Uw huis v«rki>p«n7 TAMBOER TE KOOP AANGEBODEN WOONHUIZEN POORTUGAAL - Diverse percelen landbouwgrond OP GOEREE-OVEEFLAKKEE en SCH0ÜWE3V-BUIVELAND Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt op ons adres Winterstraat 14, Dirksland. TE KOOP GEVRAAGD landbouwbedrijven losse percelen bouwland vrij op gebruik of belegging, woonhuizen en zomerbungalows Bemiddeling hy aan- en verkoop van WIJ GEVEN KOSTELOOS ADVIES TAXATIES EN BEHEER IVIIJS ONROEREND GOED POSTBUS 27 - DIRKSLAJ^D TEL. 01877 - 1309 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 19 januari 1979. Dese vrsAg- en antwoord-rubriek staat gafaeei ten dienste tui de lenr die er boatelooa gebruik van kan mafcen^ Vw vragen op velerlei gebied kunt n eituren aan: Redactie Eilanden-nieuws, postteu 8, BüddeUianiis, met tn de Unkerboven- &oek „Vragen-rubriek" Teraneld. 0e vragen worden door deskundigen be antwoord en sullen binnen oikele we- Inn na de inzending eompleet met ant woord in desw rubriek worden gepabli- KEVERTJES: De kevertjes die enkele weken gele den op ons kantoor werden afgegeven konden niet tot op de preciese naam worden achterhaald, maar wel is duide lijk dat ze tot de familie van de erwten én bonenkevers behoren. Daar zijn ove rigens zo'n negenhonderd soorten van in de wereld. Ze leven vnl. van zaden van vlinderbloemigen, waaronder erw ten en bonen. Via deze producten zullen ze als larf j es uw huis binnen zijn ge komen en wellicht zullen ze het a.s. voorjaar naar buiten gaan. U behoeft niet bang te zijn dat ze b.v. aan het wo ningtextiel zullen vreten. GROENE TOMATEN: Late-, maar nog groene Tomaten, zo schreven we vorige keer kunnen ge plukt en wel achter de ramen in een verwarmde kamer worden gelegd om wat bij te rijpen. Een Oostkappelse fa milie liet ons weten dat zij het radicaler aanpakken. Daar wordt de plant uitge stoken en in een emmertje of bloempot in de kamer gezet. KROMME MUZIEK Een mijner kennissen kreeg een stel natte grammofoonplaten en droogde die op een radiator van de cv. Ze werden inderdaad droog, maar trokken ook krom. Hoe krijg ik ze weer recht? Antwoord: Op precies dezelfde wijze als ze krom geworden zijn, dus door persen onder hoge temperatuur. Nu zijn er twee moeilijkheden. De eerste is, dat wij niet precies kunnen zeggen tot welke temperatuur de platen verhit moeten worden, want dat hangt helemaal af van de mate waarin ze krom getrokken zijn. Punt twee is, dat het verhitten van grammofoonplaten nogal eens ten koste van de geluidsweergave gaat. U moet dus voorzichtig de proef nemen en een plaat warm maken in een droge koeke- pan. Nadat de plaat warm geworden is koelt u haar af tussen twee volkomen vlakke houten of metalen platen die u verzwaart met stenen. Na afkoeling moet de oorspronkelijke, zuiver horizon tale, vorm bereikt zijn anders is de temperatuur te laag geweest en moet u opnieuw verhitten. Maar wij zeggen u van te voren dat wij geen enkele waar borg kunnen geven wat betreft de ge luidsweergave. Wij zagen van dit pro cédé bijzonder goede resultaten, maar ook wel slechte. STEFANOTIS In april kreeg ik deze plant prachtig in bloei, maar in de laatste maanden van '78 ontstonden veel gele bladeren, de meeste aan de jonge scheuten. Wat kan de oorzaak zijn? Antwoord: Het blad dat u ons toezond bevatte geen ziekten. Daar u de plant regelmatig lauw water geeft kan de oorzaak in de potgrond zitten. U kunt hiervoor gewone tuingrond nemen, maar die zal bij u kleihoudend zijn. Vermeng die daarom voor de helft met de tuin grond die u in zakjes bij bloemist of tuincentrum koopt. In mei of juni kunt u stekken nemen, maar