Bruidspaar twee keer naar 't gemeentehuis misJjBHEW„ STELLKIVDAM óe hepöeps i htubveéMse Gemeentehuis Begroting Werk voorzieningschap Binnenhof Wat extra zorg voor paarden en pony's Betaling abonnementsgeld Vrijdag 22 deoember 1978 No. 4753 (2HR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLAJNDSE EN ZEEUWSE EELANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinscU^- en vrijdagaixmd MIDDELHARNIS: Uw huis verkopen? TAIMBOER Dhr. A. Dekicer te Steiienciam 70 jaar BEZOEKT ONZE Autosïiofsielen-verkoophai OOK OP VKIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 IVIIDDELHARNiS TELEFOON 01870 - 2043 «♦♦««♦«♦♦♦♦♦«♦«♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦««♦♦♦♦♦♦♦♦♦«♦♦♦♦♦♦♦««♦e WIJ WENSEN U Een. GOED en GEZEGEND KERSTFEEST met allen die U lef zijn. LIES V. d. VELDE Dorpsweg 38 - 34 SOMMELSDUK TOYOTA MERCEDES BENZ VERZOEK AAN HET WATERSCHAP: Graag ijspret op Wïidemanskreek Som meisdij k Provinciale advies commissie agrarische st r u ctu u r ve r bete ring geïnstalleerd iVl.i.v. het nieuwe jaar één brand- alarmeringsnummer voor (groot) Middelhamis VOOK MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad BCddelhajrnis POSTIBOX 8 -• MID(D£LHAE1NIS Kedacüe en advertenties: Kantoor Lanigewog 13, Scnnimelgdjjk Tel. (01870) 26 29 Na S uur (01870) 33 92 Giro 167930 BaoÜEBat» Mididelhamila iiio. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. Bjj contract ^pedasil tariel vooraBe zdterheid VlNGErajNG 3-MJDDELHARNIS-TEL.0I670-2S18 Vorige week donderdag was het bruidspaar Sjanie Jelier en Jaap van Dalen (zij uit Stad en hij uit Dirksland) in het huwelijk getreden, maar dinsdag middag stonden ze opnieuw voor de ambtenaar van de Burgelijke Stand! Toen vijf dagen later werd' de hu welijksvoltrekking nog eens in scène ge zet omdat de fotograaf dhr. Genius uit Dirksland donderdag de pech van zijn leven had gehad en tot zijn verbijstering had ontdekt dat de in de trouwzaal ge maakte foto's waren mislukt Vrijdag een dag na de bruiloft trok de fotograaf met lood in de schoenen naar het jonge bruidjeDe fotograaf trof het want het jonge paar en hun di recte verwanten begrepen dat hij het ook nauwelijks helpen kon en zij aanvaard den vlot zijn excuses. Daar zaten ze weer, in volle ernst zo te zien. Rechts dhr. C. Vroeg- indeweij die gisteren donder dag afscheid nam van de secretarie. En zo kwam het dat bruid en bruide gom met de wederzijdse pa's en ma's, Kees Jelier en zijn echtgenote als ge tuigen en uit de f am. ome Thijs Wiegel en zijn echtgenote mt Dirksland dinsdag andermaaV^e"trappen van het gemeen tehuis bestegen. De bruid was 's morgens opnieuw ge kapt, er kwamen voor de gasten nieuwe corsages en bloemist Grootenboer knap te het bruidsboeket keurig op. Dinsdag was de stoet wat klein maar niemand zal eraan gezien hebben dat het ditmaal zo goed als spel was. Ambtenaar Vroeg- indeweij maakte er dan ook geen ern stige toespraak meer van maar wel wer den alle handelingen nog eens gepleegd. Bruid en bruidegom gaven elkaar het kusje en de rechterhand. De acte werd opnieuw getekend en na deze plechtig heid trok het gezelschap naar „Bellevue" om daar koffie met gebak te nuttigen; het was dan wel niet echt maar 't was toch ook een beetje „koud" om zomaar weer op huis aan te gaan. Dhr. Genius maakte nog wat buitenopnamen (in de regen van donderdag was dat niet mo gelijk geweest) en de hele familie wachf nu in spanning op de foto's. De overigen die waren gemaakt waren overigens prima geslaagd! DIRKSLAND: I.v.m. de sluiting van het bureau van de Burgelijke Stand op 25 en 26 dec. a.s., kunnen belanghebbenden voor dringen de zaken betreffende de Burgelijke Stand op 26 dec. tussen 9 en 10 uur