Vakantiefoto's, maar dan persoonlijk Medische diensten maéz. H JEIS-AHDEW-ïlIBtTWaF PPtlDIIClEUIITEN Zelfstandigheid, Privacy en VeiSigheid: verpliciitingen aan de oudere medemens Dierenbeschermlngs Ten tweeden male brand Gelukliig ook deze zo mer weer een hutten- dorp in IVliddelharnis „Een mens zal met een aantal kleine klach ten moeten leren leven" zegt directeur van het Nedelands Instituut voor Praeventieve Gezondheidszorg Dhro ll®ei d© Viogt plotseling overleden ■GRASZAAD SILETTA Dames, bontmantel Het Bontpaleis iVIANTA 1900S Dit weekend: E. GRINWIS harmonium NEELTJE HOLSTER sedert 3 nov. 1923 weduwe van Hendrik Kievit in de ouderdom van ruim 84 jaar. BOSLAND Zelfb«dlenlng^ I Wegens vakantie gesloten l IVI. L. KIEVIT I Vrijdag 27 juli 1979. Het is soms niet te geloven, maar veel vakantiefoto's lijken erg op elkaar. Het heeft er alle schijn van dat de ma kers sterk beïnvloed worden door de prentfariefkaarten en de illustraties in de WV folders. Toch is het niet zo moeilijk om de persoonlijke herinneringen vast te leg gen. Je moet dan wel oog hebben voor de situaties en alert zijn, want zo'n persoonlijk moment gaat snel voorbij. Vooral kinderen kunnen door hun on bevangenheid voor kostelijke situaties zorgen. Laat ze gerust hun gang gaan wan neer ze kontakt zoeken met de plaat selijke bevolking. Houdt de camera klaar en fotografeer op een zo kort mo gelijke afstand van het onderwerp. Juist ook met eenvoudige camera's zoals de Kodak Ektra, zijn dit soort foto's goed te maken. Maar denk ook eens aan de vrien delijke medewerking die is verleend. Vraag de adressen en stuur de mensen een afdruk van de foto. Vriendschappen beginnen soms met een kleinigheid. i ZONDAG 29 JULI OUDDORP Herv. Kerk 9.00, 11.00 en 18.30 uur kand. Egas uit Nieuwerbrug Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. Chr. Vellinga uit Zaandam Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Geref. Kerk 9.00 uur kinderdienst (kerk) 9.00 en 10.30 uur (ver.geb.) ds. A. G. E. Klap, 6.30 uur ds. P. D. M. Pool. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9.00 en 10.45 uur ds. J. Kooien, IJsselstein, Ps. 132 9 en 10; 18.30 uur kand. P. de Jager uit Sliedrecht, Ps. 132 11 enl2 STELLENDAM Herv. Kerk 10.00 erl 18.00 uur ds. T. van Bennekom Geref. Kerk 10.00 uur ds. P. M. B. Pool uit Zwijndrecht, 6.30 uur ds. H. Eendebak uit Nijkerk. MELISSANT Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. K. Schipper uit Dord recht Geref. Gem. 10.00 en 6.00 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10.00 uur ds. Chr. v. d. Valk uit Sirrjansland, 18.00 uur ds. J. Smit uit Hilversum Geref. Gem. 10.00 en 6.00 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. H. Veldhuizen Geref. Gem. 10.00 uur lezen en 2.30 uur ds. H. Ligtenberg uit Middelhar- nis. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Vis uit Andel, 18.00 uur kand. H. Westerhout uit Ameide Kem. Gem. 10.00 uur ds. J. F. van Roijen uit Capelle aan de IJssel. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. A. B. Cysouw uit St. Philipsland. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10.00 18.00 uur ds. G. C. de Jong Herv. Exodus 10.00 uur ds. A. Carstens Geref. Gem. 9.30 en 6.00 uur ds. H. Ligtenberg Chr. Geref. Kerk 9.30 en 6.00 uur lezen Geref. Kerk 10.00 uur (nog niet bekend), 6.00 uur kand. J. L. Brevet uit Brussel. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9,30 enl8.00 uur ds. H. Visser Geref. Gem. 10.00 en 6.00 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10.00 uur ds. J. Smit uit Hilversum en 18.00 uur ds. H. Jongebreur uit Lage Vuursche Geref. Gem. 10.00 en 6.00 uur lezen STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Wil- lemsen Geref. Gem. 10.00 en 6.00 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10.00 uur ds. Van Andel uit Bergschenhoek, 18.00 uur ds. Aangeenbrug uit Goe- dereede Geref. Kerk 10.00 en 6.00 uur kand. S. Boukes uit Kampen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 enl8.00 uur ds, P. Vermaat uit Vee- nendaal Geref. Kerk 9.30 uur le zen, 5.00 uur ds. J. Noordhof, schip- perspredikant te V^^ervik (België) Geref. Gem. 9.30 en 6.00 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 18.00 uur kand. L. van Wingerden uit Har- dinxveld-Giessendam. ZEELAND NIEUWERKERK Herv. Kerk 10.00 uur ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk 10.00 uur ds. G. de Ruyter, 5.00 uur ds. P. J. Moet Geref. Gem. 10.00 en3.00 uur lezen Geref. Gem in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10.00 en 6.00 uur ds. J. Plante Geref. Kerk (zie Nieuwerkerk) Geref. Gem. 10.00 en3.30 uur lezen, 6.30 uur ds. J. C. v. Ravenswaay uit Terneuzen Oud Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. J. van Prooijen uit Rhenen, 2.30 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. A. C. Rijken uit Hedel Oud Ger. Gem. 3 mal lezen Ger. Gem. in Ned. 3 maal lezen. Sinds veertien dagen is in Nieuwe Tonge een poesje zoek; ze is 13 maan den oud, is wit met zwarte vlekken en draagt een witte vlooienband. Wie inlichtingen kan verstrekken ge lieve te bellen naar mej. van Opdorp, Molendijk 1, tel. 01875 - 1916. Het is een kwalijke en tegelijk merk-, waardige zaak dat met betrekking tot onze oudere medemensen gesproken wordt van „het bejaardenprobleem". Dit heeft vermoedelijk te maken met het feit dat het begrip bejaard verband houdt met hulpbehoevendheid. Oud en ziek zijn echter beslist geen synoniem en bejaard zijn is op zichzelf even normaal als jong of van middelbare leeftijd zijn. Om in dit kader te spreken van een probleem is In feite in hoge mate dis criminerend voor een grote groep, die in elk opzicht deel is van de bevolking als geheel. Toch wordt met die uit drukking de opvatting gekarakteriseerd van zeer velen die de leeftijd van 65 jaar nog niet hebben bereikt. Natuurlijk heeft men zich over dit „bejaardenvraagstuk" gebogen en op lossingen bedacht, waarbij veelal aan de mening van de bejaarden zelf geen groot belang werd gehecht. Met alle goede bedoelingen overigens werd en wordt vaak voorbij gegaan aan het onvervreemdbare recht van elke oudere medeburger zelf te beslissen. Dit geldt niet in de laatste plaats voor de opname in bejaardencentra. De re den dat veel valide bejaarden voor een plaats in een dergelijk tehuis „kiezen" is vaak gelegen in het feit dat anderen voor hen beslissen. In de meeste geval len liggen aan een dergelijke beslis sing overwegingen van veiligheid ten grondslag. Dat vele oudere al of niet op aan drang van anderen voor de zeker- beid van een bejaardentehuis kiezen, wordt meestal Ingegeven door de angst anders zonder hulp in noodsituaties te recht te kunnen komen. Gewijzigde omstandigheden Op het gebied van de intramurale be jaardenzorg hebben zich in de afgelopen jaren grote veranderingen voorgedaan. Zo was nog slechts enkele tientallen jaren geleden zaalbewonlng in oudelie- dentehuizen bepaald geen ongewoon verschijnsel, als gevolg waarvan voor de betrokken bejaarden van privacy geen sprake kon zijn. In de naoorlogste jaren ging men de ze situatie meer en meer als achter haald beschouwen. Dit leidde er toe dat thans elke bewoner (of echtpaar) van een bejaardentehuis een eigen kamer heeft. Bovendien hebben de bewoners een optimale persoonlijke vrijheid en zelf standigheid, waardoor de