„die mensen zijn gered door de toren van Goedereede!" Brand- en inbraak lie veiligers bij Van Wezel Electra Meisje van 12: HET KI}K VENSTER DUÏVENSPORT Uw huis verkopen? TAMBOER uit de kerlcen TE KOOP AANGEBODEN WOONHUIZEN EN BEDRIJVEN TUINBOUWGROND Ter vervanging van bestaande bedrijven zoeken wij voor enkele tuinders tuinbouwgrond. WIJ GEVEN KOSTELOOS ADVTTS TAXATIES EN BEHEER IVIIJS ONROEREND GOED POSTBUS 27 - DIRKSLANI) TEL. 01877 - 1309 Vrijdag 6 juli 19,5 Bladz. 9 ^11. AWDBN-NIBüWSr oJS- Vakantie De dienst van God - ,,Arcus non semper tenebatur", zeiden de oude Romeinen. Vrij vertaald wil dat zeggen: „De boog kan niet altijd gespannen zijn". Die zegswijze komt mij voor de geest nu een groot gedeel te van de bevolking weer gaat genie ten van een al of niet verdiende perio de van rust. Er zijn nog altijd mensen die vinden dat vakantie overbodig of zelfs zondig is. Wij worden immers geroepen zes dagen te werken en één dag te rusten en in de bijbel lees je niet over vakantie. Bovendien, onze ouders en grootouders kenden ook geen vakantie, ze werkten bijna dag en nacht en ze zijn toch ook stokoud gew^orden. Op het eerste gezicht zijn dat argu menten waar weinig tegen in te brengen is. Vakantie is een begrip dat tot onze welvaartstijd behoort. Maar ook een begrip dat inhaerent is aan onze wel vaartstijd. We mogen het in alle opzich ten beter hebben dan onze ouders en voorouders, maar we leven ook onder veel grotere spanningen dan zij ooit geleefd hebben. Het maatschappelijk leven is in alle opzichten veel gecom pliceerder dan voorheen en verschijn selen als overwerktheid, overspannen heid en stress, of hoe je het ook maar noemen wilt, kwamen bij onze voorge slachten nauwelijks voor. En aange zien voorkómen altijd beter is dan genezen is het zonder meer goed en iets om dankbaar voor te zijn dat we het dagelijks werk, de zorgen en de spanningen enkele weken mogen ver geten en mogen rusten om nieuwe krachten op te doen. Onze vakantie is ons dan ook niet ge geven om zoveel mogelijk kilometers af te leggen en zoveel mogelijk in de weer te zijn, zó zelfs dat we thuisko mend eerst moeten uitrusten van onze vakantie.... Onze vakantie krijgen we ook niet om niets tte doen, maar om iets anders te doen. Juist het bezig zijn met andere dingen geeft de nodi ge ontspanning en maakt dat we bij onze thuiskomst weer verlangen naar onze gewone bezigheden. Dan is de vakantie goed besteed, wanneer we na een periode van rust weer thuiskomen en blij zijn ons werk te kunnen her vatten. Ik ben wel eens bang dat veel mensen acht en veertig of negen en veertig weken per jaar zuchtend hun werk doen en enkel m^aar leven voor die drie of vier weken vakantie. Het eerste ge deelte van het jaar praten ze over hun vakantieplannen voor de zomer en als ze terugkomen, dan praten ze de rest van het jaar over hun vakantie-erva ringen. Dan is de vakantie blijkbaar doel in zichzelf geworden en geen mid del om beter ons werk te kunnen doen. Maar dan heeft de vakantie ook niet beantwoord aan z'n doel. Wat mij geregeld, ieder jaar weer, opvalt is dat predikanten in kerkbla den hun gemeenteleden op het hart drukken toch in hun vakantie de dienst van God niet te vergeten. Dat die waarschuwing telkens weer opduikt zal wel betekenen dat ze niet overbodig is. Hoe is dat toch mogelijk, vraagt men zich af, dat mensen die thuis trouw twee keer naar de kerk gaan, in hun vakantie de kerk laten voor wat ze is en het er eens van nemen? Dan moet het kerkgaan toch een gewoonte zijn die alleen maar tot het levenspa troon behoort, maar die in een andere omgeving