laarvergadering Vrijwillige Brandweer OPEL MANn: ONTWORPEH DOOR DE WIND. OOLTGENSPLAATi Draadloze-vertssndigig bij alarm in stydie Zendmast vermoedelijk te AehthyizeBi Aansluiting bij de regio Dordrecht ©en feit VOLLEYBAL Reflecterende pedalen worden verplicht E.O.: dag van verootmoediging en gebed Op korte termijn nieuwe arbeids plaatsen in landbouw mogelijk MCS-MIcos vestiging in Amsterdam s VOOR MIDDEN- EN ICLEINBEDRiJF DE SHEEUWKL©-K|ES OM'DEeWEG De strakke stroomlijn van de Opel Manta is niet alleen een lust voor het oog. Hij draagt ook bij aan de sublieme wegligging en het opval lend lage brandstofver bruik van de Manta. Waardoor de komfor- tabele Manta kans ziet opmerkelijke prestaties met opmerkelijke zuinig heid te kombineren. Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 6 februari 1979 Vrijdagavond j.l. werd in „Hotel Hob bel" de jaarvergadering van de Vrij willige Brandweer te Ooltgensplaat ge houden. Voorzitter Kr., Braber Czn. kon in zijn openingswoord in het bijzonder welkom heten, de wethouders van Oost- flakkee, de heren A. Kroon en C. L. M. de Wit, gemeentesecretaris de heer J. L. Vetter en de commandant van het corps Oostflakkee, de heer W. A. v. d. Welle. Van de burgemeester, de heer W. M. V. d. Harst was bericht van verhindering binnen gekomen. Ook van enige leden en van de heer en mevr. Jac. de Vos- Troost. Geschenken De oud-commandant, de heer de! Vos 'kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. De voorzitter releveerde de verdienste van dit echtpaar voor het brandweer corps. Thuis werd de dank vertolkt door enkele bestuursleden. Donderdagavond werden aan 'het echtpaar de Vos 2 ge schenken aangeboden. In de ketel die zij jaren gebruikten voor de koffie werd een bloemstuk aangebracht en ook met een mooi kleed werd de dank ver tolkt. De heer Braber wenste de heer de Vos van harte beterschap toe, vanuit de ver gadering. Elf keer alarm De notulen werden gelezen door de secretaris, de heer KL van Ree, even eens het jaarverslag. Hieruit memoreren wij o.a. het vol gende: in 1978 rukte het corps in to taal elf keer uit. Grote branden kwamen gelukkig niet voor. Vanuit Oude Tonge werd bij een paar branden hulp van het corps te Ooltgensplaat ingeroepen. Drie leden nam aan een cursus deel. De heren A. Kammeraad en J. van Drongelen Izn. te Ouddorp voor brand wacht 2e klas, en de heer W. Raap te Stellendam voor pompbediende. Het verslag van de penningmeester, de heer C. v. d. Welle Czn. werd in orde bevonden, waarvan de heer A. Kroon verslag deed en adviseerde tot goedkeuring. In de kascommissie voor 1979 werden benoemd de heren C. Bogerman en A. Kammeraad (reserve de heer M. Leij- dens). De voorzitter gaf vervolgens een uit eenzetting van het deze zomer te hou den reisje. Via België gaat de tocht door Duitsland naar Luxemburg. Er waren drie routes uitgestippeld en het bestuur zal een en ander nader uitwer ken. In het bestuur werden herkozen de heren' KI. v. Ree en C. Kik. Beiden na men hun herbenoeming aan. Zorg voor het dierenpark Het dierenpark aan de Spuidijk wordt dagelijks verzorgd door de heer Abr. Duim Jz. Hij kreeg hiervoor de dank van ide vergadering met een cadeau door de voorzitter overhandigd. Even eens mevrouw Duim, die hierin haar man bijstaat, kreeg de dank van het corps, in de vorm van een bouquet bloe men. De loco-burgemeester, de heer A. Kroon deelde mede dat de goedkeuring verkregen is voor aansluiting hij de re gio Zuid-Holland-Zuid. In de gem,eente- raadsvergadering van maart aanstaande komen voorstellen dienaangaande aan de orde. Er waren geen jubilea, aldus de heer Kroon, maar toch valt er iets te nae- moreren. De heer Kr. Braber (de voor zitter) is 5 jaar in B.B.