Jeugdige Surinsmers stalen voor duizendf n radio's en gereedschappen AmroBank een pak van uw hart amro bank STRETCH ■ga /uUon' Kosten twee miljoen gulden uit de kerken EEKKER MüKKEIilIK KOMFORT IN IiENIG------ SOMMELSOIJK: «»i Met de aanhouding van twee jeugdige, in Sommelsdijk wonende Rijksgenoten, de 17 jarige K. G. en de 18 jarige J. M., beiden nog scho lier, heeft de Rijkspolitie groep Mddelharnis licht gebracht in een groot aantal diefstallen en enkele inbraken waarbij voornamelijk ont- reedschappén werden ontvreemd. BAAN VAN MEETSONDES ONDER WATEROPPERVLAK HARINGVLIET Open waters in Deltagebied worden snel dieper Voorlichting Oosterscheldewerk Landbouwschap: Vrijwillig minder melk afleveren moet slagen Marijke Heerschap wint in Stellendam de 800 meter vrijeslag - dames Bij de pakken neerzitten is nergens goed voor. Praat eens met de mensen van de Amro Bank. Over een privérekening, spaarrekening, leningen, effecten zaken, woninghypotheken, verzekeringen, reizen. Over alles wat rust en zekerheid brengt in uw geldzaken. En straks zegt u ook: "Een pak van m'n hart, zo'n Amro Bank in de buurt". Oost(Jijk, Middelharnis telefoon: 01870-3777 TRANSPORTBANDEN P. de Heus Zn. De Coöp. RABO Bank ^^Ooltgensplaat'^ ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER Gemeente Oostflakkee Oproep sollicitanten Twee leerling ambtenaren Rekbare prijzen voor alle STRETCH PANTALONS NU bij aankoop van een stretch pantalon ƒ25,- KORTING. MIDDELHARNIS ^^^ï^^^'::^^^^i^iÉÉSi^&ii^*iJS-^^i:i:^ Overigens lijken de knapen niet voor nemens veel toe te geven al zal dat wei nig helpen omdat een groot deel van het gestolene is gevonden. Het lag opgesla gen in de kelderruimte onder een kel- derkast in de woning van een eveneens in Sommelsdijk wonende mede-landge note van de beide verdachte knapen. Van de rijke buit hadden ze al iets ver kocht maar dat kon in Hellevoetsluis worden achterhaald. De politie heeft een lange lijst opge maakt van diefstallen die in de periode november 1978 tot medio mei van dit jaar werden gepleegd. Er werd een Een deel van de buit. groot aantal autoradio's en cassettere corders teruggevonden die 's nachts uit auto's werden gestolen. De wagens wer den dan opengebroken. Ook de inbraak in het Dumppaleis waar voor duizenden guldens aan radio's, afspeelapparatuur en gereedschappen werd meegenomen blijkt door de beide knapen te zijn ge pleegd. Ze hadden voor het vervoer er van overigens geen ander vervoermiddel dan een fiets maar dat weerhield hen er niet van hun slag te slaan. Ze opereer den dan ook in het holst van de nacht. Voorts is de afspeelapparatuur uit bar „Centraal" boven water gekomen en de geluidsinstallatie uit „Vita Nova" zowel als de geluidsapparatuur van Jeugd werkleider den Boon. De politie kwam de knapen op het spoor doordat ze ook thuis moeilijkhe den veroorzaakten, waarbij de politie bemiddelend optrad. Bij een bezoek aan de kamer van een van hen bleek die over een onwaarschijnlijke hoeveelheid apparatuur te beschikken. De Koninklijke Marine heeft jl. don- dag de demagnetiseringszone Haring vliet in gebruik genomen. Deze zone, die bestaat uit een baan van meetsodes onder het wateropper vlak, kan de sterkte en de plaats van de magnetische velden van de mijnen- bestrijdingsvaartuigen vaststellen, waar na zij door middel can maatregelen aan boord kunnen worden geneutraliseerd. De mijnenveger is dan ongevoelig voor magnetische mijnen. Aldus heeft een woordvoerder van de Koninklijke Ma rine meegedeeld. Houten konstruktie De apparatuur voor deze demagne- tiseringszone is gebouwd door de Fran se maatschappij Thomson CSS (Com munications Sans Foil) en heeft onge veer twee miljoen gulden gekost. Mag- Dat het nodig is, de Deltawerken, c.q. de afsluiting van de Oosterschelde zon der verder uitstel te voltooien, blijkt on der meer uit het steeds