Prijs in iandelijice tuinteicenwedstrüd viel in Steilendam Weinig nieuws op discussie avond rapport „Dorpsleven" hernèssercx^rd eurloo Ixu. middelharniï installatiebedrijf Laatinv huwélgklnMeiir Uw hyis vericopen? TAMBOER N.C.V.B. Medisciie diensten Nederl. Hartweelc t.iii. 8 april a.s. PREDIKBEURTEN ZEELAND Het (zendings)scliip in Ooltgensplaat IS ned. hervormd centrum voor geestelijk gehandicapten PAVIUOENSASSISTENTE, MIMOSA 2,50 ORCHIDEE in geschenkverpakMng 2,95 LIDCACTÜS 3,25 Bloemenhuls MARGRIET elektrotechnische installaties installatiebedrijf J. Zandstra vrijdagsavond na 6 uur GESLOTEN. Instructieve middag voor orgelliefhebbers ZOMERTIJD Monteur door steek vlam in brand Nieuw hoofd Groen van Prinsterer- school Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 30 maart 1979. Een van de prijzen in de tuintekenwed- strijd „Groen is Leven", georganiseerd door de Kon. Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde en Plantenpubliciteit Hol land is in Steilendam terechtgekomen. Ella Bruisma (11), leerlinge van de Chr. Nat. Schooi had een tekening ingezon den die bij de Jury kennelijk goed in de smaak is gevallen. 2e verdiende er f 250.-- voor de school mee en voor zich zelf een mooi boek. Dat laatste werd haar aangeboden door de afdeling Goeree-Overflakkee van vo rengenoemde Maatschappij. Alle leerlin gen kregen een twaalftal zaadmatjes aangeboden, waaruit straks 12 verschil lende bloemen zullen groeien. Aan de ouders werd bloem- en plant gerichte lectuur aangeboden. Burgemeester Van Velzen kwam woensdagmiddag zelf naar de school om de prijs uit te reiken. Aan de landelijke wedstrijd namen zo'n vijftigduizend scholieren deel. Van elke school mochten drie werkstukken wor den ingezonden. De bedoeling ervan was de jeugd bij de schoonheid van het groen en de onmisbaarheid daarvan te bepalen. Bij meester Velthuizen, het hoofd van de CNS was dat ongetwijfeld in goede handen. De klas ging in haar geheel op de foto. Geheel links, met de winnende teke ning EUa Bruisma. Op een woensdagavond in „de Schakel" gehouden openbare bijeenkomst, belegd door de Streekcommissie Goeree-Over flakkee is het pas verschenen rapport „Dorpsleven" onderdeel van bespreking geweest. Het rapport is een samenvat ting van meningen van geënquêteerden m.b.t. de leefbaarheid van het dorp, waarin ze wonen. Het onderzoek werd gepleegd door medewerkers van de Rijks universiteit te Leiden in opdracht van de Prov. Planologische Dienst met als doel informatie te verzamelen ten dienste van een komende wijziging van het Streek plan Euid Holland Zuid, welke wijzi ging m 1982 gestalte zou kunnen krijgen. Op Flakkee werd de enquête gehouden in Ouddorp, Steilendam, Dirksland Middelhamis en Achthuizen. In elk van die plaatsen werden 45 willekeurige personen geintervieuwd en samen met de geënquêteerden uit de Hoekse Waard leverden zij de informatie voor boven bedoeld rapport waarin dientengevolge de meningen zijn opgenomen over de werkgelegenheid, het openbaar vervoer, voorkeur t.a.v. de woningbouw, onder wijsvoorzieningen, welzijnsvoorzienin gen, het koopgedrag en zo veel meer. „Dingen die we allemaal al wisten, maar wat doe je er nu mee?" was de recht streekse vraag van dhr. L. Visser te Stelldam aan het panel dat woensdag avond achter de tafel had plaats geno men, met name de rapporteur en een ver tegenwoordiger van de Prov. Planolo gische Dienst. Dhr Visser voer in alle heftigheid voort toen hij zei: dat rapport van jullie is een soort nieuwe versie van het destijds versche nen boek van Boers. Je kunt erin lezen hoe de bevolking georiënteerd is en dat de helft ervan niet meer dan lager on derwijs heeft genoten, maar wat moet je daar nou mee? Dhr Visser had dan ook nauv/elijks een goed woord over voor het verschenen rapport, hij kende het alleen die functie toe dat het voor studerenden een goede oefening is ge weest. Met name wilde dhr Visser in zijn kwa liteit van wethouder van Goedereede weten waarom de inwoners van Stei lendam minder