dfhcMilcentruffl de ellonciefi Familie Looy stopt na 24 jaar met de bezorging van ons blad Vrijdag 30 maart 1979 No. CSHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE Ea^ ZEEUWSE EELANDEJN Verschijnt tweemaal pet weekdinsdag- en vrijdagavond De eerste-steenlegging en de getuigen daarvan. SPUI 1 o MIDDELHARNIS TELEFOON 01870-2387 open: maandag t/m vrijdag 8.00-17.00 uur, vrijdagavond 18.30-21.00 uur en zaterdagmorgen 8.00-12.00 uur Middelharnis laat zich niet weer door winter verrassen UIT VOOKRAAD LEVERBAAE I OLDSMOBILES DIESEL GARAGE KNöPS - IVIIDDELHARNIS LANGEWEG 113 TELEFOON 01870 - 2043 Hondepoep iclacliten De politie adviseert en controleert NIEUWE TONGE AANGEPASTE KERKDIENST Smering 1:100 AQUA-PESCH. POSTBUS 8 3240 AA MIDDEL.HARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sonimelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 33Sf2 Giro 167930 Bank Baba Middelharnis Rek. no. 34 20 01 JOB ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per num. Bij contract speciaal tarief. Eerste steen voor Herv. Ver. gebouw Nieuwe Tonge staand op een omgekeerde speciekuip heeft de Herv. predikant ds. H. Visser j.l. dinsdagmiddag velen op het bouw terrein van het nieuwe Verenigingsge bouw kunnen begroeten. Aanleiding daartoe was de feestelijke eerste-steen legging met welk gebeuren een lang verbeid moment werd gemarkeerd. Ds. Visser pleegde die handeling dan ook zeer van harte, nu al met verwachting uitziend naar het moment waarop het nieuwe gebouw betrokken zal kimnen worden; zonder tegenslagen zal dat wel licht in oktober zijn. Nu al klonk de bede dat het gebouw zal mogen dienen tot opbouw van Gods Koninkrijk. „Straks, als het gebouw klaar is gaat pas de eigenlijke bouw beginnen", zo vergeleek ds. Visser, doe lend op de opbouw van de Gemeente op het Ene fundament, Jezus Christus. In de wording van het nieuwe gebouw zag ds. Visser het bewijs dat God nog met de gemeente bezig wil zijn en op verzoek van de predikant werd op de bouw plaats Ps. 89 1 dan ook door velen met instemming meegezongen. Door ds. was gelezen 1 Cor. 3 vanaf vers 10. In het oude Verenigingsgebouw aan de Molendijk werden de genodigden vervolgens gastvrij onthaald op koffie en door de dames van het nijvere da mescomité zelf gebakken cake. De da mes hebben daarmee een ware reputatie A2 Het voorjaar is aangebroken en de zomer is aanstaande, maar de raad van Mid delharnis gaat het in de donderdagavond te houden raadsvergadering hebben over de gladheidsbestrijdlng en wellicht ook de daarvoor gewenste aanschaffen ple gen. De schrik zit het College kennelijk goed in de benen nadat al in het begin van de voorbije winter moest worden vastgesteld dat de voorraad strooizout was uitgeput. De straten bleven bij ge brek aan strooizout spiegelglad en zelfs binnen eigen gelederen heeft het Colle ge daarvan de lijfelijke gevolgen onder vonden. Het college zal zich niet weer door een winter laten overrompelen; het raads voorstel wijst althans duidelijk in die richting. Voorgesteld wordt tot de aan schaf van een Mammouth 75 automati sche zout/zandstrooier voor een bedrag van f 22.450.Voor het strooien in de woonwijken wordt een Baby opzetstrooi er gevraagd a f 12.500.waarmee ook de fietspaden kunnen worden gestrooid. Voor het ruimen van sneeuw wordt de aanschaf van een aanbouwploeg voor een tractor voorgesteld (kosten f 4050.