I '^bT Australische familie betrokken bij auto-ongeval te Dirksland 105.- va 199.- VERSPUY ZN. file jaarg^uDc; No. 4798 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag' en vrijdagfixxmd Mannenkoor „Ons Koor'' Sommelsdijk leverde de beste prestatie Grote belangstelling voor 100-jarige oma Van Nieuwaal Jongetje ernstig gewond Kinderkoor y,Apollo" Eerste prijs GITAREN VERSTERKER Nieuwe orgels -g» Vertrektijden van de bussen voor de E.O.- familiedag a.s. zaterdag Dierenbescherming Raad Oostfiakkee Voorstel Centr. a i a r m e r i n gssy stee m V. d. brandweer STELLENDAM: Concourssucces voor zangver. EUROPESE VERKIEZINGEN VAN J.L. DONDERDAG; FLAKKEESE OPKOIVIST 65% Niet meer dan gemiddeld 65% van het flakkeese kiezersbe stand heeft j.l. donderdag zijn stem uitgebracht toen voor het Europese parlement moest worden gestemd. Dat percentage k^am uit de bus toen gisteren de stemmen werden geteld. Bij Staten-, Kamer-, en gemeenteraadsverkiezingen ligt het op- komstcijfer aanzienlijk hoger, zelfs tot door de 90%. IVIooie prestatie Flakkeese Brandweerploegen EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelhamis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per ram. Bij contract speciaal tarief. Het Sommelsdijkse Mannenkoor „Ons Koor" heeft j.l. zaterdag onder leiding van haar dirigent Gerrit Zoon op het te Harmeien gehouden concours de beste prestatie geleverd! In de superieure af deling verwierf het koor de eerste prijs met 369 punten en lof van de jury. „Het koor zingt beschaafd, staat onder goede muzikale leidiiig, de klankkleur is ho mogeen en de uitspraak is goed ver zorgd", zo vermeldde het juryrapport. Naast een eerste prijs kreeg „Ons Koor" ook de prijs voor het hoogste aantal be haalde punten. Als verplicht nummer werd gezongen „Motat" van Leo Smeets goed voor 180 pnt. Het vrije nummer was het lied „Erde" van G. W. Eberlein waarvoor 189 pnt. werden behaald. „Ons Koor" minus enkele leden die zich later bij het koor zouden voegen. In Utrecht gingen ze op de foto, voor het bezoek aan het Spoorwegmuseum. Ook werd die dag een Rondvaart door de havens van Rotterdam gemaakt en werd een bezoek aan Gouda gebracht waarna, na het geslaagde optreden, de dag met een diner in „De luie man" in Mijns- heerenland werd besloten. SOMMELSDIJK - OOLTGENSPLAAT: De lOO-jarige mevrouw A. van Nieu- waaL-de Vos Heeft maandag 11 juni j.l. mogelijk de druKste <iag van naar leven meegemaakt. Zondag 10 juni was haar eigenlijke geöoorteaag, maar maanaag was het feest in het Verpleeghuis „De Samaritaan" te Sommelsdijk. m ge noemd tehuis geniet mevrouw Van Nieuwaal al gedurende txüse jaar een voortreffelijke verzorging en gisteren op de receptie in de grote zaal was het van 6 tot 8 uur een Komen en gaan. In de morgenuren kwam m.eer het officiële bezoeK, zoals burgemeester W. M. van der Harst van Oostfiakkee. Van het gem.eentebestuur aldaar werd er een prachtig bloemstuk binnengebracht. Ds. T. W. van Bennekom vertegen woordigde de hervormde gemeente van Ooitgensplaat. Dhr. A. Mans was er na mens hec bestuur van „De Samaritaan". Een lid van het bestuur van de afde ling Ooitgensplaat van het Ned. Rode Kruis bood een fruitschaal aan.' Vit Australië. Een nicht van mevr. Van Nieuwaal, naej. Corrie Markus was helemaal uit Dimbooia in Australië overgekomen om^ dit heugelijke feit van haar tante mee te maken. Vanzelf kwam ook de directie en het personeel van de verpleeginrich ting hun opwachting maken. Na een gezellig praatje met de burge meester en de predikant, waarbij veel van „vroeger" werd opgehaald, las ds. Van Bennekom Psakn 100. „Het is een grote zegen dat u dit mag beleven, want de Heere was goed en ik hoop, dat Hij u eeuwig mag Zegenen", aldus ds. Van Bennekom, die in gebed voorging. Mevrouw