„Delf en Schieland' krijgt geen voet aan de grond Jeugdinstuif zal Muziekvolume moeten matigen RAAD DIRKSLAND: In navolging van het voorstel van B. en W. heeft de raad van Dirks- land in de raadsvergadering van Maart besloten een onteigeningsproce dure te beginnen tegen de exploitatiemaatschappij „Delf en Schieland". De opzet daarvan is de gronden in het bestemmingsplan „Dirksland- Zuld" in gemeentelijke handen te krijgen, zoals dat de bedoeling was vóór Delf en Scliieland de betreffende gronden voor de neus van de gemeente wegkocht. Het grote motief tot het nemen van deze stap de onteige ning is de bouw van woningen in het bedoelde plan af te kunnen stem men op de plaatselijke behoefte aan woonruimte. RAAD GOEDEREEDE: oplossing van de moeilijkheden in de Nederlandse landbouw Dierenbescherming PREDIKBEUeTEN Uw huis verkopen? TAMBOER Medische diensten BRUIDSSTOET IN BOTSING MIDDELHARNIS: BRAND m LEEGSTAAND WINKELPANDJE Van morgen vrijdag zou door de technische recherche een onder zoek worden ingesteld naar de oorzaak van de brand die gisteren uitbrak in het leegstaande winkelpandje van mej. Jo Vermaas, in het hartje van het Mddelharnisse wmkelcentrum. Het verkrotte winkeltje, waarvan de ramen met planken waren dichtgespijkerd was al geruime tijd een erger nis voor de omgeving. Gisteren ging het in vlammen op. EXTRA KERKTïTFNSTEN GEREF. GEMEENTEN garagedeuren STOEL VERLOREN Dit weekend: E. GRINWIS WOONHUiSJES E.B.O. B.V. I Cafeetje - Bistro ,/t Sas'' I LEERLING - KOK t Gemeente Oostflakkee BEKENDMAKING HINDERWET WOONHUIS r GrotO; dubbele Begonia 7,50 CYCLAAM 4,50 Bloemeniiuls MARGRIET Lancia Beta Sedan 2000 FIAT RITMO 65 CL I Autobedrijf VAN DER MEER. MIDDELHARNIS B.V. Blads. 2 ^1LANDKN-W1«UWS" Vrijdag 29 juni 1979. „Delf en Schieland" kocht de grond' uiteraard ook om te bouwen, maar van de plannen van deze exploitatiemaat schappij hebben B. en W. vast moeten stellen dat ze op geen enkele wijze op de plaatselijke behoefte zijn afgestemd en de gemeente geen enkele mogelijk heid bieden op enigerlei wijze een huis vestingsbeleid te voeren zoals dat van haar (de gemeente) mag worden ver wacht. Omtrent de intekening van het bestemmingsplan werd met „Delf en Schieland" niet tot overeenstemming gekomen en ook bleek de My niet be reid de grond aan de gemeente te ver kopen. De gemeente heeft de totale grondprijs berekend op 900.000,ter wijl ,,Delf en Schieland" een historische kostprijs van bijna 3 miljoen hanteert. „Dat zal er wellicht oorzaak van zijn de door de gemeente voorgestelde woning bouwplannen verworpen zijn", zo ver onderstelt het College. „Delf en Schieland" diende een plan in voor de bouw van duurdere woningen met „zeer aanzienlijke hogere" grond prijzen. Bovendien zou het tempo van bouwen door „Delf en Schieland" er oorzaak van zijn dat in korte tijd een aanzien lijk woningbouwproject tot stand zou komen waardoor de noodzaak zou ont staan om van elders bewoners aan te trekken, aangezien het niet verant woord is te achten woningen onbewoond te laten waarom dan zou moeten worden toegegeven aan de druk welke latent aanwezig is om, met name vanuit het gebied van Europoort zich alhier te ves tigen. Dat zou niet alleen in strijd zijn met het gemeentelijk beleid maar ook indruisen in wat het Provinciaal bestuur voor ogen staat, t.w. het in de hand houden van vestigingen in de gemeente door van elders komende personen. „Delf en Schieland" was niet voorne mens ook maar één woningwetwoning te bouwen, terwijl de gemeente de bouw van honderd