Burgemeester Van Es nam afscheid van de hinder- boerderQ van Hernesseroord Bij Middelhamis' nieuwe burge meester moeten eerste grijze iiaren ziclitbaar zijn Orgels piano's {j\%^-H% Opruiming VERSPUY ZN. S2i& JsLarganig IMnsdag 31 juH 1979 No. 4812 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEEaiDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLUUWïSE EN ZEEUWSE EHJLNDEN Verst^frU ticeemaal per weekdinsdag' en ciijdagaoond MIDDELHARNIS: I In de advertentie van i 1 GENERAL ELECTRIC PLASTICS I i i 1 op de biimenpagina is een fouitief tel. nr. opgenomen. 1 Dit moet i.p.v. 01640 - 31331 1 01640 - 32331 Zijn. s 1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»^ Vogeigebieden in Haringvliet beschermd GOEDEREEDE: Pop op ,,Deita Flora heette Kniertje Dierenbescherming OOLTGENSPLAAT Twee IVliddelharnisse meisjes bij ongeluk in Frankrijk betrokken „Delta Flora" 27.500 bezoekers 80 jarige zwemt „vierdaagse'' in Stellendam BXTEA KERKDIENSTEN GEBEF. GEMEENTEN ir Commissaris der koningin hoorde verlangens aan 500.- tot 2000.- LAGER IN PRIJS iiaud POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacüe) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Ral>o Middelhamis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bü contract speciaal tarief. Donderdagmiddag 26 juli jL waren mevrouw en de heer van Es op Hernes seroord aanwezig om afscheid te nemen van Hernesseroord en van de Stichting Kinderboerderij waarvan de Burge meester vanaf het begin voorzitter is geweest. Namens het comité Kinderboerderij richtte de heer M. Edewaard het woord tot de aanwezigen; allereerst Burge meester en Mevrouw van Es geluk wen send met de promotie. „De liefde en inzet voor de kinder boerderij van de Burgemeester zijn bij de leden voldoende bekend", zo stelde dhr. Edewaard vast. „Vanaf het eerste ogenblik heeft u zich ingezet om aan zijn gestelde doel gestalte te geven. Vooral de eerste jaren verliepen moei zaam, doch de Burgemeester bleef de grote promotor en zo is uiteindelijk het gestelde doel bereikt'', zo releveerde dhr. Edewaard. Men-vroeg zich wel eens af wat toch de drijfveer zou zijn achter dit projekt. De Burgemeester zelf zette dit uiteen tijdens de opening van de kinderboerde rij in juni 1976, nl. de integratie van Hernesseroord in de samenleving van Goeree-Overflakkee. Namens de leden van het Comité kin derboerderij was aan hem de eer Bur gemeester van Es te benoemen tot „Ere lid voor het leven" van de Stichting Kinderboerderij van Hernesseroord. Als bewijsstuk overhandigde hij een perka menten oorkonde waarin dit alles stond beschreven. Eveneens werd een platen boek over „Oude Boerderijen" aange boden. Ook Mevrouw van Es werd bedacht. Voor alle avonden dat zij haar man voor de Kinderboerderij had moeten missen had zij begrip gehad. Als blijk van waar dering hiervoor kreeg zij voor hen bei den van enige bewoners een „foto-knip- selboek" aangeboden over de geschiede nis van de kinderboerderij Hernesser oord. Daarnaast nog een mandje met eieren en een boeket bloemen. De Geneesheer-Directeur vervolgde: Hoewel hij de Burgemeester en Me vrouw van Es een goede vaart toewen ste in Maassluis zag hij het vertrek van de Burgemeester als een verUe? voor Hernesseroord. Op 30 augustus 1973 startte het co mité kinderboerderij en nam Burgemees ter van Es het voorzitterschap op zich. Hij was eigenlijk geen „hereboer" maar een „vaderboer" en hij is gedurende de gehele bouwperiode dit projekt als .een vader blijven coachen. „Een boer waagt wel eens een kers", wat zoveel wil zeg gen als „wie winnen wil moet wagen" De dieren kwamen eigenlijk in een stadium dat het terrein nog niet hele maal klaar was, zoals een pony die door een individuele aktie bijeengespaard was en aan Hernesseroord werd ge schonken. Geleidelijk aan door de vele akties kwam er schot in. Onder meer door akties zoals de verkoop van een boek, geschreven door de overleden au teur Cor