Van Nieuwaal heeft tot haar 98ste jaar in Ooitgensplaat ge woond. Ze had daar de laatste jaren een fijne verzorging door haar dochter en gezin, de familie A. van Hassent-van Nieuwaal. Oma brak echter haar heup en moest toen naar 't ziekenhuis en na herstel was opname in „De Samaritaan" noodzakelijk. Zij is de Plaat, maar de Plaat is ook oma Van Nieuwaal niet vergeten. Dat bleek wel tijdens de avond-receptie. Bij al die persoonlijke felicitaties kreeg zij een schat van bloe men, cadeau's, fruit en een stapel schriftelijke gelukwensen. Niet moe Uit het ziekenhuis te Dirksland kwa men enkele doktoren hun ex-patiënte bezoeken. Burgemeester en mevrouw Van Es vertegenwoordigden de gemeen te van Middelharnis, ds. A. Beens de Herv. Kerk van Sommelsdijk en 's mid dags kwam als een verrassing mevrouw A. E. de Vos- de Vos (93 jaar) uit de „De Goede Ree" h^ar even oudere zus ter feliciteren. De drukte maakte de 100-jarige niet zenuwachtig. Zij had voor ieder een woord en vergat niet om voor alle at tenties te bedanken. Toen de dag voorbij was, wq,s ze in het geheel niet moe. Mevrouw Van Nieuwaal hoopt vandaag weer rustig verder te gaan met haar haak- en brei werk OUDDORP: De bijna 9 jarige Simon Jansen, zoon tje uit het doktersgezin is gistermiddag ernstig gewond geraakt toen hij door een auto werd geschept. Dat gebeurde toen het ventje voor de ouderlijke wo ning op de fiets linksaf sloeg, direct na dat hij richting aan had gegeven. Hij werd aanvankelijk naar het zie kenhuis te Dirksland vervoerd van waar hij i.v.m. hoofdletsel werd over gebracht naar het Dijkzigt-ziekenhuis te Rotterdam. NIEUWE TONGE: Op het op 9 juni gehouden concours in Harmeien behaalde het Kinderkoor Jong Apollo met 362 punten en lof van de jury een eerste prijs. Dit is voor het koor dat nog maar enkele jaren bestaat een uitzonderlijke prestatie. Te meer daar zij dit jaar voor het eerst de nummertjes twee-stemmig zon gen. In de jury-rapporten stond ver meld dat met dit koor en onder deze leiding nog vele suksessen zullen kun nen volgen. Voor de dirigente Mevr. N. Bnigge- man-de Bonte een sukses waar zij trots op kan zijn. Ook voor de leidster Mevr. J. Kievit-Wolfert een kroon op het vele werk dat beiden aan deze kinderen be steden. DIRKSLAND: BOTSINGEN: Op het Korteweegje, ter hoogte van de woning van dhr. Logmans had zondag avond een kop-staart-botsing plaats. Het merkwaardige was dat beide daar bij betrokken bestuurders juist uit de kerk van de Ger. Gemeente k'wamen. Dhr. D. van Rossum wilde met zijn wa gen de links gelegen inrit naar de fam. Logmans inrijden waarbij hij voor te gemoet komend verkeer moest wachten. Dhr. Visser uit Middelhamis zag dat te laat en reed achter op de wagen van dhr. van Rossum. Niemand werd ernstig gewond maar beide auto's raakten to tall-loss. In de Staverseweg botste zondag avond de wagen van de Fam. Keule- mans uit Dirksland op een tegenligger. Mevr. Keulemans en twee mede-inzit tenden werden naar het ziekenhuis ver voerd. CONCEKT OP HET ORGEL VAN DE GROTE KERK TE MAASSLUIS DOOR FEIKE ASMA OP ZATERDAG 16 JUNI 1979 Aanvang: 20.15 uur. Het tweede programma in de serie van zeven die Feike Asma gaat geven op zijn eigen vertrouwde orgel zal voor de vele orgelliefhebbers weer zepr aan trekkelijk zijn. Hij opent deze avond met een koraalbewerking van zijn grote leermeester Jan Zwart en wel „O Heili ge Geest, daal op ons neer". Verder prijken op het programma werken van Bach - Franz Lisizt en het geweldige werk van Alexandre Guil- mant diens Sonate nr. 7 in F. Na het examen tijd 'voor vakantie. Heerlijk ontspan nen met 'n gitaar of 'n ander instru ment al vanaf of ca. 39.