Rijnmonds AKgem. Verhuuroentrum B.V. Rabobinknamaf van dbr. H. H. Laitdhe DUIVENSPORT Uw huls verkopen?! TAIVaBOER OOLTGENSPLAAT: Fusie met Stad aan 't HarlËigvliet besproken üeuws yit Zeeland Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 18 mei 1979 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie EUanden-nieuws. postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. BIJTENDE KAT Ons jonge poesje is erg vals gewor den. Het vliegt ons naar de benen, voor al als we ons uit- of aankleden of de schoenen hebben uitgeschopt. Het bijt flink en vernielt mijn panties. Is zo'n dier weer te genezen? Antwoord: Dit is geen valsheid. Jon ge katjes van nog geen jaar zijn erg speels en moeten zich oefenen in het vechten. Met uw schoenen kunnen ze moeilijk overweg, maar in kousen en blote voeten kunnen ze wel hun kleine kaken zetten. Als u met ze stoeit (des noods met handschoenen aan) leren ze zich verdedigen. Als u daar te weinig tijd voor kunt of wilt nemen, zorg dan voor een (tijdelijke) speelmakker, bij voorbeeld een even oud katje van de buren, zodat die twee samen kunnen ravotten en rollebollen. Over een maand of wat is uw poesje wel bedaard en dan hebt u er verder weinig last van. VOORSCHOTERVEN Ik hielp iemand jaren terug met geld. Nu ik het terugvraag, belooft hij me in zijn testament te zetten. Wat is nu voor deliger? Antwoord: Erven is voor niet-bloed- verwanten bijzonder ónvoordelig, omdat dan (onnodig) e enhoog percentage naar de belasting gaat. Vergeet u dat testa ment maar, want dat klinkt als een zoethoudertje. U krijgt een testament immers nooit te zien. De slimmerd kan u bovendien wel overleven. Ook kunt u geen tien a twintig jaar op uw geld wachten. Het is zelfs mogelijk, dat hij door omstandigheden alles kwijt raakt en er niets te erven overblijftLaat hem daarom nu eerst duidelijk zwart op wit zetten wat hij u schuldig is en wanneer hij dat aan u zal temgbeta- len. Dat kan best in gedeelten. Mocht hij onverhoopt komen te overlijden voor de schuld is afgelost, dan kunt u toch met het papier in de hand betaling vorderen als normale schuldeiser. SCHEVE BOMEN Als je de weerberichten volgt, draait de wind geregeld en blaast ze uit ver schillende hoeken. Toch hellen de bo men naar dezelfde kant over. Hoe rijmt u dat? Antwoord: Vooral in hetwesten en in het noorden van ons land hellen de bo men naar het noordoosten over. Dat komt, doordat langs de noordzeekust de zuidwestelijke winden vaker voorkomen, dan die uit andere hoeken. Bovendien is de windsnelheid volgens de statis tieken bij genoemde windrichting het grootst, zodat uit het zuidwesten de sterkste krachten op de bomen In dat deel van ons land worden uitgeoefend. Bepaalde streken liggen buiten het be reik van die zeewinden en daar kun nen de bomen in andere richtingen scheefgroeien. TOURCIlRAVnNSteHUUR Tevens te koop of te huur: BAGAGEWAGENS - KANTOOR- en SCHAFT-UNITS. Dr. W. Dreesplein 2 GEERVLIET Tel. 01887 - 28 26 of 39 79 Zaterdags zijn wij aanwezig op ons depot: Vrouwtjesweg 48, STAD AAN 'T HARINGVLIET Tegen billijke prijzen te koop, diverse gebruikte TOURCARAVANS Ruime caravans met de keuze uit voortent, koelkast, kachel enz. Volledig verzorgd en verzekerd, dus HUREN ZONDER ZORGEN Vraag vrijblijvend Inlichtingen bij ANWB Honds verhuur bedrijf: Beste meisjes en jongens, wat kan er in een week veel veranderen. Nu, (veer tien mei) is het volop zomer, en er is nu ook volop te genieten in de natuur. Ik was een beetje vroeg vanmorgen, dus maar een eindje omgereden. Wat je dan ziet is zo geweldig mooi! Zo'n vol