condities zelfs wettelijk zijn vastgelegd. Terecht heeft de ouder v/ordende mens zich meer en meer een vaste plaats verworven in de beschouwingen en overwegingen van de beleidsinstan- ties die verantwoordelijk zijn voor het maatschappelijk bestel. Het pakket aan voorzieningen dat de 65-plusser in een bejaardentehuis wordt geboden is daar van een uitvloeisel. Toch is lang niet elke bewoner van een bejaardentehuis gelukkig met zijn of haar situatie. Ondanks de goede zor gen, waarmee hij of zij wordt omringd, en de optimale veiligheid en zekerheid die het bejaartehuis biedt, heeft de be woner van een tehuis vaak het gevoel in een isolement te verkeren Door in een bejaardentehuis te trek ken heeft men immers zijn zelfstandig heid prijsgegeven, terwijl ook de vrij heid en de privacy zijn beperkt. Hier mede is niets ten nadele van het be jaardentehuis gezegd; wèl moet wor den vastgesteld dat het verlaten van de vertrouwde woonomgeving ontworte ling betekent. Natuurlijk zal de invalide of zieke bejaarde het verlies van zelfstandig heid en privacy op de koop toe nemen. Anders ligt het bij de zich gezond voe lende man of vrouw, die de benaming „bejaarde" alleen voert, omdat hij of zij de magische leeftijdsgrens van 65 jaar is gepasserd. Voor deze bejaarde gelden nog andere bezwaren: voortdu rend omringd te zijn door leeftijdge noten waarvan betrekkelijk velen ziek zijn en overlijden, werkt uiterst depri merend. Bovendien speelt de psychologische faktor dat het intrek nemen in een be jaardentehuis de laatste fase van het leven inluidt. Het is om al deze redenen een geluk kige zaak dat het beleid van de over heid er meer en meer op gericht is de bejaarde zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Dat toch velen valide en gezonde ou deren in een bejaardentehuis trekken, wordt in zeer veel gevallen ingegeven door de vrees in eigen woning onwel te worden of een ongeval te krijgen en verstoken te blijven van hulp. Regelmatig wordt in de pers mel ding gemaakt van intrieste gevallen van bejaarden die plotseling ziek wer den of een ongeval kregen, soms met fatale gevolgen, zonder dat hulp kwam opdagen. Men kan zich nauwelijks een voorstelling maken van het leed dat in dergelijke situaties wordt geleden. Het is dan ook niet onverklaarbaar dat velen die 65 jaar of ouder zijn, vei ligheid boven zelfstandigheid en vrij heid menen te moeten kiezen. Soms zijn het de kinderen of verwanten, die die keuze maken, en de beslissing nemen, omdat zij zelf de ouderen niet kunnen verzorgen. Vaststaat dat de oudere mens die zich laat opnemen dit veelal niet doet omdat het verblijf hem of haar aaantrekt, maar voor de bescherming en de hulp die er geboden wordt. De praktijk heef t bewezen dat, di- rekt nadat in de pers een ongeval is gemeld dat een alleenwonende bejaarde thuis is overkomen, het aantal aanvra gen voor opname in een bejaardente huis sterk stijgt. De noodzaak wordt meestal pas ge voeld als men alleen komt te staan. Van een bejaard echtpaar kunnen de part ners voor elkaar zorgen en elkaar be schermen. Is het enerzijds verheugend dat de overheid oog en oor heeft voor de meer dan gerechtvaardigde wens van de ou dere mens zelfstandig te blijven, aan de andere kant heeft de gemeenschap de verplichting aan de zelfstandig wonen de bejaarde bescherming, zekerheid en veiligheid te bieden. Dit is geen eenvoudige opgave, want het betekent niet alleen dat een ade quaat alameringssysteem nodig is, het houdt ook in dat een hulpdienst be- schüibaar moet zijn. Natuurlijk is over deze problematiek veel nagedacht en zijn tal van oplossin gen ontwikkeld. Toch zijn er maar wei nig systemen denkbaar