KINDERKLEDING k@ip je niet zom; ir eroens JMK jeUGDMOPC! Dat doe je bij mensen, die daar verstand van hebben! Dat hebben wij Hoe goed onze icoliekties eryit zien moet U zelf zien! U bent weiicom op woensdagmiddag 28 maart om half twee in onze zaak waar U gratis „EEN SPRANKELENDE 11 PRESENTATIE" kunt beieven. yyStraks ligt het dorp er vol mee"' IViedische diensten Jongens betrapt op winkeldiefstal Nagekomen Familieberichten OUDDORP krijgt waarschijnlijk een eigen WEEK-MARKT SIMON FLOHIL SmON FLOHIL SmON FLOHIL WILLEM VAN DER MAAS weduwnaar van Wilhelmina Jannetje van Noord JAN VAN DER WELLE Wzn. JAN VAN DER WELLE \yzn. PREDIKBEURTEN OOLTGENSPLAAT B. en W. Dirksland: ^^Géén inmenging in onze bevoegdheid!" Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 23 maart 1979. Raad Dirksland struikelde over aan Ie leggen ver keersdrempels In de raad van de agrarische ge meente Dirksland is gisteravond liet ge luid opgegaan dat de tijd rijp is voor het laten opstellen van een „verkeersbeïn-, vloedingsplan". De argeloze lezer zou kunnen vermoeden dat in het Dirks- landse het verkeer regelmatig te hoop loopt maar die veronderstelling gaat wat te ver. De raad trok alleen wat ver door gevoerde consequenties uit het verzoek aan de buurtvereniging „West" in plan West enkele verkeersdrempels aan te leggen. „Merkwaardig trouwens, zo'n verzoek", vonden sommigen uit de raad. De buurt bewoners vragen drempels in een straat waarin geen doorgaand verkeer komt en waarvan ze derhalve alleen maar zelf gebruik maken. „Kunnen ze dan niet zelf wat zelf-discipllne op brengen en wat kalmer aan rijden?" was de logische vraag van weth. D. de Bon te die in tegenstelling tot de rest van het College er niets voor voelde de aan vrage te honoreren. Duidelijk verklaarde dhr. de Bonte Van zaterdag 24 maart tot maandag 26 maart 1979 ARTSEN Middelhamig - Sommelsd^jk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. d. Peppel, tel. 2117. Dokter v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, tel. 01877 - 1412 b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367 Nieuwe Tonge - Oude TonRe: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter de Jager, tel. 01875 - 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. 01871 - 306 APOTHEEK „MENHEÈRSE" J'. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18 00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts du Toy van Hees, tel. 01870 - 3621 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud tel. 2897. WIJKVERPLEEGSTERS j Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Krijgsman, tel. 01870 - 4845 b.g.g. 2566 Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Jochems, tel. 01874 - 1532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringv'iet - Ooitgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. 01873 - 1577. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke- of sociale nood) i Tel. 01874 - 15 15. niet tegen alle drempels te zijn maar de onderhavige aanvrage vond hij onlo gisch. Hij meende dat bij de aanwezig heid van verkeersdrempels de zelfdisci pline van de automobilist terzijde wordt geschoven, maar dhr. de Bonte signa leerde nog andere gevaren: „tussen de drempels geven ze een extra stoot gas. Gevraagd naar het bewijs van die ver onderstelling ging dhr. de Bonte met de raad terug naar de tijd dat de boot nog voer:„als we er dan in Middelhamis haven afreden dan vlogen we met z'n allen naar Middelhamis, proberend wat van de verloren tijd in te halen..." Nee, als er dan zonodig drempels moeten wor den aangelegd, dan wist dhr. de Bonte nog wel andere, meer voor de handlig gende plaatsen zoals in de nabijheid van scholen en een ter markering van de oversteek naar het speelveldje langs de Philipshoofjesweg. Dhr. de Bonte ondervond nogal wat instemming, met name van dhr. van Prooijen en van dhr. P. A. Leijdens. Deze laatste (voor het eerst na enkele maanden weer aanwezig) bezag de Me- lissantse situatie, welke ertoe heeft ge leid dat de Fabiusstraat minder