niet nodig is, en blijkbaar ook niet gemist wordt! Zou men nu echt denken dat de Heere, van Wie alle goede gaven zijn, ook de gave van onze vakantie, wel een paar weken vrijaf geeft van Zijn dienst? Dan kan het gebed dat zo vaak opgezonden wordt „Leer mij, o God van zaligheden, mijn leven In Uw dienst besteden", ook geen zaak van het hart zijn... Gelukkig zijn er ook nog veel men sen die in hun vakantie zich gedragen zoals thuis, ook wat betreft de kerk gang. De bladen melden althans vele kerkdiensten in het buitenland en deze worden door veel vakantiegangers be zocht. Bovendien, het gezamenlijk op gaan onder het Woord, juist in het buitenland, geeft een sfeer van geeste lijke verbondenheid die in het vader land vaak node wordt gemist. WAARNEMER MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Uitslagen P.V. de Reisduif dd. 30 juni 1979. Wedvlucht vanuit Noyon (256 km) In concours 187 duiven. Comb. Polder 1, 3, 43, 47. W. de Vos 2, 17, 41. H de Vos 4, 8, 10, 11, 12, 25, 34, 36. J. Vis v. Heemst 5, 9, 23, 35. B. V. d. Doel 6, 13. A.v. d. Linde 7, 15. A. de Gans 14, 18, 24, 38. Gebr. v. d. Sluijs 16. J. Groenendijk 19, 20, 28, 29. Gebr. Kievit 21, 30. K. Kieviet 22, 32, 33, 39. C. Looij 26. J. Springvloed Dsr. 27, 37. P. v. d. Boogert 31. C. Vroeg- indeweij 40, 42. R. van Nimwegen 44 J. Jonge jan 45, 46. En een wedvlucht vanuit Chateau- roux (579 km) In concours 176 duiven. H. de Vos 1, 3, 4, 16, 30, 31, 34, 40, 44. A. de Gans 2, 8, 19, 23, 26, 28, 32, 41. W. de Vos 5, 24, 35. K. Kieviet 6, 12. Comb. Polder 7, 15, 17, 25, 29, 39. E. Groenendijk 9. J. Jongejan 10, 20, 22. D. W. Kievit 11, 13, 38, 43. C. Vroegin- deweij 14. A. v. d. Linde 18, 37. P. v. d. Boogert 21. J. Vis v. Heemst 27, 36. J. Groenendijk 33. J. Springvloed D.Sr. 42. De jury die de opstellen heeft mo gen beoordelen van de 6e klasse leer lingen van alle Goereese scholen, ge schreven n.a.v. de gehouden „torendag" heeft daar ongetwijfeld veel plezier aan beleefd. De jongelui waren door de Stichting Goereese Gemeenschap en de Stichting Carillon Goeree genodigd een bezoek aan de gerestaureerde dom te brengen om later hun indrukken aan het papier toe te vertrouwen. Welnu, dat hebben ze gedaan en hoe Bijzonder fantasierijk toonde zich de twaalfjarige Idanne van Oosterom uit klas 6 van de Eben Haëzerschool te Goedereede Havenhoofd: „...het is in het begin van het jaar 1600", zo be gint ze haar verhaal om vervolgens een beschrijving te geven van het puur ste noodweer langs Goerees' kust. Er is een schip in nood van waaraf met olielampen SOS geseind wordt. Het pleit voor Idanne dat ze de jutters van toen aanziet voor mensen van de red dingsbrigade die er onder leiding van Jan Tanis op uit gaan, het vege lijf eraan wagend. Idanne beschrijft, zelfs aan de hand van een schetsje, hoe vier paarden de wagen met de reddingsboot in zee trokken en ver volgens via een lang touw met de reddingsboot in verbinding bleven om tenslotte reddingsboot en het in nood verkerende schip veilig naar de wal- lekant te trekken. „We danken U harte lijk hoor dat u ons wilt redden", moet de man op het strandende schip ge zegd hebben toen zijn redders het touw overgooiden. Idanne besluit haar boeiende relaas met een terugblik op de gepleegde restauratie: ,,nu is ze weer mooi en staat ze daar hoog, te vreden, rustig en alleen in het kleine stadje Goedereede". Idanne verwierf met haar opstel de tweede prijs. Jaap van Splunter van „Het Kom pas" de bijz. basisschool te Stellendam, heeft de beklimming van de toren als een „hele klim" ervaren. Hij geeft blijk van een voortreffelijk