In augustus gaat bus kvtrartierdienst rijden ontwikkeling Dinsdaig 22 mei 1979 No. 4793 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEEaiDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschtfnt tweematd per teeekdinsdag' en orifdagaoond Auto daverde te middernacht de keuken binnen Bejaarden naar film over 70-jarige koningin Openiuciitkonsert bij de Samaritaan C.D.A. Verkiezings bijeenkomst t.g.v. Europese Verkiezingen Jongeman (20) gedood bij verkeersongeval PREDIKBEURTEN OPGEPAST - Bejaardenreis -• Bevredigende middelengroei bij Rabobankorganisatie VERPLEEGKUNDIG DIREKTEUR DE SAIVIARITAAN Nieuw verbodsbord tegen geluidsliinder BRANDJE Openbaar vervoer aantrekkelijker •k Buschauffeurs worden getest op „stress-bestendigheid Schoolzwem- wedstrijden Gem. Goedereede POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdljk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelhamis Refc no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per niim. Bij contract speciaal tarief. „Eigen haard is goud waard", het is een spreuk die keurig geborduurd in de woonkamer van de fam. J. van Gurp aan de Gladiolenstraat hangt en de fam. Van Gurp meent dat ook zeer van harte. Begin dit jaar hadden ze vanuit Oude Tonge hun Sommelsdqk- se bungalow betrokken en juist zater dag had dhr Van Gurp de hardhouten keukendeur afgelakt, nagenoeg de laat ste hand die nog gelegd moest worden. In.de nacht van zaterdag op zondag, klokke twaalf, toen dhr en mevr. Van Gurp en hun achttienjarige dochter op bed lagen, kregen zij de schrik van hun leven. Ze dachten dat er in hun tuin een brokstuk van een neerstortend vlieg tuig terecht kwam, maar het bleek een van koers geraakte auto te zijn De Dirkslandse jongeman S zou, ko mend van een fuifje van de voetbalver, zijn meisje in Sommelsdijk thuisbren gen. Hij scheurde in zijn Toyota zo hard over de Groene Zoom dat het in de bocht naar de Rozenlaan mis ging. Kennelijk schrok de bestuurder zo van een geparkeerd staande autobus dat hij het roer te schielijk omgooide ^n via het trottoir, twee bomen verbrijzelde, de tuin doorploegde en met een dave rende klap met de neus in de keuken van de fam. Van Gurp terecht kwam. De verbijsterde bewoners zagen temid den van de ravage de koelkast op de aanrecht liggen, de keukenattributen versplinterd evenals de gevel die door de auto ruw gevloerd was. Wanneer de wagen enkele meters meer naar rechts had gereden dan zou hij de slaapkamer zijn binnengestormd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Er was aanleiding om van de bestuurder een bloedproef te nemen. ------O------ Door de leiding van de verschillende Dienstencentrums op ons eiland wordt aan de bejaarden gelegenheid geboden om a.s. maandag 28 mei in Meijer The ater te Middelhamis de vertoning bij te woneii van de film over het leven van onze 70-jarige Koningin. Men dient zich voor deelname op te geven tot uiterlijk vrijdagmiddag 25 mei bij het diensten centrum van Oude Tonge, Ooltgens- plaat, Den Bommel of Achthuizen. Tij dige opgave is gewenst i.v.m. het huren van een of meerdere biissen. In het kader van de welzijnszorg ligt het in de bedoeling om bij mooi weer op Hemelvaatrsdag bij de vijver van het verpleeghuis De Samaritaan een open- luchtkonsert te geven. Dit konsert zal worden gegeven door de muziekvereni ging ApoUo uit Goedereede en zal aan vangen 's middags om half vier. Duur circa 1 uur. De welzijnszorgcommissie tracht te, komen tot een fegelmatig te rugkeren van dergelijke konserten in de zomermaanden en het bij gunstig weer te houden konsert op Hemelvaartsdag zal dan de eerste zijn in het komende seizoen. Een ieder is hartelijk welkom. 