- per maand Ook voor bladmuziek naar Westdijk 53, Sommelsdijk (bij bushalte en molen) Tel. 01870-4779 Dirksland, Schelpenpad 6.55 uur Melissant, Postkantoor6.48 uur Stellendam, ZWN halte 6.40 uur Nieuwe Tonge, Molen 7.05 uur Schaapsweg 7.15 uur Sommelsdijk, Zandstra 6.55 uur Middelhamis, Muziektent 6.53 uur Middelharnis, Zwembad 6.59 uur Stad aan 't H., 't Trefpunt 7.05 uur Den Bommel, Ned. Herv. K. 7.10 uur Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Eventuele nadere inlichtingen kimt u verkrijgen bij Fam. de Keizer, Elzen laan 22, Middelharnis, Tel. 01870 - 3620. Opgevangen door de politie op vrijdag 8 juni op de Oudelandsedijk te Middel harnis een Dobermann pincher, reu. Het vermoeden bestaat, dat deze hond uit een auto is gezet. Inl. bij mevr. v. d. Berg, Westdijk 15, MeUssant, tel. 01877 - 1232. Vermist rood/witte poes, inl. fam. Ver maat, Rubensplein 16, tel. event. 01870 - 4510. Eveneens vermist een 3-jarige rode ka ter, inl. mevr. de Jager, Kolfweg 27, Ou de Tonge, tel. 01874 -. 2388. Het College van B. en W. van Oost fiakkee gaat in de donderdagavond te houden raadsvergadering de raad voor stellen over te gaan tot het Centrale alarmeringssysteem zoals dat via de centrale van de Brandweerregio Zuide lijk Zuid-Holland geboden wordt. De jaarlijkse last, vnl. als gevolg van de huur van de benodigde apparatuur zal jaarlijks ruim 36.000,bedragen. De alarmering bij brand gebeurde tot dusver via de kabel van de EmgO' maar door een steeds zwaardere belasting van deze kabel heeft de Emgo moeten be richten dat deze mogelijkheid zal moe ten worden beëindigd. Voorgesteld wordt overt e gaan tot de huur van drie mobilofoons, 7 -portofoons en 50 alarm- ontvangers. De leden van de brandweerploegen zullen elk met een ontvanger worden uitgerust die in geval van alarmering een geluidssignaal geeft. Nieuwe kleuterschool. Door de Stichting R.K. scholen te Achthuizen is een verzoek ingediend om. ftiedewerking te verlenen aan de bouw van een nieuwe R.K. kleuterschool te Achthuizen. B. en W. adviseren de raad aldus te handelen omdat het huidige schoolgebouw aan de Kerkstraat veel achterstallig onderhoud zou moeten hebben en erg geleden heeft van bij de ramp opgelopen zoutschade. Een dras tische verbouwing die nodig zou zijn moet economisch niet verantwoord worden geacht. Op zaterdag 9 juni nam de Chr. Zangver. „Soli Deo Gloria" te Stellen- dam. deel aan een Nat. Concours te Har- melen. Ze kwam uit in de Ere-afdeling A met als verplicht nummer: Das ist ja gewisslich wohr (n.a.v. 1 Tim. 1 15 en 16) van Wolfgang Lüduitz en als vrij nummer Ich sag adieu (oud Ned. Volks lied) van anonieme 16e eeuwse compo nist. Ze behaalde met 347 punten een mooie Ie prijs, een resultaat waarmee we dirigent v. d. Heuvel en koor van harte gelukwensen. De jury werd ge vormd door de heren: Leo Smeets, Ge rard Boer en Jan Vermulst. ANJERKOLLEKTE: In de komende weken wordt weer de jaarlijkse koliek- te gehouden t.b.v. het Anjerfonds. Ge zien het feit dat deze instelling veel. cult. ver. steunt met name ook onze pi. muziekver. „de Hoop" willen we deze kollekte van ganser harte bij u aanbe velen. Dat gegeven maakt de genoteerde resultaten wat fictief; het is dan ook niet reëel er conclusies aan te verbinden of het moest de constatering zijn dat het rechts georiënteerde kiezersvolk een grotere stem-discipUne be tracht. Ook een becijfering in procenten biedt onvoldoende houvast en het leek ons dan ook weinig zinvol een gespecificeerde uitslag weer te geven omdat die in de toekomst steeds weer als vergelijk terug zou keren in de uitslagen van dan te houden verkiezingen. We volstaan daarom met de weergave van de uitslag in procenten uit de gemeente Middelhamis. Het beeld is maatgevend voor overig Flakkee. Bij de Kamerverkiezing in '77 was het oipkomstpercentage 87%, nu was het 62''/o. De PvdA verloor 2,5<'/o en het CDA won l,5''/o. De VVD liep wat terug terwijl daarentegen D'66 omhoog schoot met l,8"/o, gevolgd door de SGP met een winst van l,7''/o. Opvallend is ook de winst voor de PSP, maar zoals opgemerkt, de begrippen „verlies" en „winst" moeten met de groot ste voorzichtigheid worden gehanteerd omdat het best zou kunnen gebeu ren dat de verliezer van nu bij een volgende verkiezing versterkt terug komt naarmate de kiezers kunnen worden gKmotaveerd. Als vervolg op de provinciale brandweerwedstrijden werden zaterdag j.l.