplaat. P.S.: Het kinderkoor begint eveneens a.s. donderdag om 6.30 uur nam. Ook hier zijn nieuwe leden hartelijk welkom. Op zaterdag 18 augustus organiseren de Ponyclub en de Landelijke Rijvere- nigtng „De Flakkeese Rtiiters" hun jaar lijks terugkerende Kringconcours. Ruim honderd ruiters en amazones zullen weer strijden om de hoogste eer in de diverse rubrieken die ,dae dag ver reden worden. Om 9 uur wordt begonnen met de in dividuele- en afdeUngs-dressuiiT. Het middagprogramma wordt gevuld met springen voor paarden en ponies en het „Klavertje Drie" rijden. Na afloop wordt er parade gereden en alle prijzen uitgereikt. Het concoursterrein is gelegen nabij de boerderij „Het Kraaiennest" te Achthuizen. Er is volop parkeer-gelegenheid aan wezig. Een bezoek aan dit concours is beslist de moeite waard. MIDDELHARNIS: Hervatting rejietities Het mannenkoor „Ons Koor" hervat de repetities op donderdag 16 augustus om 8 uur in de Tech. School. Hoe ondoordacht er ondanks herhaalde waarschuwingen omgesprongen wordt met explosieven uit de oorlog, is don derdag j.l. weer bewezen. Bij het slo pen van een schuur in Stellendam viel het oog van een personeelslid van slopersbedrijf van Groningen op een naar men meende onschadelijk scheeps- projektiel. Besloten werd deze in de bak van de kraan mee te nemen naar Middelhamis en zo gebeurde dat ook. Men deponeerde het projektiel op het terrein aan de Waterweg waar ge noemd bedrijf met de sloop van wo ningen bezig is, met dien verstande dat door het personeelslid 's avonds achter op de fiets mee naar huis ge nomen kon worden. De explosievendienst bezig met de berging van het projetlel waar van het gewicht 100 kg bedroeg. Maar zo ver is het niet gekomen; een bewoner van de Waterweg vond het toch maar beter de politie in ken nis te stellen, die al rap ter plaatse was. Na overleg met de explosievendienst werd besloten een gat te graven om het projektiel hierin op te bergen tot de komst van genoemde dienst op vrij dagmorgen. Deze constateerde dat het projektiel iaderdaad nog gevaarlijk was. Na over leg heeft men hem onschadelijk ge maakt op het gors te Mid4elhamis. De fam. K. v. Buren, op vakantie in Nunspeet, is gisteravond betrokken geweest bij een verkeersongeval tussen Vierhouten en Nunspeet. De personenauto, bestuurd door de heer van Buren, kwam in botsing met een vrachtwagen, met het trieste gevolg dat hierbij om het leven kwamen de vader van het gezin de heer v. Buren 50 jaar, de moeder mevrouw v. Buren- V. Broekhoven 47 jaar en een dochter van 13 jaar. Een tweede dochter van 12 jaar is zeer pmstig gewond opge nomen in het ziekenhuis. Haar toe stand is echter inmiddels buiten le vensgevaar. OUDDORP: De inbraken in maart gepleegd in de cantine van de voetbalvereniging te Stellendam en Middelhamis zijn opge lost. Een 5-tal jongelui, afkomstig uit Hel- levoetsluis en Poortugaal, zijn e endezer dagen aangehouden en voorgeleid. Zij bekenden in totaal 24 inbraken te hebben gepleegd. Buiten verantwoordelijkheid van de re- daktie. Met verbijstering hebben wij kennis genomen van het standpunt dat by de laatste raadsvergadering, in navolging van de SGP, door de meerderheid van het CDA werd ingenomen, inzake de verlening van een subsidie, groot 250,aan de beurs Wegwijzer die in Ahoy te Rotterdam gehouden zal wor den. Wat was er namelijk aan de hand? De SGP-fractie was er achter gekomen dat er op