1 l' s 1 \J N 7 Eerste madelieven SOMERS LIBANON Uw huis verkopen? TAMBOER OLIEVERFRECEPT s n 1 WIE ERFT BOEKEN? VERKEERDE VOORNAAM KROEZENBOOM KOPER SCHOONMAKEN ALS VRUCHTGEBRUIK EINDIGT WAT IS DONS? VRIENDIN VERZEKEREN CIRKELGANG WAPENDETECTOKS TE KOOP AANGEBODEN WOONHUIZEN TE KOOP GEVRAAGD landbouwbedrijven losse percelen bouwland vrij op gebruik of belegging, woonhuizen en zomerbungalows Bemiddeling by aan- en verkoop van WU GEVEN KOSTELOOS ADVIES TAXATIES EN BEHEER IVIIJS ONROEREND GOED POSTBUS 27 - DIRKSLAND TEL. 01877 - 1309 Bladz. 2 .^ILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 11 mei 1&79 l>»«f 'Olt Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. Ik heb een schilderij van Somers, een boslandschap. Wie was Somers, amateur of beroepsschilder, Nederlander of bui tenlander? Antwoord Alles wat u daar zegt, want er zijn enkele tientallen schilders geweest van die naam! Om precies te kunnen zeggen wie het is zouden wij toch eerst de ouderdom van het doek moeten weten. Is het erg oud, dan hebt u de keuze uit Bernard Somers, ook wel Sommeren genoemd (1579-1632), Paulus Somers (1570 of 1580 tot 1641) en Jan Somers, overleden rond 1640. Ziet het landschap er engels uit, dan denken wij aan de brit John Somers (1651-1716). Maar wij vermoeden dat uw schilderij niet zo oud is en dan denken wij sterk aan Charles Jacobus Somers, in 1819 geboren te Arnhem en overleden te Am sterdam in 1898, ofschoon hij twee min- der bekende zonen had die óók schilder den, zij het zelden landschappen. Is het inderdaad C. J. Somers dan zal het een Veluws boslandschap zijn uit de jaren 1840-1860, toen hij daar veel schetste om het later in zijn atelier uit te werken. Maar hij is nu totaal vergeten. Meer dan 100,zal men er niet voor geven, tenzij het uitgebeelde landschap nog herkenbaar en duidbaar is. Dan is er altijd wel een gemeente die het wil aan kopen. Maar zekerheid daarover kan alleen een deskundige u geven, die het doek nauwkeurig onderzoekt. Tegenwoordig zijn de Christenen in Li banon vaak in het nieuws omdat zij de kant van Israël hebben gekozen. Zijn dat nu protestanten, roomsen of isma- ëlieten? Antwoord Om maar met het laat ste te beginnen: Ismaëlieten zijn arabie ren, afstammelingen van Ismaël, eerste zoon van Abrham. Dat zijn overwegend Mohammedanen. Er zal best wel wat Arabisch bloed in de Libanese Chris tenen zitten, maar het meeste zal toch S?gL¥an«.'i?u'eVid?,^,olfel5gn„yi\jEf^^^eae tanen. Nu hun godsdienst. Er zijn onder hen Maronitische, Melkitische, Grieks- Orthodoxe en geünieede orthodoxen, voorts telt men gemakshalve ook de Droezen en de Armeniërs alsmede de Syrische Chritenen erbij. Nu behoeven wij al die groepen niet te gaan bespre ken, v/ant de Maronieten zijn vereweg het talrijkst. Vandaar dat de Libanese grondwet bepaalt, dat het staatshoofd een Maroniet moet zijn (en het plaats vervangend hoofd, de vice-premier dus) een moslim. De Maronieten noemen zich naar St. Maron, die rond 400 ge storven zou zijn en wel in Syrië. In de 7e eeuw werden zij door de moslims naar Libanon verjaagd, waar zij in de bergen konden standhouden. Als Chris tenen hebben zij de Kruisvaarders geest driftig begroet. Natuurlijk kwam hun dit later duur te staan, maar zij door stonden alle vervolgingen. In 1181 slo ten zij zich formeel bij Rome aan, maar met behoud van hun oudchristelijke ritus of wat daarvoor doorgaat. Zij heb ben een patriarch die hoofd is van alle Maronieten en dat zijn er 1,8 