7 juni a.s. zullen in Nederland de eerste verkiezingen worden gehouden voor het Europese Parlement. Tot nu toe telt het Europese Parlement 198 ze tels, maar na de verkiezingen van juni a.s. zal het Parlement 4ip zetels tellen voor de 9 lidstaten, waarvan er 25 door Nederlandse parlementariërs zullen be zet worden. Dit betekent, dat voor ie dere zetel 6x zoveel stemmen nodig zijn dan er nodig zijn voor één Kamerze tel in het Nederlandse parlement. Ter gelegenheid van deze verkiezin gen hoopt voor het C.D.A. verband Flakkee op D.V. dinsdag 29 mei a.s. te spreken de weled. heer Drs. H. Evers- dijk te Heinkenszand, lid van de 2e Ka mer, lid van het fractie-bestuur van het C.D.A., lid van o.a. de commissies van landbouw, verkeer en waterstaat, ruimtelijke ordening en kernenergie, o- ver het onderwerp „Politieke aktuali- teiten in Europees verband". Deze avond begint om 8 uur in ge bouw „Vita Nova", van Aerssenstraat te Sommelsdijk. Komt allen, om meer te horen over het nog zo weinig bekend zijnde Euro pese Parlement, om weloverwogen Uw stem uit te kunnen brengen op 7 juni MELISSANT Oud papier: Morgen woensdag 23 mei zal er door de leden van het Banken- fonds van de Ned. Herv. Kerk weer oud papier worden opgehaald. Vrien delijk wordt verzocht het tijdig gereed te zetten. ACHTHUIZEN: Gisteravond even voor half tien ge beurde op de Provincialeweg bij Acht huizen een verkeersongeval dat het le ven kostte aan de 20 jarige Sjaak van Kouteren, zoon van caravanhandelaar van Kouteren. Vooralsnog is het een raadsel hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. Duide lijk is dat de wagen van het slachtoffer zich dwars op de rijbaan voor het tege moet komende verkeer bevond toen uit de richting Haringvlietbrug diir. Robert de Jong uit Oosterland In zijn V.W.- Golf naderde. De Golf boorde zich diep in de rechterflank van de Mazda van het slachtoffer dat daarbij zodanig werd gewond dat hij ter plaatse over leed. Onderzoek door de verkeersgroep van de Rijkspolitie heeft niet duidelijk gemaakt waarom de jongeman de ma noeuvre heeft gemaakt; er zijn geen slipsporen aangetroffen die er op zou den wijzen dat hij geslipt zou zijn. OUDDORP: Nadat vorige week al door als „zi geunertypes" omschreven vrouwen uit een woonhuis geld en sieraden zijn ont vreemd werd de politie zondag getipt dat er opnieuw door dergelijke vrouwen in Ouddorp werd geopereerd. Zij reden enkele erven op om de bewoners ver volgens spullen te koop aan te bieden of gewoon maar een glas water te vra gen. Wanneer een woning wordt aange troffen waarvan de bewoners niet thuis zijn bestaat de kans dat er wordt bin nengedrongen, zoals de praktijk dat al herhaalde malen heeft geleerd. Het is geenszins de bedoeling een heksen jacht te ontketenen maar het lijkt wel verstandig bij het signaleren van een dergelijk gezelschap extra attent te zijn. r II O r 1 DEN BOMMEL: Op woensdag 30 mei a.s. hopen de be jaarden van Den Bommel, in samen werking met Ooltgensplaat, weer een dagje uit te gaan. De tocht gaat eerst naar Hoevelaken waar we de koffie gebruiken. Vervol gens gaan we via de Flevo-Polder, in de hoop dat de koolzaadvelden in bloei zullen staan, naar Harderwijk. Daar staat de koffietafel voor ons klaar. Via een mooie route over de Veluwe komen we bij paleis „Het Loo". Daar staat een gids klaar om met onze bus een tocht te maken door de Itroondomei- nen. Deze unieke tocht, welke gaat door een prachtig natuurgebied, dat herme tisch voor het pubüek is aJEgesloten, zal ongeveer twee en een half uur in