mmm Ji m m m m B'° Ji m m U «V ■'7n n Bi^ Goud en edelstenen zoeken in Tauerngebergte losse percelen bouwland Uw huis verkopen? TAMBOER L 3 H 5 3 7 B it 13 li IJ Eilanden-nieuws'' Stichting Reformatorische Hulpaktie Woord en Daad Uw huis verkopen? TAMBOER TE KOOP AAr4GEBODEN WOONHUIZEN Diverse percelen landbouwgrond OP GOEREE-OVEKFLAKKEE en SCHOÜWE^-DUIVELAND Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt op ons adres Winterstraat 14, Dirksland. TE KOOP GEVRAAGD landbouwbedri|veli vrij op gebruik of belegging, woonhuizen en zomeÉ'bungalows Bemiddeling by aan- en verkoop van WIJ GEVEN KOSTELOOS ADVIES TAXATIES EN BEHEER IVIIJS ONROEREND GOED POSTBUS 37 - DIRKSLAND TEL. 01877 - 1309 BASKETBAL Schaakvereniging ,,De Zwarte Pion'' Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 2 februari 1979 e:^'•■;?7.'*.r?'. iitfi Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Kedactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele we ken na de inzending compleet met ant woord in deze rubriek worden gepubli ceerd. PSEUDONIEM Vaak gebruiken kunstenaars een schuilnaam. Als ik nu een boek schrijf en mijn eigen naam er niet in wil heb ben, kan ik dan elke willekeurige naam kiezen als Cruyff, van Agt, Carmiggelt of van Oekel? Vintwoord: Neen, dat mag niet volgens artikel 8 van het Eerste boek van ons Burgerlijk Wetboek. Daarin staat letter lijk: „Hij die de naam van een ander zonder diens toestemming voert, han delt jegens die persoon onrechtmatig, wannee hij daardoor de schijn wekt die ander te zijn, of tot diens geslacht of gezin te behoren". U mag wel een pseu doniem kiezen dat geen aanleiding kan geven tot misverstanden, bijvoorbeeld door het fantaseren van een nog njet voorkomende naam of door het aanne men van een zo veel gedragen naam, dat die niet speciaal op één bepaalde persoon kan wijzen. De eerste weg is ingeslagen door artiesten als W. A. Ver brugge die zich Willy Alberti ging noe men en Joanna Klarenbeek die Jenny Arean werd. Wilhelm Akkerman ver zon Boltini. De tweede weg werd o.m. gevolgd door A. M. Kyvon, die als An dre van. Duin optreedt, A. Nederveen die als Alex de Haas bekend werd, en C. A. P. Michielsen die zich Ceés de Lange liet noemen. Natuurlijk mag u op uw beurt weer geen algemeen bekende schuilnaam van een reeds bekende ar tiest overnemen, dus u mag niet gaan schrijven onder de naam Carrel, Cavello, Chico, Cocktailtrio, Corita of Corry (zon der nadere aanduiding) om maar eens even bij de C te blijven. Zelfs met een pseudoniem als Z. Zonder Naam zou u moeilijkheden kunnen krijgen. HALPLANTEN Kunt u mij eens opgeven, welke plan ten ik in een koele hal, vestibule en het trapportaal kan plaatsen? Antwoord: Bij minimum temperatu ren van 5 tot 12° C. en w'einig daglicht kunnen azalea, chamaedorea en zante- deschia daar nog bloeien. Verder kunt u er bladplanten plaatsen als aspidistra, aucuba, chamaerops, cyrtomium, hedera, howeia, polystichum, pteris, rhoicissus capensis, schefflera, skimmia en trades- cantia. Valt er te weinig licht binnen, dan zal het echter niet zo best lukken, tenzij u b.v. 6 a 8 uur per etmaal FL- buizen laat branden. POSTCODE Als ik mijn brieven adresseer met postcode, moet ik dan ook nog vermel den Sion post Rijswijk en dan provin cie Z.