u^ .,u« 99 B R i L1 II N T schittert sinds gisteren ool( OD Voorstraat Stellenifai Dierenbescherming g 51e jaargang •Ddinsdag 27 februari 1979 No. 4770 CHR. STREIEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ETLANDEN Verschifta tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond X GARAGE ICNöPS b.v. I zoekt OPEL KADETTS van de jaren 1972 t/m 1975. Wij geven u een hoge innuiil'wajaride. GARAGE KNöPS t>.v. LANGEWEG 113 - MIDDEiLHAKNIS TELEFOONNE. 01870 - 2232 of 2043 Nieuw brandmel- dingsnummer nog weinig gebruiict Buitenboord- motoren van 2 tot 85 PK in voorraad 'aqua-pesch. Een geslaagde avond van Woord en Daad INGEZONDEN: VRACHTWAGENS UIT BEBOUWDE KOlVI IVIIDDELHARNIS - SOIVIMELSDUK I Alle autoschade 1 Plaatwerkerij Spuiterij I VAN DE IVIEER I en PESCH B.V. I Molenblok 6 - Ouddorp Tel. 01878-1284 DiRKSLANDs Eerste paal voor nieuwe openbare basisschool vervrpegd de grond in De eerste paal voor de nieuwbouw van de openbare basisschool aan de Beatrixlaan is gistermorgen de grond in gegaan. Aanvankelijk zou dat vanmiddag dinsdag plaats vinden maar door omstandigheden werd de „lancering" een dag vervroegd en werd burg, Bos al gister morgen in het witte heierspak gehesen G.Z.B. Contactavond Jeugdraad Stellendam Is Belastingdeur waarder een gevaarlijk beroep? EXTEA KERKDIENSTEN GEREFOKM. GEMEENTEN In het pand aan de Stellendamse Voorstraat waar voorheen dhr. Jaap Bakelaar zijn horlogerie had zetelt sinds gisteren een filiaal van „Bril jant", een werkehjk verfijnde zaak in horloges, sieraden, klokken en de meest kunstzinnige maaksels uit edel- en halfedelstenen, gevestigd te Middelharnis. IVIan (25) op Rijicswe dodeiijlc aangereden Goed dat er politie was POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raba Middelharnis Rek. no. 34 20 01 108 'i-i 7»-:v, "ill Ir ■'•ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL APVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ■'■.AtiUl\. X X MIDDELHARNIS De brandweer van Middelharnis is zondagmiddag uitgerukt voor een bin- nenbrand in de woning van de fam. Verschure aan de Fr. Halslaan. Door oververhitting van de CV. was er al i een gat in het dak gebrand. I De fam. Verschure was niet thuis. Met j 2 hoge druk stralen heeft de brandweer i de brand bedwongen en vervolgens het i gat met een zeil afgedekt. j Nieuw nummer', i De brandweer attendeert er ander- j maal op dat sinds 1 jan. een nieuw alar- meringsnumnaer van kracht is, t.w. het nummer van de Centrale te Rotterdam, 010 - 292929. Het pubUek gelieve hier goed nota van te nemen omdat van de 6 branden in het nieuwe jaar nog geen enkele via dit nummer is gemeld. Mel ding via de oude numm;ers geeft het ri sico dat „niet thuis" wordt gegeven. Advies-verkoop en goede reparatie: Broekweg 8 OUDDORP (Z.-H.) Tel. 01878 - 1295 of 2011 Showroom 8-20 uur ook zaterdag. MELISSANT Voor beroep bedankt. Ds. A. Hoo- gerland van Krabbendijke, beroepen bij de Ger. Gem. alhier, heeft voor dit be roep bedankt. Bejaardenmiddag verzet naar don derdag. De bejaardenmiddag, welke zou gehouden worden woensdagmiddag om 2 uur, wordt wegens omstandigheden verlet naar donderdagmiddag, eveneens om 2 uur in „De Poort". Allen hartelijk welkom. SCHERPENISSE Valsheid in geschrifte. De politie rechter veroordeelde de 28-jarige J. D. tot 20,boete voor het plegen van valsheid in geschrifte. Terwijl D. vorig jaar als chauffeur in Bergen op Zoom werkzaam was lever de hij op 10 juli tot 22 augustus toch weekbriefjes in bij het GAK voor uit kering als werkloze. Het ten onrechte uitbetaalde uitkeringen moet D. terug betalen aan het GAK. Het eilandelijk comité zag afgelopen woensdagavond haar werk bekroond, daar de door hen in de Hei^. Kerk van Sommelsdijk belegde bijeenkomst goed bezocht bleek te zijn. Ds. A. Beens opende het schriftlezing, gebed en wees op de Mens, Christus, waar wij barmhartigheid kunnen ver krijgen. Ds. H. Visser sprak het appèlwoord: „Met u de armen" (Mare. 14 7). De spreker liet duidelijk zien hoe Ma ria aan Christus, arm geworden voor haar, wederliefde schonk. De liefde tot God' is het draagvlak van de barmhar^ tigheid, daar de liefde tot de naaste, zonder <Je liefde tot God, ten diepste slechts eigengerechtigheid is. Door de bewogenheid vanuit Christus, grenst di- akonie aan het Heil. Zo ligt er voor ons allen van uit die gestalte een,goddelijke opdracht: dien de Heere. Dhr. I. 