jeygHlioekj^e PEUOEOT AUTOMONTEUR RUMPTSTAD B.V. J PUMPnraD te Hellevoetsiuis UITSLAANDE MUUR MAG IK WAARSCHUWEN? Uw huis verkopen? TAMBOER UITSLAANDE KATJES GEISER MET KALK KRUIDEN DROGEN KRUIDEN EN BORREL ISOLATIE EN VENTILATIE LUCHTVERVERSING Uw huis verlcopen? TAMBOER van oom Li 10 Zwe in i n st u If zwe m ba d „De Eendracht" Schaakvereniging „De Zwarte Pion'' GEDICHT VAN Ds. LEDEBOER In onze Peugeot werkplaats is plaats voor een ERVAREN, ALLROUND Aan de juiste, vakbekwame kriaoht bieden wij: een goede beloning een prettige werkkring - 21 vakantiedagen reiis- en kledinggeld-vergoeding uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden Geïnteresseerd Maak dan nu een afspraak voor een gesprek op ons bedrijf. POSTBUS 1 - 3243 ZG STAD AAN'T HARINGVLIET Tel. 01871 -1303 toestel 18 TE KOOP AANGEBODEN WOONHUIZEN TE KOOP GEVRAAGD landbouwbedrijven losse percelen bouwland vrij op gebruik of belegging, woonhuizen en zomerbungalows Bemiddeling by aan- en verkoop van WIJ GEVEN U KOSTELOOS ADVIES TAXATIES EN BEHEER IVIIJS ONROEREND GOED POSTBUS 27 - DIRKSLAND TEL. 01877 - 1309 Bladz. 2 ILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 april 1979. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. TJw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. SLEUTELPROBLEMEN Wij vergeten nog wel eens de huis sleutel mee te nemen. Dan moet er ie mand door een bovenraam klimmen of een ruit inslaan om binnen te komen. Wat raadt u ons aan? Antwoord: Er zijn verschillende mo gelijkheden. U kunt een reservesleu tel laten maken en die bij bevriende buren achter de deur hangen, of - zo als sommige autobeziters al doen met een extra autosleuteltje - het ..achter een wieldop van de auto plaken. U kunt ook méér sleutels laten maken, zodat u er eentje in elk handtasje en uw boodschappentas hebt, of zo'n sleu tel altijd in uw portemonnees vindt. (Wel erin terugsteken na gebruik!) Ten slotte is er de sleutel, die u met een koordje aan een altijd meegedragen attribuut vastmaakt. Een sleutel bij de buren geniet bij velen de voorkeur, omdat zij dan die buren ook kunnen op bellen als ze na vertrek tot de ont dekking komen dat ze het gas verga ten uit tedraaien of iets dergelijks En die burenhulp kan wederzijds zijn. KNOESTEN Ik ga een- deur met knoesten over schilderen. Hoe voorkom ik nu, dat ze straks door de verf heen zichtbaar blij ven? Antwoord: Door ze tevoren grondig te bedekken met schellak. OP DE FLES Hoe komen ze aan dat gekke gezeg de: die zaak is op de fles? Antwoord: Zowel hetNederlands Woordenboek als spreekwoorden-boek- schrijver K. ter Laan legen verband met het wijnvat, dat leeg is, omdat de inhoud „op flessen afgetapt" is. Er zijn natuurlijk enige eeuwen overheen gegaan, voordat zo'n zegswijze uit het wijnkopersgilde gemeengoed werd en op allerlei andere zaken toepasselijk werd. TECHNICI Is er ook een vereniging van technici (elektro enz.) Antwoord: Ja, MIKRON, Kruisstraat 74, Eindhoven (040 - 432503). In een muur van onze doucheruimte zit het weer. Hij slaat zwart uit, hoewel wij hem met witte latex hebben behan deld. Het betreft hier een spouwmuur aan de voorkant van het huis. Antwoord. U schrijft over