receptioniste/telefoniste Een nieuwe lente, een nieuwe lijn! Garage Knöps (EEN GEGARANDEERDE Avondje Oosters koken in Oude-Tonge EXTEA KEEKDIENSTEN GEKEFORM. GEMEENTEN Verplaatsing brievenbussen Vrouwencafé in het Diekiiuus Brandweerwedstrijd in Sommelsdijk SIROOPWAFELS voor het Weeshuis in India Oiiddorp krijgt weer een jeugd-brandweer Dr. Emmen SO jaar predikant MODESHOW MIDDELHARNIS: PREDIKBEURTEN ZEELAND Medische diensten Woongemeenschap voor ouderen „DE VLIEDBEKG", Hoge Pad 2, Ouddorp vraagt voor spoedige indiensttreding een (part-time) 12.30 min. leeftijd 18 jaar. De werMijden liggen van 8.30 uur uur of van 13.30 uur -17.30 uur. Voor deze funktie zoeken wij een represen tatief persoon, die in toet bezit is van een type-ldiploma. Prot ohr. levensovertuiging is gewenst. Gezien de aard van de funktie dient men tontafctuele eigenschappen te bezitten en zijn goede omigangsvormen vereist. Wij bieden; I een goed salaris, rechitspositie volgens de C.A.O.- bejaardentehuizen. SchriEitelijke sollicitatie te riebten aan de direkteur van „De Vliedberg", de iheer J. Bout, Hoige Pad 2, 3253 BJ Ouddorp. WEEKAAN BIEDING: Bakkerij A. AKERSHOEK ABORTUSE Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 16 maart 1979. Op maandag 19 maart zullen de leden van de K.V.B, in de gelegenheid zijn om eens nader kennis te maken met de wa re Oosterse kookkunst. Met de kook kunst, die verder gaat dan de nassi- of bahmi goreng die iedereen kent. Een de monstratieteam van Conimex, neder- lands grootste specialist voor oosterse levensmiddelen, laat dan vanaf 20.00 uur in het Vormingscentrum, Dr. v. Hal lenstraat 1, Oude Tonge zien, dat voor de westerse huisvrouw een eenvoudige Indonesische rijsttafel net zo gemakke lijk is klaar te maken als ons traditio nele aardappelen - vlees - en groente menu. De bijeenkomst begint met een korte inleiding, waarbij een interessante dia serie wordt vertoond over oorsprong en bereiding van de rijsttafel. Zo'n maaltijd bestaat uit het basisge recht rijst (vergelijkbaar met onze aard appelen), een sajoer (onze groentescho tel) en een hoofdgerecht (vlees, vis, kip of ei). Dit is dan de gewone rijsttafel, zoals deze in Indonesië üi allerlei varia ties dagelijks wordt gegeten. Basisgerecht, sajoer en hoofdgerecht kunnen worden aangevuld met een aan tal bijgerecbten, zoals atjar (tafelzuur), seroendeng (geroosterde kokos), sambal oelek (gestampte verse Spaanse pepers voor extra vitamine C) en kroepoek (uitstekend voor wie te dien in het potje sambal heeft gekeken!) Het klaarmaken van een eenvoudige rijsttafel kan ongeveer drie kwartier duren. Nóg minder tijd is er mee ge moeid, als gebruik wordt gemaakt van één van Conimex' rijsttafelmixen (ge prepareerde kruidenmengsels), waarmee bijvoorbeeld een originele Babi Pangang nóg sneller op tafel kan worden ge bracht. Soms wordt de rijst in het rijsttafel- menu vervangen door mie (platte lint- vermicelli vervaardigd uit tarwebloem) of door mihoen is zeer dunne, witte ver micelli, gemaakt van rijstmeel. Om de aanwezige dames de bereiding van dit in Nederland minder bekende gerecht te laten zien, maakt het demonstratieteam na de diavertoning een mihoenschotel klaar, die te zaraen met een aantal bij- gerechten, die kant-en-klaar uit de Co- nimex-keuken afkomstig zijn, kan wor den geproefd. Daarnaast wordt ook gedemonstreerd met het gebruik van de sauzen en saus- mixen van Conimex, die net als de at- jars, de sambals en de van Conimex be kende gedroogde nasi- en bahmigroen- ten bij iedere kruidenier of supermarkt verkrijgbaar zijn. Tijdens en na de kookdemonstratie en gedurende het proeven is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Aan het eind van de bijeenkomst zal een recepten boekje verkrijgbaar zijn voor de onge twijfeld