miljoen. Zij wonen niet alleen in Libanon, maar ook in heel Amerika, Syrië, Egypte, Cyprus, Rhodos en een paar in Israël. Hun liturgie is Antiocheens en de kerk- taal is Syrisch. U kunt hun dogmatiek vergelijken met de Grieks-orthodoxe. Een roomse inslag is onmiskenbaar, maar de heiligenverering gaat niet zover als in Rome. De liturgie neemt echter een veel grotere plaats in dan de pre diking. Samenvattend kan men zeggen dat ze dichter bij Rome staan, dan bij Calvijn, maar wij kunnen ons voorstel len dat ze zich op den duur even goed bij de Luthersen thuis hadden kunnen voelen als ze daarmee in aanraking wa ren gekomen. De namaak van Moham med hebben zij in ieder geval doorzien. Ik schilder de buitenkant van mijn huis altijd zelf, maar de verf springt eraf en ik heb er geen plezier van. Ik meen, dat de tegenwoordige, syntheti sche verven niet deugen, althans niet voor mijn huis. Kunt u mij een recept geven om zélf verf te maken? Antwoord U woont niet ver van de Oosterschelde en zolang die zeewater bevat zult u er rekening mee moeten houden dat de verf op uw buitenwerk minder lang houdt dan ver landinwaarts het geval is. Ook vrezen wij dat u een verkeerde opvatting hebt van het be grip „synthetische verf". Wij noemen iets synthetisch als het kunstmatig is samengesteld i.p.v. een natuurprodukt, bijv. synthetische weefsels tegenover wol, linnen en katoen. Maar verf is matig smeerselfje geweest. U kunt uitgaan van lijnolie. Vervol gens koopt u gelijke delen loodwit en zinkwit, want dat zijn de bestanddelen die uw houtwerk behoeden voor ver rotting. Om te voorkómen dat het er in poedervorm weer afstuift dient u een fixatief aan de emulsie toe te voegen. Vervolgens voor de kleur een zakje pig- OPLOSSINGEN APRILRAADSELS Goedenavond, dames en heren, hier is oom Ko. We gaan maar weer proberen, want dat zit zo. Het was de laatste weken, maar erg verward en bovendien, dat weet een ieder, gaat de tijd ook hard. Veel brieven kwamen bin nen, niet allemaal. Dat is een beetje jammer, maar wat doe je aan zo'n kwaal? We wachten dus maar af, wie weet heeft onverwacht, de post de laat ste brieven, toch bij oom Ko gebracht. Nu gaan we maar weer verder, dus al len aan de slag. Het is een beetje haas ten, want 'k heb nog maar ene dag. MEIRAADSEL 2 1 X i k [i \H UT 8 ré i ló II 1. letter 2. 100 gram 3. was over de verdeling in de tweede maand (1 Kron. 27) 4. vrouw van Lamech (Gen. 4) 5. kampeerverblijf 6. zo noemde Adam zijn vrouw (Gen) 7. zoon van Izak 8. land waarheen Jeftha vluchtte (Richt.) 9. naam van de bezetene van Gardara (Lukas) 10. jongensnaam 11. letter 12. zoon van Jacob 13. vader van David 14. zoon van Jimna (2 Kron. 31) 15. Babylonische maand (Ezra 6) 16. vader van Jozua Bij juiste invulling is rondom (dus de eerste en de laatste letters) een tekstge deelte uit Leviticus 18. 1. Euroclydon Lea Absalom Orpa Samgar Isai Achab Emmaus Barabbas Lithostrotos Arimathea Olijfberg Christus Iskarioth Herodes Leviticus Therah Akeldama Annas Mordechai Noach Mattheus Israël ELOI, ELOI, LAMMA SABACHTA] 2. G GOD V REDE SANDAAL SAN H E D R I N GOEDEVRIJDAG NAZARENER B E L IJ D E R JODEN GAL G GOEDE VRIJDAG Raadsel 3: Horizontaal: VertuvxaV. 