OPRUIMING Verspuy Voordeelpakkers 't Kon vriezen en 't kon dooien S -'-15S 51e jaargang r Dinsdag 9 januari 1979 No. 4756 CSHR. STREEKBLAD OP GEïlEFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ETT.ANDEIN Verschijnt tweenuud per weekdinsdag- en vrijdagavond A.S. DONDERDAG BEGROTINGS VERGADERING RAAD OOSTFLAKKEE VOEDSEL VOOR DE VOGELS GRAAG Mooie prestatie Staatssecretaris vraagt overzicht spoedbesiissi ngen sciioienbouw BRANDWEER Middeiharnis - Stad Nieuw alarmnummer Goedereede groeide in T8 met 199 zielen BIJ (Zie achterpagina). Afscheid van reservist Cor Breen VROUWEN-KAFé MIDDELHARNIS START WEER IGLO Kabeljauw Huisvuilzakken Komo keur Panties 4 modekleuren Vaatje Dreft Vaatje Witte Reus Radion plastic zak D.Ei koffie Roodmerk Zuurkool zo uit 't vat Hak bruine bonen Hero erwtensoep Unox tomatensoep Sperciebonen Ie kwaliteit Chinese sperciebonen Jonker Fris doperwten extra fijn Royco groentesoep Blue Band halvarine Hero Confiture jam aardb. Knappertjes van Verkade Chips zout of Paprika 400 gramspak rol a 20 stuks 5 situks inhoud 2,!kilo^ inh. 3% Mlo inii. 4 kilo 250 graanspak per 500 gram Mterpot literbMk 4 borden blik literMdk blik 567 gr. 'literblik per zakje 500 graraskuip perpot per pak famüiebaal Badstukken Vinolia toiletzeep Tres chic e.a. Tempo zakdoekjes Roosvicee vruchten mix Venz hagel melk of puur Nobo Veluwse koeken Auto of Klaar-op drop per pak per fles 400 igramspak ca. 410 stuks 4 rO'Een van 5,39 voor 4,39 van 3,65 voor 2,65 van 6,75 voor 4,,Ö0 van 9,95 voor 7,95 vain 9,95 voor 7,95 van 11,95 voor 7,95 van 3,84, voor 3,59 van 69 voor 49 van 1,85 voor 1,49 van 2,60 voor 1,98 van 1,50'voor 1,15 van 1,19 voor 99 van 1,59 voor 1,35 van 1,79 voor 1,49 van 87 voor 69 van 1,45 voor 1,09 vaji 2,59 voor 2,19 van 1,66 voor 1,49 van 1,25 voor 79 van 2,35 voor 1,79 van 2,55 voor 1,79 van 4,05 voor 2,98 van 3,40 voor 2,89 van 3,30 voor 2,30 van 1,80 voor 1,39 VERBRUGGE tel. 2338 - Sommelsdijk Weinig ongelukken op spekgladde wegen POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank Raf>a Middelharnis Refc no. 34 20 01108 ABONNEMENTSPRIJS 8,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. snasBi De gemeenteraad van Oostflakkee hoopt in de a.s. donderdagmiddag en -avond te houden raadsvergadering o.m. de gemeentebegroting voor het inmid dels begonnen jaar vast te stellen. Uit de aanbiedingsbrief blijkt dat de finan ciële positie van de gemeente gezonder is dan de Post Onvoorziene van ruim 149.500,zou doen vermoeden. Er kon ook een bedrag van 240.000,- worden gereserveerd voor het centr. rio- leringsplan en ruim 314.000,kon worden toegevoegd aan de bestemmings- reserves. Een bedrag van ruim 101.000,kon tenslotte worden geraamd als reserve voor kapitaalslasten. B. en W. concluderen dan ook dat de positie van de gemeente gezond' te noemen is. Het College geeft te kennen zich de gezonde financiële positie ten spijt toch nog te beraden op het verhogen van enkele belastingen, met name ook m.b.t. die welke kostendekkend behoren te zijn, zoals de reinigingsrechten en de begraafrechten. Overigens hebben B. en W. daar in dit stadium nog geen con crete voorstellen over en zullen de heren raadsleden in hun beschouwingen van a.s. donderdag wel laten weten'in hoe verre zij in dezen met het college mee kunnen denken. Uitbaggeren haven Oude-Tonge. De haven van Oude Tonge zal worden uitgebaggerd. Een deel van de kosten zal door de gemeente zelf moeten wor den betaald omdat er sprake is van achterstallig onderhoud. De raad wordt gevraagd het daartoe gevraagde krediet beschikbaar te stellen. Het bedrag wordt niet openbaar gemaakt omdat het werk zal worden uitbesteed. Door de finan ciële commissie is gevraagd Flakkeese aannemers erin te