Dhr. P. H. V. d. Kamp, Nieu¥ir^ zilveren jubilaris op Rijksscholengemeenschap Gehandicapten genoten van concert Volgende weelc één krant EEN NIEUW BECÏIN OUDE JAERSCLOCK UYTLUYDENDE 't JAER ONSES HEEREN MCMLXXVIII Hoe somber luydt de Clock by d' Uybgamg van het Jaer 't Land schynt in rep en roer, men hoort sleigts Jamanerklagten 't Vooruytsigt is meer droef, d' Ellende clampt aan Boord er is geen Heil of Heul, geen Voorspoedt meer te wagten soo lyckt 'eit als men let op al het wild Geraes van die in Arremoey en droef Geibreck verkwynen. 't Is met de Welvaart uyt, soo soeipt men allerweegh en 's Voorlanidt van (ons Volok is Klaaghen en Chagrynen Dies legt men 't Werck maer neer, dies staeckt men syn Bedryf tot Last der Burgery, die 't al maer moet verdueren 't Is Onrust ooveral, in Diensen en Bedrijf en 's Landts Regeering staet voor immer heeter Vueren Wy hebben Pot verteerd en eyndelyck raeckt 't op soo dat 'et Volck de Broekriem naauwer aen moet haden men komt soo veel te kort, het Gat moet weer gevuld 't heet al Bazuynigingh, maer wie sal dat betaelen? En 't Antwoordt dat men nu van alle Kanten hoort dat de Couranten vult, alsmeede veel© Saelen is: Wie betaelt?, niet lek! By my kan d'r niets af! lek kan niet minderen, by my is niets te haelen! En waer 't dan wel van moet, dat segt men d'r niet by Eén dingh staet vast: niet één wil maer aen Blacker 'missen Hoe 's Landts Regeering aen de Stuyvers koomen moet als niemant doeken wM, daer kan men vry naer gissen en wat se oock probeert, zij doet 'et steedis verkeert elok roept om Werck voor al die veele Werckeldosen Geef se weer Werck, roept elck, maer niet te mynen Oost Want lok blyven toeven op myn Bed vanRoosen En toch heeft Sinter Claes MiUioenen gespendeert tooh was weer 't Kerstfeest een Festyn van lecker Eöten is straet na straet versperd met yeders glimmend Bliek en hebben mooyt soo veel in 't Buytenland geseeten. Studenten hebben 't drock, maer niet met Weetenschap zy yv'ren dag aen dag met Kreeten en met Kraacken wanneer de Overhyd hun Studiatyd verkort. Hoe kunnen sy dan noch soo veel Capsones maecken? In al die Noodt vlugt elck naer 't Waauwe Venster heen waerop men dagelyckx van alles siet ghebeuren Wie van een Gyntjen houdt, die comt daer laen syn Treek wie graag Ellende sdeit, kan overvloedigh trem-en En meenigh goed Naem werd door het Slyck gesleurd steeds meer OnthuUinghen doen wancklen het Vertrouwen Daerby voelt meenigh Man sich niet meer vast ter Been by al dat wüd Gewoel van self-bewuste Vrouwen Ên. booven dat Lawijt beyert de Toorenclock Dit Jaer is haest voorby, een nieuw Jaer gaet beginnen roept sy met bronzen Klanck, en wekt Oins allen op onszelven op deez' Breuck terdeege te bezinnen dat Arbeid adelt, en dat Eendragt maeckt ons sterck het schynen Leuzen uyt een oud en ver Verleeden maer als het in de Toekoimst beeter worden moet dan kunnen se noch syn een Leyd-draet voor het Heeden En Uw Courant, die U van al dit Nieuws voorziet hoopt, dat Ghy van Uw Vryheydt juyst en regt geniet. (Nadruk verboden). PREDIKBEURTEN O rge 11 ief hebbe rs, opgelet Veer Zype gestremd Vriendelijk verzoek bestuur Groene Kruis Koninklijke onderscheiding uit de kerken Handtekeningaktie in IViiddeiharnis tegen nieuw abortus wetsontwerp Spoedeisende raadsvergadering Goedereede Schaatsen ruilbeurs Veel dierenleed door vuurwerkplezier Dhr. P. H. V, d. Kamp te Som- melsdijk, leraar en conrector aan de Rijksscholengemeenschap te Middelhamis heeft zich j.l. vrijdag een grootse hulde laten welgeval len. In zijn bescheidenheid vond dhr. V. d. Kamp zich nauwelijks zo veel belangstelling waardig, maar het was zelfs de Inspecteur die hem, ter gelegenheid van zijn zil veren jubileum, kwam vertellen, dat hij, ook bij de Inspectie, als een „fantastische kerel" te boek staat. Sprekers Bewondering nette vrouw Medische diensten Dhr. J. Witvliet te Herkingen overleden Dlerenbeschormlng Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 29 december 1978. ZONDAG 31 DECEMBER (OUDEJAAR) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. W. H. van Kooten, Rotterdam en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Extra kol- lekte Leerstoelfonds G.B. Herv. Exodus Gem^. 