Politie groep IMiddelharnis opvang-groep voor jonge waoiitmeesters Eerste paal voor 74 woning geestdriftig de grond in en Gespreksgroep voor ouders: Wedstrijd „de Oestereetster" -hs6 VOLLEYBAL 51e jaargang No. 4780 CHR. STREEKBLAD OOP GEREFORMEESRDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschifra Hoeemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond BEWAAR HET PAND Afd. Veilig Verkeer Nederland paraat Plaatselijk nieuws GOEDEREEDE EXTRA KERKDIENSTEN GEEEFORM. GEMEENTEN Dierenbescherming OUDE TONGE: uuufc lUNUb.: Nieuws uit Zeeland Sys ramt P.T.T.-auto POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelharnis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mim. Bij contract speciaal tarief. Naa^t Oud Beyerland en Hellevoet-, sluis heeft nu ook de groep Middelhar nis van de Rijkspolitie de functie van „opvang-groep" gekregen. Jonge wacht meesters, kersvers van de politieschool zullen er met'de politiepractijk bekend worden gemaakt vooraleer ze huii standplaats gaan betrekken. Elke be-, geleidingsperiode zal drie maanden du ren. Omdat een andere huisvesting ont brak, hebben de vijf wachtmeesters die in Middelharnis stage lopen, onder dak gevonden in de geriefelijke perso- neelsunits van „Hemesseroord". Het was gistermorgen dan ook daar, dat aan de start enige officiële aandacht werd betseed in aanwezigheid van de eilandelijke groepscommandanten, luitenant Rietveld van het district Dordt, burgemeester Van Es van Mid delharnis en de mentor van de groep, wmr. Boender. Uit de bescherming. Luit. Rietveld bereidde de 5 wacht meesters (4mnl. en een vrl.) erop voor, dat ze veel de straat op zullen gaan. Het zal voor hen betekenen, dat ze tre den uit de bescherming die de politie school hen nog gaf, om de geleerde the orie in de praktijk toe te gaan passen. Om dat proces geleidelijk te laten ver lopen, zal er ook na de drie stage maan den nog een vorm van opvang zijn, waartoe in elk van de groepen een Opperwachtmeester zal worden geïn strueerd. Het was luitenant Rietveld bekend, dat de groep Middelharnis zeer enthousiast gaat meedoen en hij wen ste zowel de groep als de jonge wacht meesters goede ervaringen en veel suc ces toe. Dat deed ook burg. Van Es van Middel harnis. Hij maakte de jonge wachtmees- terss duidelijk, dat Goeree Overflakkee geen wezenlijk „andere" streek is dan welke ook elders en dat de ontwikke lingen er gelijke tred houden met die in overig Nederland. Hij Ijeette de jonge wachtmeesters dan ook hartelijk wel kom, van hen niet anders vragend, dan zich als waardige gasten te gedragen. Toch zul je maar door zo'n gast op de bon geslingerd worden. Op D.V. zaterdag 21 april a.s. zal in Slie drecht de toogdag van „Bewaar het Pand" worden gejiouden in de Chr. Ger. Kerk van Sliedrecht-Centrum. De sprekers zijn in de morgendienst: ds G. Blom van Meerkerk; ds P. van Zon neveld van Doomspijk; ds M. Vlietstra wan Bunschoten-Spakenburg. In de middagdienst zullen spreken ds A. Baars van Urk; ds H. van Leeuwen van EIburg; ds H. C, v. d. Ent van Dordrecht-C. Bij voldoende deelname willen wij deze dag een bus huren, om ieder in de ge legenheid te stellen deze altijd zo fijne dag mee te maken. Kosten p.p. plm. f 10.U kunt zich te lefonisch opgeven bij Bart de Bakker, tel, 01870-5756 of bij -N. Kater tel. 01870- 2639. Gelieve zo spoedig mogelijk op te geven i.v.m. het bespreken van een bus, uiter lijk voor 10 