betrekken. Omtrent deze suggestie zal met Rijkswaterstaat overleg worden gepleegd. Vestigingsverordening. De raad zal zich ook nog moeten ver diepen in het vestigingsbeleid. Op 10 november vorig jaar werd de vestigings verordening aangenomen, waarin vast gelegd werd dat alleen maar woonruim tevergunning verleend wordt aan eigen inwoners dan wel economisch gebonde- nen aan de gemeente. G.S. hebben enkele overwegend ad ministratieve aanvullingen voorgesteld, maar een van de wijzigingen snijdt meer hout. Bepaald wordt daarin dat B. en W. ook een woonruimtevergunning ver strekken aan de eigenaar van een wo ning die laatsteUjk gedurende een ter mijn van 6 maanden onafgebroken be woond is geweest door de rechtsvoor- ganger van de eigenaar. Wie voedsel voor de vogels beschik baar heeft in grotere hoeveelheden dan alleen maar de kruimpjes van de tafel wordt vriendelijk gevraagd dit beschik baar te stellen aan de dierenbescher ming. De eilandelijke afdeling zamelt het voedsel in op e^n drietal adressen, t.w. bij Mevr. Wieringa te Middelharnis, Mevr. V. Rijswijk te Stellendam en Me vrouw Elvé te Dirksland. Wie eten aan te, bieden heeft wordt vriendelijk ge vraagd het even op een van boven genoemde adressen af te geven. O.a. wordt gedacht aan brood, graan, fruit e.d. Het aangebodene wordt ver volgens op plaatsen gedistribueerd waar het het hardst nodig is. Er is al enkele malen gevoederd kunnen worden langs de Grevelingen en nabij de Haringvliet- sluizen waar zich veel vogels ophouden. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Mevr. Loes Mastenbroek, werkzaam als assistente in de apotheek „Menheerse" heeft een mooie prestatie geleverd door met goed gevolg het examen Voortge zette Opleiding voor Apothekersassis tenten in Ziekenhuizen af te leggen. Het diploma is haar verstrekt door de voorz. van de Werkgroep Opleidingen namens het bestuur van de Nederl. Ver. Zieken huisapothekers. Toen eind december vorig jaar duide lijk werd dat nieuwbouw en verbouw van scholen in het nieuwe jaar moeilfl- ker zou worden, door het kritisch toe zicht daarop van de Minister, hebben meerdere Gemeentebesturen nog snel, vóór de 31e december kredieten beschik baar gesteld. De Gemeentebesturen van Goedereede en Oostflakkee bleven daarin niet ach ter, in de veronderstelling dat besluiten, genomen vóór de 31e december, die Mi nisteriële aandacht niet zouden krijgen omdat die zoals aangekondigd slechts op de na 31 dec. genomen besluiten van kracht zou zijn. De Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken echter heeft verontrust gerea geerd op de stroom raadsbesluiten. In minstens een zevental gemeenten zijn beslissingen genomen, goed voor een totale investering van plm. 30 miljoen. De Staatssecretaris heeft de Gedepu- - teerden van de provincies gevraagd hem alle bedoelde raadsbesluiten te melden. Niet in Middelharnis. In Middelharnis staat de uitbreiding van de BosSe school voor dit jaar op het program, maar het besluit tot mede werking daaraan werd j.l. donderdag, de 4e januari genomen. Enkelen uit de raad namen' het het college kwalijk dat zij niet vóór de 31e december nog een vergadering hadden belegd, omdat dat blijk zou hebben ge geven van het streven de belangen van het onderwijs zo optimaal mogelijk te dienen. Uit het antwoord van weth. L. C. Kae- via bleek dat het beleggen van een spoedeisende vergadering nog wel was overwogen, maar dat het door de amb tenaren ontraden was. Dhr. Kievit had zich daardoor laten leiden omdat hij ook zelf niet in de goede afloop van die in derhaast genomen besluiten gelooft: „G.S. moeten ze nog goedkeuren en het lijkt me sterk dat ze dat zomaar zullen doen", geloofde dhr. Kievit. De bluseenheid van Stad aan 't Ha