EIUVriDEtl - niEUWS Raad Middelharni had lange, moei zame vergadering 13t/m ló^ril: de Vauxhall 79 Show van General Motors. Setdad Dinsdag 10 april 1979 No. 4782 ie Woninkjes langs Dorpsweg onbewoonbaar verklaard. ie Heeft mideienstanei strop aan Lunaparken Er heeft in de donderdagavond te Middelharnis gehouden raadsver- gadermg nogal wat vastgezeten aan de onbewoonbaar verklaring van de pandjes Dorpsweg 4 t.m. 12 te Sonunelsdijk. Normaliter draait de raad nauwelijks de hand om voor soortgelijke voorstellen, maar hier lag het ^duidelijk anders. De huisjes werden bestempeld als een waardevol stukje oud Sommelsdijk en meerdere raadsleden wilden die graag behouden zien. Zij meenden dat de voorgestelde onbewoonbaar verklaring een evt. renovatie zou bemoeihjken. De Waterweg. Rommel. Uitgeslapen autoliefhebbers zorgen de gloednieuwe Carlton in de hoofdrol, u zich er zelf van overtuigen, dat deze dat ze zaterdag genoeg tijd overhouden om General Motors' mooiste auto nieuws van dit jaar te gaan ontdekken. De nieuwe Vauxhalls. De Carlton en de Royale, Waarmee GM de nieuwe lijn Vauxhall modellen kompleet maakt tot een programma van wel 31 uit voeringen. Al met al zijn er dus 31 re - denen om onze grote Vauxhall 79 overzichtsshow te bezoeken. Een verrassende show met Nieuw: de Royale Ontwikkeld door de knapste koppen van 's werelds grootste auto concern. En zeer fraai gestroomlijnd door de stylisten van Vauxhall. Zo ontstond 'n perfekte kombinatie van robuuste betrouwbaarheid en aërodynamische styling. Tijdens de Vauxhall '79 Show kunt grote 2-liter wagen binnen zijn prijs klasse ongeëvenaard is in komfort en verfijning. 't Was eigenlijk allang tijd dat u eens kwam kennismaken met dit uiterst stijlvolle Europese merk van General Motors. Dit is een prachtigejianleiding! Tot ziens dus. Nieuw: de Carlton Middelharnis: Garage KtlÖpS Langeweg 113, tel. 01870-2043/2222 (Financiering mogelijk via het GM ACN-plan.) Geen bouw buiten bebouwde kern. Presentiegeld leden stembureaus. Baarmoederhals-kanker. Plek voor jachtjes. Lunaparken. Schade voor winkeliers? i De nieuwe eigenaar, een zoon van aannemer J. Spee, heeft duidelijke re- novatieplannen die hij volgende week B. en W. zal voorleggen. Echter voelden B en W er niet voor in te gaan op het verzoek van dhr. Spee het voorstel tot onbewoonbaar verklaring in te trekken. Het voorstel daartoe kwam daarom niet uit het college maar uit de raad. Dhr. de Vries bepleitte dat uitstel en in het ver loop van de discussie bleken ook de he ren Hoogzand, Jacobs en Kersbergen daarin mee te kunnen denken. De elf overige raadsleden zetten echter de on bewoonbaarverklaring door omdat zowerd nadrukkelijk verzekerd de onbewoonbaar verklaring de renovatie (het in goede staat brengen) van de wo ningen niet in de weg hoeft te staan. ,die woninkjes kunnen na verbe tering een sieraad voor het dorp zijn", bepleitte dhr. Jacobs (WD), waarbij hij eraan dacht ze te bestemmen voor al leenstaanden. Dhr. Jacobs speelde zelfs met de gedachte dat de gemeente dat maar aan zou moeten pakken als de nieuwe eigenaar daar niet voor voelt. Dhr. D. Hoogzand, hij bleek zijn eer ste huw^elijksjaar in een van de wonink jes te hebben doorgebracht, pleitte ook voor uitstel van de onbewoonbaarver klaring. „Voor mij is het een gevo els- zaak", zo overwoog hij, „technisch zijn de woninkjes natuurlijk erg slecht maar als de