EIIAnOEII - niEUWS Raad Goedereede ziet perspectief in aanicoop 17 iia industriegrond Overdenking Raad Middelharnis neemt het op voor hohby-broeikas uit de Heilige Schrift Geen zwaar verkeer meer door de 3e blad Vrijdag 8 juni 1979 No, 4797 De grote vraag waarvoor Goerees' gemeenteraad zich in de donder dagavond gehouden,raadsvergadering geplaatst zag was of het al dan niet verstandig zou zijn 3,7 mUjoen kostbare guldens te besteden aan de aankoop van een lap industrieterrein van 17 ha, gelegen nabij de binnen haven te Stellendam. De grond werd door Domeinen aangeboden, nog on- ontsloten en niet bouwrijp gemaakt, reden waarom de verkoopprijs van de grond door de gemeente aan geïnteresseerden voorshands op 76, per m2 exclusief BTW werd becijferd. Die kennis maakte het voor meer deren uit de raad moeilijk met de aankoop in te stemmen, want, zo gold de vraag: „zullen er straks geïnteresseerden komen?" Sprong in 't duister. STREEKCOMMISSIE- NIEUWS „Zodat het land onrein is" Uw huis verkopen? TAMBOER grondwerkers rioleringsploegen Uw huis verkopen? TAMBOER Pieterstraat Weth. Visser die die vele vragen be antwoordde meende dat daar stellig op gerekend mag worden. Het College heeft alvorens de raad de aankoop voor te stellen de belangstelling voor vestiging in Stellendam afgechect. Van de 9 aan geschreven bedrijven reageerden er 7 positief, in die zin dat zij de berekende grondprijs niet te hoog verklaarden te vinden. Desniettemin vond mevr. Grinwis- Blok (P.v.dA.) een evt. aankoop maar een sprong in het duister. „Wanneer de grond meerdere jaren onverkocht blijft dan zal ze door renteverlies steeds duurder en onverkoopbaarder worden" was haar argumentatie. Ook de heren van Dam (SGP) en van Oosterom (POP) hadden daaromtrent hun vragen, temeer omdat ook Helle- voetsluis een industrieterrein aan gaat leggen waarop de vestiging wellicht in teressanter zou zijn i.v.m. daar geldende vestigingspremies. Ook dhr. Nijdara P.v.d.A.) bracht te- gengeschut in steUing, erop wijzend dat het economisch klimaat dermate is ver slechterd dat er nauwelijks nog inves teringen worden gedaan. De idee van vestiging van schone industrie ter wille van de werkgelegenheid sprak dhr. Nij- dam best wel aan maar groter was zijn vrees dat de belangstelling uit zal blij ven en dat tenslotte uit arrenmoede ook wel voor vuile industrie gekozen zou moeten worden wanneer die zich wel aan zou dienen. „Laat domeinen het dan zelf maar verkopen" zo vulde dhr. Reus zijn fractiegenoot aan, maar daar zat hem juist de kneep, ontward door burg. van Velzen: „Rijkswaterstaat denkt er niet aan de grond zelf bouwrijp te maken", verklaarde de voorz. Voor hem was het duidelijk dat de industrie geen enkele belangstelling heeft voor maagdelijke grond waarom de ge meente voor de keus staat óf zelf de grond te kopen, vervolgens bouwrijp te maken en het bedrijfsleven tot vestiging te animeren óf de grond aan Domeinen te laten met de waar schijnlijkheid dat geen bedrijf gein- teresseerd zal zijn ofwellicht de vestiging van een minder gewenst bedrijf waarop de gemeente dan minder greep heeft. Er zal vanaf het terrein een perslei ding aangelegd moeten worden en er zullen straten moeten komen waarna zo verwachtte de voorz. het terrein bijzonder aantrekkelijk zal zijn. De ge meente kan er dan ook reclame mee maken, maar ook zonder reclame zijn er 6 potentiële gegadigden. De voorz. ver klaarde desgevraagd dat, wanneer deze 6 hun aanvrage honoreren, er van de 17 hectares nog 9 zullen resteren. „We kunnen u niet garanderen dat de be drijven op deze grond aan zullen vallen als vliegen op de suikerpot, maar de be