des middags gesloten zijn hernesseroord amro bank M BMW320en323i: de meest (ompacte zescilinders. administratief medewerlcster „Ik kom hier even m'n vakantiezaakjes verder regelen: buitenlands geld en reischeques en zo... eh... en dan wil ik ook nog even praten over een goede reis verzekering. Want er kan altijd wat gebeuren. Begrijpt u wel?" :J middelharnis Originele fotowedstrijd voor de jeugd wm'^ Recreatie-icrant Zuid-Holland EO-Familiedag op op zaterdag 16 juni Goede Vitamineoogst verwacht I.v.m. de opening van ons nieuwe kantoor te Ouddorp op woensdag 30 mei a.s. zullen onze kantoren te IViiddelliarnis en Ooitgensplaat Stichting Spaarbank yyGoeree - Overf lakkee^' ned. hervormd centrum voor geestelijk gehandicapten Hernesseroord, een inrichting voor de begeleiding en behiandelinig van zwakzinnigen, vraagt voor een binnen kort te vervullen vakature op de afdelingen opleiding en psychologie-pedagogiek een Gedacht wordt aain een piarttime medewerkster met een middelbare schoolopleiding en in het bezit van een type diploma, die in staat is geheel zelfstandig secretariaats- werkzaamheden t© verrichten. Oostdijk, Middelharnis V.^ telefoon: 01870-3777 KORFBALNIEUWS s Ni&uws uit Zeeland Bladz. 2 .JIILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 29 mei 1979 liaat zien wat je lief is! De fotocamera heeft het gezin ver overd! Het begon bij de man, die zo'n liwart eeuw geleden nagenoeg de enige was, die de camera hanteerde. Daarna was het de vrouw, die ontdekte hoe waardevol het is om belevenissen van het gezin vast te leggen in foto's. Maar ook de kinderen beginnen zich steeds meer te Interesseren voor de fotocame ra: bij het laatst gehouden marktonder zoek bleek, dat in 17"/o van de Neder landse gezinnen de zoon of dochter de gene is, die de camera hanteert. Fotowedstryd voor de jeugd De Stichting Amateurfotografie gaat in het „Jaar van het Kind" extra aan dacht besteden aan het fotowerk van de jongeren tot en met 18 jaar. Dat gebeurt In de fotowedstrijd met de uitdagende titel: „Laat zien wat je lief is"! In die wedstrijd wordt de jeugd van Nederland gevraagd hun eigen wereld op een origi nele wijze met foto's in beeld te bren gen. Vele onderwerpen Met dat thema „Laat zien wat je lief is"! kunnen jonge mensen, die graag een camera hanteren, vele kanten op. Want er zijn talrijke onderwerpen, die voor een foto in aanmerking komen: een huisdier of brommer, een TV-program- ma of een disco-avond, een vriend(in), een kleiner broertje of zusje of een oma. Er kan iets getoond worden van de hobby of van het onderwerp in de natuur. Samen zullen de foto's, die voor deze wedstrijd worden ingezonden, een boeiend beeld geven van wat jonge mensen in deze tijd bezig houdt en waar ze van houden. Onderwerpkeuze is belangrijk Een deskundige jury zal ale foto's be oordelen en daarbij veel aandacht geven aan de keuze van het onderwerp en de originaliteit, waarmee het onderwerp in beeld is gebracht. De nadruk valt daarbij dus niet zozeer op de technische kwaliteiten van de foto, waardoor ie dereen kan meedoen ongeacht het type kamera, waarover men de beschikking heeft. Aantrekkelijk prijzenpakket Er zijn twee leeftijdsgroepen; voor el ke groep is een serie prijzen beschik baar. De eerste groep bestaat uit jeug dige fotografen tot en met 14 jaar; de tweede kategorie vormen de 15- tot en met 18- jarigen. Het prijzenpakket voor beide leeftijdsgroepen is gelijk en voor jongeren bijzonder aantrekkelijk. Er is per groep een foto-uitrusting te winnen