in Middelha 6e klassers van Gr. V. Prinstererschool houden bazar t.b.¥. lepra-aktie Qmdatwarme tucht stijgt,dalen uw stookkosten. Meteen Dovrc openhaard. LOUWERSE DE PRIESTER B.V Dovre. Warmte inuwhtdsvoor minder^d. Ouderavond in Stad Vo r m 1 ngsi nst itu ut Geen van de Middelharnissers die we zaterdagmiddag op de ijs baan aanklampten en onder ken waren tocli royale zeventigers! kon zich herinneren dat er in het Middelharnisse ooit een ringrijderij met arresleeën gehouden was. Za terdagmiddag was dat wel het ge val en de enkele honderden die naar de ijsbaan waren gekomen hebben een aantrekkelijk schouwspel ge zien en het romantische getingel van de belletjes aan de paardetui- gen nu eens met eigen oren kun nen horen. Vorige week donderdag werd in het Trefpunt te Stad aan 't Ha ringvliet de jaarhjkse ouderavond gehouden van de Openbare Lage re School. Ondanks het slechte weer bleek de zaal bij aanvang goed gevuld. KORFBALNIEUWS Bej aardencentrum iddelharnis" Gesloten vyilnlsstortplaats van Oirksiand over enkele Jaren recreatief boselement Het was voorheen nauwelijks te bedenken dat de vuilnisstortplaats in de Zuiderdieppolder het nog eens tot „recreatief boselement" zou brengen, maar jawel! De raad van Dirksland besloot donderdagavond de grond van Domeinen te kopen (voor 75000,om vervolgens de inmiddels gesloten belt af te dekken en in het kader van de riul- verkaveling „de Stelle" met bomen in te planten. Rechtsgeding Gymnastiekzaal Geslaagden Reformatorisch Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 27 februari 1979. Er hadden zich voor het gebeuren, georganiseerd door de rijvereniging „.Oostmoerse Ruiters" in samenwerking met de IJsclub Middelharnis 16 deel nemers aangemeld, voornamelijk af komstig uit de Hoekse Waard. Van Flakkeese zijde zouden er wellicht meer deelnemers zijn geweest als er maar geschikte paarden zouden zijn geweest. De raeesto rijpaarden zijn geen wagen of slee achter zich gewend, zoals een van de deelnem.ers ervaren heeft toen zijn paard het tuig en een deel van de slee aan diggelen sloeg. Toerij de paarden eenmaal ingespannen waren en het ringrijden begon werd het toch wel lange wachten van de belang stellenden ruimschoots beloond. Vurige paardjes met prachtige sleeën trokken voorbij en sommige deelnemers hadden de moeite genomen zich in klederdracht te steken. Eén paard heeft het vertikt zich voor de slee te laten spannen waarom zijn baas zich genoodzaakt zag van verdere delename af te zien. Voor hem was er trouwens toch een prijs..., de pechprijs. De schoonheidsprijs ging naar K. de Wit te Alblasserdam die in zijn prachtige slee twee dames met keu vel meevoerde. De overige prijzen werden als volgt toegenkend: Ie P. V. Nederpelt-Soldaat, iVlaasdam. 2e L. V. Niemandsverdriet, Maasdam. 3e P. Holster, Zuid-Beijerland. 4e. M. de Jongh, Blaakschedijk. 5e. P. Oude- water. Maasdam. 6e T. v. d. Berg, Zwijn- drecht. 7e J. de Jongh, Blaakschedijk. 8e A. de Vlaam, Strijen. 9e L. v. Neder- pelt. Maasdam. 10e A. v. d. Griet, Zuid Beijerland. 11e P. Mast jun.. Putters- hoek. 12e P. Mast sr., Puttershoek. 13e T. V. d. Stek, Puttershoek. 14e D. Baan, Mookhoek. 15e L. Soldaat, Stad aan 't Haringvliet. 