v.m. contact opnemen met dhr. G. S. Wolfert, Bing 17, Dirksland. De heer A. Dekker, oud-onderwijzer van de Ned. Herv. School te Stellen- dam, gaf op maandag 18 december ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaar dag een receptie in verenigingsgebouw de Rank. Velen maakten van de gele genheid gebruik om dhr. Dekker met dit feit geluk te wensen. Zo ook het schoolbestuur van de Ned. Herv. School dhr. H. C. van Rossxim, voorzitter van het schoolbestuur en oud- leerling van dhr. Dekker, memoreerde dat meester Dekker op 30 april 1931, toen hij uit de tram stapte, zijn eerste voetstappen op Stellendam zette. „Sinds die tijd zijn het er heel wat geweest." U bent hier altijd gebleven. Ruim 42 jaar was u aan onze school verbonden. Ruim 1400 kinderen hebt u in die tijd onder uw hoede geha'd. Van sommigie famUies kinderen van twee of drie generaties. U hebt het ook altijd als een roeping ervaren om de kinderen voortdurend te wijzen on het „Ene Nodige", zo zag dhr. van Rossum terug. Nu is het niet gebruikelijk om op een verjaardag met lege handen te verschij nen. Het was aanvankelijk een, heel probleem om voor u ietS' passends te vinden. Enerzijds was er die gedachte: Hij heeft alles al. Anderzijds: We moe ten toch wat! Intussen droeg dhr. van Driel, sec retaris van het schoolbestuur, een groot pak binnen en overhandigde dit aan meester Dekker. Toen deze het uitgepakt had, kwam een verrassende inhoud te voorschijn: een gloednieuwe baksteen. Aan de ver baasde meester Dekker gaf de voorzit ter de volgende toelichting: Zou men iemand die om brood vraagt een steen geven? Nee, deze steen is een S3Tnbool met een diepere betekenis. Het school bestuur heeft besloten, denkend aan de lange tijd dat u aan onze school verbonden was, om u, samen met de jongste kleuter en de oudste leerling, Geopend: maandag t/m zaterdag van 8.30 -17.30 uur vrijdagavond tot 21.00 uur Mr.Sniiderweg-Industrieterreln-Stellendam-telefoon 01879-2300 tezijner tijd de eerste steen te laten leggen van de nieuw te bouwen geïn tegreerde basisschool". Dhr. Dekker, die merkbaar ontroerd was, zei in zijn dankwoord o.m.: „Ik ben hier nu al 47 jaar, en toen ik vo rige week het schoolgebouw, waarin ik een groot gedeelte van mijn leven heb doorgebracht, steen voor steen onder de slopershamer zag vallen, ging er wel iets door mij heen. De gang van zaken op deze wereld is zo: Alles gaat voorbij, maar het woord des Heeren blijft tot in eeuwigheid. Het is voor mij een troost volle gedachte dat ik mag helpen om de eerste steen te leggen voor de nieu we school. Als God mij de gezondheid en de tijd van leven wil schenken, zal ik het met vreugde doen." Dhr. Dekker, die ook vele functies in het verenigingsleven vervult, kan te rugzien op een drukbezochte avond. Een aantal bewoners van het plan West te Sommelsdijk heeft een verzoek gericht aan het bestuur van het Water schap Flakkee om ervoor te willen zor gen dat bij vriezend weer geen water meer uit de Wildemanskreek wordt weg gepompt. „Deze kreek loopt vlak langs de Groe ne Zoom en wanneer het gaat vriezen hopen velen op een sterke en goed be rijdbare ijsbaan" zo wordt in de brief geschreven, waarna met spijt wordt ge constateerd dat er ook tijdens het vrie zen polderwater wordt weggepompt waardoor de kwaliteit zowel als de be trouwbaarheid van het gevormde ijs ernstig in gevaar worden gebracht. „Het is een oer-Hollands gebruik om ijspret op de vrije ijsbanen van o.a. de kreken te beleven", zo besluiten de reclaman ten hun verzoek te willen bevorderen dat bij vriezend weer geen water meer zal worden uitgelaten. Ondertekenaars zijn de heren C. v. d. Boogert, D. Hoogzand, mevr. N. Vis- Luyendijk en