-dienst. Hij kreeg hiervoor de bekende ster uitgereikt. De heer Kroon wenste de brandweer een goede tijd toe met weinig branden maar toch met een parate kennis voor de praktijk. Een tchnisch praatje werd gehouden door de commandant Oostflakkee de heer W. A. v. d. Welle. Hij feliciteerde de heer Braber met zijn 5-jaren-ster. Het is wel niet groot, maar „die het kleine niet eert is het grote niet weerd", aldus spreker. Oostflakkee de 56ste Over de aansluiting bij de region Zuid- Holland-Zuid gaf de heer Van der Wel le een nadere uiteenzetting. Hij was met de heer Van der Maden vorige week voor het eerst naar de regio ver gadering te Dordrecht geweest. Daar hoorde men dat Oostflakkee de 56ste afdeling is die werd ingeschreven. Gevraagd werd, aldaar, of „de Plaete" zich ook in wil zetten voor de oefenin gen die regelmatig in groot verband gehouden worden. Een woord van vermaan deed de heer Van der Welle uitgaan naar enkele corpsleden, die niet al te best de in structie-avonden bezoeken. Dat mag zo^ niet langer doorgaan, aldus spreker, want momenteel worden er lijsten bij gehouden van aanwezigheid en verzuim. Een trouwe opkomst is zeer gewenst. Voorlicfiting Op 6 maart a.s. zal een heer van de Shell uit Moerdijk een film komen ver tonen en deze hoge functionaris komt met 4 man. Het wordt een technische avond waarop van alles aan genoemde 5 heren kan worden gevraagd, aldus de heer Van der Welle. Voor deze samenkomst zullen ook B.B. Rode Kruiskolonne. Politie en van zelf ook het gemeentebestuur worden uitgenodigd. De avond zal te Ooltgens plaat in het Ver. gebouw „'t Centrum" gehouden worden. Zendmast Naar aanleiding van de aansluiting bij Zuid-Holland-Zuid komt ook de draadloze verbinding aan bod. Volgeris de ligging zal er een zendmast moeten kom,en op een centraal punt en deze mast zal vermoedelijk te Achthui- zen worden aangebracht. In de gemeen teraad komt een en ander aan de orde. Bij deze mast behoren vanzelf ook de piepers en het aantal wordt gesteld op 50; terwijl op de wagens portofoons worden ingebouwd, die met de mobili- foons in verbinding zullen staan. Slechte sirene's Het alarm via de sirene, vooral met ruw weer is bar slecht. De sirene's weigeren veelal dienst en dat moet zo vlug mogelijk dei wereld uit. Maar, aldus de heer Van der Welle, onze wacht is op de goedkeurig van de Raad voor de nieuwe installatie en na goedkeuring moet de aanleg nog plaats hebben en dat heeft z'n tijd no dig. De manschappen kregen de oproep van de commandant,om vooral het les materiaal nauwkeurig te volgen. Een instructieboek werd door hem aan de secretaris uitgereikt. Inspectie De controle op de brandweerwagens (deze week gehouden) was prima in or de. De inspectie was hierover content. Alleende uniformen mogen wel wat beter worden onderhouden. Geef deze costuums ook eens een goede beurt al dus de heer Van der Welle. Al bij al zit er veel werk aan de winkel. Ook brak de heer Van der Welle een lans voor Achthuizen, dit dorp behoort er ook bij en is in het plan opgenomen. Ook hulpverlening Op een desbetreffende vraag van de heer Abr. Duim, zei de heer Van der Welle, dat de corpsen ook aan hulpver lening moeten gaan doen. De regio Dordrecht krijgt een hulp- verleningswagen, deze wagen komt ook naar hier en men zal kunnen zien hoe de hulpverlening wordt uitgevoerd. Onze corpsleden zullen zich hier ook voor moeten inzetten, aldus de comman dant. De heer Jac. Tiggelman vroeg ophel dering inverband met de aansluiting bij de regio. De opleiding gaat gewoon door, aldus de heer Van der Welle. Wat het regio-' verband betreft blijven vele