16e J. v. Eck-v. Es, Her kingen. De winnaar van de schoonheidsprijs Moeders had 'm precies te pakken! Vooral voor degenen die menen dat er met de jeugd van tegenwoordig geen goed garen meer te spinnen is hebben we een verkwikkend bericht. De 6e klassers van de Groen van Prinste- derschool te Middelharnis houden woensdagmiddag, midden in de crocus- valïantie, een zelf in elkaar geknutsel de bazar ten bate van het lepra-project dat momenteel door de Reformatorische Hulpstichting Woord en Daad wordt ge voerd. De jongens en meisjes willen graag wat doen voor de door deze ernstige ziekte getroffen medemens en dat is een initiatief dat niet alleen sym pathie-, maar van ouders en van ieder een ook een daadwerkelijke medewer king verdient. De scholieren die de ba zar met veel zorg in elkaar hebben ge zet en morgen popelend aan de slag gaan rekenen dan ook op veler aanwezigheid en offervaardigheid want alle spullen die ze zo vlijtig bij elkaar hebben ge zameld zouden deze middag van eige naar moeten veranderen. Er kan gera den worden naar de naam van een smurf, er kan gesjoeld en gegrabbeld worden en er zijn allerhande spelletjes die een cent in het laadje moeten bren gen. De bazar wordt gehouden vanaf 2 De meisjes die aan de bazar meewerken. uur en eindigt om 5 uur met de prijs uitreiking. Het initiatief tot de bazar werd ge nomen door Bernadette Prins nadat ze een TV uitzending had gezien. „Ik kon er niet van slapen", bekende ze. Aan de ouderen woensdag de daad om Ber nadette en haar klassgenootjes na ge dane arbeid wel voldaan in te laten sluimeren. Na presentatie van de diverse versla gen hield het hoofd der school, de heer M. van Strien een praatje over de gang van zaken op school en de plannen voor het komende jaar. Vervolgens werden in de ouderkom- missie 2 nieuwe leden benoemd, t.w. mevr. J. W. Brinkman-van Bijsteren en de heer C. Grootenboer. Zij nemen de plaatsen in van de heren A. M. van Druiningen en Joh. Huizer die niet meer herkiesbaar waren. Aan het einde van de avond werd van hen beiden afscheid genomen. Het officiële gedeelte werd afgeslo ten met een lezing van mevr. Koster, lerares kinderverzorging en opvoedkun de, uit Vlaardingen over het thema: „Spelen en speelgoed". Het werd de ouders al snel duidelijk dat het zeer de moeite waard is om de aanschaf van speelgoed wat koop ik voor elk kind goed te overwegen. Achterin de zaal was een grote kollektie speelgoed en spellen uitgestald, waarvoor in de pau ze veel belangstelling was. Na die pauze werden de ouders be trokken in het onthullen van de nieu we schoolnaam. De school (tot nu nog naamloos) zal behoudens goedkeu ring van het gemeentebestuur gaan heten „de Molenvliet". Daarna werd aan de ouders via een kleurige dia-presentatie over wat festi viteiten op school nog een bUk in het schoolleven van hun kinderen gegund. De leerlingen uit diverse klassen ver zorgden voor en na de pauze enkele korte muzikale optredens, waarbij van de zgn. Orff-instrumenten gebruik werd gemaakt. Ook deze inbreng werd door de ouders met enthousiast applaus be groet. De enige wanklank die aan het ein de van de avond werd gehoord kwam uit de mond van de voorzitter mevr. Soldaat-Rooy zelf: „We hebben het van avond langer laten duren dan de be doeling was. Onze verontschuldiging daarvoor namens de ouderkornmissie. We beloven u voor een volgende keer beterschap". Die openhartige uitspraak konden de ouders best waarderen. Belangrijk duel in Middelharnis Zaterdag a.s. speelt Good-Luck om 13.00 uur in de Olympia-hal tegen lijst aanvoerder Korbatjo