beslag nemen. Na deze fraaie tocht wacht ons een diner in de omgeving van Apel doorn. De kosten voor deze reis zijn, in clusief alles 50, Vertrek van Den Bommel 8.00 uur, van Ooltgensplaat 8.15 uur. Opgave voor deelname aan dteze reis zo spoedig mogelijk bij: Mevr. v. d. Berg, Oranjestraat 35, Den Bommel, Tel. 01871 - 1545. Kantoor Stichting Be- jaardenwerk „Oost-Flakkee", Margriet straat 9, Ooltgensplaat, Tel. 01873-1676. De aan de Rabobankorganisatie toe vertrouwde middelen namen in april toe met 530 min., te vergelijken met 598 min. in april 1978. Het aandeel van de spaarmiddelen hierin beliep 50 min. tegen 180 min. vorig jaar; de privére- keningen stegen met 158 min. tegen 151 min. vorig jaar,, terwijl de zake lijke tegoeden toenamen met 322 min., te vergelijken met 267 min. vorig jaar. De eerste vier maanden van dit jaar stegen de middelen met 1.817 min., terwijl de groei in de overeenkomstige periode verleden jaar 1.788 min. be droeg. De zakelijke tegoeden namen in deze periode toe met 847 mhi., hetgeen meer is dan vorig jaar, toen de stijging 680 min. beUep. In de particuliere sector, spaannidde- len en privérekeningen, beliep de groei in januari t.m. april van dit jaar 970 min. hetgeen lager was dan de toename in dezelfde periode van 1978 1.108 min.). De groei van de in deze gelden begrepen spaarmiddelen was in de on derhavige periode met 675 min. even eens lager dan in dezelfde periode van vorig jaar, waarin de groei 745 min. beliep. Ultimo april bedroeg het totaal van de aan de Rabobankorganisatie toever trouwde middelen 55,1 miljard. HEMELVAARTSDAG donderdag 24 mei 1979 OUDDORP Herv. Kerk 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof Doopsgez. Gem 's- avonds 7 uur ds. G. Willemstein, Ba- rendrecht. Ger. Gem. 7 uur stu dent J. J. Tanis. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. M. Aangeenbrug Ps. 124 1 en 2. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. C. Oorschot, H.C. vr. en antw. 49. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok Ger. Gem. 7 uur ds. H. Ligtenberg. DIRKSLAND Herv. Kerk 9 uur kand. Sloof, Papendrecht Ger. Gem. 10 u. ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds A. ^Bppns DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. O. J. van der Ploeg, Rotterdam-Kralin gen. MIDDELHARNIS Herv Kerk 9.00 uur ds. E. F. Vergunst Herv. Exodus 10,00 uur ds. A. Carstens Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. L. W. v. d. Mey Ger. Gem. 9.30 uur ds. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Visser. OUDE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur kand. H. Westerhout, Ameide Ger. Gem. vKiensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Meliskerke. Donderdag geen dienst. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.00 uur ds. J.° Willemsen Ger. Kerk 10.30 uur kand. Becker, Ooit- DEN BOMMEL Geref. Kerk 10 uur ds. H. de Valk, em. pred. te Dirksland. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom Geref. Kerk 9 uur kand. J. H. Becker Ger. Gem. 9.30 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. H. P. Wilstra, Barendrecht. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur (afscheid) ds. J. Blom Oud Ger. Gem. 9.30 en 14.00 uur lezen 19.00 uixr ds. J. Schinkels- hoek Ger. Gem. in Ned. geen opg. Op de maandagavond j.l. gehouden vergadering van de Stichtingsraad der Stichting H.D.G. is benoemd tot ver- pleegkundig-direkteur van het ver pleeghuis de Samaritaan, de heer B. Blom te Heerhugowaard. Dhr. Blom die 32 jaar oud is, is mo menteel hoofd interne verpleegafdeling van een ziekenhuis te Purraerend. Hij is gehuwd en belijdend lid van de Christelijke Gereformeerde Kerk. Dhr. Blom hoopt zijn werkzaamheden per 1 augustus 1979 aan te vangen. Tevens is in dezelfde vergadering de heer I. van den Boogert, thans verbon den als administrateur-ekonoom aan de Stichting H.D.G., gepromoveerd tot ekonomisch-direkteur. Uit onderzoek blijkt dat tien procent van de recreanten een portable radiO' meeneemt naar strand, bos en hei en daarmee de helft van de andere recre anten hindert, die juist naar buiten was getrokken op zoek naar rust en stilte. De Nederlandse Stichting Geluidshin der heeft daarom een nieuw „verbods bord" ontworpen: „verboden voor por tables". Camping - en strsindexploitan- ten en andere recreatie-ondernemers, die de behoefte aan rust van hun gas ten wiUen waarborgen, kunnen dit „bord", uitgevoerd als grote in rood, zwart en wit bedurkte sticker, gratis verkrijgen bij de NSG. Bij de NSG zijn sinds de start dit voorjaar van de publicaties onder het motto „Laten we zacht zijn voor elkaar" al meer dan 20.000 schriftelijke aanvra gen om informatiemateriaal binnenge komen. Het gratis pakketje dat belang stellenden wordt toegestuurd bevat een brochure over geluidshinder, een serie van acht geluidshinder stickers en het verzoek van de NSG om donateur te worden voor vijftien gulden per jaar. Het blijkt dat veel mensen de stichting graag steunen in haar strijd tegen het lawaai. Het gironummer van de NSG is: 2315065 ten name van penningmeester NSG, Den Haag. Het adres luidt: NSG, postbus 281, 2600 AJ Delft. STELLENDAM: Terwijl schilder Bakker zich zater dagavond even verwijderd had uit de schuur waar hij een visje bakte ging het met zijn baksel fout. Door overver hitting ging de olie aan 't branden en stond de omgeving van het baksel al snel in brand. De brandweer van Stel- lendam wist de brand snel te beperken maar de schuur liep toch nog aanzien lijke schade op. ff Zeer goed nieuws voor de gebruikers van het openbaar vervoer Op 26 au-, gustus a.s. wordt het onwaarschüniyke waar en gaat de bus heel wat frequenter rijden als thans het geval is. Een en an der gebeurt in het kader van het lan delijke Normerinssysteem Voorzieningen Streekvervoer, welke regeling heel dui delijk als uitgangspunt heeft het open baar vervoer voor een groter publiek interessant te maken. Wie vooii^aan in de ochtenduren om het kwartier van Flakkee richting Rotterdam kan bussen kan moeilijk meer waarmaken dat ei gen vervoer dan onontbeerlyk is. Vanaf de 26e augustus, wanneer het systeem landelijk van kracht wordt, zal de dienstregeling Ouddorp-Rotterdam van 6 uur tot half acht 's morgens om het kwartier plaats vinden. Dat heeft niet alleen een groter keuze mogelijk heid in tijd tot gevolg plezierig is ook dat de ondersceidene bussen minder druk bezet zullen zijn en er veel meer kans op een zitplaats bestaat. Vanaf haU acht 's morgens, als de ochtendpiek er weer op zit, tot half zeven 's avonds rijdt de bus elk half uur waarna in de avond uren weer overgegaan wordt op een uurdienst. Deze nieuwe regeling wordt van kracht voor alle werkdagen. Op za terdag en zondag wordt de thans ge- bruikeUjke uurdienst gereden. Bij de vervoersmaatschappij ZWN heeft men grote verwachtingen van het nieuwe systeem al stelt de verwezenlij king ervan de maatschappij voor heel wat problemen. Vrijdagmiddag wer den die verwoord door dhr Schellinger, chef Vervoer van de Maatschappij, op een bijeenkomst waarop de regionale pers over de dienstregeling werd inge licht. Het materiële probleem meer diensten dus meer bussen is voor de Maatschappij niet het