verontrustender vormen aannemen van de nog open stroomgeulen, als Oosterschelde, Keeten Mastgat en Zijpe. Voorspeld is, dat door afslmting van het Volkerak, de Grevelingen en het Veerse Gat, de stroomsnelheden in de nog open gebleven gedeelten van het Delta-estuarium zouden toenemen, met alle gevaren van dien voor de vooroever en eventuele dijkvallen. Bijj de peilingen die het Waterschap Scho^iwen tweemaal per jaar houdt blijken de diepten van de stroomgeulen ieder jaar toe te nemen. Ook bij de in mei gehouden peilingen bleek dat het geval, alle resultaten zijn eigenlijk onbevredigend. Beginnend laij Bruinisse blijkt het Zijpe voor de tram- haven en de Zoetersbout, voortdurend dieper te worden. De aanvraag om bij de Zoetersbout een bestorting met mijn- steen uit te voeren, ligt in Den Haag op goedkeuring te wachten. Op de maquet te die in De Voorst in het waterloop kundig instituut, voor deze vaarwegen is aangelegd blijken bij de Blinde Dam enkele kilometers verder in het Mast- gat ontstellend diepe gaten voor te ko men, evenals bij de Zuidbout nabij Ouwerkerk, plaatsen waar eerder al netische mijnen ontploffen wanneer zij een magnetisch veld van een metalen li chaam registreren. Om die reden zijn de Nederlandse mijnenvegers voornamelijk van hout gekonstrueerd. Er blijven e- venwel metalen onderdelen zoals de machinekamer die geneutraliseerd moe ten worden. Het mijnenbestrijdingsvaartuig de H. M. Rhenen, heeft de zone in gebruik ge steld. Op een der werkeilanden in de mon ding van de Oosterschelde wordt een voorlichtingscentrum gebouwd, onge veer gelijk aan dat te Stellendam. In dit voorlichtingscentrum, zal men zonder begeleiding, dus door visuele middelen als maquettes, tekeningen, materialen en bijschriften, alsmede door geluids bandjes voorlichting zal worden gege ven, over alles wat met de afsluiting van de Oosterschelde te maken heeft. Momenteel is de toegang tot de wer ken via de brug nog voor onbevoegden verboden. Zodra het voorlichtingscen trum gereed is, en de uitvoering van de werken dat toelaten, zullen ook parti culieren de ■werken mogen komen be zichtigen, alleen niet per eigen auto. Een kantoorgebouwtje, van waaruit men ook de lichten voor de toegang op groen kan zetten, fungeert thans nog als „chequepunt Charlie", van dit punt gaat in de toekomst een busje rijden, waarmee belangstellenden over de eilanden worden vervoerd. maatregelen werden genomen om de stroom te beteugelen. In de buurt van de Zuidhoek voor Zierikzee, was de toestand eerst ongun stig, door het afschuiven in de diepte van een gedeelte van het z.g. Nunnen- plaatje is het ergste gevaar daar voor lopig weg. Bij Flauwers is aan de ver dieping van de geul voorlopig, als ge volg van de bestorting een einde geko men, maar bij Koudekerke wordt de geul steeds dieper en richt de stroom zich naar de dijk toe. Alleen bij Burgh en Westland kan als gevolg van de Deltawerken die daar worden uitgevoerd van een aanzanding worden gesproken. Voor de bestorting bij Flauwers wer den 102.000 ton fosforslakken gebruikt, kosten 1.880.000,— zonder B.T.W. NED. HERV. KERK Beroepen te: Eemnes-Buiten P. Post- houwer te Ochten; Kinderdijk C. J. v. d. Plas te Delft; Vriezenveen J. den Hoed te Sliedrecht; Genemuiden J. Vroegindeweij te Katwijk. Bedankt voor: Rijssen J. Smit te Hil versum; Surhuizum W. Balke te Den Ham. Monster: Na bevestiging door zijn zwager Ds. W. C. Hovius te Katwijk met Spreuken 10 21a, deed Ds. H. v. d. Post, gekomen van Bergambacht, intre de met Hoogüed 2:3. Ridderkerk: Na bevestiging door Ds. W. V. Gorsel te Wijk (voorheen te Rid derkerk) met Jesaja 42 6 - 7, deed ds. J. Blom gekomen van St. Maartensdijk, intrede met Romeinen 15 29. Ds. A. Jonkers: te Ens (Noordoostpol der) is op 13 juni, 25 jaar predikant. Hij werd in 1954 aan de gemeente Schalk wijk verbonden, vertrok van