EIIATIDEII tllEUWS Ledenvergadering Rode Kruis MODIEUZE COMPOSERS hernesseroord Trakteren Landbouwwerktuigen RUMPTSTAD av middelharnis 3e blad Vrijdag 23 maart 1979 No. 4777 OOLTGENSPLAAT: ie Afdeling was weer aktief 822 l€g lectuur en baelcen Een nieuwe trend in speelse trant. Oftewel het modieuze samen gaan van 'n vlot kolbert met zelfde spencer, uni pantalon, bijpassende stropdas en dito sjaal. Een ongewoon geheel voor Een harmonieus op elkaar afgestemde kompositie van sportief kolbert met vest en pantalon. Alledrie in een andere stofsoort. Met knopen van echt leer ^^^^ffi Uw liuis verkopen? TAMBOER MIDDELHARNIS Liturgie en Icerlc- muzielc in de Ned. Herv. Kerlc te Seroosicerice (W.) Dierenbesclierming Voldoende autobandenprofiel belangrijk voor verkeersveiligheid Ter herinnering BIJZONDER ORGELCONCERT in de Ned. Herv. Kerk te Oude-Tonge op zaterdag 24 maart ned. hervormd centrum voor geestelijk gehandicapten Hernesseroord, ©en inrichting voor de begeleiding en behandeling vajn zwakzinnigen vraagt een PAVILJOENSASSiSTENTE, voor de kleding- en wasverzorging voor 8 uren per week. ASSISTENTE voor de Centrale wasserij voor het sorteren, vouwen en strijken van de kleding voor 16 uren per week. Heit is mogelijk zowel naar een van de f imkties apart als naar beide funkties gecombineerd te solliciteren. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden volgens de CA. O. voor het Ziekenhuiswezen. Deskundige bemiddeling bij aan- of verkoop van huizen i^ bedrijfspanden if; boerderqen ■;l^ landbouwgronden i^ recreatieobjecten Voor zekerheid bij behandeling van i^ pachtzaken ie beleggingen beheer taxatie (ook bij boedelscheiding) Postbus 27 - 3347 ZG IMrksland - 01877 - 1309 TE KOOP AANGEBODEN: Mc. Cormick 844 S, bouwjaar 1978 comfort 2000 cabine en vierwielaandrijving 560 uur 39.000,- Mc. Cormick 614, 12 x 38 banden 2.900,- Deutz 6006, 13 x 38 banden7.750,- Deutz 4506, 2.000 uur met opgebouwde Dubex, automatische, hydraulische spuitmachine14.500,- John Deere 1630, 960 uur gedraaid bouwjaar 1977 19.500,- Ford 5000, 2500 uur gedraaid 13.500,- Samé Minitouro met vierwielaandrijving en tussenbak17,500,- Samé 70 pk met vierwielaandrijving 6.750,- David Brown1.500,- Fendt 3 S met Peco cabine13.000,- Massey Ferguson MF 1357.500,- Massey Ferguson MF 165 met voorlader 9.750,- Massey Ferguson MF 175 m. Lien voorlader 13.750,- PZ grondverkruimelaar2.350,- Vicon 2-balks schudder, zeer goed 2.950,- Lelyterra 3 mtr4.800,- Urgent spuitmachine 15 mfer.2.750,- Stad aan 't Haringvliet Tel. 01871-1202* Na 5 uur: A. J. Diepenhorst 01871 -1424 Chr. V. d. Veer 01875 -1551 Maandagavond 19 maart werd in het Veren, gebouw „'t Centrum" de jaar- Iqkse algemene ledenvergadering ge houden van de afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis. De aktivitei- ten die deze afdeling jaarlqks ontwik kelt kan men bepaald niet afleaen van de belangstelling die de jaarvergade ring geniet. Met het bestuur waren er in totaal 23 personen aanwezig. Evenwel kon de nieuwe voorzitter, de heer F. J. A. van Peperstraten in zijn openingswoord met dankbaarheid vast stellen dat het Jaar 1978 bepaald niet ongunstig is geweest. Wisseling van voorzitter. In het verslagjaar heeft er een wis seling plaats gehad van voorzitter. De heer IJ. Neels heeft gezien de gestelde leeftijd