Rotterdam uit de kerken WINTERMUGGEN IVIuziek en Goudse Toeristen kregen geld terug Jongeren' lag Sclioon hoven Orgelbespeling door KLAAS JAN IVIULDER in Strijen glazen op Zomerpostzegels 1979 Fotoclub De Rarekiek C.P.B. Flakkee VASTE IVIEDEWERKER Klaas Keppel B.V. Stichting Gezinsverzorging Goe ree-O verf la kkeee part-time administratieve kracht (vri.) LAND te huur gevraagd H. van Prooijen - 01870-4200 Plaatst uw familieberichten In Eilanden-nleuws GEiVIEENTE GOEDEREEDE Bekendmaking wet ABOB gemeente Goedereede Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 20 maart 1979. NED. HERV. KERK Beroepen te: Genemuiden W. C. Ho- vius te Katwijk; Windesheim D. van Meulen te Goudriaan. Aangenomen naar: Montfoort kand. H. Penning te Lekkerkerk. Bedankt voor: Aalburg, Bruchem, Driesum, Goudswaard, Hagestein, Kin derdijk en Nijkerkerveen kand. H. Pen ning te Lekkerkerk; Vriezenveen G. v. d. End te Papendrecht. Gorinchem: In een bijzondere dienst, waarin voorging Ds. L. Kievit van Gou da met Handelingen 28 31, werd Ds. H. Gaasbeek van Schelluinen uitgezonden om te gaan werken onder de Toradja's op Celebes. Ds. Gaasbeek zelf sprak over 1 Petrus 2 9 10. GEREF. KERKEN Beroepen te: Den Burg R. Blauw te Krabbendijke; Zuidwolde J. Lensink te Johannesburg (Z. Afrika)Emmeloord L. Pleysant te Kruiningen; Epe P. Gulik te Breda; Coevorden L. Pleysant te Krui ningen; SUedrecht H. Koetsveld te Den- Helder. Aangenomen naar: Sneek Z. Ramaker, wonende te Emmen; Veenendaal Dr. J. Diermanse te Franeker en Ds. A. Pie- tersma te Dirkshom; Drogeham W. Wes ter te Uithuizermeeden. Bedankt voor: Boksum W. Wester te Uithuizermeeden; Leeuwarden Z. Ra maker, te Emmen. Emeritaat: Wegens het bereiken der 65 jarige leeftijd gaan met emeritaatDr. B. Rietveld te 's-Gravenhage. Hij werd in 1942 predikant te Leidsendam. Ver volgens diende hij de kerken van Kra lingen en 's-Gravenhage; Ds. P. v. Ber ge te Soest gaat eveneens met emeritaat. Hij werd in 1940 predikant te Nijbeets. Van 1945 - 1965 werkte hij in Soemba op Java. De laatste jaren was hij werk zaam aan het zendingssem.inarium te Baam. Overleden: Op 69 jarige leeftijd over leed Ds. R. Harder te Amsterdam. Hij werd in 1933 predikant in Bandung (In donesië). In 1939 verbond hij zich aan de kerk te Leiden, üi 1946 werd hij stu- dentenpredikant te Wageningen en in 1949 te Amsterdam. Op 70 jarige leeftijd overleed Ds. A. Sybrandy pred. te Leeuwarden. Hij werd in 1941 predikant te Hoek van Holland en van 1947 tot zijn emeritaat, stond hij te Bergum. Emmeloord: De kerkeraad ter plaatse weigerde één der zalen van het kerke lijk verenigingscentrum te verhuren aan de afd. Industriebond N.V.V. - N.K.V., waar de voorzitter der bond Arie Groe- nevelt een spreekbeurt zou houden. De kerkeraad sprak uit, vrijheid te hebben of al of niet de zalen te verhuren. Zij zou dat ook niet aan de C.P.N. doen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroep te: Dalfsen A. Veldman te Oldehoven; Groningen kand. F. Hulst te Nagele. Bedankt voor: Neerlandia (C.) J. Hoorn te.Grootegast; Hoogkerk A. Veld man te Oldehove; Groningen A. Koers te Wormerveer. Intrede: Na bevestiging door Ds. R. Houwen te Spakenburg met 2 Thess. 2 15, deed kand. R. Pos te Amersfoort in trede als miss. pred. te Spakenburg met 2 Thess. 3 1-3. Het is de bedoeling dat hij gaat werken in Irian Jaya, het vroe gere Nieuw Guynea. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Veenendaal P. Beekhuis te Noordeloos. Tweetal te: Utrecht-N A. Baars te Urk en B. Bijleveld te Bussum. Bedankt voor: Rotterdam-W. D. Slag boom te Barendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Hamilton J. v. Haaren te Amersfoort. Bedankt voor: Oud Beijerland J. Ka- rels te Werkendam; Rh enen J. Koster te Bameveld; Aalburg A. Hoogerland te Krabbendijke; Groningen A. Vergunst te Veen; Katwijk J. Kleppe te Woerden. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te: Elspeet A. v. Straalen te Bameveld, alsook te Leerdam. Bedankt voor: Nieuwerkerk a. d. IJs- sel M. van Beek te Opheusden. - 2e PAASDAG - Evenals vorige jaren wordt er op 2e Paasdag (maandag 16 april 1979) in Schoonhoven weer een jongerenontmoe- tingsdag gehouden voor jongeren vanaf 15 jaar. Het programma ziet er als volgt uit: Thema „TOEKOMST" MIDDAGPROGRAMMA: o.a.: Bijbelstudie ■JV Film -^ Samenzang -^ Broodmaaltijd Prijs 7,50 per persoon, inklusief maal tijd, Opgeven tot uiterlijk 9 april bij het Prov. Centrum HGJB, Korte Dijk 12a, Schoonhoven. APPELDIENST: m.m.v. ■j!^ ds. A. Juffer uit Nieuw-Beijerland ■jür Interkerkelijk koor Nieuwpoort-Lan- gerak o.l.v. Jan van den Driest. Frans van Tilburg - orgel iJr Leo Thom -trompet In deze dienst zijn Jongeren en oude ren van harte welkom. Toegang vrij. Deze Jongeren ontmoetingsdag wordt georganiseerd door het Provinciaal Cen trum van de Hervormd - Gereformeer de Jeugdbenden in Zuid-Holland, Korte Dijk 12a, Schoonhoven, Tel. 01823-3990. Wintermuggen dansen, f dansen in de zon. Er zit een müdheid in de lucht, Je merkt het aan die vliegenvlucht die dansende begon. Hadden ze dan holen> die vliegediertjes teer in barre kou vol windgerucht toen ijzig was de winterlucht, het sneeuwde, altijd weer? Machtig, de Beschermer die Zijn vleugels spreidt. In tijden zwaar van kommernis beschermt wat zwak en weerloos is, vol liefd' en tederheid. Laat ons dan bij Hem schuilen Bij Hem geborgen zijn. Hij wil in bange tijden Vol liefd' Zijn vleug'len spreiden, en ons een Toevlucht zijn. Ps. 65 5 LANERTA Zaterdag 24 maart a.s. zal de bekende Kampense organist Klaas Jan Mulder het van den Heuvel orgel in de Strijense dorpskerk bespelen. Voor deze orgel- en samenzangavond heeft deze organist een populair pro gramma samengesteld. De organist begint met een improvi satie over Psalm 68 waarna de aanwe zigen dit lied zingen. Als eerste orgel- werk vermeld het programma het Con certo in d - moll van Bach/Vivaldi. Dit is muziek wat bij Klaas Jan Mulder in goede handen is, bruisend, orkestraal en speels, drie gegevens waar Klaas Jan Mulder geen probleem mee heeft. Na deze boeiende opening komt Bach nogmaals aan de beurt, n.l. met diens koraalvoorspel ,,Wachet auf ruft uns die Stlmme". Na deze werken een werkje van een tijdgenoot van Bach, het Allegro in F van G. F. Handel. Na dit speelse werk komt Felix Men delssohn aan de beurt en wel met z'n preludium en fuga in c-molL Klaas Jan Mulder improviseert an dermaal in dit concert en wel over het lijdenslied „Jezus leven van mijn leven" terwijl de aanwezigen enkele coupletten zingen. Na deze samenzang 2 koraalvoorspe- len van Max Reger, a. „Jezus is mein Zuverzicht" en b. „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend". Na deze vrij bekende werkjes een minder bekend, doch zeer interessant orgelwerk n.l. een Toccata van Michelle Leclerc, zoals bekend heeft Michelle Le dere het orgel in de dorpskerk van Strijen in gebruik genomen en tevens de eindkeurkig verricht, ook heeft zij een grammofoonplaat op dit orgel op genomen. Deze Toccata