-) ter wijl ook een voorlader nodig zal zijn om het zout op de wagens te laden. De prijs daarvoor bedraagt f 5000. Zout wordt niet vergeten er wordt gedacht aan een stevige bunkervoorraad Buiten de gebruikelijke portie van 50 ton zal er een voorraad van 200 ton moe ten worden aangelegd. De prijs daarvan bedraagt f 16.500.-. Voor het herstel van wegen tengevolge van vorstschade wordt tenslotte een be drag van f 34.000.- gevraagd. INGEZONDEN: Het is waar dat de straten worden bevuild door honden, maar daar kunnen die beesten niets aan doen. Dat ligt aan de hondenbezitters! Het is een smeerboel op sommige straten, maar Ik heb nooit een hond ge zien die telefooncellen vernielde, ruiten uit de bushalte gooide, nieuwe aanplan tingen van bomen en struiken er uit trokken, die bejaarden pestten, gehan dicapten uitlachten. De hond die dat allemaal doet ben ik in mijn leven nooit tegen gekomen, en honden zijn toch ook geen Ueverdjes al wordt er bij B. en W. over geklaagd. Maar over vernielingen wordt niet ge sproken. Wij betalen wel hondenbelas ting maar wie betaalt die vernielingen? De gemeenschap! Mevr. J. Vlot-Kloet Ooltgensplaat. De politie komt tot U met een indringende vraag. Wist U waar de meeste ongevallen of zo U wilt aanrijdingen plaats vonden en nog vinden? U zult zeggen dat weet ik al, dat is op de kruisingen van wegen. Statis tieken hebben uitgewezen dat dat inderdaad het geval is. Dan komt natuurlijk de tweede vraag naar boven nl. hoe komt dat en wat doen we eraan. Mogen we met de deur in huis vallen? Bewezen is dat veel aanrijdingen ontstaan door gevaarlijk rijgedrag. Er zal niemand zijn, die beweert, dat zulks met opzet gebeurt, dat gelooft niemand. U loopt niet alleen kans veel schade bij anderen te veroorza ken, U zelf loopt ook de kans schade te krijgen. Om van erger maar niet te spreken. Nu is de politie voornemens om in de week van 2 tot en met 6 april a.s. een nauwlettende controle te houden op het gedrag bij kruisingen en splitsingen van wegen. Dat doet de politie van Uw eiland niet alleen, het is een landelijke controle Indien U zich niet aan de spelregels houdt en dat zijn er nogal wat dan loopt U kans „gepakt" te worden. Nu is zo'n controle maar een momentopname, maar de politie hoopt, dat een dergelijke controle toch doorwerkt. Daar zijn we allemaal mee gebaat. Derhalve nog eenmaal, de politie adviseert: houdt U aan de gedragsregels bij kruisingen en splitsingen. De politie controleert maar dat wist u al. De gezamenlijke groepscdtn van Uw eiland opgebouwd, cakes, oliebollen en erw tensoep brachten ze in de afgelopen maanden in grote hoeveelheden aan de man en ook nu gingen ze de zaal rond met badhanddoeken en andere „koop waar" uit de voorraad die door ds. Vis ser met een winkel van Sinkel verge leken werd. Een groot compUment ging dan ook naar de dames uit. Door ouderling Vreeswijk hij had ook de eerste steenlegging ingeleid werd in 't kort teruggezien op de voor geschiedenis die tot de bouw van het nieuwe gebouw zou leiden. Aanvanke lijk waren de gedachten uitgegaan naar de voormalige pastorie aan de Kerk- ring, maar toen duidehjk werd dat daar voldoende parkeerruimte zou ontbreken werd daarvan af gezien. Eind 1975 begin 1976 was men het erover eens dat er nieuwbouw zou worden gepleegd waar om een bouwcommissie in het leven werd geroepen om de mogelijkheden daarvan te onderzoeken. Grond werd van de diaconie verkregen, de heren Kom en Kievit van de Gem. technische dienst zorgden voor het ontwerp en de dames gingen aan de slag om zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen, wetend dat de nieuwbouw voor