L(i/-L(5<; VOORDEELPAKKERS 51e jaargang Dinsdag 27 maart 1979 No. 4778 CHR. STREÏEIKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOULANDSE EN ZEEUWSE EILANDEÏN Verschijnt tweemaal per xoeékdinsdag- en vrijdagqoond Discussie over de ,,ieefbaariieicl" op Goeree - Overflakkee Première bijenfiim van liet Landbouwschap I B. en W. I Goedereede I bepleiten een I schoner strand E.O. ZANGAVOND IN MIDDELHARNIS Brandweer Nieuwe Tonge verkeers- bollebozen '4 Wfü Eerste paal voor 74 woningen Tweede prijs voor bakker Jan Visseren Ook bewondering voor de fietsende schooljeugd Tekenaar Boogerman exposeert in IVIodehuis Buijsse IVliddelharnis - inentingen 1979 - Jeugdsolisten- concours op 5 mei Brandje bij de fa. van Reijen Bemesting van de groentetuin BOX DROSTE BONBONS 500 gram van 12,85 voor 9,98 VAT ALL 3 werkdoekjes 41/2 küo van 16,95 voor 13,95 JAFFA appel- of sinaasappelsap literpak van 1,79 voor 1,39- GROOT PAK DREFT 1100 gram van 6,00 voor 4,39 I VERBRUGGE - TeL 2338 - Sommelsdijk Hoogtepunten in Flakkees' turngebeu- ren; de „Flakkee Cup" wedstrijd EXTRA KERKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN Diefstal uit personenauto Ledenvergadering- Ouderavond Chr. Nationale Schooi niEuws POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redacüe) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raiwi Middelharnis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Op 28 maart a.s. organiseert de streek- commissie Goeree-Overflakkee een openbare vergadering over de leefbaar heid in dorpen op Goeree-Overflakkee. Deze vergadering wordt gehouden in Verenigingsgebouw „De Schakel", Bea- trixlaan 31 te Dirksland en begint om 20.00 uur. Aanleiding voor deze bijeenkomst is de publikatie van het rapport „Dorps leven", door gedeputeerde ir. N. Buij- sert op 3 januari j.l. gepresenteerd. Het rapport „Dorpsleven" is het re sultaat van een onderzoek naar de leef baarheid in dorpen in de Hoeksche Waard en op Goeree-Overflakkee. Op Goeree-Overflakkee is het onder zoek gehouden in Achthuizen, Goede- reede, Ouddorp, Stellendam, Dirksland en Middelharnis. De Provinciale Plano logische Dienst (PPD), opdrachtgever van het onderzoek, wil de resultaten ge bruiken bij de herziening van het streek plan Zuid-HoUand Zuid. Het doel van deze avond is een ge- dachtenwisseitng tussen bevolking en medewerkers van de PPD over de in houd en conclusies van het onderzoek. Tijdens de vergadering is onder andere ook de tentoonstelling „Kleine Dorpen" te zien. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot mevr. M. van Zuydam, kontaktpersoon voor Goeree-Overflak kee, tel. 01871 - 1779, of de Provinciale Raad voor de RuimteUjke Ordening, Elisabeth de Vries, tel. 070 - 264111 tpestel 2800. Bij de PRRO kunt u ook een samenvatting van het rapport „Dorpsleven" aanvragen. ------O------ Onder de titel "De bij hoort erbij" is donderdag 22 maart in Utrecht de eer ste Nederlandse film over de bijenhou- derij in ons land in première gegaan. Deze promotie- en instructiefilm is uit gebracht door de afdeling Bijenteelt van het Landbouwschap. De productie van de drie kwartier durende film was mo gelijk door een subsidie van de Euro pese Commissie. De première werd onder andere bij gewoond door dé heer drs. J.J.Schou- ten, voorzitter van het Landbouwschap en de heer J.J.Speelziek, voorzitter van de afdeling Bijenteelt van het Land bouwschap. In de film, die is vervaardigd door G.W. L. Mandl Filmprodukties in Amster dam, wordt ook ingegaan op de beteke nis van de bijenhoudeij in Nederland. Zowel