-H.? Antwoord: Neen, want Sion heeft al de postcode van Rijswijk, wijk Sion, 2286 met bepaalde reeksen letters, en de cijfers 22 verwijzen naar het deel van Zuid-Holland dat Den Haag omringt, zo dat brieven met postcode 22 enzovoort automatisch richting Den Haag worden getransporteerd en niet in een ander deel van ons land terecht (mogen) ko men. Zo behoeft u bij andere kleine plaatsen ook geen aanduiding „Post met naam van grotere plaats en provincie(letters) meer te vermelden, als u de postcode er duidelijk vóór schrijft. REUMA-TABLET Je hoort tegenw^oordig veel over scha delijke Hongkong-pijnstillers tegen reuma. Ik gebruik (op doktersrecept) enterosarine en dat ik ook tegen de reu- matiek. Kan dat geen kwaad? AntXvoord: Neen. Deze goedgekeurde en door uw huisarts voorgeschreven ta bletten bevatten acetylsalicylzuur en dat i sde werkzame stof die o.m. ge bruikt wordt voor aspirine en dgl. pijn stillers. Nu begrijpt u misschien ook, waarom u zich zo precies aan de voor geschreven dosering moet houden, want een teveel kan wel kwaad (denk maar' aan de zg. aspirinevergiftiging). Als voorvorg tegen dgl. onaangename bijverschijnselen zijn uw tabletten om geven door een beschermend laagje. Dat draagt er zorg voor, dat ze pas gaan w^erken nadat zij de maag gepasseerd zijn. LAGE VUURSCHE Kan ik met trein en bus naar Lage Vuursche komen? Antwoord: Als u per trein naar Hil versum of naar Den Dolder (aan de spoorlijnen Utrecht-Amersfoort en Utrecht - Soest - Baam) reist, kunt u aan beide stations overstappen op bus lijn 51 van Centraal Nederland. Die bus rijdt elk uur uit Hilversum om 1 minuut over en uit Den Dolder om 30 minuten over, ook op zaterdagen en zondagen. TIJD GAAT VLUGGER Hoe komt het toch, dat je als kind de weken zo lang vindt duren en dat je nu alle grote mensen hoort klagen dat de maanden om zijn voor je het weet? Antwoord: Dat bekende verschijnsel doet zich bij alle mensen voor. Als kind heb je het gevoel, dat een uur, resp. dag, week, maand veel langer duurt dan la ter als je groot bent en de tijd „vliegt". Dat is niet alleen omdat grote mensen drukker bezig zijn dan kinderen, met hun werk en hun hobbies, met hun ge dachten en met allerlei problemen. De geleerden hebben ook ontdekt, dat de chemische reacties in het menselijk li chaam in onze jeugd sneller verlopen. Kinderen krijgen dan het gevoel, dat de klok achter blijft bij hun eigen tijdsbe paling. Daarentegen gaan de scheikun dige omzettingen in volwassen lichamen langzamer en daardoor lijkt met het toenemen van onze leeftijd de klok steeds sneller te lopen. Men heeft proe ven genomen met bijen, die dit aanto nen. Bijen leven zonder klok, maar doen alles op de minuut nauwkeurig, ook al wordt hun korf verplaatst, of moeten ze in een donkere ruimte voedsel zoeken, of verandert men temperatuur, vochtig heid van de lucht of de kosmische stra ling, luchtdruk of geuren. Pas als men schldklier-extract toedient, komen die Daar zijn we weer dames en heren. Dit is dan het eerste jeugdhoekje van de maand februari. Januari behoort tot het verleden, en zo gaat dat maar door. Het was een echt winterse maand, maar het is zo te zien nu wat aan het veran deren. Jullie zijn er misschien niet zo blij mee dat het gaat dooien, maar de meeste mensen zien maar graag ijs en sneeuw verdwijnen. Jullie hebben een hele tijd kunnen genieten, en willen de oudere mensen dat zo zachtjesaan.ook weer. Het nieuwe raadsel is niet zo moeilijk, dat miaken jullie zomaar even. Dus nu maar weer aan de slag. De ja- nuari-oplossingen hebben jullie toch zeker al op de bus gedaan? Dan zullen er vandaag of morgen wel een aantal arriveren. Hier dan het nieuwe raadsel. FEBRUARIRAADSEL I behandelde bijen vroeger naar hun werk en eerder terug. En als bijen ki- nine krijgen, gaat hun inwendige klok je langzamer lopen en komen ze overal te laat. Dat toonde ook aan, dat de le vende