langstelling zal zeker sterk toenemen", was 's voorzitters overtuiging. Het kwam tenslotte op stemming aan waaruit bleek dat alleen de 3 PvdA le den zich tegen het voorstel keerden. GEBEDSVOLHARDING (2) En zij waren volhardende...in de gebeden Hand. 2 42a en c Toen het nog Pinksterfeest moest worden waren de discipelen eendrach tig in gebed bijeen. Volhardend; sme kend om de Heilige Geest Ze weken geen moment van hun plaats. En het was Pinksterfeest geworden, de Heilige Geest had hun harten vervuld en ze hadden ervan mogen getuigen. De gro te daen Gods waren verkondigd. En Woord en Geest hadden de harten van omtrent drie duizend mensen doorsne den, en het had hen tot kennis van hun verloren staat buiten God gebracht. Ontzetting had hun bevangen, net zoals eerder die dag, toen ze de wonderlijke Pinkstertekenen hadden gezien. En ze hadden het uitgeroepen: „Wat moeten wij doen". Wat een rijke Pinksterzegen als we dan mogen zien dat die Heilige Geest op een dag de ganse schare tot bekering brengt. Wat een wonder van Gods gena de! Drie duizend mensen waren tot het geloof gekomen. Drie duizend mensen mochten hun leven in dienst van de Heere stellen. En, zo lezen we dan, zij waren volhardende in de leer der apos telen, en in de gemeenschap, en in de breking des broods en in de gebeden. Waar ze op die eerste Pinksterdag mis schien nog op eikaars tenen hadden ge staan en elkaar weggeduwd, om in die grote drukte maar zo dicht mogelijk bij Petrus te staan, om sajn woorden zo goed mogelijk te horen, daar was nu gemeenschap. Waar liefde woont... En daarbij hoorde ook het eendrachtig zoe ken van Gods Aangezicht in het gebed. Voor de Pinksteren gebed, na de Pink steren ook. Dat gebed was een van de wezenlijke bestanddelen van hun geloof geworden. Naast de volharding in de leer en het broodbreken. Het gebed was niet afgelopen na de Pinksteren, ook al was de belofte vervuld. Juist in de ver vulling ervan leerden ze de hoogte van Gods rijke genade kennen. Dat was de vrucht van Pinksteren, althans een ervEin. Daar waar harten geneigd worden, waar mensen tot be kering komen, daar worden handen ge vouwen. Daar zoekt men de Heere in het gebed. Om te danken voor Zijn ver lossing en voor zoveel genade en om te bidden om de leiding van Zijn Heilige Geest. Natuurlijk, het gebed houdt veel meer in, we zouden er nog veel meer aspecten van op kimnen schrijven. Maar het gaat niet om een dogmatische be schrijving van het gebed, maar om het levende geloof van die discipelen met die hele schare, die nu ook discipelen waren geworden. Het gaat erom dat we mogen zien in deze tekst waar de uit storting van de HeUige Geest toe leidt. Maar niet alleen de uitstorting, maar ook de persoolijke toepassing ervan in het hart. Want toen op die eerste Pink stermorgen de Heilige Geest was uitge stort, waren die drie duizend er nog niet direct mee vervuld. Maar toen zij dan ook zelf tot bekering waren gekomen, en de Heilige Geest ook in hun harten was uitgestort, toen dreef dat hen uit tot God. Met Pinksteren was het niet afge lopen met de volharding in het gebed, maar Pinksteren leerde juist bidden. Daar waar het hart vervuld wordt met de genadige beloften Gods, daar wordt men uitgedreven tot God. Daar ontstaat een levende betrekking, die men niet meer los kan laten, en ook niet wil. Want die Heiland is zo dier baar geworden voor een verdorven hart. Leven vanuit Pinksteren maakt een af hankelijk leven. Dagelijks de Heere no dig. Gedurig Hem zoeken in het gebed. Leven vanuit de genade maakt ook een aanhankelijk leven. Dichtbij de Heere. Juist waar we de vergeving gaan leren kennen, gaan