die moet u met het afgesneden deel even in een groei- poeder, bijv. rootone, dopen en dat 3-4 uur laten intrekken. Dan zet u die stek ken in een pot van 18 cm middellijn. Na de bloei, bijv. in december of januari, zet u de volgroeide plant over in een grotere pot en wel een van 25 tot 30 cm. Veelal staan de planten in te kleine potten en daar ze meer dan een meter hoog kunnen worden is dat noodlottig. Bij het genoemde grondmengsel zult u slechts om de zes weken een klein beetje moeten bijmesten. Bij felle zon moet u wel even schermen; overigens vragen de planten volop licht. Door het leerachtige blad kunnen ze redelijk tégen de droog te. Bij de genoemde behandeling moeten uw planten terdege bloeien en niet ver gelen. De nu vergeelde plant kunt u in- snoeien tot 15 cm., zo nodig scheuren en opnieuw in potten verplanten, maar nieuwe opkweek uit stekken in het a.s. voorjaar is beter. VLIEGSPORT Ik wil zelf een vliegtuig bouwen en dan geen modelvliegtuigje of radiogra fisch bestuurd speelgoed, maar waar ik zelf in kan vliegen. Is er een vereniging voor? Kan men daar ook werktekenin- gen krijgen? Antwoord: Voorzover ons bekend doorklieft thans geen enkel door parti- kulieren vervaardigd toestel het Neder landse luchtruim en zijn er ook geen lieden die aanstalten maken zelf een luchtwaardig motorisch toestel in el kaar te draaien. Evenwel is en blijft dat goed mogelijk en u zou daarmee een traditie voortzetten, die reeds een men senleeftijd geleden op ons eiland begon nen is. Nu kunt u, als u de nodige bre vetten hebt behaald, uw leven op drie verschillende wijzen wagen: a. in een motorisch toestel; b. in een zweefvliegtuig en c. bengelend aan een vliegzeil. Voor elk dezer drie sporten bestaan afzonderlijke organisaties. De jongste is de Ned. Ver. voor Zeilvliegen waarvan mevrouw P. N. van Engel, Breedweer 2 te Koog aan de Zaan de geestdriftige secretaresse is. Er is ook een Ned. Ver. van Amateur Vliegtuig bouwers, Ie secretaris dhr. L-H. F. M. Goossens, Willem Tholensstraat 13, Vo- lendam, tel. 02993 - 4698, 2e secretaris dhr. B. F. Seffinga, Oosterstraat 60 in Delft, tel. 015 - 13 18 82. U kunt echter al deze vliegen in één klap slaan door lid te worden van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, Jozef Israëlsplein 8, Den Haag, tel. 070 - 245457. U ziet dat er aan organisaties geen gebrek is. Maar als u lid bent van de laatst genoemde club, wordt u ingedeeld waar u thuis hoort: bij de motoristen, de zweef vlie gers of de zeilwaaghalzen. Tevens helpt men u aan bouwtekeningen en materia len. Ook alle voorlichting inzake de no dige paperassen krijgt u dan. Vandaar dat wij het hier maar bij laten. U hebt wel een tamelijk kostbare liefhebberij gekozen maar geen onmogelijke. SCHILDPAD In december 1.1. vonden wij onder een struik in onze tuin een schildpad van 12 cm. Hij slaapt nu in een doos in de ka mer. Hoe verder te handelen? Antwoord: Sinds mensenheugenis ko men schildpadden niet meer in het wild voor in onze omgeving en hij is dus aan komen lopen. U moet de doos in een vorst vrij e ruimte zetten, waar het niet warmer wordt dan 10 graden C. Anders wordt het dier wakker en gaat eten. Na het eten valt hij in slaap en rot dan weg. Een schildpad doet n.l. zijn winterslaap pas als al zijn darmen leeg zijn! In het voorjaar zal hij wakker worden. U zet hem dan in een bak water van 25 tot 30 graden. Hij wast zich dan en leegt zijn darmen (waar altijd wat in achter blijft). U kunt hem dan in huis of tuin houden en alle soorten rauwe groenten voeren en ook appels of peren. Af en toe wat gehakt of tartaar is ook goed, want hij is een alleseter. U bent wel in overtre ding, want de landschildpad (kenbaar aan zijn gele tot okerachtige schild) is beschermd. Meldt u dus de vondst aan de afd. Flora en Fauna van CRM, Steenvoordelaan 370, Rijswijk Z.