EHAtiDEII HIEUWS Kapitaal crediet voor verdere reconstructie Vrouwtjesweg te Stad bruid De bouwmeester en zijn 2e blad Dmsdag 9 januari 1979 No. 4756 RAAD MIDDELHARNISi OaLTGENSPLAAT: "ijiiiiuiuiiuiuiniiiiuiininiiiiiHuiiiuiiiiiEiiiiuiuiuiuiiiuiiiiiiiiuiiHiiiiuiUE PUKmmmsum De gemeenteraad van Middelhamis heeft in zqn vergadering van J.l. don derdagavond een krediet van 586.000,- beschikbaar gesteld voor de reconstruc tie van de Vrouwtjesweg te Stad aan 't Haringvliet vanaf perceel nr. 30 tot aan de Zeedijk. Met die reconstructie zal zelfs een bedrag van 855.400,ge moeid zijn maar er resteerde nog een gedeelte van een eerder beschikbaar ge steld krediet zodat thans met de votering van ruim een half miljoen kon worden volstaan. Het betekent overigens niet dat nu met het werk begonnen zou kunnen worden. Dat wordt nog verhinderd door een tweetal bezwaarschriften, ingediend door de eigenaar van de benodigde grond, dhr. D. Braber en door het Land bouwschap. Echter bestaat goede hoop dat deze zullen worden ingetrokken wanneer de juiste afmetingen van de nodige grond zullen zijn vastgesteld en daar wordt door het kadaster aan ge werkt. Het overige gedeelte van Vrouwtjes weg richting Lieve Vrouwepoldersedijk werd al enkele jaren geleden door het Waterschap verbreed. Wanneer de re constructie een feit wordt zal de ver smalling die nu nog bestaat tot het ver leden behoren, en dat zal zo wordt o.a. gevreesd door dhr. P. Tiggelman er toe leiden dat het verkeer de Vrouwtjes weg als racebaan gaat gebruiken Die vrees bleek ook door de raads voorzitter burg. van Es te worden ge deeld en hij nodigde de raad zich te be zinnen op ^an te nemen maatregelen. AanvuUend krediet. Een aanvullend krediet van 15.500, werd gevoteerd voor de reconstructie van het kruispunt Kon. Julianaweg - Hobbemastraat. Voor de uitvoering was een bedrag van 55.000,beschikbaar maar dat is door meerderlei oorzaak ontoereikend gebleken. De raad stelde de benodigde aanvulling beschikbaar, waarbij door dhr. Hoogzand werd geat tendeerd op de te ver achteruitgescho- ven ligging van de stopstreep.'De tech nische dienst zal die klacht onderzoeken zo werd toegezegd. VOS cursus. De VOS werkgroep die vorig jaar was gestart met een gemeentelijke tegemoetkoming van 1720,was in de rode cijfers gedraaid, waarom de ge meente gevraagd werd het tekort van 280,bij te passen. Het College voelde er niets voor en adviseerde de raad dan ook negatief. Gelukkig voor de VOS- leiding pakte het anders uit omdat de raadsmeerderheid besloot het tekort metterdaad voor gemeenterekening te nemen, zich afvragend wie het anders zou moeten betalen. Van de 13 aanwe zige raadsleden stemden er 7 met die gedachte in, de overigen weigerden die medewerking. „Ze moeten bij een aanvrage een nauwkeuriger begroting indienen" was de argumentatie waarop dhr. Koppelaar zijn „tegen" baseerde. De hele SGP- fractie en de beide wethouders ver klaarden zich tegen verlening van de aanvulling. Ook was de SGP-fractie tegen verle ning van een subsidie van f 4300, voor de VOS-cursus die dit jaar gehou den zal worden. Dhr. Koppelaar maakte ernstige bezwaren tegen de verdeling van de kosten die voor de cursisten 50,en voor de gemeente 143,be dragen. Spr. vond dat er bij een der gelijke verhouding geen sprake is van een subsidie die immers niet meer dan een aanvulling bedoelt te zijn. „Wan neer iemand een achterstand in zijn ontwikkeling constateert dan zijn er le gio mogelijkheden daar wat aan te doen, maar dan wel graag op eigen kosten", meende dhr. Koppelaar. Ook het feit dat er nog geen welzij risplan is (waar de VOS-cursus ingepast zal worden) liet dhr. Koppelaar in zijn argumentatie meespreken. VERVULDE WENSEN ZELFGEWILDE LASTEN In zijn traditionele Nieuwjaars wens heeft burg. van Es de raad weer op wat diepere gedachten getracteerd