we ook zien hoe groot on ze zonden zijn. Dagelijks opnieuw, en dat leert steeds opnieuw dat leven dichtbij de Heere. Om Zijn Uefde en ontferming. Als een kind dat voor het eerst in een nieuwe omgeving is en maar steeds dichtbij zijn moeder blijft, haar rok vasthoudt. Zo leren we het in de leerschool van de genade ook, daar is de dodende macht der zonde gebro ken, maar daar leren we steeds weer zien hoeveel zonde er nog is. Daar wordt het hart steeds weer opnieuw bedroefd over zoveel zonde tegen een goeddoend God en dat leert leven in een nauwe betrekking met God. Om door Hem ge leid en bewaard te worden. Minder zon de doen en groter zondaar worden. Het is zo'n bekend gezegde, maar heb ben we zelf zo al eens leren bidden? Vanuit de vervuling met die Pinkster geest. Volhardend, en in gemeenschap! Zal die grote schare van discipelen het ook hiet ervaren hebben dat ze dage lijks weer genade nodig hadden en het ook mochten ontvangen? Wat zal het dan een rijkdom geweest zijn om zo te mogen volharden in het gebed. Om zo dagelijks toe te nemen in de kennis des Heeten en in de genade. Wat is de Hee re nog goed, dat Hij zondaars zo nog da gelijks als Zijn kinderen aannemen wil, zodat ze nog dagelijks tot Hem mogen vluchten. Uit'dankbaarheid, uit aanbid ding, uit de nood van hun hart. Uit de noodzaak om dicht bij de Vader te wü- len leven. Want die Pinkstergeest is zo rijk. Die schenkt Leven waar geen leven is Die maakt de hardste harten biddend. Die schenkt volharding in het gebed. Waartoe leidde het Pinksterfeest ons dit jaar? Hebben we de volharding van het gebed al leren kennen, zoals die dis cipelen? Of zeggen we misschien, ja maar dat is voor mij nog niet. Maar wat is uw gebed dan wel? Is het wel een oot moedig gebed dat we verlegen zitten om die Pinkstergeest? Dat we niets kennen van de vruchten van die Geest, ja dat we de Heilige Geest in ons leven niet eens kennen? Is het zo al eens nood ge worden in uw hart? Want waar het waarlijk nood is geworden, daar zal het ook een volhardend gebed worden. Om redding en uitkomst. En daar' zal de Heere ook uitkomst geven. Maar dan moeten we ook in het gebed wel eens stil zijn, om te luisteren naar de Heere. En hoe vaak staan we met onze eigen woorden in het gebed de Heere niet in de weg? M. Aangeenbrug V. D. M. Huishoudelijke vergadering Streekcommissie Goeree-Over- flakkee op 11 juni 1979 te Middelharnis, Café Restaurant Believen om 20.00 uur. BELANGSTELLENDEN WELKOM Het doel van de streekcommissie is het bevorderen van de mogelijkheden voor de bevolking om mee te doen aan inspraak op de provinciale ruimtelijke beleid. De streekcoimmissie houdt zich onder meer bezig met het signaleren van onderwerpen welke de aandacht van bevolking en/of provinciaal bestuur verdienen. Daarnaast het op eigen ini tiatief of op verzoek van streekbewo- ners of overheid organiseren van be volkingsinspraak en het bevorderen van dlrekt kontakt tussen bevolking, pro vinciaal bestuur en ambtelijke diensten. Huishoudelijke vergaderingen zijn vooral bedoeld voor leden van de Beste meisjes en jongens, het is de laatste week van de maand mei wel nat geweest, tenminste bij ons in de buurt. We hebben veel onweer gehad, maar als we de krant gelezen hebben, dan hebben wij geen reden tot klagen. Op sommige plaatsen is er een zware hagel gevallen, en daar ben je niet best mee. Dat kan veel schade ge ven aan de gewassen. Het is nu wel ge zond weer, lekker zonnig en een zacht windje. Wat wil je nog meer. Het is nu echt volop zomer, al moet de zomer vol gens de kalender dan nog gaan begin nen. Maar wij gaan nu ook beginnen, want er is nog veel te doen. Eerst dan het nieuwe raadsel en dan de oplossin gen van de meiraadsels. JUNIRAADSEL 2 1. X 2. X 3. 