Meerdere zilveren jubileums op Stad aan 't Haringvliet Raad Middeiharnis en burg. van Es scbeidden als goede vrienden [Hlilllilll SZejsjargang Vrijdag 3 augustus 1979 No. 4813 <3HR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-H0L1.ANDSE EN ZEEUWSE EBLANDEiN Verschiint tweemaal per voeékdinsdag' en vrijdagavond 4 X BEZOEKT ONZE Automofiielen-verkoo||hal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS LANGEWEG 113 TELEFOON 01870-2043 Man in Ooitgensplaat mishandeld MET BROMFIETS TEGEN AUTO Solistenconcours Morgenavond beiaard-concert in Goedereede BUITENBOORDMOTOREN VAN2TOT55PK AQUA-PESCH. Abonneert U op „Eilanden-nieuws" Grote waardering voor het gedane werk Geslaagd voor rij-instructrice Dierenbescherming POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelhamis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per imn. Bij contract speciaal tarief. Een 60-jarige man E. P., zonder vaste woon- of verblijfplaats heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Ooit gensplaat de pech van zijn leven er varen. Niet alleen kreeg hij daar een grondig pak slaag, de politie die 's man identiteit natrok en zijn auto doorzocht ontdekte ook dat hij heel wat oplich tingen had begaan. Voor nader onder zoek is de man overgegeven aan de po litie te Middelburg, het ressort waar hij de meeste van zijn oplichtingen pleegde, maar ook winkeliers in Oud- dorp, Stellendam, Dirksland en Middel hamis zullen de dupe blijken te zijn van 's mans praktijken. Hij plaatste orders voor T-shirts, plastic, stickers en zulke artikelen zon der die ooit te leveren. Wel streek hij bij voorbaat een vooruitbetaling op. Aan de hand van het in de auto gevon den adressenboek kon de politie precies nagaan waar de „vertegenwoordiger" actief is geweest. Zaterdagavond ging het echter helemaal mis, zij het niet om zakelijke reden. In een café in Achthuizen ontmoette P. de Platenaar W. van D. Toen het inmiddels voor P. te laat geworden was om nog logies te vinden werd hij door van D. uitgenodigd bij hem thuis de nacht door te brengen. Eerst werd in Ooitgensplaat nog bij een horeca gele genheid gestopt en vandaar werd nog een voorraadje bier mee naar huis ge nomen waarmee, het drinkfestijn werd voortgezet. Dat is evenwel in een hand gemeen ontaard. Omwonenden waar schuwden de politie toen P. ernstig ge wond aan zijn hoofd op straat verscheen. Hij werd door de politie liggend in zijn auto aangetroffen. Wat er precies ge beurd is, is nog niet geheel duidelijk. P. verklaart in de woning van van D. door twee mannen te zijn mishandeld, ze zouden hem ook hebben willen be roven. Van D. heeft evenwel een totaal andere verklaring afgelegd. De politie stelt een nader onderzoek in. STELLENDAM: Openingstelling stortplaats. In aanslui ting op de eerder geplaatste mededeling betreffende het openstellen van de vuil nisstortplaats in de Woutrinapolder te Stellendam zij nogmaals uitdrukkelijk vermeld, dat deze openstelling op vrij dagmiddag uitsluitend ten gerieve van inwoners der gemeente Goedereede plaatsvindt. OUDE TONGE: De winkelbediende mej. H. E. v. d. Mast is dinsdagmiddag met een open beenbreuk in het ziekenhuis te Dirks land opgenomen nadat ze, rijdend op haar bromfiets, tegen een auto was gebotst die plotseling haar pad kruiste. Mej. v. d. Mast reed op de parallelweg ter hoogte van „Euro-Discount" toen vanaf de uitrijstrook van de Prov. weg een auto de parallelweg overstak. De bestuurder daarvan, J. H. B. uit den Bommel had, alvorens over te steken nog gestopt maar daarbij had hij de naderende bromfietster niet waarge nomen. Aan belanghebbenden wordt nu reeds medegedeeld, dat door Fanfarecorps „De Hoop" te Stellendam een solisten- concours georganiseerd zal worden op zaterdag 20 oktober a.s. Dit concours vindt plaats onder auspiciën van de Kon. Federatie van muziekverenigin gen. Dit houdt in, dat het daarvoor door de K.N.F, vastgestelde reglement van toepassing is. De deelnemers zijn verplicht een werk te kiezen uit het repertorium voor solisten en kleine ensembles. Alle secretarissen van K.N.F, corpsen zijn in het bezit hiervan. Des gewenst wordt tegen betaling van 5,50 op giro 875666 t.n.v. K.N.F. Arnhem