zaken zo als het nu is. Alleen de stUle aanslui ting is het voornaamste punt. De alar mering dus. Corpsleden Ook vroeg de heer Tiggelman naar het aantal corpsleden. Wordt dat 12 man? De aanvalsplannen zullen wel uit 6 personen gaan bestaan, maar verder blijft het corps op normale sterkte, al dus de heer Van der Welle. Hierna werd het officiële gedeelte door de heer Braber gesloten met dank aan de gasten voor hun aanwezigheid. THOLEN Diensten in Ten Anker. Woensdag 7 febr. 15.45 uur ds. Ph. v. d. Heijden. Woensdag 14 febr. 15.45 uur ds. G. Mouw. POORTVLIET Kerknieuws. Ds. G. H. Abma, her vormd predikant te Poortvliet, heeft bedankt voor het beroep naar Eemnes- Buiten. VEEL PUBLIEK BIJ INTERMEZZO Het publiek heeft zaterdagmiddag in groten getale zijn weg naar de sporthal en daarmee naar de thuiswedstrijden van Intermezzo kunnen vinden. Het feit dat deze club 's morgens via een ge- luidswagen in het dorp reclame voor de wedstrijden maakte is hier misschien mede debet aan. Het aanwezige publiek, een kleine 300 toeschouwers, heeft van enige aan trekkelijke wedstrijden kunnen genie ten. Vooral de heren zorgden voor veel spektakel doordat zij pas na 135 minu ten een beslissing konden forceren te gen het Dordtse Target 2. De dames hebben het dit seizoen in de 2e divisie duidelijk moeilijker dan vorig seizoen. Toen werd een uitste kende start, een zv/akkere periode hal verwege het seizoen en een sterlüe eind sprint een zesde plaats bereikt. Dit seizoen speelt Intermezzo in de zuide lijke 2e divisie, waardoor meer gereisd moet worden. Deze divisie lijkt ook iets sterker bezet. Feit is dat Intermezzo de tegenstand.er over het algemeen tot de 10 in iedere set goed kan volgen maar net dat beetje overtuiging of soms ge-, luk mist om dat met succes door te drukken. Gevolg is dat de ploeg van coach Ton Friederichs zich in de gevaarzone be vindt, een plaats waar de ploeg gezien de capaciteiten niet thuishoort. Zaterdag werd een 0-3 nederlaag tegen Valus geleden. A.s. zaterdag speelt men in Eindhoven tegen Antares. De heren speelden een erg aantrek kelijke wedstrijd tegen Target 2 uit Dordrecht. Veel krachtsverschil was er niet. Target nam twee maal een voor sprong die de thuisploeg beide keren teniet ideed. Intermezzo speelde! wat ge durfder in de aanval, maakte daarbij wel eens een fout, maar genoot dui delijk stexin van het publiek. De ploeg ging in de Set moreel gesterkt,, zo hard door dat een verdiende overwinning uit de bus kwam. De setstanden waren hier 11-15, 17-17, 5-15, 17-15 en 15-9. Vooral het slot van de 4e set was bij zonder langdurig en spannend. Uit bij na verslagen positie kwam de thuis ploeg terug. Na een groot aantal op slagwisselingen kwam: eindelijk bij 17-15 de beslissing. Target kwam deze tegen- stak niet meer teboven. Het 2e damesteam van Intermezzo ontmoette het 3e team. Het eerstge noemde team behaalde een regelmati ge 3-0 overwinning. Van de lagere herenteams viel de over winning van Intermezzo 5 op, dat de meerdere bleef over Bemisse 3 uit Heenvliet. Het was het eerste succes van de thuisploeg dit seizoen. De minivolleyballers werkten zater dagochtend een programma af tegen Vovero. Zaterdag a.s. spelen deze ploe gen opnieuw in de Olympihal, maar dan uit tegen Sparta/H om 14,00, 14.45, en 15.30 uur. Algemeen mag als bekend worden ver ondersteld dat ingaande 1 november 1979 alle fietsen die in Nederland op de weg zijn, voorzien moeten zijn van een grote rode reflector aan de achterzijde van de fiets. Minder bekend is dat op diezelfde datum ook het voeren van lichtweerkaatsende pedalen verplicht wordt. Zeer veel fietsen zijn gedurende de laatste jaren reeds