^Ml'%) huSbiPedttse Restauratie van de Sommelsdijkse toren begroot op bijna twee miljoen gulden Ver. Bedrijfs voorlichting lioudt lezingen Ubl^u-SS^ 51e jaargang Vrijdag 26 januari 1979 No. 4761 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOIJL^NDSE EN ZEEUWSE EILANDEiN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagooond Nieuw zwembad nu bij yyConcordia"? Zaterdagavond werk IVliddeiharnis Tweede Kamerlid Waaikens komt naar DIrksland Oproep aan de jeugd de ouderen te heipen C.P.B. FLAKKEE wtor éüe téketheidl 3 jaar VOLLEDIGE GARANTIE voor HETZELFDE GELD BEZOEKT ONZE Automobieien-verkoo|}hai OOK OP VRIJDAGAVOND 2 GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 IVIIDDELHARNIS TELEFOON 01870-2043 "k Verzoek om latere sluitingstijden voor cafe's Strooien in Sommelsdijk REKENING GEOPEND VOOR VOEDSELHULP AAN VOGELS Winterconcert van Sempre nadert VORT IVIET OPA IN DE SLEE....! Waar nu gazon ontbreekt kan straks Chevron-gras „groeien" Zu u rstof gebrek brengt visstand in gevaar POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870-3392 Giro 167930 Bank Raf)Q Middelharnis Rek. no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mim. Bij contract speciaal tarief. MIDDELHARNIS Nadat in een van de vorige raadsvergaderingen duidelijk was geworden dat de bouw van een nieuw zwembad naast het be staande bad aan de Julianaweg geen doorgang kon vinden wordt in de boezem van het gemeente bestuur naarstig gezocht naar een andere plaats van vestiging. De Commissie Openbare Werken lijkt zo'n nieuwe plaats gevonden te hebben. De voorkeur van de Com missie gaat uit naar het sportter reinencomplex „Concordia" te Middelharnis. De Commissie Openbare Werken is representa tief voor de gehele raad, een op stelling van de meerderheid van de Commissie mag dan ook vrij wel zeker vertaald worden als te zijn het gevoelen van de meerder heid van de raad. De Commissie waaruit dhr. Koppelaar een andere plaats voor staat, t.w. op een terrein tussen Langeweg, Dorpsweg en Staverse- weg, terwijl dhr. Arensman zijn definitieve oordeel nog heeft op geschort teneinde met zijn fractie te overleggen verzoekt het College van B. en W. met de plannen spoed te betrachten. ,1!!!!!!!!! A.s. zaterdag 27 jan. hopen we weer een avond te organiseren met een z.g. „vast programma". Deze keer houden we een Bingo-avond; vanaf 19.00 uur is iedereen van 15 jaar en ouder weer har telijk welkom in het gebouw „de Hoek steen". Pen of potlood meebrengen. DIRKSLAND Studieverg.der S.G.P. De studieverg. der S.G.P. hoopt a.s. maandagavond weer te vergaderen in de vergaderzaal van de Ger. Gem. Inleider is dhr. J. H. Koppelaar te Middelharnis over het onderwerp „Het functioneren van het raadlidmaatschap" Raadsleden en verdere belangstellenden zijn hartelijk welkom. Aanvang half 8. Het tweede kamerlid voor de V.V.D. dhr. H. P. H. Waaikens zal heden, vrij dag 26 januari om 20.00 uur spreken in het verenigingsgebouw „De Schakel" in Dirksland. Dhr. Waaikens, landbouwspecialist in de Tweede Kamer, zal spreken over de algemene politieke situatie in ons land en de landbouwproblematiek, waaron der de ruilverkaveling. Verder zal de provinciale herindeling aan de orde komen. Deze avond wordt georganiseerd in het kader van de jaarlijkse propagande- feestavond van de V.V.D. op Goeree- Overflakkee. Iedereen die de heer Waaikens wil horen spreken of vragen wil stellen is welkom. MELISSANT: Van de Stichting Melissantse Jeugd kregen we een schrijven waarin het be stuur verzoekt via de krant de Melis santse jeugd op te roepen vooral in deze dagen de helpende hand uit te steken naar de oudere naaste. De straten en stoepen zijn moeilijk begaanbaar en ook de kou doet de oudere mensen geen goed waarom ze maar het liefst thuis, bij de verwarming blijven. Dat kan wan neer jongeren hen helpen en b.v. de stoep schoonmaken, boodschappen