1. Studenten 1. Sanhedrin 6. nu 2. Ui 7. Gad 3. Ezau 8. OT 4. TL 11. Efod 5. Nathanaël 12. Elia 9. Los 13. Ra 10. Eli 14. Pop 15. Bord 16. Pa 17. Do 19. Noordpool 18. Zo Raadsel 4: Daniël Eliza Efratha Ezechiël Verspieders Rehabeam Rachab Ezau Ebed-Melech Nathanaël Zoutpilaar Ithaliaanse Endor Simson David Ruth Ehud Efeze Samgar Israëlieten Hiskia Nimrod ment in de kleur die u wenst. U hebt dan een goede grondverf maar het is wel zo ongeveer dezelfde als die u per bus in de verf winkel koopt. Hooguit kunt u wat proeven nemen met de samenstelling. Voor de glansverf raden wij u kunsthars of velaatverf of velaat- hars aan daar die in uw omgeving het beste voldoet. Ik heb een kast vol boeken. Moet ik nu notarieel laten vastleggen of niet, dat die boeken aan mijn zoon vervallen als ik eerder kom te overlijden dan mijn vrouw? Ik heb namelijk een zoon en een stiefzoon. Antwoord. Wanneer uw vrouw o- verlijdt, erven u en uw stiefzoon ieder de helft van haar nalatenschap. Die be staat uit haar helft van de gemeen schappelijke boedel. Als u zelf komt te overlijden gaat het precies zo. De helft van de boedel is reeds van uw vrouw en de andere helft is uw nalatenschap, welke wordt gedeeld door uw vrouw en uw (eigen) zoon. Uw stiefzoon is dus geen erfgenaam van u, en uw eigen zoon niet van uw vrouw. De boeken beho ren tot de gemeenschappelijke boedel. Overlijdt u, dan gaan ze niet zonder meer naar uw zoon, want die krijgt maar e enkwart van het totaal. U kunt het beoogde alleen maar bij testament regelen en u moet dus even naar een notaris stappen. Deze geeft gratis in lichtingen. De tarieven voor de eenvou dige wilsbeschikkingen zijn niet hoog (zo rond de f 125.Overlijdt uw vrouw dan is driekwart voor uzelf en een kwart voor uw stiefzoon. Omdat uw zoon dan geen efgenaam is, moet u voor dat geval ook een regeling treffen inzake de boe ken. Bij de geboorte-aangifte van mijn jongste zoon heeft de ambtenaar van de burgerlijke stand de naam overgenomen die mijn vrouw aan de andere kant van het papier had opgeschreven voor het geval dat het een meisje zou wor den. Hij wilde het de volgende dag niet meer verbeteren. Hoe krijg ik nu de goede naam voor deze jongen in zijn register? Antwoord: Volgens het nieuwe Bur gerlijk Wetboek I artikel 4 kan wijzi ging van een maal ingeschreven voor namen uitsluitend worden gelast door de rechtbank, binnen welker rechts gebied de geboorteakte in de regis ters van de burgerlijke stand is opge nomen. U moet dus bij de griffie van die arrondissementsrechtbank een met redenen omkleed verzoek indienen, voorzien van een uittreksel uit de ge boorteakte van deze zoon. Dat laatste kunt u tegen betaling van een klein bedrag verkrijgen bij het gemeente huis waar dit kind werd aangegeven. U zult echter ook de kosten van het geding moeten betalen. Weet u soms hoe oud de eik is, die op de Fleringr Es te Tubbergen staat bij die kapel en hoe ze aan de naam Kroezeboom komen? Hoe is het te ver- Iclprtin dï5+, Viii pr zn ^opfi uitziet? Antwoord: De eigenaardig vertakte oude eikenbomen, die her en der in ons land krozebomen genoemd zijn, heb ben hun naam te danken aan de grillig gebogen takken, dus aan het krullen of oroesen. Dit is het zelfde Middel nederlandse woord waar ook het kroes- haar zijn benammg aan dankt. Bedoelde heUige eik staat er al zo'n 450 jaar. Men weet dat, omdat er vroeger oogst- feesten onder werden gevierd en er in de tijd van de reformatie gods dienstoefeningen zijn gehouden. Toen is daar de oorspronkelijke R.K. kapel verwoest. Tijdens de oorlog ontstond behoefte aan een nieuwe en die kwam gereed 'va 1944.Ruim vijf jaar geleden moest de boom worden gerestaureerd, maar de parochiekerk te Tubbergen, die dank zij een legaat van de grond bezitter