zich als voorzitter teruggetrok ken. Hij blijft voorlopig nog wel be stuurslid. In zijn plaats koos het bestuur dhr. F. J. A. van Peperstraten als voor zitter, die dan ook voor het eerst de ver gadering leidde. Hij dankte dhr. Neels hartelijk voor het vele werk als zoda nig verricht en hij hoopte nog op enkele jaren van prettige samenwerking in be- stuursverband. De voorzitter kon nog twee nieuwe gezichten in het bestuur welkom heten, n.l. mevr. L. Mochtar-Christiaanse, die het Jeugd-Rode-Kruis-werk op zich heeft genomen en dhr. B. Bakelaar, die vorig jaar is gekozen in de plaats van mevr. N. S. H. Okker-de Korte, die naar Oude-Tonge is vertrokken. Weer op de eerste plaats. Vervolgens kon dhr. Van Peperstraten met enige trots meedelen dat de afdeling Ooltgensplaat met de campagne in 1978 weer boven aan de Iqst staat mét een totaal opbrengst van 5.757,of ge middeld 6,94 per gezin. In 1977 was de opbrengst 5.363,met een gemid delde van 6,54 per gezin. Op de tweede plaats in Zuid-Holland staat de afdeling Nieuwe Tonge met een gemiddelde van 6,16 per gezin. Met het relatief beste resultaat staat de afdeling Ooltgens- plat voor de 21ste maal bovenaan de ranglijst. Vijfmaal werd een tweede prqs behaald. Op vakantie. In 1978 is er één gast een week naar de Valkenberg geweest, n.l. mevr. Ver- vloet-Moerenhout. Voor 1979 staan er meer vakantieweken genoteerd. In april gaan de eerste twee gasten naar „De Valkenberg". Als helpers(sters) gingen in 1978 naar „De Valkenberg" dhr. IJ. Neels en naar „De IJsselvliet" de dames A. van Dam-de Vos en N. Overbeeke- Buurman en dhr. IJ. Neels. In dit verband memoreerde de voor zitter de gunstige uitslag van het exa men van de cursus E.H.B.O. en felici teerde de 21 geslaagden. Uit deze groep komen er mogelijk weer nieuwe kolon- ne-leden. In deze felicitatie betrok spre ker ook de 6 geslaagden van de cursus E.H.B.R. Vorig jaar heeft de kolonne RKK een gevoelig verlies geleden door het overlijden van een der aktiefste me dewerkers, dhr. P. C. Vervloed. Dit ver scheiden betekent niet alleen een lege plaats in zijn gezin maar ook voor het Rode Kruis en de Kolonne. Brood en postzegels. Door „De Echte Bakker" Jan Visseren is er vorig jaar ingehaakt op de aktie: „Het Rode Kruis heeft uw hulp brood nodig". In de winkel verkocht men 300 zakken en stickers a 50 cent. De postzegelaktie werd voor het groot ste deel door de schooljeugd verzorgd. Eveneens de verzorging en het tekenen van de kerstkaarten waarop leuke re acties zijn binnengekomen. In september werd het jaarlijkse mid dag-reisje gemaakt met de invaliden en thuiszittenden. De tocht ging naar Wouw (N.Br.) waar het kasteel van Mr. P. Janssens de Limpens werd bezocht. Hd; Welfare Werk. Met de inzet van de dames Van der Linden en WUmsen is er voor het Wel fare werk weer veel bereikt, aldus dhr. Van Peperstraten. De verkoop van de werkstukjes op Koninginnedag te Oolt gensplaat en een jeugddag te Achthui- zen leverde 1366,op. Door de dames Van der Perk en van Dam-de Vos wor den de bejaarden in „'t Centrum" weke lijks bezig gehouden. De voorzitter zei hen daarvoor hartelyk dank. In dit ver band maakte hij aan de vergadering be kend, dat er in september vier dames een Welfare-cursus gaan volgen. Van Ooltgensplaat de dames Van der Perk en A. van Dam-de Vos en