zwarte schim mel, maar wij kennen geen schimmel soort die op zuivere steen leeft. Er is toch geen organisch materiaal in de spouw aangebracht voor betere isolatie? En is wat U voor zwarte schimmel aan ziet, niet een oude verflaag die nu on der afbladderende latex vandaan en tevoorschijn komt? Het beste lijkt ons de muur geheel af te bikken en te laten betegelen. Dit staat netjes en is afdoende. Ook kunt u ge kleurde specie of betonemaille toepas sen op de afgebikte muur. U kunt hem naar keuze glad of minder glad afwer ken. Op een muur die telkens erg nat wordt, houdt latex echter maar zelden. Ben ik strafbaar als ik tegenliggers d. m.v. lichtseinen of handbewegingen waarschuw, dat aan hun wegzijde snel heidscontrole plaats heeft? Antwoord. Met uw hand mag u wel waarschuwen, maar niet met geluids- of lichtsignalen! Een geluidssignaal mag u immers alleen gebruiken in geval van nood, n.l. wanneer onmiddellijk gevaar dreigt, bijv. een kind dat op de rijweg speelt of onverwachts oversteekt enz. Lichtsignalen mag u alleen geven als u gaat inhalen en voorts ook weer in geval van gevaar. Seintjes dat er ver derop gemeten wordt zijn dus uit den boze. En als u héél eerlijk bent: is het u er echt om te doen dat de verkeers regels worden nageleefd? Dan vermaant u zeker uw medeweggebruikers zeker óók als u ze als voetganger op straat tegen komt of ergens ontmoet? Of wilt u hun alleen de boete besparen en de politie een loer draaien? Wat is daarop uw antwoord? Laatst zette ik een bos wilgenkatjes in eèn vaas w^ater. De twijgen waren rood bruin, maar na een paar dagen sloegen ze wit uit. Na een week vielen de kat-, jes af. Wat is er nu verkeerd gedaan of gegaan? Antwogrd. De fout was, dat de katjes al te ver uitgelopen waren. Neemt u volgend jaar maar eens de proef met wilgentwijgen die u in december of ja nuari snijdt. U zult ze dan prachtig uit zien komen en wel zes weken goed zien blijven. Overigens is die witte uitslag een schimmel en dat wijst op wat voch tige lucht. Voor bloemen en planten is dat goed, maar op wilgentwijgen komt die schimmel alleen maar als ze niets meer doen. Zolang ze de katjes kunnen laten groeien ziet men dat niet zo gauw. In een vlugschrift van het energiebe drijf lees ik, datgeisers wel eens ont daan moeten worden van kalkaanslag in de leidingen i.v.m. levensduur. Hoe doet men dat dan? Antwoord. Kalkaanslag in leidingen ver wijdert men met zuren, die oplosbare kalkzouten vormen. Het gaat er echter om, zulke zwakke zuren te gebruiken, dat het metaal van de leidingen niet wordt aangetast. Men kan daarom het beste 3-4"/o oplossingen van citroenzuur gebruiken. Soms neemt ook wél fosfor- zuur. Maar tracht niet de geiser te de monteren en weer aan te brengen want dat is werk voor de gasfitter-vakman. De aanslag zet zich altijd af, maar voor al bij temperatuurschommelingen. Bij verhitting meer dan bij afkoeling. Mijn plan is in de a.s. zomer kruiden te verzamelen en wel blad van de smalbla- dige weegbree. Die wil ik ook 's winters gebruiken en wel als medicijn. Moet ik ze dan drogen? Verliezen ze dan niet hun geneeskracht? Antwoord. Er zijn inderdaad kruiden, die hun kracht verliezen als men ze