welke Klaas Jan Mulder nu speelt is opgedragen aan de bouwer van het orgel in Strijen, dhr. J. L. van den Heuvel t.g.v. zijn 10 jarig jubileum als orgelbouwer en te vens als blijk van waardering voor de grote inzet van deze orgelbouwer voor de Franse orgelmuziek. Na deze Toccata komt Leon Boëll- mann.aan bod, van zijn hand speelt de organist Elevation uit de 4e suite. Tot slot en als klapstuk zal Klaas Jan Mulder het CariUon de Westminster van Vierne uitvoeren. Besloten wordt met een improvisatie over het lied „door de nacht van Smart en zorgen". Het programma ziet er zoals U ziet heel aantrekkelijk uit. Het concert be gint om 20.00 uur en de toegang is vrij. DEJfl 60 jaar in bloei! Het bekende Rotterdamse bedrijf DEJA dat ook een groot deel van de Flakkeese Woninginrichtingsbedrijven bevoorraadt uit haar rijke assortiment vloerbedekking, overgordflnen, vitrages, parket. Perzen enz., bestaat 60 jaar. Voor DEJA was dat aanleiding tot een feestelijke aktie in hét kader waarvan het publiek interessante aanbiedingen worden gedaan waarvan ze via de wo ninginrichter kennis kunnen nemen. Binnen haar branche wordt Dehnert en Jansen (DEJA) beschouwd als de tweede woningtextielgrossier van alge mene landelijke betekenis. Wat gordijn stoffen betreft heeft DEJA een duidelijk 'toonaangevende plaats in Nederland, maar ook over de grenzen heeft het be drijf zich een uitstekende naam verwor ven. Het voor het jubileum gekozen motto „Deja 60 jaar in bloei" is dan ook zeker niet zomaar uit de lucht gegrepen. Het symboliseert een van energie bruisend bedrijf dat door een zeer attent beleid kon worden tot wat het is: dynamisch en alert op elke nieuwe ontwikkeling in haar boeiende branche. Na afloop van het concert krijgt men gelegenheid de nieuwe grammofoonplaat aan te schaffen. Deze plaat bevat hoofd- zakeUjk gemeentezang en een tweetal orgelwerkjes. De gemeentezang is al ge ruime tijd geleden opgenomen in de oude dorpskerk van Strijen maar door omstandigheden verschijnt de plaat nu pas en is vanaf 24 maart te verkrijgen na afloop van de orgelbespelingen en op de volgende adressen: J. Kwakemaat, Nassaustraat 3, Strijen, telefoon 01854- 1089, dhr. J. B. Visser, Schenkeldijk 67 te Strijen en Henk Kwakemaat, Vliet 41 Maasdam, telefoon 01856 - 1325. De prijs van de plaat bedraagt 18,90. De opbrengst is voor de instandhouding van de orgel- en zangavonden. De Zomerpostzegels 1979 zuUen op 3 april a.s. verschijnen en verkrijgbaar blijven t.e.m. 18 mei van dit jaar. Uit gegeven wordt een serie van vier bij zondere postzegels met bijslag ten gun ste van instellingen werkzaam op sociaal en cultureel gebied. Twee zegels zijn gewijd aan muziek en de twee andere vestigen de aandacht op de naderende voltooiing van de restauratie van de Grote, of St. Janskerk te Gouda, bekend door zijn gebrandschilderde ramen („Goudse Glazen"). De geldigheidsduur voor de frankering is onbepaald. De ont-werpen zijn ver zorgd door Wim Crouwel uit Amster dam. De bijgaande foto toont de serie postzegels. P.T.T. blusploegen streden onderiing in Sommelsdiik In de Wet op de Bescherming Bevol king is opgenomen, dat een afzonderlijk Koninklijk Besluit moet worden ge maakt voor de Zelfbescherming van Be dreven. Zowel de Wet BB als het KB BZB zijn afgestemd op hulpverlening by calamiteiten, die zqn veroorzaakt door oorlogshandelingen. Onder die om standigheden zullen alle hulpverlenende overheidsdiensten zoals Brandweer, GG en GD etc. zich slechts bezig kunnen houden met