dhr. L. Wielhouwer. JAARVERGADERING „SCHUTTEVAER" De jaarvergadering van de Konink lijke Schippersvereniging „Schuttevaer" afdeling Goeree-Overflakkee zal gehou den worden donderdag 28 december a.s. des nam. 2.30 uur in Café Kreeft, Kaai te Oude Tonge. \j-VDordeel-i-vakmanschap ♦Iwieke service/ INGEZONDEN Wij als werknemers van het Werk voorzieningschap „Binnenhof" zijn diep geschokt over het onderwerp dat in de Raad van Middelhamis ter sprake is gebracht; dat handelde over het drank misbruik en het ziekte verzuim in ons Bedrijf. Dat is voor ons als werknemers, een grote vernedering en het heeft dan ook veel stof tot nadenken gegeven. Ik had dit van B. en W. nooit verwacht. Want dit had nooit in de Openbaarheid moeten komen. Maar helaas is het nu overal bekend op Plakkee en in Zeeland: Men heeft nu de indruk van ons dat wij een stelletje zuiplappen zijn. Hieruit kan ik dan opmerken, dat de heer de Vries (die er over begon) een vooruitstrevend man is, maar wel op de verkeerde plaats. En dan het ziekte verzuim dat hoort daar ook niet be sproken te worden in de Raad. Dat zijn zaken voor het G.A.K. De door u ge noemde 16 procent, nu dat is niet hoog, want men moet er rekening mee hou den dat „Binnenhof" een half zieken huis is. Landelijk ligt dit percentage weinig lager, n.l. op 12 procent, maar dan in het vrije Bedrijf. Nu kunnen de heren de Vries en weth Krijgsman hierin nog een verbetering aanbrengen. Maar dan eisen wij als werknemers van het „Binnenhof" dat zij op komen dagen, en in de kantine hun duidelijkheid in het openbaar aan ons kenbaar zullen maken. Onderget. T. Veenstra Werknemer Binnenhof Adres Molenweg 41 Oude Tonge. Gedeputeerde J. Noorland heeft j.l. dinsdag in het provinciehuis van Zuid- Holland in Den Haag de „Provinciale ad viescommissie agrarische structuurver betering" geïnstalleerd. De commissie is ingesteld door gedeputeerde staten van Zuid-Holland en zal G.S. van advies gaan dienen over zaken op het terrein van het agrarische structuurgebeuren in Zuid-Holland. In de commissie zitten vertegenwoor digers van werknemers- en werkgevers organisaties in de land- en tuinbouw, van overlegorganisaties zoals de gewes telijke raad van het Landbouwschap in Zuid-Holland en de tuinbouw-structuur- commissie in deze provincie, en van rijksinstellingen als Landinrichting, Be drijfsontwikkeling en Staatsbosbeheer in Zuid-Holland. Voorts maken onder anderen drie sta tenleden van de commissie deel uit. Voorzitter is gedeputeerde J. Noorland. In zijn toespraak bij de installatie van de commissie ging dhr. Noorland in op de taken die de commissie meekrijgt. Hij noemde ondermeer het adviseren over algemene agrarische structurele ontwik kelingen. Daarbij valt te denken aan advisering bij de uitwerking van streek plannen. De commissie zal dan kunnen adviseren voordat tot aanwijzing van land- en tuinbouwgronden wordt over gegaan. Voorts zal de commissie aan adviestaak hebben bij het bekijken van plannen waarvoor regionale stichtingen de provincie garanties vragen over te in vesteren bedragen. Een derde takenge- bied voor de commissie betreft het sti muleren en coördineren van regionale activiteiten. Daarbij kan bijvoorbeeld 't Is stil, het is nacht, Ze houden de wacht in 't open veld bij de schapen. De kleinen van lÊracht door de mensen veracht, maar door God in Zijn liefde geschapen. Plots glanst hun gezicht uit de hemel valt licht een engel!nu zijn ze verloren. Houdt op en vrees niet, het heil is geschied, voor U is de Redder geboren! Ontzet en verbaasd gaan de herders met haast snellen voort door de nachtlljke streken De Heer van 't heelal ligt neer in een stal Ze knielen bij 't Goddelijk teken. Geen rijken, maar armen