van deze woningen heeft geclaimd. De bouw van woning wetwoningen immers is een taak van de gemeente of de woningbouwvereni ging. Nu „Delf en Schieland" daar niet voor voelen menen B. en W. en de raad dat naar het middel moet worden ge grepen de betreffende grond in gemeen te-eigendom te krijgen. Het onteige- ningsplan was ter inzage gelegd en, wat mocht worden verwacht gebeurde, „Delf en Schieland" diende een be zwaarschrift in. Naar de mening van „D. en S." mag onteigening niet plaats vin den omdat zij in het betreffende be stemmingsplan woningen wil bouwen waarvan de maandlasten niet hoger zijn dan 410,—. Niettemin menen B. en W. voldoende gronden aanwezig om de raad tot onge- grondverklaring van het bezwaarschrift voor te stellen. Gisteravond besloot de raad aldus. Namens „Delf en Schieland" was ook een bezwaarschrift ingediend tegen het ontwerp bestemmingsplan „Molenzicht" naar welk plan de gemeente de wijk heeft genomen. Ook had „D. en S." een bezwaarschrift ingediend tegen de bouwplannen in dit bestemmingsplan. Ze werden beide ongegrond verklaard. In de raadsvergadering van gistera vond heeft de raad weliswaar goedge vonden dat twee panden achter de brandweerkazerne te Goedereede ten koste van 65000,voor de Jeugdin stuif zullen worden ingericht, maar de raad heeft de verhuur ervan wel aan voorwaarden gebonden. De omgeving zal - op straffe van opzegging van de huur - geen hinder meer moeten onder vinden van de loeiharde muziek die in de Instuif ten gehore wordt gebracht. De raad kwam met die bepaling tege moet aan de wens van een aantal om wonenden die n.a.v. het voorstel de raad deelgenoot maakten van hun ongenoe gen. In een schrijven dat ter vergadering werd uitgereikt drukten de omwonen den hun spijt uit over het feit dat ze door de gemeente niet tevoren waren geïnformeerd. Zij constateerden in het schrijven ook dat de meesten van hen die de Instuif bezoeken uit Stellendam en Ouddorp komen, waarom de onderte kenaars de raad voorstelden deze jeugd in eigen woonkern een ruimte beschik baar te stellen Ook CDA raadslid van Oosterom was dat laatste opgevallen; de meeste jon gelui komen van elders en hij vroeg zich af of de gemeente daarom niet aan andere mogelijkheden moet denken dan de thans voorgestelde. Hij meende dat er in Goedereede wel licht een andere accomodatie gezocht kan worden, maar hoe het ook zou mo gen zijn, voor alles wilde dhr. van Oos terom de omgeving van geluidsoverlast gevrijwaard zien. Dat was een wens die ook nadrukkelijk door dhr. v. d. Laan (SGP) kenbaar was gemaakt „wanneer er geen waarborg wordt ingebouwd op grond waarvan de omwonenden gevrij waard worden van geluidsoverlast, dan van ons géén toestemming", maakte dhr. V. d. Laan duidelijk. Ook dhr. J. Bruggeman (WD) gaf te kennen best voor een andere plaats te voelen, maar ook hij wist die niet aan te wijzen. Dhr. Bruggeman hoopte dat de jeugd zich een beter gedrag aan zal meten, zeker bij het naar huis gaan zonder in de buurt ruiten in te trappen! „Dat de mensen dan niet eerder heb ben geklaagd!" verwonderde zich weth. Visser. Dhr. v. d. Laan wist echter wel hoe dat komt: „Ze zijn bang voor wraakoefeningen Weth. Visser bleek de Instuif wel eens te hebben bezocht en hij kon niet anders dan toegeven dat het soms ver schrikkelijk lawaaierig is. Hij was het er roerend mee eens dat in het vervolg de omgeving geen over last meer mag ondervingen en het pleit was dan ook gauw beslecht. In huur- voorwaarden zal een en ander duidelijk worden gemaakt. Het moet