droogt. Daar maakt men dan ook aftrek sels van in alcohol, want die bederft niet. Ook kan men ze destilleren, waar bij het opgevangen destilaat geconser veerd wordt met smker of alcohol. Bij de smalbladige weegbree kunt u vol staan met drogen in de zon, daarna fijn wrijven en in een goed gesloten glazen pot of metalen bus bewaren. Een kennis vertelde mij onlangs, dat je geen borrel mag drinken als je krui den gebruikt. Nu gebruiken wij ze beide maar is het wel waar wat hij zegt? Anawoord. Slechts gedeeltelijk. De me ning, dat alle kruiden niet combineren met alcohol is ontstaan doordat zoveel chemotherapeutica van de dokter ab soluut niet samengaan met alcohol. Dat is bijv. bekend van librium en valium. Neemt men ze toch allebei in of te kort na elkaar, dan kan hartstilstand optre den. Naderhand kwamen wel valium- vormen waarvan men zei, dat ze wèl combineerden, bijv. stesolid maar dat viel toch tegen. Een pauze van zes uur is wel gewenst. Bij de kruiden ligt dat allemaal anders. Veel kruiden of de des tillaten daaruit worden zelfs met alco hol geconserveerd. Toch zouden we bijv. valeriaan niet combineren. En dan is er nog de omstandigheid, dat men vaak kruiden gebruikt tegen kwalen die door alcoholgebruik verergeren, zoals vele maag- en darmklachten, hartbezwaren enz. Wie kruiden gebruikt tegen een kaal hoofd, likdoorns of puistjes zal dus zijn borreltje niet hoeven laten staan, maar bij vele inwendige ziekten kan alcohol de werking van de kruiden vertragen of zelfs te niet doen. U moet het dan geval voor geval bekijken. Van alle kanten wordt ons aangeraden onze huizen terdege te isoleren om warmteverlies te voorkómen. Maar hoe ver kun je daarmee doorgaan? De lucht moet toch ook ververst worden? Wij hebben naast de cv. nog een gaskachel met schoorsteen. Zuigt die wel lucht als er geen aanvoer is? Antwoord. Ja, die zuigt wel degelijk verse lucht aan en wel via de deuren, die nooit luchtdicht afsluiten. Maar i.h. a. hebt u wel degelijk gelijk: Je kunt zó ver gaan met isolatie dat je a.h.w. in een gesloten blikken bus zit. Dan gaat inderdaad geen molecuultje warme lucht meer naar buiten, maar dan wor den wij zelf wèl gauw naar buiten ge dragen. Het zal dan ook niet lang meer duren of de eerste klachten over al te goed geïsoleerde huizen komen naar vo ren. Echter kan men dan lucht verver sen via een klapbaar raam. Dat is beter dan warmteverlies via ramen en muren als men dat verlies helemaal niet in de hand heeft. Wij hebben een afzuigkap in de keuken, een luchtkanaal in de w.c. en ook een in de doucheruimte. Als het waait gaat daar heel wat warme lucht door naar buiten. Kun je dat alles echter onge straft afsluiten? Antwoord. Dat hangt af van de vraag of uw huis terdege geïsoleerd is of niet. Hebt u bijv. dubbele ramen en opge vulde spouwen, dan kan in de kamers beneden wel degelijk gebrek aan zuur stof ontstaan. Wij zouden in zo'n geval niet alles afsluiten en zeker niet in een kamer waarin vuur is. Toch zult u in zo'n kamer zonder enige luchtverver sing niet direct flauwvallen. Er zal eerst een bedompte lucht gaan heersen die moe en slaperig maakt of die hoofdpijn veroorzaakt. Ma^r u hebt gelijk als u