cel een intuïtie bezit voor het be palen van de tijd. De mens is verwend met al zijn klokken en tijdseinen, maar zou ook zonder die instrumenten kun nen leven en dan toch op tijd wakker worden en op tijd op zijn werk komen. Er zijn mensen genoeg, die dit klaar spelen zonder op hun horloge te kijken. Maar kinderen zullen dan zichtbaar vóór lopen en hun ouders gaan door de jaren heen achter raken. FRISCO Een Amerikaanse relatie schreef over de stad Frisco. Waar moet ik die zoeken? Antwoord: Frisco is een, door gemak- zuchtigen gebruikt, samentrekking van San Francisco. De inwoners van die stad en haar vele bewonderaars zijn er niet gelukkig mee en velen beschouwen het als een scheldnaam. Gebruik die verkorting dus ni^t als u in Californië komt. WASSEN BEELDEN Waar huist dat Nederlandse wassen beeldenmuseum? Antwoord: Dat is Madame Tussaud, Kalverstraal, 156, Amsterdam Centrum. De Oostenrijkse vakantieplaatsjes Mallnitz en Heiligenblut (Karinthië) genieten faam door het goud, dat er vroeger in het Tauemgebergte werd ge wonnen. Als toeristische attractie werd een paar jaar geleden de „goldrush" in ere hersteld: toeristen kunnen op de ouderwetse goudwassers-manier aan de slag gaan. Die „goudwinning" is erg in trek. Dit jaar kan de goudzeef worden ge ruild voor de geologenhamer, want de VVV's van beide plaatsjes hebben bij toeristen een „edelstenenkoorts" ont dekt. Plaatselijke vaklieden gaan be langstellenden een handje helpen bij het zoeken naar en bewerken van.hele en halve edelstenen, zoals rookkwarts, toer- malijn, diopsiden, citrinen, maanstenen, serpentijn, granaat en (soms!) smarag den, die in dit gebied zijn te vinden. Groepen op speurtocht kunnen wor den begeleid, enkelingen krijgen in structies. In hobbywerkplaatsen worden de edelstenen tot sieraden bewerkt. De ervaring heeft al geleerd dat volledige leken na een paar uur in staat zijn leuke sieraden te maken. Ze beschikken over alle daarvoor benodigde appara tuur. Mallnitz en Heiligenblut zijn mooi gelegen in het hoogste bergmassief van Oostenrijk met als bekendste top de Gross Venediger en de gletsjes Gross- glockner. Voor eencursles naar de vindplaatsen van edelstenen, voordrachten en cur sussen in de werkplaatsen van Heiligen blut kan men terecht van eind juni tot medio september. Er zijn geen vaste cursustijden. Een uur begeleiding kost ongeveer 4,50 (inclusief gebruik van materiaal, slijppoeder en steenolie). Nadere inlichtingen over „goud en edelstenen" bij Verkehrsamt 9844 Hei ligenblut, Oostenrijk; Kurverwaltung 9872 Millstatt, Oostenrijk óf het Oosten rijks Verkeersbureau in Amsterdam, Singel 464, tel. 020 - 255933. f* telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Reeds meer dan vijf jaar houdt onze Stichting zich bezig met hulp aan de ontwikkelingslanden. Op bescheiden wijze begonnen, mogen we ons in een steeds groeiende belangstelling verheu gen. Dankzij de vele giften, die we voor ons werk ontvingen, werden we in staat gesteld verschillende projekten uit te voeren. Zo mochten we hulp verlenen aan le prozen in India, maar ook na natuur rampen konden we een helpende hand toesteken. We denken hier met name aan de slachtoffers van de aardbeving in Guatemala (4 febr. 1976) en de overle venden van de cycloonramp in India. De hulpverlening richt zich voor een groot deel op het verstrekken van kle ding en voedsel aan kinderen, zo moge lijk vergezeld van het geven van Chris telijk onderwijs. Deze kinderhulp vindt voor een groot deel plaats door middel van het financieel adopteren van kinde-- ren. Tot heden komen meer