komen rust midden In de polder. Je ziet een haasje de benen nemen over het pas ingezaaide land, eenden zwemmen in de sloot, de koekoek hoor je roepen, enig gewoon. Cook de bomen laten zich nu op z'n mooist zien. De tuintjes bij de huizen geven een schat van verschil lende bloemen. Wat is de schepping toch mooi hè. We moeten er wel oog voor hebben, anders gaat dat alles aan je voorbij. Als je die rust op je laat in werken, dan kan je je niet voorstellen dat er zoveel ellende, onrust en verdriet op de wereld is. Maar die rust, daar ben je ook zo weer uit. Zodra heb je de rust van de polder verlaten of je zit weer midden in de drukte van het verkeer, dat over de wegen raast. Gelukkig dat er temidden van al die gejaagdheid toch nog rustige plekjes zijn waar men kan genieten. Waar men de grootheid van Gods schepping kan bewonderen. Maar we gaan het werk, anders wordt ons stukje te groot, en krijgen we last met de krant. MEIRAADSEL 3 1. Koningin die verstoten werd 2. opstandige koningszoon 3. richteres 4. hogepriester te Silo 5. schoondochter van Naomi 6. Filistijnse vrouw die Simson ver leidde 7. zoon van Jozef 8. vrouw van Jacob 9. vader van Samuel 10. beschermer van Jeremia 11. man van Bathseba 12. vader van één der verspieders uit de stam van Nafthali (Num. 13) 13. goddeloze koningin van Israël 14. richter 15. werd opgenomen in de hemel (Gen.) 16. profeet ten tijde van koning Achab 17. zoon van Pinehas, zoon van Eli 18. de rrian naar Gods hart De beginletters vormen één naam, waarmee de Heere Jezus werd genoemd (Jesaja) BRIEFWISSELING Jan Keyzer, Hendrik Ido Ambacht. Je kan maar weer snuffelen in „Snuf", Jan. Het zijn mooie jongensboeken en ik heb ze allemeaal gelezen. Als oom Ko op al die uitnodigingen moest ingaan, dan zou hij net zoveel vakantie moeten hebben als jullie. Maar je weet het soms niet! Wat betreft de datum waar je naar hebt gevraagd: trek van je eigen datum af: 15-0-46, dan weet je alles. Allemaal de groeten hoor, ook je broer tje vanzelf. Wira Boshoven, Spijkenisse. Er was bij jullie nogal wat te doen met koning innedag, Wim. Heb je ook meegedaan met „polstokspringen"? Dat is heel leuk maar je moet wel de overkant halen. Het kan ook zijn dat je niet verder komt dan de helft, en dan voel je het wel. Een fijne verjaardag gehad, en ook nog een „vuurwapen". Wees er maar voorzichtig mee, want er zijn er veel te veel van die dingen. Gefeliciteerd met het behalen van je verkeersdiploma. Nu maar in praktijk brengen, Wim! José Koppenaal, Ooltgensplaat. Men sen mopperen nogal eens op het weer, José. Dan is het te koud, dan weer te nat en dan te droog. Moet je eens op letten. Als het een week warm en droog is, verlangen veel mensen weer om re gen. Maar goed dat mensen het niet kun nen regelen, want dan zou je w^at be leven. Waren het leuke dia's van India? Je vindt de extra raadsels wat moeilijk. Dat geloof ik graag, zal eens proberen een eenvoudiger extra-raadsel te maken hoor! Connie Nieuwenhuis, Yerseke. Heb je een leuke Koninginnedag gehad, Connie. Er stond heel wat op het programma. Maar jullie zijn wel goed bedacht, lees ik in je brief. En daar was het natuur lijk om begonnen. Je had het wel erg druk met „feesten". Waren dat vrien dinnetjes? Met oom Ko gaat het ge lukkig weer goed hoor. Maar net met die mooie dagen, dat jullie zo lekker kon den genieten, had oom Ko „huisarrest". Maar dat is gelukkig achter de rug. Groetjes hoor! Marjoleen de Visser, Middelharnis. Je bent dus ook naar de Zendinsdag ge weest? Oom Ko niet, want dat is een beetje tedruk. Ook nog wezen verjaren