PEUGEOT SE OOK EEN GOEDE REDEN OM VOOR HETWONDEROP WIELEN TE KIEZEN /f Y^stm^Mi ^^^^^^i Ëstetisch. PPigenpohl MieuiPir^ telefoniste/ receptioniste Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Dirksland Rumptstad b.v.- Stad a/h Haringvliet 1 y LOUWERSE&DE PRIESTER B.V en FAMILIEBOOT OHIENT 580 NU NOG VEILIGER Nieuws uit Zeeland „Ellanden-nieuws'' Vi= kerken Be|aardeiimicieiag Bazar t.b.v. d@ Lepra patiënten: GüOOT SUCCES! Contaeta^ond Chr. Zangkoren OOLTGENSPLAAT W^AHLiriC VRIJ (Jah.8:33-36) Christus heeft ons vrijgemaakt, vrij, wiaarachtig vrij. Satans macht die wil verslindien, ons aan d' aarde vast wil binden, brengt tot slavernij. Slavennij die ons bestaan gans en aR ontwricht, doordat men wordt weggedreven van de Schepper van het leven. Bron van alle licht. Leven buiten Ohristius sterft, biedt geen veiligheid. Door Zijn Geest wil Hij ooib geven nieuw en onvergank'lijk leven tot in eeuwigheid. Lanerta. „De Tiende Verkeers- kwis" I Ter herinnering 1 1 TULPEN ZIJN HOUD BARE BLOEMEN UI ENZ A AD Op korte termijn vragen wij voor de CENTRALE RECEPTIE van ons ziel<enliuis een representatieve die besctiikt over het vermogen de bezoekers op prettige wijze te woord te staan. De centrale receptie is 7 dagen in de week van 07.30 tot 22.30 uur bezet en deze taak wordt verzorgd door drie dames, die in een roulatie systeem elk een 40-urige werkweek hebben, Daarnaast verrichten zij ook lichte administratieve werkzaamheden. Gevraagd wordt een middelbare schoolopleiding, een minimum leeftijd van 20 jaar en een positief-christelijke levensovertuiging. Geboden wordt een afwisselende en zelfstandige werkkring met een salaris volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen onregelmatigheidstoeslag. Sollicitatiebrieven en verzoeken om nadere inlichtingen worden graag ingewacht door de direktie van het ziekenhuis, Stationsweg 22, Dirksland, telefoon (01877) 1555. Oude stad IA Tel. 01871-12 02 Vert. N. de Jong Tel. 01871-1491 nUMPTSTAL e- Volledig verantwoord design. Van internationaal bekende ontwerper. De Poggenpohl CH 60, resultaat yan zeer doordachte vormgeving. Een ëstetisch hoogtepunt op keu kengebied. Deze keuken is niet alleen zeer mooi, maar ook zeer funktioneel. En veel praktische details zijn bij de prijs inbegrepen. En wij, als keukenspeciaüst, zorgen voor een goed advies en nauwgezette inbouw. OOLTGENSPLAAT Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 6 maart 1979. NED. HERV. KERK Beroepen te: Aalburg, Hagestein, Kin derdijk, Goudswaard, Nijlcerkerveen, en Bruchem kand. H. Penning te Lek- kerkerk; Giessendam J. den Hoed te Sliedrecht; Hedel kand. A. Rijken te Spran g; Willige Langerak kand. J. Jongkind te Langerali. Bedankt voor: Meerkerk J. Smit te Hilversum; VoUenhove en Ridderkerk W. V. d. Geer te Heukelum. Abortus. Veertien leden van de syno de hebben gevraagd om het vraagstuk van de abortus op de agenda van de volgende vergadering te plaatsen. Zij zouden een uitspraak op dit punt op prijs stellen. Deze week komt de synode bijeen. De veertien leden zijn: Ds. K. Abelsma, Ds. G. Abma, Ds. P. Droogers, Ds. W. V. Gorsel, Ds. P. v. d. Heuvel, Ds. G. Kaastra, Ds. W. Tyink, Ds. J. Vroeg- indeweij, Ds. W. Westland en Dr. L. Zwanenburg, alsmede de ouderlingen J. Haeck, E. Postmus-Heeringa en C. van Walsum. Carnaval. Ds. J. Bogaard te Wierden heeft vanaf de kansel er op gewezen, dat dit jaar niet 4 maart, maar 25 febr. als eerste lijdenszondag behoort be schouwd te worden. Zulks doet men dan ten gerieve van de carnavals „vreugde". Ook heeft hij er zijn afkeuring over uit gesproken dat „prins Carnaval" door de burgemeester op het raadhuis is ont vangen. De burgemeester bevond zich onder zijn gehoor en liad er, naar het A.N.P. mededeelde, grote moeite mee, dat de predikant zijn verantwoordelijk heid uitbreidt naar de burgerlijke