bij de fruitteelt ala bij de teelt van bijvoorbeeld augurken en verschil lende tuinbouwzaden vormen de 70.000 bijenvolken een onmisbare schakel in de produktie. Jaarlijks zorgen deze bij en voor een produktie van een half a een miljoen kilo. Steeds meer mensen binnen en ook buiten de land-en tuin bouw houden tegenwoordig als bijver dienste en hobby bijen. Juist voor hen is deze film van groot belang. De bijenfiim zal de komende maanden worden vertoond door de afdelingen van de bijenteeltorganisaties. Daarna is het ook voor andere g^nteresseerden groepen mogelijk de fihn aan te vragen bij het Ministerie van Landbouw en Visserij. g Het CaUege van B. en W. van Goedereede gaat de gemeenteraad voorstellen een aanschaf van g 38.000,te plegen terwiUe van het schoonhouden van het strand in de drukke zomermkanden. g Voor de uitbreiding van het af- m valbakken bestand is een krediet J nodig van Ï0.296,Voor dat be- drag kunnen elf van die bakken m worden gekocht waarmee het to- taal dan op 86 wordt gebracht. Ze g komen dan om de 250 meter te M staan, op het strand, en er komt er een bij elke duinovergang, s Door deze uitbreiding van het g aantal bakken zowel als van de 3 afstand zal het niet meer, mo- g gelijk zijn de bestaande ophaal- g regeling te bestendigen. Het wa- ren n.l. tot dusver de exploitan- m ten van de strandtenten die dat g tegen vergoeding deden. Daarbij maakten ze gebruik van hun eigen m wagens waarmee ze hun pavil- g joens bevoorraden. Voortaan zal het ophalen door de gemeente g dienen te gebeuren, g B. en W. stellen de raad dan ook voor over te gaan tot aanschaf m van een gebruikte Land-Rover M voor de prijs van 17.500, Woensdagavond morgen 28 maart zal er in de Ned. Herv. Kerk een Zang avond worden gehouden, georganiseerd door de Evangelische Omroep onder de titel: „de muzikale fruitmand". De pre sentatie is in handen van Bep van RiJ. Medewerking verlenen: het koor Deo Cantemus o.l.v. Arie Pronk. Jan van Weelden, orgel. Harry Sevenster Jr., trompet, verder de predikanten ds. E. P. Vergunst en'Ss. A. Beens. Algehele lei ding Jaap Mouissie. De avond is ook te beluisteren via de kerktelefoon v. d. Herv. Kerken, de Chr. Geref. Kerk en de Ger. Gem. en is ook rechtstreeks te beluisteren in „de Sa maritaan" en in het Rusthuis „de Goede Ree". Gehoopt wordt dat velen naar de Herv. Kerk zullen komen om daar mee te luisteren en mee te zingen(!) Aanvang 8 uur. De leden van Nieuwe "tonges bluseen- heid die vrijdagavond deelnamen aan de verkeersquiz, georganiseerd door de afd. Nieuwe Tonge van Veilig Verkeer Ne derland, hebben zich ware bollebozen in de kennis van de verkeersreglemen ten getoond. Ze verdienden dan ook de wisselbeker die ze een jaar in bezit mo gen houden om volgend jaar andermaal de kennis te meten met 9 mededingende verenigingen. Ook vrijdagavond op de 10e achter eenvolgende jaarlijkse quiz was de spanning weer groot. Naast de plaatse lijke Nieuwe Tongse verenigingen waren het ook de blusploegen uit Middelharnis, Sommelsdijk en Stad aan 't Haringvliet die een kans waagden. Ze moesten evenwel in de leden van Nieuwe Tonges blusploeg hun meerde ren erkennen. De ploeg doorbrak de tra ditie dat de militaire schietvereniging de beker weer pakte. Drie achtereenvol gende keren is dat'gelukt en de schiet- ver. heeft de oude wisselbeker dan ook definitief in haar bezit. De nieuwe pronkt in de brandweer kast. De leiding van de quiz en het bedenken van de vragen was in handen van dhr. van Gent, gepensioneerd politieman uit Dordrecht. ------O------ OUDE TONGE A.s. vrijdag om half vier zal door burg. W. M. V. d. Harst de eerste paal worden geslagen voor de bouw van 74 woningen in het bestemmingsplan Capelleweg. In het bestuur van de woningbouwver. „Samenwerking" heeft zich een be langrijke wijziging voorgedaan; dhr. P. Brinkman is recentelijk dhr. van Rens- woude opgevolgd als voorzitter van de vereniging. DIRKSLAND Opbrengst kollekte. De Rheuma-kol- lekte heeft in Dirksland 2355,27 op gebracht. Hartelijk dank aan kollektan- ten en gevers. OOLTGENSPLAAT Op de Nederlandse bakkerij-tentoon stelling te Utrecht behaalde „De Echte Bakker" Jan Visseren, een tweede prijs in de kampioenklasse voor ondernemers in het bakkersbedrijf, met een inzen ding van klasse Tarwebrood (vloer brood). De beloning was een beker met oorkonde. Deze tentoonstelling, die werd uitgeschreven door NEBATO '79 en ge houden in de Marijkehal van de Jaar beurs te Utrecht, werd als een nationaal evenement opgezet. Tijdens de voorbe reidingen werd al spoedig duidelijk, dat het internationale element niet zou ont- breken. Ruim 160 standhouders, waar onder een aantal uit het buitenland, lie ten een ruime keuzemogelijkheid op het gebied van het bakkerbedrijf zien. Door de bakkers werd op deze vakwedstrijd, die door het Comité West-Nederland werd georganiseerd, een keur van kwa liteitsproducten ingezonden. AK-HE VOOR WEESHUIS IN INDIA Voor de bouw van een weeshuis te Rajkumar in India is door de jeugd van de hervormde jeugdclubs door middel van prikkaarten te Ooltgensplaat 935,50 ingezameld. Aan stroopwafels werd voor een brutobedrag van onge veer 1800,verkocht. Zaterdag 31 maart a.s. komen de jongelui bij u langs om uw fiets en/of auto een goede beurt te geven. U kunt daar nu al rekening mee houden. Zoals bekend is het streef bedrag voor Flakkee op 40.000,ge steld. Voor de opbrengst van bovenge noemde bedragen heel hartelijk dank. BIJBELKRING Heden dinsdag des nam. 8 uur zal in „Elthato" o.l.v. ds. T. W. van Bennekom de Bijbelkring bijeen komen. Op deze laatste samenkomst van dit seizoen zal Art. 12 van de NGB wor den behandeld. Biddag Oud Geref. Gem. Woensdag 28 maart zal door de Oud Ger. Gem. in Ned. Biddag gehouden worden. Aanvang 2.30 en 7 uur nam. Voorganger is ds. L. Gebraad te St. PhUipsland. Zie verder de advertentie in dit nummer. Wanneer U op een dag als gisteren, met een bulderende wind, in uw autoot je langs de wegen gaat, kacheltje lekker aan, en simpel met Uw rechtervoet de P.K.'s in uw motortje commanderend, hebt U dan ook te doen met die fietsen de schooljeugd op het rijwielpad...? Van ons mag u het best weten, wij hebben dat wel al komt dat misschien doordat -wij in onze jongere jaren een zelfde gang moesten gaan. Ritjes van Ouddorp naar Middelharnis en weer te rug, merkwaardigerwijs meestal heen zowel als terug tegen de wind. Maan dag gingen ze daar ook weer, pal tegen de storm, op de pedalen staand en leu nend tegen de wind, maar toch goedlachs, getuige de foto waarin vrien- dehjk naar de fotograaf gezwaaid werd. Toch een stoer volkje, die fietsende Flakkeese schooljeugd OOSTFLAKKEE De MiddeUiamisse tekenaar Aai Boogerman, verdienstelijk maker -van fraaie pen- en potlood tekeningen van oude dorpsgezichten, blijkt een experiment niet te schuwen. Niet dat hij aan zijn traditionele genre geen genoegen meer zou be leven, maar Aai is momenteel geboeid door het menselijk' gezicht. Hij heeft weliswaar moeten ervaren hoe moeüijk het is gezichten te tekenen en in de ogen de gewenste uitdrukking te leggen, maar hij heeft er