EiiAriDEn niEuws Gemeenteraad Middelharnis Ik geef wel eens wat aan de zending, maarniet aan het Rutterdamse kantnnl EenOK- inniilwagen isnetzó zeker als een nieuwe aulo. I Jonge Olifant 11,95 Den Hertog Co. GARAGE KNOPS B.V. 14.95 ff El X X 2e blad Dinsdag 12 december 1978 No. 4750 KANTONGERECHT SOMMELSDIJK: i^ Met net op fazanten jacht OK - INRUILWAGENS tegen sterk gereduceerde DECEMBER-PRIJZEN Dec. Met 3 mnd. OK-garantie bjr. km.-stand prijzen Simca 1307 S 1976 57.000 7.100,— Toyota Corolla Coupé 1977 40.000 9.500,— Bedford D vrachtwagen met open laadbak/huif 1976 76.000 9.000,— Opel Bekord D 1976 89.000 10.500,— Vauxhall Viva met gas 1976 32.500 6.250,— Sima 1307 1976 29.100 7.600,— Vauxhall Chevette 1977 23.000 8.000,— Vauxhall Viva 1976 45.000 6.000,— Vauxhall Chevette 1977 35.000 7.800,— Vauxhall Viva 1975 22.000 4.700,— Sunca 1308 GT 1976 51.000 8.400,— Ford Taunus 16 L 1976 50.000 8.800,— Honda Civic met gas 1977 37.500 9.500,— Toyota CoroUa 30 1976 48.000 7.000,— Toyota CoroUa 30 1977 40.000 9.500,— ZO MEENEMEN (ZONDER GARANTIE) Morris Marina met gas Sima Rally Fiat 127 Morris Marina 1800 Simca 1100 1975 1973 1975 1973 1975 3.250,- 650,- 3.000,- 800,- 4.500,- 3 likeuren Hsang Radja Notenükeur Kersenilikeur Samen voor slechts 5 liter sherry in jerrycan28,95 U kimt nu reeds uw bout bij ons bestellen o.a. Hele kalkoen, kalkoendijen, kalkoenbief, drumsticks, kalkoen- poten. Hele kippen, kippepoten, kipschnitzels. Ook onze KEBSTIJSTAARTEN zijn iets aparts, voor 9,95 en 14,95. Voor al uw eindejaars-aankopen WIJN- EN DELICATESSENHUIS Dirksland West Havendijk 43 A f Vervolg van binnenzqde Ie blad Burger betrekken. In zijn zeer uitvoerige beschouwing legde dhr. de Vries (Vooruitstrevend Dorpsbelang) het verlangen de burger meer bij het beleid en de voorbereiding daartoe te betrekken waarmee zo ver onderstelde dhr. de Vries veel onge noegen en vertraging zal kunnen wor den voorkomen. Hij verklaarde er zich dan ook voorstander van informatie- en hoorzittingen te beleggen, het coUege prikkend op haar verantwoordelijkheid de betrokkenheid bij het bestuur 'van alle bevolkingsgroepen te activeren en te stimuleren. Dhr. de Vries zag evenzeer perspec tief in samenwerking op eilandehjk ni veau, het daartegen zeer betreurend dat die samenwerking in eigen raad al ge weld werd aangedaan toen drie van de fracties afspraken maakten zonder de overigen er in te kennen. - Dhr. de Vries stond voorts uitvoerig stü bij de zorg voor het müieu, op grond waarvan hij zich gevoelig verklaarde voor de vaststelling van een milieu-ber leidsplan in het kader waarvan zuive ringsinstallaties moeten worden ge bouwd, het gebruik van chemische stof fen moet worden nagelaten terwijl ook het storten van- puin op de gorzen te gengegaan moet worden. „Ieder heeft recht op een veilige en gezonde woon omgeving", benadrukte dhr. de Vries. Dat bracht hem ook op zijn volgende chapiter meer te doen aan de verkeers veiligheid. Spr. vond het parkeren van bussen en vrachtwagens in de gemeente nau- weUjlcs meer toelaatbaar omdat het ont sierend en soms ook gevaarlijk is terwijl juist steeds meer van deze wagens van buitengemeentelljke bedrijven hun thuishaven in MiddeUiamis vinden. Graag zou dhr. de Vries dan ook instem men met het aanwijzen van een par keerplaats voor grote wagens buiten de bebouwing. Racebaan. In een beschouwing op noodzakelijke verkeersverbeteringen bleek dhr. de Vries weinig waardering te hebben voor de gepleegde reconstructie van het kruispunt Langeweg -. Rozenlaan dat daardoor tot een racebaan is geworden. Na zijn gedachten te hebben prijs ge geven over de woningbouw (duurt te lang en zijn er te weinig), de bibliotheek (groot voorstander) en de streekmuziek- school rondde dhr. de Vries zijn betoog af met een aantal vragen