euw Postkantoor Middelharnis de vervulling van een droom Plaatselijk nieuws E.H.B.O. exainen Achtliuizen 7;Eïlanden~iiieuws" WSiÊ9i Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" In Middelharnis heeft zich met de bouw van het nieuwe Postkantoor de geschiedenis herhaald. Burg. Joh. van Es van Middelharnis die vrijdagmiddag de officiële opening pleegde constateer de dat in een welgemoede openings speech waarin hij terug zag op de ge schiedenis van het Perzische Rijk, enke le eeuwen voor Christus. Toen al zo verhaalde dhr. van Es werden er we gen aangelegd waarlangs poststations werden gebouwd. Anno 1979 is er op Goeree-Overflakkee langs een belang rijke verbindingsweg een Poststation verrezen". De P.T.T.'ers zijn wat blij met hwi nieuwe accomodatie. De directeur dhr. Lankhorst verzuchtte zelfs dat een lang gekoesterde droom werkelijkheid is ge worden. Het was dan ook een groot gezelschap dat vrijdagmiddag aan de feestelijke opening vooraf kon Iworden verwelkomd. Onder lien uiteraard ook dhr. Lugte, directeur van het Postdis- trict Rotterdam. Hij was blij met, de blijden, wetend dat aan de verstrooiing over drie accomodaties thans; een einde was gekomen. „Het is een waardig kan toor geworden" was dan ook de prij zende kwalificatie van dhr. Lankhorst over het nieuwe Middelharnisse PTT domein. Het oude kantoor langs de Ring bleek uit 1912 te dateren, zo bleek uit de ge lukwens die door dhr. Lugte gesproken werd. Overigens was al in 1849 in Mid delharnis een hulppostkantoor gesticht en in 1884 een Rijkstelegraafkantoor, waarvan de huisvesting door de ge meente werd betaald! De toenmalige PTT inspecteur vond in 1909 de acco modatie al niet m.eer wat het zijn moest en er rezen plannen een nieuw kantoor te bouwen. Drie jaar later kreeg dat in de Ring gestalte; er kwam een kast van een kantoor met boven woning voor de prijs van ruim twintig duizend guldens. „Het nieuwe kantoor langs de Langeweg heeft meer dan het honderdvoudige gekost", constateerde dhr. Lugte maar dat vermocht deze middag de pret niet te drukken: „U betaalt het eigenlijk allemaal!" liet hij de burgerij weten; alle winst die door de PTT wordt gemaakt komt weer terug in de vorm van service en dat kan. een prachtig kantoor als dit zijn!" „De PTT wil dienstbaar zijn aan de hele ge meenschap", zo propageerde dhr, Lug te. „Wij proberen loyale dienaren te zijn maar dat kan niet betekenen dat we altijd met een glimlacht achter de lo ketten zullen staan. Ook wij zijn men sen die wel eens fouten maken". Het was dhr. Lugte tenslotte een be hoefte een woord van waardering te spreken in de richting van allen die bij de bouw betrokken zijn geweest en met name in de richting van de oud direc teur dhr. V. d. Laan die in zijn ac tieve periode gedurende veertien jaar met grote vasthoudendheid aan de rea lisering van de nieuwbouw heeft ge werkt. Gemengde gevoelens Op zijn beurt kon dhr. v. d. Laan enkele weken geleden gepensioneerd dan ook gewagen van „gemengde ge voelens". Aanvankelijk zo bekende dhr. V. d. Laan had hij er niet in geloofd dat het ook voor hem zou gel den dat een directeur een nieuwe post kantoor niet voor zichzelfmaar voor zijn opvolger bouwt. Desniettemin wenste dhr. v. d. Laan zijn opvolger zeer van harte geluk met de nieuwe accomodatie. Gelukwensen werden ook uitgespro ken door dhr. Joost Boeter als aanne mer van het imposante werk. Dhr. Boe ter onderstreepte zijn dank voor de ontvangen opdracht met de aanbieding van een fraaie pentekening van oud- Middelharnis, gemaakt door dhr. A. Boeter. Namens het architectenbureau werd gesproken door dhr. Groosman die zijn gehoor meenam naar verre plaatsen om aan de hand van zijn er varing daar aan te tonen hoe goed het is dat er PTT is Had dhr. Groosman zijn toehoorders naar steden in Zuid Amerika en Afrika meegenomen, aan de hand van burg. v. Es van Middelharnis gingen ze naar het oud Perzische Rijk, vervolgens naar de Egyptenaren en naar de Romeinen die zich allen hadden beijverd om het Post- verkeer te