de Ge meente een zware last zal betekenen. Dhr. Vreeswijk had overigens goede hoop, „want" zei hij; „er is nog nooit een tevergeefs beroep op de gemeente gedaan, er is steeds met lust en liefde gegeven". Ook de Gen. financiële raad heeft een bedrag toegezegd. „Moge het een gebouw worden waar het Woord onderzocht en doorzocht zal worden en waar mensen getrokken worden tot Gods wonderbare licht", zo besloot dhr. Vreeswijk. Hoofdaannemer is de Fa, Osseweijer te Oude Tonge; onderaannemers zjjn: Fa. Sprong, loodgieterswerk en sanitair; Fa. Vos, schilderwerk-glas; v. d. Sluijs, electra. De oplevering zal waarschijn lijk in oktober plaats kunnen vinden. Aanvankelijk was dat voor september gepland maar de vorst heeft voor een vertraging van 9 weken gezorgd. A.s. zondag, 1 april zal er weer een aangepaste interkerkelijke kerkdienst voor de geestelijk gehandicapten van het eiland Goeree-Overflakkee worden gehouden. Deze dienst wordt gehouden in de nieuwe Gereformeerde Kerk te Middel- AUe YAMAHA'S zijn in voorraad van 2 tot 85 p.k. Advies-verkoop en goede reparatie: Broekweg 8 OUDDORP (Z.-H.) Tel. 01878 -. 1295 of 2011 Showroom 8-20 uur, ook zaterdag hamis. Kon. Julianaweg - hoek Lange weg en begint om kwart voor drie. De voorganger in deze dienst is Ds. P. J. Moet, gereformeerd predikant te Bruinisse. De interkerkelijke commissie van voorbereiding nodigt alle belangstel lenden uit deze dienst bij te wonen. Het zat er in dat het een keer zou ge beuren, maar toen onze Nieuwe Tongse bezorger dhr. P. Looy dan eindelijk doorseinde dat hij met de bezorging van ons blad ging stoppen toen bracht dat toch een schok teweeg Minstens 24 jaar zorgden de telgen uit het kinder rijke gezin voor een vlekkeloze bezor ging van „Eilanden-Nieuws" in het Nieuwe Tongse en al die jaren behoef den we over het goede verloop daarvan geen zorg te hebben totdat Totdat de kinderen Looy elk hun eigen bezigheden gingen krijgen. Bij vader Looy reeds daarom steeds sterker de gedachte om er dan maar mee te stop pen hoezeer hij de bezorging ook met ambitie heeft gedaan. Het is ervan ge komen en vandaag gingen de Looytjes voor het laatst de deuren langs. In 1955 was het zoon Toon die de be zorging overnam van dhr. C. v. d. Mast. Toon had broertjes en zusjes en de be zorging zou gedurende 24 jaar gewaar borgd blijven want het gezin Looy ging twaalf kinderen teUen. Als er een ging trouwen kwam er weer een klein Looy- tje bij en alle twaalf weten ze van de krantenbezorging mee te praten. In de beginperiode was het heel wat moeilij ker dan nu; toen was nog lang niet elk huisje van een brievenbus voorzien en hier en daar werd de krant dan ook tot op de huiskamertafel bezorgd. Ander zijds werden meerdere brievenbussen 's winters tegen de tocht dichtgeplakt en ook dan moest achterom worden be zorgd. Met z'n twaalven hebben de Looytjes vele, vele duizenden kranten bezorgd en vele duizenden kwitanties opgehaald. Nooit waren er klachten dankzij hun voorbeeldige precisie. We zullen de Looyen dan ook node missen, maar gaan anderzijds weer vol ver trouwen met de nieuwe bezorgers, de Fam. J. Hobbel in de Kerkstraat in zee. Ten afscheid ging de fam. Looy op de foto. Zes van de kinderen zijn getrouwd maar de zes die tot dusver tweemaal per week de ronde deden gingen op de prent. Van links naar rechts zien we Dini, Jaco, vader Looy, Piet, moeder Looy, Rina, Paulus en gehurkt vooraan Leendert, met de langste staat van dienst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1