jhr. E. van Bönninghausen bij diens dood in 1916 eigenaar werd van de „heilige boom" en een stuk (wortel) grond er omheen met een straal van tien meter, kon de kosten daarvoor niet opbrengen. Gelukkig hebben de school kinderen een geslaagde actie gehouden en geholpen de 8.800,voor vakkun dige boomchirurgie door de vermaar de Gebrs. Copijn uit Groenekan (U) bijeen te brengen. Niet alleen zijn de beschadigingen, wonden en holten be handeld, maar ook is de kruin op zijn plaats gebracht, dreigend uitéénscheu ren door het gewicht van de zware takken voorkomen en extra voedsel ingebracht bij de wortels. Zo worden tegenwoordig veel oude bomen hersteld, zodat ze nog tientallen jaren behou den blijven. Hoe kan ik koperen gewichten uit zo'n blokje van vroeger het beste schoon maken? Ik kan het met schuren niet voor elkaar krijgen. Antwoord: Schuren is verkeerd. Het beste kunt u koperen gewichten een nacht in petroleum zetten. Daarna, als ze goed droog zijn, een keer poetsen met koperpoetspommade. Dat poetsen zonodig na enkele dagen herhalen. Moeder heeft het vruchtgebruik van een huis, dat wij eigenlijk van vader erfden. Als moeder nu overlijdt, moe ten wij dan opnieuw successierechten, notariskosten enz. betalen? Antwoord: Neen, wanneer t.z.t. uw moeder mocht komen te overlijden, ver valt daardoor het vruchtgebruik op de eigendommen die u reeds van uw vader erfde, dus die u wettelijk al toebeho ren. U erft dus niet voor een tweede maal het zelfde deel uit de boedelde ling. U wordt echter wel erfgenaam ven hetgeen uw moeder dan bezit en als de waarde van ieders erfdeel onder het maximaal vrijgestelde bedrag (naar leeftijd) blijft, behoeft u geen succes sierechten te betalen. Daarboven wel, maar het percentage is voor eigen kin deren het laagst.Schakelt u dan een notaris in, dan moet u uiteraard diens kosten en moeiten vergoeden. U voor komt daarmee echter onderlinge moei lijkheden en/of verrekeningen achteraf. Ik wil een donzen dekbed kopen, maar er zijn erg uiteenlopende prij zen en aanduidingen. Wat is nu het echte dons dat ik nodig heb? Antwoord: Er zijn wel verschillen de benamingen toegestaan, maar dan moet er een voorgeschreven hoeveel heid dongveertjes van eidereend, resp. ganzen of zwanen in voorkomen. Het beste dons is dat van de eidereend. De aanduiding „zuiver dons" mag al leen worden gebruikt als de inhoud uit tenminste 98''/o dons bestaat en hoogstens Z'/o veertjes. „Dons" is ge oorloofd voor 65°/o dons en maximaal SS^/o veertjes. Het opschrift „halfdons" is voorgeschreven indien er maar hoog- DE VREZE DES HEEREN IS REIN Psalm 19 10a EXTRA RAADSEL; Mens in geweer Mensingeweer Een plaatsje in N.W. Groningen, even beneden Eenrum. PRIJSWINNAARS Aprilraadsels: De volgende deelnemers komen in aanmerking voor een prijs. Marga v. d. Doel, Nieuwe Tonge An ja Joppe, Dirksland Corine Vader, Nw. St. Joosland Wim Boshoven, Spijkenisse BRIEFWISSELING Jaap Joppe - Dirksland. Je dacht niets te vertellen te hebben Jaap, maar het is een heel lange brief geworden. Het was een hele drukte met de Jeugddag. Wat een kapitaal heeft het opgebracht zeg. Heb je de gouden medaille nog ge haald Jaap? Ik denk dat de poters er nu wel in zitten, of heeft de regen ook bij jullie het werk gestagneerd? Je rapport is uitstekend zeg, zo volhouden, dan komt het wel goed. Mijn dank voor je fijne brief! ]>larga v. d. Doel - Nieuwe Tonge. Jullie hebben het inderdaad goed ge troffen in de Paasvakantie, want het is al maar regen