verbeteren. Al meerdere eeuwen voor Christus moet er sprake geweest zijn van een min of meer ge organiseerd postverkeer waarinzo kon dhr. van Es tevreden vast stellen Goeree-Overflakkee thans zeker niet achter loopt. Dhr. van Es wist dat er ook aanhangers zijn van de oude ac comodatie omdat ze daar al zo lang zijn geworteld, „maar", zo troostte hij hen, „de herinnering is een bouwwerk waar uit niemand verdreven kan worden". Spr. was er stellig van overtuigd dat de inwoners de PTT dienstverlening hoog waarderen en zijn gelukwensen gingen dan ook naar de burgerij uit zowel als naar alle PTT'ers die in het nieuwe gebouw hun werkkring vinden. Het was dan ook met groot genoegen dat dhr. van Es zich bereid had verklaard aan de opening mee te werken. Sleutel per helicopter De PTT had een hoogst originele ma nier bedacht om de sleutel van het nieuwe gebouw aan te voeren. Dat ge beurde per helicopter. Terwijl hij een enorme massa stuifsneuew opwierp landde het toestel achter de haven van Sommelsdijk. Vandaar werd de king size sleutel in triomtocht, boven op een PTT auto, voorafgegaan door de mu ziek naar het nieuwe kantoor gebracht. Daar haalde dhr. van Es de echte sleu- De helicopter heeft de sleutel ge dropt; het djng was geballast met 25 kg. zand! ;S-::^?^;-S^?^;^S: tel tevoorschijn waarna de toegang, snel geopend was! Bijzonder mooi De genodigden ervoeren daar hoe fraai het nieuwe gebouw is ingericht; een PTT paleis in vergelijk met het vroegere kantoor aan de Ring. Onnodig een opsomming te geven omdat vrijwel iedereen regelmatig het PTT kantoor bezoekt en het moois dan met eigen ogen kan aanschouwen. De PTT'ers zul- De ruimte waar de post gesorteerd iDordt; een hele verbetering in vergelijk met de barakken. len er met temeer genoegen kunnen werken nu alles in één gebouw gecon centreerd is en de barakken waarin dé sortering tot dusver plaats vond verla ten konden worden. De PTT zit duide lijk „op stand" in Menheerse! THOLEN Werkloosheid. Eind januari 1979 wa ren op het eiland Tholen 277 mannen en 57 vrouwen als werkloos ingeschre ven. Eind december 1978 waren deze getallen resp. 231 en 66. Bij de mannen een stijging van werkloosheid en bij de vrouwen een lichte daling. Geslaagd. Voor het examen Machi- neschrijven te Roosendaal slaagden on der meer: de dames L. Baaij, J. Gakeer, J. V. 't Hoff, K. Jansen, G. Larooij, G. Moerland, B. de Rooij, C. Bierens, J. v. Nieuwenhuijzen, J. Sanderse, A. Schot, H. Zuidweg, mevr. Goedegebuure en de heren P. Baan, L. Beth, L. Deurloo, A. Hovemes, H. de Korte en T. Tazelaar. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-.Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Mishandeling. Een inwoners uit Vee- nendaal, W. D., werd door dei politie rechter te Middelburg donderdag bij verstek veroordeeld tot 150,boete voor mishandeling van C. G. uit Tho len. GOLTGENSPLAAT Jaarvergadering Chr. Kleuterschool. Op vrijdag 23 februari a.s. des nam. 7.30 uur zal de jaarvergadering gehou den worden van de Chr. Kleuterschool vereniging „André Marie, in het school gebouw, Pr. Bernhardstraat 4a. De heer G. Slootweg, leraar Chr. MA VO te Middelharnis zal na de pauze een referaat houden. Voor de pauze komen de gebruikelijke jaarverslagen aan de orde en zal er een bestuursver- kiezing plaats hebben. Aftredend is de heer L. Bom Klzn., die niet herkiesbaar is. In deze vacature is het volgende dubbeltal gesteld: de heren M. Don kersloot Jzn. en J. C. van der Laan. Gift van tienduizend gulden. Vorige week mocht de plaatselijke hervormde predikant, ds. T. W. van Bennekom een gift van 10.000,in ontvangst nemen. Hiervan is 7.000,bestemd voor de kerk; 1.000,— voor de Inwendige Zen ding (I.Z.B.); 1.000,— voor de Uit wendige Zending (G.Z.B.); 500,— voor het plaatselijk Jeugdwerk en 500, voor de Ondergrondse Kerk. Voorts werden er door de kerkeraadsleden e.a. nog giften ontvangen van 200, 400,en 500,en nog een aantal kleinere gedragen. De aktie voor de Vrijwillige Bijdra ge 1979, gehouden j.l. vrijdag leverde bij de eerste telling een bedrag op van 30.400,wat inmiddels is opgelopen tot rond 31.500,—. Voorwaar een rijke oogst. ST. ANNALAND Statenlid wil vergoeding schade tuinders in Sint-Annaland Het V.V.D.