V. d. Tol, een expositie van werken van Rien Poortvliet in de Vroon- lande te Dirksland en nog vele andere akties. De bevolking ontdekte dat de spreuk „boeren en varkens worden knorrende vet" voor Hernesseroord niet op ging, en dat een projekt als een kinderboer derij niet uit de verpleeggelden gefinan cierd kon worden. Op 19 juni 1975 kon dan toch de eerste paal geslagen worden. Ook nu de boerderij gereed is worden er nog een aantal aktiviteiten ontplooid. Men denke aan de jaarlijkse contactdagen en de kinderboerderükrant die o.a. be stemd is voor de basisscholen van Goe ree-Overflakkee, en waardoor het kon- takt instand gehouden wordt.Zo besloot dr. Roelofs zijn relaas. Na deze woorden van lof was het de Burgemeester zelf die „het podium" beklom. Hij dankte voor de attente ge dachte hen hier uit te nodigen op dit gezellig samenzijn. Dank ook aan de heer Edewaard, die het voorzitterschap voorlopig op zich zal nemen. Eveneens dankte hij voor de leuke presentjes die door o.a. de leden van het comité wa ren verzorgd. Onnodig om nogmaals een pedago gische verhandeling te houden over het doel van de. Kinderboerderij, vond de Burgemeester. Iedereen heeft het be grepen. De bevolking, de scholen, be jaardentehuizen enz. Hij wenste de comitéleden veel succes toe in de toe komst. Hernesseroord is een imieke inrich ting. Alle lof voor de Directie en mede werkers voor het werk, dat hier ver richt is. Vooral doelde hij hierbij op de aanpak van het geheel, de voorzieningen die er gekomen zijn en de sfeer. Het is geen eenzame plaats geworden, maar heeft kontakt met zijn hele omgeving. Na deze zonnige woorden op een zon overgoten terras, werd verkoeling ge bracht door een heerlijk ijsje en lang zamerhand zocht vervolgens ieder zijn weg. BS S Twee vogelrijke gebieden in Gouds waard in de Hoeksche Waard zijn aan gewezen als 'beschermd natuurmonu ment. Het zijn het westelijk deel van de „Kleiput in de Tiendgorzen", een inter nationaal belangrijke verblijfplaats voor watervogels, en de „Leenheren Buitengorzen" waar zich veel broed en trekvogels bevinden. Staatssekretaris WalUs de Vries van c.r.m. heeft dit in overeenstemming met minister Beelaerts van Blokland van volkshuisvesting in een beschikking vastgesteld. Beide stukken natuTjr zijn buitendijk se gebieden in het Haringvliet. Wat de Kleiput betreft was het aan vankelijk de bedoeling zowel het weste lijk als het oostelijk deel tot natuurmo nument te verheffen. Om het gebruik van het oostelijk deel als eenvoudige verenigingshaven voor de watersport niet te doorkruisen, is men daar van af gestapt. De pop waarvan vorige week op de „Delta Flora" in de stand van de chr. kleuterschool „Samuel" de naam moest worden geraden heette Kniertje. EUie Melissant uit Melissant was de enige die de naam goed had; zij is in het be zit van de mooie pop gesteld. Sinds een vreek is vanaf de Klepper stee te Ouddorp zoek een Perz. gecastr. kater. Inl. gaarne fam. Koramers, WU- genlaan 54, Middelhamis, tel. 01870 - 2818. Sedert zondag j.l. wordt vermist een Havanna bruinkl. kater van 3 jr. Het dier is schuw voor vrouwen, echter niet voor mannen! Inl. fam. Verboom, Julia- nalaan 14, Dirksland, tel. 01877 - 2487. Vflftig jaar getrouwd Woensdag 1 augustus is het 50 jaar geleden, dat het echtpaar J. van Dam en M. van Dam-Kievit, Zuid-Achterweg 9, alhier, in het huwelijk is getreden. De heer en mevrouw Van Dam hebben be halve hun dagelijkse arbeid ook veel voor de dorpsgemeenschap betekend, in zonderheid voor de hervormde gemeente ter plaatse. Zij waren actief met het werk voor het verjaardagsfonds, het be- jaardenwerk, enz., terwijl mevr. van Dam vele jaren presidente is geweest van de Vrouwenvereniging. De heer Van Dam maakt in zijn vrije tijd veel ouderwetse stoven en slijpplanken, waarvan de opbrengst voor kerkelijke doeleinden in eigen gemeente wordt bestemd. Het echtpaar mag zich geluk kig nog in een goede gezondheid ver heugen. Van deze