't Lam vertelde één en ander over het werk van de stichting Woord en Daad. Opvallend is dat deze stichting een gering percentage van de totale in komsten nodig heeft voor personeels- en reiskosten, acht procent, zodat als iemand b.v. voor 35,per maand een kind financieel adopteert er direkt 32,50 aan het kind ten goede komt. Dhr. I. 't Lam besloot zijn toespraak met de oproep tot persoonlijk gebed voor het werk van de Stichting. Ds. L, V. d. Meij beklemtoonde, na schriftlezing, het Heil te zoeken daar waar het-te vinden is; n.l. bij de Bron. Na het eindgebed bedankte hij, ook na mens het comité, de organist Paul Kie viet en de koren o.l.v. dhr. C v. d. Heu vel en dhr. P. Wessels, die op voortref felijke wijze hun medewerking hadden Verleend. De kollekte bedroeg ruim 3800,en- de verkoop van materialen uit de derde wereld, t.gv. de derde wereld bedroeg 1400,—. N.a.v. het krantebericht van 23 fe bruari j.l. over het' parkeerprobleem van vrachtwagens, wilde ik persoonlijk en namens de chauffeursvereniging „Flakkee" graag hierop reageren. Hier wordt in gesteld, om o.a. de vrachtwagens naar buiten de gem.eente te dirigeren. Ook in andere gemeenten schijnen hier problemen over te zijn. Dat het op sommige plaatsen of be paalde wegen niet kan vanwege ver keersveiligheid ben ik met de commis sie eens. Maar dat die commissie zover gaat dat men over Volksgezondheid praat en dat men stelt dat vele burgers hier last van hebben is toch wel wat overdreven. Ja het zou netter zijn als in iedere gemeente alle wegen bevrijd waren van vrachtwagens of andere obstakels. Maar deze zijn er nu eenmaal, dus moeten ook een plaats hebben. Er werd dan niet gesteld dat er er gens in de gemeente een plaats wordt gemaakt voor parkeren of bepaalde we gen hiervoor te gebruiken, er wordt gewoon gezegd weg met dat spul, ja zelfs wil men in Middelharnis de vracht wagens naar het Havenhoofd dirigeren. En dan te weten dat de heren van deze commissie voor een boodschap ook de luxe wagen nemen in plaats van de fiets, (wat we allemaal doen). Maar men zou een chauffeur die de hele week naar het buitenland is geweest en voor al met zulke winters al genoeg ellende meemaakt naar het Havenhoofd willen sturen? Stel dat deze chauffeur, wat dus meestal het geval is, vrijdagnacht thuis komt, zijn baas kan hij niet meer be reiken, zijn vrouw Ugt op bed, moet deze chauffeur dan maar 3 km. komen lopen naar huis, of moet hij soms een oude fiets kopen die hij daar de hele week neerzet tot hy terug komt van zijn reis? U.moet als oommissie toch ook willen zien dat dit niet kan. U treft hiermee een stel jongens die vandaag de dag nog willen werken en' een groot stuk bijdragen aan onze economie. Maar kan vandaag de dag niet alles zo maar verbieden en laat er bij de commissie toch wat begrip zijn, de Wa gens staan er door de week alleen 's nachts en voor de weekeinden zijn er toch wel bepaalde plaatsen of straten binnen de gemeente. Maar als men ge lijk stelt of voorstelt alles naar het Havenhoofd te verbannen ds dit niet reëel, en dan komen er in de zomer weer klachten, omdat we met zo'n heel Juist toen dhr. Bos er plezier in begon te krijgen was het karwei geklaard, onverwacht snel omdat kiennelijk ieder er op gerekend had dat de bevroren grond meer weerstand zou bieden. De vervroegde paalslag en het snelle verloop daarvan werden dan ook maar gezien als gunstige voortekenen voor een voorspoedige bouw die voor 15 augustus, derhalve voor het nieuwe schooljaar gereed belooft te zijn. De s?hool verrijst op de plaats waar kort geleden nog de oude school stond; de nieuwe wordt 5 klassig. De lokalen wor den rondom de centraal gelegen ge meenschapsruimte gebouwd. Op elk van de lokalen komt een dakkapel met veel glas. De school wordt gebouwd door de landelijke Stichting Scholenbouwteam, onder