lubileum (40 jaar!) en afscheid bij zondags- scliooi „Samuel" P.T.T.-er W. Lokker al 40 jaar aan de lijn De heer J. L. Gebraad exposeert schilderijen in „Ons Dorpshuis" cam. STRJEEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE Eü ZEEUWSE EELANDEiN Verschijta tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond NIEUWE TONGE: MTODELHAKNIS Vijftien jaar geleden stond dhr. W. Lokker uit Middelharnis in de krant i.v.m. zijn zilveren jubileum, nu u hem andermaal tegenkomt is hij alleen wat grijzer geworden in het vak dat ook na veertig jaar nog steeds zijn hobby is. Vooral de laatste tijd heeft dhr. Lokker ervaren hoe groot het voorrecht i« dat op je 54e te mogen zeggen. Ermee vergroeid. NIEUWE-TONGE: Alle autoschade Plaatwerkerij Spuiterij VAN DER MEER en PESCH B.V. Molenblok 6 - Ouddorp Tel. 01878-1234 Flakkeese Landbouw organisaties F.L.O. Veilig Verkeer organi seert verkeerskwis Veilig Verkeer Ouddorp-Goedereede B en W DIRKSLAND OP SPORTZAAL „GEPRIKT" Opheffing Rode Kruis Ziekenhuis Ds. Van Bennekom in botsing PREDIKBEURTEN IVIet brommer tegen schrikhek POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. Q1870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelharnis Rek. no. 34 20 01 108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Toen j.l. zaterdagmiddag in Nieuwe- Tonge het 40 jarig bestaan van de Herv. Zondagschool „Samuel" werd herdacht betekende dat tevens, dat er van twee getrouwen afscheid genomen moest worden. Mej. K. de Gast en dhr. C. Vreeswijk zetten node een punt' achter het werk dat ze gedurende veertig jaar zo van harte hadden gedaan. Toch heb ben de gevoelens van dankbaarheid die van weemoed verre overtroffen omdat de vrucht en de voortgang van het ge dane werk gelovig in Gods handen mocht worden gelegd. „Eenvoudig werk is het geweest", zo werd op de langdurige betrokkenheid van de beide 'scheidenden teinaggezien, „maar ook een mooi en heerlijk werk!" De velen die naar de herdenkingsdienst waren gekomen hadden veelal zelf de zondagschool bezocht en samen met de huidige leerlingen en de genodigden ga- ven zij in woord en gezang uiting aan hun gevoelens van blijdschap en waar dering. Blijdschap om het veertigjarig bestaan van „Samuel" welke naamskeuze door ds. H. Visser in een korte overdenking werd toegelicht. De Zondagschool werd opgericht toeti Nieuwe Tonge nog geen christelijke school bezat. Zoals Hanna haar zoon Samuël van de Heere bad, zo werd ook de zondagschool van Hem ge beden, maar ook bezag ds. Visser hoé God een boodschap bekend maakte aan de nog jonge Samuël. Die nachtelijke ontmoeting tussen de Heere en Samuël was het begin van een lange reeks van jaren waarin Samuël gewandeld heeft in de weg van God. „God roept soms kinderen van hun jeugd af", zo legde ds. Visser de luisterende kinderen voor, hen manend hun hartjes voor Hem open te stellen en Samuël na te zeggen: „Spreek Heere, Uw knecht hoort!" De beide scheidende krachten gaf ds. de zeker heid mee dat hun werk niet tevergeefs is geweest. -- Door de leerlingen van de zondag school werd vervolgens gezongen en ge declameerd en de jeugd kreeg een mooi verhaal te horen over het werk van de zending totdat tenslotte de beurt was aan de sprekers die zich onder de geno digden bevonden. Het overlijden van een dierbare col lega Jaap Blok heeft de collega's van de P.T.T. dienstkring Middelharnis diep geschokt. De jubilerende heer Lokker heeft dat diep ei^aren waarom het hem te wonderlijker is zijn werk nog in har monie en gezondheid te mogen doen in vergelijk met hen dit dat niet hebben mogen beleven. Veertien jaren telde hij toen hij in dienst trad bij dhr. Dirk Blokland, toen malig eigenaar van de Ra^io-distributie te Middelharnis. Al na een jaar werd dat door de Duitsers overgenomen waar door dhr. Lokker P.T.T.'er werd. Al snel had ook de telefoon en de aanleg daar van voor hem geen geheimen meer. Dhr. Lokker heeft de tijd gekend dat het aantal telefoonaansluitingen nog gering was om vervolgens een zeer werkzaam aandeel te hebben in de aanleg van de vele duizenden die daarna zijn gevolgd. Ook werkte hij jarenlang in de sto