van dergelijke reflecterende pedalen voorzien, al blij ken niet al deze pedalen te voldoen aan de eisen die hiervoor zijn vastgelegd in een besluit van 21 juni 1977 van de minister van Verkeer en Waterstaat. In dit besluit zijn zowel de begripsom schrijvingen als de eisen betreffende de door een reflector te bewerkstelligen zichtbaarheid en signaleerbaarheid ge formuleerd, alsmede de beproeving en de hiervoor te volgen beproevingsmetlio- de. De fabrikanten zijn van deze eisen op de hoogte gesteld. In tegenstelling tot de rode achterreflector worden de goedgekeurde reflecterende pedalen niet voorzien van een rijkskeurmerk., In verband met het op handen zijnde wetsontwerp ter legalisering van de abortus provocatus heeft de Evangeli sche Omroep een dag van verootmoe diging en gebed belegd, die plaats vindt op zaterdag 24 februari a.s. in de Joris- kerk te Amersfoort. De gebedsdag, die om 11.00 uur be gint, wordt gehouden vanwege de zorg om de diepe geestelijke en morele crisis in het Nederlandse volksbestaan, zoals dat o.a. tot uiting komt in de opvattin gen rond abortus. Sprekers zullen zijn E.O.-voorzitter ds. W. Glashouwer, dr. W. Aalders te Den Haag en prof. dr. W. H. Velema te Apeldoorn. De centrale Bijbeltekst voor deze ge bedsdag is 2 Kron. 7 14: „en Mijn volk waarover Mijn Naam is uitgeroepen verootmoedigt zich en zij bidden en zoe ken Mijn aangezicht en bekeren zich van hun boze wegen, dan zal ik uit de hemel horen en hun zonde vergeven en hun land herstellen". Deze gebedsdag is een onderdeel van een serie activiteiten en programma's van de Evangelische Omroep, die onder het motto „VOOR HET LEVEN" wor den ondernomen. Deze acti'viteiten zul len zich de komende maanden toespit sen rond het abortusvraagstuk. Zo zal er op zaterdag 24 maart a.s. een congres worden belegd in het Congrescentrum te Den Haag bestemd voor mensen, die in de praktijk met de abortusproblema tiek te maken hebben, zoals politici, artsen, verpleegkundigen, hulpverleners e,d. Op dit congres zullen naast medi sche en etisch/theologische aspecten ook politiek/historische aspecten aan de or de komen. Onder het motto „Voor het leven" wil de Evangelische Omroep ook hulpverleningsactiviteiten gaan ont plooien en bevorderen waar dit al op gang is gekomen. De komende maanden zendt de E.O.- televisie elke dinsdagavond een kort programma uit onder de titel „Voor het leven", waarin allerlei aspecten, die met het leven en de samenleving te ma ken hebben, worden belicht vanuit de achtergrondgedachte dat het leven be schermwaardig is. Als de overheid 15 miljoen gulden uit de fondsen voor aanvullende werkge legenheid aanwendt voor de bedrijfs- verzorgingsdiensten, kunnen binnen en kele jaren minstens enige honderden nieuwe arbeidsplaatsen worden gescha pen. Na een „handreiking" van minister Albeda heeft het Landbouwschap ge vraagd om financiële stimulansen in het kader van de bedrijfsverzorging. Op 28 november 1978 deed de rege ring voorstellen aan de sociale partners, in het kader van het loonoverleg. Daar in werden financiële middelen in het vooruitzicht gesteld om via bedrijfs- verzorgingsdiensten de virerkloosheid in de landbouw te verminderen. Het Landbouwschap heeft op 1 fe bruari 1979 in een brief aan minister Albeda van Sociale Zaken gevraagd om, 15 miljoen gulden uit het programma aanvullende werkgelegenheid 1979. Met deze middelen kan de bedrijfsverzorging in de land- en tuinbouw uitgebou'wd worden. Bedrijfsverzorgingsdiensten bieden vervangende arbeid zodat agra rische ondernemers aan vrije tijd en vakantie toekomen. Dat zijn sociale verworvenheden die biüten de agrari sche sector gemeengoed zijn