-H. U zult dan wel bericht krijgen dat u hem mag houden. Mogehjk dat na publikatie van dit antwoord de eigenaar komt op dagen want een schildpad loopt niet hard, maar wél ver als htj de kans krijgt. RIOOL VRAAGSTUKKEN Waar bestaat gelegenheid om riool- slib te drogen? Wat zijn de mogelijk heden? Antwoord: Rioolslib zou een uitste kende meststof zijn, als het niet zoveel zware metalen bevatte. Aanwending als meststof is mogelijk maar dan alleen bij niet gegeten produkten (bomen, plant soen, gazons) en dan alleen als via de ondergrond geen besmetting van drink water optreedt. De voorschriften op dit gebied zijn zó streng, dat u wel terdege moet beden ken waar u aan begint. Bovendien be vat de grondstof, die u voor niets bij de afvalwaterzuiveringsinstallaties kunt weghalen, gem. 80 procent water. Uw eindprodukt zou 10 - 15 procent moeten bevatten om het strooibaar te maken en de vervoerskosten te drukken. Maar dit houdt in, dat zoveel water verdampt moet ■worden, dat reusachtige hoeveel heden warmte (energie dus) nodig zijn. Dit is zo duur, dat alleen afvalwarmte in aanmerking komt bijv. die van elektri sche centrales of vuilverbrandingsin stallaties. Wat de laatste betreft: de ge meente Roosendaal heeft de warmte van haar verbrandingsinstallatie al ver kocht aan twee tuinders, die er hun kassen mee verwarmen. U zou dus ge meenten kunnen bezoeken en nagaan of men met u in zee wil. Er zijn in ons land vele leveranciers van droogtrommels zo als die gebruikt worden voor het drogen van pulp, gras, lucerne enz. Daarin kan men ook slib drogen. Maar nogmaals: dit kost zoveel brandstof dat wij menen dat dit onbetaalbaar wordt, tenzij u voor gedroogd slib een goede prijs kunt maken. Bezint dus wél eer gij begint. ISOLATIE IN HUIZEN Van een bekende firma ontving ik een prospectus over muurisolatie met ther- mofoam en thermowol. Nu sprak ik laatst een ambachtsman en die zei, dat muurisolatie ook wel nadelen heeft op dat de muren niet meer uitwasemen. Is dat zo? Antwoord: Ja, dat is inderdaad zo. Als men de spouw bijv. vol zou spuiten met trilbeton of kilt, zou u dat terdege mer ken. Uw huis zou veel vochtiger worden. Foam (schuim) en wol bevatten echter wel zoveel luchtholten als ze in de spouw zitten, dat de muur toch nog vocht kan afgeven, zowel naar binnen als naar buiten. Evenwel (en daar zal uw zegsman op gedoeld hebben) zijn er oude huizen, waarin muurisolatie, ge combineerd met dubbele ramen, natte vloeren en gaskachels, wat teveel vocht en te weinig luchtverversing geven. Het is wel waar, dat je moet oppassen voor warmteverlies, maar het is óók waar, dat de lucht in onze huizen terdege ver verst moet worden. Anders wordt het gehalte aan -waterdamp en koolzuurgas te hoog. De planten doen het dan prima, maar de mens voelt er zich niet zo lek ker bij. De veel geprezen isolatie in com binatie met cv. en moderne bouw doet het echter veelal voortreffelijk. Het is echter denkbaar, dat u wat meer zult moeten ventileren dan vroeger. VEILIG - VLUG -, VOORDELIG Hoe komt het dat de NS zo weinig brokken maken? Snelheden van 120 km per uur en meer, zwaar materieel en soms dichte mist. Hoe kan de machinist dan de seinen nog zien? Antwoord: Dat komt o.a. door de ATB, hetwelk Automatische Trein Beïnvloe ding betekent. Langs elektronische weg ziet de treinbestuurder op een beeld schermpje in zijn cabine