grootst. Momen teel worden in de ochtendpiek zgn. „ver sterkingsbusseh" ingezet en worden be paalde uurdiensten met enkele bussen gereden. In het kader van de nieuwe regeling zullen die versterkingsbussen een eigen leven gaan lelden en met de aanschaf van enkele nieuwe bussen wordt aan de materieelbehoefte voldoen de voldaan. Bovendien bestaat altijd nog de mogelijkheid de hulp van particuliere ondernemingen in te roepen, waarvoor een „draaiboek" gereed ligt. Groter moeilijkheid dan het materi ele is het verkrijgen van voldoende chauffeurs. Daarvoor is een adverten tiecampagne ingezet waarvan het re sultaat echter maar pover is. Dat zit hem niet in het aantal sollicitanten, maar in het feit, dat slechts één sollici tant op de 15 kan worden geaccepteerd. „Kan worden", het wordt door dhr Schellinger benadrukt, mede als ant woord op de verontwaardiging die dhr Both in de raad van Oostflakkee daar over te kennen gaf. Aan een buschauf feur worden hoge eisen gesteld en een psycho-technisch onderzoek moet dan ook heel duidelijk maken of de sollici tant „stress-bestendig" is. Hij moet te gen alle voorkomende situaties opgewas sen blijken te zijn, ook al wordt hem dagelijks tot in het honderdvoudige toe gevraagd naar tijden van vertrek, al schreeuwt de hele bus om dóór te rijden wanneer het verkeer dat niet toelaat en ook wordt hij verondersteld het hoofd koel te houden als hij op de late zater dagavonddienst met lastige knaapjes te maken krijgt. Hij moet kortom een kerel met ruggegraat zijn, ook in de meest letterlijke betekenis, omdat de praktijk leert dat de rug welgevormd en gezond moet zijn om het een bus- chauffeursleven lang vol te houden. Ook Straks meer bussen en minder drin gen, zoals hier in Middelhamis door de schooljeugd wordt gedaan. een medische keuring behoort derhalve tot de procedure. Er zijn 30 a 35 chauf feurs nodig, wat impliceert dat er min stens zo'n 450 sollicitanten zullen moe ten worden doorgelicht. De ruimere mogelijkheden die het o- penbaar vervoer gaat bieden komen in een periode waarin de bezuiniging op energie weer hoogst actueel is, reden waarom gerede verwachting bestaat dat het publiek meer van de mogelijkheden gebruik gaat maken. De vervoersmaatschappij streeft naar sneUe verbindingen („geen seigt-seeiing tochtje door de dorpen", aldus dhr Schellinger) en waar mogelijk het op ruimen van knelptmten. Een grote stap vooruit betekent de aanleg van een busbaan vanaf het station Reedijk naar de rijksweg en de vrije doorgang over de parallelweg van de Heinenoordtun- nel, duidelijke tijdwinners ten opzichte van het eigen vervoer. In het vervoersgebied van de vroege re RTM blijkt het alleen Goeree Over- flakkee te zijn, waar het vervoerscijfer van het openbaar vervoer terug liep. Vorig jaar werden op Voome-Putten 3,7 "h meer reizigers vervoerd, in de Hoekse Waard 2,3% meer, op Schouwen Duive lend l.S'/o meer maar op Goeree Over- flakkee 2,7°/o minder. Het rijden met een grotere frequentie zal wellicht de belangstelling voor het openbaar ver voer van Flakkeese zijde doen toene men. Om meer dan één reden is dat ge wenst. Niet alleen omdat er veel ben zine gespaard zal worden wanneer de eigen auto thuis blijft, maar omdat elk vervoersjaar model staat voor het vol gende. In de novembermaand wordt n.l. aan de hand van de ervaringscijfers van de voorliggende periode het schema voor volgend jaar opgezet. Een en ander gebeurt in overleg met het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. De nieuwe regeling heeft tot gevolg dat er aanzienlijk meer kilometers ge reden zullen worden. Op Goeree