voor hen doen, medicijnen halen bij de dok ter, kortom die karweitjes doen die noodzakehjkerwijze gedaan moeten worden. De Stichting Melissantse Jeugd verwacht stellig dat de Melissantse jeugd de ouderen niet in de kou zal laten staan. Woensdag 31 januari 1979 a.s. hopen wij voor het eerst bijeen te komen in het nieuwe jaar. Deze keer 's morgens om half tien in het verpleesrhjis „de Samaritaan" De heer van Èyk zal ons daar vertel len en laten zien van zijn werk „de Physiotherapie". Wij hopen dat vele da mes op dit tijdstip kunnen komen. Belangstellenden hartelijk welkom. VINGERUNG3-MI0DELHARNIS-TEL. 01870-2518 Radio - Televisie - Afspeelapparatuur Elektrische Huishoudelijke apparaten - Electrotechnisch bureau Rechtgeaarde Sommelsdijkers zullen zeker in kunnen stemmen met het voor stel dat B. en W. volgende week donder dagavond aan de raad voorleggen m.b.t. de restauratie van de Sonunelsdijkse to ren. Die van Middelharnis staat keurig gerestaureerd te pronk maar de Som melsdijkse toren, die minstens even slecht was als de Middelhamisse vóór de restauratie staat al enige tijd ver scholen achter hoge stellingen, zonder dat er aan de restauratie gewerkt werd en dat werkte op deze en gene wat frus trerend. Er gloort echter een gerede hoop dat het nu niet lang meer zal duren nu B. en W. de raad voorstellen een krediet be schikbaar te stellen. De totale kosten zijn geraamd op 1,9 miljoen, maar om dat er al 175.000,beschikbaar is ge steld wordt de raad nu gevraagd een krediet van 1.730.000,beschikbaar te stellen. Geen kleinigheid, „maar", zeggen B en W. in hun advies aan de raad, „we hebben de hoop op subsidie bij lange na nog niet laten varen". De besprekingen INGEZONDEN: Geachte redaktie, Hierbij wUde ik reageren op het stukje „Strooien in Sommelsdijk" van mevr. van Steenbergen. Beseft die mevrouw wel, dat de per sonen die erop uitgestuurd worden om te strooien, helemaal geen vrije tijd hebben. Dat ze heel de winter, dag en nacht en in het weekend, klaar moeten staan. Dankbaarheid is er niet bij. Ze worden door de jeugd met scheld woorden en sneeuwballen bekogeld. Voor de één strooien ze te vroeg, voor de ander te laat. Het feit dat het Kerkstraat je en de Ring niet gestrooid waren, was beslist niet uit gemakzucht overgeslagen. Er werd die bewuste zondag j.l. van 9 uur 's morgens tot 17.30 uur 's avonds met de vrachtwagen gestrooid. Er is dan nog gelijk geen tijd om straten waar men niet in kan, met de hand te doen. Misschien kan gemeentewerken wat meer mannetjes inschakelen. Zodat het niet altijd op dezelfde per- soon(en) aankomt. Met vriendelijke groeten. Een verontwaardigde lezer. Maar weinigen zullen zich in kun nen denken met hoeveel liefde en toewijding ettelijke dierenliefheb bers er de afgelopen weken op uit getrokken zijn om in de polders de hongerende vogels te voederen. Met name ook leden van de afdeling van de dierenbescherming hebben zich daarin onderscheiden, maar het is duidelijk dat meerdere hulp gewenst is, willen er in de komende dagen geen vogel-slachtoffers vallen. Er is geld nodig om het meest geschikte voedsel voor de vogels aan te kopen waarom de dierenliefhebbers zich hebben verstout een rekening te ope nen op de Rabobank te Dirksland in de stellige verwachting dat Goeree- Ovérflakkee, begaan met het lot van de duizenden vogels, in de beurs zal willen tasten om ook dat leven te behouden. Het is een verstandige „investering" in de natuur die in de komende zomer haar rente zal laten zien in de vorm van nieuw en uit bundig leven. Nu moeten ze even door de winter geholpen worden en dat kan met uw bijdragen op de hiervoor geopende rekening. De die renbescherming zal in overleg met de vogelwacht het ontvangen geld in voedsel omzetten. Het gironummer van de Rabobank Dirksland is 374524. Het rekeningnummer: 3141.57.042. Bij voorbaat hartelijk dank voor