Koninklijke Boldoo zet koninklijke raditie voort AUTOBEDRIIF LIES VAN DER VELDE hittin^eeiitse PEUGEOT RUMPTSTAD B.V. nufmiTAD T.g.Vn 70ste verjaardag Koningin Julianas Verpleegkundige hulp aan Israël Is liard nodig op EO-FAIV3BL§Ei ZATERDAG IS CARINA 1600 DELUXE. Kijkt u maar, vergel ijktu maar. Voor deze prii's vindt u nergens anders een auto met zoveel ruimte, komfort en temperament. Keus. De Carina 1500 is er in 7 modellen, in twee- en vierdeurs uitvoeringen, als Automatic en als zeer luxueuze ,1/1 ^^Q^ 5-deurs Stationwagon. Er isal een Carina 1600 vanaf x*T»^JZf^f DEALER VOOR GEHEEL Tr^VOTA GOEREE EN OVERELAKPiEE 2jaargarailtiè DORPSWEG 28 - 34 SOMMELSDIJK TEL. 01870 - 4436 Nieuws yit Zeeland vmsraüez^serheid! S jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD iJZiOINO OPENINGSTBJDEN PEUGEOT WERKPLAATS Met ingaing van 1 mei 1979 zullen de volgende nieuwe openings tijden voor onae Peugeot werkplaats van kraoht zijn: GS.dO-1230 uur 13.00-16.4Suyr OUDE STAD la 3343 LA STAD AAN 'T HARINGVLIET Te!. 01871 - 1202 VERTREKTIJDEN ZENDINGSDAG der Geref. Gemeenten. uur uur uur uur uur uur uur uur uur uur Bladz. 2 ^JIILANDEN-NIEUWS^ Vrijdag 27 april 1979. KXvxcwatx&u^zoazsaut^Êmivvicjiigaitimtie'itcti.titi In de 190 jaar van haar bestaan heeft de Koniklijke Eau de Colognefabriek J. C. Boldoot een bijzondere band gekre gen met tal van Europese vorstenhuizen. In het historisch museum worden de herinneringen daaraan zorgvuldig be waard, zoals de indrulïwekkende certi ficaten, die Boldoot als hofleverancier zijn verleend door de vorstenhuizen van België, Portugal, Spanje en Italië. En van Nederland natuurlijk. Niet al leen is Boldoot hofleverancier; in 1964 werd ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan het predikaat koninklijk ver worven. Het bedrijf heeft de verbonden heid met het Nederlandse koningshuis altijd op bijzondere wijze tot uitdruk king gebracht: bij belangrijke gebeur tenissen van Oranje werd de verpak king aan de actualiteit aangepast. In Boldoot's museum zijn de voorbeel den daarvan te vinden. Zoals een flesje Eau de Cologne met daarop de beeltenis van Koningin Wilhelmina in het jaar 1923, toen het zilveren regeringsjubi leum van de vorstin werd gevierd. Of de fles met daarop de foto van prins Hen drik gemaakt ter gelegenheid van het huwelijk met Koningin Wilhelmina in het jaar 1902. In die tijd werden de eti ketten, het waren heuse fotografieën, nog met hand stuk voor stuk op de fles jes geplakt. Op een kristallen karaf staat een foto van Koningin Wilhelmina als zestien jarig meisje. Een fotoboek uit die tijd meldt,bij deze foto: „In februari 1896 verschenen de eerste foto's van H.M. de Koningin met opgestoken haar, een gro te gebeurtenis voor een jong meisje in die dagen". En uit een recenter verle den stamt de verpakking, die in 1948 werd uitgebracht ter ere van het gou den regeringsjubileum en de troonsaf stand van Koningin Wilhelmina. Het zijn stuk voor stuk objecten voor ver zamelaars geworden. Boldoot zet anno 1979 mede in rela tie tot haar 190-jarig bestaan de „ko ninklijke traditie" voort door ter gele genheid van de zeventigste verjaardag van Koningin Juliana een speciale ver pakking voor haar Eau de Cologne te presenteren. Zoals ook in het verleden is deze verpakking met een fotot van onze vorstin en het opschrift „Juliana 70 30 april 1979" in een beperkte op lage verkrijgbaar. Onder de slagzin „Israël helpen waar 't meest nodig is", loopt sedert 1977 de aktie van de Ned. Stichting „Verpleeg kundigen voor Israël", zulks in over leg met het ministerie van Gezondheid in Jeruzalem. Israël heeft een ernstig tekort aan ver pleegkundigen in ziekenhuizen, waar zowel joden als arabieren en chistenen worden verpleegd, maar ook gewonden uit Libanon. Het tekort aan verpleegkundigen is zo erg, dat de dokters vaak moeten beslis sen welke patiënt verpleegd moet wor den en welke het zonder hulp kan red den. Sommige ziekenhuizen zijn zo vol, dat een aantal patiënten op de gangen een plaats krijgen aangewezen. Behalve de gewone patiënten zijner ook ruim 30.000 oorlogsgewonden welke ver zorging behoeven. Onze informanten nemen aan, dat eerst over tien jaar, Israël in de eigen be hoefte, door opleidingen, kan voorzien. De Gezondheidsdienst in Israël heeft geen ander alternatief, dan