tot een bedrag van 1.000,een twee tal stereo-kombinaties, zeven kassettte- recorders, vijf maal „een half jaar de topper van de week" en een aantal foto- en filmwaardebonnen. In totaal heeft het prijzenpakket een waarde van ruim f 10.000,— Een hele zomer Wie mee wil doen heeft in de komen de zomer alle gelegenheid om foto's te maken, Vvrant de inzendtermijn sluit op 31 oktober 1979. Alle ingezonden foto's zullen -worden geretourneerd en de uit slag zal bekend gemaakt worden aan alle inzenders, die hun naam op de ach terkant van de foto hebben vermeld. Het adres van inzending is: Stichting Amateurfotografie, Singel 32, 1015 AA Amsterdam. Folder bij de fotohandel Wie mee wil doen met deze fotowed strijd voor jongeren tot en met 18 jaar, kan een gratis wedstrijdformulier afha len bij de fotohandel. Deze folder kan ook worden aangevraagd bij de Stich ting Amateurfotografie (adres zie boven of telefoon-nummer 020 - 262864). MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Uitslag P.V. de Reisduil. Wedvlucht vanuit Soissons dd. 19-5-1979. In con cours 344 duiven. Afstand 269 ion. Comb. Polder; 1, 2, 3, 11, 19, 22, 28, 34, 48, 60. A. de Gans: 4, 18, 25, 31, 38, 46, 47, 61, 74. C. Vroegindeweij5, 7, 21, 51, 86. H. de Vos: 6, 10, 20, 32, 42, 45, 53, 57, 67, 78, 82. J. Springvloed D. Jr.: 8, 15, 37, 52, 63. J. Groenendijk: 9, 24, 27, 49, 50, 79, 80. W. de Vos: 12, 13, 43, 81. B. V. d. Doel: 14, 65. A. v.d. Linde: 16, 29, 35, 56. Gebr. Kievit: 17, 33. C. Looij: 23, 36. D. W. Kievit: 26, 76, 77. J. Jon- gejan: 30, 66. Gebr. v.d. Sluijs: 39, 54, 85. J. Springvloed D. Sr. 40, 87. K. Kie vit: 41, 55, 64. L. Wielaard: 44, 62. J. Vis v. Heemst: 58, 72, 73, 75, 83. P. v.d. Boogert: 59. Gebr. Groenendijk: 68, 69, 71. A, Bakelaar: 70. Laat zien wat je lief is! Dit is de naam van een fotowedstrijd voor de jeugd van Nederland. Deze foto brengt het thema op treffende wyze in beeld. HERKINGEN Bejaarden gaan op reis. Op don derdag 21 juni hopen de bejaarden een reisje te maken. Bij voldoende deelna me is de prijs 60.per persoon. Niet alleen van het bejaardencentrum, maar ook alle andere bejaarden kunnen zich hiervoor opgeven bij de beheerder van het Centrum, dhr A. L. v. Mourik, Klln- kerlandsestraat 32, tel. 01876-313. De reisroute is als volgt: Volkerakdam, Breda, Rijen (koffie), Tilburg, Hilvaren- beek (safaripark), Middelbeers, Oor schot, Best, St. Oedenrode, Veghel, naar Heeswijk-Dinter (koffietafel), 's Herto- genbosch (bezoek aan centrum en de St Janskathedraal), vandaar naar kaasboer derij Udenhout (koffie) met rondleiding en gelegenheid voor kopen van boeren kaas. Daarna afscheidsdiner Waalwijk en terugtocht naar Flakkee. Het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land heeft een recreatiekrant Zuid-Hol land uitgebracht. Het acht pagina's tel lende krantje geeft aan de hand van tekst, kleurenfoto's en een overzichts- kaart informatie over buitenstedelij ke openluchtrecreatie in Zuid-Holland, en dan vooral voorzover het provinciaal bestuur daar mee van doen heeft. In de Recreatiekrant Zuid-Holland 1979 ligt het accent op het recreëren in het Zuidhollandse landschap. Er staan gegevens over onder meer recreatiege bieden In deze provincie, landschap en landschapszorg, de hygiënische kwali teit van het buiten(zwem)water en over provinciale fietspaden. De Recreatiekrant Zuid-Holland 1979 is gratis verkrijgbaar bij het provincie huis aan de Koningskade 1 m Den Haag, en voorts onder meer bij gemeenten en VVV-kantoren in Zuid-Holland. Enkele