plaats gaarne onze hartelijke gelukwensen. „EELANDEN-NIEüWS" het meest gelezen blad op Goeree-Overflakkee Twee meisjes uit Middelhamis, de 20- jarige Marike Kersbergen en haar vriendin, de 22 jarige Joke Verbrugge (dochter van de Janiin fiUaalhouder dihr. Verbrugge) zijn vorige week maandagnacht betrokken geweest bij een ernstig verkeersongeval in Frank rijk. Twee Duitse jongens van 19 en 20 jaar kwamen erbij om het leven. Van de Middelharnisse meisjes bleef Marike Kersbergen zo goed als ongedeerd; Joke Verbrugge liep een elleboogbreuk op; zij wordt nog verpleegd in het zieken huis van de plaats waar het ongeluk gebeurde, la Rouchelle, een kustplaats even boven Bordeaux. De meisjes hadden tijdens de week die ze al op de camping verbleven vriendschap met enkele Duitse jongens gesloten. Maandagavond reden ze sa men naar een dancing van waaruit ze rond twee uur weer de terugtocht naar de camping ondernamen. In een flauwe bocht heeft de Duitse personenauto een naderende vrachtwagen geraakt waar door de linker zijkant van de personen wagen uit elkaar werd gerukt. De be stuurder en de jongeman die achter hem zat waren op slag dood. De twee meisjes die achterin zaten (een rechts en een in 't midden) en de jongeman die rechts voorin zaten brachten het er le vend af. Marike Kersbergen is inmiddels naar huis teruggekeerd. De gladiolententoonsteJling „Delta Flora", vorige week in Stellendam gehouden, heeft 27.500 bezoekers getrokken. Dat waren er 2500 minder dan 'vorig jaar, welke mindere belangstelling te wijten is aan het bijzonder war me weer tijdens de laatste dagen. Met name vrijdag en zaterdag was het nauwelijks te harden in de zon-gestoofde tentoonstellings tenten. Het heeft ongetwijfeld meerderen van de tentoonstelling weggehouden, maar met het bo vengenoemde bezoekersaantal mag de tentoonstelling toch ze ker geslaagd heten. De in 1899 geboren heer v. Wezel uit Stellendam, is in de bloemetjes gezet, nadat hij als oudste vierdaagsezwem- mer in Stellendam zijn medaille had behaald van de Nationale Zwemvier- daagsa Voor dhr. v. Wezel, toch al geen onbekende in het Stellendamse zwem bad, was het de tweede maal dat hij daar de vierdaagse meezwom, maar als in de winter het bad in Stellendam ge sloten is, zwemt hij even zo vrolijk de vierdaagse in Delft mee., Oók mevr. Buitendijk \üt Stellendam werd met een bos bloemen gehuldigd. De jongste deelnemers kregen een badmintonset bij hun medaille, na 4 dagen zwemmen. Bij de meisjes was dat Elma de Jong en bij de jongens was dat Alfred Westdijk, beide uit Stellendam. Zoals door de organiserende vereni ging Z.C. „de Stelle" al verwacht werd, is de vierdaagse, die voor de derde maal in Stellendam gehouden is, een succes geworden. Er was een record aantal van 382 deelnemersCsters), die lang niet allemaal uit Stellendam en omgeving kwamen maar door de vakan tietijd uit alle richtingen van het land kwamen. Deze zwemvierdaagse kwam tot stand, door samenwerking met de Ge meente Goedereede, de K.N.Z.B. en Z. C. ,4e SteUe". OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. MELISSANT woensdagavond 7.30 u. ds. J. M. Klepi>e van Woerden. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uivr ds. A. Vergunst van Veen NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. OOLTGENSPLAAT: Oud-inwoners overleden Na een verblijf van drie jaar bij haar dochter, de familie Petersen, Grote Beer 11 te Emmeloord, overleed aldaar op 29 juli, mevr. Adriaantje Teuntje Leij- dens. Zij bereikte de leeftijd van 79 jaar. Heden dinsdagmiddag te 2 uur had de begrafenis plaats te Ooltgensplaat, vanuit Veren, gebouw „Elthato". Op vrijdag 27 juli overleed op 73-jarige leeftijd mevr. Hester Neels, echtgenote van dhr. Willem Kloet, vanaf de eva cuatie in 1944 wonende te Breukelen, Engel de Ruiterstraat 38. Heden dins dagmiddag had de begrafenis te Breu kelen plaats. Het antwoord op de vraag wie de nieuwe burgemeester van Middelhamis wordt