eigenaar ze wil verbeteren zou ik daar graag mijn instemming aan ge ven". Dhr. KI. V. d. Ketterij (SGP) zette een domper op sommiger renovatie illusie, „want", zei hij, „dergelijke woninkjes zijn nauwelijks te renoveren. Spr. wilde de onbewoonbaar verklaring dan ook doorzetten, temeer omdat de eigenaar dat niet van verbeteringsplannen hoeft af te houden. Weth. Kievit stemde daarmee ih, me nend dat de woninkjes nauwelijks meer in die staat gebracht zullen kunnen worden dat ze aan de eisen in de Wo ningwet zullen voldoen. „We willen graag voorkomen dat deze woninkjes nog vele jaren zo zullen blijven staan", legde dhr. Kievit de raad voor, instem mend met de door dhr. Joppe geuite vrees dat het gezien een ander voor beeld in de gemeente wel eens lang zal kunnen duren vooraleer van de zijde van dhr. Spee tot handelen wordt over gegaan. Het kwam tenslotte op stemming aan waarbij 11 leden zich voor en 4 zich te gen onbewoonbaarverklaring uitspra ken. Voor het slopen van 21 woninkjes aan de Waterweg werd een krediet van 36.300,beschikbaar gesteld. Bij dit punt werd in herinnering gebracht dat een aktiegroep destijds ook renovatie- plannen voor de hofjes in de Waterweg had maar dat dat toch op een aantal on mogelijkheden is gestuit. De Waterweg woninkjes, waarvan er nog 5 geen eigen dom van de gemeente zijn zullen plaats maken voor de woningen die in het ka der van het bestemmingsplan „Water weg Oostvoorgors" gebouwd zullen worden, t.w. 16 bejaardenwoningen aan dè Waterweg en 14 vrije sectorwonin gen op het Oostvoorgors ter hoogte van de tuin van dhr. Zwerus (Dwarsweg). Het best. plan moet overigens nog door de raad worden vastgesteld. De raad verwijlde donderdagavond overigens nog langer nabij de Dwars weg. Het ging toen over de voorgestelde aankoop van grond met een opstal van dhr. P. Vroegindeweij, voor de prijs van 30.000,—. Overeengekomen is dat de verkoper de materialen van de te slopen opstal zelf zal houden en af zal voeren. B. en W. stelden tot de aan koop voor met in gedachten de ruimte t.z.t. te kunnen gebruiken voor de uit breiding van het woonwagen-centrum tot 22 staanplaatsen. In het woonwagen- plan Zuid-Holland is de gemeente Mid delharnis tot dat aantal aangeslagen. Tegen die, door de Provincie opgeleg de uitbreiding had het gemeentebestuur onlangs heftig stelling genomen, waar om het dhr. D. Hoogzand nu niet juist leek d.m.v. de grondaankoop aan de uitbreiding wel een eerste aanzet te ge ven. Overigens had dhr. Hoogzand xnog meer bedenkingen, zij het van geheet andere aard. „We hebben de woonwa genbewoners er dikwijls op aangekeken dat ze op de Dwarsweg zo'n rommel maakten, maar ze hoefden zelf maar naar de rommel bij hun buurman Vroegindeweij te wijzen", stelde dhr. Hoogzand vast. Hij kende aan de grond met opstal, waar de gemeente heel wat te ruimen zal hebben, nauwelijks enige economische waarde toe. Nee, dhr. Hoogzand stond iniet te dringen Ook van dhr. P. Tiggelman (P.v.d.A.) kwamen bedenkingen tegen de troep die dhr. Vroegindeweij er op na heeft ge houden, maar dat weerhield dhr. Tig gelman allerminst zijn instemming te onthouden, integendeel. „Het woonwa genkamp is in vergelijk met wat het ge weest is nu een lust om naar te kijken en ik hoop dat met deze grond en de nieuwe staanplaatsen precies zo gaat", maakte hij dmdelijk. Op de vraag van dhr. Jacobs wanneer de uitbreiding gerealiseerd zal worden („graag alleen voor de eigen kanapbe- 31 Redenen om zaterdag niet te lang uit te skQ)en. Zeer exclusieve 6-cylinder. 