ringvliet heeft sinds 1 jan. weer een be velvoerder in de vacature die ontstond door het overlijden van dhr. Mackloet. Door B. en W. is hoofdbrandwacht J. Maliepaard als zodanig benoemd. In de a.s. vrijdag te houden jaarvergadering zal o.m. aandacht worden besteed aan het zilveren jubileum van de heren J. Huizer en G. Smits. Bij dezen herinneren we nog eens aan het nieuwe brand-alarmeringsnummer dat per 1 jan. voor de hele gemeente Middelharnis van kracht is geworden. Men dient niet meer het brand-alarme ringsnummer in eigen dorp te bellen maar zich in geval van brand slechts te richten tot tel. nr. 010 - 292929 (3 x 29). -O- De gemeente Goedereede is vorig jaar in zielental met 199 personen gegroeid. In het stadje Goedereede wonen nu 1448 mensen, in Ouddorp 5081 en in Stellendam 3238, totaal 9767 in de hele gemeente. Er werden in '78 in de hele gemeente 150 kinderen geboren; er over leden 78 personen zodat ér een geboor teoverschot is van 72. Voorts kwam er 337 personen de gemeente in en ver trokken er 210 waaruit een vestigings overschot van 127 resteert. OUDDORP: Tijdens een bijeenkomst met de Goe- reese politie-reservisten is gisteravond afscheid genomen van dhr. C. J. F. Breen die terugtrad i.v.m. het bereiken van de 60-jarige leeftijd. Dhr. Breen heeft sinds juli '52 dit vrijwilligerswerk gedaan. Ten afscheid werd hij toegesproken door adj. v.' d. Velde, de groepscom mandant; dhr. v. d. Stoep, de toegevoegd ambtenaar in het district en wmr. Bijl, instructeur van de reservisten. De waardering voor dhr. Breen werd vertolkt in de aanbieding van „het grote boek van de politie" en een bloemetje voor mevr. Breen die in de waardering deelde. OOLTGENSPLAAT Geen bejaardemniddag. Woensdag 10 januari zal er GEEN bejaardenmiddag worden gehouden in „Elthato". Jonge gezinnenkring. Donderdag 11 januari des nam. 8 uur zal ten huize van de familie W. de Bonte, Prunuslaan 43 de jonge gezinnenkring samenkomen. O.l.v. ds. T. W. van Bennekom zal be sproken worden het artikel van de heer I. A. Kole: „Het gezin en de (kinder)- bijbel. Woensdag 17 januari 1979 om 20.00 uur starten we weer met het Vrouwen- kafé in Middelharnis en wel in het Kof fiehuis, Westdijk 17. Het Vrouwenkafé heeft een tijd niet kunnen draaien omdat we door de ver koop van Bistro La Mouche, zonder ruimte zaten. Maar nu heeft de „Werkgroep Vrou wenkafé" in samenwerking met Marja van Noord, een plaats gevonden in haar Koffiehuis. Er is Vrouwenkafé op elke Ie en 3e woensdagavond van de maand vanaf 20.00 uur. Elke 3e avond zal een thema avond zijn, de Ie „Gewoon Vrouwen kafé". We starten dit nieuwe Vrouwenkafé met het thema: „Waarom een Vrouwen kafé". We hopen dat we vele vrouwen mo gen verwelkomen voor een hernieuwde' kennismaking met het Vrouwenkafé in Middelharnis. Namens de Werkgroep: Betty Blok, Schoolstraat 40, Middelharnis. Tel. 01870 - 38 01 De meesten en dat zullen waar schijnlijk vooral de volwassenen zijn zullen blij zijn dat het weer gedaan is met de winterse kou, maar een groot deel van de jeugd zal daar kennelijk an ders over denken, getuige het enthou siasme waarmee ze zich vorige week op de schaats vermaakten. We knipten wat plaatjes, o.m. in Stellendam waar de jongelui de keus hadden tussen de ijs baan en de haven. Aan de haven wat jongens en meisjes die, gezeten op een aanlegsteigertje de schaatsen onderbon den, tegen het decor van de Stellendam- se korenmolen en dat leverde een goed hollands tafereeltje. Zondagavond en de daarop volgende nacht en maandagmorgen zorgde ijzel ervoor dat de wegen spekglad werden. Weliswaar was het verkeer niet inten sief en bleef iedereen binnen die buiten niets te zoeken had, maar toch schoven hier en daar auto's in de sloot en kwa men kleine