stelt, dat er eigenlijk een zuurstofmeter moest zijn die net zo afleesbaar is als een thermometer zodat iedereen kan zien of de zaak gezond is of niet. He laas is zoiets verre van eenvoudig. APRILRAADSEL 4 HALLO JONGELUI, daar zijn we al weer. En hebben jullie aprilraadsel 2 al klaar, of zijn jullie er nog steeds mee bezig? Daar komen jul lie natuurlijk niet uit, ik ook niet hoor. Het was toch geen aprilgrap, maar er was een verkeerd cliché gebruikt. We zullen dit raadsel nu nog eens plaatsen, want misschien zijn er wel die de krant niet meer hebben. De vragen hebben jullie toch al, dus is het alleen een kwestie van invullen. APRILRAADSEL 2 1. leeuwenkuil 12. beren 2. herders 13. dorre doods- 3. druiventros beenderen 4. scharlaken 14. schorpioenen koord 15. linzenmoes 5. moorman 16. vijgenboom 6. vrouw van Loth 17. krijgsbende 7. waarzegster 18. vossen 8. harp 19. gerstenoogst 9. linkshandige 20. Diana 10. Ossenstok 21. joden 11. zonnewijzer 22. jager 1. letter 2. Opperwezen, Almachtige 3. rust, geen oorlog 4. schoeisel 5. Joodse Raad 6. dat is het vandaag (was dus 13 april) 7. bijnaam van de Heere Jezus (kruisopschrift) 8. aanhanger van een bepaald geloof 9. het waren niet DEZE alleen die de Heere Jezus kruisten! 10. dit kreeg de Heere Jezus met edik gemengd 11. als 1 De middelste letters van boven naar beneden gelezen geven hetzelfde als het antwoord van vraag 5. Dit is weer iets anders als we ge wend zijn. We gaan dat met enige voor beelden proberen duidelijk te maken. Waar denk je aan als er gevraagd wordt: „braambos"? Natuurlijk aan Mozes. Bij „walvis"? Dan denk je aan de profeet Jona. Zo moeten jullie eens pro beren met de genoemde woorden te doen. Het kan wel eens even piekeren worden, maar daar puzzel je voor. De beginletters van de gevonden namen vormen een tekstgedeelte uit één- van de psalmen. P.S. Als je eerst de gemakkelijkste neemt, dan zie je al gauw wat voor zin het zal worden, en dan heb je zo ook de andere namen. BRIEFWISSELING Anja Joppe - Dirksland. Dat is erg jammer Anja dat je je rapportcijfers niet hebt overgeschreven, dan had oom Ko precies kunnen zien hoe de zaken stonden op school. Maar ik merk wel, dat je niet één onvoldoende had, dat is al heel mooi, Anja! Die tien, dat wist je nog wel hé, voor je psalmvers. Dat is keurig hoor. Heb je nog lekker uitge slapen in de Paasvakantie? Het is toch maar mooi Paasvakantieweer geweest Anja! Heb je nog knikkers gewonnen? José Koppenaal - Ooltgensplaat. Jij schijnt een hele baas te zijn in knikke ren José. Oom Ko kon dat vroeger niet zo goed hoor. Wat heb je er al een bei'g gewonnen. Straks wil niemand meer met je knikkeren, want als je al je knik kers ziet verdwijnen, dat is niet zo leuk hé. Dat was een leuke avond voor jullie zeg. Kan je goed blokfluiten José. Dat is wel mooi hé met een hele klub. Je vond enkele raadsels wel erg moeilijk denk ik, want het tweede raadsel was niet af. Of had je het te druk met de knikkers? Klazina Joppe - Dirksland. Dat was maar een kort briefje Klazien, maar je hebt keurig geschreven. En weer een punt vooruit gegaan, dat moet je heb ben hé. Al is het maar één punt, het is weer winst. Een punt terug is niet