en nog eens regen. Oom Ko was' net ziek met die mooie dagen, dus die heeft het niet zo goed getroffen. Annelies heeft geboft zeg; je zal een nieuwe fiets krijgen. Als je goed je best doet, dan komt dat voor Marga ook wel, denk je ook niet? Je oplossingen waren alle goed Marga, en keurig geschreven! Ina Hoogesteger - 's Gravenpolder. Wat een leuke verjaardag heb je gehad Ina; fijn dat ook onze raadselmakkers je niet vergeten zijn. Je hebt al veel ka- do's gehad, maar ik lees dat het mooiste nog komen moet. Ook leuk dat je nu zomaar een korrespondentievriendin hebt gekregen en dat via ons raadsel hoekje. Zo zie je maar weer, je weet nooit wat er van komen kan. Allemaal de groeten hoor, ook aan de vriendin nen. Ben je al klaar met de schoon maak? Maar goed moeder helpen Ina! Ria van Oorschot - Den Bommel. Dat was een heel drukke maand met zoveel verjaardagen. Wat zijn je groot ouders al oud, en wat een voorrecht als je zo oud mag worden Ria. Heb je een gezellige verjaardag gehad? Ik hoop van wel. Ik kan me goed voorstellen dat je geen tijd meer over hebt voor de raadsels. De studie gaat teveel tijd vra gen, vandaar dat je er een punt achter zet. Er is overal een tijd van. Ik hoop dat het je in je verdere leven goed mag gaan. Ook het beste met de studie. Dat de Heere je in alles nabij mag zijn is mijn hartelijke wens en bede. Mijn har telijke dank voor de vele gezellige brie ven Ria! Bea van Oorschot - Den Bommel. Dat noem ik nog eens boffen, zomaar twee kanaries gevangen. Die hadden het be slist niet best gehad met die barre win ter. Heeft het bij jullie in Den Bommel ook zoveel geregend? Dan zal je vader nog niet veel gedaan hebben in het land. Gelukkig is het nu wat beter geworden en gaat het eindelijk wat drogen. Anco 2at dus al op de „tractor", kan hij het alvast leren zeg. Allemaal de groeten hoor! Lenie Lodder - Sommelsdijk. Mijn hartelijke dank voor je leuke foto Le nie? Je bent dus met de orgelles nu aan de psalmen toe? Je moet maar goed je best doen hoor. Over enkele weken hoopt je moeder dus naar Afrika te gaan; dat kan een fijne reis worden. Van deze plaats een goede reis toege wenst en ook weer een behouden thuis komst. Je zou zeker wel mee willen, zo'n reisje lijkt me wel enig, maar oom Ko blijft liefst maar een beetje bij huis. Een mooi rapport als alle cijfers zo zijn Lenie! Corrie Vroegindeweij - Ochten. Wat een schitterende cijfers heb je Corrie. "Bijna een negen gemiddeld. Heb je je moeder nog geholpen met de schoon maak? Je broertje is zeker ook al een flinke jongen geworden, kan je fijn met hem gaan wandelen Corrie. Vooral nu het zulk lekker weer is geworden. We zullen maar hopen dat het nu mooi weer blijft hé. Ben je nog wezen loge ren bij je vriendinnetje? Het gaat met jou verjaardag ook al opschieten heb ik gezien. Allemaal de groeten hoor! ALLEMAAL: Alle brieven zijn hiermee beantwoord, en we hopen de volgende week met de nieuwe zending te beginnen. Voor deze week waren er geen jarigen te vermel den. De prijswinnaars kunnen z.sp.m. hun prijs tegenioet zien. Allemaal de hartelijke groeten van jul lie OOM KO. Madelieven pas ontloken, zilv'ren schijn op groene stroken. Met zovelen staan ze daar, 't zijn de eersten van het jaar. Op de grond rozettenblaadjes, Stelen rank als dunne draadjes heffen hoofdjes, fier geheven, Stralend staan ze in het leven. Glanzend kijkend naar de zon naar het licht dat overwon nu de lente aan komt varen en de luchten op gaan klaren. Zó zou