van Achthuizen de dames Mochtar - Cbristiaanse en Vervloet-van Peperstraten. Diversen. Het aantal leden van de afdeling is met 7 gegroeid en bedraagt thans 837. Voor de bloedtransfusiedienst werden in 1978 141 flessen bloed afgestaan, wat 4 flessen minder is dan in 1977. Na dit openingswoord gaf de voorzit ter het woord aan de wnd. secretaris, de heer P. in 't Veld die de notulen las van de vorige ledenvergadering en die van de buitengewone ledenvergadering van 10 november 1978 (waarop de wijziging van de Statuten aan de orde kwam). Beiden werden aldus vastgesteld. Na mens de kascommissie bracht dhr. J. Neels J.zn. verslag uit en adviseerde tot goedkeuring van de rekening, met dank aan de penningmeesteresse mevr. M. L. Geerts-Quispel In de kascommissie voor 1979, werden benoemd de heren J. Neels J.zn., M. Donkersloot J.zn. en L. C. den Braber (reserve). De lectuurvoorziening voor het Ned. Rode Kruis heeft in 1978 te Ooltgensplaat in totaal 28 zakken of 822 kg. tijdschriften en boeken opgeleverd. Voor deze lectuurin- zameling zorgt dhr. M. Pipping, die door de voorzitter op de Le denvergadering hiervoor hartelijk dank werd gezegd. Landelijk werd er naar het Rode Kruisdepót ca. 852.000 kg. boeken en tijdschriften verzon den. Niet alle lectuur is gewenst, niet o.a. damesbladen, geïllus treerde bladen, opiniebladen, ker kelijke bladen, omroepbladen, reisbladen, dag- en streekbladen, oude bibliotheekboeken, telefoon boeken, postorderboeken, alsmede beschadigde exemplaren. Wel gewenst zijn: Het Beste (ook in vreemde talen); boeken over dieren, fotografie, knutselen, lucht- en zeevaart, muziek, na tuur, over postzegels, jeugdbladen kunstbladen, vakbladen, perso neelsbladen. Vorsten Vandaag, Ons Koningshuis, enz. enz. Vriendelijk verzoek: als u gro te partijen hebt wilt u die dan bij dhr. Pipping thuis afgeven, adres: Langeweg 13. Dank voor uw me dewerking in 1978 en aanbevelend voor 1979. In het bestuur werden herkozen de heren J. M. v. d. Klundert en F. J. A. van Peperstraten, die beiden hun her benoeming aanvaarden. In de pauze volgde er een kleine gratis verloting. Donorspeld. Na de pauze ging de voorzitter over met het uitreiken van de Donorspeld voor het geven van 5 maal bloed. Het waren de volgende personen: de heren J. A. van Peperstraten (Achthuizen); P. H. v. d. Ree; H. G. J. in 't Veld; J. A. Post; M. C. Sturris; Jac. Sturris en de dames C. M. Huibrechtse-Nouwen (Achthuizen); M. C. de Vos-Nouwen en M. Buth-v. d. Windt. Een thermometertje voor het afstaan van 10 keer bloed ging naar de heren A, Duim J.zn.; C. M. PoUemans (Achthui zen); Kr. Braber Kr.zn.; W. Saris (Acht huizen); A. Duim Jac.zn.; H. G. Boek- holt en J. C. Koene (Achthuizen). Een eerste-hulp-cassette voor het afstaan van 15 keer bloed was voor de heren C. Kreeft Az. en P. Kornet (Langstraat). 