toen hij filosofeerde over de vraag of het eigenlijk wel goed zou zijn als de voor het nieu we jaar geuite wensen ook in ver vulling zouden gaan: „'t verkrijgen van de wens verheft ons, dwaze mensen, vaak boven onze wens niet altijd boven 't wensen", zo citeerde hij Nic. Beets om daar als eigen visie aan toe te voegen: „Vaak zijn wij het dwaast in onze wensen, in onze geluksdromen. En op dwaze wensen volgen soms zware straffen: de vervulling er van. Vervulde wensen zijn dik wijls zelfgewilde lasten". „Laten wij elkaar toewensen zo ver volgde dhr. van Es dat de ver vulde begeerten bomen des levens zullen zijn en laten wij hopen dat onze verlangens in overeenstem ming zijn met de bedoelingen van God met ons werk. Moge Hij het werk onzer handen bevestigen". De Nieuwjaarswens werd be antwoord door dhr. G. C. Joppe die de burgemeester en zijn gezin wederkerig alle goeds toedacht. In zijn beantwoording riep dhr. Joppe ook de raadsleden van alle onderscheidene partijen op in het nieuwe jaar werkelijk samen te werken in het belang van de ge meente en gemeenschap waarbij dhr. Joppe ieder Gods onmisbare zegen toewenste. Dhr. Hoogzand bleek niet tegen ver lening van subsidie, maar anderzijds had hij toch wel enige bedenkingen. Zo vond hij dat de dames deelneemsters aan de VOS-cursus te weinig zelfkritiek toepassen. Deden ze dat wel dan zou zo meende dhr. Hoogzand een subsidie nauwelijks nodig zijn. „Ze zouden zich kunnen spiegelen aan een Ver. als „lief de vindt werk" van de Herv. Kerk die zich ook op de samenleving richt terwijl ze daarvoor geen cent subsidie vragen!" De subsidie werd dan ook verstrekt zo dat ook dit jaar de nieuwe VOS-cursus gehouden zal kunnen worden. Peuterspeelzaal. Aan de Stichting Wijkgroep Zuid werd t.b.v. de exploitatie van de peuterspeel zaal „Pippeloentje" een subsidie van 5000,verstrekt van welk bedrag van het Rijk de helft zal worden terugont vangen. Een krediet van 2500,— werd be schikbaar gesteld voor het treffen van bouwkundige voorzieningen in de voor hal van de J. C. van Gentschool te Som- melsdijk voor de opstelling aldaar van de schoolbibliotheek. Voor de inrichting van de gymzaal van de Eleosschool werd een krediet van 18.500,— beschikbaar gesteld, Bosse school. Voorts besloot de raad medewerking aan het verzoek van het bestuur van de Ver. voor Gereformeerd lager onderwijs (de Bosse school) tot de bouw van een 4e leslokaal en een gemeenschapsruimte. Europese verkiezingen. Dit jaar zullen de eerste rechtstreekse verkiezingen voor het Europese parle ment plaats vinden. Om ieder die dat wenst daaromtrent van informatie te dienen zal een voorlichtingsbus op 9 februari Middelhamis aandoen. O.m. zullen de scholen voor vervolgonderwijs tot een bezoek aan deze bus worden uitgenodigd. 1978, jaar van nieuwbouw en restauratie van scliolen, Jterlien baniien en verenigingsgebouw Hoewel er in 1978 in de woningsector geen nieuwbouw heeft plaats gehad wat de Woningbouwvereniging betreft, is er op ander gebied toch een enorme activi teit ontwikkeld met bouw en restaura tie van scholen, kerken, verenigingsge bouwen, banken, etc. Wel zijn er zo hier en daar in het dorp door particulieren enkele woningen en bungalows gebouwd waardoor in straten de nog aanwezige percelen bouwgrond zijn opgevuld. Ver wacht wordt dat dit jaar de bouwgrond op de hoek Oudedük - Pr. Bemhard- straat (voorheen eigendom van de Chr. Nat. School) met een tiental bungalow's zal worden vol gebouwd. Wel wordt uit gezien, vooral door jongelui die trouw plannen hebben, dat er spoed wordt ge zet met de bouw van een aantal wonin gen onder supervisie van de Woning bouwvereniging. Interieurs en exterieurs. Zoals reeds geschreven is er op ander gebied veel werk verzet. Kerkelijke instanties, besturen van ver- ehigingen en bouwcommissies zijn te Ooltgensplaat