tienduizenden mensen worden zaterdag 16 juni a.s. in Utrecht verwacht op de achtste landdag van de Evange lische Omroep. Vorig jaar werd deze „EO-Familiedag bezocht door ruim 22.000 volwassenen en circa 6.000 kin deren. Dit jaar denkt de EO deze aan tallen minstens te evenaren. Op het Jaarbeursterrein aan de Croe- selaan worden momenteel vier hallen voor deze massabijeenkomst in gereed heid gebracht. De manifestatie staat ditmaal in het teken van de woorden die Jezus Christus sprak: „Ik ben de goede Herder". In de Irenehal zal hier over gesproken worden door EO's tv- presentator Henk Binnendijk, EO voor zitter ds. W. Glashouwer en ds. W. G. J. van der Sluys uit Amsterdam. Ook het klnderleest (begeleid door 4 a 500 mede- v/erkers en -sters) in de, voor deze ge legenheid in tweeën gesplitste, Bern- hardhal, staat in het teken van dit the ma. De Marijkehal fungeert evenals vorig jaar als „ontmoetingshal"; daar in vindt o.m. een presentatie plaats van diverse radio- en tv-programma's van de EO. Er is een grote variatie aan muzikale bijdragen, In het kader van het Jaar van het Kind treedt o.a. het 4 a 500 kin deren tellende koor „de Lenteklokjes" op. Ook de 14-jarige sopraan Janneke Slagter behoort tot de medewerkenden. Verder treedt een groot mannenkoor op, bestaande uit vier verschillende koren die voor deze gelegenheid zijn samen gevoegd. En uit Amerika komt het Bill Gaither-trio met orkest, met een keur van bekende geestelijke liederen. De EO-Familiedag begint 's morgens om tien uur en is 's middags om vier uur afgelopen. De toegang is vrij. STELLEND AM Concours succes. Op zaterdag 26 mei nam het Fanfare-orkest „De Hoop" te Stellendam deel aan het Ned. Eed. Concours te Sassenheim. Ze kwam uit in de Vaandelafdeling met als verplicht nummer: Orestes Ouverture dramatique van Alfred Mahy en als vrij nummer: 2e Bhapsodia on Negro-Spirituals van Eric Ball. Ze verwierf daarmede met 298 punten een mooie Ie prijs. Ze behaal de hiermede tevens de hoogste score van het hele concours en mocht weer een oranjewimpel hechten aan haar fe deratievaandel. Voorwaar een prachtig resultaat, waarop dirigent Willemsen en zijn muzikanten terecht trots mogen zijn. De jury bestond uit de heren: Piet Stalmeijer, J. Claassen en Meindert Boekei. OUDDORP Verkoping zendingskrans. De zen- dingskrans „Dorcas" hoopt D.V. woens dag 6 juni a.s. haar verkoping te hou den m het Herv. Jeugdgebouw aan de Hazersweg t.b.v. de Mbuma-zending. De verkooptijden zijn van 2.30 tot 5.00 en van 7.00 tot 9.00 uur. Allen hartelijk welkom. THOLEN Grond voor sporthal. De gemeen teraad heeft van mevrouw Geluk aan de Zoekweg 4.58.00 ha. grond geliocht voor de bouw van een sporhal/gemeen- schapshuis en toekomstige uitbreiding van sportvelden. Nog even en de winkels liggen weer vol natuurprodukten als sla, wortelen, spinazie, enz. Allemaal vers van de koude grond. Ook de tomatenoogst belooft weer veel goeds. Hetzelfde geldt voor de nieuwe aardappelen. Pas als die op tafel ko men neemt een Nederlander afscheid van de winter. Overigens zijn wij Ne derlanders erg kritische aardappeleters met specifieke eisen geworden. Het ver langen naar „die smakelijke aardappe len van toen" wordt elk jaar duidelijker merkbaar. Onder andere door de toe nemende vraag naar Doré's en Lekker- landers. Ook de Belgen (fijnproevers van huis uit) hebben de gunstige eigen schappen van de Doré's en de Lekker- landers ontdekt. Dat deze als nieuwe aardappelen net zoveel vitaminen be vatten als een tomaat zegt