20 keer bloed gaf dhr. C. Langeweg C.zn. Hij kreeg hiervoor de gesp met het cij fer 20. Bloemen. Mevr. E. Hotting-Remis heeft 25 keer gekoUekteerd en uit handen van de voorzitter kreeg zQ als dank hiervoor een bouquet bloemen. „Ik dacht dat ik nog maar net 20 keer op pad ben ge weest", was haar commentaar. In de rondvraag vroeg de voorzitter aan de leden naar hun suggesties voor een volgende ledenvergadering. Zelf vroeg hij„Breng allen een lid mee". Verder werd er gesproken over een Bin go-avond. Vervolgens deed hij een op roep voor de bloedtransfusiedienst die op woensdag 13 juni a.s. weer naar Ooltgensplaat komt en waarvoor men zich vroegtijdig kan aanmelden bij een der bestuursleden. Tot slot dankte dhr. Van Peperstraten allen die in het afgelopen jaar hun me dewerking in welke vorm dan ook hebben verleend voor het plaatselijke maar (ook voor het Rode Kruiswerk in groot verband. "'Mi\f"^';"W; Op zaterdag 24 maart a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Serooskerke (W) een bijeenkomst worden gehouden waarin centraal zullen staan de liturgie en de kerkmuziek in de eredienst. Dit evene ment wordt verzorgd door een achttal studenten van de Protestantse Theolo gische Faculteit van de Universiteit te Brussel. Deze studenten zullen in de kerkdienst van zondagmorgen 25 maart, de liturgie verzorgen. In deze dienst, die om 10.00 uur aanvangt, hoopt voor te gaan Prof. Dr. W. H. Beekenkamp, Ned. Herv. Pre dikant te Antwerpen en Hoogleraar aan de bovengenoemde Universiteit. Eén van de studenten, t.w. Theol. can- didaat J. L. Brevet uit Dordrecht (voor heen Serooskerke - W), zal in de mid- dagdienst van zondag 25 maart a.s. zijn proefpreek houden. De aanvang van de ze dienst is 14.30 uur. Een uniek gebeu ren, daar het gebruikelijk is dat een theol. kand. zijn proefpreef houdt in een kerk in de plaats waar de Universi teit gevestigd is. Het gehele programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 24/3: 14.00 - 16.00 u: Inleiding over liturgie, Kleine foxterrier, zwart-wit, bruine wangen, 12 jaar (Jopie) zoek geraakt. Wie heeft hem gezien? Inlichtingen gaar ne bij Fa. A. Fase, Langeweg 31, Oude- Tonge, Tel. 01874 - 1319. De Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid SWOV heeft in 1976 een onderzoek gehouden naar de profieldiepte van de autobanden onder 6100 personenauto's. Uit de uitkomsten van dit onderzoek welke thans zijn ge publiceerd mag worden gekonkludeerd dat drie jaar geleden de toestand van het bandenprofiel nog weinig zorgelijk was. Bij minder dan 2% van de gekon- troleerde auto's werd een te lage pro fieldiepte gemeten. De Vereniging van Bandenspecialisten in Nederland (VACO) heeft grote waar dering voor het onderzoek. Zij tekent daarbij echter aan dat het onderzoek zich voltrok bij motelt en winkelcentra. Naar haar mening zouden de uitkom sten van een onderzoek in oudere stads wijken en bij toeristische „trekpleisters" wellicht een minder gunstig beeld heb ben vertoond. Bovendien, zo meent de VACO, is het autorijden de laatste drie jaar aanzienlijk duurder geworden met als gevolg: achterstallig onderhoud, in het bijzonder ten aanzien van de ban den. Derhalve mag aangenomen wor den dat de huidige situatie In vergelij king met 1976 niet onaanzienlijk ver slechterd kan zijn. De VACO stelt dat voldoende profiel een betere wrijving geeft tussen band en wegdek waardoor het kontakt tussen weg en wagen wordt bevorderd. Zou de profieldiepte in 1976 reeds bij alle auto's meer dan 2 mm zijn geweest dan zouden in dat jaar 500 verkeersongelukken met dodelijk gevolg of ernstig lichamehjk letsel minder zijn voorgekomen. In 1979 zou dat aantal waarschijnlijk hoger zijn, reden temeer dus om uw autobanden regelmatig door een des kundige op profieldiepte en andere slij tage verschijnselen