4. 5. X X X 6. X 7. X 8. X 9. X een zak dier deel van de voet een poosje overschot verlichtingsapparaat openbare betrekking telwoord schenkbuisje van een ketel levenloos vervoermiddel naar beneden deel van het gezicht niet dicht vruchtbare plek in de woestijn hetzelfde; evenzo vuiurstoof De beginletters vormen een bekend gezégde. 10. 11. 12. 13. X X X X 14. X 15. X 16 17. X X OPLOSSINGEN MEIRAADSELS 1. HONDERD M' O N T U U R VERGIET ENGELEN E R A S T U S VERWOND BADHUIS HEESTER GESTOFT AFGODEN PUDDING PEINZEN VLINDER MONSTER MAANDAG De morgenstond heeft goud in de mond. Z O N S D O D A I ADA DAN TENT I S A I H E V A KO RE EZ A U A D A R TOB NUN LEGIO A R D N EXTRA RAADSEL E Z E L - WEZEL 3. V A ST H I ABSALOM D E B O R A ELI RUTH D EL ILA E F RAIM RACHEL EL K A N A EBED-MELECH U RI A WOFSI I Z EB EL GIDEON HENOCH E L I A I K A B O D DAVID Voder der Eeuwigheid 4. G HOR A B D O N P E N I N N A BETHSEMES GODISLIEFDE KRONIEKEN PINEHA S S AF AN ADA E God is liefde PRIJSWINNAARS Voor een prijs komen in aanmerking: Loes Klop, Hendrik Ido Ambacht Lenie Lodder, Sommelsdijk Max van Rossum, Melissant Marjoleen de Visser, Middelharnis JARIGEN: We kunnen in dit hoekje drie jarigen bekend maken. Het is eigenlijk nog wel wat aan de vroege kant, maar wachten we tot de volgende week, dan is het te laat om tijdig de jarigen met een mooie kaart te verrassen. Vandaar dus nu al vast de namien en adressen. Het zijn: Corrie Vroegindeweij, Bonegraafseweg 37, 4051 CG Ochten, 15 juni. Andrea van Dijk, Straatdijk 48, 3247 BZ Dirksland, 18 juni. José Koppenaal, Boomgaard pad 17, 3257 KA Ooltgensplaat, 18 juni. Deze dames van harte gefeliciteerd met him verjaardag, mede namens al onze raadselvrienden en vriendinnen. Vanzelf een goede en prettige verjaar dag toegewenst, en dat de Heere hen nog vele jaren in hetleven sparen mag. Ook de ouders gefeliciteerd met hun dochters. BRIEFWISSELING Berend de Boer - Drachten. Dat was een heel lange brief, Berend. Geen won der ook, want je hebt ook zoveel be leefd in de Paasvakantie. Het was wel een geschikt plekje om een hut te bou wen, bergen en bossen en koeien. Wat wil je nog meer. Ook nog in Ouddorp geweest en daar heb je ook veel gezien. Een fijne vakantie had jij zeg! Je rap portcijfers mogen ook gezien worden Berend. Zo volhouden hoor. Max van Rossum - Melissant. Je, zit weer aardig in het jongvee Max. Ko nijntjes en geitjes. Leuk goedje is dat, vooral die geitjes zijn zo grappig hé. Ik denk dat de aardappels er inmiddels al lemaal wel uit zijn. Je ziet ze tenminste overal, en het groeit nu wel hard ook. Nu is het maar afwachten Max. Je bent je fiets ook aan het verbouwen merk ik, jammer dat je nog moet trappen, want dan maak je niet zo gauw veel kilome ters. Marina van Rossum - Melissant. Jammer dat dat konijntje dood is, maar jullie hebben er nog meer, dus die maar heel goed verzorgen. Jullie kunnen op allerlei terrein van de natuur genieten Marina. Alle soorten vee, bloemen en planten. Wat is dat toch fijn om zo mid den in de natuur te wonen. Lekker rus tig en nog geen „luchtvervuiling". Je gaat het knikkeren leren Marina. Je hebt er een heleboel zeg. Ingrid Tuinenburg - Middelharnis. Fijn Koninginnedag gevierd op school. Er was heel wat te doen Ingrid. Dat zat je niet glad met de „zeepplank", zou voor mij niets zijn hoor, ook dat zaklo- pen niet. En nog niet in de prijzen ook, dat was wel jammer zeg. Straks weer naar het kamp in Renesse. Het is te ho pen dat het dan maar heel mooi weer is Ingrid. Het is niet de