de burgers. De bedrijven met 30 en meer perso neelsleden moeten in- dit verband voor zichzelf zorgen. Dit houdt üi dat wil men onder bijzondere omstandigheden slagvaardig kunnen handelen die be drijven hun BZB-leden in normale om standigheden moet laten oefenen. Een onderdeel van de BedrijfsZelfBescher- ming is de Brandweer. De wnd. districtsveiligheidsambtenaar van het Postdistrict Rotterdam, de heer G. Bijl, heeft in dit kader op zaterdag 17 maart j.l. van 08.00 - 17.00 uur te Mid- delhamis een brandweeroefening voor tien PTT-ploegen georganiseerd. Als opvangcentrum is het nieuwe post kantoor op de hoek Langeweg Beneden Zandpad gebruikt. De leiding aldaar be rustte bij dhr. K. Vis, die in brandweer kringen op Goeree en Overflakkee geen onbekende is. Dhr. Vis met enkele me dewerkers zorgden er voor dat de ploe gen een kopje koffie kregen en zich daarna konden verkleden in het zgn. bluspak. Tevens kreeg d© bevelvoerder een omslag met daarin nadere medede lingen omtrent het ontstaan van de ca lamiteit met tegelijkertijd de opdracht zijn ploeg in te zetten. Als getroffen object werd gebmikt het pand Van Gorcumstraat 18 te Sommels- dijk. Dit pand werd voor dit doel ter be schikking gesteld door dhr. T. M. Ver hoef, Voorstraat 27 te Sommelsdijk. Er werd een brand nagebootst. Omdat de kennis van het afleggen van brandslan gen over grote afstand moest worden beoordeeld, was gekozen voor de on dergrondse brandkraan in de Westelijke Achterweg. Hierdoor ontstond een toe voerweg voor bluswater van 100 me ter t.w. van de Westelijke Achterweg door de Van Gorcumdwarsstraat naar pand nr. 18 in de Van Gorcumstraat. Agenten van de Rijkspolitie te Middel- hamis zorgden er voor dat de PTT- brandweerlieden ongestoord konden werken. Er was ook een „bewusteloos" slachtoffer. Nadat het slachtoffer was gered en de brand was geblust, ging de ploeg naar de sociale werkplaats De Binnenhof. De directeur van deze werkplaats, dhr. Tieks, was bereid een gedeelte van zijn bedrijfspand af te staan. In De Binnen hof kreeg elke ploeg afzonderlijk van dhr. Peekstok, ondercommandant brand weer te Middelhamis, te horen en te zien hoe de blus- en reddingsactie moest geschieden. De einduitslag van de tien deelnemende ploegen is als volgt: Ie Schiedam Post 379 punten 2e Den Haag Rac I 363 punten 3e Rotterdam Post 339 punten 4e Den Haag C.W.P. 330 punten. De oefening werd bijgewoond door o.a. dhr. J. van Es (burg. te Middelhar- nis); dhr. A. Scherpenisse (commandant brandw. te Middelhamis)en de heer P. van Driel (districtshoofd Waterleiding mij Zuid-West Nederland). Oostenrijk heeft vorig jaar 15 miljoen Schilling (ongeveer 2,25 miljoen gulden) terug betaald aan 13.500 toeristen, die gebruik maakten van de mogelijkheid om betaalde b.t.w. voor souvenirs, kle ding en sieraden voor eigen gebruik e.d. terug te vorderen. Toeristen betalen voor dit soort aan kopen in Oostenrijk wel b.t.w. in de winkel, maar kunnen dit later terug ont vangen. Bij het verlaten van het land, aan de grens dus, kunnen ze bij de OAMTC (de Oostenrijkse-ANWB) het b.t.w.