zal niet binnen enkele maanden kunnen worden gegeven. Een belang- ryk onderdeel van de benoemingspro cedure, de hoorzitting met de gemeente raad, vond gisteravond plaats. De Commisssaris der Koningin Mr. Vrolyk was daartoe naar Middelhamis geko men en h\j bereidde de raad dan ook voor op een vacature periode die meer dere maanden in beslag zal nemen. De raad gaf de Commissaris een duize lingwekkende lijst van kwaliteiten mee, waaraan de nieuwe eerste burger ver ondersteld wordt te voldoen, maar dhr. Vrolijk wist daar slagvaardig op te rea geren. „...de raad moge bedenken dat de som van de verlangens die aan de nieu we burgemeester worden gesteld een totaal aan eigenschappen oplevert waar aan de raad moet voldoen. Gaat U van avond allen met het lijstje met verlan gens in de hand voor de spiegel staan en vraagt U zich af of u daar in voldoende mate aan beantwoordt", zo adviseerde de Commissaris de heren raadsleden die zich hadden beijverd een bestuurlijke duizendpoot van de mannelijke of vrouwelijke kunne te schüderen, een bruggenbouwer die de partijen tot el kaar brengt, een geïnteresseerde in de agrarische aangelegenheden, een man die de raad in zijn waarde als hoofd van de gemeente laat en iemand die open staat voor de burgerij maarstee vast een Candida at van de eigen politie ke kleiu- van de woordvoerders, al zou den enkelen daarvan ook genoegen ne men met een alternatieve candidaat. Er is voor de Commissaris overigens nog keus te over. Dhr. Vrolijk deelde desgevraagd mee dat er 15 sollicitaties zijn binnengekomen, onder welke de sollicitatie van één vrouw. Van de sol licitanten zijn er 5 functionerend bur gemeester en 1 loco-burgemeester. De sollicitanten zijn lid van de WD, de PvdA, volgens de Commissaris een overmaat van candidaten van het CDA, voorts candidaten van D'66 en één SGP candidaat. Overigens staat de mogelijk heid om te solliciteren nog open, zoals de Commissaris na de vergadering een aanwezige potentiële candidaat toezeg de. Aanleiding tot die souplesse is de vakantieperiode waarin niet elke geïn teresseerde van de sollicitatiemogelijk- heid kennis zal hebben genomen. Aan de vakanties is het wellicht ook te wij ten dat het aantal sollicitaties tot 15 be perkt is gebleven. Eerste van de woordvoerders was dhr. J. H. Koppelaar (SGP). Het be hoefde voor dhr. Koppelaar nauwelijks betoog dat Middelharnis' nieuwe burge meester gezien de grootte van de ge meente moet kunnen bogen op een be paalde mate van deskundigheid, opge daan als burgemeester of in een maat schappelijke functie waarin hij blijk zou hebben gegeven van een bestuur lijke aanpak. Dhr. Koppelaar pleitte voor het benoemen van een burgemees ter die de Overheid erkent als zijnde Gods dienaresse het volk ten goede, een candidaat derhalve die zich onvoor waardelijk richt op Gods Woord. Om meer dan één reden meende dhr. Kop pelaar dat een SGP candidaat in aan merking zou moeten komen, dat moti verend met te verwijzen naar de ene SGP biu-gemeestersplaats in de Pro vincie terwijl dat er, gebaseerd op de verkiezingsuitslag, wel 4 zouden kun nen zijn. Volgens dhr. Koppelaar sprak die wanverhouding te groter in Middel hamis waar de SGP laatstelijk 26,3*'/o van het aantal stemmen op zich laadde. „Dat was niet zomaar een uitschieter maar dat is een stabiel gegeven" aldus dhr. Koppelaar, menend dat daaraan het verlangen naar de benoeming van een SGP burgemeester mocht worden ont leend, z.i. de burgemeester die het best zou passen bij een bevolking die voor een groot deel kerks van de rechtse ge zindte is. Hij wenste de Commissaris wijsheid van God toe in zijn verant woordelijke taak. Een CDA burgemeester was voor dhr. T. Arensman van de AR-CH fractie de enig acceptabele. „Een suggestie waar mee elk onzer in zal kunnen stemmen", veronderstelde dhr. Arensman, maar dat bleek allerminst zo te zijn. Hij even wel vond het de meest bevredigende oplossing, wijzend op de vele proble men