velen, die zich na deze ken nismaking thuis verder willen bekwa men, en die dan voortaan met de vraag „Wat eten we vandaag?" heel wat min der problemen zullen hebben. OOLTGENSPLAAT dinsdag 20 maart des nam. 7.30 uur student J. de Pater te Boskoop. MIDDELHARNIS: Na het gereedkomen van het nieuwe Postkantoor zijn de volgende bussen verplaatst: Bus bij Holland - Zeeland naar nieuw postkantoor Langeweg 10. Bus Kortewegje Sommelsdijk naar het terrein van het verpleeghuis de SAMA RITAAN. De bus in de Ring te Middelharnis aan het oude kantoor blijft gehandhaafd. MIDDELHARNIS: Op woensdag 21 maart wordt er een thema-avond in het vrouwencafé ge houden over „voedsel". Een nuttig en omstreden onderwerp waar ieder mee te maken heeft. We proberen een eigen ruimte te vin den, tot nog toe is daar niet veel uitge komen. Met het gemeentebestuur is hier over prettig kontakt geweest maar zij wisten ons op korte termijn niet aan een pand te helpen. We geven de moed niet op en zoeken gewoon door. Voorlopig wordt het vrouwencafé op de Ie en 3e woensdag van de maand in het Diek- huus gehouden. Op een thema-avond willen wij graag om 8.30 met het thema beginnen, zou iedereen kunnen proberen dan aanwe zig te zijn? Werkgroep Vrouwencafé. Morgen, zullen in Sommelsdijk een tiental P.T.T. bedrijfs brandweerploe gen aantreden voor een te houden on derlinge wedstrijd. Het wedstrijdterrein ligt aan de van Gorcumdwarsstraat. De wedstrijd duurt van 8 tot 5 uur in de middag. DIRKSLAND Inlevering vakantiebonnen Bouwvakkers kunnen morgenmiddag zaterdag van 2 tot 4 uur hun bonnen laten verzilveren bij J. Los, Juliana- straat 25. A.s. donderdag 22 maart 's avonds van 7 tot 9 uur bestaat die gelegenheid bij A. van Mourik, Secretarieweg 5, alhier. DIRKSLAND KLEDING VOOR ZR. HAAIJER Vanaf volgende week tot 15 april be staat weer gelegenheid om bij Mevr. Poortvliet, Kaal 23 gedragen kleding af te geven ten behoeve van het werk van Zr. Haayer. Via de hulporganisatie „de Reddingsboot" komt de kleding ten goe de aan hen wier materiële omstandig heden nog veel te wensen overlaat. OUDE TONGE BEROEPEN Door de kerkeraad van de Herv. Gem.eente is een beroep uitgebracht op ds. G. van der End te Papendrecht. Vanavond en morgen wordt in het kader van de aktie een thuis voor Raj- kumar op Goeree Overflakkee een huis aan huis siroopwafelaktie gehouden. De opbrengst van deze aktie is be stemd voor de bouw van een weeshuis bij Madras in India. De alitie moet totaal opbrengen 40.000,-. Momenteel is circa 15.000,binnen. Als iedereen meewerkt dan kunnen we morgen daar nog eens 6000,bijtel len. De pakjes siroopwafels worden aan geboden voor 3,50 per stuk en 3 pak ken voor 10 gulden. Deze roomboter siroopwafels zijn zon der winstoogmerk door de Fa. den Her tog uit Dirksland verstrekt. Bouwt u ook mee aan dit weeshuis. Dan koopt u zaterdag 1 of meerdere pakjes wafels. Het is alweer vele jaren geleden dat in Ouddorp een jeugd-brandweer aktief was. De leden daarvan zijn veelal over gegaan naar het „grote" korps, maar vanaf gisteren is weer een begin ge maakt met het trainen van de jongere garde. Er zijn d.m.v. een test een twaalf tal jongens van 10 - 12 jaar geselecteerd. Met hen wordt een half jaar proef ge draaid waarna zal worden bezien of het mogelijk is daadwerkelijk een nieuwe jeugdbrandweer op te richten. Dat zou in oktober kunnen zijn. Ouddorp gaat in dezen de andere Flakkeese korpsen vooruit. Zo'n twintig jaar geleden was er een jeugdbrandweer in vrijwel elke plaats maar door de ja ren heen zijn die alle verdwenen. Het is de bedoeling dat, wanneer de jeugd groep v/erkelijk gestalte krijgt, er ook aan wedstrijden voor jeugdbrandweer korpsen deelgenomen zal gaan worden. Dr. E. Emmen, Hervormd emeritus predikant te Zutphen, zal op 17 maart 50 jaar