o.a. over de bereidheid van B. en W. tot een latere cafésluiting, industrievestiging, verhutu: van de sporthal op zondag en de moge lijkheid de „Delta-Flora" in Middelhar nis terug te krijgen. - Schorsing. Na een beraad dat ca. een uur duurde zette het college zich aan de beantwoor ding van de vele vragen. Door de raads- voorz. burg. van Es werd de spits afge beten, naar hij wjoraf meedeelde zou dat met een „hink-'stap" sprong gebeu ren. M.b.t. de zwembadplannen verklaarde de voorz. dat gezocht wordt naar een geschikte plaats waarover in dit sta dium nog geen mededelingen beschik baar zijn. Monumentenzorg is in kennis gesteld van de wens tot restauratie van het ge meentehuis waarvan de kosten op ^k mUjoen worden geschat. Voor de Gem. Tech. dienst wordt ge dacht aan een nieuw kantoor nabij het huidige zwembad waarna de overige diensten het huidige kantoor van Ge meentewerken zouden kunnen betrek ken. Graag onderstreepte de voorz. de wens tot spoedige restauratie van de Sommelsdijkse toren. De voorz. verzekerde dat de eigen Gem. dienst die restauratie mtstekend zal kunnen begeleiden. Waar een com binatie met de restauratie van het ker kedak mogelijk is zal daar zo ver klaarde de voorz.zeker gevolg aan worden gegeven. M.b.t.-het gebruik van de sporthal maakte de voorz. duideUjk dat er t.z.t. twee nieuwe gymzalen (in de Tech. School) bij zuUen komen. Het gegeven dat het leerlingenaanbod terugloopt zal het college niet nopen met nieuwe plan nen dienomtrent te komen. Begin januari zal een eerste werk- groepsvergader-ing worden gehouden om te spreken over recreatieve ontwik keling rond Battenoord en het opstellen van een plan daartoe Heitel Spee. Op 5 dec. is als ware het een Sin terklaaspresentje het bericht van GS ontvangen dat dit college instemt met de aankoop van het gebouw van Hotel Spee. Overigens staat het college nog geen duidelijke bestemming voor ogen. Aan het Waterschap is gevraagd maatregelend op te treden op de paralel weg richting Nieuwe Tonge, welk ver zoek bij de Provincie in feehandeling is. De Rottenburgseweg zal zo kon de voorz. toezeggen binnen niet al te lange tijd bij de bebouwde kom worden getrokken waarna een snelheidsbeper king van 50 km zal gelden. De vorderingen of liever het uit blijven daarvan meit de aanleg van de Staverseweg bleken ook de voorz. minder welgevallig te zyn. „De bespre kingen zqn te laconiek en ik zou me kunnen indenken dat de raad zich daar over in een motie afkeurend uit zou spreken", zo deed de voorz. de raad een idee aan de hand. Een herzieningsvoorstel van het be stemmingsplan Rottenburgseweg is te verwachten zo gauw er een bouwplan voor het te bouwen dagverblijf bekend is. Afspraken op eilandelijk niveau, zoals dhr. de Vries die suggereerde, komen al meermalen voor en de voorz. geloofde niet dat die nog meer behoeven te wor den geïntensiveerd. N.a.v. de vraag naar industrievesti ging moest de voorz. verklaren dat het laatste jaar nauwelijks meer aanvragen worden ingediend. Duidelijk maakte de voorz. ook dat de meerderheid van het college geen enkele behoefte heeft de sluitingsuren voor horecabedrijven naar een later tijdstip te verleggen om de overlast die hier en daar al wordt on dervonden niet nog groter te maken. Met betrekking tot de vraag van de heer de Vries over de bereidheid de sporthal op zondag te verhuren ver klaarde de voorzitter dat daarvoor tot op heden nog geen belangstelling gebleken is. De voorz. had goede hoop dat in '79 met de bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie kan worden begonnen. Met Dirksland De voorz. maakte duideUjk dat er vanuit het Middelhamisse college geen bezwaar zou bestaan met Dirksland sa men te gaan, maar hij voorzag dat die wel van Dirkslandse zijde zouden be staan. De voorz. zou het overigens