dan vijf duizend kinderen op deze wijze in aan raking met Gods Woord. Voor 35, per maand kunt U ook zo'n kind voor uw rekening nemen en het Christelijk onderwijs en/of een Christelijke verzor ging geven. Steeds wordt getracht deze kinderen naar Bijbelse normen, een ver antwoorde opvoeding te geven. Momen teel worden kinderen geholpen in India, Indonesië, Sri Lanka, Pilippijnen, Nica ragua, Guatemala, Brazilië, Grieken land en Cyprus. Daar onze Stichting met veel vrijwil ligers, vooral in comité-verband werkt, is het onkostencijfer erg laag, ca. 8%. Zodoende kan van deze 35,het groot ste gedeelte, n.l. 32,50 voor het betref fende kind worden aangewend. Het gro te voordeel van deze vorm van hulpver lenen is, dat de kinderen op langere termijn geholpen worden. Naast de ge zinnen, worden tot heden door 400 dia conieën, scholen en verenigingen één of meer kinderen financieel geadopteerd. Zoals U allen wellicht hier of daar gelezen hebt, is het jaar 1979 uitgeroe pen tot het jaar van het kind. De ma nier waarop dit in veel gevallen wordt uitgewerkt, spreekt ons niet aan en roept veel vragen op. Maar wat moeten we dan aan met de miljoenen kinderen, die schreeuwen om voedsel, l^leding en onderdak? Kinder ogen kijken ons, vanuit de verte, vaak vragend aan. De naakte werkelijkheid is vaak duizendmaal erger dan welke foto ook. Wat kunnen we voor hen doen? Het beeld van de arme Lazarus uit de gelijkenis is door de communicatieme dia vlakbij ons gekomen. De strekking van deze gelijkenis is ons allen overbe kend. Ook deze verre naaste in nood wordt op onze weg geplaatst. Het is on ze verantwoordelijkheid hoe we ten op zichte van hen handelen. Hulpverlening door onze Stichting ge schiedt bij voorkeur door Schriftgetrou- we kerken of personen ter plaatse. Door middel van ons driemaandelijks periodiek, dat U gratis kunt ontvangen, büjft U op de hoogte van ons werk. Ook door middel van voorlichtings-avonden met uitgebreide dia-series kunt U van ons werk kennisnemen. Daarnaast kan op Scholen voorlichting worden gegeven. Voor de financiële adoptie van kinde ren en lepra-patiënten kunt U zich op geven bij dhr. J. Slot, Rembrandtlaan 10 te Doom. Telefoon 03430 - 4103. Alle verdere inlichtingen worden U gaarne verstrekt door dhr. I. 't Lam, MoUen- burgseweg 48 b te Gorinchem, tel. 01830 - 23604. Het gironummer van de Stich ting is 3020900 te Velp. Horizontaal: boom met helderrode bessen (sierboom) BRIEFWISSELING Simone Voortman - Ouddorp. Dat hebben jullie daar in Ouddorp inder daad goed getroffen. Maar 3 maanden vakant en nu reeds een dominee. Dat er ook maar veel gebed mag zijn voor hem, want een dominee is ook maar een mens. Overwegend is er meer kritiek, dan gebed. Dat hij maar voor velen tot zegen mag zijn, Simone. Er is op dat terrein zoveel werk! Zo zal je wel leren 'schrijven zeg. Maar je rapport is keurig. Als je dat zo kan houden, dan is het dik in orde. EUy Voortman - Ouddorp. Jullie wa ren toch nog op tijd hoor. Maar nu is oom Ko ook weer laat om een antwoord te schrijven. Jullie konden je hart wel ophalen in de vakantie, maar ook nu nog. Volop ijs en sneeuw, dat is al jaren geleden. Er zijn ook nog een paar nieu we schaatsen op overgeschoten merk ik. Fijn zeg! Dat zijn mooie boeken EUy, oom Ko heeft ze ook. Maar ik lees ze liefst niet voor ik naar bed ga, want dan doe ik geen oog dicht. Kinderachtig hé! Jaap Joppe - Dirksland. Jij kan goed brieven schrijven Jaap. Je vertelt ge woon wat je hebt meegemaakt en zo. Leuk hoor. Dat zijn mooie boeken die je hebt gehad. Dat werk heeft oom Ko ook wel gedaan