met de omschrijving Repertorium voor Solisten en kleine ensembles HAFABRA een exemplaar toegezonden. De aandacht wordt erop gevestigd, dat dit concours uitsluitend toeganke lijk is voor blaasmuzikanten. Inschrijfformulieren en eventueel ver dere inlichtingen zijn te bekomen bij: A. Dekker, Nieuweweg 45, 3251 AS Stellendam. Tel. 01879 - 1323. N.B. Voor de introductie-afdeUng gel den geen verplichte werken. OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Bij de Stichting voor Op leiding tot Sociale Arbeid (SOSA) ge vestigd te Haarlem, slaagde in de cur- susplaats Rotterdam W. G. Nattekaas Czn. voor de Middelbare Beroepsoplei ding Arbeidsmarktpolitiek/Personeels beleid. Op uitnodiging van de Stichting Carillon Goeree zal morgenavond - za terdag - van 19.00 tot 20.00 uur een beiaardconcert worden gehouden. Klok kenist is dhr. J. V. d. Ende uit Schoon hoven; aldaar in 1928 geboren. Dhr. v. d. Ende is stadsbeiaardier te Schoonhoven, Dordrecht, Woerden, Oudewater en Zoe- termeer. Hij zal o.m. de volgende melodieën ten gehore brengen: Preludium in C voor beiaard; de Rubensmars en beiaard- Ued, een aantal Nederlandse volkslie deren, enkele Duitse dansen, Heiden- röslein. Die Forelle, Standchen, An dante cantabile voor beiaard, Postlu- dium over een Avondlied. 't Gaat om uw vrije tijd.' Uw plezier. Daar denkt Yamaha niet te licht over. En dat verklaart veel van de konstruktie van alle Yamaha- motoren. Uitmuntend door bedieningsgemak, bedrijfs zekerheid, levensduur, ekonomies in aanschaf en t gebruik. En bij dat alles niet zumjg met prestaties. Kortom: een motor voor uw plezier! Advies-verkoop en goede reparatie: Broekweg 8 OUDDORP (Z.-H.) TeL 01878 - 2011 of 1295 In het betrekkelyk kleine Stad aan 't Haringvliet zgn dezer dagen vier zil veren jubileums te herdenken en dat mag - dachten we - best e«ns in de krant. Op 30 juli vierden twee echtparen hun zUveren huwehjksfeest. Het bijzondere ervan was dat de twee bruiden twee lingzussen zijn! Taxihouder W. Jelier had de eer een van de twee bruidsparen te rijden en dat was voor dhr. Jelier de eerste trouwrit van zijn pas begonnen taxibedrijf. Dat impliceert dat ook het taxibedrijf van dhr. Jelier het zilveren jubileum viert, maar een van de brui degoms, dhr. Maliepaard, begon een ïuivelhandel op de Voorstraat en het is nauwehjks nodig te vermelden dat die dan ook een kwart-eeuw bestaat. Van de beide huwelijken kan gezegd worden dat ze nog iramer gelukkig zijn. Van de melkhandel dat die goed floreert en van het taxibedrijf dat er heel wat kilometers onder de wielen doorgaan. Dhr. Jelier, zelf vanaf zijn veertiende bouwvakker, begon het ta xibedrijf als opvolger van dhr. L. de Vos die destijds emigreerde. Hij had echter geen rijbewijs, maar de politie van Stad deed een oogje dicht, als Je lier maar beloofde dat hij heel voor zichtig zou rijden. Hij haalde zo snel mogelijk zijn rijbewijs waarmee hij zijn chauffeursactiviteiten legaliseerde. De foto toont een van de echtparen. Joh. Maliepaard en N. Maliepaard-van Keulen. Het andere echtpaar was C. Saarloos en J. Saarloos-van Keulen. Rechts de toen nog jeugdige taxihou der en - wat niemand toen nog kon vermoeden - zijn vrouw, toen nog de teenager Anna Arensman achter de taxi, onder de man met de hoed, iets rechts van het midden van de foto. Burgemeester en mevr. van Es'heb ben het best kunnen waarderen dat er dinsdagmiddag, tqdens de toen gehouden afscheidsbijeenkomst, niet al te zwaar moedig werd gedaan over hun vertrek naar Maassluis. Weliswaar gold er een unanieme spijtbetuiging over het feit dat aan een waardevolle periode een eind was gekomen, maar duidel^k prae- valeerde de instemming over de pro motie die dhr. van Es gaat maken. Ge meentesecretaris van Bodegraven putte daaruit de vrijheid om een conference op te voeren waarin hij het vertrekken de burgemeesterspaar op de korrel nam, zoals voor hem ook loco-burgemeester L. C. Kievit had gedaan toen hij hen namens de gemeente een nieuwe fiets aanbood: „U gaat nu naar Maassluis, een ge meente met vele onderdanen maar met weinig ondergrond; een beetje boer in onze omgeving heeft meer grond dan de 1000 hectares van Maassluis en