EOAriDEII - lilEUWS mies over de oosterse keuken esselink houdt 23en 24 maart 0p6n nUlS dat betekent voor u een goede kijk op alles voor't huis f [f] c^sselinken zn b.v. Uw huis verkopen? TAMBOER Telefonisch Kookboek Uw huls verkopen? TAMBOER I^J middelharnis molenweg 28 tel. 01870-2044 3e blad Vrijdag 16 maart 1979 No. 4775 BASKETBAL TAALPRAATJE »^f B2JÜ23 Sddktevc Modehuis PIRISOL ZONWERING OMDAT DE ZOMER ERAAN KOMT... TOT 31 MAART A.S. MET10%KORTING Kijken en raden en kans op smeedijzeren liaardstel. Openingstijden van de show r/l TWEE OUD-SPELERS NATIONAAL TEAM IN MIDDELHARNIS De door Sparta-Hygiëa op 6 januari begonnen basketbaltraining blijktt goed aan te slaan. Er zijn al over de twintig leden. De Nederlandse Basketbal Bond heeft ons aangeboden drie avonden de training te verzorgen, die zal gebeuren op dinsdag 20 maart, 27 maart en 3 april, in de gymzaal van de Scholengemeen schap. Deze trainingen worden gegeven door Eef Halewijn vermoedelijk geas sisteerd door Peter Harris, beiden heb ben in ons nationale team gespeeld. Pe ter Harris is Amerikaan. Er wordt van 6 - 7 les gegeven aan jongens van 10, 11 en 12 jaar; van 7-8 aan jongena van 13 tot 17 jr. en van 8-9 aan heren vanaf 17 jaar. Bij voldoende belangstelling willen we ook starten met training voor meis jes van 12 jaar en ouder. Opgave voor deze trainingen graag telefonisch of schriftelijk bij: H. Tuk, Rembrandtlaan 66, MiddeUiamis, telefoon 01870 - 5458; of A. de Vos, Voorstraat 23, Som- melsdijk, tel. 01870 - 2138. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Examens Rode Kruis Dinsdag 13 maart werd by de colonne MiddeUiamis, het examen voor 3de klas helpster afgenomen. De geslaagden zijn: Mevr. J. M. Kroos-Bolle Mevr. J. W. Tiggehnan-Kievit Mevr. M. M. Maliepaard-Baas Mevr. H. Zuydijk-Baas Mevr. J. S. v. d. Veer-van Dijk Mej. J. E. van Oudenaren De kursus werd gegeven door dr. v. d. Peppel en mevr. E. C. van Rumpt-Krij- ger. -O----- OUD VOSSEMEER Solistenconcours K.N.F. In de VossenkuU werd zaterdag de vijfde wedstrijd van het soUstencon- cours 1979 gehouden. Deze wedstrijden worden gehouden door de Zeeuwse Bond van dè K.N.F. Dhr. Harry van Lijn schoten was jurylid. De hoogste punten werden behaald door Peter Wielaard van Accelerando uit St. Armaland (slagwerk 51,5 punten en Jac. van Driel van de Oud Vossemeerse Muziekvere niging (trompet 51,5 p.) De twee laatste afleveringen van de soUsten-concoursen 1979 in Zeeland worden gehouden op 30 en 31 maart in de concertzaal te Mid delburg. VERDELING VAN LETTERGREPEN Een onderwerp dat in ons Taaipraatje zeker een plaats verdient, omdat het „afbreken" van woorden aan het eind van een regel nog wel eens. moeilijkhe den oplevert. Eerst een algemene op merking. Veel afbreken schaadt de leesbaarheid. Maak er geen gewoonte van al te veel woorden in mootjes te hakken en breek zo weinig mogelijk af. Dat geldt ook als u er niet zeker van bent, hoe een woord afgebroken moet worden. Vermijdt bovendien onlogische afbrekingen en laat namen van perso nen intact. Voorbeeld: Naar aanleiding van bovensitaan- de omstandigheden, liet de heer Jan sen verstek gaan. De minister van bin nenlandse zaken sprak over het o- penbaar vervoer. (onlogische afbrekingen) Regels Bij samenstellende woorden scheidt men de delen van de samenstelling. Dus eik-ander en niet el-kander. Frank-rijk enniet Fran-krijk. Door-een. Daar-om. Dit is ook het geval bij woorden eindi gend op aard, aardig en achtig. Wreed- aard en niet wree-daard; land-aard; boos-aardig, eigen-aardig; zenuw-achtig schaap-achtig. Bij verkleiawoorden moet het grond woord goed in de gaten worden gehou den. Raam-pje, paard-je, paar-tje, koor tje, koord-je, vuist-je, luis^je. Bij afleidingen moet men de voor- en achtervoegsels als aparte delen beschou wen en als zodanig van het grondwoord scheiden. Be-hangen en niet behan-gen. Ver-vallen (niet