uit zijn met de herrie EG - prijsheslissingen dragen niet bij aan De beslissingen over het EG-markt- en prijsbeleid 1979-'80 dragen niet bij tot een oplossing van de moeilijkheden in de Nederlandse agrarische sector. Overigens zou een verder uitstel gro te schade hebben toegebracht aan de EG-landbouwpolitiek aldus het dage lijks bestuur van het Landbouwschap in een eerste commentaar op de EG- beslissingen. De gemiddelde prijsverhoging van l,5''/o ligt belangrijk onder de gemid delde verhoging tussen 2 en 4''/o, die volgens het Landbouwschap noodzake lijk is. Voor melk blijft de prijs, inclusief de medeverantwoordelijkheidsheffing, ge lijk. Een pluspunt is het feit dat het Ne derlandse voorstel voor een premie voor vrijwillige beperking van de melkpro- duktie in de besluitvorming is betrok ken. Van groot belang is echter de na dere uitwerking van dit voorstel. Hoe wel de nu vastgestelde EG-prijsverho ging dit volgens het Landbouwschap niet toestaat is er toch een afbraak van monetair compenserende bedragen voorzien (met uitzondering van melk). waarbij de Nederlandse concurrentie positie is verslechterd. Terecht is de EG-raad van landbouw ministers niet ingegaan op het voorstel van de Europese Commissie om het B- quottun voor suiker (27V2»/o) te verlagen Met betrekking tot het zetmeelbeleid neemt het Landbouwschap kennis van de verhoging van de speciale verwer- kingspremie voor aardappelzetmeel van 10 tot 14 rekeneenheden. Deze verho ging is ontoereikend om het evenwicht tussen aardappelzetmeel en zetmeel, gefabriceerd op basis van andere grondstoffen te herstellen en biedt geen oplossing voor de zetmeelproblematiek op langere termijn. Het bestuur van het Landbouwschap zal zich beraden over de consequenties van de nu genomen EG-beslissingen en hierover met de minister van Landbouw overleggen. Aan komen lopen. Rood poesje van ongeveer 8 weken, bij fam. Nieuwland, Paul. van Weellaan 5, Dirksland, Tel. 01877 - 1163 (na 5 uur). Goed tehuis gevraagd voor poesje van 8 a 9 weken, grijs, zwart en wit ge streept. Te bevragen bij Fam. Visbeen, W. Alexanderstraat 11, Den Bommel, Tel. 01871 - 1498. ZONDAG 1 JULI 1979 - OUDDORP Herv. Kerk 9.00 en 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Doopsgez. Gem. 's morgens 9.30 uur ds. Kuipers te Leiden Geref. Kerk 9 en 10.30 uur (Verg. geb)) ds. A. J. J. vanNoord, 6.30 uur (kerk) ds. J. Rut gers, Heerenveen Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen. GOEDEREEDE 9.00 en 10.45 uur ds. M. Aangeenbrug, Ps. 130 1 en 2; 18.30 uur kand. T. C. Guyt, Katwijk aan Zee, Ps. 130 3 en 4. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur bed. H.A., 18.00 uur dankz H.A. door ds. C. Oorschot, Extra koll. vrije zit plaatsen Geref Kerk Ger. Kerk 10 uur ds. Rutgers, 6.30 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur bed. H.A., 18.00 uur dankz. H.A. ds. H. F. Klok, koll. vrije zitpl. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden bed. H. Doop, 18.00 uur ds. D. C. van Wijnen, Tweede koll. voor de Diakonie Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr.,A. H. Veldhuizen, Extra koll. kerk Ger. Gem. 10 uur lezen 2.30 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. A. D. Goijert, Zeist, koll. voor de diakonie; Vrijdag 14.30 uur dhr. J. Kattenberg huw. bev. J. C. Reedijk en C. M. Lodder Rem. Kerk 10 uur mevr ds. T. Elders-Mayer. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. E. F. Vergunst. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. G. C. de Jong, 18.00 uur dhr. J. Verdijk, Abbenbroek, Extra koll. kerk Herv. Exodus 10 uur ds. B. Waster- val te Heenvliet Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. L. v. d. Mey, bed. H.A., 6.00 uur ds. L. W. v. Mey Geref. Kerk Vrijgem. 10 en 15.00 uur ds. A. W. Noordman, Hoogvliet. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 u. ds. B. J. Zaal, Moordrecht, 18.00 uur ds. B. J. Zaal, Extra koll. vrije zitpl. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. B. Eysenga, Scherpenzeel, 18.00 u. dhr. A. Westerhuis, Veen, Extra koll. Kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds, J. Willemsen, 18.00 u. ds. H. Jongebreur, Lage Vuursche, bed. H. Doop, Extra maandel. koll. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 18.00 uur ds. T. van 's Veld, Ede, Extra koll. kerk Geref. Kerk 10 u. dr. J. H. Becker, em. pred. te Oolt- gensplaat, 5 uur drs. J. Renkema te Schipluiden. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom, 18.00 u. ds. C. Trouwborst, Vlaardingen, Extra koll. kerkvoogdij; Donderdag 5 juli 15.15 uur ds. H. Talsma, Harderwijk huwelijksbevestiging van Cornelia Maria de Vos en Pieter Meinster Geref. Kerk 9.30 en 6 uur kand. J. H. Becker Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv Kera 10 uur dhr. H. P. Wilstra, St. Anthoniepolder SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. L. Wüllschleger, Tholen Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Van zaterdag 30 juni tot maandag 2 juli 1979. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877 - 1227 b.g.g. 1291 Stellendam - Goedereede: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Rijsvwjk, tel. 01879 - 1207 Nieuwe Tonge -, Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - OoUgensplaat: Van zaterdagmorgen 9.00 uiir tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 306 APOTHEEK „MENHEEKSE J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur in overige uren via tel. if dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Buth, tel. 01877 - 1183 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telefoon 01870 - 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft zr. Tanis-Tanis, 01878-1781 Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 01877 - 1770 b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uiu- heeft dienst zr. Me lissant, tel. 01875 - 1390 b.g.g. 01876-321 Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK VPERK (in geestelijke of sociale nood) Telefoon 01874 - 1515 DIRKSLANDi: De bruidstoet die zich gisteren van Dirksland naar Middelhamis begaf is op de Oudelandsedijk le lijk in de problemen gekomen! De auto waarin het kersverse brmdspaar Krabbé-Bosma werd gereden remde af voor een fazant die met een serie allerliefste jon kies achter zich de weg overstak. De tweede auto, bestuurd door de vader van de bruid kwam keurig op tijd tot stilstand en vervolgens ook de tweede en derde wagen, maar in de staart van de stoet ging het mis. De ceremoniemees ter, dhr. Bonzet uit Amersfoort, zwager van bruid en bruidegom, was onvoldoende oplettend en hij schoof drie wagens op elkaar! Ge volg was dat de gehavende wa gens niet verder konden, maar geen nood dat de kerk niet tijdig zou worden gehaald. De ijverige ceremoniemeester versierde een passerende lege bus die de ge strande gasten bij de kerk afle verde. MIDDELHARNIS Geslaagd. Dhr. G. J. van Heerden is .aan de Technische Hogeschool geslaagd voor het Ingenieursdiploma Electrotech- niek. Rien Smalheer slaagde met lof als Ing. weg- en waterbouw. —O