geheugen door tot in de details te verhalen wat er in de toren allemaal te beleven viel. Jaap weet ook te vertellen dat de balk waaraan de grootste klok hangt ver nieuwd is, want de balk was niet „ver- trouwbaar" meer. Jaap weet te vertel len dat de uit 1519 daterende Maria klok door „een man uit Zeeland" is gemaakt en dat de klok, na door de Duitsers te zijn gestolen, na de oorlog toch weer is teruggebracht. Veel we tenswaardigheden worden over het lange bestaan van de toren verteld tot en met de recente restauratie die 4,5 miljoen kostte en ruim vier jaar in beslag nam. Ook over de uitkijk bo- Zo dames en heren, voor jullie zit het er dan voorlopig op, en is het slechts hopen op mooi weer. Thans is het ook zomers weer, net geschikt om vakantie te hebben. Er zullen er van jullie ook wel aan het werk zijn, want als je met grote vakantieplannen loopt, dan moet er wel geld zijn. Ben je flink, dan probeer je dat zelf te verdie nen. Je hebt dan nog meer plezier van je vakantie ook. Zelf verdiend, eerlijk verdiend. Niet iedereen is er voor in de gelegenheid, want niet overal is er werk te vinden. Maar als er werk is, dan moet je de gelegenheid ook waar nemen. Bovendien is het gezond om te werken. Je moet, ook in de vakantie, een bezigheid hebben. Leeglopen is on gezond voor lichaam en geest. Het nie uwe raadsel staat ook in het teken van de vakantie. Het zal wel eens piekeren worden, maar ook dat is een gezonde ontspanning. Voor de kleineren, die nog niet zo goed kunnen piekeren, moeten de moeders en vaders maar mee helpen. Want die kunnen dat en moeten het dikwijls iedere dag doen. Die zijn het om het zo eens te zeggen, gewend om te piekeren, en ook om te puzzelen. Je hebt er trouwens een hele maand de tijd voor. Oom Ko wenst jullie een heel prettige vakantie toe, maar ook dat je eerst nog wat verdienen kan om de kosten te kunnen dekken. En nu maar puzzelen! JUUKAADSEL 1 8 3 10 M H li ----------1 Jarigen zijn er deze week nog niet te melden, binnenkort zijn er weer enkelen. Doe allemaal je best maar op dit raad sel, je zal zien dat het best meevalt. En nu gaat oom Ko weer lekker werken, en jullie gaan lekker vakantie houden. Van harte gegund, maar denk alvast over een opstel! BRIEFWISSELING Anja Joppe - Dirksland. Dat is een mooi boek van een ondeugende jongen Anja, maar wel een heel mooi boek. Ik vind het een hele prestatie om 15 km te lopen, ik zou er maar niet graag aan beginnen hoor. Maar je hebt er dan toch maar een gouden medaille mee verdiend. Dat is een leuke herinnering. Jammer dat je die knikkers niet bij de Bank kan brengen, dan kreeg je er zo maar gratis glad voor niks nog wat bij. Wat heb je er al een boel, Anja! Klazina Joppe - Dirksland. Dacht ik het niet dat het ver was, vijftien kilometer lopen? En geen blaren op je voeten? Je bent toch nog rijker dan je zusje, al drie medailles en een lintje. Oom Ko heeft nog geen enkele, Klazien.Zal be slist ook eens moeten gaan wandelen. Maar dat zie ik nog niet zitten. Eigen lijk zou ik moeten schrijven: „dat zie ik nog niet lopen". Leuk postpapier heb je, ik meen dat het ventje dat er 1. als je soms van plan bent een kaart naar oom Ko te sturen, dan moet je dit beslist niet vergeten. 2. ik mag het eigenlijk niet zo schrij ven, maar kan me voorstellen dat je dit ding voorlopig in de hoek smijt! 3. ook kan ik me voorstellen, dat je iedere morgen eerst naar dit appa raat kijkt; 4. want ook je moeder wil in deze tijd van het jaar dit ding graag laten zakken. 5. dat is ook alleen maar nodig als je dit weer hebt. 6. als je zo maar eens een dag uit trekt, en je houdt van het water, dan moet je dit beslist eens maken. 