de beurs ook een stand van de NVSH zou staan. U weet wel, dat is die organisatie die de mensen allerlei „enge" dingen verteld, over seks en zo. Men redeneerde dat de NVSH geen beroepenvoorlichting gaf, en dus op de beurs niet thuishoorde. Vervolgens stelde men voor de verlening van de subsidie te koppelen aan het al dan niet aanwezig zijn van die NVSH stand. Echter, het feit dat de NVSH geen beroepenvoorlichting geeft was natuur lijk maar een drogreden. De SGP en, blijkens him stemgedrag, ook de meer derheid van het CDA wü kennehjk het Uefst de mensen op dit gebied dom houden. Seks is tenslotte iets „engs" en dus praat je daar niet over, zeker niet in het openbaar. Al met al gaan de heren er wel aan voorbij dat juist door tijdige voorlich ting problemen, zoals o.a. de gewraakte abortus, vaak voorkomen kunnen wor den. De praktijk bewijst dat je dit soort problemen nu eenmaal niet oplost met een verwijzing naar de Heilige Schrift. Je moet de mensen gewoon voorlichten, en juist daarom staat die stand van de NVSH, ons inziens terecht, op die voor- lichtingsbeurs in Ahoy. Van de SGP valt zo'n houding nog te verklaren, immers ook landelijk streeft deze party émaar de klok terug te zetten naar vóór 1880 (blijkens ook weer hun wetsvoorstel inzake abortus). Van het CDA is deze houding echter onbegrijpelijk. Zeker als je weet dat landelijk binnen het CDA veel waar dering is te vinden voor het voorlich- tingswerk van de NVSH. Dit, ondanks alle problemen die men binhen het CDA toch heeft over de abortus. De manier waarop de meerderheid van de CDA-fractie in onze raad be leid dacht te kunnen voeren inzake deze subsidie, getuigt van een bekrom penheid die wij ten zeerste afkeuren. Wij zouden willen „appelleren" aan het gezonde verstand van de heren, en hen er op willen wijzen, dat je tegenwoordig de mensen niet „achterlijk" kunt hou den. Niet op het gebied van werk of studie, maar zeker ook niet op het ge bied van seksualiteit, of enig ander gebied. Het motto van deze tijd behoort toch openheid te zijn. Door die openheid voorkom je problemen en daarom doet het niet ter zake of de NVSH beroepen voorlichting geeft of niet. Zij geven voorlichting en daarom staan ze ook op een voorlichtingsbeurs als Wegwij zer. Het is ons inziens dan ook ridikuul om een eventuele subsidie voor deze beurs afhankelijk te stellen van de aanwezigheid van deze organisatie. Of zouden de tijden van de gesloten donkere bedstee dan toch nog niet voor bij zijn in Middelhamis? Met dank voor plaatsing. De Werkgroep Gemeente Politiek van de PVDA te Middelhamis. Naschrift redaktie: Los van het feit, of de bovenvertolk- te mening van de werkgroep van de PvdA de onze genoemd kan worden, vallen ons twee zaken direkt op, nl: de platvloerse uitdmkking waarmee het ingezonden stuk sluit, en de nadrukke lijke ontkenning, dat de Heilige Schrift een lamp voor onze voet en een licht op ons pad dient te zijn. Een zonnig strand bij HeUevoetsluis was het decor van de start .voor 44 Haringvlietzwemmers(sters), die langs de spuisluizen naar het strandje bij Delta-Expo van Stellendam zwommen op zaterdag 11 augustus j.l. Het was dan ook voor de vele honderden toeschou wers een schitterend schouwspel, de Hartngvlietzwemmers te zien gaan met de talrijke volgboten, w.o. „de Tule" van Rijkswaterstaat en de Ouddorpse Red- dings-Brigade. Ondanks dat deze tocht géén wed strijd is maar een