ringsdienst wat betekende dat hij da gelijks Flakkee doorkruiste. Het heeft hem een rijke ervaring gegeven: „ik heb in al die jaren veel vriendschap van de flakkeese mensen ondervonden" benadrijkt hij. In de beginperiode was het aanzien lijk minder druk dan nu met 20 colle ga's „maar", zegt de jubilaris, „ik ben er inmiddels mee vergroeid ge raakt en we kunnen nu heel wat druk te aan!" Al doende vergaarde hij ook een enorme vakkennis en dat was nodig voor de aansluiting van telefooncentra les zoals Stichtingen als „de Samari taan", 't Ziekenhuis en „Hemesseroord" die hebben. Het was enerzijds druk en ingespannen werken maar anderzijds was het voor dhr. Lokker het beleven van een hobby. Gisteren was het op de kop af de dag dat hij jubileerde. Vrijdag a.s. wordt in „Vita Nova" een receptie gehouden al waar de jxibilaris kan worden geluk gewenst; bij dezen, van harte! Dhr. Lokker bij de hoofdverdeler in het station van „d^ Samaritaan" Felicitaties. Namens het Gemeentebestuur was dat weth. P. Krijgsman. Dhr. Krijgsman ver tolkte de grote waardering van het ge meentebestuur voor het werk op de zon dagschool, de grote waarde kennen van de geestelijke opvoeding die daar aan de jeugd gegeven wordt. „Dat heeft gevolgen voor de maat schappij en voor de gemeenschap", stel de dhr. Krijgsman waarderend vast. Waardering liet hij ook gelden voor dhr. Vreeswijk en mej. de Gast die zoveel jaren gevolg hebben gegeven aan de woorden van Jezus de kinderen tot Hem te laten komen. „Er wordt soms wat meewarig op dat werk neergekeken omdat de resultaten niet direct kunnen worden vastgesteld, „maar" ,zei dhr. Krijgsman, „wat gedaan werd uit liefde tot Jezus, dat houdt zijn waarde en zal blijven bestaan". Spr. besloot met de wens dat de beide scheidend'én er zegen voor eigen hart en leven uit ontvangen mogen hebben en dat ook in het gemeen te-leven de vrucht van het werk gezien moge worden. Geen beloning Dhr. Roelofs, sprekend namens de Bond van Herv. Zondagscholen op Ge- ref. Grondslag wees erop dat zoveel werk door dhr. Vreeswijk en mej. de Gast gedaan niet door mensen beloond kan worden, waarom dhr. Roelofs dan ook hoopte dat zij beiden er eenmaal de vrucht van zullen ervaren. Namens de Bond overhandigde hij beiden een en veloppe met inhoud met een enveloppe voor de school zelf bestemd. S Van „gemengde gevoelens" sprak dhr. KI. V. d. Ketterij uit MiddeUiamis, spre kend namens het Streekbestuur van de Herv. zondagscholen, in welk verband mej. de Gast en dhr. Vreeswijk heel goede bekenden zijn van wie niet anders dan zeer node afscheid genomen kan worden. Dhr. v. d. Ketterij hoopte, dat nu die leegte valt de Heere anderen kracht en wijsheid zal schenken dit werk voort te zetten. „Het is in deze tijd zo dringend nodig aan de kinderen het Enige nodige uit te dragen opdat zij in Zijn wegen zullen leren wandelen", bezag dhr. v. d. Ketterij, afscheid ne mend van de beide scheidenden wier trouwe dienst nu is afgelopen: „Moge Zijn genade gan U verheerlijkt worden", zo wenste spr. hen toe, hen een persoon lijke attentie en een attentie voor de school overhandigend. Terugdenkend aan de tijd waarin hij meehielp aan de oprichting van de school en de daarna gevolgde jaren waarin velen zijn heengegaan ervoer ds. A. V. d. Kooij het voortbestaan van de school en het thans gevierde jubileum als een groot wonder. „God is goed voor slechte mensen" laat dat daaruit erva ren worden!" legde ds. de gemeente voor, hopend dat het werk ook voorts geze gend zal mogen worden. „Welzalig hij die al zijn kracht en hulp alleen van Hem verwacht, dat van buiten geleerd is nuttig, maar van bin nen geleerd is nodig", maande ds. school en gemeente bepalend bij de in houd van Ps. 81: doe uw mond wijd open en Ik zal hem vervullen". Namens de kerkeraad werd gesproken door ouderling H. Vreeswijk. „Geen ver dienste onzerzijds, maar genade van de Heere" zo zag dhr. Vreeswijk het berei ken van het 40 jarig jubileum. D^niet- ■temin bracht hij de scheidende mej, de Gast en dhr. Vreeswijk dank voor het gedane werk, wetend met hoeveel liefde zij in eenvoudigheid het Woord hebben gestrooid. Beiden