de seinbeelden langs de baan, onverschillig of het zicht goed of slecht is. Bovendien geeft dit kastje in kleuren de snelheden aan waarmee hij mag rijden, bijv. 40 of 60 of 80 km enz. Zou hij slapen, dan zou een zeer luide bel hem wakker schrik ken. Zou hij dan nóg niet reageren, dan zou de trein automatisch tot stilstand gebracht worden. Nu bevatten niet alle baanvakken in Nederland reeds de ATB. Men hoopt in 1984 zo ver te zijn. Op de baanvakken waar dit beveiligingssysteem nog niet is aangebracht, moet de treinbestuurder het baanvak dat hij berijdt terdege ken nen, zodat hij uit het hoofd wéét waar de seinen staan. Dit wordt geregeld na getrokken. Is hij bijv. 14 dagen thuis met griep of elders met vakantie, dan mag hij dat baanvak niet eerder berij den dan nadat hij aan de invallende collega (die dus samen met hem het baanvak berijdt) overtuigend heeft ge toond dat hij het betrokken baanvak ter dege kent. U ziet dat aldus de mense lijke faktor bij treinongelukken zo klein mogelijk wordt gemaakt. En inderdaad is mede daardoor een zeer hoge graad van veiligheid bereikt. Per km en per reiziger is ze dan ook veel hoger dan die van auto of fiets. RODE OOGJES Ik heb onlangs een elektronenflitser gekocht. Nu ik er kleurenfoto's mee maakte binnenshuis, zie ik op alle af drukken jonge en oude mensen met ro de ogen staan. Heeft dat met het flit sen te maken? Antwoord: Ja, u hebt blijkbaar een flits die op de camera zelf wordt gezet, zodat het verblindende licht rechtstreeks op het rode netvliet van de ogen viel. Als er weinig ander licht in de kamer is, zal de pupil groot zijn. U moet daarom twee dingen doen als u gaat fotografe ren 1. de kamer veel beter verlichten, 2. de flitslamp (veel)' verder van de lens houden, of b.v. naar het witte plafond richten zodat de invalshoek van dat licht verandert. Bekijk het wel zodanig, dat het indirekte licht uw objekt(en) van de gewenste zijde beschijnt. Ook En nu weer aan het werk. JANUARIRAADSEL 3 Hallo beste jongelxii, we moeten weer aan de slag. Dat gaat zo maar steeds door. De ene week gaat al vlugger dan de andere. We zijn nu reeds toe aan het derde hoekje van deze maand. In ons Jeugdhoekje van j.l. 8 december deden we een voorstel om van de jarigen een foto te plaatsen. Dat zou erg leuk zijn, en tevens ons hoekje wat opfleu ren. Er zijn echter maar weinig reakties op gekomen. Wel werd nog de vraag ge steld of het mogelijk was een kleuren foto te gebruiken. Oom Ko heeft er naar geïnformeerd, en het blijkt inderdaad mogelijk, als ze maar goed zijn. Zij die reeds een pasfoto naar oom Ko hebben gestuurd, hoeven dit dus niet nog eens te doen. Wel wil oom Ko graag weten of zij geen bezwaar maken tegen plaatsing. Ina Hogesteger doet het voorstel om bij de jarigen ook het adres te vermel den, zodat jullie elkaar een felicitatie- kaart kunnen sturen. Dat is wel een leuk idee. Het gaat dus alleen nog om jullie goedkeuring. Zonder toestemming van de betref fende persoon doen wij het dus niet. Graag zou oom Ko in de eerstvolgende brief van jullie willen vernemen of jullie akkoord gaan met: 1. het plaatsen van een fotootje, en 2. het vermelden van het adres. Vooral niet vergeten bij de eerstvolgende brief je mening kenbaar te maken. PRIJSWINNAARS Voor een prijs komen in aanmerking de volgende deelnemers. Dat is dus over de oplossingen van de maand december! Andrea van Dijk, Dirksland Annette Harinck, Goes José Koppenaal, Ooltgensplaat Bea van Oorschot, Den Bommel Ria van Oorschot, Den Bommel De prijzen zullen z.sp.m. worden toe gestuurd. 