pijpfitters pijpfitters De bouwmeester en zijn bruid AUSTIN MAXI WERKSTER GEMEENTE GOEDEREEDE HINDERWET Gemeente Oostflakkee BEKENDMAKING vakwerk in de montage Wescon Nederland B.V. I VRIJDAG 8 DECEMBER a.s. zijn wij om I 6 UUR GESLOTEN. I Fa. A. van der Valk Zn. I IJZERWAREN - GEREEDSCHAPPEN Schoolstraat 36 Middelliarnis TeL 01870 - 2394 vakwerk in de montage Wescon Nederland B.V. uit de kerken Praatvergadering te Goedereede Jaarvergadering Z.C. „de Stelle" —O----- Belangstellenden welkom op bijeenkomst Streekcommissie Koor- en samenzang in Vlissingen KORFBAL Nieuws ylt Zeeland Praethuus nieuws PREDIKBEURTEN ZEELAND Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' Dinsdag 5 december 1978 HHiuniHiniifliiiiHiniiiniiifflraHHmn^ Recreatiepark „de Klepperstee" vraagt M woonachtig te Ouddorp g voor het schoonmaken van het kantoor g en 2 bungalows. InUchtlngen: Hr. Bos, TeL 01878 - 1511 1 op de secretarie van de gemeente Goedereede liggen ter inzage de navolgende verzoeken om vergunning: a. de heer Jac. Kleijn wonende Catharinastraat 6 te Goedereede vraagt om een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning voor een timmermanswerkplaats op/in het perceel Catharinastraat 5, kadastraal bekend gemeen te Goedereede sektie A nr. 312: b. de heer Jac Kleijn wonende Catharinastraat 6 te Goedereede vraagt vergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een timmermanswerkplaats op/in het perceel Melkdijk 2, kadastraal bekend ge meente Goedereede sektie A nr. 981 (ged.); SchrifteUjke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder toit 1 januari 1979 in brengen bij het gemeentebestuur. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde Inbrengen op de openbare zit ting te houden op dinsdag 19 december 1978 in het gemeentehuis te Goedereede op de navolgen de tijdstippen: 8.30 uur betreffende de inrichting Catharinastraat 5 9.30 uur betreffende de Inrichting Melkdijk 2 Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: een inwoner van de gemeente waar de open bare kennisgeving is geschied, mits hij in per soon of bij gemachtigde op de openbare zit ting is verschenen. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijke bezwaren heeft ingebracht. De burgemeester van de gemeente Oostflakkee maakt ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter Gemeentesecretarie, Afdeling Algemene Za ken, Voorstraat 31-33 te Ooltgensplaat, vanaf 11 december 1978 tot 12 januari 1979 voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan „Capelleweg -Jozefdreef" te Oude-Tonge, met bijbehorende kaart en voorschriften. Gedurende de hierboven genoemde termijn van één maand kan een ieder tegen het bestem- mingspan schriftelijk bij de gemeenteraad be zwaren inbrengen. Ooltgensplaat, 28 november 1978. De burgemeester van Oostflakkee, W. M. van der Harst. Dat is nieuwbouw, onderhoud en reparatie aan o a petrochemische installaties in het Europoort gebied en andere plaatsen in Nederland. Vakwerk dat wij in handen geven van onze vakmensen! Wij zoeken voor dit werk ervaren Mannen die instaan voor de kwaliteit van hun werk en daarvoor ook goed betaald wiUen wor den. Die ook niet opzien tegen de dagelijkse pen del, waarvoor wij overigens een uitstekende re geling hebben. Daarom is niet alleen een goed loon voldoende. U krijgt van ons een vaste reistijdvergoeding en een aantrekkelijke kilometervergoeding, die met de km-afstand varieert. Het maakt ons daarbij niets uit hoe u reist of hoe u met anderen het vervoer combineert. Hebt u belangstelling? Voor een eerste contact hoeft u niet helemaal