voor een fietstochtje zult U op het grond gebied van een andere gemeente zijn aangewezen", zo bezag dhr. Kievit, burg. en mevr. van Es verwijzend naar de dreven van het genabuurde Maasland waar de burgemeester van dezelfde club hen zeker toe zal laten. „Rep echter nooit over de annexatie van Maasland- se grond omdat dan de grenzen onher roepelijk voor U dicht zullen gaan!" waarschuwde dhr. Kievit. „Maassluis moge dan in de oude kern wat op Mid delhamis lijken, goed beschouwd is Mid deiharnis oneindig veel mooier...! Dhr. Kievit liet overigens niet na dhr. van Es hartelijk dank te zeggen voor het werk in en ten behoeve van Middel hamis gedaan. Hij berekende dat bur. van Es zo'n 130 raadsvergaderingen en ca. zeshonderd vergaderingen van het College van B en W had geleid, om voorts te bezien hoe gezond de gemeen te er financieel bijstaat, een deel daar van op rekening van dhr. van Es bren gend. Ook mevr. van Es werden woor den van dank toegevoegd voor haar werkzaamheden, met name waar het ging om het organiseren van collectes en het vergezellen van haar man op zijn vele bezoeken. Het deed dhr. Kie vit goed dat de fam. van Es in hiin Middelhamisse periode „gezinsuitbrei ding" hadden gekregen. Zinspelend op het huwelijk van een van de beide zonen stelde hij vast dat zij er een dochter bij hebben gekregen. Namens de raad werd een hartelijke gelukwens gesproken door de nestor, dhr. T. Arensman en ook hij liet daar in een grote mate van sympathie door klinken. Met name waardeerde dhr. Arensman het zeer dat dhr van Es steeds voor ieder aanspreekbaar was geweest en hij waardeerde hem om zijn gebleken organisatietalent en het feit dat hij in de gemeente talloze bezoeken had afgelegd tot in de huizen van be jaarden en hoogbejaarden. „Het is goed geweest dat U hier was!" zo stelde dhr. Arensman vast na te hebben be zien hoeveel er in de voorbije periode van ruim elf jaar tot stand was geko men en hoe de gemeenteUjke verenigin gen, scholen en de middenstand op de burgemeesterlijke belangstelling hadden mogen rekenen. Dhr. Arensman hoopte dat dhr. van Es zich ook in Maassluis afhankelijk zal weten van de zegen Gods waarin aUes gelegen is en graag wenste hij hem een „tot ziens" toe. Dhr. Arensman bood burg. en mevr. van Es een prachtige tekening van het Som- melsdijkse Kerkstraatje aan, getekend door Aaij Boogerman. Nog wat harken Gemeentesecretaris van Bodegraven verviel bewust niet in de cüché uit drukking dat hem al veel gras van voor de voeten was weggemaaid, „nee" zei hij, „ik ga alleen nog wat harken op de plaatsen waar nog niemand is geweest". Hij verklaarde bij het gem.-personeel het oor te luisteren hebben gelegd hoe in die kring het vertrek van burg. van Es werd opgevat. Er was een enquête gehouden die een onthullende uitslag had laten zien. „Als een Minister meent een mooi ei te hebben gelegd dan snelt hij naar een uitzending van de Rooie Haan om het bekend te maken, maar ik heb de uitslag van de enquette tot nu bewaard...", kondigde hij laconiek aan. 95 Vo - zo verklaarde hij - betreurt het oprecht dat U weggaat, maar het oprichten van een actiegroep „van Es moet blijven" is niet overwogen. Eén persoon deed de suggestie hotel Spee te bezetten teneinde een langer verbUjf af te dwingen, maar men was achteraf van mening dat het hotel te weinig „sterren" heeft om een comfortabel ver blijf aldaar te waarborgen". Voorts ont hulde dhr. Bodegraven dat twee zwart kijkers onder het personeel het ver trek niet erg vonden, 2 "/o gaf nog geen mening in afwachting van het bekend Worden van de opvolger van dhr. van Es en 1 o/o gaf geen mening. „Hem Wacht ongetwijfeld een rijke politieke carrière", veronderstelde dhr Bodegra ven, weerkerend tot de ernst van het moment waarin hij dhr. en mevr. van Es alle goeds in hun nieuwe woonplaats aanbood. Ook hij bood de scheidende burgemeester een tekening van dhr. Boogerman aan: „Zo ziet U maar - zo voegde hij eraan toe - dat het door- stromingsbeleid van Minister Wiegel ook goed is voor de plaatselijke kunste naars!" Zelf verklaarde dhr. van Es met veel plezier in de gemeente Middelhamis te hebben gewerkt en gewoond. Wat dhr. van Es Middelhamis nog te