bedoeling de foto terug te sturen, maar als iemand het terug wU hebben, kan dat natuurlijk weL Lenie Lodder - Sommelsdijk. Dat is aan de brieven wel te merken dat jullie het samen hebben gedaan. Maar dat is niet erg, alleen maar leuk om zo samen te werken. Jullie hadden dat raadsel keurig gemaakt hoor, vandaar dat het ook geplaatst kon worden. Nog maar eens geprobeerd, want dat scheelt weer voor oom Ko hé. Wat een vrije dagen hebben julUe in het vooruitzicht. Om jaloers op te worden. Wel je vrije tijd nuttig besteden Lenie! Is, je geboorte datum veranderd Lenie? Je schrijft 8- 12-'79? Corine Vader - Nw. St. Joosland. De verbouwing is dus nog niet achter de rug Corine. Dat zal je moeder niet zo leuk vinden als het lang moet duren. Als het dan voor de vakantie maar klaar is! Je gaat dus ook op zang schrijf je, dat wist ik nog niet. Op een boeken- bon krijg je geen geld terug, je kan er alleen wat bij leggen. Maar een poosje sparen hé. Bij ons heeft het ook zeer veel geregend, maar ondanks dat is de natuur heel mooi Corine. Marjoleen de Visser - Middelharnis. Dat kan ik me voorstellen dat je een fijne avond hebt gehad in Rotterdam. En heb je daar zelf ook meegezongen Marjoleen? Het was ook voor een goed doel hé. Wat leven wij dan allemaal rijk en „onbezorgd" Marjoleen. Verschrikke lijke omstandigheden waar veel mensen in moeten leven. Wat moesten wij alle maal'wel dankf>aar zijn hé. Het is nu streekcommissie. Hier worden onder werpen besproken die nodig zijn voor het functioneren van de commissie, zoals de organisatie van de inspraak op het programma van aktiviteiten. Belangstellenden zijn van harte wel kom om de streekcommissie bij te staan bij het signaleren van problemen, knel punten en ontwikkelingen welke in hun streek leven. Daarbij gaat het om zaken van regionaal belang, zoals aanleg van wegen, grote recreatie-projekten, open baar vervoerproblemen en vele andere. Zij kunnen de vergaderingen atê toe hoorder bijwonen en krijgen de gele genheid het woord te voeren. Op de agenda komen onder meer de volgende punten voor: Signalen lait de streek Bij dit agendapunt krijgt u de gele genheid onderwerpen die u belang rijk vindt, onder de aandacht van de streekcommissie te brengen. Hierbij gaat het om zaken van regionale be tekenis die de ruimtelijke ordening betreffen. Notitie over representativiteit. Diskussie over de noodzaak van re presentatieve inspraak én of de streekcommissies representatieif moeten zijn. Taak en funkties van streekcommis sies. Naar aanleiding van een nota van Gedeputeerde Staten over dit onder werp heeft de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening een kom- mentaar opgesteld. Dit konunentaar zal worden besproken. Dienstregeling streekvervoer. Gesproken zal worden over de even tuele werkzaamheden van de streek commissie hierbij wanneer de bus onderneming een beroep zou doen op medewerking bij het vaststellen van de dienstregeling. Voor nadere informatie kunt u ach wenden tot mevrouw M. Th. van Zuy- dam-Roelofs, kontaktpersoon voor Goe- ree-Overflakkee, tel. 01871 - 1779 en het centrale sekretariaat voor de streek commissies in Zuid-Holland: de Provinciale Raad voor de Ruimte lijke Ordening, waar tevens de verga- derstiikken te verkrijgen zijn, Benoor- denhoutseweg 23 te Den Haag. Tel. 070 - 264111 toestel 2800, Elisabeth de Vries. SINT MAARTENSDIJK Muziek-solisten. In de sporthal Oos terven te De Rijp behaalde Jannet Stoutjesdijk 171 punten en de medaille voor de beste soliste accordeon op 't 18e muziek-, zang- en solistenfestival. San dra Moormans speelde orgel en behaal de 165 punten en een medaUle. Anne