1. nachtdiscipel 2. bijnaam door de Heere Jezus gege ven aan Jacobus en Johannes (Mark. 3) 3. betekenis van de naam Bethlehem. 4. vorst over een vierde deel van een provincie (Matth. 14) 5. De Bijbel. 6. betekent „Blijde Boodschap". 7. doodstraf door de Romeinen toege past. 8. een Israëliet in welke geen bedrog was (Joh. 1), 9. door dit volk werd Israël verleid (Num. 22). Op de diagonale lijn is dan de naam te lezen van een land in Europa. BRIEFWISSELING Janny Klop - Hendrik Ido Ambacht. Het verwondert me echt niet Janny, dat je er een punt achter zet. Er is overal een tijd van. De studie vraagt veel tijd, en ook veel van lichaam en geest. Je hebt inderdaad een hele tijd meegedaan, ik meen vanaf 1972. Mijn hartelijke dank voor de vele gezellige brieven die ik van je mocht ontvangen, en ook voor de goede wensen. Wederkerig de allerbeste wensen voor de toekomst. De Heere ge ve jè kracht en wijsheid voor het werk wat je doen moet en wat je te wachten staat. Wat betreft je P.Sals je van je eigen geboortedatum 13-3 aftrekt, dan ben je er; gesnopen? Nogmaals de hartelijke groeten, en dan maar in af wachting! Loes Klop - Hendrik Ido Ambacht. De laatste weken van het jaar zijn dik wijls erg bezet hé. Het begin van dit jaar was het weer druk met schaatsen, en nu weer met de studie. Maar goed je best doen Loes, want dat is wel nodig dacht ik.. Met oom Ko gaat het geluk kig goed, maar nog steeds druk. Harte lijk dank voor de goede wensen. Het ijs was hier ook niet zo best. Het was even aan het dooien, maar het is nu weer aan het vriezen. Er kan nog genoeg komen Loes! Marga v. d. Doel - Nieuwe Tonge. Als je de G een beetje onduidelijk neer schrijft, dan kan je er gemakkelijk een J voor lezen. Maar nu is het dan her steld Marga! Voor je rapport hoef je je niet te schamen, want het is een pracht- rapport. Het zijn wel de voornaamste vakken. Zo vol houden maar hé! Jullie troffen het maar in de vakantie, sneeuw en ijs. Alleen voor de oudere mensen niet zo fijn, vooral die gladde wegen. Was het bij jullie ook glad? Anja Mierop - Ouddorp. Ook al lek ker in de sneeuw geravot, en ook nog op de schaats? Met je rapport zit het wel goed Anja. Dertien achten. Dat een acht nu zoveel waarde heeft Anja; het zijn tenslotte ook maar twee nullen op elkaar. Naast elkaar is het niet veel hé. De vogeltjes waren wel blij dat je een voerhokje hebt gemaakt. Dat is flink van je hoor. Oom Ko is nog niet op die brug geweest, zal er ook eens moeten gaan kijken. Carolien Harinck - Goes. Toch een brief in elkander „gekreund"? Het zal wel meevallen met dat kreunen, Caro lien. Het is een leuke brief geworden. Je hebt je zin gekregen, sneeuwen en vrie zen, en dat net in de vakantie. Zijn jul lie in Zeeuwse dracht op de foto gegaan? Zal best een leuke foto geworden zijn. Je rapport is ook keurig zeg, ook voor muziek. Zo maar verder gaan hé. Jullie kunnen beslist heel goed leren, dat is wel zichtbaar aan de cijfers. Tineke van Rossum - Zeist. Je broer is dus goed aangekomen in Papua New Guinea? Dat is al een hele geruststel ling Tineke. Is de koffer al terecht? Een heel mooi rapport heb je zeg. Gemid deld bijna een acht en een negen voor wiskunde. Geweldig hoor. En ook voor Engels. Het kan niet beter. Het is om trots op te zijn, maar dat mag je niet worden. Alleen heel erg dankbaar dat je zo'n goed verstand hebt gekregen, want wij hebben dat niet tn eigen hand. Cora van Rossum - Zeist. Hartelijk dank voor de goede wensen Cora. We zullen hopen dat die wensen in vervul ling mogen gaan. Dat was een zware rit naar Flakkee. Als het zo glad is, is het wel gevaarlijk hoor op de weg. Nu is het weer aan het