een goede zaak vinden wanneer de politieke geesten voor zo'n samenvoeging „warm" zouden worden gemaakt. Het raam van „de Doelen" waarnaar dhr. Joppe had gevraagd blijkt goed op geborgen te zijn en te berusten bij een vakman die nog op zoek is naar de juiste lak om de beschildering te kunnen restaureren. N.a.v. sommiger vraag naar de be schikbaarstelling van volkstuintjes deelde de voorz. mee dat de geprojec teerde groenstrook tussen Zuid I en Knorrenburg te Sommelsdijk als zoda nig in gebruik zou kunnen worden ge geven. Ook weth. L. Kievit nam de beant woording van een deel van de vragen, zijn portefeuilles betreffende, voor zijn rekenüig. M.b.t. de roep om een openbare lees zaal verklaarde dhr. Kievit dat over de plaats van vestiging in overleg is ge treden met de Emgo terzake het terrein van de voormalige Gasfabriek. „Het te kort op zo'n leeszaal zuUen we mee moeten slepen", stelde dhr.- Kievit vast, wijzend op de wettelijke verplichting een bibliotheek te exploiteren. Weinig perspectief zag dhr. Kievit in het aantrekken van een muziek-vak- leerkracht omdat die geheel voor ge meente-rekening zou komen. Boven dien zou één leerkracht ontoereikend zijn. Woningbouw. In plan Zuid I kunnen volgens de in formatie van dhr. Kievit, nog 375 wo ningen worden gebouwd. Bij Stad en Landschap wordt de suggestie uitge werkt ten zuiden van „Knorrenburg" de bouw. voortte zetten. Er zou nog plaats voor enkele honderden woningen zijn. Nieuwe Tonge mag het vooruitzicht hebben op eervnieuw gymnastieklokaal, te bouwen op het terrein van de Oran jestraat. De suggestie van dhr. Jacobs het oude Postkantoor voor de gemeente aan te kopen: Informatie heeft geleerd dat de gemeente wellicht in aanmerking komt dit pand aan te kopen. Het zou soulaas Icunnen bieden in het gebrek aan ver gaderruimte en evt. dienst kunnen doen als kantoorruimte. Veler verlangen naar woningen, be taalbare nog wel wordt door dhr. Kievit volledig onderstreept. Ook stem de hij in met het verlangen naar fase ring, reden waarom de woningbouwver. is verzocht een plan voor 120 a 130 wo ningen op te stellen voor het plan waarin ruimte is voor 375 huizen. Ook is hen verzocht woningen voor kleine ge zinnen en alleenstaanden daarin op te nemen. Welztjnsplan. Nogal wat vragen waren gesteld over het welzijnsplan. „Geen kleinigheid", stelde dhr. Krijgsman in zijn beantwoor ding. Getracht wordt de subsidie te ver krijgen maar dat bleek het enige dat er tot dusver is gedaan. Er zal een sociaal- cialtureel ambtenaar moeten worden aangetrokken. Dhr. Krijgsman verklaarde een onder houd te hebben gehad met Maatschap pelijk Werk. Er is een Maatschappelijk Werkster aanwezig. „Het heeft op doo(3 spoor gestaan maar dat is nu opgehe ven", liet dhr. Krijgsman weten. N.a.v. een vraag van dhr. Hoogzand verklaarde dhr. Krijgsman zich uiter aard wars van het plegen van steun- f raude. MiddeUiamis zal voor het aan de kaak stellen van verdachte gevallen gebruik kunnen maken van de amb tenaar die op Flakkee daarin werkzaam is. Nauwelijks zag dhr. Krijgsman per spectieven voor het aantrekken van in dustrieën. Die zoeken vestiging langs wegen en water en dhr. Krijgsman voorzag ook dat nieuwe bedrijven moei lijk aan personeel zouden komen omdat de pendelaars van nu gesetteld zijn. Met diverse sprekers was dhr. Krijgsman het eens dat het bijzonder tragisch is als jongelui werkeloos moeten zijn. De commissie veiligheid openbare wegen waarvan dhr. Krijgsman voorz. is, zal in januari bijeen worden geroe pen om de gesignaleerde verkeersperi- kelen onder de loup te nemen. Spr. gaf toe dat hier en daar „gevaarlijk" wordt geparkeerd. Tweede ronde. Even na half tien gaf de voorz. de raadsleden gelegenheid tot een tweede ronde, door dhr. Joppe gretig aange grepen om_ voor te stellen een