april. OOSTFLAKKEE De afdeling Oostflakkee van Veüig Verkeer Nederland heeft in het achter ons liggende winterseizoen bepaald niet stil gezeten. Door de vele aktivi- teiten werd de parate kennis getoetst op de avonden, die werden gehouden. Allereerst werd er een cursus, geduren de 9 avonden, gehoudeh betreffende de verkeerscode. Deze cursus is zeer goed aangeslagen. Op de laatste avond heb ben de deelnemers een eindtoets afge legd, waarvoor ze allen slaagden. Deze cursisten deden ook mee aan een ver-» keerskwis, waarbij de winnaars een fietsreflektor werden aangeboden. Ver- keersinzicht stond bij deze kwis cen traal. Deze aktiviteiten zijn zeer zinvol en leerzaam geweest. Het gestuur is daar om van plan de komende winter weer te starten met een verkeerscode-cursus; de lessen hiervan leveren een grote bij drage aan de verkeersveilgheid. Om zich nog meer in te zetten voor 'deze verkeersveilgheid is het bestuur van de afdeling Oostflakkee uitgebreid 'met enkele enthousiaste jonge mensen, waardoor de afdeling in staat is het werkterrein te vergroten. U zult in de nabije toekomst „VAST EN ZEKER" nog meer van deze werk zame afdelinghoren. Het secretariaat is gevestigd te Oude Tonge, Dabestraat 29, tel. 01874 - 1622. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bejaardenmiddag. De N.C.V.B. afd. Middelhamis-Sommelsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdag 10 april 's middags half drie in „De Hoeksteen." De Paasmeditatie hoopt ds. L. v. d. Meij voor ons te houden. Zang door mevr. Baart-Roskam. Als u vervoer nodig hebt, kunt u dit melden hij mevr. C. Bienefelt, tel. 3428, mevr. E. Groeneveld, tel. 2773. MELISSANT Jaarvergadering verenigingen. De ge zamenlijke verenigingen van de Geref. Gemeente hopen D.V. vrijdag 6 april a.s. hun jaarvergadering te houden in het kerkgebouw, Beatrixlaan 2 Door dhr P. G. Struik, secretaris van de Mannenvereniging zal een inleiding worden gehouden over „de huidige jood se staat". Verdere medewerking wordt verleend door de zangvereniging „Soli Deo Gloria" van de Geref. Gem. te Dirksland. Aanvang half acht. Iedere belangstellende is van harte welkom. Wijziging spreekuur. Het spreekuur van burg. Van Velzen zal niet a.s. vrij dagmiddag, maar vrijdagmorgen van 10 tot 11 uur worden gehouden. OUDDORP Vakantiebonnen landbouw. Alle land- bouwbonnen met opdruk, geldig tot en met 1 maart 1979 moeten worden inge leverd van zaterdag 7 april tot en met zaterdag 14 april. Dat is de laatste inle vering. Uitbetaling vindt plaats v^n 17 tot en met 23 mei bij D. v. d. Linde Julianaweg 22. DEiM BOMMEL Kledingactie. De N.C.V.B. afd. Den Bommel, houdt op verzoek van zr Haay- er, een kledingactie. Ook schoenen zijn heel erg welkom. U kunt alles bezorgen tot 15 april a.s. in het magazijn van fa. J. Arensman, Ds. v. d. Poelstraat 5, tussen 8 -;- 12 uur en 1 5 uur. OOLTGENSPLAAT Inwisselen vakantiebonnen. Het inwisselen van vakantiebonnen van de Landbouw met opschrift: „Geldig t/m 31 maart" kan plaats hebben vrij dag 6 april, nam. van 7 tot 9 uur bij de heer P. Westdijk, Pr. Hendrikstraat 21. Bej aardenmiddag. Woensdagé april des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden. Vrijstelling dienstplicht De minister van Defensie heeft voorgoed vrijstel ling van de dienstplicht verleend we gens kostwinnerschap aan J.H.E. Boer te Oude Tonge. Gemeenteavond. Heden dinsdaga vond om 8 uur zal in „Elthato" een