naar ons toe te komen. U kunt dit hebben met onze mensen in of nabij uw woonplaats. Bel (tussen 19.00 - 20.00 uur, behalve tijdens het weekend) voor een eerste contact of informatie met onder staand contactpersoon: P. L,. Beverlander, 01874-1793, Oude Tongc Afdeling Personeelszaken, Vlampöpstraat 50, 3534 AR Utrecht. Tel. 030 - 44 38 77 TE KOOP: kh. St. 18.000 - afg kenteken 11-3- 77 FA. SPERLING ZN. Tuinaanleg - OUDDORP - TeL 01878 - 1377 -1890 Dat is nieuwbouw, onderhoud en reparatie aan o a petrochemische installaties in het Europoort gebied en andere plaatsen in Nederland. Vakwerk dat wij in handen geven van onze vakmensen! Wij zoeken voor dit werk ervaren Mannen die instaan voor de kwaliteit van hun werk en daarvoor ook goed betaald wiUen wor den. Die ook niet opzien tegen de dagelijkse pen del, waarvoor wij overigens een uitstekende re geling hebben. Daarom is niet alleen een goed loon voldoende. U krijgt van ons een vaste reistijdvergoeding en een aantrekkelijke kilometervergoeding, die met de km-afstand varieert. Het maakt ons daarbij niets uit hoe u reist of hoe u met anderen het vervoer combineert. Hebt u belangstelling? Voor een eerste contact hoeft u niet helemaal naar ons toe te komen. U kunt dit hebben met onze mensen in of nabij uw woonplaats. Bel (tussen 19.00 - 20.00 uur, behalve tijdens het weekend) voor een eerste contact of informatie met onder staand contactpersoon: P. L,. Beverlander, 01874-1793, Oude Tongc Afdeling Personeelszaken, Vlampöpstraat 50, 3534 AR Utrecht. Tel. 030 - 44 38 77 NED. HERV. KERK Beroepen te Aalburg; Brandwijk; Kamperveen; Goudswaard; Hagestein en Eemnes-Buiten kand. M. Aangeen- brug te Heukelum. Bedankt voor Kinderdijk en Giessen- dam E. Vergunst te MiddeUiamis. Nij- kerkerveen; Genemuiden; 's Grevel- duin-Capelle en Bleskensgraaf J. v. d. Ketterij te Zetten. Venendaal W. v. d. Sluys te Amsterdam. Onstwedde en Dirksland J. v. d. Velden te Reeuwijk. IJsselmuiden C. Vos te Amsterdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Barendrecht M. Graff- horst en Rijswijk. Aangenomen naar Bergen op Zoom J. V. Dalen te N. Loosdrecht. Bedankt voor Gorinchem R. v. d. Wal te Dedemsvaart. Delden H. Starrenberg em. pred. te Barneveld. Goeree - Overflakkee Waar prac- tisch alle Gereformeerde kerken in de ze streek vakant zijn, heeft men een commissie ingesteld, die de mogelijkhe den moet onderzoeken om te komen tot het vormen van een streekgemeente of evt. andere samenwerkingsvormen, om zo vlug mogelijk de vakatures te ver vullen. Beslissingen ten deze zullen echter eerst genomen worden na in spraak der leden. Momenteel zijn er kerken in Ooltgensplaat, Den Bommel, Stad aan 't Haringvliet, MiddeUiarms, Melissant, Stellendam en Ouddorp. GEREF. KERKEN Vrijgemaakt Beroepen te Komhom E. Oosterhuis te Lemelerveld. Amstelveen (b.v. K. de Gronot te IJsselmuiden. Twijzel en Eem. dijk kand. G. v. d. Hoeven te Gronin gen. Hoogezand M. Brandes te Ermelo. Deventer C. v. d. Leest te Breda. Vlaar- dingen A. v. Dijk te Tiel. Groningen (b.v.) A. Algra te SUedrecht. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen W. Quist te Rijswijk. Aalten D. Bijleveld te Bus- sum. Amsterdara-N. P. Ruiters te De venter. Assen R. Hol te N. Pekela. Sneek H. v. Mulligen te Utrecht. IJmui- den A. Ootter te Papendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Unionville A. Moerker ken te N.