ieder moeten kijken, onbevangen laten blijken wat een vreugde het kan geven in Gods liefdelicht te leven. Lanerta uit 15% dons in te vinden is en de rest van de vulling uit veertjes enz. bestaat. Gebruik overtrekken als u een don zen dekbed op uw bed legt, want het dons k\mt u onmogeUjk wassen en zo'n overtrek kunt u vervangen door een schoon. Ik heb een vriendin in huis en wü een levensverzekering afsluiten, zodat zij verzorgd achterblijft als ik kom te overlijden. Maar hoe staat het met de belasting en de successierechten? Wij hebben een gezamenlijke huishoudpot. Antwoord: ELkaars leven verzekeren is uitsluitend aan te bevelen voor ge huwden, want een echtgenote kan tot 250.000,erven zonder successierech ten verschuldigd te zijn. Maar een vrien din is geen familielid voor de fiscus en moet in dgl. gevallen het volle pond betalen. Dan blijft er maar héél wei nig van het gegeven bedrag over. Daar om is het verstandiger als zij zelf die levensverzekering afsluit en ook de pre mie betaalt. In de praktijk verandert er niets, want dit geld komt toch uit de gezamenlijke huishoudpot. Hoe komt het dat verdwaalde men sen in een cirkel gaan lopen? En lopen zij dan linksom of rechtsom? Antwoord: Wij stellen voorop, dat het vrijwel onmogelijk is, de mens in een situatie te plaatsen waarbij ab soluut geen oriëntatie mogelijk is. Is het donker, dan kan men het licht af wachten. Is het bewolkt weer, dan tonen de mossen op de boomstammen ons toch waar het zuiden ligt, en zo zijn er meer hulpmiddeltjes. Dat neemt niet weg, dat een in paniek geraakte mens de neiging heeft om in cirkels of spiralen te gaan lopen. Hij moet namelijk geregeld een nieuwe richting kiezen en omdat we onbewust aan nemen, dat een bepaalde hoek de beste is kiest de verdwaalde die hoek tel kens opnieuw. Het is beslist niet waar, dat linkshandigen steeds linksom gaan en rechtshandigen rechtsom, of anders om. Op dit gebied is echter nog te wei nig onderzoek verricht om iets met zekerheid te mogen concluderen, want proefnemingen in een donkere ruimte vallen anders uit dan echt verdwalen in de natuur. Als ik op een vliegveld door zo'n poortje tegen wapensmokkel moet, wor den mijn onontwikkelde films dan niet bedorven? Antwoord: Neen, in zo'n poortje wordt een magnetisch veld opgewekt, dat uit sluitend beïnvloed wordt door ijzer. Dat metaal doet de meetinstrumenten uitslaan. Een magnetisch veld laat géén sporen na op fotopapier, films, enz. In bagage-afdelingen kunnen in som mige landen röntgenstralen worden ge bruikt, daarom moet u foto- en film apparatuur bij uw persoonlijke bagage houden. SINT MAARTENSDIJK Behendigheidswedstrijd tractoren De afdeling Tholen en St. Philipsland van de Plattelands Jongerengemeen- schap Zuid houdt zaterdag behendig- heidswedstrijden op tartoren op een ter rein van De Pluimpot. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. STELLENDAM - Willem de Ja- gerstr. Halfvrijstaande woning met voor- en achtertuin, garage,, cv, 220 m2 grondopp. Ind. gang, woonkamer, keiaken. Verd. 3 si. kamers douche 2e verd. open zol der. Aanvaarding in overleg. Vrpr. f 172.500.— k.k. IVIELISSANT - Nollendyk Leuk huis met 314 m2 grond, te gebruiken voor permanente of 2e woning. Ind: kamer, woonkeuken, 2 slaapkamers, hobbykamer, bad kamer. Aanvaarding direct. Vrpr. f 85.000.— k.k. DIRKSLAND Stationsweg Groot riant herenhuis met ach tertuin, kennel en koetshuis/ga rage, mooi gelegen in het centrum van het dorp. Ind.: gang, woonka mer en suite, kantoor, keuken, bijkeuken, douche en hobbykamer Ie verd.: 5 slaapkamers, badka mer met ligbad, bidet en 2e toilet. 