gemeenteavond, uitgaande van de her vormde kerk, gehouden worden. Het is een zgn. afsluiting van het winter- werk (kringwerk) en alle deelnemers (sters) van de jonge gezinnenkring, de Bijbelkring en de gesprekskring worden verwacht. Ook de leden van de diverse clubs en voorts alle andere belangstel lenden zijn hartelijk welkom. Op deze avond komt ds. J. Lukasse uit België het een en ander vertellen over het werk van de Belgische Evangelische Zending (B.E.Z.) Momenteel wordt er een schip, de „Eben Haëzer" in de haven van Ooltgensplaat als evangelisatie- schip verbouwd. In het nummer van vrijdag werd hierover reeds een bericht opgenomen. Vanavond wordt er op een flinke belangstelling gerekend. Het eer ste gedeelte wordt uitgezonden via de kerktelefoon. Paaswijdig kinderen Chr. School. Al enkele jaren is het de gewoonte om vóó kerstfeest met de kinderen van de Chr. Bassisschool „De Hoeksteen" een kerstwij dingsavond te houden. Hiervoor bestond altijd een zeer grote belang stelling. Het personeel van de school was van mening dat zo'n avond ook voor het Paasfeest gehouden kon wor den. Daarom is er dit jaar^ voor het eerst een Paaswijding op donderdag 5 april des nam. 7 uur. Het programma wordt weer geheel door de kinderen zelf verzorgd. Alle klassen doen hieraan mee. Er zijn ge dichten ingestudeerd, een groepje speelt blokfluit, er zal veel worden gezongen, ook samenzang met de aanwezigen enz. De avond zal worden geopend door de heer J. van Alphen, hoofd der school en worden gesloten door kand. J. H. Becker, als pastoraal medewerker ver bonden aan de Geref. Kerk ter plaatse. Organist is de heer L. Holleman. Op deze avond zijn vanzelf ouders en alle andere belangstellenden hartelijk welkom. Het gehele programma zal ongeveer een uur duren. DEN BOMMEL Beroepen. Door de kerkeraad van de Herv. Gemeente is een beroep uit gebracht op cand. F. van Roest van Wageningen. OUDDORP OOSTDIJK 'HAVENHOOFD Op zaterdag 7 april D.V. wordt weer oud papier en lompen opgehaald,, en ook uw kleding die u niet meer draagt is welkom. Ook Bijbels, psalmboeken, oude schrij vers en andere goede boeken zijn wel kom, maar wilt u die dan in de zak met kleding doen, met een kaartje „kleding" eraan. Ook kunt u ze zelf brengen bij Clir. van Koppen, Duinkerkerweg 6 of bel even 1533. U weet het, de opbrengst is voor een project van de G.Z.B., ten bate van onze dorpsgenoten Maarten en Suzan Aleman in Eldoret/Kenya. Zet U alles weer voor half negen aan de weg. De vorige opbrengst was 425, Hartelijk dank hiervoor. Wie weer mee wil helpen is van harte welkom, Wjj vertrekken om half negen van de Duinkerkerweg 6. OUDE TONGE Op vrijdagavond 6 april a.s. houdt de gymnastiekvereniging O.K.K. haar jaar lijkse uitvoering in de Sporthal te Oude Tonge, m.m.v. leden vanaf 8jaar. Aan vang 19.30 uur. Op zaterdagmiddag 7 april a.s. wordt er openbare les gehouden m.m.v. de jeugd van 4-8 jaar. Aanvang 14.00 uur in de Sporthal. Ouddorp Heden (dinsdag)avond 7,30 u. ds. H. Ligtenberg. Nieuwe Tonge donderdagavond 7.30 u. ds. J. Karels van Werkendam ------------ Tegen vergoeding goed tehuis gezocht voor: langh. kruising terrier 2 jr, reu; zwarte bastaard, groot 3 jr, reu; krui sing herder, groot, 2 jr, reu; bouvier, 2 jr, reu; duitse staander, middelgroot, 4 jr, teef; kruising keeshond, middelgroot 2 jr, teef. Mevr. V. d. Berg, Westdijk 15, Dirksland, telefoon 01877-1232. Door omstandigheden beslist goed tehuis gezocht voor herder, 5 jaar, reu. Mevr. Non, Voorstraat 11, Melissant, telef. 