2,8 Liter motor, 103 kW (140 DIN pk), top 189 km/u. Automaat standaard. Als 4-deurs Sedan f45.365,- inkl. BTW* Als 3-deurs Coupé f 45.395,- inkl. BTW* 'Prijzen af General Motors Continental S.A. Prijswijzigingen voorbehouden. De Cavalier 17 Keuzemogelijkheden: als Sedan, Coupé of Sports Hatch, met 1300,1600 of 2000 motor, handgeschakeld of automaat, met L-, GL- of GLS-uitrusting. Vanaf f 15.370,- inkl. BTW* De Chevette Naast de Cavalier ziet u de Chevette 3-deurs Hatchback. Ook verkrijgbaar als 2-deurs of 4-deurs Sedan en als Estate. In Economy, L-of GL-uitvoering. Vanaf f 12.319,-inkl. BTW* 1979 cc motor, 74 kW (100 DIN pk). Topsnelheid 172 km/u, van 0-100 km/u in 12,5 sekonden. Benzineverbruik bij 90 km/u konstant slechts 1 op 13,7. Lengte 4,74 meter, breedte 1,73 meter. Verkrijgbaar als 4-deurs Sedan en als 5-deurs Estate met max. laadvolume 1965 liter. Beide modellen met automaat verkrijgbaar. Carlton Sedan f 23.388,- inkl. BTW* Carlton Estate f 24.314,- inkl. BTW* VAUXHALL woners") kon weth. Krijgsman nog geen concrete mededeling doen. Vooralsnog is het de bedoeling er groen aan te plan ten. Aan het verzoek van dhr. Jelier, Zuiddijk 54 te Nieuwe Tonge tot wijzi ging van de besteraming van een ge deelte grond langs de Zuiddijk werd geen gevolg gegeven. Dhr. Jelier zou op De onbewoonbaar verklaarde woninkjes aan de Dorpsweg te Sommelsdqk. deze grond (in het best. plan bestemd als groenvoorziening) een tweetal wo ningen willen bouwen. B. en W. even wel hadden zijn verzoek afgewezen waarom dhr. Jelier zich thans tot de raad wendde, maar ook daar kreeg hij nul op het request, al waren er ettelijke raadsleden die hem best terwille zouden zijn, zoals dhr. Jacobs dat te kennen gaf Hij vond het „oneigenlijk" dat B en W schermen met de besteraming „groen voorzieningen" omdat er nimmer naar gestreefd is die bestemming ook werke lijk te realiseren. Ook de heren Hoogzand en de Vries voelden er wel voor dhr. Jelier terwille te zijn, zoals dat ook te kennen werd gegeven door de meerderheid van de SGP fractie. Dhr. Koppelaar sloot zich daarbij uit omdat het gemeentebestuur er z.i. erg.voorzichtig mee moest zijn in dividuele aanvragen te honoreren. In zijn beantwoording liet weth. Kie vit mede gelden dat in Nieuwe Tonge elders mogelijkheid tot particuliere bouw is terwijl daartoe ook een nieuw plan, op het voormalige voetbalveld, in voorbereiding is. Het liep tenslotte op stemming aan. Tien leden kozen voor het voorstel van B en W, 5 verklaarden zich tegen. op voorstel van B. en W. werd beslo ten het presentiegeld voor leden van stembureaus van 75,per man. pér dag te verhogen tot 100, Gelijkgestemd comiraentaar kwam van de zijde van dhr. de Vries en van dhr. Koppelaar. Dhr. de Vries wilde de ver hoging, gezien de bezuinigingsmaatre gelen die door het Rijk worden gepro pageerd, terugbrengen tot 3,5°/o en voor dhr. Koppelaar hoefde de verhoging he lemaal niet: er wordt ook m dezen teveel ge let op het materiële", vond dhr. Koppe laar. Hij vond dat een raadslid ook een ideëel doel heeft te dienen, welke in spanning niet in geld kan worden uit gedrukt. „Ik heb er moeite mee steeds meer betaald te krijgen als je iets voor de gemeenschap wilt doen", maakte de heer Koppelaar duidelijk. Het voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor een te plegen onderzoek naar het voorkomen van baarmoederhals-kanker kan worden in getrokken. Niet omdat het onderzoek niet door zal gaan maar omdat de kos ten ervan door het Rijk zullen worden gedragen. Het onderzoek zal plaats vinden van 19 april t.m. 27 april en van 2 mei t.m. 4 mei a.s. Besloten werd aan de watersportver. „Flacquee" het terrein te verhuren dat voorheen aan de Suikerunie werd ver huurd. Het ligt vlakbij het Havenhoofd en het kan uitstekend gebruikt worden voor het bergen van lichte, open boot jes, voornamelijk van de jeugdige leden van de watersportvereniging. Ze hoeven vanaf het open water dan met het lange havenkanaal af te leggen. De bootjes mogen er overigens niet in het water blijven. Op het terreintje zelf zullen geen grote reparaties raogen worden' verricht. De huurprijs bedraagt 500, per jaar. Het voorstel van dhr. Hoogzand, om de huurprijs te halveren leed schip breuk. Met 6-9 stemmen koos de raad voor het voorstel van het College. De medestanders van het voorstel Hoog zand vergeleken de huns insiens forse huur met de subsidiebedragen die de ge meente in de sportaccomodaties steekt. Middelharnis staat een drietal Luna parken te wachten, waartoe de raad de gevraagde terreinen beschikbaar stelde. De SGP fractie liet weten haar bekende bezwaren te handhaven. De voetbalver. SNS organiseert een lunapark langs de haven te Stad op 3, 4 en 5 mei. Op 15, 16 en 18 juni volgt er een van de chauffeursver. „Flakkee" op het terrein aan het Beneden Zandpad en in septeraber volgt er weer een, georga niseerd door de voetbalver. „Flakkee", eveneens op het Beneden Zandpad. Dhr. Kersbergen maakte de raad deel genoot van bezwaren die hij van de zij de van de middenstanders had gehoord. „Sommigen lijden duizenden guldens schade omdat de kopers die hun auto niet op het parkeerterrein kwijt kunnen naar elders gaan", voerde dhr. Kersber gen aan. Het leek de raadsvoorz. burg. van Es een sterk verhaal. Tegenover de moge lijke klacht stelde hij vast dat weinig andere winkelcentrums de beschikking hebben over zoveel parkeerruimte zoals dat in Middelharnis het geval is. De voorz. voelde dan ook weimg voor de suggestie van dhr. Kersbergen regelma tig van terrein te wisselen. Dhr. Joppe attendeerde erop dat het Lunapark te Stad ook op de 4de mei ge houden zal worden. Hij hoopte dat op die avond, wanneer de oorlogsdoden worden herdacht de activiteiten zullen worden gestopt. Het zal met de vereni ging worden opgenomen, zo zei de voor zitter toe. OUDDORP: Het KONINGIN WILHELMINA FONDS zoekt er (100.000) NIEUWE LEDEN BIJ Dit jaar bestaat het K.W.F. 30 jaar. Re den voor het lokale K.W.F. bestuur om een ledenwerf-aktie te houden. Hoe gaat de ledenwerf-aktie van start? Binnenkort valt huis-aan-huis een KWF folder met aanraeldingskaart in de bus. Na enkele dagen komt één van de vrijwillige afdelingsmedewerksters langs om de antwoordkaar uit deze fol der op te halen. Hierna ontvangt men een acceptgiro kaart thuis. Met behulp van deze kaart kan men z'n lidmaatschapsgeld voldoen (men behoeft dus niet aan de deur te betalen). De minimum bijdrage is 5, Voor nadere inlichtingen: m Het Bestuiu- van afdeling Ouddorp, Mevr. Eijkelenboom, Bernhardweg 18 Tel. 1528. Mevr. Hoek, Dijkstelweg 19, Tel. 1658 Mevr. Kleine, Broekweg 2', Tel. 1541.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 9