vroeger, poters snijden. Je laat ze nog net aan elkaar zitten, en in het voorjaar breek je ze door. Of is het zo niet? Je bent dus in de vakantie aan het werk geweest. Dus geen schaat sen gereden? Het is anders maar flink 6. afkorting van Nederland (op auto's) 7. vader van Saul 8. het balken van een ezel! 11. verdriet 12. groeit in een sloot 13. vader 14. grootvader .i 16. moeder 19. tuin met rozen Vertikaal: 1. zwervende bedelaar 2. afkorting van Stoomschip 3. profeet ten tijde van koning Achab 4. uitroep voor vies! 5. baan waarvan vliegtuigen opstijgen 9. schrijfgereedschap 10. deel van de mond 15. een griezelig beest(je) 17. hier woonde Job 18. thans - heden winter, vind je niet Jaap. Er ligt nu een behoorlijk pak sneeuw. Corine Vader - Nieuw St. Joosland. Dat is aan je brief wel te zien Corine, dat'ie even geschreven is. Maar dat kan je nu eenmaal gebeuren. Ik heb dat ook weleens hoor. Heb ik meer horen ver tellen dat je schaatsen niet verleert. Ik v/eet het niet want Oom Ko doet niet aan schaatsen. Als ik het zie, zou ik willen dat ik het kon. Die Sint was wel wat laat is 't niet? Of heb je vergeten het eerder te schrijven? Leuk dat jij net die tekst moest opzeggen Corine, maar dat kon je natuurlijk heel vlot! Aan het versje wordt gewerkt! Connie Nieuwenhuize - "ïerseke. Dat is niet zo'n leuk bericht Connie! Je moe der ziek, en dat net op je verjaardag. Als moeder ziek is dan is het direkt an ders in huis, vind je niet? Daaraan kan je merken dat een moeder niet gemist kan Avorden. Zij is het die gezelligheid brengt, en waar alles om draait. Wat zou het erg zijn Connie als je je moeder zou moeten missen hé. En die zijn er wat die geen moeder meer hebben. Maar het werd toch nog een leuke ver jaardag. Het beste met moeder hoor! Jan Kastelein - Zeist. Ik ben blij dat ik niet alleen ben die niet kan schaatsen Jan. Ik vind het echt leuk dat je je boor hebt kunnen gebruiken. Want al is het maar een klein klusje, als je het moet laten doen, dan gaat het al gauw flink wat kosten. Voor mij zou het ook niets zijn om in een winkel te werken, maar er moeten toch mensen voor zijn, hé. Jullie hadden een mooie bijverdienste Jan. Doen wat je hand vind om te doen. Corry Kastelein - Zeist. Is het meege vallen op de schaats Corry. Volgens mijn ervaringen niet; maar zo is het niet bij iedereen. Maar dat hoor ik nog wel. Voor alle dag is zo'n fiets meer dan voldoende hoor; anders moet je er zo voorzichtig mee omgaan. Maar goed je best doen op school en dan komt er best een nieuw karretje. Leuk zeg dat je zo'n mooi bedrag hebt opgedaan. Iemand die van aanpakken weet ziet allicht kans om wat mee te pikken. Zo volhouden maar Corry. Werkers kan men nog steeds ge bruiken. Jaap Struijk - Herkingen. Kon je niet een kleiner stukje papier vinden Jaap om een brief op te schrijven. Maar al is het dan maar klein, je bent niet vergeten oom Ko een gelukkig nieuwjaar toe te wensen. Dat vind ik dan toch maar echt leuk. Ben je voor een nieuwe fiets aan het sparen? Heb je dat allemaal ver diend of zomaar gekregen? Ben je wel benieuwd wat voor fiets dat worden zal. Dat hoor ik dan nog wel van je hé. Andrea van Dijk - Dirksland, Je hebt ook een heel mooi rapport Andrea. Niet één onvoldoende en een boel ne gens en achten. Je bent dus ook aan het schaatsen geweest. Er was nu gelegen heid voor en dan moet je het pakken hé. Het was al jaren geleden dat er ge schaatst kon worden, en wie weet hoe lang het nu weer duurt. Maar de weg moet niet zo glad zijn hoor. Ze waren van de week op de straat aan het schaat sen. Dat zie ik maar