die nog op afhandeling wachten waarbij geen principiële dwang moet worden aangewend. Dhr. Arensman dacht daarbij o'.m. aan de toekomstige exploitatie van de Rijks- haven waarover de gemeente welUcht de beschikking krijgt en over de ont wikkeling van de recreatie en het in dustrieterrein. „We willen graag een energieke man die rekening houdt met de verschillende geaardheid van onze inwoners", zo vroeg dhr. Arensman, van origine mag hij zijn zoals de thans vertrekkende burgemeester dat is, niet volmaakt, maar wel energiek, zonder een politieke voorkeur, staand boven de politieke partijen. Dhr. J. Th. M. Jacobs (WD) was de eerste die ook de mogelijkheid van be noeming van een vrouwelijk burge meester openliet, „iemand tussen de 40 en de 50 jaar". „Ruime ervaring niet alleen op bestuurlijk gebied maar voor al ook op het sociaal-culturele en maat schappelijk vlak" zo vroeg dhr. Jacobs. Geen zetbaas van de regering maar iemand die wil werken in het belang van de gemeente Middelhamis en haar inwoners, iemand met een slagvaardige houding en goede contactuele eigen schappen, een flexibele figuur i.v.m. de grote tegenstellingen in de gemeente. Geen solist, maar iemand die in goede samenwerking met de raad de proble men tracht op te lossen eniemand die zo mogelijk al ervaring heeft met een ruilverkaveling. Het waren eigen schappen die dhr. Jacobs kwistig eta leerde. Z.i. kon de V.V.D. zo'n candi daat leveren, moest die eigenlijk leve ren omdat de WD qua burgemeesters posten onderbezet is, een provinciale achterstand die z.i. op Flakkee versterkt naar voren komt. Niet anders dan een PvdA burge meester wordt verlangd door de PvdA- fractie die dat te kennen gaf bij monde van dhr. P. Tiggelman. Na in 't kort een blik te hebben geworpen op het veel zijdige burgemeestersambt en de ver antwoordelijkheden daarin gaf dhr. Tig gelman een opsomming' van verlangens. De burgemeester, een hij of een zij, moet flexibel zijn, moet accepteren dat de raad aan het hoofd van de gemeente staat, moet hechten aan de kwaliteit van de leefgemeenschap van Middelhamis, moet plattelandservaring hebben, moet een goed gesprekspartner zijn en hij of zij moet uitgaan van een progressieve politieke overtuiging. De PvdA ver langt een burgemeester van tussen de 40 en de 50 jaar. Zoals al enkele voor hem dat uit hun gezichtshoek hadden gedaan zo meende ook dhr. Tiggelman het recht van de PvdA op een burge meestersplaats te kunnen verdedigen. Hij wees daarbij op de positie van de P. v.d.A. als grootste plaatselijke, zowel als de grootste eilandelijke partij. „Met 32,6''/o van de stemmen heeft de PvdA geen burgemeester op het eiland, de SGP heeft er terecht met 26,2»/o één maar het CDA heeft er met 22.9% van de stemmen thans nog drie. Zoals dhr. Tiggelman al duidelijk had ge maakt uitte hij zijn wens zoals ook dhr. Jacobs had gedaan dat de nieu we burgemeester zeker niet tot een van de confessionele partijen zal behoren. Dhr. de Vries presenteerde zijn een mansfractie Vooruitstrevend Dorpsbe lang wat sterker door 'te verzekeren zich gesteund te weten door de lande lijke partyen PSP, PPR en D'öö, waar na hij vaststelde welke rol zijn partij aan de overheid toekent, t.w. het voe ren van een stimulereiid, activerend, planmatig beleid waarbij de betrokken heid en de initiatiefneming van alle be volkingsgroepen mogelijk dient te zijn in samenwerking en openheid met el kaar. Na een tekening van de hmdige situatie te hebben gegeven construeerde dhr. de Vries zijn voorstelling van de juiste burgemeestersfiguur: „een cen trale figuur in het gemeentelijk bestel die plaats en taak van de raad in dit bestel dient te erkennen te eerbiedigen, die raad en college zo goed mogelijk laat functioneren en die de motor is van tal van activiteiten en ontwikkelingen. Dhr. de Vries meende dat de candidaat over een brede kennis van zaken op sociaal en cultureel gebied moet be schikken zowel als over bestuurserva- ring