genoeg be treffende de voedingswaarde. Nog even en we krijgen weer wat ons maagje begeert. Want wat wij Ne derlanders ook eten, de combinatie nieuwe aardappelen, vlees en verse groenten is en blijft onze grote favoriet. En ij,wat zoekt u bij de Amro Bank? Door het "transplanteren" van de unieke eigenschappen van de legendarische BIMW zescilinder motoren, naar een cilinderinhoud van 2,0 en 2,3 liter, biedt BMW u nu de meest compacte vorm van rijplezier. De beste manier om de kwaliteiten van deze auto mobielen te ervaren, is een proefrit. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de geneesheer-direkteur p.a. Hernesseroord, Postbus 16, 3240 AA MIDDELHARNIS. telef. 01870 - 3888 WIM SNIJDER BESLIST STREEK- DERBY GOOD-LUCK - DBGC In de streekderby Good-Luck - BDGC speelde Wim Snijder een grote rol, niet alleen zijn zuivere schot, maar vooral zijn spelinzicht waren voor de thuis club van groot belang. De ploeg uit Oude Tonge moest aan treden zonder topscutter Longin Löf- ner. Goede eerste helft In de beginfase een sterk aanvallend Good-Luck en na enkele goede aanval len schoot "Wim Snijder van ver raak. 1-0. DBGC probeerde vat op het spel te krijgen, dit lukte in de 7e minuut, toen bracht Johan v. d. Welle beheerst de stand op 1 - 1. Na tien minuten was het Winnie Ver meulen die onder de korf gereed stond om iVlarco Appel aan te geven, wat 2-1 betekende. Er werd in de eerste helft goed ge speeld. Jan Bakelaar zorgde voor 2-2, waarna Dick Both met afstand schot DBGC aan de leiding schoot. 2 - 3. Op slag van rust mocht Lenie Jonge jan een strafworp nemen, zij bepaalde de rust stand op 3 - 3. Na de thee werd er mede door de re gen weinig aanvallend gespeeld, alleen Wim Snijder bleef goed spelen en bracht na 10 minuten de stand op 4 - 3. Er werd door beide ploegen niet meer aan gedrongen. In de slotfase was het opnieuw Wim Snijder die scoorde en hiermee DBGC de genadeslag toediende. Eindstand 5-3. Bij DBGC nam trainer Piet Lonlthui- zen afscheid, hij gaat naar ACKC uit Almkerk en zijn plaats wordt ingeno men door Cees Dalm uit Strijen. Bij Good-Luck speelden Winnie Ver meulen en Leo Boeter hun laatste wed strijd, zij vertrekken naar Gorinchem en gaan spelen bij GKV. Het belooft voor volgend seizoen zeer spannend te worden in IC, na een ge lijkspel op streekgenoot Oranje-zwart promoveert Vlos Numansdorp, de ploeg van trainer Leen van Antwerpen naar de eerste klasse, het is in geen geval te voorspellen hoe de uitslagen van DB GC, Good-Luck en VIOS in hun onder linge wedstrijden zullen zijn. SINT ANNALAND Gratis reisje. Tandarts E. van Tuin heeft donderdag 24 mei (Hemelvaarts dag) een reis gemaakt met een toring- car van de firma Van de Klundert uit Oud-Vossemeer met patiënten, die bij hem regelmatig onder behandeling zijn. De reis ging naar de Beekse bergen. Al le kinderen kregen diverse consumpties en een gratis maaltijd. Zij hebben, mede dank zij het prachtige zomerweer volop genoten van dit hun gratis aangeboden reisje, dat door deze kinderen bijzonder op prijs werd gesteld. De speeltuin „Vrij en Blij wordt ver plaatst. De speeltuin „Vrij en Blij" uit Sint Annaland, die momenteel gelegen is aan de Hoederweg zal tn de toekomst verplaatst worden naar het terrein aan de Schoolstraat, waar destijds de nieuwe gymzaal gepland was. Nu deze op het terrein van de ijsclub „Sint Annaland" zal verrijzen, was dit de geschikste plaats, vlak bij het scholencomplex van de beide basisscholen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6