voortvarend opgetreden waarvoor in zijn totaliteit een groot be drag aan geld is besteed. In veel geval len is er spontaan gereageerd met de oproep voor vrijwilligers. Hierdoor kon bij diverse bouwwerken duizenden gul dens worden gespaard aan arbeidskos ten. De restauraties die zijn uitgevoerd betreffen zowel de interieurs als de ex terieurs van de projecten. Scholen. Het overzicht beginnen we met het werk verricht aan scholen. De Chr. Nat. School „De Hoeksteen" aan de Pieter Biggesfraat -, Julianastraat kreeg er een nieuw lokaal bg. Enkele jaren geleden werd deze school gebouwd maar bleek te klein voor het aantal leerlingen. Uit breiding ^vas noodzakelijk en een lokaal werd tegen het bestaande gebouw gezet. De Openbare Kleuterschool „Klein Duimpje" en de Chr. Kleuterschool „An dre Marie (beiden onder één dak) werd van nieuwe vloerbedekking voorzien, terwql ook de centrale verwarming werd vernieuwd. Kerken. Ook de kerken bleven niet achter. In de hervormde kerk werden de muren gerestaureerd en opnieuw gewit, in de gangpaden nieuwe vloerbedekking ge legd en werd het gebouw van buiten ge verfd. Veel vrijwilligers hebben zich hiervoor ingezet. Het interieur van de GerefGemeente aan de Molendijk heeft in de zomer van 1978 een grondige restauratie ondergaan. Ramen, lambrizering, het plafond en de preekstoel kregen een nieuwe betimme ring. Ook de vloer werd vernieuwd waarop vaste vloerbedekking in donker bruin werd aangebracht. De electrische leidingen kregen een beurt en alles werd van een nieuwe verflaag voorzien. In de Geref. Kerk was er een gaanderij vrij waar vroeger het orgel een plaats vond. Een nieuw orgel werd tegenover de preekstoel gebouwd en de gaanderij werd nu ingericht als hobbyruimte voor de jeugdclubs. Door het aanbrengen van glaswand werd een rustig geheel verkregen en niet storend voor het in terieur. Pastorie Geref. Kerk Ook werd door de Geref. Kerk de pas torie aan het Weespad grondig onder handen genomen. Dit in 1896 gebouwde BEVOLKINGSVERLOOP. Hét inwonertal van Middelhar- nis is vorig jaar met 71 toegeno men. Per 31 dec. '78 telde Mid delhamis 14773 inwoners. In 1978 overleden 164 personen en wer den er 169 kinderen geboren. Er vestigden zich 568 personen en er vertrokken er 502, derhalve resteert een vermeerdering met 71 zielen. huis werd (eveneens met veel vrijwilli gers) zowel van buiten als van binnen vernieuwd. Het front bleef in zijn oor spronkelijke staat en deze pastorie is een statig gebouw, een van de mooiste oude huizen van het dorp. Naast deze pastorie werd er ook een nieuwe garage gebouwd. Over de geschiedenis van dit huis schrijven we later nog weleens een artikeltje. Sinds enkele weken hebben in deze pastorie dr. J. H. Becker en echt genote en hun zoon kand. J, H. Becker hun intrek genomen. Kand. Becker is n.l. door de kerkeraad benoemd als bij stand in het pastoraat en zal t.z.t. offi cieel worden beroepen als predikant. Verenigingsgebouwen. Het in 1935 in gebruik genomen her vormd verenigingsgebouw „Elthatö" aan de Zuid-Achterweg werd inwendig geheel veranderd. Eerst werd er een nieuwe keuken ingericht en later kre gen de grote en de kleine zalen een goe de beurt. Van het oude is niets meer te vinden. De enigszins ronde togen wer den weggetimmerd en het plafond kreeg een pyramidige vorm. Ook de lanbrize- ring werd vernieuwd en de garderobe ruimte in de hal werd geheel veranderd, met daarin nieuwe toiletten, terwijl de toegang tot de grote zaal inplaats van twee één grote deur kreeg. Deze hal geeft ook toegang tot de zolder waar een hobbyruimte voor de jeugdclubs is ge maakt. Het geheel ziet er keurig uit. Ook het Verenigingsgebouw „'t Cen trum" aan de Van Weelstraat werd niet vergeten. Het bestuur gaf opdracht voor een nieuwe gordijn stoffering en een verfbeurt voor buiten. Eerder werd