ontvingen een enve loppe met inhoud. Dhr. Chr." Brooshoofd vertolkte ten slotte de dank van hét Bestuur van de zondagschool, elk van de jubüarissen afzonderlijk toesprekend. Voor beiden gold dat zij een grote zegen ontvangen hebben het zondagschoolwerk zo lang te hebben ,mogen doen. Dhr. Brooshoofd memoreerde dat dhr. Vr56swijk al sinds 1950 het voorzitterschap heeft vervuld en hij bestempelde hem als een rustige figuur die het werk met tact heeft ge leid. „Het is moeihjk in te denken dat wij zonder U verder zullen moeten gaan" bekende dhr. Brooshoofd, dhr. Vrees wijk nog gezegende jaren toewensend. Dat liet dhr. Brooshoofd ook gelden voor mej. de Gast. Ook zij was steeds present geweest en dhr. Brooshoofd wist hoe zij de kinderen heeft verteld en ge troost wanneer er verdriet was. „Wij zullen U missen maar we hebben be grip voor de genomen beslissing" ver klaarde dhr. Brooshoofd. Op zijn ver zoek werden de scheidenden Ps. 121 3' en 4 toegezongen. Nadat hen namens de kinderen enkele cadeaus waren aange boden besloot ds. Visser de bijeenkomst namens dhr. Vreeswijk en mej. de Gast ieder dankend voor de getoonde belang stelling, daarin vooral de dankbaarheid jegens God Die hen zolang voor dit werk heeft wUlen gebruiken voorop stellend. Ds. Zaal oud predikant van Nieuwe- Tonge eindigde met dankgebed. De productie van een zekere fabrikant van olieverf moet sinds enkele jaren met sprongen omhoog gegaan zijn Veroorzaker daarvan is dhr. J. L. Ge braad (van Gébar) die zich als een vlij tig en zeer productief vrijetijdsschilder heeft laten kennen. Dhr. Gebraad maakt niet zomar eens een doekje, nee hij produceert ze zo veelvuldig dat hij thans zelfs een heuse expositie arrangeerde, tentoongesteld in de grote zaal en de overige kleine zalen van „Ons Dorps huis" te Nieuwe Tonge. Ook toen vorig jaar het vernieuw de huis geopend werd werden de geno digden vergast op tientallen schilder- werkjes van dhr. Gebraad. Veelal legt hij zich toe op het-in olie verf vastleggen van vroegere dorpsta fereeltjes waarvoor hij dan oude an sichten gebruikt. Ook waagt hij zich voorzichtig aan een stUleven en zelfs een enkele maal aan het figuur-schilderen. Kenners zouden dhr. Gebraad een plaatsje geven in de rij van de zgn. „na leven". De werkjes zijn lekker ongekun steld, zitten vol frisse kleuren en „schil der" Gebraad heeft dan ook best pu bliek. Zoals die mevr. die op de foto staat en heel bereidwillig even een schil derij ophield. Het bleek mevr. Both-de Jong te zijn die vroeger woonde in het linkse huisje op het schilderij. Het heet te „d'n Heuvel" en stond op de Westdijk. Samen met de boerderij rechts, de boer derij van Hen Brooshoofd is ook het kleine huisje verdwenen. Ontwatering midden Flakkee Bovengenoemde organisatie belegt een vergadering op 8 MAART a.s. in de „Schakel" te Dirksland. Aanvang 14.00 uur. Onderwerp: „Nadere toelichting ont watering midden Flakkee". Toegelicht door deskundigen van Landinrichtingsdienst en Waterschap. U ------O------ OOSTFLAKKEE SINT MAARTENSDIJK Uitspraak dodel^k auto-ongeval De arrondissementsrechtbank te Mid delburg heeft de 29 jarige A.M. veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf en 1 jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid. A.M. veroorzaakte, onder invloed van teveel alcohol, op de Poortvlietsedijk een auto-ongeval waarbij een vrouw om het leven kwam en een kind ernstig werd verwond. Veilig Verkeer Nederland, afdeling Oostflakkee zal op dinsdag 13 maart a.s. haar jaarvergadering houden in het Vormingscentrum, van Halenstraat te Oude Tonge. Aanvang 19.30 uur. Naast de normale zaken zal er op deze avond tevens de mogelijkheid zijn om mee te doen aan een verkeerskwis. Kwismaster is wachtmeester W. Wesse- ling. Gezien het grote nut van een goede kennis van het verkeer en de verkeers veiligheid is het zeer aan te bevelen om genoemde jaarvergadering te bezoeken. Een kwis verhoogt tevens de gezellig heid. De afdeling Ouddorp - Goedereede van Veilig Verkeer Nederland heeft sinds de Jaarvergadering op 28 februari een nieuwe voorzitter in de persoon van ad judant S. V. d. Velde, groepscomman