predikant zijn. Dr. Emmen werd 18 maart 1902 te Den Bommel geboren, waar zijn vader predikant was. Hij werd iir 1929 predikant te Kuinre waar hij stond tot 1931, toen hij naar Noordhorn ging. Tijdens deze periode promoveerde hij in 1935 aan de R.U. te Groningen op het proefschrift getiteld: De Christolo gie van Calvijn. In 1935 nam hij een be roep naar Breda aan, vandaar vertrok hij in 1939 naar Haarlem. Van 1946 tot aan zijn emeritaat 1 mei 1967 was hij predikant in algemene dienst als secre taris-generaal der Ned. Herv. Kerk en woonde te Scheveningen. Dr, Emmen werd door de Ned. Herv. Kerk vele malen afgevaardigd naar het buitenland, was lid van de Nederlandse delegatie van de Wereldraad van Ker ken, curator van de stichting Kerk en Wereld in Driebergen en voorzitter van de Raad van Beheer van de Stichting voor geestelijke volksgezondheid. Hét was alsof de dames die woensdag middag en -avond de modeshow van de Fa. Buijsse bezochten meer dan ooit ver langend uitzagen naar de tijd dat de zon zich weer zal laten zien en het signaal geeft dat de wintergarderobe einde lijk! weer de kast in kan. Het zag er allemaal zo vriendelijk en aanlokkelijk uit met frisse kleuren, fijne modellen en een weelde van mooi^ bloemen, terwijl buiten de maartse buien zich nog mani festeerden. De show, ze gaf wat nieuwe moed en de vluggerds zullen dezer da gen hun kast verrijken met dat waar hun keus op viel om straks als de zon er weer is lente-nieuw voor de dag te komen De modeshow is een goed samenspel tussen Modehuis Buijsse die de kleding verzorgt, vervolgens schoenhuis Bolle dat zorgt voor passend schoeisel, voorts kapsalon Kersseboom die de manne quins van steeds weer een nieuw kap sel voorziet en tenslotte, maar zéker niet in de laatste plaats bloemenhuis „Flora" dat deze avond de bloemenentourage verzorgde en Bloemenhuis Viskil die de zaal verrukte met prachtige bruidsboe ketten, want er werden ook heel ro mantische bruidstoiletten getoond Op Goeree Overflakkee, nog niet ge heel opgestoten In de vaart der volke ren worden die nog graag gedragen op de „mooiste dag van het leven", die smetteloze bruidstoiletten die heel wat meer cachet geven aan de grote gebeur tenis dan het flodderjurkje waarmee menig stadsbruidje de trappen naar het Stadhuis bestijgt of zelfs die moeite niet eens meer neemt. De dames waaronder ook „jonge" da mes zagen nu weer eens met eigen ogen hoe beeldschoon ze zich aan hun brui degom kunnen presenteren! Het bleek gelukkig niet helemaal waar te zijn wat sommige mode-redac teuren hebben geschreven. De mode zou tengevolge van een „military-look" strak en streng zijn, breed van boven en smal van onder, met weinig kleuren- fantasie, maar dat bleek zeker niet het geval. Daar zou trouwens de aandacht niet drie uur lang voor geboeid geweest kunnen zijn, zeker niet. Wel bleek het waar dat de mode strakker is dan in vorige jaren waarbij het accent ligt op brede schouders, smalle taille en brede ceintuurs. De mo dieuze schoen is hoog gehakt al maakte Schoenenhuis Bolle aan de hand van een mooie koUektie duidelijk dat er voor de minder jonge vrouw een gemak kelijker en toch mooie schoen te koop is dan die met de hoge hak. Vrij nieuw is de idee van een linnen zomer-laars zodat de vrouw dat schoei sel waaraan ze in de winter zo ver knocht raakte zomers niet helemaal hoeft af te leggen. Kapsalon Kersseboom liet weten dat het haar in het a.s. seizoen langer ge dragen zal worden. De dames met een kroeskoppie zullen hun kapsel even de tijd moeten geven om tot de nieuwe lengte uit te groeien. Modieus is het het haar wat nonchalant op te steken met wat gekleurde kammen of losse krullen te dragen met daarop een klein hoedje waarvan de modellen afgeleid zijn van de hoedjes uit de dertiger jaren. Ze staan heel grappig, dat moet gezegd; 't is wei even durven! Een fijne avond was het, mede dank zij de lady-speaker mevr. Gravendeel- Flach die heel geanimeerd de modellen aankondigde, feilloos aangevuld door sfeervolle pianomuziek, voortgebracht door Rino Brinkman die daarvoor best een complimentje .verdiende. ZONDAG 18 MAART OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur voor- ber. H.A. en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Geref. Kerk 10 uur ds. H. Wil- lems, Barendrecht, 5 uur lezen Doopsgez. Gem. 