-Beijerland. Middelburg J. Ka- rels te Werkendam. Goudswaard J. Mijnders te Ridderkerk. Krimpen a.d. IJssel R. Bogaard te Leiden. Katwijk W. Hage te Rotterdam-W. Veenendaal J. V. Haaren te Amersfoort. OUD GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Stavenisse J. Schinkelshoek te Kampen. Urk: Na bevestiging door ds. J. v. d. Poel te Ede met Lukas 24 47, deed de heer M. v. d. Ketterij op 73-jarige leeftijd intrede alhier met Galaten 6 16. C.B.T.B. - WEST - NEDERLAND Het bestuur van de kring Goeree- Overflakkee organiseert een Praatver gadering op: woensdag 6 december a.s. aanvang: 19.30 uur in hotel De Gouden Leeuw te Goedereede. Behalve de leden zijn de dames en jongeren ook van harte welkom. Namens het bestuur en sekretariaat van de C.B.T.B. West-Nederland hopen aanwezig te zijn de heren: E. R. van Putten - Dirksland W. J. Sanderse - Serooskerke H. Koekkoek - Nieuwendijk O. D. van Strien - Hoogerheide mej. M. de Jong - Goes Er is volop gelegenheid van gedachten te wisselen over vraagstukken de land en tuinbouw betreffende. OUDDORP Vakantiebonnen voor de landbouw kunnen worden ingeleverd van vrijdag 8 december tot en met vrijdag 15 de- cem.ber. Inleveren tot een bedrag van 700,— bij D. V. d. Linde, Julianaweg 22. OUDE TONGE Inlevering vakantiebonnen. De inle vering van valcantiebormen voor de landbouw kan plaats vinden vrijdag 8 december 's avonds na 7 uur bij D. Knöps, Julianastraat 8, tot een bedrag van 700,—. VERVOLGVERHAAL P. de Zeeuw J.Gzn. Historisch verhaal uit de Middeleeuwen Uitgeverq „De Banier" 18 Maar in de reiswagen kon daar na tuurlijk niets van komen. Men zou dus moeten wachten tot Ant werpen was bereikt. Dat zou niet lang meer duren, want de torens van Ant werpen waren al duidelijk zichtbaar. De bouwmeester stelde aan Maarten voor om in dezelfde herberg te logeren. Met het oog op het bezichtigen van de tekeningen was dat ook wel gewenst. En toen vroeg Maarten aan zijn reisge noot of die ook een geschikt logement wist. „Jawel zei de bouwmeester om dat ik nogal vaak op reis ben weet ik in de meeste plaatsen wel een goede slaapgelegenheid. In Antwerpen kun nen we het best logeren in de herberg „Het IJ". Die herberg heeft van ouds al De Stellendamse Zwemclub „de Stel le" houdt op vrijdag 8 december, in het Haegse Huus te SteUendam, haar jaar vergadering, vanaf 20.00 uur, voor haar leden, donateurs en een ieder die be langstelling heeft voor de zwemclub. Op deze, altijd druk bezochte, jaar vergadering, zullen de belangrijkste pimten zijn: verkiezing bestuur. Van het huidige bestuur zullen niet herkiesbaar zijn: mevr. H. Redert-v. Seters en me vrouw J. Nagtegaal-KUnk. Tevens wordt het jeugdbestuur voor gesteld. Na de pauze zal dhr. Snoey z'n dia's vertonen van de dubevenementen van het afgelopen jaar, waarna er vooral voor de jeugd nog wat tijd over blijft bij discotheekmuziek. Belangstellenden zijn welkom op de huishoudelijke vergadering van de streekcommissie Goeree-Overïlakkee, te houden op 11 december 1978 te Middel- hamis in calé-restaurant Bellevue onv 20.00 uur. Het doel van de streekcommissie is het bevorderen van de mogelijkheden voor de bevolking om mee te doen aan inspraak op het provinciale ruimtelijke beleid. De streekcommissie houdt zich onder meer bezig met het signaleren van onderwerpen welke de aandacht van bevolking en/of provinciaal bestuur ver dienen. Daarnaast het op eigen initiatief of op verzoek van streekbewoners of overheid organiseren van bevolkings inspraak en het bevorderen van direkt kontakt tussen bevolking, provinciaal bestuur en ambtelijke diensten. Huishoudelijke vergaderingen zijn vooral bedoeld voor leden van de streek commissie. Hier worden onderwerpen besproken die nodig zijn voor het func tioneren van de commissie, zoals de or ganisatie