tevreden zijn over het gemeentebestuur, zoals het rapport ont hult. Dhr Visser vond het constateren daarvan maar half werk; liever zag hij de oorzaak daarvan genoemd. De rapporteur kon hem daar evenwel geen bevredigend antwoord op geven. Misschien omdat het gemeentehuis in Goedereede staat?" veronderstelde hij, maar daar wilde dhr Visser niets van we ten. „Dat weten de mensen al als ze een vestigingsvergunning nodig hebben, daar hoeven ze later niet over te vallen." Een concreet antwoord bleef dan ook uit „U komt er toch nog wel met een zesje af," werd hem toegegeven. Ietwat positiever was dhr A. J. v. Rumpt te Stad aan 't Haringvliet. In het rap port had dhr Van Rumpt gelezen, dat velen de voorkeur hebben voor een on beperkte woningbouw voor iedereen. ,,Als nou de vrucht van het rapport is dat daar in Den Haag serieus over wordt gedacht en als er v,?erkelijk een verrui ming van bouwmogelijkheden zou ko men, dan zou de gemiddelde Flakkeeër erg tevreden zijn", verzekerde dhr Van Rurnpt, het panel confronterend met ve ler angst dat Flakee tot een tweede Oost Groningen zal worden tengevolge van de beperkingen in het streekplan Zuid Hol land Zuid. „Nederzettingen die moeten worden afgerond", zo citeerde dhr Van Rumpt, die verpauperen sneller dan men denkt." Dhr Van Rumpt nam gelijk de gelegen heid te baat recht te zetten wat even te voren door een allochtoon (een uit Rot terdam afkomstige inwoner van Dirks land) z.i. scheef getrokken was. „Je blijft hier overkanter en men vindt hier kermelijk dat overkanters niet deugen" had de man beweerd. typisch het geluid van een enthou siaste en eerlijke jongeman die nog niet weet wat het betekent op Flakkee te v/onen", zo signaleerde dhr Van Rumpt. Uit eigen bedrijfservaring kende hij en kele tientallen gevallen die echter heel andere ervaringen hebben. „Van die en kele tientallen zijn er misschien twee teruggegaan omdat ze'niet konden accli matiseren, maar niemand is teruggegaan omdat hij niet werd geaccepteerd", ver zekerde dhr Van Rumpt. „Doe alleen maar gewoon", was zijn boodschap. Voor het overige begreep dhr Van Rumpt niet wat er op Flakkee zo nodig nog zou moeten veranderen. Zeker kon spr. geen zaken aanvoeren waarbij Flak kee de hulp van elders zou moeten heb ben. „Zelfs een brug hebben we zelf ge bouwd en aan voorzieningen als een bi bliotheek wordt gewerkt." De roep om meer woningen werd ook vertolkt door dhr D. Grootenboer als voorzitter van de Dirkslandse Midden standsvereniging. Dhr Grootenboer be zag hoe het streekplan Zuid Holland Zuid er debet aan is geweest dat tenge volge van de geringe woningbouw een plaats als Dirksland ging vergrijzen. Dat vond zijn weerslag op de midden stand en de kwaliteit van de zaken, maar zei dhr Grootenboer „toen we dat al vijf jaar geleden signaleerden waren we roependen in de woestijn, nu hoop ik dat het wel gehoord zal worden." Dhr Grootenboer noch de overigen kon den op hun wenken bediend worden. Het was ook niet de bedoeling van de bij eenkomst het Provmciaal beleid voor de komende jaren vast te stellen, zo was al in een inleidend woord gezegd. Veel meer was de opzet geluiden uit de streek te vernemen, teneinde daarmee, waar mogelijk, in de nabije toekomst reke ning te houden. Met die inspraak heeft Flakkee overigens geen beste ervarin gen en dhr L. X. den Hollander, voor zitter van de Streekcommissie, herhaal de ook nu zijn eerdere bewering dat hij noch zijn commissie zich niet meer voor het karretje laat spannen zoals dat met het streekplan Zuid Holland Zuid ge beurde. Toen werden de meningen van Flakkee aan Den Haag bekend gemaakt maar er bleek nauwelijks rekening mee te zijn gehouden, 't Is met de Flakkeeë- naars al kennelijk net als met de Bruë- naars: je kunt ze nog wel blij maken, maar door een rapport kijken ze wel heen. De avond werd bezocht door twee Sta tenleden, t.w. de heren Tilanus en Van der Meer. Er waren 32 Flakkeese be zoekers. DIRKSLAND MOOÏE PRESTATIE VOOR BAKKER ADRÏE TEN HOVE Op de vorige