al een nieuwe centrale verwarmingsinstal latie aangebracht. Sporthal en clubgebouw. Een nieuwe sportzaal met bijgebou wen verrees er naast de O.L. School „De Bijenkorf", ingang Pr. Bemhardstraat. Deze sportzaal is bestemd voor de scho len en de plaatsehjke sport- en turnver enigingen. Het werd onder architectuur van de Technische Dienst van de Ge meente Oostflakkee gebouwd. De inge bruikneming had zaterdag 4 november j.l. plaats, waarover wij een verslag in ons blad gaven. Het gebouw kreeg de naam van „D'n Boagerd". De voetbalclub's' O.F.B, speelden het voor elkaar om ook met veel vnjwilU- gers een nieuw clubgebouw tot stand te brengen. Naast het bestaande houten gebouw was er een grote behoefte aan De statige pastorie van dé gerefor meerde kerk te Ooltgensplaat aan het Weespad. Vroeger stonden voor dit huis leilinden, deze zijn ook nu weer aangeplant. Rechts, achter de mooie dennenboom, de nieuwe garage. een nieuwe kleedgelegenheid. Met me dewerking van de Gemeente Oostflak kee en de Technische dienst werden de plannen gerealiseerd. Zaterdag 2 de cember opende de burgemeester de nieuwe aanwinst. De wacht is nu nog op een nieuwe kantine. Nieuwe banken. Ooltgensplaat kreeg er in 1978 ook twee nieuwe bankgebouwen bij. Aan de Pieter Biggestraat opende de Bonds spaarbank een nieuw kantoor, annex woonhuis. Het verrees bij het winkel centrum en het postkantoor (ook een nieuwbouw van 1977) en is in een eigen stijl opgetrokken. Met dit kantoor kwa men fle zittingsuren in andere gebouwen te vervallen en kan men nu dagelijks in een moderne ruimte terecht. Administratie- en assurantiekantoor W. M. C. de Vos kreeg het agentschap van de Ned. Middenstands Spaarbank in handen, dat jaren werd beheerd door de heer W. Voogd, die deze zaak wegens zijn leeftijd neerlegde. Dhr. De Vos liet bij zijn bestaande kantoor een aangren zende aparte ruimte voor dit agentschap bouwen aan de Weesmolenstraat 5 (hoek Pr. Hendrikstraat). De klanten kunnen ook hier a la minuut worden geholpen in dit nieuwe pand. Gemeentekantoor. Het gemeentekantoor van de gemeen te Oostflakkee aan de Voorstraat 31-33, waar de allen hierboven genoemde ak- tiviteiten van een fiat, etc. moeten wor den voorzien, kreeg ook zelf in het in terieur zo hier en daar een opknapper tje of uitbreiding in enkele afdelingen. Een niet overbodige luxe in dit oude deftige notarishuis. Kest ons nog te vermelden dat er dit jaar op een heel bqzondere plaats aan de Dorpsdyk, de z.g.n. Tramdijk waar vroeger de R.T.M. haar station en ran geerterrein had, enkele woningen gaan verrijzen. Op de plaats waar de water toren in die tijd stond krijgen er nu een drietal gezinnen een ruim uitzicht over polders en dyken, hoog en droog. Aannemers. Er kan bepaald niet worden gezegd, dat men in 1978 te Ooltgensplaat stil heeft gezeten. Ook de diverse aanne mers uit de gemeente niet die veel van de genoemde bouwwerken hebben uitge voerd. Een enkel bouwwerk werd door aannemers van elders aangenomen. SINT PHILIPSLAND Bevolking in 1978 In 1978 is het zielenaantal in St. Philips- land toegenomen met 32. Op 31 dec. 1977 was het aantal 2173 (1086 mannen en 1087 vrouwen). Op 31 dec. 1978 waren deze cijfers resp. 2205, 1114 en 1091. Er werden in 1978 18 jongens en 10 meisjes geboren; door vestiging ging het zielen tal omhoog met 65. Het verminderde door overlijden van 16 mannen en 8 vrouwen en vertrek van 45 personen. Er werden 9 huwelijken voltrokken. SINT MAARTENSDIJK Kerknieuws: Ds. J. Blom, hervormd predikant te St. Maartensdijk, heeft vier beroepen ontvangen en wel naar Kinderdijk, Stolwijk, Kamerik en Wer kendam. THOLEN Auto gestolen. De heer T.B. had op het Slachtveld zijn auto geparkeerd en de contactsleutel in het slot laten zit ten. Hij moest maar even een boodschap doen. Toen hij even later terug kwam was de auto