verval-len). Glooi-ing. Een uitzondering op deze regel vor men de achtervoegsels die met een klin ker beginnen (aar, in). Dan is de afbreking niet tijger-in, maar tijge-rin. Le-raar, die-naar. Bij de tweeklanken eeuw, ieuw, auw en ouw komt het afbreldngsteken na de u. Leeu-wen, snau-wen, mou-wen, nieu-we. De tweeklanken ooi, oei en aai nooit splitsen. Maai-en, waai-er, bloei-en, koei-en, gooi-en, glooi-end. Een alleenstaande medeklinker wordt bij de volgende lettergreep gevoegd, ook de ch. La-chen, goo-chem, boe^ken, hoe-den. In de kranten treft men de ongecorri geerde berichten op het eind van de re gel dikwijls de dwaaste afbrekingen aan. Dit wordt veroorzaakt, omdat de machinezetter meestal niet leest wat hij zet, maar automatisch de regel vol maakt, tot er niet meer bij kan. Zo'n zinnetje kan dan worden: Minister Wiegel hield gi stermiddag een lange to espraak. Tot slot: het verdwijnen van het deel- teken na het afbreken. De auto leed materiële schade. Maar: de auto leed materi-ele schade. Ook hier heeft niet afbreken de voor keur. THOLEN Programma P.J.Z. Op het zomerprogramma van de platte lands jongeren-gemeenschap Zuid, afd. Tholen en St. Philipsland, staat voor 16 maart een film- en gespreksavond op gesteld en op 30 maart een algemene le denvergadering. Op 16 april is er een visdag en op 20 aprU wordt dan een be zoek gebracht aan een bierbrouwerij. Op 12 mei houdt men een treldcerbe- hendigheidswedstrijd en op 19 mei wordt deelgenomen aan de Jaarverga dering van de P.J.G.N. in Gelderland. Een fietstocht met barbecuen wordt ge houden op 4 juni en neemt men op 16 juni deel aan de sportdag te Utrecht en op 23 juni houdt men zelf een sportdag te Steenbergen. Op 30 juni is er dan het jaarlijkse schuurfeest en tot slot maakt men van 5 tot 10 juli een reis naar Zwitserland. SINT ANNALAND Vergadering Afdeling Tholen van de Industriebond C.N.V. Maandagavond (12 maart 1979) werd in Hotel „De Gouden Leeuw" aan de Voorstraat te Sint-Annaland een ver gadering gehouden van de afdeling Tholen van de Industriebond van het C.N.V. (Christelijk Nationaal Vakver bond). Voor de laatste maal stond deze vergadering onder leiding van voorzit ter J. Jansen uit Tholen, die alle aan wezigen hartelijk welkom heette. Op deze avond werd een gouden insigne en oorkonde uitgereikt aan dhr. J. de Graaf in verband met zijn 25-jarig lidmaat schap van het C.N.V. Mevrouw De Graaf mocht een bloemetje in ontvangst ne men. De distriktsvoorzitter S. Jorritsma deed de uitreiking vergezeld gaan van een felicitatiewoord tot de jubilaris. De aftredende voorzitter J. Jansen uit Tho len werd dank gebracht voor zijn inzet. Als zijn opvolger werd gekozen dhr. J. Weggemans uit Sint-Maartensdijk. Als dank voor zijn vele activiteiten gedu rende zijn voorzitterschap werd de scheidende voorzitter een kado aange boden. Voor mevr. Jansen was er een bloemetje, een en ander aangeboden door dhr. Heijboer. Na de pauze gaf de distriktsbestuurder S. Jorritsma een uiteenzetting over het ontslagrecht, toe gelicht met voorbeelden uit de praktijk. Deze vergadering was destijds gepland op dinsdag 20 februari, maar kon we gens de weersomstandigheden niet doorgaan. OUD VOSSEMEER Bejaardenmiddag. In het dorpshms De VosBenkuil werd onder leiding van mevrouw M. J. T. Versluijs-Sybrandy een bejaardenmiddag gehouden door de afd. Oud Vossemeer van de Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening. Dhr. De Waal uit Tholen sprak deze week over het Maatschappelijk werk. School met de Bijbel In de gemeenschapszaal van het scho lencomplex aan de Burg. Versluijsstraat hield de school met de Bijbel een ouder avond waar veel belangstelling voor was. Het hoofd der school, dhr. B. Bies heuvel deelde mede, dat er thans 70 leerlingen zijn tegen 64 vorig jaar. Dhr. Van der Kaa 'speelde met enkele kinderen enige liederen op de blokfluit. Dhr. Peeks