frequent bereden wordt, „maar" waarschuwde dhr. Leijdens, „als we maar drempels gaan leggen bij ieder die dat aanvraagt dan kunnen we de hele gemeente er wel mee voUeggen". Dhr. van Dis gaf er prompt een ver klaring voor hoe het komt dat de van verkeersdrempels voorziene Fabius straat minder verkeer te verwerken heeft; ,,de zelfde mensen die die drem pels hebben gevraagd en gekregen ne men nu de Pieterstraat en dat is weinig consequent!" Overigens wist dhr. van Dis ook niet goed wat hij ermee aan moest. „Mis schien net als in België, maar weer van die grove kasseien of misschien moeten we de vorstschade aan de wegen maar niet meer herstellen". DE ANDER Het werd bepaald komisch toen dhr. de Berg het woord kreeg. „Ik heb zo het idee dat we allemaal van onze buurman vinden dat hij te hard rijdt!" stelde hij aan de hand van de gehoorde bespreking vast, vervolgens een frontale aanval richtend tot de drempelbestrijdende weth. de Bonte: „die is zelf ook wel eens langs de Boezemweg op de bon gegaan omdat hij te hard reed". Meerderen mengden zich in de amu sant geworden discussie: „als het maar geen drempels worden zoals in de Voorstraat van Stellendam; als je daar harder dan 50 km per uur overheen gaat is je autootje mooi totall-loss" liet dhr. Kalle weten. Dat verkeersdrempels funest zijn voor het zware landbouwverkeer liet dhr. Poortvliet weten, de automobilisten prikkend op de eigen verantwoordelijk heid kalm te rijden waar dat gewenst is. Weth. van Rossum filosofeerde wat over alternatieve mogelijkheden zoals die in nieuwe plannen kunnen worden gerealiseerd maar zijn conclusie was toch dat plan West het best met drem pels geholpen is. „Nooit zal iedereen content zijn met drempels", voorzag dhr. van Rossum., „Wie kinderen heeft en geen auto wil ze wel, 'wie een auto heeft en geen kinderen wil ze niet", legde hij de raad voor. „Dan zijn er nog mensen met kinderen en met een auto", vulde dhr. van Prooij en aan, de raad in kennis stellend van zijn „wiskundige" berekening: K A Ja (kinderen plus auto is „ja" tegen de drempels). .Jullie missen de politieke moed om er tegen te stemmen" verweet weth. de Bonte sommigen van de raadsleden. „Jullie zouden consequent moeten zijn en niet gelijk maar drempels willen leg gen in een omgeving waar toevallig een georganiseerde bevolking woont. Die dingen moeten er alleen in uiterste nood zaak komen en die is daar bepaald niet aanwezig" Van dhr. Eshuis tenslotte suggestie de betreffende commissie een nader on derzoek te laten plegen teneinde aan de hand van de uitkomst daarvan een ver- keersbeïnvloedlngsplan op te kunnen stellen. Dhr. Eshuis zou in dat onder zoek met name de verkeersintensiteit en de kinderrijkheid van zo'n woonomge ving vastgesteld willen zien. Overigens voelde hij meer voor natuurlijke drem pels, in de vorm van b.v. bloembakken, maar het onderhavige verzoek kreeg niettemin zijn instemmening. Een stemming moest tenslotte de uit spraak duidelijk maken. Van de 13 raadsleden stemden er tenslotte 3 tegen de gevraagde drempels, t.w. de heren Grootenboer, de Bonte en Poortvliet. MIDDELHARNIS: Een vijftal knapen uit Middelhamis, in leeftijd variërend van 10 - 14 jaar zijn gisteren betrapt op het wegnemen van snoep uit de winkel van de Fa. den Hoed aan de Beatrixstraat. Het was dhr. den Hoed zelf die dat constateerde en de politie belde. Het bleek dat de knapen ook zaterdag al de winkel van dhr. den Hoed met een be zoek hadden „vereerd". NIEUWERKERK Extra kerkdienst Geref. Gemeente. Op dinsdagavond 27 maart, extra kerk dienst Aanvang half acht. Voorganger: Ds. J. van Vliet uit Aagtekerke. - In navolging van Sommelsdijk zal waarschijnlijk ook Ouddorp een eigen week-markt krijgen die dan alleen in de maanden mei tot septem ber gehouden zal worden. Het initiatief daartoe is uitgegaan van markt- kooplui uit de stad die in de zomermaanden hun verkopen drastisch terug zien lopen omdat dan vele stedelingen naar de kust trekken. De heren zijn kennelijk op het idee gekomen hun klanten in hun