10 uur ds. L. J. de Leeuw te Brielle. Oudejaarskollekte. Ger. Kera 10 uur ds. E. Diemer te Dord recht en 5 uur ds. L. Eringa te Rot terdam Ciir. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. L. W. V. d. Mey Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. H. Ligtenberg Ger. Kerk Vrijgemaakt 10 uiir en 16.30 u. lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Beens. Extra kollekte Leerstoel- fonds G.B. De Samaritaan 7 uur ds. G. Post, Amemuiden Rem. Kerk 7 uur mevr. da. T. Elders-Mayer DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. D. Goudzwaard. Tweede kollekte voor het Studie- en Leerstoelfonds van de Ger. Bond Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. C. Oorschot en 6 uur dhr. A. H. Veldhuizen. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 uur lezen en 14.30 uur ds. H. Ligtenberg. MELISSANT Herv. Kerk 10 uirr kand. F. Wijnhorst, Vlaardingen. Extra koll. IZB en 6 uur ds. H. F. Klok. Extra koll. Leerstoelfonds GB Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen en 6 uur ds. C. Oor schot. Extra koll. verüchtin en ver warming Ger. Kerk 10 uur lezen en 4 uur ds. v. Echten uit Hellevoet- sluis. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. E. F. Vergunst en 6.30 uur ds. J. Jongerden, Zeist. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. F. Klok en 6.30 uur lezen 10 urn- lezen en 5 uur drs. J. C. Eikelboom, te Haamstede Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk en 6.30 uur ds. D. Smihk, oudejaarsdienst. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur kand. T. C. Guyt, Katwijk en 6 uur ds. H. Visser. Extra koUekte kerk voogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. H. Visser en 6 uur ds. G. Post, Ame muiden. Extra kollekte Leerstoelfonds G.B. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen Ger. Kerk 10 en 6 uur dhr. Lodder, Rotterdam. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. P. de Jager, Sliedrecht. Extra koll. noodl. gem. en pers. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. H. de Valk, em. predt. te Dirksland. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. T. W. van Bennekom, v.m. bed. H. Doop. Extra kollekte Leerstoelfonds G.B. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dr. J. H. Becker Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leizen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 6 uur ds. M. van der Linden. MAANDAG 1 JANUARI (NIEUWJAARSDAG MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds E. F. Vergunst. Extra kollekte noodl. gem. en pers. Ger. Kerk 10 uur ds. L. Eringa, Rotterdam. Chr. Geref. Kerk 10 uur ds. L. W. v. d. Mey Ger. Gem. 10 uur ds. H. Ligtenberg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Beens De Samaritaan 10.15 uur dhr. Westerhuis, Veen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden. Tweede kollekte voor het fonds noodlijdende gemeenten en personen Ger. Gem. 10 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen. Extra koll. noodl. gem. en pers. Ger. Gem. 10 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok. Extra koU. noodl. gem. en pers. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur kand. A. van Vuuren, Amsterdam Ger. Kerk 10 uur dhr. K. Baas. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur kand H. Penning. Extra kolL noodl. gem. en pers. OUDDORP Herv. Kerk 10 uur ds. G. S. A. de Knegt, Bameveld en 15.00 uur ds. W. J. op 't Hof, intrede Ger. Kerk 10 uur dienst. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Visser. Extra koll. noodl. gem. en pers. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. H. Gaasbeek. Extra koll. noodl. gem. en pers. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen (dienst in de Geref. Kerk). DEN BOMMEL'Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lekkerland. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. T. W. van Bennekom. Extra koll. noodl. gem,, en pers. Ger. Kerk 10 uur kandl J. H. Becker Geref. Gem. 9.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 uur lezen. De Ver. van Orgelvrienden (V.V.O.) hoopt weer een middagexcursie te or ganiseren op D.V. zaterdag 13 janu ari. We hopen dan een bezoek te bren gen aan het Metzlerorgel in de Herv. Kerk te De Lier en het orgel van de Grote Kerk te Maassluis, waarvan Fei- ke Asma de vaste bespeler is. Houdt de ze middag alvast vrij. Nadere gegevens volgen z.s.m. in dit blad. ANNA JACOBAPOLDER Van maandag 8 januari tot zondag 14 januari zal de veerdienst Zype-Anna Jacobapolder beperkt worden uitge voerd. De autoveerpont Zype wordt dan voor de jaarlijkse onderhoudsbeurt uit de vaart genomen. Er kunnen dan geen auto's wprden overgezet, wel personen, fietsen en bromm.ers. MIDDELHARNIS Het bestuur van het Groene Kruis heeft ons gevraagd de leden die dezer dagen een accept-girolcaart hebben ont vangen ter voldoening van de contri butie voor het komende jaar, te verzoe ken er zo snel mogelijlï werk van te maken. Telkenjare komt het voor dat vele van de 2500 gestuurde kaarten zoek raken waarna de afd. een herhaald verzoek moet laten volgen. Dat geeft veel onnodig administratief werk waar mee ook hoge kosten zijn gemoeid. Mis schien kan het ditmaal anders RODE KRUIS MIDDELHARNIS De afdeling Middelhamis van het Rode Kruis heeft de traditie van 7 jaar bestendigd door vorige week voor de achtste maal met een aantal in validen het concert in de Rotterdamse Doelen te bezoeken. Er werd met de eigen auto's van de helpers gereden; zelfs werden rolstoel patiënten meegenomen. Alle kosten zijn door de afdelingen gedragen, dankzij de opbrengst van de collectes. Het heeft vele dankbare ge zichten opgeleverd. De deelnemers heb ben de hele avond lang genoten. THOLEN Zaterdagmorgen is de heer M. K. de Wilde, gepensioneerd gemeenteambte naar onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer De Wilde is in 1938 op de secretarie te Poortvliet gaan werken, later in Stavenisse en bij de herinde ling van de 7 gemeenten op het eiland Tholen op de gemeentesecretarie Tho- len gevestigd te St. Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends wees niet alleen op de gemeentelijke werkzaam heden van de heer De Wilde maar ook op het kerkewerk van de Ned. Herv. Gemeente. GEREF. KERKEN Beroepen te Winschoten G. Assies te Emmen. Brielle J. Doff te Schermer hom. Oude water P. Vliegenthart te Heerhugowaard. Nijeenveen H. Koets veld te Den Helder. Sassenheim W. Baas te Amsterdam. Delft ,als ziekenhuispre dikant) H. Heynen te Den Haag. Aangenomen naar Assen J. de Peppel te Zeist. Need'e T. Hoogsteen te Blyth (Canada). Wilnis L. Woltering kand. al daar. Andijk D. Ras te Oppenhuizen. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Beroepen te Zevenbergen, Musselka- naal, Langerak, Onnen en Broek op Langedijk kand. R. de Graaf te Kam pen. Bedankt voor Deventer C. v. d. Leest te Breda. Hoogezand M. Brandse te Er- melo. Vlaardingen A. v. Dijk te Tiel. Zwolle T. Boersm,a te Zuidhom. In 1978 overleden in deze kerken, de volgende predikanten: Ds. J. Wil- deboer te Bunschoten, 46 jaar. Ds. W. Vis, em. pred. van Gameren, 73 jaar. Ds. K. Drost, em. pred. van Rotterdam, 73 jaar. Ds. F. de Vries em. pred. te 's Gravenhage, 77 jaar. Met emeritaat gingen: Ds. L. Moes te Driebergen, Ds. J. de Vries te De venter, Ds. J. Blokland te Rotterdam. Ds. J. V. Nieuwkoop te Delfshaven, Ds. A. Hordijk te Kralingseveer en J. Rijne- veld te De Büt. Er deden 19 kandidaten intrede in hun eerste gemeente. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar IJmuiden A. Otter te Papendrecht. Bedankt voor Aalten B. Bijleveld te Bussum. Assen R. Hol te N. Pekela. Sneek H. v. Miilügen te Utrecht. Hoo- geveen W. Quist te Rijswijk. Leerdam: Na bevestiging door ds. P. Beelchuis van Noordeloos met 2 Tim. 2 15, deed ds. D. v. Vuuren, gekomen van Zaamslag, intrede met 2 Petrus 1 19. In 1978 overleden in deze kerken: Ds. P. Madem te Scherpenzeel, in de leeftijd van 62 jaar; ds; P. Seggelink, em. pred. te Woerden, oud 79 jaar. Met emeritaat gingen: Ds. G. de Vries te Heerde en Ds. I. de Bruyne te Apel doorn. In hun eerste gemeente deden in trede: Ds. J. Groenleer te 's Grave- moer. Ds. C. v. Atten te Onstwedde. Ds. H. Velema te Dokkum. Ds. H. Jonk man te Purmerend. Ds. P. de Lange te Noordseschut en ds. W. Nijdam te Klun- dgrt. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gorinchem J. Verwey te H. I. Ambacht, Den Haag-C. P. Blok te Dirksland, Rilland Bath D. Rietdijk te Vlaardingen. Apeldoorn E. Venema te Drachten, Nieuwerkerk J. Koster te Bameveld, Rock Valley A. Moerker ken te Nieuw Beijerland, Boskoop J. v. Haaren te Amersfoort, Hoogvliet J. Mijnders te Ridderkerk, Leerdam W. Hage te Rotterdam, Barneveld en Wa- geningen A. Vergunst te Veen, Krui- ningen J. Karens te Opheusden en Ter- wolde J. Koster te Bameveld. Bedankt voor Katwijk W. Hage te Rotterdam en Middelburg J. Karens te Opheusden. Nunspeet: Het nieuwe kerkgebouw werd in gebruik genomen, waarbij voor ging de toekomstige predikant ds. L. Blok, thans nog te Capelle a.d. IJssel, met een prediking over Ps. 84 5. Volgende week zal het ons niet mogelijk zijn twee nummers uit te brengen. Voor het samenstel len van een dinsdagnummer ont breekt de gelegenheid zodat het eerstkomende nummer verschijnt op vrijdag 5 jan. a.s. Redactie. Bij de aanvang van dit jaar, is het duidelijk en klaar; dat de tijden ernstig zijn, veel vervlakking, slappe lijn. De toegevendheid is groot, maar niet minder wordt de nood; want de eisen die men stelt, staan in 't teken van geweld. Minder zijn is er niet bij, ieder denkt, ik ben toch vrij; ja daar zit nu juist de fout, het is donker, angstig koud. Liefdeloosheid kweekt verzet, daarmee zijn we niet gered; dit euvel moet dus wijken om' niet de vlag te strijken. Heeft het „IK" de boventoon, wil men heersen over loon, en beslissen over werk gaat het mis, al schijnt men sterk. Want de revolutie macht, brengt ons zeker in de nacht van terreuT, gepaard met dwang naar de wisse ondergang. Laat ons in het Nieuwe jaar trachten, om toch met elkaar; voort te gaan in trouw en plicht, dat geeft kans op helder zicht. Nodig heeft ons volks-bestaan om de rechte weg te gaan; licht en wijsheid, tact met sfeer vragend, wat wüt Gij o HEER. M. S Op Ie kerstdag is in de kerkgebouwen van de Hervormde Gemeenten en de Chr. Ger. Kerk te Middelhamis en Som- melsdijk op zeer grote schaal gebruik gemaakt van de gelegenheid een hand tekening te plaatsen tegen het nieuwe wetsontwerp inzake de abortus. Zoals reeds vorige week in dit blad werd aangekondigd, stelt de Ger. Gem. a.s. zaterdagmiddag 30 december haar