uit Oud-Beijer- land. Wanneer de formatie van trainer v. d. Vliet kans ziet deze wedstrijd te winnen komen zij op 7 pimten, dit houdt in dat DBGC 2 de laatste twee wedstrijden moet winnen, (waaronder die tegen Good-Luck) om aan de grada tie te ontkomen. Overigens is het zo, dat wanneer Good-Luck van KorbatjO' wint, zowel Korbatjo, Spido en VIOS nog kans maken op een kampioenschap, echter zaterdag spelen VIOS en Spido tegen elkaar, de verUezer is dan kans loos voor de titel. Alles bijelkaar ge nomen belooft het een zeer spannend week-end te worden. Degradatie een feit Voor DBGC 1 is het doek gevallen, door verlies tegen Merwede 1 (15-1) ke ren zij terug naar de afdeling 1ste klasse. A spirantenaf deling De aspirantenselektie van Good-Luck speelt zaterdagmorgen om 9.00 in de Olympiahal tegen streekgenoot All-Rea dy uit Zierikzee. De Rood-Witten kunnen zich bij winst of gelijk spel ongeslagen kampioen noe men, wat voor de trainers/begeleiders Jan van Wezel en Jan Verhage een be kroning zal zijn op het vele werk wat zij doen voor de jeugdafdeling van Good-Luck. f»' De leiding van het bejaardencentrum nodigt u hierbij hartelijk uit voor een interessante voorlichtingsbijeenkomst, verzorgd door het Produktschap voor Groenten en Fruit op woensdag 28 fe- bruari 1979 om 2 uur in het Bejaarden- centrum, Doetinchemsestraat 27 te Mid- delharnis. j Waarom is het gebruik van groenten en fruit zo belangrijk? Eten we er vol- doende van? Welke soorten zijn er te- genwoordig? Wat doen we met, de exo tische vruchten, bijzondere groenten en tuinkruiden? I Op deze en nog andere vragen geeft het produktschap antwoord door middel van een aantrekkelijk en afwisselend programma, dat ca. 2 uur duurt. Daar van maken o.m. deel uit een voedings praatje, een prachtige diashow, een twee tal films, het proeven van een groente- sapje en verloting van fruit. Tevens zijn er folders en receptenboekjes voorhan den. „Een bijeenkomst waar u wat van meeneemt". De toegang is gratis. ST. PHILIPSLAND Ds. L. Gebraad 60 jaar getrouwd. Ds. L. Gebraad, voorganger in de Oud Geref. Gemeente, hoopt woensdag 28 februari met zijn echtgenote mevr. H. Gebraad-Troost zijn 60-jarige huwelijk te vieren. Donderdag 1 maart wil hij dan des avonds in het kerkgebouw een korte herdenkingsdienst houden.. OUD VOSSEMEER Jaarvergadering Zangkoor. Het Chr. Gemengd Zangkoor hield in het Her vormd Verenigingsgebouw haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer A. Geertse. Bij de bestuurs verkiezing werden voorzitter Geertse en penningmeester A. Jongsrna herkozen en werd mevrouw j. de Leeuw-Boogaart als nieuw be stuurslid gekozen. De vereniging telt nu 32 leden. Bij de besprekingen over het zomerprogramma bleek, dat er reeds een aantal aanvragen voor optreden is binnengekomen. Dat heeft dan ook tot voordeel dat de beplantingskosten voor rekening van „de Stelle" komen en dat is mooi mee genomen. Van gemeentewege wordt voorts getracht van de Provincie een perceel grond te huren, zuidelijk ge legen van de vuilnisbelt. Het is de be doeling dat de fa. Leune dat gedurende 10 jaar huurt om, er landbouwafval op te deponeren. Ook anderen zullen daar landbouwafval kunnen storten. Vanuit de raad werd gevraagd ertegen te wa ken dat het vieze water van de uien- afval in de haven terecht komt. Er zou geen visje in blijven leven, werd ver ondersteld en dat zou ook