Soherpenisse kreeg 162 punten evenals i Corine Oudersluijs en Lian Gebraad. Ook Voor orgelspeL SINT PHILIPSLAND' Benoeming. Met ingang van 1 juni is mej. M. vEin Gameren benoemd tot on derwijzeres aan de Christelijke lagere- school. Mej. Van Gammeren w£is werk zaam in het Thembiso kindertehuis van de Rhodesia zending. Aan de heer C. van Alphen te Nieuwe Tonge is door B. en W. vergunning ge weigerd voor het plaatsen van een broeikas achter de woning Zuiddij Je 19 tegen welke beslissing dhr. van Alphen bij de raad beroep had aangetekend. In de dinsdagavond gehouden raadsverga dering ontmoette het beroep van dhr. van Alphen veel begrip. Dat kwam doordat meerdere raadsle den de hand in eigen boezem staken. De-betreffende grond draagt weliswaar de bestemming „tuin" maar had de raad niet zelf goed gevonden dat op die „tuin"grond een nieuw Herv. Vereni gingsgebouw wordt gebouwd en be staan er geen plannen daar ook een gymnastieklokaal te bouwen? Ging het dan ook aan dhr. Van Alphen een broei kas je te onthouden? „Het wil er bij mij niet in dat zo'n broeikasje dan niet zou mogen!", zo opende dhr. Jacobs (WD) de rij van sprekers. „We kunnen het toch niet ma ken dat een gemeentelijke of kerkelijke overheid alles en Jan Modaal niets zou mogen? Bouwwerk? Dhr. J. H. Koppelaar (SGP) stelde in zijn betoog duidelijk de nodige moeite te hebben met de vele bezwaarschriften maar hij wilde die zeker niet alle over één kam scheren. Daarom verheelde hij niet wel begrip te hebben voor het bezwaarschrift van dhr. van Alphen die alleen maar een kasje wil om er zijn hobby in uit te kunnen oefenen. Daarbij stelde dhr. Koppelaar de vraag of zo'n kasje met terdaad als een bouwwerk moet worden aangemerkt; „wanneer het platglas zou zijn zou het mogen, maar als het twee meter hoog is, is het een bouwwerk", bezag dhr Koppelaar. Er op wijzend dat men meer vrije tijd beschikbaar krijgt en dientengevolge meer tijd voor een hobby heeft vond dhr. Koppelaar het minder gewenst dat die hobby-beoefe- ning door beperkende bepalingen wordt belemmerd. Het betekende dat hij pleit te voor een grotere souplesse en de bouw van een kasje toe te staan wan neer dat niet meer dan 10% van de tuin- oppervlakte beslaat en niet groter is dan 15 m^. Dhr. Vries vond het bezwaarschrift van dhr, van Alphen zeker gegrond en hij voelde veel voor de gedachte van dhr. Koppelaar een maximum afmeting vast te stellen. Met de wenselijkheid tot plaatsing van een hobby kas je werd ook ingestemd' door de heren Arensman en P. Tiggel- man. Zij konden dan ook instemmen met het advies van Gemeentewerken in te stemmen met een kasje van 7 m^. Meerdere raadsleden mengden zich in de discussie die tenslotte op een stem ming over de al dan niet gegrondver- klaring uitliep. De meerderheid van de raad, t.w. 8 van de aanwezige 14 leden, verklaarden het bezwaarschrift gegrond, een uit spraak die voor dhr. van Alphen per spectieven lijkt te openen. Aannemingsmaatschappij Vermeer Grond+Wegen b.v. zoekt met spoed Wij bieden u hoog loon en vervoer kan eventueel in overleg geregeld worden. Voor inlichtingen en sollicitaties tel. 02503-14483 of 11478. Na 20.00 uur en in het weekend 02207-16838. vermeergrond-i-wegen bv gelukkig mooi weer geworden, al heb ben we dan veel regen gehad. Maar we kunnen nog zoveel mooi weer krijgen, moed houden maar Marjoleen! Jan Keyzer - Hendrik Ido Ambacht. Je hebt aardig wat lettertjes neerge pend Jan; wat een fijne brief. Dat van die brand heb ik inderdaad gelezen Jan. Je tante heeft het er nog goed afge bracht, al hadden ze dan ook veel scha de. Het had nog erger kunnen zijn. Je over-grootvader is wel