Het lijkt er sterk op dat aan brandstichting moet worden gedacht. De electrici- teit was al geruime tijd afgesloten zodat kortsluiting buiten beschouwing kan blij ven. In het pandje lag nog een partij goederen, „souvenirs" uit de tijd dat in het winkeltje textiel werd verkocht. Daar lijkt de brand te zijn begonnen. De brandweer van Middelhamis riep al gelijk Sommelsdijk te hulp en gezamen lijk werd het vuur bestreden. Het pandje brandde geheel uit maar men slaagde erin de brand tot het pandje te beperken. Wel leed het naastgelegen winkelpand van de Fa. van Wezel schade. Er sprongen in de zijgevel enkele ruiten en door de hitte scheurde de muur. Gisteravond moest nog een nablussing plaatsvinden en werd de achtergevel die op instorten stond omver gehaald. De voorgevel bleef overeind maar ook die lijkt geslecht te moeten worden. OUDDORP Dinsdagavond 7.30 uur ds. Chr. V. d. Poel van Yerseke. Te koop: 1 stel houten opvouwbaar; dagmaat 5.70 m x 2.90 m kompleet met beslag t.e.a.b. Kievit Warmte Oostdijk 45 Sommelsdijk tel. 01870 - 2609 Dinsdagnamiddag verloren we in de Fortuinweg een eiken stoel. Wie heeft hem gevonden? Graag een be richtje! tel. 01870 - 3392 1 bos chrysanten voor 4, Dijkstelweg 28 Ouddorp De brandweer in volle aktie. Te koop gevraagd event, achterstallig onderhoud geen bezwaar Suelle kontante afwikkeling mogelijk 01870 - 3484 1 Markt 3 s Goedereede g vraagt een i i Tel. afspr. na 4 uur 01879 - 1988 lliillliiiiliiiiiiiuiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiifiiiiiiiininiiiiiiiiiiiH DANKBETUIGING Voor de vele kaarten, bloemen en cadeaus die wij hebben ontvangen op ons 25 jarig huwelijks feest zeggen wij U allen, ook namens onze kin deren heel hartelijk dank. P. van Dam M. van Dam-Witte Ouddorp, juni 1979 Marijkeweg 24 Te koop Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee maken bekend, dat ter gemeentesecretarie te Ooltgensplaat, Voorstraat 31-33, Afdeling Alge mene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van de heer M. van Schelven, Dwarsweg 15 te Ooltgensplaat, tot het oprichten van een gasin stallatie voor huishoudelijk gebruik op het per ceel Dwarsweg 13-15 te Ooltgensplaat, kadas traal bekend gemeente Ooltgensplaat, sectie C, nr. 576, alsmede het verzoek van de heer J. J. Pronk, Duinstraat 18 te Scheveningen, tot het oprichten van een gasinstallatie voor huishou delijk gebruik op het recreatieterrein „Weipol der", Havendijk 4 te Ooltgensplaat, kadastraal bekend gemeente Ooltgensplaat, sectie C, nr. 579. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 25 juli 1979. Mondeling bezwaren kan een ieder persoonlijk öf bij gemachtigde in brengen op de openbare zitting, te houden op dinsdag 17 juli 1979, om 9.00 uur het verzoek van de heer M. van Schelven om 10.00 uur het verzoek van de heer J. J. Pronk. Ooltgensplaat, 25 juni 1979. Burgemeester en Wethouders van Oostflakkee de burgemeester, W. M. van der Harst. de secretaris, J. L. Vetter. mei Prijs 140.000,- met 790 m2 grond. Schaapsweg 18 Den Bom- Te bevragen bij W. A. v. d. Welle k.k. Direct te aanvaarden. Voorstraat 35 Ooltgensplaat Tel. 01873 - 1568 TELEFOON 1371 OUDDORP Te koop Speciale aanbieding DEMONSTRATÏEVl'AGENS 6 maanden oud; stereo casetterec.;18000 km- kleur beige; nieuwprijs 25.000,— f Nu 20.750,— 3 drs.; 4 maanden oud; 14000 km; nieuw op 1 kenteken; kleur zilvergrijs; nieuwprijs 15.825,- Nu 13.750,— Telefoon 01870 - 2555 W. Achterweg 3 - b.g.g. 01878 - 1234 Middelhamis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2