verdwenen. De politie vond de auto terug in Bergen op Zoom waar bleek, dat de dade'r(s) een aanrijding hebben gehad en op de vlucht zijn ge slagen. Bisamratten. In de maand december werden er door de rijks-rattenvanger, de heer MeijU te Poortvliet, en zijn as sistenten op Tholen 39 bisamratten ge vangen en op St. Philipsland 2. In 1978 werden er 775 ratten gevangen. Woningbouw. Op het eUand Tholen kunnen er in 1979 93 woningen worden gebouwd, dat is 17 minder dan in 1978. St. Phüipsland heeft voor dit jaar een toewijzing van 8 woningen. Vorig jaar was dit lÓ. Kerkdiensten Ten Anker: Woensdag 10 januari te 3.45 uur n.m. ds. G. H. Abma uit Poortvliet. VERVOLGVERHAAL P. de Zeeuw J.Gzn. Historisch verhaal uit de Middeleeuwen Uitgeverij „De Baioier" 26 En toch stonden die ogen niet helder. Het was goed te zien, dat hem iets druk te. Hij was nu eindelijk bouwmeester. Hij had de wens van zijn hart verkregen en men zou verwachten, dat hij met een stralend gezicht over het bouwterrein zou lopen, maar dat was niet het geval. Wat had hij nu nog te verlangen? Hij mocht de Domtoren bouwen, waardoor zijn naam beroernd en geëerd zou wor den en het meisje, dat hij liefhad zou hij zijn bruid mogen noemen. Wat bleef er nu nog te wensen over? Maar was hij van dit laatste wel zo zeker? Dit vroeg hij zichzelf wel dui zend maal af. Zijn bruid woonde in een dorpje in Henegouwen, heel ver weg. En in dat zelfde dorpje woonde ook Joost den Bakker. Die vent zou zeker alles op al les zetten om Maria in te palmen. Nee, hij was er nog niet zo zeker van, dat hij met dat meisje zou kunnen trou wen. Hij moest nog twee jaar wachten, vóór hij naar Henegouwen kon gaan om zijn bruid te halen. Wat kon er in die tijd niet allemaal gebeuren? Een bang voorgevoel kwelde hem. Hoe lang was het nu al geleden, dat hij Jilles de marskramer een briefje had meegegeven voor Maria van Ath? En nog steeds was er geen antwoord. Die vent had al wel twee keer heen en terug naar Henegouwen geweest kunnen zijn. Hij brandde van nieuwsgierigheid om iets van het meisje te horen. Hij had heel spoedig een juichend briefje terug verwacht. Zij zou toch zeker ook wel blij zijn met het feit, dat hij de Domto ren mocht bouwen? Of zouden Sanne en Joost het haar mis schien moeilijk maken? Van die twee kon men allerlei kwade streken ver wachten. Maar hoe dan ook, hij liep dag aan dag te tobben over de vraag, waar toch het antwoord van Maria bleef. Als het werk van de 'bouw hem niet zo volkomen in beslag had genomen, zou hij zo vlug mogelijk naar Henegou wen zijn gereisd. Maar dat was eenvoudig onmogelijk. Hij kon geen dag op het werk worden gemist. Jammer! Hij zou zo graag het meisje moed hebben ingesproken. Hij zou haar willen zeggen: houd maar moed Maria, over twee jaar kom ik je halen. Het kon helaas niet. Het trotse bouw werk eiste hem geheel op. Hij moest dus geduldig wachten tot de tijd daar was. Op een morgen, toen hij het bouw terrein overstak om naar zijn directie- keet te gaan, hoorde hij bij de ingang van het terrein enige herrie. Eén der opzichters had daar ruzie met een vreemdeling, die hij niet op het ter rein wilde toelaten en die zich niet wilde laten afschepen, maar bleef proberen om er op te komen. Het betrof blijkbaar een marskramer, want Maarten hoorde de opzichter zeggen: „Jij hebt met jouw prullen geen toegang tot het bouwter rein, koopman. Onze werklui hebben wel wat anders te doen dan jouw snuis terijen te bekijken en te kopen! Vooruit, maak dat je weg komt of ik zal je hel pen!" Dat ging er nogal ruw naar toe, maar de man liet zich niet zonder meer af schepen. „Sinjeur zei de man het is hele maal mijn plan niet om de arbeiders van hun werk af te houden. Ik wil alleen de bouwmeester van de Domtoren maar even spreken". „Wat denk jij wel kerel klonk het nog barser terug meen