heel oud gewor den, maar toch „en hij stierf". Wel een groot voorrecht als we zo oud mogen worden hé. Je hebt het ei best afge bracht met die test, je stond dus aan de kop Jan. GefeUciteerd hoor, een stimu lans om je best te blijven doen. ALLEMAAL, de hartelijke groeten v£in jullie OOM KO. THOLEN Geslaagd. Aan de rijksscholenge meenschap te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen onder meer: Voor Atheneum 6: Amé V. d. Boom, Arjan v. d. Dorpel, Johan Flikweert, Helma Schot, Jan de Waal, allen uit Tholen, voorts Jannema- rie Duine, St Maartensdijk; Hans Har- tog St. Maartensdijk, Max Hendriks, Poortvliet; Han Heijboer, Stavenisse; Wilma Heijboer, St. Annaland; Petra Hoek, St. Maartensdijk, Jack v. d. Hoek, Stavenisse; Jan van Houdt, Scherpenis- se, Miriam Leemrijze, St. M'dijk, Diana Poot, St. Maartensdijk. Voor HAVO 5: Nico van Belzen, Toon Jansen, Bart v. d. Male, Kees de Nijs uit Tholen, voorts Bram Bazen, Scherpenisse, Jettie v. d. Bel, St. M'dijk, Kees v. Beveren, Stave nisse, Ward op den Brouw, St. M'dijk; Janine van Dommelen, Oud-Vossemeer, Ko Drogendijk, Stavenisse, Sam Eve raars, St. Philipsland, Cisca de Jonge, Poortvliet, Peter van Nieuwenhuijzen, St. Ph.land, Cobi Polderman, Oud-Vos semeer, Nely Priem St. M'dijk, Anja Scherpenisse uit St. Annaland, Hetty Stoutjesdijk, St. M'dijk, Coby van Tig- gele, Poortvliet. Voor MAVO 4: Heleen Cornelissen, Ben van Dijk, Christa van Luinen, Ellen de Waal mt Tholen; voorts Esther van Dommelen, Oud Vossemeer, Titia Geuze, Oud Vos- semeer, Jeannet van 't Hof, St. Anna land, Dian Ligtendag St. Ph.'land, Clau dia Moerland St. Annaland, Garma Moerland, St. Annaland;, Lianne Moer land, St. Annaland; Helma Mosch Oud- Vossemeer, Hanja Noom, St. M'dijk; Nico Nooij, Stavenisse, Ellen Punt, Oud Vossemeer, Dorien Stam de Jonge St.- Ph.'land; Jeannet Stoutjesdijk uit St. Maartensdijk. SINT ANNALAND Lelijke val Maandag voormiddag wilde mevr. G. Bruijnzeel-Ketting in haar woning aan de Kerkring te Sint-Annaland de klok opwinden, waarbij ze gebruik maakte RAAD GOEDEREEDE: Het heeft de langste tijd geduurd dat de zwarewagen van de melkcentrale die de Supermarkt van de fa. van Heest bevoorraadt door de Pieterstraat zal kunnen rijden. In het midden ervan zul len palen worden geplaatst die de door gang belemmeren. Dat is het antwoord van het College op een huns inziens ge gronde klacht van dhr. P. H. Adriaanse, bewoner van het pand Pieterstraat 49151. De stoep voor deze woningen is door zwaar gerij ernstig beschadigd en zelfs treedt er scheurvorming op in de ge vels van meerdere woningen. B. en W. kunnen ontheffing verlenen voor het per auto bereiken van woningen en be drijfspanden, maar het lijkt er nauwe lijks op dat de C.M.C, daar aanspraak op kan maken. De zware „melkwagen" werd n.l. als de grote boosdoener aangewezen. Deze wagen kan de bocht via de Molenstraat niet nemen waarom de hele Pieter straat vanaf de Markt bereden moet worden. Dhr. Bruggeman deed de suggestie aan de hand te bezien of voornoemde Super markt via de achterzijde zou kunnen worden benaderd, maar de raadsvoor zitter zag daarin weinig perspectief. Overigens bestond er bij de raad best begrip voor het feit dat de C.M.C, om economische redenen met een grote wagen rijdt, maar het gaat niet aan dat ten koste van de Pieterstraat te laten gaan. van een stoel, waarvan een poot brak. Ze kwam te vallen en liep zo'n erge vleeswond op, dat dokter A. C. J. Note boom, die de eerste hulp verleende overbrenging naar het ziekenhuis „De Lievensberg" in Bergen op Zoom nood zakelijk achtta

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 9