vriezen. Wat was je oma wel blij met jullie bezoek. Daar had zij niet op gerekend met deze gelegenheid. En jullie waren allemaal weer blij dat je gezond thuis mochten komen. Allen de groeten hoor. JAN KEIJZER - Hendrik Ido Ambacht. Dat is wel jammer dat je niet alle op lossingen kon inzenden Jan. Volgende keer beter zullen we hopen. Ook al een mooi rapport. Negens en achten, en de rest ook meer dan voldoende. Goed je best blijven doen als je bereiken wil wat je plannen zijn. De vorige week stond je verjaardag al in ons hoekje, maar ik had je fotootje nog niet. Omdat jullie de krant niet dezelfde dag ontvangen, had ik alvast je verjaardag vermeld. Bij de zen dan nog je „portret". Een goede verjaardag toegewenst hoor! ALLEMAAL: Nog niet van allemaal heb ik de ge boortedatum. Graag zou Oom Ko zien dat jullie nog een keertje je geboorte datum in je eerstvolgende brief vermeld. Voor van de week zetten we er een punt achter. Allen de hartelijke groeten van jiillie OOM KO! nwHnHtmi^raKHi SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 16 jan. 1979. Uien maar veertig opwaarts, klasse twee N.L. 17,30 - 18,10. Aanvoer 163 ton. zijlicht kan een aardig effekt opleveren. Donkere wanden weerkaatsen echter te weinig licht. Zonodig kunt u een wit la ken ophangen. GELUID METEN Als ze geluid meten, hoor je over „bel" en over een „pijngrens". Ik heb geen idee hoe hard een stofzuiger of een donderslag klinkt, maar waar begin je nou iets van „bellen" te voelen? Antwoord: Er wordt niet met een fietsbel of dgl. gemeten, maar met deci bels (dB), dat wil zeggen tiende delen van de eenheid die te maken heeft met de stroom geluidsenergie die per secon de door een plat vlak van een vierkante meter gaat. De juiste berekening van die bel zullen wij u besparen, maar voor een inzicht tn de verhoudingen geven wij enige concrete voorbeelden: een fluisterende stem ongeveer 20 dB, pratende mensen gemiddeld 60 dB, een stofzuiger in een huiskamer op 3 a 4 m afstand circa 70 dB, een ratelende wek ker op 70 cm van uw oren 70 dB, maximum toegestaan voor bromfietsen: 102 dB, een flinke donderslag 120 dB en de drempel van het gevoel wordt bereikt bij het kinken van staal, n.l. zo'n 130 dB. GEVALLEN VLIEGER Wie was toch die eerste piloot die in ons land omkwam bij Arnhem? Vol gens mijn herinnering moet dat om streeks 1911 zijn geweest. Antwoord: Op zaterdag 27 augustus 1910 steeg Clement van Maasdijk op van het landgoed Wamsborn bij Arn hem, om na de voorbereidingen voor een demonstratievlucht op zondag d.a.v. even zijn machine te proberen. Hij steeg tot circa vijftig meter, maar door het windstille weer gleed het toestelletje af in een bocht en viel het omlaag. De 25- jarige Van Maasdijk kwam onder de motor terecht en was op slag dood. Hij was de eerste Nederlandse vlieger die demonstratievluchten voor het publiek gaf. OOLTGENSPLAAT - Voorstraat Fraai herenhuis in uitst. staat, dubb. beglazing, cv., grote tuin, 2 garages. Ind. ruime living met open haard, serre, keuken, kelder, waskamer, hobbykamer. Ie verd. 4 slaapk., kleedk., luxe badk. met ligb. 2e toüet, bidet, 2 wastafels, grote zolder. Aanvaarding na overleg. DIRKSLAND - Beatrixlaan. Half vrijst. woning met voor- en achtertuin. Ind. gang, woonkamer, eetkamer, slaapkamer, keuken, open zolder. Aanvaarding direct. DIRKSLAND - Geldersedyk Geheel verbouwde woning met 620 m2 grond. Ind.: gang, grote woonkamer, keuken, douche en toilet. Ie verd.: 4 slaapkamers. Aanvaarding spoedig.' DIRKSLAND - Voorstraat, woon huis met garage en 214 m^ grond. Ind.: gang, kamers en suite, serre, kantoor, kelder. Ie