-statenlid C. W. C. van Beekom heeft het dagelijks bestuur van de provincie gevraagd bij de P.Z.E.M. te bevorderen, dat de door de stroom storing getroffen tuinders uit St. An- naland van het Zeeuwse energiebedrijf een tegemoetkoming krijgen. Er ont stond bij deze tuinders schade aan de land- en tuinbouwgewassen als gevolg van da weersomstandigheden. Daarbij vraagt hij g.s. of het juist is, dat als gevolg van het uitvallen van de stroom de oogst van bloemen en groenten in St. Annaland in een zestal warenhui zen vrijwel volkomen verloren gegaan is. Van Beekom vraagt verder: „Is het college van mening, dat in tegenstelling tot de weersomstandigheden een schade als waarvan in St. Annaland sprake is niet onder het normale ondememings- risico gerekend mag worden?"Hij vraagt het college bij het rijksconsulentschap voor de tuinbouw te inforemren naar de totale omvang van de schade en de persoonlijke schade van de tuinders. Als deze schade aanzienlijk zou zijn, wil de heer Van Beekom dat g.s. de P.Z.E.M. vragen een tegemoetkoming in ernstige overweging te nemen. De heer Van Bee kom meent, dat zo'n tegemoetkoming, „hoewel daartoe wellicht niet in rech ten verplicht, moreel rechtvaardig zou zijn". „Temeer", aldus het, statenlid Van Beekom, „waar de glastuinders toch reeds gebukt gaan onder zware extra stookkosten om hun kassen vorstvrij te houden". Dinsdag 20 februari 1979 Onder de bekwam leiding van dr. H. M. B. van der Peppel uit Middelharnis zijn 14 candidaten geslaagd voor het E.H.B.O. examen. We zijn reuze blij met de aanwinst voor de afdeling Acht- huizen, waardoor het leden-aantal komt op 46. De cursus werd op voortreffelijke wij ze gegeven door dr. A. J. M. S. Janssen uit Den Bommel en de kaderinstructeur de heer L. Dijkgraaf uit Middelharnis. De geslaagden zijn: M. L. P. Koppe naal, W. H. de Boet, A. P. L. Smeets, E. v. d. Klundert, P. J. M. Botman, D. Moerenhout, C. T. M. van Oorschot, P. J. Heintjes (Oude Tonge), G. D. IJpe- laar, E. A. de Waal, A. G. Fleur (Zr. Alberta), C. Broeders, A. M. C. Zuider- wijk Dekkers, A. W. M. Struik-Gebraad (Ooltgensplaat). Wij hopen dat het zeer ijverige le den zullen worden. Zo gauw de diplo ma's binnen zijn zullen we er een mooie en meer of meer plechtige avond van maken om deze verdiende diploma's uit te reiken. Het programma voor dit jaar ziet er weer zeer gevarieerd uit. Want er ko men buiten de gewone herhalingsoefe ningen (nodig om ongevallen te onder kennen en de juiste hulp te kunnen bieden) ook weer andere onderwerpen aan bod. We zullen nog niet alles ver klappen. Maar dat het interessant wordt, dat is zeker. THOLEN Dankdag. De jaarlijkse dankdag voor het gewas wordt ditmaal op het eiland Tholen en St. Philipsland gehouden op woensdag 28 februari. Diensten in Ten Anker. Woensdag 21 febr. te 15.45 uur ds. G. H. Abma. Woensdag 28 febr. geen dienst. Woens dag 7 maart 15.45 uur ds. A. G. v. d. Stoel. Woensdag 14 maart 15.45 uur ds. M. D. Geuze. Kerkelijke collecten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor het Bouwfonds heeft 551,opgebracht, die voor de Verwarming 751,en het Verjaringsfonds 324,De extra collecte voor de kerkvoogdij bracht 1749,05 op. De gewone collecten bedroe gen in januari 2808,40. ST. MAARTENSDIJK Na intrekking rijbewijs toch rijden. De politierechter te Middelburg veroor deelde C. G. conform de eis tot een boete van 800,twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd 9 maanden niet rijden en nog een boete van 250, Twee maanden na een veroordeling voor rijden onder invloed veroorzaak te C. G. op 20 okt. j.l. met zijn auto een botsing met een tractor. C. G. bleek een promillage van 1.16 te hebben. De boete van 250,kreeg hij om dat hij 1 dag na intrekking rijbewijs toch weer was gaan rijden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2