aanrijdinkjes voor. Op Flakkee is dat echter bijzonder goed afgelopen en de politie heeft het zon dagavond dan ook vrij rustig gehad. De discipline van de Flakkeese automobi list zij in dezen geprezen! Alleen zondagmiddag ging het fout nabij Dirksland. In het Korteweegje reed een Turkse jongeman, wonend in Hellevoetsluis met zijn auto tegen een boom. Hij en zijn twee medepassagiers werden naar het ziekenhuis vervoerd, maar twee van hen konden na behan deling naar huis worden gebracht. De auto raakte totall-loss. Maandagmorgen traden, o.a. in het busverkeer, vertragingen op. Pendel bussen wachtten eerst de dag af en ve len kwamen te laat op hun werk, maar dat mocht nauwelijks hinderen. Ieder kon met succes een beroep doen op overmacht,-want dat was het Op de haven van Goedereede werd ook druk geschaatst. Een handigerd had zelfs een kraam met „koek en zoopie" ingericht. Zo'n neringdoende werd ook in Oude Tonge gesignaleerd; hij had zijn personenautootje tot rijdende kraam omgebouwd, 't Is tenslotte een echte Hollander die uit elke omstandigheid een slaatje weet te slaan. i -------O------ MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Handtekeningen tegen wetsontwerp. Als resultaat van de gehouden hand- tekeningen-aktie inzake het abortus- wetsontwerp konden vanuit Middelhar- nis/Sommelsdijk totaal 1.643 handteke ningen worden verzonden. Hartelijk dank aan ieder die hieraan heeft meegewerkt. MIDDELHARNIS: REIZEN MET HET DIENSTENCENTRUM Daar er regelmatig gevraagd wordt of het Dienstencentrum nog reizen organi seert stellen we voor dat een ieder die belangstelling heeft zich opgeeft vóór 25 februari a.s. Bij voldoende belangstelling zal het Dienstencentrum dan half mei een reis organiseren naar Mallorca in samen werking met het reisburo „de Magneet". Er zijn nog geen prijzen bekend maar deze zal rond de 600,liggen Voor 15 dagen. Er is geen leeftijdsgrens, dus iedereen is welkom. Meer informatie kunt u dan in maart verwachten. BERICHT VAN DE V.O.S. TE MIDDELHARNIS: VROUWEN ORIëNTEREN ZICH IN DE SAMENLEVING Dinsdag 16 januari 1979 om 8 uur is er in de Doelen, St Joris Doelstraat 32, Sommelsdijk een informatie-avond over de nieuwe V.O.S. kursus. Deze kursus is speciaal bedoeld voor vrouwen, die na de lagere school niet langer dan 2 a 3 jaar in de schoolban ken hebben gezeten, en die nu behoefte hebben hun kennis en mening over be paalde onderwerpen wat meer te ont wikkelen. De V.O.S. kursus bestaat uit 12 bijeen komsten, van elk twee uur per week. Op de raambiljetten staat dat de kur sus gegev enzal worden op 12 dinsdag avonden. Kunt u niet op dinsdagavond dan is er wel te praten over een ander tijdstip. Op de informatie-avond wordt uit voerig op alle mogelijke vragen inge gaan. We verwachten een heleboel vrouwen. De afgelopen kursus is bij de deelneemster in goede aarde gevallen, dus waarom zou u het nu niet eens pro beren. Aan het eind van de avond kunt u zich opgeven, als u wilt meedoen. Opgeven kan ook via de folders, die op verschillende plaatsen klaarliggen of telefonisch bij de volgende leden van de V.O.S. werkgroep: Ida Wiese, Groene Zoom 14, Som melsdijk, tel. 01870 - 4574. Betty Blok, Schoolstraat 40, Middel harnis, tel. 01870 - 3801. C.P.P. GOEREE: „OMGAAN MET MEDICIJNEN" Door de Chr. Plattelandsvrouwen Bond, de C.P.B. „Goeree" zal a.s. don derdagavond een bijeenkomst worden gehouden, om 8 uur in „Westvoom". Door mevr. Loes Mastenbroek uit Somelsdijk zal een Interessante lezing gehouden worden over het onderwerp: „Omgaan met medicijnen". OOSTFLAKKEE GEEN SPREEKUUR De burg. van Oostflakkee is verhinderd vrijdag 12 jan. zijn spreekuur te Oude Tonge te houden

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1979 | | pagina 1