helemaal in Zeeland. Dat zal best een leuke avond geworden zijn, en tevens een leuk reisje, Marjoleen.; Je fiets is dus al ingereden. Het is te hopen, dat we maar mooi weer houden, dan kun je er veel plezier van hebben. Bij jul lie zijn nog wel van die mooie rustige Een jarige. Op 26 mei hoopt Annette Harinck haar verjaardag te vieren. Wij wensen haar een fijne verjaardag toe. Dat de Heere geeft dat je nog vele jaren deze dag mag herdenken Annette! Ook de ouders en verdere familie van harte gefeliciteerd met hun dochter en zuSje. Ik hoop ook dat onze raadselvrienden en vriendinnen je niet vergeten, maar ook een leuke kaart sturen. Nogmaals van harte gefeliciteerd. Het adres is: Anth. Fokkerstraat 18, 4462 ET Goes. weggetjes, waar je heerlijk kan fiet sen. Allemaal de groeten hoor! Lees Klop, Hendrik Ido Ambacht. Waar zijn jullie geweest in de werk week Loes. Dat was zeker wel erg leuk. Oom Ko is niet op de Zendingsdag ge weest. Vroeger verschillende keren, maar ben er mee gestopt, het is te ver moeiend. Toch is het ieder jaar opnieuw een belevenis. Je hebt een korrespon- dentievriendin opgedaan heb ik gelezen. Dat is leuk hoor. Het gaat nog steeds goed op school merk ik, maar toch nog maar een beetje er aan trekken Loes. Dat ene cijfer moet omhoog hè. Dank voor je keurige brief hoor. Cora van Rossum, Zeist. De boeken- bon nog niet besteed; eerst maar goed uitkijken. Ja, die vader van jou die ziet nog eens wat van de wereld Cora. Voor jullie niet zo geweldig als vader voor zo lange tijd weg moet. Maar je waardeert je vader weer zoveel temeer als hij ge zond en wel terug komen mag. Hier dan eindelijk het gevraagde poezievers. Beste Cora. Hier is dan eindelijk het vers voor Cora in de krant. Ik heb het met plezier gemaakt voor een trouwe raadselklant. Dit blijft dan een gedachtenis voor jou, van ome Ko; die 't Jeugdhoekje steeds schrijft, en geeft ook raadsels met kado! Dat God je steeds nabij mag zijn, wens ik je toe. 'k Verzoek of je nog heel lang mee wil doen met onze raadseüioek. Nu spoedig dit maar uitgeknipt; je poezieboek gepakt, en met een plaatje van jezelf, op 't albumblad geplakt. Oom Ko. Tineke van Rossum, Zeist. Dat is wel een hele reis geweest die je vader ge maakt heeft. Dat zijn landen waar niet iedereen met de vakantie komt, Tineke. Als het achter de rug is, lijkt het me fijn er geweest te zijn, maar het is een hele aanpak als je er voor staat. Maar gelukkig toch weer in gezondheid in het gezin teruggekeerd. Dan is iedereen weer blij als vader thuis is. Er zijn zo veel gevaren, vooral in de tijd waarin wij leven. Je leest van zulke verschrik kelijke dingen hé. Allemaal de groeten hoor! Zusjes V. d. Velde, Yerseke. Een opti mist zegt „na regen komt zonneschijn". Een pessimist „na zonneschijn komt re gen". Maar beiden hebben wel gelijk, dacht ik zo. We hebben wel veel regen gehad en nog maar heel weinig zon. Maar nu is de zon er dan toch, en je ziet alles opknappen. Het is in een week tijd een heel nieuwe wereld geworden. Zijn jullie nog wezen zwemmen, of hebben jullie nog steeds „rillingen"? Ik zou nog maar een poosje wachten en dan een duik nemen in de Schelde. Lijkt me veel gezonder dan zo'n zwembad. Zitten jullie nu al in „de laiijp" voor een examen dat nog zover van je verwijderd is? Moet je nu nog niet aan denken, al leen maar flik aanpakken, dan hoef je hem ook niet te „knijpen". Sterkte hoor en de' groeten aan allemaal. Hoe is 't met Fik? Addy V. d. Velde, Yerseke. Toch nog een fijne verjaardag gehad Addy, veel gebakjes en friet. Wat zal je dik wor den. Heb je ook nog