verpleegkun digen uit het buitenland aan te trekken, ook vanuit Nederland. Dit kunnen zowel mannelijke als vrou welijke verpleegkundigen zijn. Naast algemeen gediplomeerden A en B is er behoefte aan gespecialiseerden voor Ok, nierdialyse, intensive care etc. De Ned. Stichting „Verpleegkundigen voor Israël" tracht dit doel re bereiken doo rhet werven en ondersteunen van verpleegkundigen die komend uit Ne derland, tijdelijk of blijvend in Israël als zodanig werkzaam willen zijn. Overeenkomstig de Stichtingsakte zorgt de Stichting in samenwerking met haar vertegenwoordiging in Haifa, voor de juiste plaatsing van gegadigden en deel neming in hun begeleiding en de nodige contacten met en tussen de verschillen de instanties in Israël. De Stichting heeft ook zorg voor de doorbetaling van de sociale verzekerin gen in Nederland, tegemoetkoming in de kosten van de reis, de eerste huisvesting in Israël indien niet direct een kamer beschikbaar is e een bijdrage in de kosten van het vereist volgen vann I- vrietlessen. Het in Israël gebruikelijke salaris is wel voldoende voor normaal levenson derhoud en de huur van een eenvoudige kamer, maar niet voor de overige kosten. Er zijn ook fondsen voorhanden ingeval van ernstige ziekte of van overlijden van een verpleegkundige in Israël en voor een aantal andere noodsituaties waarin hulp moet worden verleend. Twee zaken zijn van groot belang. 1. Verpleegkundigen kunnen zich schrif telijk aanmelden bij ons secretariaat: Mevr. Zr. Y. Bartela, Jonker Frans straat 185-IV, 3031 AT Rotterdam. Zij ontvangen dan de nodige inlichtingen om voor tenminste één jaar te kun nen gaan werken in één der Israë lische ziekenhuizen. 2. Voor al deze hulp is geld nodig. Het voor 1978 gevraagde bedrag van f 65.000 is er gekomen, dank zij de hulp van kerken (21.000.en van parti culieren, bedrijven, verenigingen en instellingen etc. (44.000. Voor het jaar 1979 is een bedrag nodig van f 98.000.De Stichting vertrouwt daarbij op veler steun. Het is echt hard nodig. Uw gift is ook aftrekbaar van uw belastingaangiften. Giften kunnen worden gestort op giro nummer 3885840 ten name van „Pen ningmeester Ned. Stichting Verpleeg kundigen voor Israël", Alb. Plesman- plein 92 te Gouda of op gironummer 36140 ten name van de Algemene Bank Nederland, postbus 12 te Gouda, onder vermelding van onze bankrekening 50. 70.14.111. Inlichtingen verstrekt terzake de pen ningmeester H. Meindert, tel. 01820- 18579. Alle giften worden uitsluitend aangewend voor dit doel. Geen der be stuursleden ontvangt een beloning of een vergoeding. Met bij voorbaat onze hartelijke dank zien wij met spanning uw reactie tege moet. Help ons mogelijk maken, dat de Stichting dit jaar tenminste 20 ver pleegkundigen kan uitzenden. Israël re kent daarbij op uw medewerking. Zaterdag 16 juni a.s. houdt de Evange lische Omroep in vier hallen van de Jaarbeurs te Utrecht zijn jaarlijkse landdag. Vorig jaar werd deze „EO-fa- miliedag" door circa 28.000 mensen be zocht, van wie zo'n 6.000 kinderen. Ook dit jaar wordt het weer een dag voor het hele gezin, een échte feestdag. Ditmaal staat de manifestatie in het teken van de woorden die Jezus sprak: „Ik ben de goede Herder" (Joh. 10 11). Na een korte inleiding door Henk Bin nendijk zullen twee sprekers dit thema nader uitwerken, namelijk 's morgens ds. W. Glashouwer, voorzitter van de E- vangelische Omroep, en 's middags ds. W. G. J. van der Sluys uit Amsterdam. Er is een grote variatie van muzikale bijdragen. In het kader van het Jaar van het Kind treedt o.a. het koor „de Lenteklokjes" op, bestaande uit 500 kinderen van drie gelijknamige koren uit Alphen aan de Rijn, Katwijk en Uit hoorn. Veredr werken mee de jeugd groep „Sursum Corda" uit Den Helder, een kinderkoor uit het Westduitse plaats je Soest en als soliste de 14-jarige sopraan Janneke Slagter. Ook tredt een groot mannenkoor op,, bestaande uit 4 koren die afkomstig zijn uit Heerde, Kampen en Urk, evenals „last but not least" het bekende Gaither-trio uit de Verenigde Staten. Daarnaast is er veel plaats ingeruimd voor samenzang. Het EO-kinderfeest, voor alle meegeko men kinderen van 4 tot en met 12 jaar, belooft weer onvergetelijk te worden. Gezien de verwachte grote opkomst zullen er gelijktijdig twee aparte pro gramma's worden verzorgd. Tussen diverse