kennelijk toch de slag van te pakken. Anders zou niet temidden van zijn expo sitie bij Modehuis Buijsse het portret van een schone Spaanse hangen. Een nadere kijk leert dat Boogerman zijn eigen Spaanse kleindochter heeft verbeeld en het portret gaat na de expositie met een van de zonen Boogerman mee naar het Spaanse Madrid. De expositie zal worden afgewisseld met por tretten en natuurlijk hangen er weer Middelhar- nisse tafereeltjes, alleszins de moeite waard er even bij te verwijlen. DTP voor kinderen geboren in 1970 en 1975 MAZELEN voor kinderen ge boren in 1970 RUBELLA voor meis jes geboren in 1968. te Ooltgensplaat op dinsdag 3 april van 16.00 16.45 uur i te Achthuizen op donderdag 5 april van 15.30 16.00 uur te Den Bommel op woensdag 11 april van 15.30 16.15 uur te Oude-Tonge op woensdag 18 april van 15.30 16.45 uur. Het Jeugd-solistenconcoiurs wordt dit jaar gehouden op zaterdag 5 mei in het Ver. gebouw „Melishof" in Melissant. Aanmeldingen voor dit concours moe ten binnen zijn voor 14 april. Inschrijf formulieren kunt u telefonische bestel len bij C. J. Smit, Julianaweg 6, MeUs- sant. Tel. 01877 - 1270. ACHTHUIZEN: In de met 6 ton graan gevulde silo op het bedrijfsterrein van graanhandel van Reijen is donderdagavond door over verhitting brand ontstaan. Gelukkig werd het tijdig ontdekt door dhr. van Reijen die snel de brandweer waar schuwde. Doordat dhr. van Reijen de warme-lucht toevoer afsloot had hij het gevaar al verminderd. Doordat men de silo leeg liet lopen werd de brand be zworen; een klein gedeelte bleek door het vuur te zijn aangetast. NIEUWE TONGE Opbrengst kollekte. De kollekte t.b.v. de Rheumabestrijding heeft opgebracht 2.456,AUe medewerkenden en ge vers hartelijk dank. Als het I spitten van de tuin is gedaan, is het van groot belang aandacht te be steden aan de bemesting. De belangrijkste voedingsstoffen voor de plant zijn stikstof, fosforzuur en kali. Stikstof is het element, dat vooral voor de ontwikkeling van de groene plantendelen, stengels en bladmassa zorgt; fosfor bevordert de wortelvor- ming, de vruchtzetting en afrijping, kali speelt een belangrijke rol bij de ver schillende levensprocessen van de plant. Het is van belang, dat bij de be mesting een goede verhouding tussen stikstof, fosfor en kali aanwezig moet zijn. Het is daarom altijd aan te raden gebruik te maken van een mengmest- stof, welke met zorg en op grond van lange ervaring is samengesteld, zoals de Asef Tuin- en Gazonmest. In deze volledige meststof zijn de ge noemde hoofdvoedingsstoffen zo innig mogelijk met elkaar verbonden en daarbij in een zeer gemakkelijk opneem bare vorm. Men kan ook gebruik maken van Moestuinmest met een langdurige wer king voor de gehele groeiperiode. Deze gepatenteerde korrels zijn voorzien van een kunstharslaagje. Dit laagje laat in de grond vocht door, waarbij de voe dingsstoffen langzaam voor de planten beschikbaar komen. Zaterdag 24 maart vond in de „Olym- pia Sporthal" te Middelharnis de jaar lijkse wedstrijd om de „Flakkee Cup" voor dames en heren plaats. De meisjes/dames werden ingedeeld in 4 klassen t.w.: Nieuwelingen, Geoefen den, Kopklas en Dames, allen werden beoordeeld over 4 toestellen. De jongens en heren in één klasse, zij werden beoordeeld over resp. 5 en 6 toestellen. Voor deze wedstrijd hadden 104 deelr nemers(sters) zich aangemeld, waarvan er 90 aan de wedstrijd hebben deelge nomen. Zij vertegenwoordigden 9 van de 12 verenigingen van het Rayon Goe ree Overflakkee. De medailles gingen naar: Meisjes Nieuwelingen: 1. Ria