01877-1468. Eveneens voor een bastaard Kees (reu) 6 maanden, bruin-zwart-wit Fam. Van Dijk, Wilgenlaan 38, Middel harnis. Dames I houdt kansen in eigen hand. Dames I van Intermezzo heeft afge lopen zaterdag in een zeer lange en enerverende partij met 2-3 verloren van Bruce/Dee uit Beek. Dit leverde de da mes een competitiepunt op en om nog kansen te behouden op de promotie degradatie wedstrijden mocht Terra-No va uit Tilburg niet meer dan met 3-2 winnen van VIANO in Rotterdam. Al dus is ook gebeurd, waardoor Terra- Nova met 3 punten voorsprong op In termezzo de laatste wedstrijd ingaat. Het hoogste damesteam zal a.s. zaterdag om een beslissingswedstrijd te forceren me 3-0 of 3-1 moeten winnen. De start tegen Bruce Dee was voort varend. De eerste set werd met 15-4 ge wonnen door Intermezzo, dat een harde en scherp op de achterlijn geplaatste opslag hanteerde. De coach van de te genpartij verklaarde na afloop van de wedstrijd dat het gelukkig voor zijn ploeg was dat de scherpte in de opslag van Intermezzo er in het verloop van de wedstrijd er steeds meer uitging, waar door zijn ploeg gemakkelijker tot aan vallen kon komen. De vierde set begon met een 2-1 achterstand voor de thuis ploeg en moest gewonnen worden om in de race te blijven voor de promotie-de gradatie wedstrijden. De dames van coach Ton Friederichs kwamen echter achter te staan met 13-6. Op dat ogen blik geloofde niemand meer in een set overwinning en ook he publiek werd steeds stiller. De dames gingen beseffen dat het alles of niets moest zijn en in eens was er de harde en scherpe opslag weer terug. Met sprongen van 2, 3 punten tegelijk kwam Intermezzo uit eindelijk bij om tenslotte aan het lang ste eind te trekken. In de vijfde set moest de ploeg uit Middelharnis tol be talen voor de inspanningen in de vierde set en met de cijfers 15-5 was deze set terecht voor de Limburgse ploeg. Het eerste herenteam heeft met een 3-2 overwinning op Broleco 2 twee matchpunten weten te bemachtigen. A.s. zaterdag zal dit team van Slie- drecht Sport 2 moeten winnen om ze ker te zijn van behoud in de promotie klasse. In andere gevallen blijft dat afhankelijk van de concurrentie en dan zuUen de heren promotie-degradatie wedstrijden moeten spelen. Heren 3 speelt a.s. dinsdag de laatste competitiewedstrijd en wanneer deze gewonnen wordt dan is een beslissings match met Kangoeroes 2 om het kam pioenschap te verwachten. Bij het ingaan van de laatste wed- srijdronde zijn de volgende teams al gedegradeerd: Dames3, Meisjes junioren en Heren 5. SB» Burgemeester W. M. van der Harst van Oostflakkee heeft vrijdagmiddag weer eens een karwei geklaard! In Oude Ton ge dreef hy de eerste paal de grond in voor de bouw van 74 woningen in het bestemmingsplan „Capelleweg". Dhr. v. der Harst is als eerste burger voldoende begaan met het lot van de vele woning zoekenden om bij het paalslaan de no dige geestdrift aan te wenden, zeer tot genoegen overigens van het bestuur van de wonningbouwvereniging „Samen werking" dat popelt om de woningen uit te kimnen geven. Eer dat kan zal het wel volgend jaar juni zijn. De aannemer, de fa. Boen der becijferde dat er voor de bouw 290 werkbare dagen nodig zullen zijn. Hart grondig wordt dan ook gehoopt dat de volgende winter milder zal zijn dan de nu gewekene omdat de bouw