Rijnmonds Algem. Verhuorcentrum B.V. Hoe houdt u iJ¥«r mooie plavuizen vloer in topoonditie 1 z m Uw huis verkopen? TAMBOER GREVELBNGENVISSERS VERGADERDEN BOEIENDE ONTWIKKELINGEN -o- 3 H 5 6 7 8 9 S»tRED!IC!BEyilTE^ Steeds meer mensen wonen op plavuizen of natuursteen Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 16 maart 1979. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruilc van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, MiddeUiamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. THOUSAND-ISLAND DRESSING Wij zijn in Amerilta geweest en ont dekten daar allerlei heerlijlïheden, zo als een 1000-eilandensaus die je hier nérgens zó lelilter kan krijgen. Helaas stond er niet op de fles, hoe ze die aan de overkant maken. Weet u dat? Antwoord: Dat is een fabrieksgeheim. Men maakt die dressing wel na op ver schillende manieren en dat komt er dan dicht bij, maar als u de originele Ame rikaanse vinding geproefd hebt, wilt u niets anders. Hier is een Europees re cept: Pel een hardgekookt ei, schil een ui en snij ze beide klein met een paar gedroogde abrikozen en een augurkje. Doe daar bij een eetlepel gehakte kap- pertjes, een eetlepel gehakte mixed pickles, een eetlepel goed klein ge scheurde waterkers en een eetlepel ge hakte gevulde olijven. Daarna gaat u eerst een paar eetlepels mayonaise, een paar lepels room, 3 theelepeltjes olijf olie, een paar theelepels tomatenketchup en naar smaak zout, witte peper en pa prikapoeder dooreen mengen tot het een glad papje wordt en daar voegt u die kleine gesneden snippers aan toe. Dit mengsel laat u; minstens een kwartiertje afgedekt in een koelkast intrekken. Nog eens flink omroeren en dan smaakt het voortreffelijk bij schaaldieren, viSsala- des en de fijne voorgerechten. WEGHOESTEN Ik kreeg laatst te horen „Ik zal je wat hoesten" en toen gooide die man de deur voor m'n neus dicht. Wat bedoelde die daarmee? Antvi^oord: Wat hij bedoelde, is niet zo moeihjk te raden. Vreemder is het werkwoord „hoesten" in dit verband. Het is echter een Groninger zegswijze als iemand niets met u te maken wil hebben of niets voor u wil doen. Dat heeft te maken met een oud volksgeloof, dat hoesten en andere geluiden als zin gen, fluiten enz. de duivel op een afstand hielden. TELEFONEREN ZONDER TALENKENNIS Als de famüie straks naar het bui tenland is en ik moet boodschappen doorgeven, hoe moet ik dan in div. vreemde talen naar ze vragen? Want ik krijg toch eerst het hotel of zeg maar camping-kantoor. Antwoord: De service van de PTT staat voor niets. Als de opgeroepene niet over een eigen nummer beschikt, maar in een hotel, ziekenhuis of cam ping is, dan kunt u het beste een zg. persoonlijk gesprek aanvragen via num mer 0010. De telefoniste ter plekke vraagt dan eerst uw familielid aan de telefoon voor zij het gesprek doorgeeft. U betaalt voor 2 minuten extra. De op- geroepene moet er tevoren wel van we ten, zodat hij/of zij in de buurt van het toestel op het kantoor, de receptie of de hotelkamer is. Maak dus vooraf af spraken over het wie, wanneer en waar, bv. om etenstijd enz. HERTSHOORN Ik geef m'n hertshoorn dageUjks wa ter en eenmaal per week kunstmest, spons de bladen netjes af en verstuif er dagelijks water over, omdat hij zoveel vocht nodig heeft, en toch sterft het ene blad na het ander af. Wat doe ik mis? Antwoord: Alles. Een hertshoorn mag niet veel kamermest hebben en u mag haar ook geen water geven boven in de pot. Er bestaan 'sier(hang)potten voor met omgebogen onderrand, waarin da gelijks (lauw) water moet blijven staan, want ze verlangt een vochtige atmos feer. Die kunt u ook bereiken door op de verwarming een extra schoteltje wa ter te laten verdampen, vlak in de buurt, of onder een hangende hertshoorn