zeggen had vervatte hij in een klinkende speech: Hij zag daarin terug op de jaren waarin hij met de wethouders van Eek, Koppelaar, Kleingeld en Hoogzand sa menwerkte, allen dankend voor de on dervonden steun en vriendschap en zijn erkentelijkheid tonend voor de ge bleken durf verantwoordelijkheden te willen aanvaarden en bestuurhjke kno pen door te hakken waardoor het mo gelijk werd belangrijke zaken tot uit voering te brengen. Vol waardering was dhr. van Es over het functioneren van de secretarie, een degelijk gefundeerde brug tussen hét bestuur en het zgn. „apparaat" en in de heer van Bodegra ven dankte dhr. van Es alle personeels leden die met weinig mankracht veel presteren. „Een fijn stel mensen waar op ik kon vertrouwen!" zo waardeerde hij hen. Ook ging 's burgemeesters waarde ring uit naar dhr. Scherpenisse en zijn dienst. „De directeur en zijn mensen houden van kwaliteit, van veUigheid en van netheid" en dhr. van Es schreef hen bij de verzorging van de gemeente „nijvere en zorgzame" handen toe. Met veel sympathie sprak dhr. van Es ook over de brandweerleiding en hij uitte zijn bewondering voor de korp sen en hun opofferingsgezindheid en bereidheid tot dienstbetoon. Dhr. van Es prees het gelukkig dat de onderlinge verhoudingen weer perfect genoemd kunnen worden. Voorts zag dhr. van Es terug op goede contacten met politie, B.B., de vleeskeuringsdienst en de school artsen- en logopedische dienst; de ver tegenwoordigers daarvan complimente rend over hun inzet en goede taakver vulling. Ook de woningbouwcorporaties de scholen, instellingen op maatschap pelijk en cultlreel gebied en midden stand en nijverheid werden evenmin vergeten, zomin als de kerkgenootschap pen met welke de contacten goed wa ren, beter zelfs als dhr. van Es aan vankelijk had durven hopen. Goed wa ren ook de contacten geweest met de sportverenigingen; „samen hebben we genoten van behaalde successen, van sportieve hoogtepunten en van cultu rele manifestaties", zo zag burg. van Es terug, om zich vervolgens te richten tot de heren gemeenteraadsleden. Hij Burg. en mevr. van Es lyken het wel te zien zitten op de fiets verheelde niet dat het soms moeilijk was als voorzitter van de raadsverga deringen zowel spelleider als medespe ler te hebben moeten zijn maar hij prees de raad erom hem nooit te heb ben lastig gevallen met bemerkingen over het verkeerd toepassen van be stuurlijke spelregels. „Uw bestuurstaak heeft allereerst te maken met mensen die hier wonen, werken en recreëren en die door een gemeenschappelijk doel worden geleid, n.l. het welzijn van een gemeenschap waarin de ontplooings- kans van hun persoonlijk welzijn ligt vervat", zo formuleerde dhr. van Es, wensend dat de raad straks, onder leiding van de loco-burgemeester en de toekomstige opvolger de grondbe ginselen van een democratisch bestuur blijvend zal nastreven. „Uit dit streven wordt niet alleen verdraagzaamheid geboren maar het bant ook eenzijdig heid en partijdigheid uit", aldus dhr. van Es. Hij wenste de raad tenslotte toe zijn beste krachten aan de gemeen schap van Middelhamis te blijven ge ven; „Moge de Heer van deze aarde. Die ons gezondheid en wijsheid schonk U daarin zegenend begeleiden". Zich richtend tot de huidige wethou ders de heren Krijgsman en Kievit zei de scheidende burgemeester: „ik twijfel er niet aan of alle mede werkers die mfl ter zijde hebben ge staan het ook u zullen doen. Ik ben er zeker van dat u de aanmerkelijke ver zwaring van uw functie met ambitie zal aanvaarden en dat u ervoor wilt zorgdragen dat de vacaturetyd geen pas op de plaats rust zal worden", waarna dhr. van Es zich van de ambts keten ontdeed om dhr. L. C. Kievit om te hangen en hem in het bezit van de voorzittershamer te stellen. MIDDELHARNIS: Mevr. A. Kievit is geslaagd voor het Staatsexamen Rij-instructrice. Zij heeft inmiddels een eigen rijschool opgericht onder de naam autorijschool „Nieuwe stijl". Poes gevonden. Gevonden in de om geving Stoofhoek te Sommelsdijk, een klein zwart poesje met bruine ogen en een witte vlooienband. De poes kan door de eigenaar worden teruggehaald vla tel. nr. 2966.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1