van de inspraak of het pro gramma van aktiviteiten. Belangstellenden zijn van harte wel kom om de streekcommissie bij te staan bij het signaleren van problemen, knel punten en ontwikkelingen welke in hun streek leven. Daarbij gaat het om zaken van regionaal belang, zoals aanleg van wegen, grote recreatie-projecten, open baar vervoerproblemen en vele andere. Zij kunnen de vergaderingen als toe hoorder bijwonen en krijgen tijdens de rondvraag de gelegenheid het woord te voeren. AGENDA: signalen uit de streek Bij dit agendapunt krijgen alle aan wezigen de geegenheid om onderwer pen die zij belangrijk vinden onder aandacht van de streekcommissie te brengen. stand van zaken met betreldiing tot de voorbereiding van de inspraak op de voorstudie-basisplan Haringvliet uitbreiding van het buurtbus experiment. voorbereiding van de herziening van het streekplan Zuid-Holland-Zuid. Komt er inspraak? RONDVRAAG. Vergaderstukken zijn voor belangstel lenden te verkrijgen bij het centrale se kretariaat voor de streekcommissies in Zuid-Holland: de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening, Benoorden- houtseweg 23 te Den Haag. Tel. 070 - 264111 toestel 2800, Elisabeth de Vries. THOLEN Bestuur IJsclub. Op de gehouden jaarvergadering van de IJsclub werden in de vacatures van de aftredende be stuursleden M. C. Meerman, J. Geuze en W. Geuze nu gekozen C. v. d. Berge, L. Geuze en A. Tichem. Tot nieuwe voorzitter werd geko zen M. Potappel, C. Burgers blijft sec retaris, A. Hoogerheide werd penning meester en J. Potappel blijft gewoon bestuurslid. Kerkelijke collecten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor het Bouwfonds heeft 662,30 opgebracht, die voor de Inwendige Zending 939,20 en het Verjaringsfonds 324,50. De Oogtscollecte bracht 10357,55 op en de extra collecte voor de kerkvoog dij 1567,25. De gewone collecten brachten in no vember 3344,30 op. een goede naam". Maarten vond dit uitstekend. Allerlei onbestemde gedachten dwar relden door zijn hoofd, maar de hoofd gedachte was, dat hij het ontwerp van de Domtoren zou zien. „En van Antwerpen kunnen wij nog tot Geertruidenberg samen reizen", zei de vriendelijke bouwmeester. Eindelijk was Antwerpen bereikt en de reizigers verlieten de wagen. De bouwmeester en Maarten spraken af, dat zij ieder hun eigen weg zouden gaan, maar dat zij elkaar 's avonds in de her berg „Het IJ" weer zouden ontmoeten. De bouwmeester ging daarop zijn za ken afhandelen. Hij wist niet beter of Maarten deed dit ook. Hij had immers verteld, dat hij zakenrelaties moest spreken. Maar in werkelijkheid had hij in Antwerpen niets te doen en dus slen terde hij maar wat rond door de straten van de stad. En toen de avond begon te vallen begaf hij zich naar de herberg „Het IJ". Daar zat zijn oudere reisgenoot al op hem te wachten. De bouwmeester vroeg aan de waard een kamertje apart, waar zij hun avond eten konden gebruiken en verder onge stoord konden blijven. Toen zij htm maaltijd gebruikt had den en de tafel was afgeruimd, deed de bouwmeester eerst het kamertje secuur op slot. „Zie zo zei hij nu kunnen wij U ZIJ DE GLORIE: Onder de titel „U xq de glorie" orga niseert de NCRV dit winterseizoen weer een serie grote koor- en samenzang- avonden in verschillende plaatsen in ons land, waarvan radio- en televisieopna men worden gemaakt. Op zaterdag 16 december a.s. vindt een opname van „U zij de glorie" plaats in Sporthal Baskensburg te Vlissingen. Medewerkenden daar zijn: een samen gesteld, gemengd koor o.l.v. Anthon van den Driest, bestaande uit het Christelijk Gemengd koor „SoU