Buys, verg. O.K.K. 60,3 pnt. 2. Erika de Lange, MH-SD 58,9 pnt. 3. Katja Grinwis, Kriekel 57,9 pnt. Meisjes Geoefenden: 1. Marianne Buscop, O.K.K. 66,4 pnt. 2. Anita v. Zielst, MH-SD 63,6 pnt. 3. Tea v. d. Scheur, O.K.K. 61,1 pnt. Meisjes Kopklas: 1. EUy Groenendijk, MH-SD 68,1 pnt. 2. Lisette Spuy, MH-SD 63,1 j)nt. 3. Karin Kaslander, O.K.K. 62,7 pnt. DAMES: 1. Bea Tanis, Kriekel 73,6 pnt. 2. Tjerma Vlietland, Kriekel 68,9 pnt. 3. Heleen Spuybroek, kriekel 66,7' pnt. JONGENS: 1. Jaap Koert, S.S.S. 80,2 pnt. 2. John Versaevel, O.K.K. 79,1 pnt. 3. Johan Strijdhorst, S.S.S. 78,8 pnt. HEREN: 1. Swier Garst, MH-SD 99,9 pnt. 2. Frans v. Nunwegen, MH-SD 96,1 pnt. 3. J. V. Nieuwendijk, MH-SD 95,3 pnt. De Cup's zijn in bezit gekomen van: Dames: Bea Tanis, Kriekel, Ouddorp Heren: Swier Garst, MH-SD, M'hamis Na afloop feliciteerde de voorzitter van het Rayon, dhr. A. de Vos de di verse winnaars en winnaressen en hij sprak een woord van dank aan de jury en tel-kommissie, die deze zaterdag aan de tumsport hadden opgeofferd. Alle deelnemers(sters) ontvangen van het Rayon een diploma met het behaal de punten-aantal vla hun eigen vereni ging. Het Rayon-bestuur mag op een ge slaagde wedstrijd terug zien. MELISSANT woensdagavond 7.30 uiu: ds. P. Blok (bev. ambtsdragers) OUDDORP: Het is al lang niet veUlg meer spuUen in de afgesloten auto achter te laten wanneer men een strandwandeling gaat maken. Een Roosendaalse familie heeft dat zondag weer moeten ervaren. Toen ze terugkwamen van hun tochtje bleek het tochtraampje van de wagen te zijn geforceerd met een schroevendraaier. Uit de auto verdwenen het rijbewijs, een paspoort en betaalcheques met het bij behorende pasje. OOLTGENSPLAAT: Integratie breedvoerig ter discussie. Donderdag 22 maart j.l. werd onder grote belangstelling de Ledenvergade ring - Ouderavond van de Chr. Nat. School „De Hoeksteen" gehouden in de school aan de P. Biggestraat. De voorzitter, dhr. J. H. van Dam heet alle aanwezigen harteUjk welkom, ook bestuur en leidsters van de Chr. Kleu terschool „André Marie", die voor deze avond uitgenodigd waren, evenals de ouders die kinderen op genoemde kleu terschool hebben. Een bijzonder welkom ging uit naar mej. M. Th. de Bruine van de P.A. te Gouda, die deze avond kwam spreken over „Integratie van het kleuter- en lageronderwijs. De secretaris, de heer L. G. Hobbel las de notulen, die ongewijzigd werden vastgesteld. Basisschool. Vervolgens kreeg mej. de Bruine de gelegenheid de integratie toe te lichten. Op een duidelijke wijze geeft zij een uit eenzetting over de voordelen van de nieuwe basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Aan de hand van een „praatpapier" schetst spreekster het verloop vanaf de contoumota tot het experimenteren met scholenkoppels. Er blijken nog veel vragen over dit onderwerp te bestaan, maar de voor zitter moet tijdgedwongen het volgende punt aan de orde stellen, nadat hij mej. De Bruine hartelijk dank had gezegd voor haar komst, als blijk van waarde ring biedt hij haar een boekenbon aan. Huishoudeiyke zaken. Na de pauze worden d^ huishoudelijke zaken afgewerkt. Bij de bestuurusver- kiezing werd dhr. A. van Dam L.zn. herkozen. In de vacature van dhr. H. C. Korte weg J.zn. wordt gekozen, de heer J. C. van der Laan. Beide heren aanvaardden hun benoeming. In de rondvraag werden nog enkele zaken aan de orde gesteld, die de aan dacht van het bestuur zullen krijgen. Ds. T. W. van Bennekom sloot deze geslaagde avond met dankgebed. V

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1