te laten inspekteren. De VACO adviseert de door haar er kende gespecialiseerde bandenbedrijven dergelijke veiligheidsinspekties gratis uit te voeren. gemeenteviering, door Prof. Dr. G. L. Goedhart, hoogleraar Praktische Theo logie te Brussel; 16.00 - 17.00 u: KoMie-pauze in de Con sistorie; 19.30 - 20.30 u: Samenzang met mede werking van de bas-bariton Janis Mon- deel en de organisten P. Overduin en J. L. Brevet; Zondag 25/3: 10.00 u: Kerkdienst, waarin voorgaat Prof. Dr. W. H. Beekenkamp, liturgie door de studenten, zang doop het Ned. Herv. Kerkkoor, 14.30 u: Kerkdienst, waarin Theol. kand. J. L. Brevet zijn proefpreek houdt. Een zeer groot aantal van onze M abonnees heeft aan het verzoek m om het jaarabonnement voor 1979, ad. 34,te voldoen, gehoor ge- g geven". s Misschien was u het van plan... Ons gironummer is 16 79 30 en ons s bankrek. nr. 3420.01.108. g Voor uw medewerking alsnog on- p ze vriendelijke dank. Adm. Eilanden-Nieuws Het is de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee gelukt de organis ten Bert Lassing en Hans van Nieuw koop uit te nodigen een concert te ver zorgen met werken voor twee orgels. Genoemde organisten gaven reeds ver schillende concerten op deze wijze in ons land waarmee zij volle kerken publiek trokken. De twee kistorgels die hierbij nodig zijn worden beschikbaar gesteld door orgelmaker W. N. de Jongh uit Lisse. Deze gelukkige situatie ontstond door dat dhr. de Jongh 's middags een le zing zal houden voor de Vereniging van Orgelvrienden, eveneens in Oude Tonge over kistorgels. Dat het concert van zaterdagavond uniek genoemd mag worden spreekt vanzelf uit het feit dat de beide orga nisten uitsluitend orgelwerken spelen voor twee orgels tegelijk, afgewisseld met orgelwerken voor één orgel waarbij ze samen plaatsnemen op de orgelbank van het Frobeniusorgel. Op deze wijze zuUen de organisten het prachtige Frobeniusorgel bespelen met vier handen en vier voeten. Zodoende kan het programma het volgende opschrift dragen: Bert Lassing en Hans van Nieuwkoop spelen werken uit de 18e en 19e eeuw voor twee orgels en orgel quatre rftains et quatre pieds. De programma-punten zijn als volgt ingedeeld: Fantasia in C moll van A. F. Hesse (vier handig orgel) Concerto a due organi van G. B. Lucchinetti (twee orgels) Fuga g moll KV 401 van W. A. Mozart (vierhandig orgel) 2e concerto de dos organos Obligados van A. Soler (twee orgels) Fuga e moll van F. Schubert (vierhandig orgel) Secundo Concerto per due organi van P. J. Blanco (twee orgels) Fantasia d moll van A. F. Eigenhan(üg geschreven sollicitaties te richten aan de geneesheer-direkteur p.a. Hernesseroord, Postbus 16, 3240 AA MIDDELHARNIS. telef. 01870 - 3888 I I Hesse (vierhandig orgel). Bert Lassing studeerde aan het Con servatorium in Amsterdam bij Piet Kee, welke studie hij in 1970 afrondde met het einddiploma. Momenteel is dhr. Las sing organist in Culemborg. Hans van Nieuwkoop studeerde even eens aan het Amsterdams conservato rium bij Albert de Klerk en Liesbeth Vel, behaalde in 1974 de Prix d' Excel lence en is organist te Sassenheim. Het concert begint om 8.00 uur; kerk open 7.30 uur Toegangsbewijs, tevens programma 3,scholieren 2, Organisatie: Stichting kerk concerten Goeree-Overflakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 9