dant van de Rijkspolitie. Dhr. v. d. Vel de volgt dhr. Joh. Koek op die sinds de oprichting van de afdeling voorzitter is geweest. De afd. heeft voor a.s. zomer het hou den van een puzzelrit en deelname aan de „Delta Flora" op het programma. Het college van B. en W. van Dirks land is door de leden van de CDA-, de PvdA- en de VVD-fractie in de gemeen teraad schriftelijk benaderd m.b.t. de voorgenomen bouw van een sportzaal in Dirksland, nabij het zwembad „de Gooye". De ondertekenaars vragen het college zo spoedig mogelijk stappen te ondernemen tot realisering van deze sportzaal; de heren verwachten „ver gaande" voorstellen in de aprilvergade- ring. Tot de bouw werd in principe besloten bij de vaststelling van het Investerings- en dekkingsplan '79 - '82, gedaan in de vergadering van vorig jaar november. Zowel aan de bouw van een gymzaal te Melissant als van een sportzaal werd prioriteit toegekend. Inmiddels is voor de bouw van de Melissantse zaal een krediet beschikbaar gesteld. Het Zweedse Roode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee, in 1956 te Zierikzee gebouwd, uit gelden na de Watersnoodramp daar voor door Zweden ter beschikking ge steld en dat op zich een vernieuwing was 'van het in 1903 te Noordgouwe op gerichte streekziekenhuis, gaat straks 20.per inwoner kosten voor de zes deelnemende gemeenten. Tot dusver jvas de bijdrage plm. 8, per inwoner. De verschillende gemeenteraden zul len straks deze bijdragen wel honoreren, maar dan blijft toch nog het voornemen van een daarvoor in het leven geroepen commissie, die adviseert om het Zieken- huis in 1990 op te heffen, een voornemen waarover in het gehele eiland veront waardiging bestaat. OOLTGENSPLAAT: Zondagmorgen is ds. T. W. van Ben nekom, toen hij op weg was voor de vervulling van een preekbeurt in Den Bommel op de kruising Provincialeweg - Schaapsweg in botsing gekomen met een van rechts naderende auto. Beide wagens werden aanzienlijk be schadigd; de wagen van ds. van Benne kom raakte zelfs totall-loss, maar geen van de inzittenden liep letsel op. WOENSDAG 7 MAART (BIDDAG) OUDDORP dinsdag 6 maart (heden avond 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht, 19.00 uur ds. H. F. Klok, BiddagkoUekte Geref. Gem. 2.30 en 7 uur ds. J. van Haaren, Amersfoort. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. T. W. van Bennekom, 18.00 uur ds. M. van der Linden, BiddagkoUekte Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen, 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. A. Bac, Oostkapelle. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 14.30 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht, 19.30 uur ds. A. Beens, koU. diakonie en kerk DE SAMARITAAN - 19.30 uur ds. H. G. de Graaff, Klaaswaal. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 15.00 uur ds. L. WüUschleger, Tholen, 19.30 uur ds. E. F. Vergunst Ger. G'em. 10, 3 en 7.30 uur ds. H. Ligtenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 14.30 en 19.30 uur ds. H. Visser Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. E. Venema, Drachten. OUDE TONGE Herv. Kerk 19.30 uur ds. L. WüUschleger, Tholen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 19.00 uur ds. J. Willemsen Geref. Gem. 2.30 en 7 uur (H.D.) ds. Th. van Stuijvenberg. DEN BOMMEL Herv. Kerk 19.00 uur ds. J. H. C. Olie, Linschoten Geref. Kerk 7.30 uur ds. H. de Valk, em. pred. te Dirksland. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom, Extra koU. kerk Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. J. Karens te Opheusden (In de Geref. Kerk is het 14 maart bidstond). LANGSTRAAT Donderdag 8 maart - Herv. Kerk 19.00 uiu: ds. T. W. van Bennekom Gebedsdienst voor gewas en arbeid. OUDE TONGE Kennelijk ten gevolge van wat waag halzerij is zaterdagavond de jongeman M. M. V. R. uit Oude Tonge met zijn brommer tegen een schrikhek gereden. Hij liep een gebroken sleutelbeen op voor de behandeling waarvan hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. De brom mer bleek te zijn opgevoerd en werd daarom door de politie meegenomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1