wat anders gehad? Je schrijft er niet over maar ik ver moed van wel. Ze zullen je best niet In een maandag 14 mei j.l. gehouden Algemene vergadering van de Coöp. Rabobank „Ooltgensplaat" werd afscheid genomen van het bestuurslid-secretaris, de heer H. H. Landheer, die wegen-s de gestelde leeftijdsgrens niet meer her kiesbaar was. Zijn opvolger in het be stuur werd de heer M. Kreeft Azn., die reeds zitting had in de Raad van Toe zicht. Op deze samenkomst, gehouden in Hotel „Hobbel", waren 33 leden aanwe zig. In het bijzonder mocht de voor zitter de heer Jac. van Nieuwenliuijzen, drs. J. J. C. Danse, adjunct-districts directeur uit Goes, welkom heten. Een voorstel tot fusie met de Coöp. Kabobank te Stad aan 't Haringvliet werd breedvoerig besproken. Op de ge stelde vragen gaven de voorzitter en de directeur, de heer C. A. Roon, alle ge wenste inlichtingen. Bij de leden bleek geen bezwaar tot samenvoeging, mits ook de Rabobank te Stad aan 't Ha ringvliet hiertoe besluit. De heer M. Kreeft gekozen. De voorzitter van het bestuur, de heer Jac. van Nieuwenhuijzen, zei in zijn openingswoord, dat deze avond niet de gewone jaarvergadering wordt ge houden, maar dat deze samenkomst te maken heeft met eventuele plannen tot fusie met de Rabobank te Stad aan 't vergeten hebben. Dat zal nog niet mee vallen in het openluchtzwembad. Dan kan ik met je zussen meevoelen. Je krijgt rillingen alleen al bij de gedachte. Bevalt het goed op de meisjesvereni ging? De groeten aan de hele familie. EXTRA-RAADSEL Een dier door slimheid niet geroemd moet met vier letters hier genoemd. Zet men één letter voor de vier, dan krijgt men weer een ander dier. Maar met dat vijftal letters spelt men vast de naam niet van een held! Extra punten 10 ALLEMAAL Het extra raadsel was te moeilijk of men heeft er geen moeite voor willen doen. Er waren maar negen inzendingen waarbij de oplossing was vermeld. Dit is dan weer het einde van deze uitzen ding. Allemaal zoals gebruikelijk de hartelijke groeten van OOM KO Haringvliet en dat tevens afscheid zal worden genomen van het bestuurslid, de heer H. H. Landheer, die ook secre taris is. Hierna las de directeur, de heer C. A. Roon, de notulen van de laatste gehouden Algemene Vergadering, die al dus werden vastgesteld. In de vacature van de heer H. H. Landheer was door het bestuur, onder goedkeuring van de Raad van Toezicht kandidaat gesteld de heer M. Kreeft Azn., Zuid Achterweg 16. De heer Kreeft die reeds zittmg heeft in de Raad van Toezicht, werd zonder hoofdelijke stem ming in het bestuur gekozen. „Wij hebben gemeend met de heer Kreeft een goede keus te hebben ge daan", aldus de voorzitter. De heer Kreeft beantwoordde de felicitatie van de voorzitter en hij dankte de vergade ring voor het vertrouwen in hem gesteld. Met veel dank. De heer Landheer werd door de voor zitter hartelijk dankgezegd voon zijn werk in het belang van de bank en mitsdien in het belang van de bevol king verricht. „Op 11 maart 1971 werd de heer Landheer in het bestuur ge kozen en wij als Bank hebben altijd fijn met elkaar samengewerkt", aldus de heer Van Nieuwenhuijzen. Het dage- ligks werk van de scheidende secretaris (molenaar-graanhandelaar) kwam in de bestuursbezetting goed van pas. Een par ticuliere ondernemer in een Coöperatie kwam in veel zaken best tot zijn recht. Uw inbreng", aldus ging de voorzitter verder, „vooral in het belang van de leden was niet onbelangrijk en daarvoor zeggen wij u heel hartelijk dank." Een cadeau was niet zo vlug gevonden en daarom werd als geschenk een couvert met inhoud