7. vergeet dan vooral niet je foto toestel mee te nemen, dan heb je dit zo vol (als ze niet mislukken). 8. het is wel interessant om eens op dit voormalig eilandje te kijken dat nu in de N.O.-polder ligt. 9. velen van jullie komen of zijn in de dierentuin geweest, en daar hebben jullie beslist deze dieren wel gezien. 10. enkelen zullen zeker wel een fietstocht maken. Maar dan moet je dit niet hebben. 11. maar dat is met deze tocht ook niet wenselijk, vooral als je er geen verstand van hebt. 12. vakantie houden kost meestal veel geld. En niet alle mensen hebben daar een overvloed van. Dan moet je eerst dit proberen. 13. je kan ook hier naar toe gaan, kan je lachen om de Flippers! Dat zijn zo maar van die enkele dingen die je allemaal kan doen in „wat de middelste letters (van bo ven naar beneden gelezen) vormen. op staat aan het appels „gappen" is. Of zou hij vergunning hebben? Jaap Joppe - Dirksland. Dat valt nu eenmaal zo uit, alle Joppe's op een kluit. Maar het is helemaal niet raar, want jullie horen bij elkaar. Hoe is het gegaan met je spreekbeurt over de „sukerpeen"? Daar heb je wel een bab beltje over kunnen maken, Jaap. Had ik best eens willen horen, want oom Ko weet er ook wel wat van hoor. Dat zal een hele sprong zijn zeg, straks naar de HAVO. Ook daar je best maar gedaan. Je hebt het driedaagse schoolreisje er ook reeds opzitten. Dat was ook wel interessant zeker. Maar dat hoort oom Ko nog wel. De groten aan alle Joppe's hoor! Berend de Boer - Drachten. Dat was me even een mop Berend. Je zal in huis willen en er niet in kunnen.Sta je daar zomaar te staan, en wat nu. Je vader had het maar goed bekeken om de deur er uit te halen, maar dat gaat ook niet bij alle deuren. Mijn hartelijke dank voor je leuke foto, Berend. Ik vind het heel fijn dat je om oom Ko hebt ge dacht. Heb je foto netjes in mijn al bum gedaan. Ik heb er nu al heel wat hoor, allemaal keurig ingeplakt. Groet jes hoor! Annette Harinck - Goes. Leuk was dat Annette, dat er zoveel om je verjaar dag hebben gedacht. Het geeft een beetje een band, net of je meer tot elkander komt. Is het een leuke ver jaardag geworden? Heb je alleen maar naar het melken gekeken of heb je het zelf ook nog geprobeerd? Heb je goed gezien dat er een fout in stond, de meeste kinderen hebben het begrepen. Nog gelukgewenst met de verjaardag van je vader hoor en de groeten hé! Carolien Harinck - Goes. Ja, jullie heb ben niet goed opgepast, zomaar ver geten de oplossing in te sturen. Lijkt nergens op, Carolien. Niet meer ver geten, want jullie gaan allebei op de bon. Heus waar hoor. Konden jullie pony rijden, niet er af gevallen? Dat was maar een kwade hond zeg. Hij lag aan de ketting en hij beet naar je. Jullie hebben hem toch niet ge plaagd? Moet je nooit doen hoor. Het is nu bijna vakantie, dan kun je'wat energie op doen voor straks. Is toch al schaars hé! Dag hoor! Lucretia v. d. Welle - 's Gravendeel. Jij bent deze keer de „hekkesluiter", Lu cretia. Dat is niet zo erg hé. Je brief was inderdaad niet, zo heel groot, en als ik het zo bekijk zomaar „eventjes" geschreven. Maar ik kon het lezen, en dat is al een voornaam punt. Je zal dus een nieuwe onderwijzer krijgen na de vakantie? Dat zal even wennen wor den. Nog in Den Bommel geweest? Ik zou maar erg voorzichtig zijn met dat van de dijk af fietsen. Levensgevaarlijk hoor. De groeten aan Wielewaal! ALLEMAAL Hè hè, dat zit er weer op. Alle inzen ders hebben hun beurt gehad. Reeds heeft oom Ko één brief binnengekre gen, zal wel wat te vroeg zijn, maar