zo mooi. Je hebt het wel druk met zwem men, gym en dan nog een spelmiddag gehad. Maar het is beter druk dan dat je jezelf verveelt. Toch nog mooi weertje geweest in de Paasvakantie hé. Jullie boffen nog al eens. Je vader zal wel een andere drukte gehad hebben denk ik. Allen de groeten hoor! Berend de Boer - Drachten. Zo zo, Berend, jij loopt dus al met een zwem diploma in je zak. Dat vind ik een hele prestatie hoor. Nu naar B, en zo ga je maar verder. Je was er nog best mee ook; je zal een diploma halen en dan nog kadootjes. Die Jako van jullie is een echte smulpaap geloof ik, daar kan wel wat uit groeien zeg. Reuze dat je zo goed rekenen kan Berend, en nu ook vol hou den, want straks moet je ook weer ho ger op. Ben je nog op Flakkee geweest in de Paasvakantie? Hoor ik nog wel hé? Anne v. d. Welle - Sommelsdijk. Nu gaat het weer een beetje beter met oom Ko, maar oom Ko is weer eens ziek ge weest. Die brief van je hé, Anne, dat was net een voorjaarstuintje. Bloemen in allerhande kleuren, zo mooi is het in mijn tuintje nog niet hoor. Je rapport cijfers hebben er ook zin in, zeg, ze staan gewoon te dansen. Maar het is keurig hoor, maar dat rekenen, daar moet nog een beetje „gas" bij gegeven worden Anne! Doe dat nou nog even. Niet vergeten hoor. Een prachtbrief heb je geschreven, mijn hartelijke dank er voor. Allen de groeten hoor! Ingrid Tuinenburg - Middelhamis. Ook al zo'n mooi rapport, gemiddeld ruim een acht. Volhouden zo, Ingrid. Een tien voor het psalm vers je is heel keurig, en een acht voor vlijt is ook heel mooi. Voor het vak „gedrag" heb je ook een mooi cijfer, maar ik vond dat vroeger een heel moeilijk vak, In grid! Je had dus zin in de Paasvakan tie, kan ik me voorstellen, ik ook. Maar ik kreeg geen vakantie, sneu hé! Dat kan leuk worden met de hele klas er op uit. Paardrijden en/of op een tandem. Daar is wel een groot verschil in hé. Ik zou de tandem maar nemen, wat doe jij? Marjoleen de Visser - Middelhamis. Die nieuwe fiets heb ue ook net op tijd gekregen Marjoleen; kon je net in de Paasvakantie „inrijden". Het was er nog heel mooi weer voor ook. Jammer dat er niet zoveel rustige fietspaadjes meer zijn. Gefeliciteerd hoor met je „rijpaard", en dat je er maar veel ple zier van hebben mag. Je rapport ziet er ook keurig uit, dat kan haast niet beter. Nu ook volhouden hé. Ben je in de Paasvakantie nog naar de familie ge weest? Maar dat was een beetje te ver voor op de fiets. Allemaal de groeten hoor! JARIGEN: 24 april is jarig geweest Ria van Oor schot, Den Bommel. Ria heeft natuurlijk gedacht dat oom Ko het vergeten was, maar dat is echt niet zo. Maar oom Ko is ziek geweest en kon zodoende zijn lijstje niet nazien. Maar ondanks dat nog van harte gefeliciteerd, en ik hoop dat je een goede verjaardag gehad hebt Ria. Ook hoop ik dat onze raadselmak kers je niet zullen vergeten al is het dan achteraf. Een leuke kaart is zo ge schreven. Ook de ouders van Ria nog van harte gefeliciteerd met hun dochter. ALLEMAAL de hartelijke groeten van jullie oom Ko, en tot D.V. volgende week, dan hopen we weer verder te gaan met het beantwoorden van de brieven. OOM KO. Op Koninginnedag hopen wij een zweminstuif te