zo'n negen weken heeft stil gelegen. Woningzoekenden heeft Oostflakkee te over; op de lijst prijken zo'n driehon derd namen, elk met een eigen verlan gen, zoals het woningmarktonderzoek Burg. Van der Harst „gordt zich aan" tot de arbeid van vorig jaar heeft geleerd. Vers 'van de pers maakte dhr. v.d. Harst daar enkele conclusies, uit bekend. Zo heeft het onderzoek weer eens duidelijk gemaakt dat de woningzoe kenden zich maar moeilijk naar een ander dorp laten verplaatsen; het liefst blijft men in de eigen directe om geving, c.q. het eigen dorp. Met een capaciteit van 392 woningen in totaal lijkt het plan „Capelleweg" wel een goed perspectief te bieden, maar re kening houdend met het langer wor den van de lijst constateerde dhr. v.d. Harst dat de huidige voortgang niet meer betekent dan een druppel op een gloeiende plaat. In het eerste deelplan waaraan nu wordt gebouwd, werden al eerder 35 woningen gerealiseerd; doordat aan de „vrije sector" woningen werd geknabbeld, kunnen thans, weer 74 woningen worden gebouwd. Uit het woning marktonderzoek bleek voorts, dflt het overgrote deel van de potentiële huurders een woning wil waarvan de huur ƒ150,a ƒ200,per maand bedraagt. Dhr. v.d. Harst meen de dat die informatie ertoe moet leiden dat er in zeer bijzondere mate aan de doorstroming zal worden gewerkt en ook leek het hem too, dat bij toewijzing van woningen meer op de draagkracht van de betrokkenen dan op de plaats op de lijst van woningzoekenden zou moe ten worden gelet. Dhr. v.d. Harst gaf het allemaal graag in overweging; voor hem zat het karwei erop: de eerste van de 1300 palen was geslagen. Uniek. Architect Ad Gestel, ontwerper van de gedifferentieerde bouw in het plan bleek daarover ook met enige geestdrift be zield. „Het is fijn om als Flakkees bu reau ook bij de woningbouw op Flak- kee betrokken te zijn", liet hij weten, het bestuur van „Samenwerking" com plimenterend dat met haar zowel als met het gemeentebestuur goed kan wor den overlegd. De woningzoekenden mogen weer wat hoop hebben. SINT ANNALAND Gevangenisstraf voor mishandeling. De 22-jarige J. G. werd donderdag door de politierechter te Middelburg ver oordeeld tot 2 weken 'gevangenisstraf waarvan 1 week voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Na een ruzie op 29 oktober j.l. had hij zijn buurjon gen C. J. G. die bij het vechten kwam te vallen zo genadeloos vooif het ge zicht geschopt, dat de jongen een her senschudding opliep, een oogkasbreuk en een gebroken neus. De dader voerae aan, dat de buurjongen zijn moeder had beledigd en dat hij meende dat de mis handeling niet zo erg was. Ook zal hij de schade aan een bril en horloge moe ten vergoeden. THOLEN Weigering bloedproef. Op 15 oktober j.l. werd M.D. op de Thoolse brug aan gehouden bij een algemene politie-con- trole. Het bleek dat D. teveel alcohol had gedronken. Daar hij weigerde de bloedproef te laten nemen werd hij door de politierechter veroordeeld tot een boete van f 800.en 1 week voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Watersportvereniging opgericht. Met 91 leden is deze week de Thoolse Watersportvereniging De Kogge opge richt. In het bestuur zijn gekozen dhr. C. V. d. Berge, voorzitter; dhr. J. W. v. Elsacker, vice-voorz.; dhr. J. Boelhou wers, secretaris; dhr. S. M. W. de Korte penningmeester en de heren M. van Duivendijk, J. van 't Hof en W. Evertse leden. De vereniging voert