die alle moei lijkheden oplossen of voorkomen. Het ideale systeem is er één dat zowel de bejaarde de gelegenheid geeft in nood situaties hulp in te roepen (aktieve a- larmering), als wel een systeem dat sig naleert wanneer hij of zij iets nalaat, waaruit blijkt dat hulp nodig is (pas sieve alarmering). De alarmering moet vervolgens een hulporganisatie in wer king doen treden, één en ander met be houd van privacy van de betrokkene. Wanneer een dergelijk systeem wordt geïntroduceerd en op grote schaal wordt toegepast zal veel onnodig leed kunnen worden vermeden en angst kunnen worden voorkomen. Behalve dat een dergelijke oplossing voor de betrokken bejaarde zowel zelf standigheid als zekerheid garandeert, betekent het een verminderde druk op de opnamecapaciteit van bejaardente huizen. Deze inrichtingen kunnen dan meer bestemd worden voor wie het al leen-wonen niet langer verantwoord is. Het is de plicht van de samenleving te streven naar een oplossing die het de ouder wordende medemens mogelijk maakt in veiligheid te leven en zijn/ haar identiteit te blijven behouden. Het oude pandje op de hoek Ooster weg-Oude Nieuwlandseweg, waarin vroe ger de fam. Voogd woonde, heeft don derdagmorgen vroeg weer met brand te kampen gehad. Enkele maanden geleden brak er brand uit in het leegstaande woninkje, donderdagmorgen stond een naastgelegen schuurtje in lichterlaaie. De oorzaak is volkomen duister. Het schuurtje brandde grotendeels af. van zaterdag 28 tot maandag 30 juli ARTSEN Middelhamls - Sommelsdyk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kem pen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmoren 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877-1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst dokter Van Rijswijk, tel. 01879 1207. Nieuwe Tonge -, Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Van Hattem, tel 01874-1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873-1201. APOTHEEK „MENHEERSË J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur in overige uren via tel. il dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoegevallen, tandarts Sypkens, tel. 01870-2136 (van 9 tot 9.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Schilder, tel. 01874- 2441. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft zr. Tanis-Tanis, tel. 01878- 1781. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Krijgsman, tel. 01870-4845 b.g.g. 2566. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Vijfhuizen, tel. 01870-5398. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooitgensplaat: Dienst heeft zr. Van Dam, tel. 01873-1510 MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 Nog even en dan is het zover: van maandag 6 tot en met vrijdag 10 augus tus a.s. zal voor de 4e achtereenvolgen de keer weer een Huttendorp georgani seerd worden door Het Diekhuus In sa menwerking met veel enthousiaste men sen van de wijk- en dorpsgroepen van Middelharnis zuid en Sommelsdijk. Als vanouds vindt het huttendorp plaats op de speelweide aan de Molen weg te Sommelsdijk. Het thema voor dit jaar is: de RUIM TEVAART. Dat betekent, dat het gehele hutten dorp een weeklang op een ruimtesta tion moet gaan lijken en dat de honder den kinderen die daar komen „wonen" en spelen, ruimtevaarders zullen zijn. Daarbij staat er van alles op het pro gramma, om de kinderen aktief bezig te laten zijn: zoals bouwen, verven, pop pen en muziekinstrumenten maken, op treden, speurtocht, fiets cross enz. We verklappen nog niet alles. De kosten zijn: 1 piek per kind per dag. Ellie dag zal er een speciale astro nautenkrant verschijnen, waarin je kunt lezen wat er