een extra bakje water te plaatsen, dat dan wel geregeld met lauw water moet wor den bijgevuld. In veel, vooral koele ka mers en centraal verwarmde vertrekken, is de lucht namelijk veel te droog. Het enige middel om het weinige vocht vast te houden, heeft de hertshoorn in het waslaagje op de bladeren. Als u dat door afsponzen wegveegt, verdampt het schaarse vocht uit die fraaie bladeren en verschrompelen ze. U mag een herts hoorn daarentegen niet rechtstreeks be vochtigen met een verstuiver of dgl. en hoogstens de omgeving ervan. Als van zo'n plant regelmatig bladeren verdor ren, is het relatieve vochtgehalte van de aanwezige lucht te klein, hetgeen voor al in de wintermaanden voorkomt om dat koude lucht niet zoveel vocht kan bevatten als warme. WALNOTEN PELLEN Als de walnoten moeilijk te pellen zijn, wat moet ik daar dan aan doen? Antwoord: Leg ze dan een paar dagen in koud water. Ze zijn dan gemakke lijker te pellen en smaken ook weer als vers. Er zijn ook speciale notenkrabber tjes voor te koop. YASHICA FOTOTOESTEL Ik kan bezitter worden van een Yas- hica fototoestel, maar hoe kom ik aan een duidelijke hoUandse handleiding. Zonder dat zal het voor mij moeilijk zijn zo'n toestel te gebruiken. Antwoord: Yashica is een van de vele Japanse m.erken op de camera-markt. Het lijkt ons onwaarschijnUjk dat er een hollandse handleiding bestaat maar geen nood. In de fotohandel zijn boekjes te koop met duidelijke richtlijnen voor de beginnende bezitter van een sy steem-camera. Die richtlijnen gelden uiteraard voor elk van die camera's en de aanschaf van zo'n in 't hollands geschreven boekje lijkt dan ook de beste weg. Na enige studie zullen U de vele mogelijkheden snel duidelijk wor den. OOLTGENSPLAAT Algemene ledenvergadering Het Rode Kruis De jaarlijkse Algemene Ledenverga dering van de Afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis zal gehouden worden maandag 19 maart a.s. des nam. 8 uur in het Veren, gebouw ,,'t Centrum" Na de jaarrede van de voorzitter en de diverse verslagen zal er de uitreiking plaats hebben van de Landsteinerpen- ningen aan donors die een zeker aantal keren bloed hebben afgestaan. Het be stuur verwacht gaarne vele leden op deze avond. Vrijdagmiddag 9 maart vergaderde de vereniging van Grevelingen aalvissers in Hotel Storm te Bruinisse. Voorzitter H. Schot kon in zijn openingswoord on der meer welkom heten de heren Celen uit Vlissingen en P. J. Schepers Bergen op Zoom, resp. voorzitter van de Delta- Federatie en de Ver. van Sportvissers, die eveneens hun belangen hebben op het Grevelingenmeer omdat voor hen de vangst van plat- en schubvis is gere serveerd. Verder de heren de Bruin (Rijkspoli tie te water) Ing. Verheij en dhr. Ge- leijnse (Rijkswaterstaat beheerder van het viswater) ing. Brouwer voorlich tingsambtenaar en visserij-deskundige van de sectie Binnenvisserij van het Min. van Landbouw en Visserij en dhr. V. Laban van de Palingvissers organi satie Zuid-West Nederland. Dhr. Schot begon zijn jaarrede met de tegenvallende vangsten, een goed be gonnen voorjaar ging aan een tegen vallend verder seizoen vooraf. Hij was dankbaar voor de goede sa menwerking van de onderscheiden vis sers, evenals voor de samenwerking met de Sportvisserij. Niet altijd wordt voor de Beroeps vissers voldoende begrip opgebracht, als diverse instanties vergaderen over het Grevelingenbekken en de daarmee samengaande problemen van recreatie en milieubescherming. Maar dat in onderling overleg, de ver schillende stekken in het 11.000 ha. gro te Grevelingenmeer konden worden verdeeld, met onderling begrip voor el- kaars belangen mag misschien wel uniek heten in Nederland. Een probleem waarmee de beroeps- aalvisserij in de Grevelingen wordt geconfronteerd is het