spelletjes en gesprekjes door is er in de ene hal een podiumpro gramma en in de andere hal een film programma, 's Middags wisselen de groe- maakt uw keus eenvoudig Prijzen incl. BTW af depot Spijkenisse. Wijzigingen in prijs en uitvoering voorbehouden THOLEN Welzijnscommissie. De gemeenteraad werd het maandagavond niet eens over het aantal niet-raadsleden, dat als ver tegenwoordigers van het verenigings leven en de burgerij in de Welzijnscom missie moet krijgen. Voorlopig kan wor den volstaan met 4 raadsleden en 4 niet- raadsleden. De fracties van C.D.A. en S.G.P. gingen hiermede akkoord, maar de V.V.D. en de P.v.d.A. voelden meer voor 6 niet-raadsleden. Bij het stemmen hierover was de uitslag 8 tegen 8, wet houder Koopman (S.G.P.) was wegens ziekte niet aanwezig. Bij de volgende vergadering wordt er opnieuw gestemd. De Welzijnscommissie krijgt als taak het dagelijks bestuur van Tholen te adviseren op het gebied van welzijnsvoorzieningen. Onderzoek in rechtszaak. Tegen de 31-jarige J. van A. uit Tholen was door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, waarvan 2 weken voorwaardehjk met een proeftijd van 2 jaar. Van A. wer dbeschuldigd van diefstal van 17 palingkubben en het onrechtmatig incasseren van andere in komsten. Volgens Van A. waren dat al lemaal leugens. De procureur-generaal was er van overtuigd, dat Van A. actief in de mosselhandel was met omzetbe- dragen van f 15.000.— tot f 20.000.—. Maar Van A. bleef volhouden dat het allemaal leugens ■waren. De officier van Justitie ging tegen het vonnis van de rechtbank in hoger be roep. Het gerechtshof in Den Haag heeft de zaak tegen Van A. verwezen naar de rechter-commissaris voor nader onder zoek. Jubileum Tryfosa. De vrouwenveeni- ging Tryfosa van de Geref. Kerk vierde maandag haar 30-jarig bestaan. De feestavond werd gehouden in het ver- enigingsgebouvi7 „Het Visnet", waarbij vele leden van verschillende zusterver enigingen van Tholen en omgeving aan wezig waren. De avond werd geopend met het geza menlijk zingen van ps. 100 1, 2, en 4, en gebed en welkomstwoord door de pen, zodat ieder kind dus het gehele pro gramma meemaakt. Terwille van een goede gang van zaken worden de naar schatting 6 a 7.000 kinderen door circa 500 vrijwillig(st)ers begeleid. De Familiedag wordt zaterdag 16 juni gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht. Voor wie met de auto komt (één advies: ga op tijd van huis, dat voorkomt ver- keersstagnatie in Utrecht) zijn er grote parkeerterreinen in de omgeving van het Jaarbeursterrein. Treinreizigers kunnen rekenen op een korting van 20''/o die de Nederlandse Spoorwegen aan Familiedag-bezoekers verleent; overi gens ligt het Jaarbeursterrern vlakbij het Utrechtse Station. De EO-familiedag begint 's morgens om tien uur en is 's middags rond vied uur afgelopen. De toegang is vrij. VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS -TEL. 01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur - Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnlsch bureau presidente, mevr. Hoogstraaten. Na het huishoudelijk gedeelte zong men lied 473 1, 2 en3, waarna ds. Hartkamp sprak over „De laatsten, de eersten." De avond werd verder gevuld met zang en declamatie en geeiiidigd met dank gebed. Kunstzinnigenvorming. In het crea tief centrum De Dragonder wordt zater dag 12 mei a.s. een open dag gehouden door de afd. Tholen van het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming. Een tentoonstelling zal een overzicht geven van de resultaten van de cursisten van hun vormingswerk van keramiek, tex tiel en creatieve handenarbeid. SINT ANNALAND Laagste inschrijver. Het aannemers bedrijf Oisterwijk B.V. uit Rotterdam was de laagste inschrijver voor Ie werk zaamheden van de dijkversterking tus sen Sint-Annaland en de Krabbenkreek. Het bedrag van de inschrijving bedroeg f 4.777.000.— van de bussen naar de op D.V. maandag 30 april te Hilversum Ouddorp, Verg. gebouw Mehssant, bushalte Jul.weg Dirksland, kerk Ger. Gem. Herkingen, Visbank Sommelsdijk, halte Zandstra Middelhamis, rnuziektent Nieuwe Tonge, Molen Oude Tonge, Prov. weg Ooltgensplaat, Weespad Oosterland, Gr. Kruisgeb. Event, inlichtingen: tel. 01877 - 1947. .7.00 7.05 7.15 7.10 7.20 7.25 7.15 7.20 7.30 6.50

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 10