overhandigd. Centrale bank. De heer Danse sprak namens de Cen trale Raiffeisen-Boerenleenbank en na mens het district Goes enkele welge meende woorden. Het was spreker een bijzonder genoegen om namens de Cen trale Bank het woord te mogen voeren. „Acht jaar bestuurslid is wel niet zo lang, maar we mogen deze tijd niet pei len in de lengte maar in de diepte en deze was heel goed te noemen", aldus drs. Danse. Als blijk van waardering bood hij de heer Landheer een prach tig fotoboek over Nederland aan, waarin ook een aantal foto's van molens zijn opgenomen, waarvoor de heer Land heer zich wel zal interesseren. Ook sprak de heer Danse woorden van gelukwens tot de heer Kreeft i.v.m. zijn verkie zing als bestuursUd. Jongere krachten. De heer Landheer dankte de Centra le Bank voor het mooie geschenk en in zijn afscheidswoord sprak hij zijn ge noegen uit, dat het werk kan worden overgedragen aan jongere krachten, al vond hij het uittreden uit het werk dat men graag doet toch ■wel enigszins pijn lijk. ,,In Ooltgensplaat kan men een gestadige groei van de bank consta teren. De landbouw in deze streek staat op een hoog peil, maar de conjunctuur is niet altijd zoals wenselijk is", aldus de heer Landheer. Hij verheugde zich daarom des te meer in de vooruitgang van de Bank, die niet onbelangrijk is. Spreker dankte zijn medebestuursleden, de leden van de Raad van Toeziclit, de directie en het personeel voor de fijne samenwerking en wenste de Rabobank nog vele goede jaren. Attentie. In de rondvraag zei de voorzitter dat het oud-bestuurslid, de heer P. van Es, die nog altijd intens met de bank mee leeft, voor een klein ongeval ter obser vatie naar het ziekenhuis moest. Aan hem zal een attentie worden gezonden met de wens van een spoedige beter schap. De vergadering stemde hiermede van harte in. (Na behandeling is de heer van Es weer thuis, (versl.gever.)) Met dank voor de opkomst en de aan gename bespreking sloot de heer Van Nieuwenhuijzen deze vergadering. OOSTERLAND Containers voor afval Om het wegwerpen van vuil op de openbare wegen, sloten en plantsoenen tegen te gaan zijn er door de Reinigings dienst „Schouwen-Duiveland" op ver schillende plaatsen in de gemeente wat containers neergezet waarin men het vuil kan deponeren. Zo ook aan de Hof- weg, waar steeds allerlei rommel in de sloot achter de voormalige school wordt geworpen. Hopelijk zal men gebruik ma ken van deze vuilbakken, die veran kerd zijn omdat ze anders zo in de sloot zouden liggen of belanden. SINT-ANNALAND Uienveilmg maandag 14 mei 1979 Uien, maat veertig opwaarts, Klasse twee N.L.: 25,— per honderd kilo gram. Aanvoer: dertig ton. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Uitslag P.V. de Reisduif. Wedvlucht vanuit St. Quentin dd. 12-5-'79. In con cours 402 duiven. Afstand 221 km. Comb. Polder 1, 3, 8, 36, 52, 55, 61, 73, 83, 89, 92. H. de Vos 2, 5, 13, 16, 17, 19, 23, 24, 25, 47, 65, 74, 75, 93, 96. J. Groe nendijk 4, 10, 15, 40, 48, 101. Gebr. v.d. Sluijs 6. J. Vis van Heemst 7, 28, 42, 46, 62, 79, 82, 97, 98, 99. K. Kieviet 9, 12, 21, 35, 37, 41, 54, 63, 71, 95. A. de Gans 11, 14, 39, 45, 49, 50, 57, 64, 66, 69, 76, 81. W. de Vos 18, 78, 85, 87, 90, 100. L. Wielaard 20, 51, 58, 84, 91. A. Bakelaar 22, 29. B. v.d. Doel 26, 38, 72. A. v.d. Linde 27, 31, 86. Gebr. Groenendijk 30, 88. J. Jonge- jan 32, 53. C. Looij 33, 67. A. Human 34. C. Groenendijk 43. J. Springvloed D. Jr. 44, 59. Gebr. Kievit 56, 94. J. Spring vloed D. Sr. 60, 68. P. v.d. Boogert 70. C. Vroegindeweij 77, 80.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6