brand- bt-ief uit te laten gaan m.b.t. de Sta verseweg. Door dhr. Koppelaar werd gesigna leerd dat in het college geen grote mate van overeenstemming bestaat, terwijl dat in het vorige college zo dikwijls laakbaar is gesteld. „Ik heb daar mijn zorgen over", maakte dhr. Koppelaar duidelijk. M.b.t. het door dhr. Joppe gewenste protest tegen het uitblijven van vorde ringen met de Staverseweg vroeg dhr. T. Arensman daarmee te wachten. Hij drong daarop aan zonder dat vanuit zijn betrokkenheid bij het Waterschaps- bestuur nader te kunnen motiveren. Voor het overige bleken de replieken veelal herhalingen van wat in eerste instantie al was betoogd. Door dhr. Ja cobs werd nog het voorstel ingediend 50.000,te reserveren voor de vóorbe- reidingskosten en aanschaf van boeken voor de te stichten gemeenschapsbiblio theek. Dhr. Hoogzand meende zich dien omtrent overigens te herinneren dat eer der aan een vestiging langs het kerke- pad was gedacht. Nu weer blijkens de informatie van dhr. Kievit aan een andere plaats voorzag dhr. Hoog zand andermaal vertraging. M.b.t. de vragen over een evt. terug komst van de Delta Flora verklaarde de voorz. in zijn tweede beant woording dat hem die kansen zeer gering lijken omdat hem vanuit het bestuur van de Delta Flora gebleken is dat de aanwezigheid in Stellendam bijzonder goed bevallen is. De voorstellen. Het voorstel van dhr. Joppe m.b.t. het sturen van een „brandbrief" aan G.S. m.b.t. de Staverseweg haalde het met 11-4 stemmen, overigens tot spijt van dhr. Arensman die heemraad van het Waterschap zijnde gevraagd had die beslissing uit te stellen. Het voorstel van dhr. Jacobs 50.000,- te reserveren voor de gemeenschapsbi bliotheek werd nog wel ingediend maar kennelijk omdat de raadsvoorz. het absoluut had afgeraden haalde dit voorstel het niet. Het werd met 8 - 7 af gewezen. Hoofdstuksgewijs. Vervolgens kwam de hoofdstuksge- wijze behandeling aan de orde. Hier en daar werden daarbij wat kanttekenin gen gemaakt die overigens niet tot wij zigingen leidden. Dhr. Koppelaar herinnerde de raad bij de opgenomen post a 33.500,in het kader v. d. regeling complimentatre arbeidsvoorzieningen aan een eerder gedane uitspraak dat de regeling (t.b.v. Ernst Blok) nog in '78 van kracht zou blijven. De raad zou zich voor het ko mende jaar nog nader beraden, maar hoe dhr. Koppelaar het ook benadrukte, tot enig beraad kwam het nu niet. Zijn voorstel deze post te schrappen, redene rend dat dhr. Blok toch niet blijvend op deze tegemoetkoming mag rekenen, werd met 6-9 afgewezen. Medestanders van de SGP fractie bleken de heren Joppe, Hoogzand en Arensman. De SGP verklaarde zich voorts tegen het Voorzieningsfonds kunstenaars a 180,Ook verklaarde deze fractie zich tegen een subsidie aan de Reclassering en tegen de subsidie Godsdienstonder wijs a 11.400,omdat zo redeneert deze fractie ouders die voor hun kind godsdienstonderwijs verlangen daarvoor op de bijzondere scholen te recht kunnen. Te middernacht kon de voorz. de be groting als tfr zijn vastgesteld beschou wen. De vergadering was 's middags om twee uur begonnen. Toen de hamer voor de laatste maal viel was de publieke tribune zo goed als verlaten; alleen mevr. van Eck-Knape had dapper stand gehouden. Een van de verdachten voor het Som melsdijkse kantongerecht, een inwoner van Poortvliet, wist vrijdagmorgen zo heerlijk van zich af te Idetsen dat zijn inspanningen een betere zaak waardig zouden zgn geweest. Een goeie vijftiger, van de mannelijke kunne en naar hij zelf verzekerde bij dat alles ook nog een Jantje Precies, zo stond hij voor het hekje omdat op het kentekenbewgs van ziijn automobiel niet de aantekening voorkwam dat er een LPG tank was in gebouwd. De man had zich niet alleen rhetorisch gewapend, hy had ook een enveloppe met krantenknipsel