de medewerking om een zo hoog mogelijke tegemoetko ming uit 's Rijks kas te verkrijgen zijn dan ook nog gaande. Het restauratieplan is door de eigen Dienst Gemeentewerken opgesteld. Latere sluitingstijden. De meerderheid van het College van B. en W. blijkt niet gevoelig voor het verzoek van Horeca Nederland, gedaan namens de plaatseUjke horeca-onderne- mers het in de Alg. politieverordening vastgestelde sluitingsuur voor cafe's te wijzigen. Horeca Nederland stelt voor het sluitingsuur op vrijdag en zaterdag te bepalen op twee uur 's nachts en voor alle overige dagen op één uur 's nachts. Dat zou een aanzienlijke verruiming betekenen; nu moeten de cafe's op maandag t.m. donderdag om half twaalf sluiten, van vrijdag op zaterdag om één uur en op zaterdag en zondag om half twaalf. De College-meerderheid die de huidige regeling gehandhaafd ■wil zien ontleent die opstelling mede aan de regelingen die in de overige eilandelijke gemeenten van kracht zijn. Goedereede hanteert dezelfde tijden als Middelharnis. In Dirksland en Oost- flakkee gaan de cafe's om elf uur dicht met uitzondering van de vrijdag waarop te tot twaalf uur geopend mogen blij ven. Middelharnis - Sommelsdijk: Op zaterdag 10 febr. a.s. hoopt de kon. fanfare „Sempre Crescendo" o.l.v. diri gent Jaap Jongejan haar jaarlijkse win terconcert te geven in de „Meerpaal" op het Hemesseroord. Naast het optreden van het fanfare korps wordt ook nog medewerking ver leend door de drumband van Sempre o.l.v. instructeur Cor Buskop en door enkele solisten, die op de piano zullen worden begeleid door pianist Gerrit Zoon. Verder staat een gastoptreden door het dameskoor ,Ons Koortje" o.l.v. diri gent Gerrit Zoon op het programma, zo dat niet alleen de liefhebbers van blaas muziek aan hun trekken komen, maar ook diegenen die van zang houden, hun hart kunnen op halen. De opzet van de verschillende pro gramma-onderdelen is dit jaar in een ietwat ander jasje gestoken, want de diverse medewerkenden zullen elkaar tijdens het concert met hun optredens steeds afwisselen, zodat een soort non stop' muziek programma ontstaat, be houdens natuurlijk een pauze. Kortom, het belooft een muzikaal aantrekkelijk concert te worden. I.v.m. de medewerking van „Ons Koortje" bestaat de mogelijkheid om op deze avond de herdenkingsplaat date rend van febr. 1978 te kopen, waarop o.a. ook staat de „Delta Symphonie" van Gerrit Zoon. Het 90-jarig bestaan. In het kader van dit jubileum van „Sempre" wordt er momenteel aan ge werkt om een jubileum-boekje te ver vaardigen. Dit boekje zal een geïllu streerd beeld geven over de periode 1889 tot 1979. Het oudste lid van Sempre, dhr. G. van Lente, is reeds geruime tijd bezig om een stuk geschiedenis te schrijven over het wel en wee van de vereniging gedurende die 90-jaar. Aan de hand van programma's kran tenknipsels, foto's en notulen is al veel bekend, doch met name de periode vóór 1927 is nog niet compleet. Het bestuur van „Sempre" doet hier bij een beroep op de lezers van dit blad, om indien zij in het bezit zijn van oud materiaal zoals programma's, foto's en kranteknipsels, dit in bruikleen te willen afstaan, zodat dit mede kan dienen om een zo volledig mogelijk historisch over zicht te vervaardigen. Diegenen, die hieraan hun medewerking willen ge ven, worden beleefd verzocht hierover contact op te nemen met G. van Lente, Groene Zoom 80, Sommelsdijk, tel. 01870 - 2146. Bij voorbaat dank. MELISSANT Ophalen oud papier nu a.s. dinsdag. Het ophalen van het oud papier, wat j.l. woensdag wegens de weersomstan digheden niet kon doorgaan, zal nu a.s. dinsdagavond gebeuren. Wilt U het als dan gebundeld gereed zetten s.v.p.? Op de dagen dat de wege.n_en straten door de ijzel vrijwel onbegaanbaar waren hebben velen weer naar het beproefde vervoermiddel in die omstandigheden gegrepende slee! We hebben er mensen mee naar het