vakantieplaats op te zoeken Het gemeentebestuur heeft de drie plaatselijke middenstandsverenigin gen van de aanvrage op de hoogte gesteld en een advies gevraagd. Stellendam lijkt wat terughoudend, Goeree wil best een wekelijkse markt maar aanvankelijk heeft het Ouddorpse middenstandsbestuur de boot wat afgehouden. Die mening werd herzien toen van Goereese zijde belangstelling bleek. De leden van de Ouddorpse middenstandver. hebben in afwijking van wat het bestuur aanvankelijk te kennen had gegeven dan ook duidelijk gemaakt een week-markt in Ouddorp wel te willen, zij het dan ook dat enkelen daar geheel anders over denken. Nu de meerderheidsuitspraak is gedaan dat van middenstandszijde de markt best mag komen lijkt het erop dat het gemeentebestuur daar t.z.t. toe zal besluiten. De initiatiefnemers hebben te kennen gegeven alleen maar een markt in Ouddorp en niet in Goedereede of Stellendam te willen. Inmiddels hebben vorige week vrijdag al twee marktkooplui een stand ingenomen op het plaatselijk parkeerterrein. Er bleek grote belangstelling voor de kaaskraam en voor de groenten en fruit, artikelen die in de Ouddorpse zaken in een royaal assortiment voorradig zijn. Het zijn dan ook de zakenmensen uit de „food" (voedsel) sector die niet .zo met een evt. komst van een markt zijn ingenomen. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, mijn innig geliefde man, onze zorg zame vader en behuwdvader op de leeftijd van 58 jaar. Zij, die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat dit verlies voor ons betekent. Rotterdam: J. M. Flohil-Tieleman K. A. Momberg-Flohil M. Momberg Rotterdam, 22 maart 1979. Bruinissestraat 43 c Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte in het Dijkzigt ziekenhuis te Rotterdam, onze geliefde zoon, broer, zwager en oom echtgenoot van J. M. Tieleman in de leeftijd van 58 jaar. Ouddorp: J. Flohil W. Flohil S. Flohil-Kastelein J. Flohil J. Flohil-Tanis J. Lodder-Flohil C. Lodder J. J. Flohil neven en nichten Hoogvliet Ouddorp, 22 maart 1979. Met grote droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze zwager en oom echtgenoot van J. M. Tieleman op de leeftijd van 58 jaar. Dirksland: Middelhamis Dirksland: 22 maart 1979. D. C. J. Tieleman S. Tieleman-Matsinger C. M. A. Keyzer-Tieleman A. S. Keyzer M. J. van Loo-Tieleman P. van Loo nichten en neven Enige algemene kennisgeving Heden overleed in het rusthuis „de Goede Ree" onze lieve vader en grootvader in de ouderdom van bijna 83 jaar. Nieuw-Zeeland: A. J. Dun weg-van der Maas A. H. van der Maas W. J. van der Maas en kleinkinderen Sommelsdijk, 21 maart 1979. Correspondentie-adres: L. Haffner-de Mooij, lepenlaan 6, 3241 BG Middelhamis. De teraardebestelling zal plaats hebben op zater dag 24 maart a.s. des n.m. 1.30 uur op de alge mene begraafplaats te Middelhamis.. U wordt uitgenodigd om 1.00 uur aanwezig te zijn in de rouwkamer Emmalaan 20 te Middelhamis. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren. Hedenavond nam de Heere tot onze diepe droef heid in het verpleeghuis „de Samaritaan" te Som melsdijk uit ons midden weg onze geliefde zorg zame man, vader, behuwd- en grootvader, broe der, behuwdbroeder en oom echtgenoot van Willemina Keijzer in de ouderdom van 76 jaar. den Bommel: W. v. d. Welle-Keijzer Ooitgensplaat: W. A. v. d. Welle T. H. v. d. Welle-Bom A. W. v. d. Welle W. T. v. d. Welle-Donkersloot S. G. A. Lokker-v. d. Welle P .Lokker en kleinkinderen den Bommel: den Bommel: den Bommel, 22 maart 1979. Schaapsweg 18 De begrafenis zal D.V. plaats hebben te den Bom mel maandag 26 maart n.m. om 2 uur, U wordt beleefd verzocht om 1.30 uur in de Herv. Kerk aanwezig te zijn om de overledene de laatste eer te bewijzen. Gelegenheid tot condoleren: zaterdagavond van 7 tot 9 uur in „de Samaritaan" te Sommelsdijk. Bedroefd geven wij u kennis, dat de Heere uit onze familiekring heeft weggenomen, onze lieve opa echtgenoot van Willemina Keijzer in de ouderdom van 76 jaar. Wij zullen zijn hartelijke belangstelling voor ons allen nimmer vergeten. Willy en Leo Theresia en Jos Jan, Elly Annelies, Jan, Ellen Den Bommel, 22 maart 1979. ZONDAG 25 MAART 1979 OUDDORP Herv .Kerk 9.30 uur bed. H.A., 18.30 uur dankz. H.A. ds. W. J. op 't Hof Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur dhr. Chr. Vellinga, Zaanstad Geref. Kerk 10 uur ds. A. G. E. Klap Fijnaart, 4 uur idem (gezinsdienst) Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur bed. H.A. Ps. 119 61 en 62, 19.30 uur dankz. H.A. Ps. 119 63 en 64 Ds. M. Aangeenbrug. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur kand. P. v. d. Kraan, Zeist, 18.00 uur dhr. A. H. Veldhuizen, Extra kollekte restauratiefonds Geref. Kerk 10 en 3.30 uur drs. E. Masselink, Rotterdam. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 18.00 uur ds. H. F. Klok, Heid. Gat. zondag 40, maand. koll. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, 18.00 uur kand. U. W. van Slooten, Ridderkerk, Tweede koll.: Schulddelging. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur kand. H. Poot, Delft, 18.00 uur kand. P. de Jager, Shedrecht Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, 18.00 uur ds. A. Beens, Extra koll. Rest.fonds Rem. Kerk 10 uur dr. ds. J. F. van Roijen, Capelle a. d. IJssel. DE SAMARITAAN 10.15 uur ds. A. Beens. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur kand. A. A. W. Boon, Sliedrecht, l'f.OO uur Ds. E. F. Vergunst Extra koll. kerk Vrijdag 30 hiaart 15.15 uur huw. bev. E. Stmik en A. M. Bakker door ds. E. F. Vergunst Herv. Exodus 10 uur ds. D. Goudzwaard te Dirksland Geref. Kerk (Vrijgem. 10 en 4.30 u. lezen Geref. Kerk 10 uur ds. Jac. Kattenberg en 15.30 uur ds. H. Lyesen te Rotterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 u. H. Doop, 18.00 uur ds. H. Visser, Extra koll. kerkvoogdij Ger. Gem. 10 uur (H.A.), 2.30 uur (nabetr.) en 6 uur ds. H. Ligtenberg. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. G. V. d. End, Papendrecht, 18.00 uur ds. M. v.'d. Linden Ger. Gem. lO* en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 18.00 uur ds. J. Willemsen extra koll. studief. G.B. Geref. Kerk 10 en 6 uur dr. J. C. de Moor van Rotterdam (Hilligersberg) Geref. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. H. Westerhout, Ameide Geref. Kerk 10 uur ds. H. S. Munnik van Spijkenisse, 7 uur ds. P. J. Moet van Bruinisse. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur bed. H. Doop, 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom, extra koll. Pastorief. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur kand. J. H. Becker Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen. KERKDIENST. Dinsdag 27 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. H. Ligtenberg te Middelhamis. De P.v.d.A. fractie in Dirkslands ge meenteraad heeft aan het eind van de gisteravond gehouden raadsvergadering in willen grijpen in een zaak tussen het College en dhr. P. L. Vijfhuizen. Het college heeft dhr. Vijfhuizen n.I. aangeschreven een door hem clandestien gebouwde garage aan „de Kattewacht" vóór de 26e maart af te breken. De P.v.d.A. fractieleden vroegen de raad, met een beroep op art. 9 van de Gemeentewet een en ander ter discussie te stellen, maar college, noch raad bleken daarvoor te voelen. Na een kort beraad maakte burg. Bos dan ook dui delijk dat de raad niet competent wordt geacht zich in dit beleid, louter een be voegdheid van B. en W., te mengen De raadsvoorzitter ontraadde de raad dan ook met klem op het P.v.d A ver zoek in te gaan, gelet ook op de conse quenties die zo meende de voorz door de aanvragers niet voldoende zijn onderkend. Bij stemming bleek dat alleen de 4 P.v.d.A. leden op behandeling door de raad prijs stelden. Het ging derhalve niet door. De fractie werd vanuit de raad herin nerd aan het feit dat zij gezwegen had den toen dhr. Vijfhuizen bij de raad in beroep was gekomen nadat hem door B. en W. vergunning was geweigerd Het had toen nog tijd van handelen kun nen zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2