Over- flakkee zelfs 22Vo meer, mede veroor zaakt door de nieuwe regeling die voor de dorpen Ooltgensplaat, Achthuizen en Den Bommel van kracht wordt. Daar komt een uurdienst tot stand. Het sche ma moest zo krap genomen worden dat er geen tijd is om in Den Bommel ver der te rijden dan de Kade. Het strakke schema moet worden aangehouden om de aansluiting richting Rotterdam of richting Oude Tonge op de Prov.weg nog net te halen. Van Stad aan 't Ha ringvliet gaat een bus rijden via Middel hamis naar Herkingen v.v. Passagiers van Stad naar Den Bommel zullen in de nieuwe opzet via Middelhamis moe ten reizen. Op vrijdagmiddag 18 j.l. hebben 352 jongens en meisjes van 8 basisscholen iiit de gemeente Goedereede deelgeno men aan de schoolzwemwedstryden te SteUendam. Alle deelnemers zwommen 25 meter vrye slag. De wedstrijd was verdeeld in 6 klassen. De eerste klassers tegen de eerste klassers, tweede tegen tweede enz. Bijna oorverdovend was het geluid van de bijna 700 aanwezigen, die hun favorieten naair de overwinning schreeuwden. Al snel bleek dat de leerlingen van de openbare basisschool „de Stellegors' 1 uit Stellendam de snelste zwemmers! (sters) hadden. j De school eindigde dan ook op de eerste plaats met een flinke voorsprong op nr. 2: de Ned. Herv. school „het Kompas" eveneens uit Stellendam, die als favoriet voor de eindoverwinning getipt was. De wedstrijd, die om half twee begon nen was, was ca. kwart over drie geëin digd, waama, na enig rekenwerk. Wet houder Visser de prijzen namens de gem. Goedereede kon gaan uitreiken. Voor de gouden, zilveren en bron zen medaille kwamen in aanmerking: meisjes: Ie klas: 1. Ingrid v.d. Kamp, obs.oudd. 2. Mieke Kroon, obs.st. 3. Leanne de Vries, obs.st. 2e klas: Marleen Grootenboer nhs.st. 2. Lisette. v. Oostenbrugge, obs.st. 3. Melanie v.d. Vlist, cns.st. 3e klas 1. Annemarie Lokker, obs.st. 2. Annewien v.d. Boogert, nhs.st. 3. Edith Human, nhs.st. 4e klas: 1. Michelle v. Herpen, obs.go. 2. Irma Zonneveld, obs.st. 3. Annette de Waal nhs.st. 5e klas: Heleen Wurfbain, cns.st. 2. Heleen de Vogel, nhs.st. 3. Mirjam Zon neveld, obs.st. 6e klas: Carina v.d. Linde, obs.st. 2.' Desiree Zuurmond, cns.st. 3. Saskia Ot- ten, obs.oudd. Jongens: Ie klas: Wiljo v.d. Nieuwen- dijk, obs.st. 2. Hedde Druper, obs.oudd. 3. John Visser, obs.st. 2e klas: Kees Jan Braber, nhs.st. 2. Duncan Treffers, obs.oud. 3. Andries Troost, obs.go. 3e klas: 1. Theo Tanis, obs.go. 2, Rie- nus V. Soest, nhs,st. 3. Leendert de Vries obs.st. 4e klas: 1. Jan Willem v.d. Boogert, nhs.st. 2. Peter Spuijbroek cns.st. 3. Maarten Zuurmond, cns.st. 5e klas: 1. René Timmer, obs.st. 2. Evert de Blok, nhs.st. 3. Jan Brinkman, obs.st. 6e klas: 1. André v.d. Nieuwendijk obs.st. 2. Leo Kievit, nhs.st. 3. Jaap v. Splunder, nhs.st. In het scholenklassement werd: nr. 1. de Openbare Basisschool „Stelle gors" te Stellendam. 2. de Ned. Herv. school „het Kompas" Stellendam. 3. Openbare Basisschool „de Westhoek" Ouddorp. 4. de Chr. Nationale school Stellendam. 5. de Openbare Basis school „Buten de Poorte" Goedereede 6. de Eben Haëzerschowl Goedereede Havenhoofd. OOLTGENSPLAAT Zwembad open. Inplaats van op 1 juni zal het zwembad „De Singel" op donderdag 24 mei a.s. worden openge steld. Parapliiie gevonden. Op Koninginne dag is in de stand van het Rode Kruis op de Voorstraat een zwarte Parapluie blijven liggen. Deze kan worden afge haald bij mevr. A. van Dam-de Vos, Pieter Biggestraat 28. Beroepen. De hervormde ds. A. W. v. d. Plas te Rijssen (Ov.) ontving een be roep naar Woudenberg (Utr.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1