week in de Utrechtse Jaar beurs gehouden Nebato bakkers-vakwed strijd heeft Adrie ten Hove de eer van bakkerij Ten Hove verdedigd en hij slaagde daarin bijzonder, temeer omdat het de eerste maal was dat hij aan een dergelijke wedstrijd deelnam. Hij pre senteerde zich in twee klassen, in welke beide klassen hij een eervolle vermel ding kreeg met twee ere-lintjes en 2 diploma's. In het algemeen klassement voor de no vember te houden kampioensdag heeft Adrie zich in de klasse melkbrood op de vierde, en in de klasse kleinbrood op de derde plaats gerangschikt. In de tijd tussen november en nu zullen nog twee wedstrijden gehouden worden. Aan de Utrechtse wedstrijd deden plm. 150 deelnemers mee. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De N.C.V.B. van de afdeling Middelhar- nis-Sommelsdijk hoopt op D.V. 5 april 1979 haar Paasavond te houden in de „Hoeksteen", Ring 13 te MiddeUiamis. De meditatie wordt deze avond verzorgd door ds. G. J. Terlaak, Gereformeerd predikant te Yerseke. Aanvang 19.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. van zaterdag 31 maart tot maandag 2 april 1979 ARTSEN Middelhamis - Somitielsdyk: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121 Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirk.sland - Herkingen - Melissant: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 01877-1227 (b.g.g. 1291) Steilendam - Goedereede: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Van Rijswijk, tel. 01879-1207 Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874-1259 Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873-1201 APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Wolthers, tel.01878-1660 (van 11.00 uur tot 11.30 uiir) DIERENARTSEN Dienst heeft dhr Tjebbes, tel. 01870-2966 WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam Dienst heeft zr Termaaten tel 01879-1702 Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 01879-1770 (b.g.g. 1767) Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Knaape, tel. 01873-2060 (b.g.g. 1850) Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr Van Dam tel. 01873-1510. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke- of sociale nood) Tel. 01874 1515. Het jaar van het kind 1979 is ingezet met heel veel publiciteit. Er is gewezen op de verklaring van de rechten van het kind. Er is gewezen op de achterstand in ont plooiingskansen in grote delen van de wereld en met name in kinderrijke ont wikkelingsgebieden. De Nederlandse Hartstichting onderschrijft graag de noodzaak om heel veel te doen voor de rechten van het kind. Omdat het recht op gezondheid essentieel deel uitmaakt van de voorwaarden tot een toekomst zonder levensbedreigende situaties, vraagt de Nederlandse Hartstichting van uit haar, specifieke opdracht tot ge- zondheidsbewaking, aandacht voor het voorkómen van hart- en vaatziekten van af de vroege jeugd. Tegelijkertijd wil de Hartstichting de aandacht vragen voor de problematiek van het kind met een aangeboren hart- afijwking. Samen met het onder auspi ciën van de Hartstichting functionerend oudercommité kinderhartenfonds heeft de organisatie in de voorbije jaren reeds het nodige gedaan voor de belan genbehartiging van de gezinnen met een hartekind. Daarvoor is o.m. de Hartenark in Bilthoven gesticht. Jaarlijks worden daar therapeutische recreatie-aktivitei- ten voor zo'n 400 hartekinderen georga niseerd, naast andere dienstverlening in de strijd tegen het hart- en vaatlij- den. Meer kennis van de mogelijkheden voor de preventie en op het gebied van de behandeling van het aangeboren hart- gebrek kan slechts worden verkregen door wetenschappelijk speurwerk. Voor de financiering van al deze aktiviteiten heeft de Nederlandse Hartstichting veel geld nodig ook in 1979. Geld, dat tot dus verre spontaan werd bijeengebracht. Straks belt dan weer een collectant aan uw deur. Stelt U hem ook nu niet teleur. Nederlandse Hartstichting Sophialaari 10 - 's Gravenhage ZONDAG 1 APRIL 1979 OUDDORP. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 u. ds. W. J. op 't Hof; Geref. Kerk 10 u. cand. A. J. J. van Noord, 5 uur dr. J. H. Becker uit Ooltgensplaat; Doops- gez. Gem. 9.30 en 18.30 uur dhr. T. H. Kroon uit Huizen; Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen. GOEDEREEDE. Herv. Kerk 10 uur ds. M. Aangeenbrug, 18.30 uur ds. J. Blom uit St. Maartensdijk. STELLENDAM. Herv. Kerk 10 en 18. u. ds. C. Oorschot; Geref. Kerk 10 uur ds. J. Knauff uit Dordrecht en 5 uur cand. J. v. Noord. MELISSANT. Herv. Kerk 10 en 18 uur ds. H. F. Klok; Ger. Gem. 10 en 6 uur p g (J j^ P ri g DIRKSLAND. Herv. Kerk 10 uur ds. H. Visser, 18 uur ds. J. C. de Bie, Rijssen; Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN. Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. A. H. Veldhuizen; Ger. Gem. 10 uur lezen en 2.30 uur ds. Lichtenberg. SOMMELSDIJK. Herv. Kerk 10 uur cand. P. V. d. Kraan, Zeist en 6 uur ds. H. Visser; Rem. Kerk 10 uur ds. S. Bouman, Rotterdam. DE SAMARITAAN. 10.15 uur ds. E. S. de Lint, Hei en Boeicop. MIDDELHARNIS. Herv. Kerk 10 u. ds. E. F. Vergunst, H.D., 6 uur cand. F. Wijnhorst, Vlaardingen; Herv. Wijk- gemeente 10 uur geen dienst, 14.30 u. ds. L. J. de Leeuw te Brielle, bevesti ging en intrede van ds. A. Carstens; Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Llgten- berg. NIEUWE TONGE. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Beens. OUDE TONGE. Herv. Kerk 10 uur dB. T. W. van Bennekom, 6 uur ds. W. Verboom, Nieuw Lekkerland. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen. DEN BOMMEL. Herv. Kerk 10 uur ds. M. V. d. Linden, 6 uur cand. J. A. H. Jongkind, Langerak; Geref. Kerk 10 uur ds. H. de Valk em. pred. te Dirks land, 6.30 uur ds. A. G. E. Klap te Fijnaart. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. C. van Schoonhoven, Hardinxveld- Giessendam, 6 uur ds. P. J. Bos uit Slikkerveer; Geref. Kerk 9.30 en 5 utir ds. J. Noordhoff, schipperspred. te Wervik (België), Voorb. H.A.; Ger. Gemeente 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT. Herv. Kerk 10 uur cand. L. van Wingerden, SINT MAARTENSDIJK. Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom; Oud Ger. Gem. 3 maal lezen; Ger. Gem. in Ned. 3 maal lezen. SINT ANN AL AND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M D. Geuze (v.m. bed. H.A. n.m. dankz. H.A. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk (N'- kerk - O'land) 10 uur (H.A.) 5 uur dankz. ds. P. J. Moet Ger. Gem. 10 uur lezen, 3 uur ds. A, Hoogerland, Krabbendijke Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. MIDDELHARNIS Bedankt. Ds. E. F. Vergunst heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Herv. Gem. van Kame- rik (U.). A.s. dinsdagavond, 3 april zal in Elthato een bijeenkomst worden belegd, waar in alles tehoren is over de bedoelingen met het zendingsschip dat momenteel in de haven in gereedheid wordt ge bracht. De avond begint om 8 uur en wordt geopend door ds T W v. Bennekom Voorts zal worden gesproken door ds, J. Lukasse uit het Belgische Hasselt. Het schip, de „Eben-Haëzer" is een van de beide schepen, die door de Belgische Evangelische Zending als kerkschip wor den gebruikt. Hernesseroord, een inrichting voor de begeleiding en behandeling van zwakzinnigen, vraagt een voor de afdelingskeuken op een paviljoen met bedlegerige pupillen Taak: het voorbereiden van de maaltijden en overige ver strekkingen. het bestellen van de levensmiddelen en het beheer daarvan. het bestellen van maaltijden in de centrale keuken. het onderhoud en verzorging van de afdelingskeuken. Opleiding: Het bezit van het diploma MBO-CD wordt op prijs gesteld. Gegadigden dienen bereid te zijn volgens rooster in de week-ends te werken. Salaris en overige arbeidsvoorwaarden volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de geneesheer-direkteur p.a. Hernesseroord, Postbus 16, 3240 AA MIDDELHARNIS. telef. 