die dag aUemaal gebeu ren gaat. Jullie begrijpen wel: voor dit alles is erg veel materiaal nodig; bij het op bouwen van zo'n huttendorp, maar ook om alles aan te kleden en zo mooi mo gelijk te maken. Daarom OPGELET: we willen dat al le kinderen hard gaan sparen en aan hun ouders vragen mee te doen: lege conservenblikken (van groente enz.) oude spiegels vloer- of tafelkleden, oude lakens zilverpapier, folie' oude voetballen dozen, karton hout, heel veel hout en een hamer Speciaal aan de ouders vragen we, om ons te helpen hout te verzamelen. Heeft u nog wat oude planken, 'n tafel of stoel, kistjes, enz. Alles wat u kwijt wilt, helpt ons van het huttendorp een nog groter svikses te maken. Vanaf 30 juli kunt u dit lossen op het terrein van de speelweide aan de Mo lenweg (naast de begraafplaats van Sommelsdijk). Neemt u even kontakt op met het Diekhuus, Zandpad 140 (tele foon 01870 - 2400 van 9 tot 5 uur) als u meer informatie wilt. „Ik zou er naar willen streven, dat mensen een iets hogere drempel opbren gen om medische hulp in te roepen. Ze gaan vaak met kleine klachten naar de huisarts en deze kan daaraan vaak wei nig doen. Een mens zal met een aantal kleine klachten moeten leren leven". Dit zegt dr. M. J. Hartgerink, directeur van het TNO-Instituut voor Praeventie ve Gezondheidszorg, dat dit jaar vijftig jaar besttat. Hartgerink is van mening dat mensen minder gauw naar de huis arts zullen gaan als ze beter geïnfor meerd zijn over wat ze aan kleine klach ten kiuinen verwachten. „Geen opge legde drempelverhoging (zoals b.v. het tientje eigen risico, red.), maar een be ter oordeel van de mens zelf over wat hem in hetkader van zijn gezondheid te wachten staat. De reden waarom men vaak naar de huisarts gaat, is dat men zekerheid wil hebben dat er niets ern stigs aan de hand is. Een heel respec tabele behoefte overigens". Volgens Hartgerink zou een goede ge zondheidsvoorlichting, waar vooral op scholen nog veel meer aaan gedaan zou kunnen worden, de mensen leren hun problemen te aanvaarden. „We moeten er wel voor zorgen dat deze voorlich ting leidt tot een gevoel van onarhan- kelijkheid en zelfvertrouwen en niet de mensen allelei angsten aanpraat". De tendens van de laatste jaren was juist dat de mensen de verantwoorde lijkheid voor hun gezondheid geheel bij de artsen legden. Ze werden als het ware levenslange patiënten, die de arts vertrouwden in ziekte en gezondheid. De preventive geneeskunde heeft als uitgangspunt dat voorkomen beter is dan genezen. Haaar grootste succes boek te ze in de bestrijding van besmettelijke ziekten zoals pokken, tuberculose en kinkhoest, die nu nauwelijks nog voor komen in ons land, maar tot in deze eeuw nog vele slachtoffers maakten. Hoewel preventief geneeskundige maat regelen, zoals inenting van zuigelingen en bevolkingsonderzoek op tbc, veel tot de bestrijding van ziekten hebben bege- dragen, zijn ook andere zaken van belang geweest. Bij een nadere beschouwing blijken de sterftecijfers van veel besmettelijke ziekten al te zijn gaan dalen voordat antibiotica, vaccins en „long-wagens be schikbaar waren. Die teruggang is te danken aan de verandering van de leef omstandigheden: betere huisvesting, be tere voeding, hygiëne. Een onderzoek in Engeland wees uit dat voor de verbetering van de gezond heidstoestand de oorzaken in volgorde van belangrijkheid zijn: beperking van gezinsgrootte, verbetering van voeding, gezondere leeromgeving, preventief ge neeskundige maatregeleen en geneeskun dige behandeling. Hartgerink: „De artsen zouden het zich moeten aantrekken dat de behan delende geneeskunde in dit rijtje op de laatste plaats staat." Volgens