om de heren achter de tafel te informeren Verdachte vond overigens dat de Off. mr. Scheffer en kantonrechter Mr. Schravendijk nauwelijks enig recht van spreken hadden want had hij zijnde Jantje Precies niet precies gedaan wat van hem verwacht mocht worden? Toch wab er nog iets meerzo werd hem duidelijk gemaakt, maar verd. verklaarde zeker niet met de hem opge legde straf a 51,accoord te zullen gaan. Het wordt een zaakje van hoger beroep, wat drommel „Rij ik daar bij het Hellegatsplein en komen me daar twee geweldige motor agenten voorbij. Ze houden me aan, één posteert zich naast m'n wagen en de ander duikt er onder", zo begon verd. zijn meeslepende relaas. „Ik vraagwat is t'r eige'lijk aan de hand?" Zegt die agent, je hebt zulke vuile voorwielen!" „Ik verbaasd natuurlijk en ik vraag... mSg dat dan niet?" („U mag zelfs wel met een vuü over hemd rijden", gaf dè Off hem op dit punt toe) waarop verd. weer vervolgde: „Omdat er niks aan de hand was en ze toch iets moesten hebben vroegen ze me m'n papieren. Jantje Precies die ik ben had ik alles bij de hand, ook het be- taalbewijsje van m'n belasting waaruit bleek dat ik extra wegenbelasting be taal omdat ik op gas rij. Toen hadden ze me. „U krijgt een bekeuring" zei de agent. „Onder protest" zei ik, helemaal stom verbaasd. „Later kreeg Ik een schikking thuis, of ik maar wilde betalen, zonder dat er bij stond waarom dan wel. „Kijk, menheer de President, ik krijg die dingen wel eens van de zending, maar ik ga niks aan het kanton in Rot terdam cadeau doen". „Kijk" legde verd. uit", met een G (gas) op m'n kenteken mag ik wel op benzine rijden, maar met een B (benzi ne) niet op gas, dat is onwettelijk. Het gaat me ver boven m'n pet. „Als je een G op je kenteken hebt en je verkoopt je wagen zonder gastank dan heb je een vervalsing gepleegd zeg Uc maar". Verd. maakte duidelijk gelijk na de inbouw van de gastank de hogere belas ting te hebben betaald en hij voelde zich dan ook allerminst schuldig. Mr. Scheffers maakte hem duidelijk dat zijn wagen ook gekeurd had moeten worden, maar de Off. bleek voor het overige niet zo zwaar aan de overtre ding van verd. te tillen omdat duidelijk bleek dat hij niet de hogere belasting mis heeft willen gaan. „Een boete-van 50,stelde Mr. Scheffers voor. „Ik ben nog niet van plan dat te ac cepteren" verklaarde verd., er op wij zend dat in Rotterdam t^l van politie wagens op gas ook met een niet aange past kentekenbewijs rondrijden. „De op sporingsautoriteiten moeten eerst zich zelf eens opsporen". De Off. bepaalde zijn boete op 51, om verd. de gelegenheid te geven in ho ger beroep te gaan. De kantonrechter vonniste conform. Zwartkijkers. Een aantal verdachten die wel een TV bezaten maar geen kijkgeld hadden betaald bleken hun opsporing nogal la coniek op te vatten, getuige hun reac ties. A. P. uit Goeree schrok niet van de 60,die hij te betalen kreeg. „Met een paar overuurtjes heb ik die zo weer te rug" grijnsde hij. Een Stadtenaar die 2 maanden ach ter was hoorde 70,tegen zich eisen, waarna Fr. B. uit den Bommel een schoon verhaal vertelde. Laat hij nou net van plan zijn zijn kijkgeld te gaan storten toen de ambtenaar kwam con troleren. „Ik kan ervan denken dat u gehoord had dat de ambtenaar in de buurt was", liet de Off. weten, maar verd. ontkende dat ten stelligste: „Ik had het papier om te gaan betalen in m'n zak en ik heb dat de ambtenaar laten zien". Verd. had de TV 3 weken, zo ver klaarde hij. Hij kwam er af met een boete van 50, „Als ik ze betaal komen er misschien wat betere programma's op de TV" was zijn ijdele hoop. L. K. T. uit Ouddorp die 3 maanden een TV bezat zonder kijkgeld te hebben betaald voelde zich het slachtoffer van zijn eigen eerlijldieid. Die eerlijkheid had hij betracht door de ambtenaar bin nen te