beter te vroeg dan in het geheel geen brief. Allemaal een prettige vakantie toegewenst en tot volgende week bij leven en welzijn. Oom Ko ven op de toren en het bezoek aan het museum weet Jaap veel te vertellen: „verder hing er nog een vlag maar ik weet niet meer waar die voor gediend heeft en wanneer" is een van zijn kwalitatief mindere bemerkingen. Jaaps' opstel was goed voor de eerste prijs. De derde prijs ging naar Annemiek Meijer, leerlinge van de Openbare Lagere school „Buten de Poorte" te Goedereede. Ook Annemiek is - hoe kan het ook anders - in de rijke - maar wat onduidelijke - geschiedenis van het stadje Goedereede gedoken. Ze verhaalt dat ook de geschiedschrij ver van Dam in zijn in 1680 geschre ven boek al problemen heeft met het jaar waarin het stadje gesticht is: „Al m' al d' oude Schrift en Boecken gaet doorsoecken vindt men niet Goerees' begin maar voor zes naaal hondert jaren sag m' hier varen Veele Schepen uijt en in" Voorts vertelt Annemiek over de res tauratie van de toren en de aanwezig heid van het museum waarin mooie onhistorische dingen worden tentoon gesteld. „Er is pas een jongen in de toren geweest die een tol gevonden heeft uit de Romeinse tijd" weet ze te vertellen, ter illustratie dat de vond sten nog steeds doorgaan. Kennelijk is ze geïmponeerd door het prachtige uit zicht vanaf de toren en van de vele klokken van het carillon. Om de in formatie te completeren zegt Annemiek aan het eind van haar relaas dat de toren 40 meter hoog is en dat de trap pen 218 treden tellen. Makkelijk om dat te weten vooraleer men aan de klim begint. De 4e prijs was voor Jeannet Troost van de Openbare basisschool „'t Stelle- gors" te Stellendam. De 5e prijs voor Dinette Breur van de Openbare basis school „de Westhoek" te Ouddorp en de 6e prijs voor Janneke Tanis van de School met de Bijbel te Ouddorp.Ook werden er nog drie troostprijzen be schikbaar gesteld. NED. HERV. KERK Beroepen te: Zalk en Dirksland kand. D. Dekker te Ede; Stolwijk P. Kolijn te Krimpen a/d IJssel; Meerkerk J. Olie te Linschoten. Aangenomen naar: Eeranes-Buiten P. Posthouwer te Ochten; St. Maartensdijk J. v. Loon te Aalst. Bedankt voor: Hoogvliet L. Romein te Hardinxveld; Oudewater M. Plette te Nieuwpoort; Poortvliet J. v. Loon te Aalst; Genemuiden J. Vroegindewey te Katwijk. Ermelo; Na bevestiging door ds. C. v. Harten em. pred. te Ermelo, deed ds. A. Troost, gekomen van Asperen, intre de met een prediking over Psalm 84 4: „zelfs vindt de mus een huis". Uddel: Na bevestiging door zijn schoon vader ds. H. Visser te Nieuwe Tonge met 1 Cor. 2 12 en 13, deed kand. F. v. Roest uit Wageningen, intrede met Hand. 5 32. GEREF. KERKEN Beroepen te: Axel kand, A, Lunshof al daar; Zoetermeer R. Klijnsma te Gro ningen. Aangenomen naar: Meppel J. Put te 's Gravendeel; Axel kand. A. Lunshof aldaar; Dordecht H. Faber v. d. Meulen kand, te Scheveningen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Bunschoten H. de Graaf te 's Gravenzande; Schiedam en Bieze- linge kand. H. de Haan te Dokkum; As sen en Emmen kand. J. Zuur te Apel doorn. Tweetal te: Wormerveer kand. H. de Haan en kand. J. Zuur; Woerden kand. P. V. Dam en J. Zuur. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Nieuwdorp, Wolphaarts- dijk. Melissant, Geldermalsen, Wage ningen, Zwijndrecht, Nijkerk, Rotter dam, Amsterdam, Ouddorp, Waarde, Krimpen, Westzaan, Leerdam en Haar lem kand. J. de Pater te Boskoop; An- caster A. Vergunst te Veen; Middelburg M. Kleppe te Woerden. Aangenomen naar: 's Gravenzande kand M. Golverdingen te Benthuizen, die be dankte voor 18 andere beroepen; Enk- huizen kand. A. v. d. Heiden te Veen, die bedankte voor 11 andere beroepen. Werkendam: Wegens vertrek naar Beek bergen, nam ds. J. Karels afscheid van deze gemeente met Hebr. 13 20 en 21. Slikkerveer: Ds. A. Elshout, daartoe voor enkele maanden afgestaan door zijn gemeente, vertrok naar het zen- dingsveld in Nigeria. In een bijzondere dienst werd hij uitgezonden, met een prediking door ds. H. Rijksen van Zoe termeer over Joh. 10 16 GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Bedankt voor: Amemuiden F. Mallan te Rhenen. OUD GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor: Oosterland J. v. d. Poel te Ede. MIDDELHARNIS - Verl. Hoflaan Aantrekkelijk woonhuis met tum en cv Woonkamer met i-=8'%^" vloer, keuken, 3 slaapkamers, baa- kamer met ligbad. Aanvaarding 1980. Vr.pr. 145.000,— k-K- MIDDELHARNIS Rembrandtlaan Fraaie hoekwoning met garage, voor- en achteri;uin, cv., dubbele beglazing. Ind. gang, grote 1-vor- mige kamer, open trap, ^^euKen, Verd. 3 slaapkamers en baaKa- mer. 2e verd. 2 slaapkamers Vr.pr. 210.000.— k.k. SOMMELSDIJK - Oostdijk Woonhuis in centrum met cv. Ind.: woonkamer, eetkamer, keu ken, bijkeuken, doucheruimte, grote kelder. Verd.: 3 slaapkamers en bergvlierlng. Aanvaarding m overieg. Vr. pr. 106.000,— k.k. STELLENDAM - Willem de Ja- gerstr. Halfvrijstaande wonmg met voor- en achtertuin, garage,, cv, 220 m2 grondopp. Ind. gang, woonkamer, keuken. Verd. 3 si. kamers douche 2e verd. open zol der. Aanvaarding in overleg. Vrpr. f 172.500.— k.k. MELISSANT Molendijk Leuk recreatiehuisje met tuin tje. Ind.: kamer, keuken, douche, toilet, slaapruimte op verdieping. Vr.pr. ,70.000,— k.k. DIRKSLAND Stationsweg Groot riant herenhuls met ach tertuin, kennel en koetshuis/ga rage, mooi gelegen in het centrum van het dorp. Ind.: gang, woonka mer en suite, kantoor, keuken, bijkeuken, douche en hobbykamer Ie verd.: 5 slaapkamers, badka mer met ligbad, bidet en 2e toilet. 2e verd,: droogzolder. Aanvaar ding direkt. Vr.pr. 287.500.— k.k. BRUINISSE - dokter de Kockstr. zeer gunstig gelegen woonhuis, type 2-1 kap, cv., garage, voor- en achtertuin, Ind,: gang, royale woonkamer met open keuken. Ie verdieping: 2 slaapkamers en een badkamer. Een woon- en slaap kamer op de 2e verd. Aanvaar ding 1 jan. 1979. Vr.pr. 185.000.— k.k. GOEREE OVERFLAKKEE Zeer goed renderend groot win kelbedrijf met magazijn en wo ning, uitstekend gelegen in snel uitbreidend dorp. Inlichtingen aan ons kantoor. ZUID-WEST NEDERLAND Graslandbedrijf met woning en schuur. Grondoppervlakte 22.80 ha. Inlichtingen aan ons kantoor. ZUID NEDERLAND - Bedrijfs gebouwen voor plm, 1500 varkens, met schit terende woning op afstand. Het geheel is gelegen op 2 ha. agra rische grond. Inlichtingen aan ons kantoor. NIEUWERKERK - Zeeland Woon-winkelpand met garages en tuin. Vr.pr. 150.000,k.k. OUDE TONGE, Eisenhowerlaan Fraaie drive-in woning met tuin en cv. Ind.: gelijkvloerse garage en tuinkamer. Ie verd.: woonka mer (plavuizenvloer), open keu ken. 2e verd.: 3 slaapkamers en badkamer. Vrpr. 169.000,— k.k. OUDE TONGE - Wilhelminastr. Pracht woning met grote achter tuin, garage, cv. Ind: woonkamer, keuken, bijkeuken, 2e woonkamer (geschikt voor dubbele bewoning). Verd. 4 slaapkamers, doucheruim te Aanvaarding in overleg. Vr.pr. f 180.000.— k.k. OUDE TONGE Molenweg Half vrijstaande woning met voor- en achtertuin en een schuur tje. Grondoppervlakte 474 m2. in deling: gang, trap, kamer, eetka mer/keuken, gang, toilet. Ie verd. 2 slaapkamers en een open ruim te. Aanvaarding direct. Vr.pr. 92.500,— k.k, DEN BOMMEL - 2de Dwarsstraat Vrijstaand woonhuis met tuin, berging, CV Ind.: ka mer, eetkamer, keuken, gang. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer. Direct te aanvaarden. Vr.pr. i 98.000.— k.k. SPIJKENISSE-Salamanderveen Uniek gelegen moderne woning, type 2 onder 1 kap, cv., voor- en achtertuin, garage. Ind. hal, open keuken, grote L-vormige kamer, verd. 3 slaapkamers, badkamer 2e verd. 2 slaapkamers en ber ging. Vr.pr. 305.000,— k.k. LEKKERKERK - Berlagestraat Half vrijst. woonhuis, voor- en achtertuin, cv. Ind. hal L-vormi ge kamer, luxe keuken, Ie verd. 3 slaapkamers en badkamer, 2e verd. slaapkamer en bergruimte. Vr.pr. 198.000,— k.k. SCHARENDIJKE Bungalo^vpark „Het Baken", B zomerbungalow „De Kreukel", Ind. gang, woonkamer, open keu ken, 2 slaapkamers, op verd, ex tra slaapruimte. Eigen grond 373 m^. Aanv. direct. Vr.pr. 110.000.— k.k. OUDDORP - Bungalowpark „De Klepperstee" Fraaie zomenvonlng (grond op erfpacht) met bergkoof en berg ruimte, grondopp. 280 m^. Ind.: gang, toilet, douche, w.c, kamer met open keuken, 2 slaapkamers. Aanvaarding direct. Vr.pr. 120.000,— k.k. ZUID-WEST NEDERLAND Goed renderend loonbedrijf met schuren, moderne werktuigen en 55 are grond. Direkte aanvaarding Prijs n.o.t.k. ZUID-WEST NEDERLAND Landbouw/veeteelt bedrijf, groot 80 ha. Verspreide ligging der per celen. De grond is zeer geschikt voor landbouw en/of veeteelt. So lide gebouwen. Inlichtingen aan ons kantoor. VAN ONZE ADVERTEERDERS: Brand en inbraak, het zijn ongetwij feld de twee grootste schadeposten waarmee het publiek regelmatig wordt geconfronteerd, maar men hoeft daar niet zomaar genoegen mee te nemen! Van Wezel Electra te Sommelsdijk heeft de meest professionele middelen in huis om zowel aan het een als aan het ander een tijdig halt toe te roepen. Al vorens zich op deze „markt" te begeven heeft men eerst een grondige scholing gevolgd zodat het publiek van een vak kundig advies gediend kan worden. Een van de apparaten, een foto-elec- trlsche brandmelder, voor de werking waarvan de fa, van Wezel volledig borg wil staan, is de Chloride Pi'otector, een door batterijen gevoede brandmelder voor grote en kleinere ruimten. Het apparaatje is hoogst gevoelig voor rook en hitte, zodat snel op brand en een evt, daaraan voorafgaande rookontwikke ling wordt gereageerd. Het systeem werkt via een pulserend infra-rood LED circuit dat om de 8 seconden een lucht monster neemt. Wanneer de lucht „ver dacht" is, wordt het monster elke 3 se conden genomen en wanneer dan blijkt dat er inderdaad van een brandontwik- keling sprake is schakelt de beveiliger het alarm in d,m,v, een hoge zoemtoon die zich duidelijk laat horen. De batterij heeft een levensduur van minstens een jaar en is nadien gemak kelijk te vervangen. Het apparaat is uitgevoerd met een testknop om te controleren of de werking nog in orde is. Wanneer de batterijen leeg zijn, dan geeft het apparaatje zelf om de 8 se conden een signaal ten teken dat de bat terij vervangen dient te worden. Inbraak-beveiliging Ook voert van Wezel Electra een compleet inbraak-beveiligingssysteem dat voldoet aan de eisen die worden ge steld door het Technisch Bureau ter bevordering van de Schadepreventie. Het bedrijf ziet - ook weer tengevolge van de gevolgde scholing - mogelijkhe den voor bedrijfsgebouwen en particu liere woningen en zakenpanden. A. s. woensdag komen enkele experts van grote fabrieken op het gebied van vei- ligheidsinstallaties in het bedrijf van van Wezel Electra een demonstratie ge ven waar ieder die interesse heeft har telijk welkom is.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6