verd.: 4 slaap kamers waarvan 2 met wastafel, badkamer met ligbad, vliering. Direct te aanvaarden. DREISCHOR Blindeweg Modem verbouwde woning met garage en voorzien van cv., vrij gelegen in fraai polderlandschap. Geschikt voor permanente of tweede bewoning. Ind.gang, trap, toilet, badkamer, grote woonka mer met open keiiken. Verd.: 3 slaapkamers. Grondopp. zt 550 m^. Direct te aanvaarden. BRUINISSE - dokter de Kockstr. zeer gunstig gelegen woonhuis, type 2-1 kap, cv., garage, voor- en achtertuin. Ind.: gang, royale woonkamer met open keuken. Ie verdieping: 2 slaapkamers en een badkamer. Een woon- en slaap kamer op de 2e verd. Aanvaar ding 1 jan. 1979. DIRKSLAND - Staakweg Fraaie, vrij gelegen villa (voor malige burgemeesterswoning), met grote voor- en achtertuin (1600 m~), grote garage en cv. Ind. rui me living met open haard, kan toor, keuken, 5 slaapkamers (één met balkon), badkamer. Direct te aanvaarden. SCHARENDIJKE - Bungalowpark „Het Baken", zomerbwigalow „de Kreukel". Ind.: gang, toilet, woon kamer, open keuken, 2 slaapka mers. Verd. extra slaapruimte. Eigen grond 873 m^. Direct te aan vaarden. OUDDORP - Bungalowpark „De Klepperstee" Fraaie zomerwonlng (grond op erfpacht) met bergkoof en berg ruimte, grondopp. 280 m^. Ind.: gang, toüet, douche, w.c, kamer met open keuken, 2 slaapkamers. Aanvaarding direct. NIEUWE TONGE - Kerkring, groot woon- en winkelpand met garage en cv. Ind.: winkel, woon kamer met open keuken, gang, toilet en bergruimte. Ie verd.: 3 slaapkamers en berging. Aan vaarding over 4 a 5 maanden. DEN BOMMEL - Molendijk vlakbij jachthaven, nieuwbouw woning met garage. Ind.: gang, woonkamer, slaapkamer, keuken, bijkeuken, badkamer. Ie verd.: 2 slaapkamers, ruimte voor badka mer en toilet. 2e verd.: grote zol der. Direct te aanvaarden. HEBKINGEN - Onderlangs. Geheel vrijst. woonhuis met aan bouw en aangebouwde schuur. 625 m2 grond. Ind. hal, kamer, eetkamer, slaapkamer, douche. Verd. 2 slaapkamers. F. V. d. Poes Clementlaan. Mooi gelegen vrijstaande villa met ruim 700 m^ grond. Ind.: gang woonkamer, eetkamer, keuken, bijkeuken, kelder. Verd.: 4 slaap kamers en grote vliering. Aan vaarding directt. MIDDELHARNIS - Rembrandt- laan. Zeer mooie woning met voor- en achtertuin en cv. Ind. gang, toilet, grote L-vormige ka mer met open keuken, open trap. Ie verd. 3 slaapk., 2e verd. 2 slaapk. Aanvaarding 'spoedig. RENESSE - Loane Zeer gunstig gelegen moderne grote semi-bungalow, in zeer goede staat, met garage, CV. en 1600 m2 grond. Ind.: hal, grote woonkamer, keu ken, douche, grote slaapkamers, badkamer, veel extra's. Aanvaarding spoedig. OUDE TONGE - Wilhelminastr. AantrekkeUjk woonhuis met groentetuin en berging. Ind. ka mer, woonkeuken, hal, douche, toilet. Verd. 2 kleine -1- 1 grote slaapkamer. Direct te aanvaarden. MELISSANT - NoUend^jk. Aantrekkelijke woning met tuin 314 m2. Ind. Kamer, woonkeuken, toilet, 2 slaapkamers, hobbykamer, badkamer, douche. Aanvaarding na overleg. OOLTGENSPLAAT Bungalowpark „De Weipolder". Mooie zomerbungalow met zon neterras. Ind. gang, douche, woonkamer, open keuken, open slaapruimte op verdieping. Direct te aanvaarden. BRUINISSE Bungalowpark „De Plantage" Geheel gemeubileerde zomerwo nlng met 160 m2 grond en berg ruimte. Ind.: entree, hal, douche, toilet, woonkamer, open keuken, 3 slaapkamers. Direct te aanvaar den. Eengezinswoningen Fruitbediijven Landbouwgrond Vrystaande woningen Bedrtjfruimtes Beleggingsgrond Bungalow», Villa's Zakenpanden Zomerhuizen Boerder^en met bQbeh. land Bouwterreinen Recreatleprojekten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 6