2e verd.: droogzolder. Aanvaar ding direkt. Vr.pr. 287.500.— k.k. DIRKSLAND - Staakweg Fraaie, vrij gelegen villa (voor malige burgemeesterswoning), met grote voor- en achtertuin (1600 m2), grote garage en cv. Ind. rui me living met open haard, kan toor, keuken, 5 slaapkamers (één met balkon), badkamer. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 395.000,— k.k. ZUID-WEST NEDERLAND Uitstekend renderende dameskap- salon, met verkoop parfumerieën enz., bijbehorende woning, gara ges en tuin. Inlichtingen aan ons kantoor. GOEREE OVERFLAKKEE Zeer goed renderend groot win kelbedrijf met magazijn en wo ning, uitstekend gelegen in snel uitbreidend dorp. Inlichtingen aan ons kantoor. DEN BOMMEL - 2de Dwarsstraat Vrijstaand woonhuis met tuin, berging, CV Ind.: ka mer, eetkamer, keuken, gang. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer. Direct te aanvaarden. Vr.pr. f 98.000.— k.k. RENESSE - Loane Zeer gunstig gelegen moderne grote semi-bungalow, in zeer goede staat, met garage, CV. en 1600 m2 grond. Ind.: hal, grote woonkamer, keu ken, douche, grote slaapkamers, badkamer, veel extra's. Aanvaarding spoedig. Vr.pr. 380.000.— k.k. OUDE TONGE - Wilhelminastr. Pracht woning met grote achter tuin, garage, cv. Ind: woonkamer, keuken, bijkeuken, 2e woonkamer (geschikt voor dubbele bewoning). Verd. 4 slaapkamers, doucheruim te. Aanvaarding in overleg. Vr.pr. f 180.000.— k.k. OUDE TONGE Molenweg Half vrijstaande woning met voor- en achtertuin en een schuur tje. Grondoppervlakte 474 m2. In deling: gang, trap, kamer, eetka mer/keuken, gang, toilet. Ie verd. 2 slaapkamers en een open ruim te. Aanvaarding over enkele we ken. Vr.pr. 102.500.— k.k. MIDDELHARNIS Rembrandtlaan Fraaie hoekwoning met garage, voor- en achtertuin, cv., dubbele beglazing. Ind. gang, grote 1-vor- m.kamer, open trap, open keuken, Verd. 3 slaapkamers en badka mer. 2e verd. 2 slaapkamers Vr.pr. 210.000.— k.k. SOMMELSDIJK - Oostdijk Woonhuis in centrum met cv. Ind.: woonkamer, eetkamer, keu ken, bijkeuken, doucheruimte, grote kelder. Verd,: 3 slaapkamers en bergvliering. Aanvaarding in overleg. Vr. pr. 106.000,— k.k. BRUINISSE - Noordstraat Half vrijstaande woning met voor- en achtertuin. Ind. grote woon kamer, open keuken, gang. Verd. 2 slaapkamers, aparte douche ruimte en vUering. Aanv. 1 okt. '79 Vr. pr. 95.000,— k.k. BRUINISSE - dokter de Kockstr. zeer gunstig gelegen woonhuis, type 2-1 kap, cv., garage, voor- en achtertuin. Ind.: gang, royale woonkamer met open keuken. Ie verdieping: 2 slaapkamers en een badkamer. Een woon- en slaap kamer op de 2e verd. Aanvaar ding 1 jan. 1979. Vr. pr. 187.500,— k.k. OUDDORP - Bungalowpark „De Klepperstee" Fraaie zomerwoning (grond op erfpacht) met bergkoof en berg ruimte, grondopp. 280 m^. Ind.: gang, toilet, douche, w.c, kamer met open keuken, 2 slaapkamers. Aanvaarding direct. Vr.pr. f 125.000.— k.k. SCHARENDIJKE Bungalowpark „Het Baken", zomerbungalow „De Kreukel", Ind. gang, woonkamer, open keu ken, 2 slaapkamers, op verd. ex tra slaapruimte. Eigen grond 373 m2. Aanv. direct. Vr.pr. 110.000.— k.k. Eengezinswoningen Vrijstaande woningen Bungalows, Villa'a BoerderQen me* bQbeh. land Frultbedröven Bedrtjfrutmtea Zakenpanden Bouwterrehicin Landbouwgrond Beleggingsgrond Zomerhuizen Reor«atleproJekt«B

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6