liever niet. De groeten aan allemaal hoor. Mleke van Alphen - Nieuwe Tonge. Jammer zeg dat je niet mee mocht met je ouders naar Limburg. Maar "je bent toch nog uit geweest, al was het niet zo ver weg. Erg netjes van jullie dat je het volgekliederde bord weer hebben schoongemaakt. Dat hoort ook zo, maar veel kinderen vergeten dat hé. Je bent dus ook wezen schaatsen? Jullie hebben het wel getroffen in de vakantie. Dat gebeurt niet zoveel dat je schaatsen kan in de Kerstvakantie. Ook de groeten hoor. Klazina Joppe - Dirksland. Ook al zo'n fijne Kerst-IJsvakantie gehad. En ook nog nieuwe schaatsen. Ben jij even een boffert Klazien. Heb je een fijne ver jaardag gehad? Oom Ko kent die beide boeken wel, w^ant ik heb ze ook gelezen. Heel mooie boeken zijn dat hoor. Jullie kaart heb ik ontvangen. Hartelijk be dankt hoor. Het was een heel mooie kaart. Het heeft daar ook gesneeuwd, net als nu bij ons. Je bent toch wel aan het sneeuwballen geweest? ALLEMAAL: Zo jongelui, de laatste brieven zijn nu beantwoord, en het is nu weer wachten op een nieuwe zending. Er zal weer heel wat te vertellen zijn met al die winter- genoegens. Jullie hebben je hart kunnen ophalen zeg. Allen de hartelijke groeten van jullie OOM KO. DEN BOMMEL - 2de Dwarsstraat Vrijstaand woonhuis met tuin, berging, CV en garage. Ind.: ka mer, eetkamer, keuken, gang. Verd.: 3 slaapkamers, badkamer. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 110.000,— k.k. DIRKSLAND - Beatrixlaan. Half vrijst. woning met voor- en achtertuin. Ind. gang, woonkamer, eetkamer, slaapkamer, keuken, open zolder. Aanvaarding direct. Vr. pr. 105.000,— k.k. MIDDELHARNIS - Rembrandt laan. Zeer mooie woning met voor- en achtertuin en cv. Ind. gang, toilet, grote L-vormige ka mer met open keuken, open trap. Ie verd. 3 slaapk., 2e verd. 2 slaapk. Aanvaarding spoedig. Vr. pr. 182.500,— k.k. DIRKSLAND - Staakweg Fraaie, vrij gelegen villa (voor malige burgemeesterswoning), met grote voor- en achtertuin (1600 m2), grote garage en cv. Ind. rui me living met open haard, kan toor, keuken, 5 slaapkamers (één met balkon), badkamer. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 400.000,— k.k. POORTUGAAL - F. v. d. Poes Clementlaan. Mooi gelegen vrijstaande viUa met ruim 700 m^ grond. Ind.: gang woonkamer, eetkamer, keuken, bijkeuken, kelder. Verd.: 4 slaap kamers en grote vliering. Aan vaarding direct. Vr. pr. 325.000,— k.k. OOLTGENSPLAAT - Voorstraat Fraai herenhuis in uitst. staat, dubb. beglazing, cv., grote tuin, 2 garages. Ind. ruime Uving met open haard, serre, keuken, kelder, waskamer, hobbykamer. Ie verd. 4 slaapk., kleedk., luxe badk. met ligb. 2e toilet, bidet, 2 wastafels, grote zolder. Aanvaarding na overleg. Vr. pr. 395.000,— k.k. BRUINISSE Bungalowpark „De Plantage" Geheel gemeubileerde zomerwo- nlng met 160 m^ grond en berg ruimte. Ind.: entree, hal, douche, toilet, woonkamer, open keuken, 3 slaapkamers. Direct te aanvaar den. Vr. pr. 43.000,— k.k. SCHARENDIJKE - Bungalowpark „Het Baken", zomerbungalow „de Kreukel". Ind.: gang, toilet, woon kamer, open keuken, 2 slaapka mers. Verd. extra slaapruimte. Eigen grond 873 m^. Direct te aan vaarden. Vr. pr. 120.000,— k.k. MELISSANT - NoUendijk. Aantrekkelijke woning met tuin 314 m2. Ind. Kamer, woonkeuken, toilet, 2 slaapkamers, hobbykamer, badkamer, douche. Aanvaarding na overleg. Vr. pr. 98.000,— k.k. DEN BOMMEL - Molendflk vlakbij jachthaven, nieuwbouw woning met garage. Ind.: gang, woonkamer, slaapkamer, keuken, bijkeuken, badkamer. Ie verd.: 2 slaapkamers, ruimte voor badka mer en toilet. 