Haartge- rink komen voedingsstoornissen bij zui gelingen niet alleen nauwelijks meer voor omdat artsen een beter inzicht hebben gekregen in de condities waar aan voeding moet voldoen, maar ook omdat de koelkast in ieder huishouden aanwezig is. „We hebben geen halfbe dorven melk en etensresten meer. Ik heb wel eens gezegd dat zo bekeken de koelkastenfabrikanten de grootste bij drage hebben geleverd aan de voedings- hygiëne". Hartgerink is overtuigd van de pre- venteive waarde van een goed leefpa troon. Op dit moment staat in z'n al gemeenheid wel vast dat meer bewegen, minder eten en drinken en geen schade lijke dampen inhaleren (o.m. van siga retten) onder dit leefpatroon vallen. Hartgerink is echter wel van mening dat het niet te gek moet worden, door elke keer wanneer men weer wat nieuws vindt, de mensen een nieuwe leefstijl op te dringen. MIDDELHARNIS Vannacht, de nacht van donderdag op vrijdag, is dhr. Roel de Vlugt, di recteur van het automarerialenbedrijf A.G.O. te Sommelsdijk, zeer plotseling overleden. Kort nadat hij onwel werd, trad om 2 uur vannacht de dood in. Het zo plotseling verscheiden heeft in de grote relatiekring van de fam. de Vlugt en daarbuiten een grote ontroering te weeg gebracht. De fam. de Vlugt verbleef in de va kantiewoning in Ouddorp. Dhr. de Vlugt was herstellend van een maagkwaal en zijn toestand leek redelijk te zijn. Daar om nam hij deel aan de bemanning van de stand, die de Lions afdeling Goe- ree Overflakkee op de „Delta Flora" heeft ten bate van vakantiewoningen voor gehandicapten. Dhr. de Vlugt deed dat werk van harte; gisteren nog was hij de hele dag actief en hij was dat ook voornemens voor de resterende ten- toonstellingsdagen. Zijn plotseling heengaan op 54-jarige leeftijd heeft daar een onherroepelijk einde aan gemaakt. Velen die hem ken den en hem nog in zijn laatste dagen ontmoetten zullen hem als een bemin nelijk mens blijven herinneren. OKKER'S ZADEN OOLTGENSPLAAT Tel. 01873-1692 - 1350 - 1203 unieke zomeraanbieding. Nu kopen en 20"/o korting ver dienen!! Nu eerste keus uit de nieuwe collectie. Gratis bewaren en In de winter pas betalen. Credietservice altijd mogelijk. Hoogstraat 153, Rotterdam -C, tel. 010 - 143337. Reisgeld v. 2 pers. binnen Nederland bij koop terug. Te koop bouwjaar 1971 Tel. 01876-217 Bos chrysanten voor 3,25 Dflkstelweg 28 Ouddorp Te koop prachtig Mooie eiken, orig. kast, merk Leonhard 3V2 spel Zeer mooi geluid Vervoer mogelijk. 05277 - 1671 (niet op zondag) Wij zijn verloofd: ANNEMARIE JANSEN en HANS GRINWIS juli 1979 Stellendam, Pr. Marijkestraat 15 Ouddorp, Groenendijk 17 Hedenmorgen nam de Heere na een zorgzaam leven uit ons midden weg onze onvergetelijke zuster, schoonzuster en tante Zij die haar van nabij gekend hebben zul len beseffen wat wij in haar verliezen. Uit aller naam: B. Holster SOMMELSDIJK, 25 juli 1979. Verzorgingshuis „De Goede Ree" Correspondentie-adres: Mevr. T. Temminck- Klink, p/a Fam. Huizer, Zuiddijk 29, 3244 AZ Nieuwe Tonge. Gelegenheid tot condoleren: vrijdagavond van 7 tot 9 uur ia het Herv. Verenigingsgebouw, Molendijk 85 te Nieuwe Tonge. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaats vinden op zaterdag 28 juli a.s. des nam. 2 uur op de algemene be graafplaats te Nieuwe Tonge, vanuit het Herv. Verenigingsgebouw, Molendijk 85. 100 gram GELDERSE WORST t O RR 100 gram GEKOOKTE WORST Am^9 250 gram Roomboter2,19 1 kg jonge kaas7,50 12 perziken t2,95 TELEFOON 1371 OUDDORP f Onze winkel is van 28 juli t.m. maandag 13 augustus. LUXE-, EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN X MOLENDIJK 86 MELISSANT

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2