's morgen 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Nieuwerkerk a.d. IJssel Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. J. V/. Verwey, H.I. Ambacht. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. W. Arkeraats, Katwijk aan Zee, Ps. 119 57 en58, 18.30 uur ds. M. Aan- geenbrug, voorber. H.A. Ps. 119 59-60 STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. Oorschot, Biddagkollekte. Geref. Kerk 10 uur ds. H. de Valk, 5 uur ds. P. Hekstra, Nieuwdorp. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur Be- d. H.A. 18.00 uur dankz. H.A. ds. H. F. Klok, koU. vrije zitpl. Ger. Gem. 10 en 6 uur student A. B. v. d. Heiden, Veen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, 6 uur kand. de Jager, 2e koU. expl. „Onder de Wiek" Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. Visser, bed. H. Doop, 18.00 uur dhr. A. H. Veldhuizen, koll. chr. bel. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. A. Bac, Oostkapelle. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur bed. H.D., 18.00 uur ds. A. Beens, Extra koll. kerkv. Remonstrantse Kerk 10 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer DE SAMARITAAN 10.15 uur kerkdienst MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, 6 uur kand. L. van Wingerden, Hardinxveld, Extra koll. kerk Herv. Exodus 10 uur ds. H. Hüting te Rotterdam, koll. rente en afl. Chr. Ger. Kerk 10 uur (voorber. H.A.) en 6 uur ds. L. W. v. d. Mey Geref. Kerk (Vrijgem.) 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. v. d. Sloot, Pernis Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Ligtenberg Vrijdag 23 maart: 14.30 uur ds. E. F. Vergunst huw. bev. van J. L. Blok en T d.G Bskksr NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. H. Veldhuizen, 18.00 uur ds. H. Visser, Extra koll. chr. bel. Ger. Gem. 10 en6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. J. van Oostende, Oud Beijerland, 18.00 uur ds. E. F. Vergunst, Extra koll. van Tien Ger. Gem.. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen, 18.00 u. ds. Heuvelman, Hoogblokland Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur kand. A. Vos, Gorinchem, 18.00 uur ds. J. Willemsen, Bed. H. Doop, Extra koll. kerk Geref. Kerk 10 en 6 uur drs. A .Moolenaar te Ulvenhout (N. Br.). OOLTGENSPLAAT Herv. Ker. 9.30 uur ds. M. Aangeenbrug, 18.00 uur ds. H. Verheul, Zegveld, Extra koll. eugd- werk Flakkee Geref. Kerk 9.30 uur dhr. A. V. d. Schee te Spijkenisse, 4 uur drs. G. J. Smink te Barendrecht Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. P. Blok te Dirksland, v.m. H.A., n.m. dankz. H.A. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. H. P. Wilstra, Barendrecht. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. van Vliet, emeritus pred. te Veenendaal Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 uur, 2.15 en 6.15 uur lezen. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk (N'- kerk-O'land) 10 uur kand. Jac. Hage, Kampen, 5 uur ds. P. J. Moet. Geref. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. Op en top! modieus! Van zaterdag 17 maart tot maandag 19 maart 1979 ARTSEN Middelharnis - Sommelsd^ik: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - MeUssant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur tot maandagmor gen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 01877 - 1262. Stellendam - Goedereede: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Overbeeke, tel. 01877 - 1457 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 01870-2966 WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - SteUendam: Dienst heeft Zr. Tanis, tel. 01878-1927. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond, 6.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur heeft dienst zr. Struijk, telefoon 01877 - 1500 b.g.g. 01879 - 1487. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Me lissant, tel. 01875 - 390 b.g.g. 01876-321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet -. Ooltgensplaat: Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871 - 1534. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke- of sociale nood) Tel. 01874 - 15 15. Langeweg 113, Tel. 01870-2043/2222, Bent tl aan een nieuwe mo tor toe... Geef dan Uw huidige wagen een nieuw hart door een geheel gereviseerde en gekon- troleerde GiVl Ruilmotor te laten monteren met 6 maanden garantie. Binnen een dag rijdt U weer. Met splinternieuwe zuigers, zuigerveren, distributieketting, krukas- en nokkenasiagers, wa terpomp, oliekeerringen, olie pakkingen, AC Deico oliefilter en AC bougies. Een ideale oplossing dus. Middelharnis. ZEKERHEID MET ORIGINELE ONDERDELEN 5 PAASBOLLEN 2,39 Va pond SPECULAAS 1,79 10 R.B. STROOPWAFELS 2,95 Hoenderdijk 13 - OUDDORP - Tel. 01878-1278 MEE NAAR BIJEENKOMST IN DEN HAAG? Misschien hebt u als lezer uw mening politiek gezien al klaar, en weet u hoe de uitkomst worden zal. Vraag: Legt u daar ook de Bijbel naast,die actief doden van menselijk le ven veroordeelt? Of zegt u: „daar is toch niet aan te doen; het moet anders, maar ja, kan ik het helpen; jammer genoeg hebben we leren leven met onbijbelse wetten en normen in ons land en laten alles over ons komen". Maar hebben we dan niet de taak als christenen om in de Ie plaats: Te bidden voor hen die in psychische en lichamelijke zeer grote noden verkeren als gevolg van een ongewenste zwanger schap? In de 2e plaats: Daadwerkelijk hulp verlenen en naast hen gaan staan. 3e plaats: Gebed voor regeringsfunc tionarissen, doktoren en psychiaters, so ciaal werk(st)ers. Deze dingen kunt u allen door het ge loof in Jezus Christus, die zei: „Heb mij lief boven alles en uw naaste als uzelf!" Het geloof is niet lui, maar aktief! Pleit u, net als Esther, voor uw volk? Zaterdag 24 maart biedt de E.O. u de gelegenheid van 10.00 uur tot 16.00 uur om te komen naar het Congresgebouw in Den Haag waar, aangaande de nieu we abortuswetgeving zullen spreken: Dr. A. W. Mante, gyneacoloog Prof. dr. F. A. M. Alting van Geusau Prof. dr. W. H. Velema Mw. mr. dr. F. T. Diemer-Lindeboom e.a. Kosten 10,—. Op deze manier kunt u alle meningen horen t.a.v. het tegen gaan van Abortus Provocatus, vanuit Bijbels oogpunt. Verder kunt u zich dan persoonlijk een mening vormen, om zo doende te kunnen bidden en hulp te bieden. Mensen van Goeree-Overflakkee kunnen dit doen door zelf naar Den- Haag te gaan 24 maart. Ook bestaat de mogelijkheid gezame- lijk af te reizen met een bus. Plaatsen ad. 10,— te bespreken. Hiervoor kunt u zich opgeven bijEO- Congres, 01877 - 2494. Opgave: vóór maandag. Verdere publikatie over ver voersmogelijkheden en kosten vindt u in het a.s. dinsdagnr. v. d. Eilanden- Nieuws. DEN BOMMEL N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Den Bommel hoopt a.s. donderdag 22 maart te vergaderen in „Bij de Bron" om half acht. Dhr. D. Grootenboer uit Dirksland zal die avond een bloemschikkursus ge ven. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom..

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2