organiseren, voor jong en oud en elk wat wils in zwembad „De Eendracht" te Hellevoetsiuis. Deze vangt aan om 14.00 uur en ein digt om 16.00 uur. Het eerste uur wordt een zwemcircuit uitgezet met allerlei leuke opdrachten en in het tweede uur worden verschillende spelen gedaan, waar een ieder vrijblijvend aan mee kan doen. Dus komt allen naar het zwembad en doe mee aan hetgeen u of jij leuk vindt. Aan het eind van de mid dag krijgt een ieder een leuke herinne ring aan dit zwemfestijn. Ria van Vliet - Rotterdam Wim Struyk - Stellendam. 23 april 1979 J. Boeter M. v. d. Waal 0—1 M. Verolme E. Verbeek 1O W. Peeman G. de Jager O1 A. Stolk J. Sparreboom O1 J. Noordijk J. Smallegange O1 C. Littel A. van Maurik O1 A. Visser C. Bakelaar O1 J. Minnaar P. Lesuis 1O A. Roon H. K. Smit 1—0 J. Kruik C. v. d. Groef 1—0 J. Troost J. Minnaar O1 N. van Bracht P. Lesuis O1 J. Albrechts W. Tieleman O1 Onlangs stond in de Banier-kalender een levensschets van ds. Ledeboer. Daar in wordt gezegd, dat L. een zeer vrome moeder had. Hij zou zelfs een gedicht op haar hebben gemaakt. Kunt u mij daaraan helpen? Antwoord. Ds. Ledeboer heeft vrij veel gedichten gemaakt. Hij sprak ze uit bij allerlei gelegenheden. Vele vindt u, van aantekeningen voorzien in „Ds Lede boer, zijn leven en kerkstrijd" door Jan van Brakel, onlangs uitgegeven door Den Hertogs Uitgeverij te Utrecht en al daar, alsmede in de boekhandel ver krijgbaar. Wij denken dat u het ge dicht bedoelt dat Ds Ledeboer uitsprak bij de begrafenis van zijn moeder. Dat luidt aldus: Zo rust het stof'lijk deel in d'aard En 't stof wordt weer tot stof vergaard Het einde van ons leven. Het is den mensen eens gezet Te sterven, d'aard is 't laatste bed Dat ons hier wordt gegeven. Ook onze Moeder ligt in 't graf. Ook zij lei hier haar leven af En wilde 't ook wel geven. Van jaren goed en ere zat Heeft zij Gods zegen hier gehad En, hoop ik, nu het leven. Haar hoop was niet op eigen doen Maar op des Heeren Jezus' zoen. Bij kennis van ellende! Zij diende God al in haar jeugd En zocht in Zijnen dienst haar vreugd. Dit deed zij tot aan 't ende. Zij was een Moeder naar den aard. De liefde harer kind'ren waard, Hun leed droeg zij in 't harte. Beminnensw^aardig in haar doen. Zocht zij ter hulpe zich te spoen En deelde in vreugd' en smarten. Zó zal ons aller lot eens zijn, Hoe schoon de bloei, hoe schoon het schijn'. Eens keren wij tot d' aarde. Haar geest, geloof ik, juicht bij God, Dewijl de Heer' haar deel en lot Was daar zij hier op staarde Het ritme van dit gedicht is geheel ge lijk aan het bekende „Halleluja, lof zij het Lam". DIRKSLAND - Staakweg Fraaie, vrij gelegen villa (voor malige burgemeesterswoning), met grote voor- en achtertuin (1600 m^), grote garage en cv. Ind. rui me living met open haard, kan toor, keuken, 5 slaapkamers (één met balkon), badkamer. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 395.000,— k.k. DIRKSLAND Stationsweg Groot riant herenhuis met ach tertuin, kennel en koetshuis/ga rage, mooi gelegen in het centrum van het dorp. Ind.: gang, woonka mer en suite, kantoor, keuken, bijkeuken, douche en hobbykamer Ie verd.: 5 slaapkamers, badka mer met ligbad, bidet en 2e toilet. 