Deo Gloria" uit Kamperland, het Hervormd Kerkkoor Oost-Souburg, de Interkerkelijke Can- torij Vlissingen/Souburg, het Interker kelijk Gemengd Koor „De Zuiderzan gers" uit Middelburg en de ChristeUjke Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" uit Souburg; een samengesteld mannenkoor ol.v. Hans Beekman, be staande uit het Zeeuws Mannenkoor uit Goes, het Souburgs Mannenkoor en het Middelburgs Mannenkoor; Gospelgroep „Faja Lobbi" uit Oostvoome o.l.v. Jaap Clement; het NCBV-Koperensemble o.l.v. Jan de Haan, en de organist Jan Bonefaas. De muzikale leiding in Vlissingen is in handen van Jan de Haan en Kees Dee- nik en het geheel wordt gepresenteerd door Rieke van Epen. Volgens samensteller Kees Deenlk wordt „U zij de glorie" zeer gewaar deerd. „Bij de opnamen hebben we steeds volle zalen, bij de uitzendingen een dankbaar publiek. Het is een echt NCRV -programma". Dit seizoen ik ook dirigent Jan de Haan uit Heerenveen meer betrokken bij de voorbereidingen, zoals repertoire- en koorkeuze en tevens maakt hij arrange menten voor de samenzang. De NCRV zal deze opnamen van de avond in Vlissingen uitzenden op maan dag 25 december (Ie Kerstdag) om 19.18 uur via Nederland II. De radio-opna men zullen op een nog nader te bepalen datum worden uitgezonden. De toegang tot de avond is gratis. Men dient echter wel over toegangsbewijzen te beschikken die vanaf maandag 4 de cember a.s. verkrijgbaar zijn bij: VW, Walstraat promenade 91, Vlissingen (01184 - 12345) G. Sinke, Kasteelstraat 82, Vlissingen A. F. Meijers, Haaksbergenstraat 16, Oost-Souburg; J. N. Feij, Noorderbaan 85, West-Souburg. P. J. Pouwelse, Singelstraat 46, Middelburg. K. Wietsma, Montgomerylaan 1, Middelburg. A. de Poorte, Veerseweg 147, Middelburg. GOOD-LUCK EN VIOS NOG ONGESLAGEN Opnieuw geen winst voor DBGC Stormvogels 1 DBGC 1 11—7 In een geUjkopgaande strijd heeft DB GC geen kans gezien de punten te be halen. AI in de derde minuut schoot Stormvogels uit verdedigende positie raak. 10. DBGC had iets meer balbezit, hier door kregen zij enkele kansjes, waarop Stormvogels nogal hard ingreep, dit le verde een strafworp op die door Longin Löfner benut. DBGC kwam zelfs voor, toen Lia Löfner scoorde. 1-2. In deze fase van de strijd werd er veel geschoten, het werd 2-2 en zelfs 3-2 voor de thuisclub, het was opnieuw Longin Löfner die de gelijkmaker op z'n naam bracht. Het spel werd harder en het Uep de zwak leidende scheidsrechter volledig uit de hand. Stormvogels nam twee doelpunten voorsprong, waarna -het tot aan de rust een geUjkopgaande strijd bleef. Piet Kreeft en Johan v. d. WeUe zorgden voor 7-5 ruststand. Na de rust kwam de ploeg van Piet Lonkhuizen niet meer in hun spel en nadat strafworpspecialist Longin Löfner 7-6 had aangetekend liepen de „vogels" uit naar 10-6. De schotvaardige Löfner zorgde nog voor 10-7, waarna Stormvogels de eind stand op 11-7 bepaalde. GOOUD-LUCK 1 SPIDO 1 Trainer Van der Vliet voor de wed strijd: „Met een kleine overwinning ben ik tevreden, het geeft in ieder geval recht op een toppositie". Het bleef niet bij een kleine overwln- tenminste niet door ongenode gasten verrast worden". Daarna begon hij op de ruwe eikehou ten tafel zijn tekeningen uit te spreiden. Hij deed dit met een voorzichtigheid, waaruit duidelijk viel op te merken, hoeveel hij van zijn werk hield. Weldra lag het gehele ontwerp uitgespreid op tafel. Het Ucht van de walmende tuit- lamp viel er over heen. Maarten voelde een schok door zijn lichaam gaan, toen hij het gehele plan daar voor zich zag liggen. In één oogopslag had hij gezien, dat het