in meerdere terreinen van de sa menleving. Dhr. Hoogzand leek een „alternatieve" beschouwing op te zetten toen hij bak ker v.d. Houten ten tonele voerde als de man van wie hij had moeten horen dat zijn baas, de burgemeester, naar Maas sluis zou vertrekken. Het zou dhr. Hoogzand lief zijn wanneer de bevol king zelf zijn burgemeester zou kunnen kiezen zoals dat in het huttendorp pleegt te gebeuren. Al snel maakte dhr. Hoog zand duidelijk dat wat hem betreft de nieuwe burgemeester een vrouw mag zijn, „want" zei hlj oVer de vrouw: „brengt zij niet een blijvend stukje be schaving?" Voorts gaf dhr. Hoogzand zijn visie op de politieke kom-af van de-nieuwe burgemeester. Hij meende dat de PvdA het meeste recht van spreken heeft, een erkentenis die dhr. Hoogzand deed on danks dat die partij hem de zee had opgestuurd. Dat overigens als alterna tief want van dhr. Hoogzand mag de nieuwe burgemeester opk partijloos zijn. Redenerend over het zakelijke meen de dhr. Hoogzand wel enkele candidaten uit de eigen bevolking te kunnen noe men, zoals dhr. de Kreij en Ir. van Eek zowel als dhr. A. J. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet. Van de nieuwe bur gemeester verlangt dhr. Hoogzand het vermogen goede contacten te kunnen onderhouden met de verenigingen (de belichaming van het volksleven), met de bouwwereld, de middenstand en de scholen. Spr. begreep dat de nieuwe burgemeester man of vrouw een zware taak wacht maar hij kon bij voorbaat vaststellen dat het hem of haar aan medewerking niet zal ontbre ken. De commissaris. „De raad heeft zich uitgesproken niet in duidelijke eensgezindheid maar wel in duidelijke bewoordingen" stelde Mr. Vrolijk vast, daarmee een reeks „rela tiverende waarschuwingen" beginnend. „Er bestaat straks weinig kans op een algemene tevredenheid, er spraken 6 groepen waarvan er 5 niet geheel con form hun wens bediend zullen kunnen worden. Overigens prikte de Commis saris de raad op de eigen verantwoorde lijkheid daar waar al te zeer het zwaar tepunt op de persoon van de nieuwe burgemeester was gelegd. Ge vraagd naar een alternatieve voorkeur ingeval het „gevraagde artikel" niet pasklaar voorhanden is wilde de raad nog wel een antwoord geven. Alleen dhr. Koppelaar gaf te kennen mee te kunnen denken in de benoeming van een candidaat uit de rechter flank van de AR-CH. Overigens betwistte dhr. Koppelaar het vermeende recht op een burgemeester van die signatutu:. Dhr. Joppe mocht er dan op gewezen hebben dat de AR-CH traditiegetrouw Middelhamis een burgemeester levert, dhr. Koppelaar wees erop dat deze partij btj de laatstegehouden verkiezin gen een veer heeft moeten laten ten gevolge van het verlies aan duidelijk heid van deze partij. Dhr. Koppelaar betreurde het dat dhr. Joppe als alter natief niet een SGP-burgemeester durfde noemen, het zou z.i. van moed' hebben getuigd. „Omdat er in de AR-CH partij vol doende krachtige figuren zijn die hier op hun plaats zullen zijn" verdedigde zich dhr. Joppe. Er werden nog wat schimpscheuten uitgewisseld maar daarvoor ontbreekt ons de plaatsruimte. Ze doen ook niet ter zake. De Commissaris is met de ver langens naar Den Haag. Dhr. Hoogzand had nog niet eens zo'n gekke opmerking gemaakt toen hij zei: „geef ons maar een burgemeester die onze harten zal kun nen winnen!" op splinternieuwe orgels, (géén afgedankte 2e hands). Bij aan koop nieuw 3 maanden gratis les bank en hoofdtelefoon. Gitaren vanaf 75.- dwarsflui ten, accordeons enz. Westdijk 53, Sommelsdijk (bij bushalte en molen) Tel. 01870-4776 OUDE TONGE: Vqftig jaar geti-ouwd Op woensdag 1 augustus is het echt paar G. C. de Korte en P. C. de Korte- Quist, Wilhelminastraat 21 alhier, 50 jaar getrouwd. De heer en mevrouw De Korte, die nog een goed gezondheid genieten, hopen dit feit in familiekring te herdenken. Wij wensen hen van deze plaats van harte geluk met dit gouden huwelijksfeest.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1