architectum- van het architecten bureau Stuurman b.v. te Waddinxveen. Het keien ondervond grote belangstelling. stel vrachtwagens op het Havenhoofd het landelijke uitzicht weer belemmeren van de watersporters op het Haring vliet. Laten we al die milieutoestanden toch niet overdrijven (denk eens aan het Ruhrgebied in Duitsland). In de gemeente Gilze-Rijen vond men het parkeren ook zo'n probleem, toch is de chauffeursvereniging daar tot een oplossing gekomen met de plaatselijke politie om in bepaalde straten of ge legenheden toestemming te geven mits goed verlicht. Maar vooral hebben de bewoners van Gilze-Rijen begrip op kunnen brengen voor de parkeerproblemen van de chauf feurs en dachten aan de leuze „Wij rij den voor U". Daarom: vragen wij de bewoners van Flakkee begrip op te brengen voor de ze toch niet onoverkomelijke situatie. Met dank voor de plaatsing: A. de Blok D. v. Zierikzeelaanl, Dirksland namens de chauffeursvereniging „Flakkee" (170 leden). OUDDORP - OOSTDIJK - HAVENHOOFD Op zaterdag 3 maart hoopt de Zen dingscommissie en zijn helpers weer oud papier en lompen op te halen. Wilt u het weer voor half negen aan de weg zetten, want anders blijft het soms weer staan. Ook de kleding die u niet meer draagt is van harte welkom. Wel graag even apart verpakken met een kaartje „Kleding" er aan. Ook komt het zo nu en dan voor dat er oude schrijvers. Bijbels en boeken tussen het oud papier zitten, dit is zon de, want deze boeken kunnen wij ook goed gebruiken, als u die ook wilt weg doen, bel dan 1533 of doet ze bij de zak m.et kleding, dan komen ze ook in ons bezit. Vorige opbrengst 400,00. Hartelijke dank. Op vrijdag 2 maart a.s. om 19.30 uur zal er in de Chr. Mavo „Het Spectrum" Schoolstraat 29, een contact avond wor den gehouden uitgaande van de Herv. Jeugdraad te Stellendam. De Herv. Jeugdraad heeft in totaal zeven clubs onder zijn hoede. Op deze wijze wordt geprobeerd de ouders en belangstellenden dichter bij het jeugdwerk te brengen. De avond wordt voor een groot deel door de jeugd zelf gevuld. Ouders en belangstellen den zijn van harte welkom. De Herv. Jeugdraad Stellendam. DEN BOMMEL Deze vraag zou men kunnen stellen aan een oud-inwoner onzer gemeente dhr. H. A. Kroon thans deurwaarder der Rijksbelastingen te Gouda. Toen hij vrijdag j.l. werkzaam was in de Zuid- Molukse wijk te Moordrecht werd hij aangevallen door een herdershond, hier bij liep hij ernstige verwondingen aan zijn been op. Nadat geneeskundige hulp was verleend, werd hij per auto naar zijn woning vervoerd waar hij voorlopig rust zal moeten houden. OOLTGENSPLAAT Vijftig jaar getrouwd. Vrijdag 2 mrt. a.s. herdenkt het echtpaar B. Raap en L. Raap-de Vos, Marijkestraat 21, al hier, hun 50-jarige echtvereniging, 's Avonds na 7 uur is er gelegenheid tot feliciteren in „'t Centrum". Van deze plaats ook onze hartelijke gelukwensen. Bijbelkring. Heden dinsdag 27 febru ari des nam. 8 uur zal in „Elthato" oil.v. ds. T. W. V. Bennekom de Bijbelkring bijeenkomen. Behandeld zal worden Art 10 van de NGB. Gekozen. In het bestuur van de Chr. Kleuterschoolvereniging is in de vaca ture van de heer L. Bom K.Izn., uit het gestelde dubbeltal M. Donkersloot Jzn. en J. C. V. d. Laan eerstgenoemde ge kozen. Oud papier voor de Drumband. Za terdag 3 maart a.s. zal de Drumband weer oud papier bij u komen ophalen. De ploeg start 's morgens om, 9 uur en u wordt vriendelijk verzocht alles (liefst gebundeld) zo vroeg mogelijk bui ten te zetten. Oud inwoner overleden. Op 6 febru ari is na een langduirge ziekte overle den, de heer Arend Marinus Hobbel, wonende Poole - Dorset (Engeland). De overledene, die gehuwd was, werd op 14 februari in Bournemouth gecremeerd. De heer Hobbel, die de leeftijd van 77 jaar bereikte, was een zoon van wijlen het echtpaar L. A. Hobbel-Koert, wo nende aan het eind van de Molendijk. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. Burg. V. Velzen zette de klok gelijk. Henny en Bernhard Leenmans, de ex ploitanten van de Middelhamisse „Briljant" zijn jong en ondernemend en zo kwam. het dat hun oog viel op Stel lendam en de mogelijkheden die daar ongetwijfeld liggen. De Stellendamse bevolking is koopkrachtig, dat mag ge zegd en de Leenmansen zijn uit het juiste hout gesneden om zich aan zo'n publiek te presenteren, en hoeNooit eerder vertoonde de Stellendamse Voor straat een zo lokkende etalage met een zo uitgebreide flonkerende schat aan sieraden, horloges en kunststukjes uit verre landen, weergaloos knap vervaar digd tot ware pronkstukj es. Klokken zijn er ook legio en in de ruimte achter de winkel, van de straat af moeilijk zichtbaar maar steeds vrije lijk te betreden, komen prachtige stijl meubeltjes, uniek mooie schilderijen en Chinese wandversieringen. De levering daarvan is wat vertraagd zodat deze ruimte nog onbezet bleef al was dat weer plezierig voor de vele genodigden die zich nu wat temidden van het vele schoons konden vertreden. Wie ook enthousiast was was burge meester van Velzen aan wie de eer was het filiaal te openen. Dhr. van Velzen deed dat temeer van harte omdat hij aanvankelijk had gevreesd dat er met het vertrek van dhr. Bakelaar weer een winkel uit het winkelbestand van de Voorstraat zou verdwijnen. Nu dat niet het geval bleek en er integendeel een bijzonder mooie zaak voor is terug gekomen nu kon dhr. van Velzen zich met enthousiasme wijden aan wat hem verzocht was, het plegen van de offi ciële openingshandeling, het gelijkzet- ten van een halklok die prompt enkele welluidende slagen liet horen ten te ken dat het pogen geslaagd was. Burg. van Velzen bleek goede hoop te hebben op een zonnige toekomst voor het Stel lendamse filiaal, wetend hoeveel be langstelling het Middelhamisse bedrijf uit alle lagen van de bevolking geniet. Het verlenen van service en het geven van een vakkundige en prettige bedie ning wist dhr. v. Velzen bij de fam. Leenmans in goede handen, voorwaar den voor het welslagen van elk bedrijf. Daar kon dan ook van harte op wor den geproost! Hondje gevonden In de polder tus sen Melissant en Stellendam is eind vo rige week een middenslag hondje ge- vpnden, een bastaard, reu, wit-zwart van kleuren. De vondeling verblijft in de kennel bij de fam. v. d. Berg,' West- dijk 15, tel. 01877-1232 te Melissant. De eigenaar wordt verzocht contacht met dit nummer op te nemen. I Een 25-jarige medewerker van de Holl. Wegenbouw te Rotterdam, Max. V. Wickevoort-CrommeUn, is gistermid dag rond twee uur, terwijl hij aan het werk was op de Rijksweg richting Ha- ringvlietbrug door een bestel autoi ge schept. De verwondingen waren zo ern stig dat 's avonds tegen tien uur de dood intrad nadat in het Dijkzigt ziekenhuis tevergeefs operatief werd ingegrepen. De man zat toen het ongeluk ge beurde gehurkt op de rechterstreep van de weg, met de rug in de richting van het verkeer. Toen een vrachtwagen afremde werd dat ook gedaan door de bestuurder van een daarachter rijden de bestelwagen, D. D. Noordermeer uit Oudenhoorn. De vrachtwagen reed langs de gehurkte man maar de bestel wagen die naar rechts was uitgeweken MIDDELHARNIS Het was maar goed dat er j.l. maan dagavond politie surveillance was, an ders zou er wellicht weer een inbraak aan de lange lijst kunnen zijn toege voegd. Achter de Westhavendijk werd een niet afgesloten auto aangetroffen. De politie zocht in de omgeving naar mogelijke inzittenden, maar toen die niet werden gevonden werd de wagen afgesloten en de sleutels mee naar het bureau genomen. Later meldde zich vanuit een café de eigenaar. Hij vertel de vanuit Ouddorp achtervolgd te zijn nadat hij daar een auto gesneden had. Uit angst had hij zich in de polder schuil gehouden. De volgende dag bleek evenwel dat de eigenaar met twee com- panen op het inbrekerspad hadden ge wild. De fa. Fabert was hun doel-wit geweest maar zonder auto konden ze niets meer beginnen. Ze gaven hun po gen toe en ook bekenden ze de re cente inbraak in „de Flipjes" te Oud dorp waaruit ze o.m. geluidsapparatuur wegnamen. schepte hem. De man werd zeer ernstig gewond naar het Ikazia ziekenhuis en vandaar naar Dijkzigt overgebracht. De overledene was gehuwd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1