plan, dat hier vóór hem lag, het zij ne ver overtrof. Als deze tekeningen in Utrecht werden ingeleverd kon hij wel weer naar huis gaan. Er zou geen spra ke van zijn, dat zijn plan ook maar een schijn van kans had om te worden ge kozen. Zoiets zou in geen bedenk ko men. Wat hier voor hem lag, won het in het geheel en in de onderdelen zeer ver van het werk, waaraan hij maanden lang met zo'n grote ijver had zitten werken en waarmee hij zijn bruid had hopen te verwerven. Hij werd beurtelings bleek en rood, doch de bouwmeester bemerkte dit niet door de sobere verlichting en doordat hij geheel in beslag genomen werd door de hernieuwde beschouwing van zijn fraai bouwplan. Ondertussen was Maarten bezig het plan van de oudere bouwmeester uit bundig te prijzen. Hij vroeg ook nog na- ning, na een zwakke eerste helft met een 2-2 stand te hebben afgesloten, wist de thuisclub in de tweede helft uit te lopen naar 6-2. Al direkt na de uitworp was Good- Luck gevaarlijk, het was Marlies Camp- fens die by een doorbraak werd „ge pakt" Marco Appel verzilverde de toe gekende strafworp. 1-0, De thuisclub liet het tempo zakken en gaf Spido gelegenheid om gelijk te ma ken, zij kwamen zelfs op een 1-2 voor sprong. Na 20 minuten speelde Leo Boeter z'n tegenstander geheel uit en wist met een doorloper de balans weer in even wicht te brengen. 2-2. Op slag van rust werd Ria van Oude naren vervangen door Winnie Vermeu len. Na de thee bleek Good-Luck con ditioneel sterker en aanvoerder lemke Huizer brak door en bracht zijn ploeg op voorsprong. In dezelfde minuut kwam Lenie Jongejan vrij en wist van zeer grote afstand 4-2 in te schieten. Spido raakte hierdoor in paniek en nam teveel risico, Wim Hobbel en invaller Wim Snijder zorgden met afstandscho ten voor de 6-2 overwinning. Good-Luck 2 speelde tegen ADO 5 een zwakke wedstrijd, pas in de laatste mi nuut stelde Leen van Antwerpen met een afstandschot een punt veilig. Voor Good-Luck scoorden: Lou Minheere, Jan Verhage en Leen van Antwerpen 2x In Strijen trad DBGC 2 aan tegen dere uitleg van sommige dingen en die werden door de bouwmeester graag verstrekt. Maar ondertussen spookten er door het hoofd van Maarten allerlei gedachten rond. Zou zijn bruid hem toch nog ontgaan? Zou de ongeluks voorspelling- van Sanne nu al in vervul ling gaan? „Maar dat mag niet!" schreeuwde het in Maartens binnenste. „Maria mag mij niet ontgaan! Tot geen prijs!" En toch zou dat zeker gebeuren als deze bouwmeester zijn ontwerp in Utrecht indiende. Toen werd het nacht in de ziel van Maarten Gevaerts, De oude bouwmeester merkte niets van dit alles. De jongen stond daar immers uiterlijk kalm naast hem en prees zijn ontwerp. En ondertussen rijpte in hem een plan zo intens gemeen als aUeen de duivel een mens kan ingeven. Zelf huiverde Maarten voor de daad. Eerlijk gezegd, hij rilde ervan. Maar hoe meer hij over het plan dacht, hoe meer hij ermee vertrouwd raakte en hoe meer het zijn huiveringwekkend karakter verloor. Tenslotte had die daad voor hem niets afschrtkwekkends meer. Waarom zou hij ervoor terugschrikken? Het was hem uitsluitend te doen om Maria van Ath en hij had zich voorge nomen aUes te wagen om alles te win nen. VIOS 1, de ploeg van Leen van Antwer pen liep al snel uit naar een 5-1 voor sprong, echter de Oude-Tongenaren knokten fel terug en bepaalden de ruststand op 6-4. Na de rust liep het technisch betere VIOS weer uit tot 8-4, maar verzuimde om het tempo hoog te houden, waardoor DBGC meer vat op het spel kreeg en in de slotfase de stand op 9-7 kon brengen. Voor DBGC werden de doelptmten gemaakt