-bedrag onmiddellijk terug ont vangen. Daarvoor is nodig een formu lier U-34 (verkrijgbaar bij de winkel, waar de aankopen worden gedaan), waarop het stempel van de winkelier staat de rekening voor een bedrag minstens Os 2000 (ca. 300,Bij de Oostenrijkse grens moet de douane de rekening voorzien van een stempel, waaruit blijkt dat de gekochte waren worden uitgevoerd. De OAMTC helpt sinds een aantal ja ren toeristen een handje om de b.t.w. terug te krijgen. Met het formulier U-34 met de benodigde stempels gaat men naar het grenskantoor van de OAMTC en kan daar de betaalde b.t.w. terug ont vangen, 't Kost weinig tijd, maar 't kan geld opleveren...! Is daarvoor aan de grens geen gele genheid, dan kan het met de nodige stempels voorziene formulier U-34 wor den opgezonden naar de winkel van aankoop, waarna ben het aan b.t.w. be taalde bedrag terug ontvangt. Fotoclub de Rarekiek heeft de laatste weken enkele boeiende avonden gehad. 9 februari kwam Cor Gouweleeuw uit Rotterdam met uitstekend zwart-wlt fotowerk. Op 19 februari was er een werkavond met als praktisch onderwerp scherpte bij het uit de hand fotografe ren met langere sluitertijden en het ge bruik van camera en lenzen. Op 5 maart was er een diacollectie van Pierre Se- gers, wisselend van kwaliteit maar juist daardoor erg leerzaam. Vorige week heeft de club de kollektie van acht foto's samengesteld die gaat meedingen naar een goede klassering in de Bondswedstrijd voor zwart-wit foto's. Het zal een hele opgave worden het resultaat van vorig jaar een plaats bij de eerste 10 clubs van Nederland te handhaven. De activiteiten voor de komende we ken zien er als volgt uit: Vrijdag 23 maart: Greet Berghout uit Treebeek (Zd. Limburg) met zwart-wit werk, zeer aan te bevelen. Maandag 2 april: Werkavond Maandag 9 aprU: Bespreking van eigen werk. Belangstellenden zijn op deze avonden die om 20.30 uur beginnen, welkom in het vlubgebouw van Fotoclub De Rare kiek, Kerkstr. 7, Sommelsdijk. Inlich tingen zijn verkrijgbaar bij voorzitter Theo Mastenbroek, tel. 3100. Donderdag 22 maart a.s. hopen wij onze jaarvergadering te houden in het Diens- tencentmm te Middelhamis. Wij houden ons dan bezig met-de huis houdelijke zaken van onze afdeling. Na de pauze gaat Mevr. E. Timmers-Smink met ons praten over EHBO. Aanvang half acht. GEVRAAGD: op pootaardappelbedrijf, die goed met moderne landbouwmachines kan omgaan. Kennis van de aardappelteelt strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan: Kerkweg la - Anna Paulowna (N.H.) Tel. 02233 - 1219 De Stichting vraagt ten behoeve van de administratie een voor typwerk en bediening boekhoudmachine. Schriftelijke sollicitaties worden binnen 2 weken na verschijnen v. d. blad gaarne ingewacht door de hoofd-administrateur van de Ctichting, Lan geweg 19, 3257 KC te Ooltgensplaat. voor de teelt van tweede-jaars Plantuien of vroege aardappelen. Contractteelt ook mogelijk. Besluiten genomen in de vergadering van bur gemeester en wethouders d.d. 13 maart 1979. 1. Verleende bouwvergunningen. a. aan A. Akershoek voor veranderen winkel pand Hoenderdijk 13 te Ouddorp; b. aan J. C. de Bruijn voor verbouw woning Hazersweg 30 te Ouddorp; c. aan T. F. Bezuijen voor ommetselen wo ning Dijkstelweg 35 te Ouddorp; fan J. Bosland voor het maken van een kanteldeur in een garage Vissersstraat 19 te Ouddorp; e. aan A. van der Windt voor plaatsen garage Oud© Nieuwlandseweg 20b te Ouddorp. 2. Voorts zijn vergunningen verleend voor het plaatsen van erfafscheidingen. De stukken van bovenvermelde vergunningen lieggen voor U ter inzage op de gemeentesecre- De natuurlijke of rechtspersonen, die door één der vorenbedoelde beschikkingen rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen bij burgemeester en wethouders van Goedereede een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 30 dagen na deze publikatie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2