spui-regiem (het doorlaten van zout water door de ope ning in de brouwersdam, het aflaten van water uit het Grevelingenmeer door de sluis te Bruinisse. Gelukkig kan ook hier worden gesproken van een goede samenwerking, met de mensen, die dit spuiregiem regelen. Kennelijk ging er op milieugebied iets mis, toen na de opening op 3 juli 1978 moest worden geconstateerd, dat in de diepere gedeelten van de Grevelingen sterfte optrad onder de schelpdieren populatie. Op 5 juli werd het doorlaat- werk in de Brouwersdam tijdelijk weer gesloten. Stroperijen en vernieling van netten en fuiken, kan ook in de Grevelingen niet worden voorkomen, maar het is dank zij het toezicht van de politie te water veel minder erg dan in andere visgebieden in ons land. Bedenkingen had dhr. Schot tegen de surfplanken zeilerij, ongelukken kun nen in de toekomst moeilijk uitblijven. Hij vroeg zich af, wat de betreffende in stanties van plan zijn, nu het zoutge halte van de Grevelingen op het ge wenste peil schijnt te zijn, een vraag waarop hij later van dhr. Verhey ant woord kreeg. Om meer inzicht te krijgen over het gedrag van diverse vissoorten, binnen en buiten de Grevelingen met betrekking tot de inlaat, zou herhaling van proeven met diverse stroomsnelhe- den, bij de sluiswerlten aanbeveling ver dienen. Gebleken is dat de platvis, over de eb, dus als er water wordt uitgelaten niet weg wil (een vis zwemt zoals be kend tegen de stroom in). Een partij harders kon ontsnappen naar de Noord zee, toen de stroomsnelheid in de Brouwersdam-opening gereduceerd was. Binnenkort zal een partijtje zaaioes- ters uit de Grevelingen onder toezicht van het R.I.V.O., uit het Dijkwater naar de Yerseke Bank worden overgebracht. Deze drie jarige oesters, zullen als moeder-oesters moeten gaan fungeren in de Oosterschelde. Door de ondervinding geleerd, (alle buitenlands zaaigoed vroor dood, is er misschien wel positieve medewerking te verwachten van de bekende oesterlïwe- kersclub, om de Zeeuwse oester er werkelijk een kans te geven zich weer in Zeeland te ontwikkelen. Het Bestuur had gemieend, een af wijzend advies te moeten geven (in het belang van de palingvisserij) wat be treft het weg vissen van jonge mosselen uit de Grevelingen. Na een toelichting van dhr. Verheij, Rijkswaterstaat, over de spuiplannen, waarmee de palingvissers zich konden verenigingen, gaf ing. Brouwer een toe lichting op de groei, de trek, en het ge slacht van de paling in diverse groei- stadia. Dhr. P. Bout vertoonde een door hemzelf vervaardigde film van zijn eigen beroep de Grevelingen aal-visserij, door de genodigden bijzonder gewaardeerd. Enkele aanvullende valdien werden in het pakket visserijgronden ingedeeld en om een betere werkwijze te garanderen aan daarvoor in aanmerking komenden toegewezen, door het trekken van num mers uit handen van neutrale personen van de Deltafederatie. De lias sloot met een tekort van 1368,14 onder de uit gaven kwam een post van 40.750, voor wegens aankoop van glasaal. Dhr. Joh. de Koning werd als bestuurslid herkozen. Nieuw geleezen werd de heer H. Muller. OOLTGENSPLAAT NIEUWS VAN DE CHR. NAT. SCHOOL „ÖE HOEKSTEEN" Aanmelden nieuwe leerlingen. Woensdag 21 maart a.s. 