daar naar Oude Tonge, waar hij van 1959 - 1966 stond. De volgende standplaats was Ot- terlo. In 1970 verliet hij deze om leraar te worden in Ede. Sinds 1976 staat hij opnieuw in het ambt te Ens. Ds. C. Mulder: em. pred. té Leerdam, mag gedenken, dat hij voor 40 jaar te IJzendoorn in het ambt werd bevestigd. Na de oorlog verliet hij deze gemeente en werd hulpprediker te Amsterdam. In 1950 kwam hij weer als predikant te Hien en Dodewaard, vanwaar hij in 1967 naar Poortvliet vertrok. Daar werd hem in 1974 emeritaat verleend. GEKEF. KERKEN Beroepen te: Haarlem A. Heiner te Colijnsplaat; Nieuwegijn F. Bos te Bol nes; Dordrecht kand. H. Faber v. d. Meulen te Scheveningen; Meppel J. Put te 's-Gravendeel; Zoetermeer G. Assis te Emmen; Dokkum M. Kersten te Sche veningen. Aangenomen naar: Alteveer kand. A. Otten te Groningen; Amsterdam G. v. Halsema te Katwijk; Groningen W. Bulthuis te Bergum; Maas en Waal (streekgemeente) C. van Noot te Vaas sen. Bedankt voor: Winschoten W. Bult huis te Bergum. GEREF. KERKEN (Vrijgem.) Aangenomen naar: Urk T. Wendt te Gees. Bedankt voor: Deventer, Zaandag en Zoetermeer T. Wendt te Gees. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar: Groningen M. v. d. Berg te Oegstgeest; Kampen als miss. pred. B. Wilenga te Eek en Wiel. Bedankt voor: IJsselmuiden H. Stra- ting te Langerak. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwolle en Hoogeveen B.^^ Witzier te Crambeï (Brazilië); Drieber- gen A. Baars te Urk; Haarlem J. W. Ma- ris te Hilversum. Bedankt voor: Westzaan A. v. d. Weerd te Zeist. Ds. H. V. Leeuwen te Elburg is met emeritaat gegaan. Hij is 73 jaar en staat 40 jaar in het ambt. Het ligt in de bedoeling, dat hij voorlopig nog wèl in de prediking te Elberg zal voorgaan, zolang de vakaturetijd duurt, waar hij in Elburg blijft wonen. Hij nam afscheid met Lukas 17 10b en Deut. 32 4a. Drogeham: Na bevestiging door ds. B. de Romph te Vlaardingen met Hand. 13 16 werd kand H. Korving uit Maas sluis als predikant bevestigd. Hij deed intrede met Hand. 13 38 - 39. De voorgestelde regeling om de melk- aflevering te beperken is door het be stuur van het Landbouwschap unaniem aanvaard. De regeling beoogt de stijging van de melkproduktie in de EG op een doeltreffende wijze af te remmen door de melkaflevering met een bepaald per centage te verminderen tegen een be paalde vergoeding (premie). Het bestuur van het Landbouwschap heeft tijdens de openbare vergade ring van 6 juni 1979 uitvoerig gespro ken over het voorstel tot een vrijwil lige beperking van de melkaflevering. Er is grote eenstemmigheid over de hoofdlijnen van het voorstel dat na der in details wordt uitgewerkt en op korte termijn wordt voorgelegd aan de minister van Landbouw. Het Landbouwschap probeert medestan ders voor het voorstel te vinden bij andere organisaties in EG-verband. Tijdens de discussie over het voorstel tot vrijwillige beperking van de melk aflevering bleek het bestuur van het Landbouwschap veel waarde te hechten aan de vrijwilligheid In de aanpak van het EG-zuivelprobleem en aan de daad werkelijke bereidwilligheid van het be drijfsleven (de melkveehouderij) om tot een oplossing te komen van het Europe se zuivelvraagstuk. Het bestuur is van mening dat het voorstel nader uitge werkt moet worden op een aantal onder delen o.a. financiering en controle). Enkele bestuuursleden wensen nader on derzoek en studie van de effecten ten aanzien van de melkaflevering, andere mogelijkheden voor de melkveehouders, de mate van extensievere bedrijfsvoe ring en de structurele situatie in de melkveehouderij Het Landbouwschap handhaaft zijn eerder ingenomen standpunt ten aan zien van een beperkte financiële mede verantwoordelijkheid (melkheffing) on- derbepaalde voorwaarden. Het bestuur is van mening dat voor de financiering van de premieregeling voor de vrijwil lige