weer bete kenen dat het recreatieve element van de haven zou verdwijnen. De raad besloot node tot het voeren van een rechtsgeding tegen Ber- tus V. Leent. Dhr. van Leent vertikt het om weg te wezen van de opslagplaats aan het Onderlangs waarvan de ge meente al geruime tijd geleden de huur heeft opgezegd omdat de grond werd verkocht aan de fa. Biesheuvel. Uit de raad klonk wat tegenzin om de rech ter in te schakelen maar burg. Bos maakte duidelijk dat er weinig anders op zal zitten. Het leek dhr. Bos des gevraagd geen taak voor de ge meente hem een andere plaats aan te wijzen al zijn hem wel enkele sugges ties gedaan. De 4 PvdA raadsleden bleven tegen het voorstel. Een crediet van 885.000,— werd ge- voteerd voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal annex peuter speelzaal te Melissant. Aan de speeltuinver. „De Krammer" te Herkingen werd voor de aanschaf van rubber-tegels een subsidie van 3000,verstrekt. Deze maand slaagden onderstaande 26 deelnemers van het Reformatorisch Vormingsinstituut te Goes en Anna Ja- cobapolder voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. Goes: Heleen Bolle, Kamperland, An nie van de Bosse, Nw. en St. Joosland. Lenie Butijn, Kruiningen. NeUeke de Dreu, Krabbendijke. Ineke de Kome, 's-Gravenpolder. Marja Louwerse, Oost- kapelle, Anja Lutijn, Krabbendijke. Marjan Moerland, Yerseke. Marja Pie per, Krabbendijke. Martien de Vreede, Krabbendijke. Els Sinke, Krabbendij ke. Dick Hundersmarck, Kwadendamme. Praddy van den Linden, Lewedorp. Drie kandidaten werden afgewezen. Anne Jacobapolder: Peter van Driel, St. Annaland. Anneke Dongen, Tholen. Adrie de Graaf, St. Maartensdijk. Han- nie Knuist, Stavenisse. Alie de Ruiter, Stavenisse. Cathy Brouwer, Nieuwer- kerk. Nelie Kik, Nieuwerkerk. Margriet den Braber, St. Philipsland. EUy van Duuren, St. Philipsland. Rien Flikweert, Nieuwerkerk. Armet NeUsse, Arma Ja cobapolder. Liesbeth Visser, Scherpenis- se. Jan Zuidweg, Anne Jacobapolder. Twee kandidaten werden afgewezen. ST. MAARTENSLIJK Geslaagd. Mej. Jacquline Roos slaag de te Utrecht in het Academisch zie kenhuis voor ziekenverzorgster. De warmte die een open haard ontwikkelt, verdwijnt voor het grootste deel, ongeveer 85%, ongebruikt door de schoorsteen. Maar niet bij een Dovre openhaard. Warme lucht stijgt- en van die natuurwet maakt Dovre dankbaar gebruik. Lucht uit de kamer wordt achterlangs de open haard geleid, daar verwarmd en via uitlaatroosters in de kamer teruggevoerd. Dit systeem geeft de Dovre openhaard een rendement van ca. 60% 15% bij een „normale" open haard). Zo is een Dovre openhaard een perfekte bijverwarming; voor kille avonden de aangewezen verwarming en houdt de haard zelfs meer dan alleen de woonkamer warm als onverhoopt de cv. uitvalt. Gezellige warmte is ook nuttige warmte: u kunt met een Dovre openhaard tot 1200 liter olie of 2000 m' aardgas per jaar besparen. Een Dovre openhaard is gemakkelijk te installeren. Dankzij de unieke draaibare rookklok kan de haard op elke gewenste manier worden Ingebouwd. Er ligt een brochure klaar vol nuttige tips, ontwerpen, inbouwmogelijkheden (en zelfs inbouwvoorschriften voor de doe-'t-zelvers). Wie geïnteresseerd is in energiebesparend stoken moet die brochure snel aanvragen. Middelburg Waldammeweg 2 Industrieterrein „Arnestein" Tel. 01180-25055

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2