ge meente. Wij zijn het echter hartelijk met ds. Bogaard eens, dat het zoals hij zei zijn plicht is om de overheid daar over aan te spreken. GEREF. KERKEN Beroepen te: 's-Gravenhage Dr. C. J. de Heyer te Kampen; Dordrecht J. v. d. Linden te Driebergen; Bloemendaal E. Thijs te Eindhoven; Nunspeet F. v. d. Wey te Nijverdal; Sneek en Leeuwar den W. Ramaker te Emmen. Aangenomen naar: Duisburg P. Scho tanus te 's-Heerenlo; 's-Graveland kand. T. Fossen te Amsterdam; Utrecht D. Hanemaayer te Sliedrecht. Bedankt voor: Westbroek H. Starre- veld te Barneveld; Woubrugge kand. T. Fossen te Amsterdam. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Beroepen te: Voorburg M. Oosterhuis te Wangeningen; Assen C. Smelik te Enschede; Schildwolde H. Herksen te Heemse; Loenen P. de Jong kand. te Utrecht; Axel A. de Snoo te Mussel. Bedanks voor: Spakenburg T. Wendt te Goes; Capelle a.d. IJssel A. de Snoo te Mussel; Hoogezand S. Cnossen te Hoogkerk; Kralingseveer T. Wendt te Goes. Beroepen te Utrecht (b.v.) W. Rietkerk te Eek en Wiel. Hoogleraar. Tot hoogleraar te Kam pen is benoemd Drs. D. Deddens te Leeuwarden. Hij werd in 1923 geboren en werd in 1949 predikant te Wetsinge- Sauerd. In 1957 vertrok bij naar Mariën- berg en in 1963 naar Leeuwarden. Mutaties. Na bevestiging door Prof. Dr. C. Trimp te Kampen met Joh. 4 34-38 deed kand. P. v. d. Kamp intrede te Assen als miss. pred. voor Brazilië, met 1 Thes. 2 3 en 4. Na bevestiging door Ds. G. Mulders te Den Haag, met Josua 1 7, deed Ds. J. Bomhof, gekomen van Harderwijk intrede te Ureterp, met Lukas 5 5. CHR. GEREF. KERKEN" Beroepen te: Rotterdam-W. en Drie bergen D. Slagboom te Barendrecht; Middelburg (geestelijke verzorging ver pleeghuis) D. Coppoolse te Den Helder; Heerde B. Bijleveld te Bussum. Aangenomen naar: Maassluis kand. J. van Rookhuyzen kand. te Zeist. Bedankt voor: Soestdijk en Eemdijk kand. J. v. Rookhuyzen te Zeist; Leiden W. V. Steenbergen te Groningen; En schede R. V. Beek te Baarn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Enkhuizen P. Honkoop te Kampen; St. Annaland en Rhenen J. Koster te Barneveld; Boskoop A. Ver- gunst te Veen. Bedankt voor: Krimpen a.d. IJssel A. Vergunst te Veen; Almelo A. Hofman te Scheveningen; Zwolle J. Koster te Barneveld; Ouddorp en Nijkerk J. Ka rens te Opheusden; Melissant A. Hoo- gerland te Krabbendijke. Rhodesia Zending. Ds. T. de Jong, voorheen Herv. pred, te Garderen en thans werkzaam in de Rhodesia zending te Bulawayo was voor een zeer kort bezoek in ons land. Hij kwam op 24 fe bruari en vertrok weer op 2 maart. Zijn vrouw en kinderen waren in Rhodesië achtergebleven. Ds. de Jong vertelde de toestand wel ernstig te achten, maar voor de zending niet hopeloos, wanneer men zich althans weet te verzekeren van Afijikaanse medewerkers. Direct gevaar voor het leven is er (nog) niet, maar wel blijven het predikantsechtpaar en hun kinderen na vijf uur 's middags in huis. MIDDELHARNIS - SOMMELSDÏJK De N.C.V.B. afd. Mlddelhamis - Som- melsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 13 maart half drie in „De Hoeksteen". Deze middag is de heer J. Jansen in ons midden met dia's van de laatste bootreis van „De Haringvliet" en het afscheid daarvan. Denkt u nog om op te geven voor ons reisje dat we D.V. 7 juni hopen te houden. Kosten 50, Als u vervoer nodig hebt kunt u dit melden bijmevr. C. Bienefelt, telef 3428, mevr. E. Groeneveld, tel. 2773. MIDDELHARNIS: We zeggen de ouders en de kinderen hartelijk dank voor de belangstelling die ze afgelopen woensdagmiddag voor onze bazar hebben getoond. We hebben het ongelofelijke bedrag ontvangen van 1200,waar we heel erg blij mee zijn, om dat aan de lepra-patiënten te kun nen schenken. Nogmaals hartelijk dank namens de 6a klas van de Groen van Prtnsterer school. Op D.V. donderdag 8 maart zal men de