laten en hem te vragen zelf het formulier in te vullen. Hij verklaarde niet op de hoogte te zijn geweest V&n de verplichting de aanwezigheid van het toestel binnen de 8 dagen te melden. Het kostte hem 75, Verd. T. M. J. uit Ouddorp werd ten- laste gelegd haar brommer niet te heb ben verzekerd. Zij maakte duidelijk dat ze de brommer in reparatie had gegeven en dat zij niet kon weten dat de jonge man die hem zou maken er mee op de openbare weg zou komen. De Off. eiste 175,door de kantonrechter werd de geldboete op 150,gesteld. Fazantenjacht. Mr. L. J. den Hollander trad op als gemachtigde voor verd. J. P. T. uit Nieuwe Tonge. T. werd ervan verdacht samen met ene de V. 's nachts met een net op fazantenjacht te zijn geweest. Ze 'waren daarbij betrapt. De buit bleek uit 8 fazanten te bestaan die na inbeslag name aan „de Samaritaan" waren ge schonken waar ze waarschijnlijk wel zijn opgepeuzeld. Voor verd. T. had het avontuur want dat was het geweest, zo verklaarde Mr. den Hollander nu een nasmaakje. Niet omdat hij een geld boete zou moeten betalen maar omdat hij zo dom was geweest zich tot het avontuurtje te hebben laten verleiden. Het was de eerste-, maar zeker ook de laatste keer", verzekerde gemachtigde. Er volgden een'viertal boetes, samen 125,—. Verd. had op dé plaats van aanhou ding niet mogen jagen, hij had geen jachtakte, hij gebruikte een niet geoor loofd middel en het jagen vond, 's nachts plaats. UITSLAG VERLOTING AFD. PLATTELANDSVROUWEN GOEREE - OUDDORP De afd. Goedereede - Ouddorp heeft re centelijk een verloting gehouden waarin prijzen zijn gevallen op onderstaande nummers: 1669 - 756, - 1357 - 886 - 940 - 1536 - 557 - 1550 - 1587 - 1817. co 3 Maanden volledige garantie: zowel op onderdelen als arbeidsloon.'2 Weken zelf testen - bent u niet tevreden,- ruil hem in. Ell^e OK-inruilwagen is kerngezond en voldoet 100% aan strenge General Motors eisen. Dealer voor Goeree-Overfldkl<e Langeweg 113, MiddeUiamis, tel. 01870-20 43/22 22. Financiering via liet GMACN-plon. OPEI. Tel. 01877 - 1968 MELISSANT Bijeenkomst G.B.S. Heden (dinsdag) 12 december hoopt in het kerkgebouw van de Ger. Gem. in Ned. aan de Binnenweg voor het G.B.S. te spreken de heer L. M. P. Scholten, lid van het Hoofdbestuur. Bijbels en meerdere uitgaven zijn aan wezig. Ieder is hartelijk welkom. Aanvang half acht. UITSLAG VERLOTING V.V. DE PUTTER TE OUDDORP 1ste prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs lot •lot lot lot lot nr. 00618 nr. 1462 nr. 1491 nr. 00571 nr. 01188 Prijzen afhalen bij dhr. M. Grinwis, Wilhelminaweg 34, Ouddorp. THOLEN ORGELCONCERT. Zaterdag 16 de cember geeft organist Herman van Vliet uit Bodegraven een Kerstconcert in de Grote Kerk. Het concert is georgani seerd door een concertcommissie Orga- num te Hardinxveld - Giessendam. THOLEN Bedreigd met een bezem De politierechter te Middelburg veroor deelde dinsdag j.l. F. van O. tot een voorwaardelijke boete van 300,met één jaar proeftijd. Bij een burenruzie had P. van O. op 16 september J. P. met een bezem bedreigd. BISAMRATTEN. Op het eUand Tho- len en St. Philipsland werden er in de maand november 62 bisamratten gevan gen door de rijksrattenvanger J. Meijl uit Poortvliet. GROENE KRUIS. In een gehouden vergadering van het Groene Kruis werd besloten de contributie van 35,te brengen op 40,per jaar. Het Groene Kruis zal de gemeenten Tholen en Sint Philipsland verzoeken hun subsidie te verhogen van OO'/o naar 80°/o van de contributie waardoor er 44.000,beschikbaar komt. Gemeenten en leden zorgen er samen voor dat het op de begroting- 1979 ge raamde tekort van bijna 35.000, wordt weggewerkt. Daarvoor in de plaats komt er een sluitende begroting met een post van onvoorziene uitgaven van 10.000,—.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 5