's avonds tussen 7 en 8 uur is er gelegenheid voor het aanmelden van nieuwe leerlingen. De onderwijzeres van lilas 1, mej. E. v. d. Ree en het hoofd der school, de heer J. van Alphen zullen aanwezig zijn. Voor inlichtingen telefoon 01873 - 1485 (tij dens schooluren). Ledenvergadering - Ouderavond. Donderdag 22 maart a.s. dgs nam. 8 uur zal er in de school een ledenverga dering - ouderavond gehouden worden. Als spreekster is hiervoor uitgenodigd mej. M. Th. de Bruine, lerares peada- gogiek aan de Paed. Academie „De Driestar" te Gouda. Onderwerp: „Inte gratie Kleuterschool - Lagereschool. Alle leden en ouders (ook de ouders van kinderen op de kleuterschool) zijn har telijk welkom. Het onderv>/erp dat mej. de Bruine zal behandelen is momenteel zeer aktueel. Paaswijding. Donderdag 5 april des nam. 7 uur zal er in de hervormde kerk een Paaswij ding gehouden worden, waarbij de kin deren het programma zullen verzorgen. Het lijden, sterven en opstaan van de Heere Jezus zal worden herdacht. Er zal veel samenzang zijn, ook met de be langstellenden die hartelijk welkom zijn. Het geheel zal ongeveer een uur duren, gelijk aan de Kerstwij dingen die al en kele jaren zijn gehouden. O.l.v. het per soneel hebben de kinderen voor deze avond weer veel ingestudeerd. Aktie voor weeshuis in India De hervormde jeugdverenigingen op Goeree-Overflakkee hebben een actie op touw gezet voor de bouw van een weeshuis in India. Op sommige plaat sen van ons eiland en ook te Ooltgens plaat is men van start gegaan. Morgen zaterdag 17 maart is er een stroopwafel verkoop en op zaterdag 31 maart komen de jongelui bij u langs om uw fiets of auto een goede beurt te geven. Het streefbedrag voor Flakkee is 40.000,Help mee en bouw mee, dan komt er een huis voor Rajliumar. SINT ANNALAND UienveUing van dmsdag 13 maart '79. Uien maar veertig opwaarts, klasse II; 12,40. Aanvoer: 65 ton. Extra kerkdienst. Voor de Gerefor meerde Gemeente in Ned. te Sint Anna- land hoopt D.V. op dinsdag 20 maart a.s. des avonds om 19.30 uur (half acht) voor te gaan in de dienst des Woords, Ds. F. Mallan van Rhenen. TOURCARaVANSteHUUR Tegen billijke prijzen te koop, diverse gebruikte TOURCARAVANS Ruime caravans met de keuze uit voortent, koelkast, kachel enz. Volledig verzorgd en verzekerd, dus HUREN ZONDER ZORGEN Vraag vrijblijvend inlichtingen bij ANWB Bonds verhuur bedrijf: Dr. W. Dreesplein 2 GEERVLIET Tel. 01887 - 28 26 of 39 79 Zaterdags zijn wij aanwezig op ons depot: Vrouwtjesweg 48, STAD AAN 'T HARINGVLIET Het is weer hetzelfde recept wat we iedere week gebruiken. Goeie morgen dames en heren. Bij oom Ko is het „Hatsjie", dat krijg je zegt men bij de overgang van winter „hatsjie" naar de lente. Je weerstandsvermogen is niet vol doende; enz. enz. Maar hoe dan ook, je hoort links en rechts, ja van alle kanten diezelfde taal „hatsjie". Aangenaam is dat niet, vooral niet als je in een klas zit of met meerdere mensen samen werkt. Het gaat nog niet zo vlot met het voorjaar; koud, guur en zo. Nu en dan zon met in het midden van het land nog wat nachtvorst. De boeren zitten al te springen om te beginnen, maar daar is zo te zien, nog geen zicht op. Maar als het eenmaal gaat drogen, dan gaat het om deze tijd wel heel snel, want de zon geeft al veel warmte. We zullen het maar rustig afwachten, het is ieder jaar nog goed gekomen. Wij willen ineens van de winter in de zomer stappen, maar dat zou ook niet goed zijn. Het nieuwe raad sel is heel eenvoudig, en we gaan „hatsjie" er maar dadelijk aan beginnen. „Hatsjie". MAARTRAADSEL 3 1. letter 2. verblijfplaats voor duiven 3. zitstok voor kippen 4. schaaldiertje (zee) waarop men b.v. in Stellendam vist. 5. stuk land met vruchtbomen 6. eiland in Zuid-HoUand, is bijna 5 HA. 7. iemand die terreinen opmeet 8. klein reptiel met lange Staart (onrein dier Lev. 11) 9. lengtemaat 10. verbUjfplaats voor kippen 11. letter. Op 1 vertikaal komt hetzelfde te staan als bij vraag 6 JARIGEN zijn er deze week niet te vermelden. Volgende week dacht ik krijgen we weer een kans onze goede wil te tonen. Even afwachten maar! BRIEFWISSELING Anja Mierop - Ouddorp. Je had vol komen geUjk Anja, die brief heb ik ont vangen, dus is niet bij de post zoek ge raakt. Anders zou je niet bij de prijs winnaars gestaan hebben. Hoe het ge gaan is weet ik ook