Verenigingsgebouw, Chr. de Vrieslaan 40 voor dit doel open van 2 tot 5 uur. Behalve leden van deze gemeente, worden verder alle andere personen van 18 jaar en ouder ook al behoren zij niet tot de genoemde kerken har telijk uitgenodigd hun handtekening te komen plaatsen. Niemand verzuime deze gelegenheid om van zijn bezwaar tegen het wets ontwerp blijk te geven. De wettelijke bescherming, van het door God gescha pen leven is ons het meer dan waard. De raad van Goedereede is vanavond vrijdag in spoedeisende vergade ring bijeengeroepen. Het college zal de raad voorstellen twee belangrijke cre- dieten te voteren. Een bedrag van 860.000,wordt gevraagd voor de ver bouw van de Openbare basisschool te Stellendam en ruim een miljoen wordt gevraagd voor de realisering van de nieuwe school op Goeree Havenhoofd. NIEUWE TONGE De Dorpsgroep Nieuwe Tonge orga niseert weer aktiviteiten. Woensdag 3 jan.: schaatsenruilbeurs van half 2 tot half 4 in het clubhuis Koningtnnelaan 4. Tevens gaan wij vrijdag 5 jan. schaat sen op de Uithof in Den Haag voor kin deren vanaf 8 jaar. Vertrek 11 uur bij de molen per bus. Brood meebrengen. U kunt zich opge ven tijdens de schaatsenruilbeurs. Kosten 10 gulden. Nadere inüchtin- gen kunt u krijgen bij mevr. C. Kievit- Verolme, Wentinckstraat 19, Nieuwe Tonge, tel. 610. Het vuurwerkplezier van enkele be tekent een kwelling voor onze huisdie ren. Veel dieren, opgeschrokken door vuurwerk-knallen, lopen in paniek van huis weg, gaan zwerven of komen om in het verkeer. De dierenbescherming adviseert dan ook uw huisdier in de vuurwerk-periode zoveel mogelijk bin nen te houden. „Laten we zacht zijn voor elkaar" en laten we onze huisdieren daarbij niet vergeten! ■w?)OTW^swï^?^?!:^?S!nT?n??!?5:^^^ Het feit dat dhr. v. d. Kamp werd geflankeerd door nog eens drie zilve ren jubilarissen verm,ocht de aandacht juist voor zijn persoon niet af te zwak ken omdat dhr. v. d. Kamp de enige was die aan één en dezelfde school de 25 jaar heeft volgemaakt. Overige ju bilarissen waren de heren R. Dren the (al 32 jaar leraar) en de heren van Zijp en Schuring. In de aula van de school werden de heren met hun dames feestelijk ontvangen in de kring van hun gezinnen en collegae. De rij van sprekers werd door In specteur Peltenburg geopend en nadien behoefde er ten opzichte van dhr. v. d. Kamp weinig meer gezeêft te wor den, ZO' compleet was dhr. Peltenburg in zijn illustratie van de veelheid van werkzaamheden van de jubUaris, naar aanleiding van zijn voortreffelijkste staat van dienst door dhr. Peltenburg getypeerd als een „fantastische kerel, een voortreffelijk vakman en een be genadigd leraar." „U bent niet meege- stroomd met nieuwe ideeën noch verzet U zich uit fanatieke behoedzucht maar U weet alles op z'n merites te beoor delen en Uw evenwichtigheid te bewa ren", zo complimenteerde dhr. Pelten burg jubilaris v. d. Kamp, op hem de klaring uit van Dale van het begrip „degelijk" toepassend: goed, degelijk, te vertrouwen en niet door uiterlijke schijn misleidend, niet buitensporig, ge regeld en eenvoudig levend". Dhr. v. d. Kamp met zijn echtge note, zijn rustpunt in het drukke bestaan. Bijzonder hartelijk waren ook de ge lukwensen van burg. van Es en dhr. Bangma, coUega van dhr. v. d. Kamp. Deze laatste kon dhr. v. d. Kamp ver zekeren dat hij niet ten prooi is ge vallen aan de correctiedrift die leraren eigen is. „Integendeel zo kon dhr. Bangma verzekeren U wordt zeer gerespecteerd om Uw doorzettingsver mogen, uithoudingsvermogen en uw technische- vaktechnische en didac tische capaciteiten". Uit de kring van leraren werd dhr. V. d. Kamp door leraar Portagies een gouden horloge aangeboden, waarna nog gelukwensen volgden O'.m. uitge sproken