vertelde over de vorm van onderwijs op de bijzondere langere school te St. Maartensdijk en dhr. Gil- jam vertoonde dia's over het schoolleven sinds 1973. De bijeenkomst werd geo pend en gesloten door dhr. T .Aamoud- se, voorzitter van het Oudercomité. i Sommige mensen, die van oosterse maaltijden houden, hebben het onmt- sprekeUjke geluk, dat zij een Indonesi sche buurvrouw hebben. Zij hoeven maar even over de schutting te wippen, en ieder probleem dat zich vóór of tij dens het koken voordoet kan onmiddel lijk worden opgelost. Helaas zijn de In donesische buurvrouwen in ons land be- treldcelijk dun gezaaid. Omdat er tóch heel wat mensen zijn, die van oosterse maaltijden houden, en die er af en toe best wat over te vragen hebben, heeft rijsttafelspecialist Coni- mex te Baam zelf zo'n „wandelend kookboek" in het leven geroepen. Het is de „Oosterse Recepten Service", da gelijks telefonisch bereikbaar onder nummer 02154 - 11888. Zowel voor con sument als voor vakman krijgt de tele foon de funktie van een kompleet oos ters kookboek, dat met een minimuiti aan kosten kan worden geraadpleegd. Want een ieder, die opbelt, wordt on verwijld teruggebeld en op kosten van de Recepten Service door een deskun dige te woord gestaan. Overigens zijn het niet alleen recep ten waarover het „telefonisch kook boek" informatie geeft. Ook vragen over de samenstelling van menu's, over pro- dukten, over diëet-mogelijldieden en zo meer, worden naar beste kunnen be antwoord. De Oosterse Recepten Service is een interessante uitbreiding van het toch al niet onaanzienlijke voorlichtings-pakket dat Conimex zowel de consument als de culinaire vaklieden al langere tijd te bieden had: van een handzaam kook- boekje zijn inmiddels ruim 1 miljoen exemplaren verkocht, jaarlijks worden honderdduizenden folders verspreid en enkele honderden voorlichtingsavonden gehouden, er worden lessen verzorgd op scholen en demonstraties gegeven op beurzen en tentoonstellingen. De ervaring heeft Conimex hierbij ge leerd, dat er onder het publiek grote be hoefte bestaat aan rechtstreekse en per soonlijke antwoorden op direkte en veel al plotseling opkomende vragen. Inte ressant feit daarbij is, dat 40% van zul ke vragen afkomstig zijn van mannen. Bovendien hebben twee van de tien vragen betrekking op de samenstelling van rijsttafelprodukten, veelal ten be hoeve van toepassing in diëet-voor- schriften. De Oosterse Recepten Service is da gelijks te bereiken. Adviezen en ant woorden worden gegeven onder kan tooruren. Daarbuiten geeft een ant woordapparaat „het recept van de week". ^m^MC- FASHION Een prima manier van kombineren;een uni kolbert met een vest in pepita ruit. Heel geraf fineerd. Zo komt de pepita stof terug in details van het jasje. Het zijn die kleine dingen, die bepalen dat je er goed uitziet. f 298- Kom maar kijken. Middelhamis, Tel. 25 96 N mett nieuwste kleurrijke sanitair en kans een fraai smeedijzeren haardstel De Pirisol knikarm-schermen van Esselink bewijzen met wat een zorg het assortiment bij Esselink is samengesteld. Door de slimme konstruktie blijft de ruimte onder het scherm optimaal (geen lastige dwarsliggers). Door de prijs bewijst Esselink dat goed ook goedkoop kan zijn. U krijgt tot 31 maart 10% korting <y Bij Esselink in de vernieuwde en met fraai sanitair uitgebreide toonzaal hangt een prachtig handgeschilderd tegeltableau. Aan u de vraag: Wat denkt u dat dit originele kunstwerk kost? Diegene die de juiste prijs raadt krijgt van Esselink een fraai smeedijzeren haardstel kado (waarde 200,—). Er zijn nog 2 fraaie keramische reliëfs naar keuze beschikbaar voor diegene die het dichtst bij de juiste prijs komen. In de toonzaal bij Esselink, kunt u gelijk met uw bezoek aan het open huis een kansje wagen. vrijdag 23 maart van 10-21 uur zaterdag 24 maart van 9-16 uur

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 5