ge'wórden. Vervangende bedrijfshulp geeft in de landbouwsector ook mogelijkheden tot de gewenste bijscholing. Het Landbouwschap ziet goede moge lijkheden via aanvullende werkgelegen heidsgelden enkele honderden nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen in de land en tuinbouwsector. Het wil bovendien inhaken op de mogelijkheden die het Europees Sociaal Fonds voor bepaalde werknemersgroepen biedt. Amsterdam, 20 januari 1979 Na een oriëntatie-periode van een jaar heeft het Amerikaanse compouter-bedrijf MCS zich definitief in Amsterdam ge vestigd. Daarmee zijn economisch aan trekkelijke uitbouw-computers nu ook binnen het bereik gebracht van het midden- en kleinbedrijf in Nederland. Het kantoor in Amsterdam: vormt de 25e internationale vestiging van MCS dat sinds zijn oprichting in 1969 zijn geconsolideerde omzet zag stijgen tot 20 miljoen dbllar. Tijdens de oriën tatie-fase op de Nederlandse markt heeft MCS al een aantal computersy stemen geplaatst, waaornder twee bij de afdeling Bedrijfskunde van de Tech nische Hogeschool Eindhoven, voor on derwijs in het vakgebied Bestuurlijke Informatiesystemen en Automatisering. Systeem De oorzaak van het succes voor MCS- Micos ligt vooral in de vernieuwing die het bedrijf introduceerde op het gebied van de zgn. business mini-computer. Als eerste fabrikant leverde MCS-Micos een basis-eenheid, die voor het relatief lage bedrag van 70.000 gulden kan worden aangeschaft, en die vervolgens systema tisch en naar behoeven kan worden uit gebreid. Daarmee onderving MCS-Micos de na delen van kant-en-klare computer-sy- stemen, waarbij veel gebruikers vaak met onder-of overcapaciteit te maken hebben. Van belang is tevens dat een groei ende onderneming zijn computer-sy- steem nu stap voer stap kan uitbreiden, zonder dat eerder aangeschaft materi aal moet worden vervangen. Zelfs de programma's van de basis-eenheid kun nen bij uitbreiding onveranderd worden gehandhaafd. Omdat MCS-Micos zich bewust richt op het middelgrote en kleinbedrijf is de progammeringstaal zo vernuftig ge maakt, dat het nog slechts, een minimum aan progammering en bediening nodig laeeft, wat gemaldïelijk te begrijpen en te leren is. MCS-Micos is erin geslaagd om de compouter daarmee toegankelijk te ma ken voor de leek; na een korte training kan b.v. de administratie van een be drijf de compouter volledig zelfstandig bedienen en in sommige gevallen zelfs programmeren. Resultaten De resultaten van de MCS-Micos com pouter blijlïen ook bij de Nederlandse gebruikers zeer gunstig aan te slaan; zonder uitzondering bleken de gebrui kers bereid om aan nieuwe afnemers van MCS-Micos te laten zien hoe zij het systeem in hun eigen organisatie heb ben benut. Diep in de kille grond, door donkerheid omgeven, ligt daar een kleine bol, waarin ontwakend leven, geen mensenhand die leidt, geen mensenoog dat ziet het wonder dat zich daar voltrekt, gewis, doch onbespied. Het bolletje ontkiemt, nee, 't kan zich niet vergissen miissohien verkeerd geplant, maar 't zal zijn loop niet missen, de scheut baant zich door 't donker toch een weg naar boven, niets kan de stuwkracht van dat jonge leven roven. Het wordt gewekt-, getrokken door het licht het voelt de warmte van de zon waarop 't zich 't leven richt het leven dat z'n oorsprong vindt in d' eeuw'ge Levensbron die heet de aard' tot aanzien riep toen 't leven hier begon, Genadelicht, heilbrengend licht van boven, trok God Zijn Geest terug, het levenslicht zou doven nu groeit de kleine bol uit 't duister naar het licht Gods Geest die 't leven stuwt en wonderen verricht, Lanerta. 7

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2