niet, maar ik kan je brief niet meer vinden. Misschien door de muizen opgegeten, maar dat is ook niet mogelijk. Ik vind het echt jammer, maar nu krijg je dan toch nog een beurt. Hoe gaat het met Barrie? Die vind het wel jammer dat er geen sneeuw meer is denk ik. De hartelijke groeten hoor, en we zullen hopen dat dit niet meer ge beurt. Tinike van Rossum - Zeist. Jij hebt dus de crocusvakantie er ook reeds op zitten. Inderdaad was voor jullie de sneeuw erg leuk, maar voor mij was het niet zo leuk hoor. Ik ben blij dat de sneeuw weg is. Maar je bent ook erg verlangend naar mooi weer. Ook be grijpelijk, want dan kan je weer per fiets naar school. Met een bus ben je altijd zo gebonden. Het is haast je, rep je, of je moet meestal wachten, vooral met die gladheid. Cora van Rossum - Zeist. Zo, zo Cora, jij hebt op het politiebureau gezeten. Ik schrok al, maar het was in dit geval niet voor een ernstige zaak. Gelukkig maar hoor, want op zo'n plaats moet je niet wezen hé! Dit was een heel nuttige iets waarvoor je bent geweest. Dat is erg leuk en bovendien leerzaam. Je gaat dan de politie ook door een andere bril zien. Wat betreft het versje, dat heb ik geno teerd, en z.sp.m. hoor je daar wel van! EUy Voortman - Ouddorp. Een gezel lige vakantie gehad; dat begint al goed. Dat was wel een hele belevenis daar bij de Roteb. Weet je ook weer hoe het daar werkt en waar al het huisvuil blijft. Erg belangrijk was ook wel de voorlichting hoe je je op straat gedra gen moet. Want daar wordt meestal maar erg gemakkelijk over gedacht. Het zou beslist wel nodig zijn deze voor lichting in het groot te geven. Een keu rig rapport Elly, daar is alleen maar goeds van te zeggen. Een gezellige brief Elly! Simone Voortman - Ouddorp. Ook al zo'n gezellige brief en bovendien zie ik het voorjaar al in je brief. Het zonnetje kijkt echter wel wat te somber hoor. Fijn zeg dat het op school goed gaat. Dat ene cijfer kan je nog wel optrekken. Je moet je daar eens even helemaal voor geven. De aktie voor India heeft wel wat opgebracht zeg, geweldig wat een bedrag. Als het goed gaat is het een heel mooi iets, maar als de opbrengst tegenvalt, dan werkt dat deprimerend. Dit was echter een dubbele „ontspan ning" Simone! Klazina Joppe - Dirksland. Heel fijn dat je zo blij was met de prijs. Eerlijk verdiend en van harte gegund. Je hebt hem ook goed besteed lees ik, want dat is een pracht boek hoor. Heb je ze nu allemaal van die serie? Daar moet je wel naar toe werken hé. Proberen kompleet te krijgen. Dat zat niet glad met je ver jaardag Klazien, het was te glad om te verjaren. Maar misschien is dat toch nog wel goed gekomen. Dat hoor ik dan weer van je in je volgende brief. Anja Joppe - Dirksland. Ik deed de enveloppe open en daar keek me die hond ineens aan zeg! Om van te schrik ken. Een goed 'standpunt van je moeder, eerst de raadsels maken, dan kan het niet vergeten worden, en het is maar even werk. Een fijne vakantie gehad, en lekker wezen zwemmen. Heb je al een zwemdiploma Anja of ben je er nu voor aan het oefenen? De crocusjes en sneeuwklokjes zijn niet zo mooi ook vind ik. Hebben beslist teveel kou ge had, denk je ook niet? Allemaal de groeten hoor! Marjoleen de Visser - MiddeUiarnis. Weer zo'n gezellig briefje. Je kan mer ken dat jullie ieder maand een brief moeten schrijven. Ik vind ook dat de winter lang genoeg heeft geduurd, het is nu al vroeg licht en ook al lang licht. Het wachten is nu nog op de zon Mar joleen. Dat was voor jou nog een fijne dag met de opening van het postkantoor. Dat is zeker wel erg leuk het corres ponderen met een Afrikaans meisje. Kan je veel van leren. Wat een nieuws had je te schrijven Marjoleen, teveel om alles goed te beantwoorden. De groeten hoor aan allemaal. Annette