zoekt God in erbarmen de armen van geest, die naar Hem verlangen voor hen zijn de zangen voor hen wordt het feest! LANERTA Ten gevolge van de aansluiting bij de Brandweer-org. „Noordelijke Delta" te Rotterdam zal Middelhamis met ingang van het nieuwe jaar over een centraal brandalarmeringsnummer beschikken. In alle gevallen van brand dient in het vervolg geen ander nummer meer gedraaid te worden dan 010 - 292929. Het geeft verbinding met de alarmcentrale aan de Pot- tumstraat te Rotterdam, die continu bezet is. Deze alarmeringsmogelijk- heid die op 1 januari te middernacht van kracht wordt geldt ook voor Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet. Bij het melden is het uiteraard van het allergrootste belang dat de mel der de preciese plaats van de brand opgeeft met duidelijk de straatnaam, het huisnummer en in welk dorp. De inwoners van Stad doen er goed aan niet maar alleen „Stad" te melden zoals dat op Flakkee te doen gebruike lijk, maar de naam Stad aan 't Haringvliet voluit uit te spreken om ver warring met „de Stad" (Rotterdam) te voorkomen. De Rotterdamse alarmcentrale meldt de brand aan de betreffende blus- eenheid. In alle brandweerwagens is inmiddels mobilofoon aangebracht waardoor de bluseenheid steeds met de alarmcentrale in contact zal staan. De onderscheidene brandweermensen hebben elk een „pieper" die hen alarmeert wanneer er uitgerukt moet worden. De pieper vermeldt ook de plaats van de brand. Op de brandweerkazerne te Middelhamis is inmiddels een 18 meter hoge antenne gebouwd die voor het mobilofoonverkeer en de werking van de piepers nodig was. De actie radius van de piepers, die de brandweerlui altijd en overal bij zich zullen moeten dragen, is ca. 7 km, maar afhankelijk van de weersomstandighe den is het bereik aanzienlijk groter. BIJ VORST: Nu de vorst is ingetreden maakt de af deling van de dierenbescherming zich wat zorgen over de buiten lopende paar den en pony's. Die zorg wordt hen inge geven door het feit dat „paarden- en ponyhouders" lang niet altijd professio nals zijn. Het is zaak er in deze winterse omstandigheden voor te zorgen dat de dieren voldoende water hebben en ook enige beschutting zullen ze op prijs stel len. Onnodig te zeggen dat het hen evenmin aan voldoende voedsel mag ontbreken. sK^®ssss^3^S33SS:^[^5>:^S^c5;^!^Ss5^ de vraag aan de orde komen welke re gio's in Zuid-Holland prioriteit moeten hebben bij het ontwikkelen van activi teiten. Het secretariaat van de „Provinciale adviescommissie agrarische structuur verbetering" is gevestigd bij de provin ciale griffie in het provinciehuis in Den Haag. Nu het oude jaar ten einde spoedt en het nieuwe jaar zich alweer aftekent, herinneren we onze abonnees aan het goede ge bruik bij vooruitbetaling het abonnementsgeld voor het nieuwe jaar te voldoen. Steeds meerderen zijn in het verleden afgestapt van de kwartaal- of halfjaarlijkse be taling en laten ons het jaarbedrag in één keer toekomen, zeer ten ge rieve van de administratie van welke zijde dan ook het vriende lijke verzoek hét ook ditmaal weer in één keer af te willen maken. In overleg met het Ministerie van Economische Zaken werd het abonnementsgeld voor '79 vastge steld op 34,per jaar, enkele guldens hoger dan vorig jaar, een verschil slechts van enkele centen per krant. We hopen dat U in het bijna voorbije jaar „Eilanden- nieuws" met genoegen las. Wij hebben met plezier voor U ge werkt en hopen U ook volgend jaar binnen onze steeds uitbrei dende lezerskring te weten. Ons giro nr. is 16 79 30 en ons bankrek. nr. bij de RABO-Bank te Middelhamis 3420.01.108. CO-^''*>%^»'<»'^'V%'^^»>»'^>'»'V^»'%<<fc1l I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1