werk zien gaan en we hebben sleeën volgestouwd met boodschappen gezien, maar in Som melsdijk trok één zo'n transport toch wel extra aandacht. Daar gleed Hans Jordaan voorbij, vorstelijk gezeten in een juweeltje van een duwslee anno 1900. Met zijn 77 jaren gleed dhr. Jordaan gezwind door de Sommelsdijkse straten op weg naar de koffie bij een van z'n doch ters. Voor de „voortstuwing" over de spekgladde straten zorgden zijn twee kleinzoons Arco en Veter Spuij die aan opa Jordaan een dankbare passagier hadden. Het wcts ook een hele belevenis even het genoegen te smaken van zo'n romantische slee-rit waarvoor je normaliter naar het verre buitenland moet. Hopde pet wat vaster en daar ging'ie weer De Linofour-divisie van het Rotter damse groothandelsbedrijf Dehnert Jansen B.V., heeft voor de woningin richterszaken de alleenverkoop gekre gen van „Chevron Grass Polyloom", een lOOVo polypropeen grastapijt dat wat kleur en materiaal betreft, bestand is tegen hevige zonnestralen en derhalve UV-bestendig is. De naam Chevron is bij het publiek bekend vanwege haar benzine. Een natuurgazon mag dan mooi zijn, maar het vergt veel en regelmatig on derhoud en uiteraard blijft het een „buitengebeuren". Het nieuwe product, hetwelk ontwikkeld is door de Interna tionale Chevron-Research, is niet alleen lichtecht dus blijvend groen maar kan buiten- en binnenshuis worden toe gepast op plaatsen ■waar een natuurlijk decor de aantrekkelijkheid van de om geving moet verhogen, zoals de omtrek van het zwembassin achter het huis, het dakterras of gewoon het bordes dat met dit probleemloos te leggen tapijt in één klap opgefleurd kan worden. Trouwens, er zijn talloze plaatsen te bedenken die voor dit immer groene grastapijt in aanmerking komen: keu ken, badkamer, sauna, kinderkamer e.d. „Chevron Grass' is namelijk ongevoe lig gebleken voor vocht, bacteriën en schimmel. Het is bovendien eenvoudig te reinigen met de stofzuiger of tuin slang en doordat het hoegenaamd geen water opneemt, is het snel droog, wat als erg prettig wordt ervaren wanneer zo'n grasmat bijvoorbeeld op kampeer terreinen met stoffige of vertrapte grond wordt gebruikt Het artikel is 200 cm breed, leverbaar in twee frisse tinten groen en komt de consument op 49,95 per mfi waarbij 5 jaar garantie gegeven wordt op de kleurechtheid. De hobbyist die er geen gras over wil laten groeien, kan voor nadere informatie terecht bij Deja, postbus 252 in Rotterdam. Uit waarnemingen is gebleken, dat door bevriezing reeds in vele wateren de voor vissen kritieke zuurstofgehalten zijn bereikt en in een aantal wateren zelfs al zijn overschreden. De Directie Visserijen van het minis terie van landbouw en ■visserij wijst er nogmaals op dat zolang de vorst aan houdt ter voorkoming van vissterfte, over het algemeen alleen sneeuwruimen enig resultaat kan opleveren. Het hakken van bijten wordt afge raden. De vis gaat zich namelijk rond het bijt verzamelen waardoor de con centratie ■vis te groot wordt voor de aan wezige hoeveelheid zuurstof. Slechts bij invallende dooi kan dit een oplossing bieden, omdat dan zuurstofrijk smelt water kan toestromen. Door de Ver. voor bedrijfsvoorlich ting „Goeree-Overflakkee" worden in de eerste februariweek een aantal le zingen gehouden. Op 5 februari wordt in „de Schakel" te Dirksland een bijeenkomst gehouden die bijzonder interessant belooft te wor den voor paardenliefhebbers. De bijeen komst begint om half acht. De onder werpen die behandeld zullen worden zijn „de voeding van paarden" en „de ont wikkelingen van de ruitersport". Op 7 februari gaat het eveneens in „de Schakel", 's middags om 2 uur over het onderwerp: „Kun je met mechanisatie nog wel iets verdienen?" Het onderwerp zal worden ingeleid door Ir. J., Cruq, consulent landbouw- werktuigen en arbeid te Wageningen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1