beperking van de melkaflevering ten dele geput kan worden uit de gelden van de melkheffingen. Het voorstel tot vrijwillige beperking van de melkaflevering zal volgens het Landbouwschap moeten slagen. Daar toe zal al het mogelijke gedaan moeten worden. Volgens enkele bestuursleden wordt met een succesvolle vrijwillige aanpak de ongewilde keuze ontlopen tussen contingentering en een aantas ting van het huidige interventiesysteem (interventie van boter en mager melk poeder). Behalve de reeds bestaande maatregelen tot vrijwillige verminde ring van de melkaflevering kunnen en moeten bijdragen aan het herstel van een evenwicht op de EG-züivelmarkt. Met een strak blauwe lucht, zon aan de hemel, wind stil en zo'n temperatuur van 20 graden; dat waren de ideale weersomstandigheden op zaterdagmid dag 9 juni j.l. in het openluchtbad te Stellendam, toen daar de 800 meter (32 baantjes) vrijeslag-dames gezwommen werd door de snelste leden van Z.C. „de Schotejil uit Middelharnis, Z.C. „de Gooye" uit Dirksland, Z.C. „de Water vrienden" uit Hellevoetsluis en Z.C. „de Stelle" uit Stellendam. De dames uit Dirksland en Stellen dam kwamen op deze afstand als bes ten naar voren. Vooral Stellendam liet zien dat zij tot de beste van het eiland behoren. Uit Middelharnis wist alleen Sylvia Kievit met een 5e plaats, zich bij de eerste 10 te scharen. Dat was ook het geval met Gisela Schafer uit Helle voetsluis, zij werd zesde. Nadat in de voorlaatste serie, Marlies Bestman uit Dirksland in een mooie race, Jolijn v. d. Ree uit Stellenda aeringe voorsprong geklopt had, in de laatste serie Marijke Heersch^ Stellendam aan de start, die haar te tegenstandsters letterlijk het na gaf en hen op grote achterstand Marijke eindigde haar race in 12 ten en 23,9 seconden en werd da, winnares. Van de overige 32 deel sters werd Marlies Bestman (D'lr met 13.08.3 tweede en op de der plaats kwam met 13.14.8 Jolijn Ree (St.'dara) Tot de beste tien be den verder: 4. Jeannet v. Driel (D' 5 Silvia Kievit (H'harnis). 6. Gis Schafer (H'sluis). 7. Erma v. Hees dam). 8. Annewien Soldaat (D'lan Teja Akershoek (St.'dam) 10. El Driel (D'land). A.s. zaterdag 16 juni wordt in lendam v.a. 16.45 uur door de zelf zwemclubs wéér gezwommen. Ma dan de 1500 meter - heren. -—O HERKINGEN Opbrengst kollekte De Jcolleicte gehouden t.b.v. het N Comm. voor alcohol- en andere ve vingen heeft opgebracht 275,38. medewerkenden hartelijk dank. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor: Vlissingen A. den Boer te Norwich (C); Wageningen A. Moer kerken te N. Beijerland. GER. GEM. IN NED. Beroepen te: Amemuiden F. Mallan te Rhenen, OUD GER. GEM. Beroepen te: Oosterland J. v. d. Poel te Ede. i Te koop grote partij nieuwe van 6, 7, 8, 9, en 10 m. 60 cm breed. Zeer gunstige prijzen. Ook voor cyclomaaiers en alle hooimachi- nes en schudders. Prijzen buiten alle concurrentie GREUP TeL 01860-2643 vraagt voor spoedige indiensttreding een Opleiding op min. MAVO niveau. Sollicitaties binnen 14 dagen aan de direktie van de Bank, postbus 10, Ooltgensplaat, tel 01873-1207 Ter secretarie dezer gemeente kunnen worden geplaatst: Tewerkstelling zal plaats vinden op de afdeling Algemene Zaken en de afdeling Financiën ca. Sollicitanten moeten minimaal In het bezit zijn van het diploma Mavo en bereid zijn een vakop leiding te gaan volgen. Er wordt een salaris geboden van minimaal 1514,tot maximaal 1880,per maand, exclu sief 8% vakantietoelage, al naar gelang de leef tijd en eventuele ervaring. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de chef van de afdeling personeelszaken, de heer M. Heijkoop, telefoon 01873 - 1525 of privé 01873 - 1583. Sollicitaties in te zenden aan de burgemeester van Oostflakkee te Ooltgensplaat binnen 10 da gen na verschijning van dit blad. MAN EN MODE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2