je, dat de bouwmeester tijd heeft om door lui van jouw slag te worden opgehouden? Daar is geen sprake van en pak je nou maar gauw weg, anders zul je ondervinden hoe zulke indringers behandeld wor den!" „Daar zul je dan toch nog mee wach ten tot de bouwmeester, die ik daar zie aankomen, hier gekomen is", verweerde zich de marskramer. De opzichter zag nu ook Maarten Ge- vaerts naderen en daar hij begreep, dat hij de marskramer niet zou kwijtraken vóór hij zijn zin had, ging hij Maarten tegemoet om hem te vertellen, dat er bij de i)oort een marskramer stond, die niet weg wilde gaan voordat hij de bouw-^ meester had gesproken.- Maarten, wiens aandacht getrokken was door de herrie, die hij bij de poort hoorde, kwam met langzame schreden naderbij. „Zijn er moeUijkheden opzichter?" vroeg hij. „Een lastige vent, 'n marskramer, die niet weg wil gaan, voordat hij de bouwmeester heeft gesproken. Ik heb hem al gezegd, dat u geen tijd hebt voor zulk slag van lieden, maar het helpt niet, ik kan hem niet wegkrijgen!" Maartens aandacht was direkt ge spannen. „Een marskramer zeg je? vroeg hij Weet je ook vanwaar hij gekomen is opzichter?" „Nee, dat heeft hij me niet gezegd. Ik heb het hem trouwens ook niet ge vraagd. De kerel zei alleen, dat hij niet weg zou gaan voordat hij de bouw meester had gesproken". AI pratend waren ze nu gekomen op de plaats, waar de marskramer stond te wachten. Deze man eerbiedig de woUen muts van het hoofd, en groette de bouwmees ter van de Utrechtse Domtoren. Maarten herkende JiUes de marskra mer onmiddelUjk. „Het is in orde opzichter zei hij. Deze man heeft een boodschap voor mij overgebracht en ik vermoed, dat hij mij nu stellig het antwoord daarop komt brengen. Je kunt wel weer aan het werk gaan opzichter". „Zo is het juist heer", antwoordde de marskramer eerbiedig. De opzichter verwijderde zich en Maarten wenkte de koopman hem te volgen naar zijn direc tiekeet, die daar vlakbij stond. Toen i,e beiden op een stoel zaten bij de tafel, die met papieren en tekeningen was overdekt, begon Maarten: „Je bent lang weg gebleven Jilles. Ik had ver wacht, dat je veel eerder terug zou zijn. Dat had ook gemakkelijk gekund. Je kon toch zeker wel begrijpen, dat ik met groot verlangen uitzag naar enig be richt?" „Ja, dat heb ik heel goed begrepen heer. Maar heus, ik kon niet vlugger op schieten. U moet niet vergeten, dat de wegen heel moeilijk begaanbaar zijn in de winter. Daarbij komt, dat ze ook erg onveilig zijn. Het roofgespuis laat zelfs een eerzame marskramer niet met rust, die voor zijn dagelijks brood stad en land moet afreizen. Men is tegenwoor dig in de herbergen vaak niet veUig meer". Bij deze laatste mededeling vloog er een hoogrode kleur over»het gelaat van de bouwmeester. „Jules, ik ben heel niet nieuwsgierig naar jouw reisverhaal zei hij op bitse toon mijn nieuwsgierigheid betreft een heel andere zaak en je zou er goed aan gedaan hebben, als je die nieuws gierigheid al lang had bevredigd". „Ja je, dat begrijp ik volkomen heer antwoordde Jilles maar een mars kramer kan onmogelijk zijn boodschap overbrengen, als hij niet vooraf zijn reisverhaal heeft verteld. Ik ben door de goede stad Antwerpen getrokken en ik heb daar gelogeerd in de van ouds bekende herberg......" „Jilles, ik heb je al eens gezegd, dat je mij je boodschap moet overbrengen. Mijn tijd is veel te kostbaar, dan dat ik die zou kunnen verbeuzelen met te luis teren naar jouw reisavonturen. Zeg me eerst eens of je mijn brief aan Maria van Ath hebt overgebracht". „Ja heer, ik heb de brief aan Maria zelf overhandigd!" „En maakte zij het nog goed?" „Voor zover ik het bezien kon, was zij zeer- welvarend". „Heeft zij jou geen brief meegegeven Jilles, als antwoord op de brief, die ik je voor haar meegaf?" (Wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 5