jaarlijkse contactavond gehouden worden van de Chr. koren aangesloten bij de Kring van Chr. Zangver. op Goe- ree-Overflakkee in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Hoewel deze avond in eer ste instantie bedoeld is voor de aange sloten koren, zijn ook zij die belang stel len in de Chr. koorzang hartelijk wel kom. De kerk biedt daartoe ruimschoots plaats. De avond begint om 19.30 uur. Bejaardenmiddag. Woensdag 7 maart des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden. Drumband-nieuws. Ouder- en contactavond. Op vrijdag 9 maart a.s. houdt het „Bur gemeester W. M. van der Harst Tam boer- en Trompettercorps" haar jaar lijkse Ouder- en Contactavond voor do nateurs in het Veren, gebouw „'t Cen trum". Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De avond wordt deze keer geheel en al verzorgd door de band zelf. Na het volledige optreden der band zijn er o.a. het jaaroverzicht op rijm, trom pet-duo, koraalmuziek enz. enz. Mogen wij op uw belangstelling, zoals voorheen, rekenen? Tot ziens. Het bestuur. NIEUWE TONGE De afdeling Nieuwe Tonge van Veilig Verkeer Nederland, organiseert op vrij dag 23 maart a.s. haar Tiende Verkeers- kwis in „Ons Dorpshuis" te Nieuwe- Tonge. Het bestuur heeft daarom dan ook ge meend, aan dit tweede lustrum een feestelijk tintje te geven. Deze feestelijke Verkeerskwis, zal weer zoals gebruikelijk geleid worden door dhr. P. van Gent. Aan deze feestkwis zal door tien ver enigingen worden deelgenomen, iedere groep bestaat uit drie kandidaten. Daar de onkosten van een kwisavond, niet geheel door de afdeling Nieuwe- Tonge bestreden kunnen worden, is het bestuur van mening, bij de ingang van de zaal een envelopje met loten aan te bieden, 5 loten a 5, De prachtige waardevolle prijzen zijn wederom beschikbaar gesteld, daar de winkeliers, en diverse bedrijven uit Nieuwe Tonge en daar buiten. STELLENDAM Zaterdag 10 maart zijn er in Zwembad „de Gooye" te Dirksland onderlinge zwemwedstrijden voor alle leden van Z.C. „De Stelle". Deze wedstrijden moesten eerder worden afgelast wegens de slechte weersgesteldheid. Aanvang 13.00 uur. Gezwommen worden school slag, borstcrawl en rugcrawl door alle deelnemers. De toegang is gratis. GOEDEREEDE SPREEKUUR VERVALLEN Het spreekuur van burgemeester van Velzen van vrijdag 9 maart a.s. komt ditmaal te vervallen. s Een zeer groot aantal van onze s S abonnees heeft aan het verzoek J s om het jaarabonnement voor 1979, s g ad. 34,te voldoen, gehoor ge- J g geven. g Misschien was u het van plan... g Ons gironummer is 16 79 30.en ons p i bankrek. nr. 3420.01.108. J m Voor uw medewerking alsnog on- s S ze vriendelijke dank. 1 Adm. Eilanden-Nieuws Ook dit jaar heeft de ontwerpafdeling van Beekman Boten Goes niet stü ge zeten. Op Stand 298 van de Hiswa te Amsterdam is de Orient 580 te zien met een geluidsisolerende motorkap voor buitenboordmotor. Ingelamineerde schuimplaten brengen het geluid aan zienlijk terug. Doordat de ruimte bij de motorbun niet meer open is, is de minimale hoogte in de kuip aanzienlijk verhoogd, wat de veiUgheid, vooral voor kinderen, verbe tert. De Orient 580, een familieboot van 5.80 m lang en 2.45 m breed wordt, evenals bij de introductie van vorig jaar, in 1979 geleverd met cabrioletkap, veilig heidsglas, kussens, gordijnen, 2-pits gas- komfoor, een brandblusser, wasbak en nu met motorkap, voor een totaalprijs van 16.900,—. Ook nieuw is, dat de Orient dit jaar te leveren is met hekmotor. Met 120 PK/90 KW hydrolische trim en r.v.s. brand- stoftank komt het geheel op 29.400, In Turkije werd de tulp rond de acht tiende eeuw als een heilige bloem be schouwd. Tegen de tijd dat ze gingen bloeien werden er grote feesten georga niseerd, omdat de tulp de koMst van het voorjaar aankondigde. Zodra tulpen van de bol afgesneden zijn, zijn het snij bloemen en