01870 - 3888 voor: nieuwbouw reparatie onderiioud vah: kloosterweg 19, schuddebeurs - postbus 81, zieril<zee, telefoon (01110) 3635 Maar dan heel apart door Foto SOMMELSDIJK ONBETWIST BETER, 's Maandags gesloten, Op zaterdag 7 april 1979 D.V. zal er door de Vereniging van Organisten der Ge reformeerde Gemeenten, afdeling West een instructieve middag worden be legd. Door ons hoofdbestuurslid, dhr A. Van 't Geloof uit Dirksland zal er een inleiding worden gehouden over diverse vormen van korte voorspelen op de Psalmen. Een ieder die te maken heeft met de eredienst, zowel organist als kerkganger is op deze middag van harte welkom. Deze middag zal gehouden wor den in het kerkgebouw der Geref. Ge meente te Middelhamis, Chr. de Vries- laan 40. Aanvang 14.30 uur. Er zal niet alleen gesproken worden, maar het be handelde zal ook door de aanwezigen in de praktijk, dus achter het orgel, worden toegepast. Vanzelf zal er gele genheid zijn tot het stellen van vragen. In de pauze is er gelegenheid om onder het genot van koffie met elkander van gedachten te wisselen. Bestuur V.O.G.G. afd. West GOEDEREEDE Opbrengst collecte De te Goedereede en havenhoofd gehouden collecte t.b.v. „Simavi" heeft opgebracht f 831.31 (vo rig jaar f 741.56). Alle geefsters/gevers en collectanten hartelijk dank. OOLTGENSPLAAT Auto's en fietsen wassen op werf slo- perij Het wassen van uw auto en/of fiets(en) op zaterdag 31 maart zal niet bij u thuis gebeuren, maar de jongelui hebben de beschikking gekregen over de werf van Metaalhandel en Sloopwer ken G. K. Timmerman aan de Steiger- dijk. De auto's moet u er zelf heen brengen, de fietsen worden thuis afge haald en netjes schoon thuis bezorgd. U weet het: de opbrengst is bestemd voor de bouw van een weeshuis te Rajkumar in India. Vrijstelling dienstpliclit De minister van defensie heeft voor één jaar vrij stelling van de dienstplicht verleend aan Anthonius J. M. v. d. Made te Acht huizen. Gekozen tot ouderling en diaken Uit de gestelde dubbeltallen in de Geref. Kerk werden gekozen tot ouderling L. A. van Drongelen; tot jeugdouderling en algemene zaken C. Poldervaart. Tot di aken A. C. Korteweg J.Hzn. De beves tiging zal plaats hebben zondag 22 april door dr. J. H. Becker. In de nacht van zaterdag op zondag gaat weer de zomertijd in. Dat betekent dat de klok een uur vooruit gezet moet worden. STELLENDAM Een restant gasolie in een leiding van een scheepsmotor was gisteren oorzaak van een steekvlam waardoor de monteur Pe ter Spuij getroffen werd. Aan boord van een vissersschip zou de jongeman, werk nemer van de fa. Padmos, de leiding af branden. Hij werkte daar met enkele collega's en dat bleek heel gelukkig te zijn De van top tot teen brandende Peter was wehswaar naar het dek gesneld, maar toen hij daar eenmaal stond durf de hij niet overboord te springen, om dat hij niet kon zwemmen. De voorman, dhr Okkerse werd door de hoge vlam van hem gescheiden maar gelukkig re ageerde de Middelhamisser monteur Van Shedrecht door de brandende jon geman resoluut over boord te gooien Het vuur was toen snel gedoofd, maar het kostte vervolgens wel grote moeite om de drenkeling aan boord te krijgen. Eenmaal mislukte dat nog doordat de handschoen die hij droeg alleen in de handen van zijn redders achterbleef en hijzelf weer kopje onder ging. Gelukkig is de reddingsactie geslaagd en kon Peter met spoed naar dokter Van Rijswijk gebracht worden, die hem, na een eerste hulp heeft doorgezonden naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. Met brandwonden aan gezicht en polsen is Peter daar opgenomen; gelukkig is zijn toestand niet ernstig. MIDDELHARNIS De heer J. van Alphen te Nieuwe Tonge, momenteel hoofd van de bijzondere ba sisschool „De Hoeksteen" te Ooltgens plaat is door het bestuur van de Groen van Prinstererschool te Middelhamis be noemd tot hoofd van deze school, als opvolger van dhr M. Edewaard. De be noeming gaat per 1 augustus a.s. in. Dhr Van Alphen (36)) was eerder hoofd van de bijz. basisschool te Garderen en voordien op Goeree-Havenhoofd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2