prestatietocht, werd er toch een snelle tijd genoteerd voor de eerst aankomende. Dat was Conny Wielaard uit Stellendam. Zij zwom het Haringvliet over in 45 minuten, op 4 minuten gevolgd door Kees v. Dam uit HeUevoetsluis. Nr. 3 en 4, Hans Jelier uit Dirksland en Jan Snoey uit Stellen dam finischte na 57 minuten zwemmen. De laatsten kwamen aan na 1 uur en 45 minuten. Na afloop van deze tocht, die finan cieel gesteund werd door Meubel-Expo uit Stellendam, werden de herinnerings vaantjes uitgereikt üi het restaurant van Delta-Expo, door dhr. L. Visser, wethou der van de Gem. Goedereede, die alle deèlnemers(sters) uitermate prees voor hun prestatie maar 4 deelnemers in het bijzonder noemde. Dat waren de twee oudste deelnemers, m.n. mevr. de Bruin uit Rotterdam en dhr. F. C. Klop uit HeUevoetsluis (66 jr.). De andere twee bleken de jongsten te zijn, dat waren Anne Marie Lokker (9 jr.) uit Stellendam en Rinus v. Soest (9 jr.) e- veneens uit Stellendam. Van de 47 gestarte deelnemers(sters) behaalden 44 de overkant, dat waren: uit Stellendam: Anja v.d. Ree; Jan Snoey; Erma v. Heest; Jan Willem v. d. Deze week een vervolg op het artikel van 'n Oud-Melissantenaer. Het is bij zonder interessant om te lezen; de schrij ver plaatst de oude uitdrukkingen in een gemakkelgk leesbaar verhaaltje. Welbedankt! Stiekum slachte historisch M'n hadde stiekum een vaarkje ge mest. Je zal zegge, da's toch een éér- luke zaek. Mar je mot wete, 't was in den oorlog, dus dan weet joe 't wel, je most nog oppasse voor de naeste buren. Hoewel, het mot gezeid worre, mit Klaos en Miete kon je wel een moord doewe. Ik had vantevoren al gezeid tegen m'n vrouwe: „As ter noe zo'n vent van de C.C.D. komt, zei je mar, dat je bie je beste weten, nog noait een va- reke gezieë heit. Je prebeert 'n mar wat an 't vreten te houwen, want as dat beest 'n héle dag staet te brullen, is 't helemaele kwiet mit Menheerse". In 't eerst as ik 's aeves thuuskwam, vroeg ik of 't er géén wanraed geweest was, mar as Kee dan zei, 'k hao niks gezieë, gong dat oak weer over. Mar op 'n aevend kwam ze m'n al tegen in 't schuurtje, ik docht, das géén zuvere kofje, want dat doet ze noait. Ik zaage: Wat doet 't er op? Ze zeit, noe binne ze dan van de kedee geweest. Ik zaage, waarvan? Van de kedee, sufhoen, of m'n géén vareke houwe, schreeuwt ze. Ik zaage, nou, hou je mar makke, ik weet noe waer 't over gaet. In wat hei je gezeit? Ik hao 't vloerverreke van achter de deure gehaeld en ik zaage: Hier, as m'n slachte mot je mar om een stikje kom- me! Hie is weggegaen, nae buurvrouw, mar die heit oak met een staele ge zicht staen Uege. Nou, daer zieje 'k ze wel voor an! Ik geve groatje een klap op d'r schoere en ik zaage: Kee, je bint een vsmuf uut duzend. Ze zeit, ïae me noe mar gaen ete, want de aerpels worre stief! Mar alia, 't beestje is groat geworre in waervan, weet 'k zelf niet, wat poters en zo, in buurvrouw kwam wel us met 'n schaeltje kouwe aerpels, ik geloave, dat ze docht, dat ze d'r porsje in had. 