door: Sjaak de Geus, Tineke Braber 3x en Anton van Kouteren 3x. SCHERPENISSE Geslaagd. Mej. Gerda Jasperse, werkzaam in het verplegingstehuis Ter Valcke in Goes slaagde op het te Kou- derkerke gehouden examen voor het diploma Ziekenverzorging. STAVENISSE Beroep aangenomen. Ds. J. Schinkel- hoek uit Kampen heeft het beroep naar de Oud Geref. Gemeente te Stavenisse aangenomen, THOLEN Kerkdiensten Ten Anker. Woensdag 6 dec. 3.45 uur ds. G. Mouw. Woens dag 13 dec. 3.45 uur ds. J. J. Rood- zand. Hij had al zoveel gedaan om zijn bruid te winnen, deze ene daad kon er ook nog wel bij! Die zou hem niet van zijn doel kunnen afhouden. En zo suste Maarten zijn geweten in slaap. De volgende morgen verliet Maarten reeds bij het krieken van de dag de her berg „Het IJ" en de stad Antwerpen. Doch zijn oude reismakker vergezelde hem niet, zoals zij samen hadden afge sproken. Hij was nog in Antwerpen en hij zou zijn schitterend mooi bouwplan nooit te Utrecht indienen. Daarvoor had Maarten Gevaerts ge- :^orgd. HOOFDSTUK 10 Maria krijgt bezoek van Sanne, de heks Baas Van Ath was met zijn gezellen aan het werk in het klooster Gouwstein. In dat oude gebouw viel heel veel op te knappen en de 'smid werkte er graag. De monniken van Gouwstein waren beste mensen. Ze betaalden goed, be knibbelden nooit op de prijs, maar zij stonden er beslist op, dat het geleverde werk goed was. Daarvoor zorgde de smid terdege. Hoe het ook ging en wat er ook gebeurde, het afgeleverde werk moest goed zijn, dat was de stelregel van baas Van Ath. Hij werkte er nu al dagen met zijn SOMMELSDIJK: Op dinsdag 12 december a.s. gaan wij kerstkaarten maken. Leuke kerstkaar ten die je als persoonlijke wens aan iedereen kan sturen. Heeft u zin om te komen? U bent al len welkom in „Ut Praethuus", St. Joris Doelstraat 32, Sommelsdyk, vanaf half twee. Tot ziens! DIENSTEN HERV. GEMEENTEN OP ZONDAG 10 DECEMBER THOLEN 9.30 uur ds. J. den Hoed en 18.30 uur ds. L. WüUchleger H. D. POORTVLIET 10 en 6 uur ds. G. H. Abma SCHERPENISSE 9.30 en 14.30 uur ds. D. J. Budding ST. MAAR TENSDIJK 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom H.A. en Nabetrachting STA VENISSE 10 en 6 uur ds. W. J. Gorissen ST. ANNALAND 10 en 6 uur ds. M. D. Geuze OUD VOSSEMEER 10 en 6.30 uur ds. TH. W. H. v. d. Heijden H.A. en Dankzegging ST. PHILIPS- LAND 9.30 en 14.30 uur ds. A. B. Cy- souw, H.A. en Dankzegging. knechts en omdat de monniken het werk graag zo gauw mogelijk gereed hadden, werd er vaak tot laat in de avond doorgewerkt. De baas en zijn knechts waren daartoe graag bereid. Van een achturige werkdag was in die tijdnog geen 'sprake. Door dat dagenlang werken buitens huis van haar vader zat Maria meestal eenzaam en verlaten thuis en vooral in de avonduren vond ze dit erg. Overdag had zij niet zo'n last van de eenzaam heid. Dat kwam 's avonds. Sedert het ogenblik, waarop Maarten naar Utrecht was vertrokken, had zij nog geen vrolijke dag gehad. Ze had natuurlijk van van de jonge bouwmeester nog geen taal of teken ontvangen. Dat was niet te verwonde ren. Men was toen nog eeuwen verwij derd van de tijd, waarin men gebruik kan maken van de post, telegraaf en te lefoon. Er kwamen wel berichten door, maar die waren meestal heel lang on derweg. Ze werden doorgaans mondeling overgebracht en daaronder had de be trouwbaarheid der berichten zeer te lil den. Brieven kwamen er zeer zeldzaam en de overbrenger van zo'n brief was dan doorgaans een marskramer, een reizend koopman die er zich behoorlijk voor Uet betalen. (Wordt varvolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2