door dokter Boot als voorzitter van de Oudercommissie en de rector van de school dhr. den Otter. Ook dhr. den Otter, weiend van de soms moeilijke omstandigheden waarin dhr. V. d. Kamp heeft verkeerd was daarom temeer vol bewondering voor de manier waarop dhr, v. d. Kamp steeds heeft gewerkt. Ook het feit dat hij als onvervalste mannenbroeder en dientengevolge voorstander van het bijz onderwijs zijnde de Rijksschool loyaal heeft gediend wekte de bewondering van dhr. den Otter. Dhr. den Otter ver trekt overigens zelf naar Appingedam waar hij rector wordt van de Rijksscho lengemeenschap aldaar. In zijn dankwoord waarin hij eerst en vooral God dankte voor het niet gedachte behoud gedurende zoveel jaar legde dhr. v. d. Kamp de wens neer nog ettelijke jaren in de kring van de collegae en met de studerende jeugd op dezelfde vertrouwelijke voet te mo gen gaan. In het dankwoord verweefde dhr. V. d. Kamp ook de dank van zijn mede jubilerende collega's die ook op de meest hartelijke manier waren toege sproken. Nette, alleenstaande heer zoekt Ger. of N.H. Is in bezit van auto. Leeftijd 70 jaar. Brieven onder no. 4545 bur. van dit blad. Van zaterdag 30 dec. tot dinsdag 2 jan. ARTSEN Middelhamis - Sonunelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. d. Peppel, tel. 2117. Dolrter v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 1262. SteUendam - Goedereede: Van vrijdagmiddag 18.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dok ter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uiir heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. i Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zondagmorgen 12.00 uur tot dins dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tandarts Visser, tel. 01874-2091 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telef. 01870 - 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: 30—31 dec. heft dienst zr. Pais, telef. 01878 -1321. 1 jan. heeft dienst zr. Ta- nis, tel. 01878 - 1927. Dirksland - Herkingen - MeUssant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Krijgsman, tel. 01870 - 4845 b.g.g. 01879- 1487^ Gisteravond donderdag is in het Dijkzigt ziekenhuis overleden dhr. Jan Witvüet te Herkingen, in de leef tijd van 72 jaar. Dhr. Witvliet overleed aan een ern stige ziekte die hem enkele jaren in haar greep heeft gehouden. In die ja ren heeft hij in diverse ziekenhuizen ingrijpende behandelingen ondergaan. De overledene heeft in de Herkingse gemeenschap een markante plaats inge nomen. Hij was firmant van de fa. Witvliet en Bestman (granen, kxmst- mest, brandstoffen) naast welke be zigheid hij gelegenheid vond een groot aantal functies waar te nemen. Hij heeft een groot aantal jaren deel uitgemaakt van het gem. bestuur van Herkingen. Dat begon in sept. 1939 toen hij raads lid werd voor de A.R., tegelijkertijd werd hij tot wethouder benoemd. Dat duurde voort tot aan de gem.-herinde ling in jan. 1968. Nadien maakte dhr. Witvliet nog deel uit van de raad van Dirksland tot sept. 1974. Meerdere malen is hij gedurende soms langere periodes als loco-bur gemeester opgetreden. Voor zijn verdiensten heeft hij Ko ninklijke waardering ontvangen. De overledene zal a.s. dinsdag ter ruste worden gelegd. r~—o—- Aan komen lopen, grijze poes met witte bef en witte pootjes. Inl. bij I. V. d. Vliet, Bernhardstraat 23a, Oude Tonge. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't HaringvUet -. Ooltgensplaat: Dienst heeft zr. van Dam, tel. 01873 - 1510. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Jochems, tel. 01874 - 1532. MAATSCHAPPELIJK WERK (in geestelijke- of 'sociale nood) Tel. 01874 - 15 15.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2