een gele vlag met daarin een kogge. De vereniging is reeds in overleg getreden met het ge meentebestuur van Tholen om de oude vissershaven in te richten tot jacht haven. Vemielzucht. Van de bouwkeet op de Molenvlietsedijk werden van de week met stenen 27 ruiten ingegooid. Enkele jongens werden door de politie verhoord over deze vemielzucht. Benoeming. De heer J, J. Nonnekens onderwijzer aan de Chr. Nat. School, De Regenboog, is per 1 augustus be noemd tot hoofd van de Diaconieschool te Aagtekerke. POORTVLIEX Collecte Reumafonds. De alhier ge houden collecte voor het Reumafonds heeft 874,— opgebracht. OUD VOSSEMEER Busondememer krygt een boete van f 7500,—. De 62-jarige busondememer A. C. v. d. K. uit Oud Vossemeer werd door de economische politierechter te Middel burg veroordeeld tot 7500,boete we gens het overtreden van de toegestane prijsverhoging. Hem werd ten laste ge legd in de periode van 2 febr. tot 13 sept. 1978 voor zijn buskaartjes ver schillende prijzen te hebben berekend. En wel vele malen te duur. Naar schat ting van de officier van Justitie heeft V. d. K. ongeveer 12.000,— teveel ont vangen. Gouden jubileum. Het echtpaar C. Elenbaas-W. Eindhout hoopt 6 april zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. In het Verenigingsgebouw is er dan re ceptie van 19.30 tot 22 uur. OUDDORP Diefstal. Vorige week is op het ter rein van de „Klepperstee" een diefstal gepleegd. Van dhr. J. S. uit Rotterdam werden een bij zijn caravan opgeslagen rubberboot en buitenboordmotor weg genomen. NIEUWE TONGE: De afdeling Nieuwe-Tonge e.o. der Zuid Hollandse vereneiging „Het Groe ne Kruis" organiseert op zes achtereen volgende donderdagavonden een ge spreksgroep voor ouders van peuters te beginnen op donderdag 19 april om 19.30 uur. Verdere inlichtingen en aanmelden bij zuster Melissant, Kerkring 17, Nieu we Tonge, tel. 01875 - 1390. STELLENDAM Een Simca bestelwagen van de P.T.T. is gisterenmorgen in de flank geramd door een bus van de Z.W.N. De busbe stuurder, komend vanaf de Zuiderdiep- straatweg gaf op de kruising met het Korteweegje geen voorrang aan de P. T.T.-er, dhr C. Bal, die uit de richting Ouddorp naderde. De heer Bal liep ver wondingen op aan zijn gezicht die door dokter Van Rijswijk moesten worden gehecht. Aan de open huis-dagen bij Esselink bouwmaterialen te Middelharnis was een wedstrijd verbonden rond het Oud- Hollandse tegeltablo „de Oestereter" van Jan Steen. Elke bezoeker werd uitgenodigd de waarde van dit kunstwerk inklusief 4"/o B.T.W. vast te stellen. Voor de deelne mers, die het juiste bedrag wisten te bepalen of dit zo dicht mogelijk wisten te benaderen, waren 3 prijzen beschik baar. Voornoemd unieke kunstwerk heeft een waarde van 4.141, De Ie prijs, een fraai smeedijzeren haardstel ter waarde van plm. 200,- ging naar mevr. A. de Bakker-Grooten- boer, Ringstraat te Sommelsdijk.. Ze had het getaxeerd op een waarde van 4.098,—. De 2e en 3e prijs, beiden een kera misch reliëf, werd gewonnen door dhr. F. B. Koote, Hyacintenstraat 40 te Som melsdijk en mej. Tanja Visser, Oostdijk 1 te Sommelsdijk. (bedragen respectie velijk ƒ3.998,— en 3.950,—). Dat het beantwoorden van de gestelde vraag geen eenvoudige opgave was, bleek uit de spreiding van de ingevulde bedragen. De laagst bepaalde waarde was 295,terwijl als hoogste score maar liefst 35.000,— werd genoteerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1