hebben evenals alle andere snijbloemen voeding nodig om in de vaas helemaal open te komen. Eige jaren terug is er een speciale voeding voor tulpen en andere snijbloe men van bol- en knolgewassen samen gesteld. Deze Chrysalsoort is Ideaal voor onder andere tulpen, irissen, free- sia's, gladiolen, lelie's, dahlia's en ane monen. De bloemen worden groter en komen prachtig op kleur. Wanneer u zo'n mooie bos tulpen koopt, snijdt u ze dan opnieuw met een scherp mes schuin af en zet ze in een vaas gevuld met een Tulpen-Chrysal op lossing. Uw tulpen komen dan veel beter op kleur en blijven langer mooi. Let u wel even op de volgende punten: a. gebruik een schone vaas. b. 1 zakje Tulpen-Chrysal per halve liter water. c. stelen schuin afsnijden. d. water niet verversen. e. alleen bijvullen met een oplossing Tulpen-Chrysal. f. deze oplossing mag niet met metaal in aanraking worden gebracht. -A" Rijnsburger Bolstar -Ar Jumbo OKKER'S ZADEN OOLTGENSPLAAT Tel. 01873-1692 - 1350 - 1203 THOLEN Plan Buitenzorg. Voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Bui tenzorg II isi van G.S. van Zeelandi een verklaring van geen bezwaar ontvan gen. De aanleg van riolering en bestra ting kan nu plaats vinden. In dit gebied kunnen 350 woningen worden gebouwd. Notabel Schot nam afscheid. Na de Ned. Hervormde Gemeente 36 jaar te hebben gediend heeft notabel J. M. Schot afscheid genomen. Uit handen van de president-kerkvoogd ontving hij het zilveren draaginsigne van de Vereniging van Kerkvoogdijen. Nu hij aftredend was meende dhr. Schot zijn functie be schikbaar te moeten stellen voor jonge re krachten. Slager zonder papieren. Ds 42-jari- ge slager A. L. van E. werd dtaor de eco nomische politierechter te Middelburg veroordeeld tot 400,^boete omdat hij niet in het bezit van de vereiste papie ren was om een bedrijf uit te oefenen. Voorts kreeg Van E. nog een boete van 100,omdat er in rundergehakt een zwavelig zuur was aangetroffen. POORTVLIET Hersenschudding. Mevrouw Abma, echtgenote van ds. G. Abma, plaatselijk hervormd predikant, kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding op. OUD VOSSEMEER Gemeenteschuur afgebroken. De schuur op de hoek van de Molenstraat^ Com. Frankenstraat is dezer dagen af gebroken. De gemeente Tholen had deze schuur sinds 1944 in gebruik als berging van materiaal voor Brandweer en Gemeentewerken. Nu de opslag van materiaal geconcentreerd is. in de nieu we werkplaats te Scherpenisse, heeft de gemeente de schuur niet meer nodig. Op deze plaats zal nu een levensmiddelen- winkel worden gebouwd. BERGEN OP ZOOM Mevrouw Asselbergs honderd jaar. De sinds 1962 in huize St. Catharina wonende mevrouw Elisabeth Philomena Asselbergs is woensdag 100 jaar gewor den. Mevrouw Asselbergs is niet ge huwd geweest, ziet er nog prima uit en leest nog zonder bril. Zij is ook nog helder van verstand, ze leeft noig volop mee met de hedendaagse tijd en kan vlot vertellen over vroeger tijden en toestanden. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakliee zo goed als huis-aan-huis gelezen! AK2 M Ö- t '»-!h-"»-r'== "-f-—B-^l!i. Poggenpohl Form 2000 CH 60 bloesemwit. LftP Middelburg Waldammeweg 2 Industrieterrein „Arnestein" Tel. 01180-25055 Kerktelefoon-uitzending De Jeugdvereniging „De Strijders" verzorgt donderdag 8 maart des nam. 8 uur een uitzending voor de kerktelefoon. Dit is de derde uitzending, die speciaal voor mensen die aan huis gebonden zijn wordt samengesteld. Vanzelf mag ieder een meeluisteren. De jongelui zullen dit zeer op prijs stellen. Uitreiking E.H.B.O.-diploma's Maandag 1 2maart a.s. des nam. 7.30 uur zal in het Veren, gebouw „'t Centrum" de uitreiking plaats hebben van de E.H. B.O.-diploma's. Over deze geslaagde cursus en de uitreiking komen wij nog nader terug.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2