2e verd.: grote zol der. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 190.000,— k.k. RENESSE - Loane Zeer gunstig gelegen moderne grote semi-bungalow, in zeer goede staat, met garage, CV. en 1600 m^ grond. Ind.: hal, grote woonkamer, keu ken, douche, grote slaapkamers, badkamer, veel extra's. Aanvaarding spoedig. Vr. pr. 400.000,— k.k. BRUINISSE - dokter de Kockstr. zeer gunstig gelegen woonhuis, type 2-1 kap, cv., garage, voor- en achtertuin. Ind.: gang, royale v/oonkamer met open keuken. Ie verdieping; 2 slaapkamers en een badkamer. Een woon- en slaap kamer op de 2e verd. Aanvaar ding 1 jan. 1979. Vr. pr. 187.500,— k.k. DREISCHOR - Blindeweg Modem verbouwde woning met garage en voorzien van cv., vrij gelegen in fraai polderlandschap. Geschikt voor permanente of tweede bewoning. Ind.: gang, trap, toilet, badkamer, grote woonka mer met open keuken. Verd.: 3 slaapkamers. Grondopp. 550 m2. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 195.000,— k.k. OOLTGENSPLAAT Bungalowpark „De Weipolder". Mooie zomerbungalow met zon neterras. Ind. gang, douche, woonkamer, open keuken, open slaapruimte op verdieping. Direct te aanvaarden. Vr. pr. 57.500,— k.k. OUDDORP - Bungalowpark „De Klepperstee" Fraaie zomerwoning (grond op erfpacht) met bergkoof en berg ruimte, grondopp. 280 m^. Ind.: gang, toilet, douche, w.c, kamer met open keuken, 2 slaapkamers. Aanvaarding direct. Vr. pr. 132.500,— k.k. Eengezinswoningen Vrijstaande woningen Bungalows, Villa's Boerderiyen met bybeh. land Fruitbedryven Bedrytruimtes Zakenpanden Bouwterreinen Landbouwgrond Beleggingsgrond Zomerfaiuizen Reoreatteprojekten Op dinsdag 6 februari om 7 uur 's avonds start SPARTA - HYGIëA met een trainingsuur voor basketballers (of wie dat willen worden) in de gymzaal van de Rijksscholengemeenschap aan de Burgemeester Mijslaan te Middelharnis. Deze vorm van sport die op Flakkee nog niet eerder in verenigingsverband is beoefend is zeer attractief voor spelers en publiek. Basketbal is in 1891 in de Verenigde Staten ontworpen en al vóór de tweede wereldoorlog ook in Neder land gespeeld. In Europa kwam de grote bloei pas na 1945 toen Canadese en Amerikaanse militairen hier gelegerd waren. Van een soort mini-competitie in Amsterdam groeide het uit tot een bond met meer dan 35000 leden die hun sport enthousiast beoefenen en waar van de wedstrijden meestal voor volle zalen zorgen. Het is een zeer snel, maar geen ruw spel, omdat lichamelijk con tact tussen tegenstanders verboden is. We hopen dat het ons zal lukken om deze mooie sport ook hier leven in te blazen en verwachten op genoemde tijd belangstellende heren en jongens van 12 jaar en ouder. DOE MEE of kom eens kijken! Uitslagen 29 - 1 - '79 C. J. Smit J. Boeter V2-V2 G. de Jager M. Verolme 1-0 G. Doedens A. Stolk afgebr. J. Sparreboom C. Bakelaar 1-0 E. Verbeek W. Markwat V2-V2 J. Kruis A. Visser afgebr. A. V. Maurik H. K. Smit 1—0 W. Tielehian J. Minnaar V2-V2 C. V. d. Groef A. Roon 0—1 E. Schreuder J. Troost V2-V2 J. Smallegange P. Lesuis 0—1 J. Non E. Eggermont 1O THOLEN Aanbesteding dijkversterking Het bureau dijkversterkingen Ooster- schelde zal namens het Waterschap Tho- len woensdag 7 maart a.s. in het open baar aanbesteden het verhogen en ver zwaren van de zeedijken van de polders Nieuwe - Annex - Stavenisse en Stave- nisse tussen dijkpaal 2 van eerstgenoem de tot dijkpaal 41 van laatstgenoemde polder, gezamenlijk over een lengte van ca. 6100 meter gelegen langs de Ooster- schelde met bijkomende werken in de gemeente Tholen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 2