2e verd.: droogzolder. Aanvaar ding direkt. Vr.pr. 287.500.— k.k. SOMMELSDIJK - Oostdijk Woonhuis in centrum met cv. Ind.: woonkamer, eetkamer, keu ken, bijkeuken, doucheruimte, grote kelder. Verd.: 3 slaapkamers en bergvliering. Aanvaarding in overleg. Vr. pr. 106.000,k.k. MIDDELHARNIS Rembrandtlaan Fraaie hoekwoning met garage, voor- en achtertuin, cv., dubbele beglazing. Ind. gang, grote 1-vor- m.kamer, open trap, open keuken, Verd. 3 slaapkamers en badka mer. 2e verd. 2 slaapkamers Vr.pr. 210.000.— k.k. MIDDELHARNIS Rembrandtlaan Zeer mooie woning met voor- en achtertuin en cv. Ind. gang, grote L-vorm. kamer, open trap, open keuken. Verd. 3 slaapkamers en badkamer, 2e verd. 2 slaapka mers. Vr.pr. 182.500.— k.k. OUDDORP - Bungalowpark „De Klepperstee" Fraaie zomerwoning (grond op erfpacht) met bergkoof en berg ruimte, grondopp. 280 m^. Ind.: gang, toilet, douche, w.c, kamer met open keuken, 2 slaapkamers. Aanvaarding direct. Vr. pr. 132.500,— k.k. OUDE TONGE Molenweg Half vrijstaande woning met voor- en achtertuin en een schuur tje. Grondoppervlakte 474 m2. In deling: gang, trap, kamer, eetka mer/keuken, gang, toilet, ie verd. 2 slaapkamers en een open ruim te. Aanvaarding over enkele we ken. Vr.pr. 102.500.— k.k. BRUINISSE - Noordstraat Half vrijstaande woning met voor- en achtertuin. Ind. grote woon kamer, open keuken, gang. Verd. 2 slaapkamers, aparte douche ruimte en vliering. Aanv. 1 okt. '79 Vr. pr. 95.000,- k.k. OUDE TONGE - Mariniersweg Zeer mooie half vrij staande wo ning met cv., garage en tuin. Ind. hal, woonkamer, open keuken. Verd. 3 slaapkamers, badkamer, 2e verd. slaapkamer en zolder. Vr.pr. 185.000.— k.k. BRUINISSE - dokt«r de Kockstr. zeer gunstig gelegen woonhuis, type 2-1 kap, cv., garage, voor- en achtertuin. Ind.: gang, royale woonkamer met open keuken. Ie verdieping: 2 slaapkamers en een badkamer. Een woon- en slaap kamer op de 2e verd. Aanvaar ding 1 jan. 1979. Vr. pr. 187.500,— k.k. RENESSE - Loane Zeer gunstig gelegen moderne grote semi-bungalow, in zeer goede staat, met garage, CV. en 1600 m2 grond. Ind.: hal, grote woonkamer, keu ken, douche, grote slaapkamers, badkamer, veel extra's. Aanvaarding spoedig. Vr.pr. 380.000.— k.k. SCHARENDIJKE Bungalowpark „Het Baken", zomerbungalow „De Kreukel", Ind. gang, woonkamer, open keu ken, 2 slaapkamers, op verd. ex tra slaapruimte. Eigen grond 373 m2. Aanv. direct. Vr.pr. 110.000.— k.k. GOEREE OVERFLAKKEE Zeer goed renderend groot win kelbedrijf met magazijn en wo ning, uitstekend gelegen in snel uitbreidend dorp. Inlichtingen aan ons kantoor. DEN BOMMEL - 2de Dwarsstraat Vrijstaand woonhuis met tuin, berging, CV Ind.: ka mer, eetkamer, keuken, gang. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 110.000,— k.k. ZUID-WEST NEDERLAND Uitstekend renderende dameskap- salon, met verkoop parfumerieën enz., bijbehorende woning, gara ges en tuin. Inlichtingen aan ons kantoor. Eengezinswoningen Fruitbedryven Landbouwgrond Vrystaande woningen Bedryfruimtes Beleggingsgrond Bungalows, Villa's Zakenpanden Zomerhuizen Boerder^en met bybeh. land Bouwterreinen Reoreatieprojekten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6