't Was zowat tegen Sinterklaos, dat ik zaage tegen Kee: Zouwen m'n van de weke niet doad doewe? Mar wat dienk je, ze zeit: 't Areme béést! Ik zaage, maans, dan mot je een veu- geltje neme of een katte! Wat, zei ze, 'n katte, zeker zo'n onte kaeter as van hiemeffen, altied over je schoane goed diffeleere op den bleik. Nee, géén katte, dan ikke der uut. Ik zaage, maans, maek je niet zo dik, 't is mar een leutje! Ik zaage, ik zal wel 's naer Flip den Ekster gae of 'n een maendag kan. Jae, das goed, mar zou je 't zaalf niet kanne, je kan d'r iederéén wel bie slepe, mar je vieanden slaepe niet. Mar noe was 't mien beurte om kwaed te worre. Ik zaage, noe kan 'k wel een hoap, mar dat gaet niet. Ik bin naer Flip gegaè, hie zeit, dan kom 'k mar 's aevus, dan laopt 't niet zo in de gaten. Buurvrouw had een kmujwaegen mit potten in pannen over de hegge gezet, of 't er een os geslacht mos worre. Groatje had 't vloerkleed voor de inkiek van 't paedje gehange, dus 't feest kon beginne. Toen 'n ofge- hakt was, zaag ik tegen Kee, brieng mar gauw een zootje bie buuvrouw, en geliek al die potten en pannen, want je heit heiligheid genog van je eige! Kee gieng mit een horretje ongder der schorte naer de buren. Ik liep nog wat-op te rumen, toen der an de voor deure geklopt wier. Ik docht, das vêr- raeje spul. Ik riep, kom mar achter heen, in jae oor, hie kwam naer achter; een vent mit een heowd op, ik docht, das mis, hier een schuttel kaarmenoade, daer een schuttel worstvleis. Mar 't viel alles mee, hie kwam mar naer de meter van 't licht kieke... 'k Ha mar gauw een balletje worst vleis in een pepiertje gedaen, de man was der blieë mee. Hie was net weg, toen kwam Kee tuus. Ik zaage, noe had je tuus motte weze, die vent van de kedee heit geweest. D'r oagen wiere as theeschutteltjes zo groat. Wat kwam 'n doewe, hakkelt ze. O, hie kwam om dat zootje, dat je 'n van de zeumer belooft heit MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Gymnastiekvereniging 20 augustus vangen de lessen van gymnastiekvereniging Middelhamis - Sommelsdijk weer aan. We verwachten alle leden weer op de vaste lesuren. Ook de gym voor moeder en kinderen van 2 en 3 jaar in de gym-zaal van de Openbare school aan het Zandpad, gaat weer van start op donderdag 23 augus tus om kwart over negen 's morgens. Inlichtingen over alle lesuren worden U gaarne verstrekt door Mevr. Looy, Secr. Nijghstraat 15, Middelhamis. tel. 3473 b,g.g. 2243. Boogert; Carina v. d. Linden; dhr. S. P. Berrevoet; Conny Wielaard; André v. d. Nieuwendijk; Jos Klink; dhr. C. E. v. Weezel; Kees v. Seters; Marijke Heerschap; Rinus v. Soest; Coby Bos hoven; Ditje Grootenboer; Carla v. Keu len; Dannie v. Seters; Anne Marie Lok ker en Carolien Visser. Uit HeUevoetsluis Ilse Gardenier; Kees v. Dam; Erike Heyen; Gisela Schafer; Inge Schafer; dhr. F. C. Klop. Uit Rotterdam: mevr. de Bruin; Margreet de Bruin; dhr. J. D. de Bruin en Angela Broeken. Uit Dirks land: Bastiaan de Man; Johan Lang broek; Jaques v. d. Klooster; Hans Je lier; Martin Jelier. Ujt Ouddorp: Jan Klepper; dhr. A. Boeter; Danny Pyl en Te ja Akershoek. Uit Middelhamis: dhr. L. A. V. Donge. Uit Melissant: Patrick Suverein. Uit Oud Beijerland: Corina Verbaas en Roy de Light. Uit Sommels dijk: Hans de Bakker. Uit Apeldoorn: Geertje Abma. NIEUWE TONGE Gem. Zangvereniging „Apollo" De repetities van ApoUo vangen weer aan op vroensdag 15 augustus in de bo venzaal van „Ons Dorpshuis". Aanvang 20.00 uur. Houdt u van een gezellige ont spanning kom dan eens kennis maken. Ieder nieuw lid is welkom en zeker he ren kunnen wij goed gebruiken. Alle YAMAHA'S zqn in voorraad van 2 tot 85 p.k. Advies-verkoop en goede reparatie: Broekweg 8 OUDDORP (Z.-H.) Tel. 01878 - 2011 of 1295

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1