- de gewestelijke brandweerwedstrij den gehouden, dat wil zeggen de beste ploegen van enkele provincies tegen elkaar, waarvan de beste dan weer aan de landskampioenschappen zullen deelnem.en. Deze wedstrijden werden gehouden in de gemeente Koudekerk aan de Rijn en wel op het terrein van Spanbeton b.v., waar gespeeld werd de derde klas se en de klas TAS hd-ld. In de derde klasse moest een gefin geerde brand in een magazijn met drie stralen worden geblust, de beste op deze baan werd de brandweer van Dirksland met 406,5 punt, met 8.67 als gemiddelde per verrichte handehng, voor de brand weer van Middelhamis was dit 394,5 punt met een gemiddelde van 8.32 waar mee de derde plaats werd behaald, de ploeg van Brüikers b.v. werd laatste op deze baan met 315 punten. De brandweer van Sommelsdijk werk te deze dag in de klasse TAS hd-ld, het betrof hier een brandje in een kantoor van de werkplaats, welke geblust moet worden met twee stralen hoge druk, i.v.m. de rookontwikkeling moest een straal worden bediend met perslucht en moest de redding door de bevelvoerder en de ordonnans eveneens met perslucht geschieden, Soonmelsdijk behaalde hier mee 561,5 punt met een gemiddelde van 7.88 per verrichte handeling, de hoogste op deze baan behaalde 575,5 punt en de laagste 516,5 punt. Het technisch gemiddelde van Som melsdijk was het hoogst behaalde van deze dag, maar de werk- en redtijd de langste zodat ze hierdoor op de derde plaats eindigden. Door de prestaties van deze dag zijn deze drie ploegen gerechtigd deel te ne men aan de landelijke wedstrijden in de genoemde klassen welke zullen worden gehouden op 1 september a.s. te Win terswijk (gld.) NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. A. Hofman van Scheve- ningen. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. H. Ligtenberg H.D. en voor- ber. H.A. OOLTGENSPLAAT woensdagavond 7.30 uur kand. M. Golverddngen van Benthuizen. Vader en moeder Stolk, hun gehuwde zoon en zijn echtgenote en hun twee kinderen, allen afkomstig uit Australië zijn zaterdagavond bij Dirksland bij een auto-ongeluk betrokken. Op de hoek Boezemweg - Staakweg kwamen zij in botsing met een van rechts naderende auto waarbij hun wagen enkele malen over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde doordat de be stuurder, dhr. Stolk Jr., komend uit de richting Kaai, niet de Staakweg in- De ravage die overbleef. Op de voorgrond de auto van de Australische familie. draaide maar daar met een stevige snelheid rechtdoor reed waarbij hij in botsing kwam met de wagen van dhr. D. Jansen uit Middelharnis die uit de richting Melissant naderde. Alle inzittenden liepen verwon(Hngen op. Zij werden naar het vlakbij gelegen fcï:iS*"32vi?ïi^iKj^-iïi^*i;ï¥isïi;v:Sïï^ïSS^ ziekenhuis vervoerd. Mevr. StoUc Sr. was er het ernstigst aan toe. Zij werd met een ernstige hoofdwonde naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdam ver voerd. De overigen konden na behan deld te zijn naar hun verblijfadres in Spijkenisse worden gebracht De Fam. Stolk verblijft voor een zes tal weken in Nederland. Voor zover we konden nagaan hebben zij geen familie leden op Goeree-Overflakkee. Voordat zij, dertig jaar geleden, emigreerden woonden zij in Vlaardingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1