Harinck - Goes. Keurig ge werkt Annette, zo vol houden hoor, ook op school hé. Ja, een maand is zo voor bij, je weet bijna niet meer dat we zo'n barre winter hebben gehad. Het is zo lente, en nu wachten we dus op mooi en zonnig weer. Dan kan iedereen er ook weer eens uit hé! Je had zeker wel een zware week met die repetities. Is het alles toch goed gekomen? Jammer dat jij niet in aanmerking kwam voor zo'n buitenlandse reis. Maar dat komt ook nog wel hé. Ben benieuwd naar de uitslag, maar dat hoor ik nog wel! ALLEMAAL: Zie zo jongelui, voor van de week ge noeg, want oom Ko heeft het erg druk. Allemaal krijg je een beurt, maar dat kan niet gelijk. Dat zou ook niet zo leuk zijn. Allemaal de hartelijke groeten van jullie OOM KO! HERV. GEMEENTEN - THOLEN ZONDAG 18 MAART 1979 Tholen 9.30 en 18. 30 uur ds. L. Wüll- schleger, H.A. en Nabetr. Poortvliet 10 en 18.00 uur ds. G. H. Abma Scherpenisse 9.30 en 14.30 uur ds. v. d. Bom uit Hardinxveld St, Maartens dijk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom Stavenisse 10 en 18.00 uur ds. W. Goris sen, H.A. en dankz. St. Annaland 10 en 18.00 uur ds. J. v. Vliet, Veenendaal Oud Vossemeer 10 uur ds. Th. v. d. Heijden, 18.30 uur ds. A. Schipper, Wil lemstad St. Philipsland 9.30 en 14;30 uur ds. A. Cysouw H.A. en dankz. Twintig jaar geleden dacht nog bijna niemand aan een vloer van plavuizen of natuursteen. Tevenwoordig is dat wel even anders: zo'n ISVo van alle vloer bedekking die momenteel wordt ge kocht bestaat uit plavuizen. In 1975 werd er dan ook 7,3 miljoen m^van ge legd. In 1977 zelfs nog meer: 8,2 miljoen m2, ofwel 2050 kilometer kamerbreed. Die stijgende belangstelling valt goed te begrijpen, want met plavuizen heb ben we een prachtig natuurprodukt op de vloer, dat ongelooflijk lang meegaat. Er wordt zelfs wel eens gezegd: „een stenen vloer ligt voor het leven", maar is dat echt zo? Problemen met plavuizen. De glazuurlaag is weliswaar glashard. onaantastbaar is hij niet. Waar veel wordt gelopen ontstaan op den duur doffe plekken, waardoor de kleur van de vloer flets wordt. Trouwens ook on geglazuurde plavuizen en natuursteen hebben een nadeel: zonder glazuurlaag worden die vloeren vrij gauw vjail, zodat u vaker zult moeten dweilen. Die problemen zijn nu makkelijk en doeltreffend op te lossen met een nieuw produkt, speciaal voor het onderhoud van plavuizen en natuursteen: Peli Pla vuis, een vloeibare was die onder meer polyethyleen en acrylaat bevat. Veilige, extra bescherming. Polyethyleen dringt in alle poriën van de tegels, en zorgt ervoor dat de origine le kleur en glans terugkomt. Acrylaat beschermt tegen dof en vuil worden, en tegen alle andere invloeden van buiten. Neemt u veel was dan droogt de vloer glanzend op (geglazuurde tegels), ge bruikt u weinig dan blijft de vloer mat (ongeglazuurde tegels). In Peli Plavuis zit bovendien een vloeimiddel om de was dun en mooi gelijkmatig te kunnen aanbrengen. In feite geeft dit nieuwe produkt net resultaat van zorgvuldig laborato riumonderzoek waarbij de meest recente technologische vindingen werden toege past een extra beschermlaag die uw stenen vloer in topconditie houdt, zodat u er jaren langer plezier van kunt heb ben. Die laag is stroef en slijtvast. U ziet sr geen strepen op van rubber hakken. En zelfs vlekken van natte schoenen, of zoals in de keuken sop van de af was levert geen enkel probleem: even een doekje erover. Veel mensciï kiezen voor een gezellige, plavuizen vloei. iViaai ornaat zo'n vloer in de praktijk eerder sliit en meer on derhoud vraagt dan wel eens wordt gedacht, is er nu een vloeibare speciaalwas Peli Plavuis die nlavuiypn er, natuursteen langer in topconditie houdt. i- ■'cii cu

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 8