v.v. O.F.B. nam nieuwe kleedgelegenheid in gebruili 'tEikenhuys VERSPUY ZONEN kom kijken... naar eiken „de SchotejiF' Dinsdag 5 december 1978 No, 4748 CHR. STREEKBLAD OOP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOULANDSE EaST ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagaoond Van de weg met die plank! OPEN BRIEF aan de inwoners van Ooitgensplaat Afscheid na 30 jaar bestuurs- iidmaatsciiap Bericht van de V.O.S. De echte y,Fiakkeese Rozijnen-m ik^' A.S. vrijdag ruim 350 bomen de Steiiendamse grond in Uitzending over de kerktelefoon Grote tentoonstelling in Ouddorp Zaterdagavond 16 december Kerstavond Succes voor de brassHband VOLLEYBAL OOLTGENSPLAATs Nog enkele kaarten voor Doelenconcert Cand. Aangeenbrug beroepen EXTRA KEBfiDIENSTEW GEREFOBBI. GEMEENTEN Dlerenbeechormlng favoriet in zwem-driekamp Orgels - IViuziekinstrumenten - Orgels Westdijk 53 (bij bushalte) Sommelsdijk Tel. 01870 - 4776 FOSIBOX 8 -• MUXDEUIAItimS BedacUe en advertenities: Kantoor Ijanigeweg 13, Samimelsdijlk Tel, (01870) 2S 29 Na S uur (01870) 33 92 Giro 167930 Bat» Mlddellhamda na 3420.01.108 ABOTWEaviENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTEa^TIEPRIJS 28 cent per mm. Bij contract speciaal tariel POLITIE ADVISEERT: „De schaatsplan heeft z'n intrede ge daan in ons verlieer. En hoe Je breelit er letteriyk en figuurlijk de nek over", zo begint de waarschuwing die door de poUtie in de pers wordt ver spreid. „Onze kleintjes, en de groten niet minder, hebben de smaak nu echt goed te pakken. Dagelijks breekt na schooltijd de schaatsrage in alle hevig heid los en worden onze wegen bezet met schaatsplankende of, zoals u wilt, plankschaatsende kinderen". U, als weggebruiker zult ongetwijfeld in het gunstigste geval al oog in oog met deze niets ontziende schaatsers hebben gestaan. Het grote schaatsgevaar heeft ons kleine land met z'n toch al over volle wegen oversitroomd. Daarom is het nuttig om de zaken eens even op een rijtje te zetten. Het is nog altijd zó dat artikel 18 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens het spelen op de rijbaan verbiedt. Er behoeft daarvoor niet eens gevaar of hinder te ontstaan. Nou, je moet ze eens zien suizen. Liefst van een geasfalteerde helling natuurlijk, in slangmodel en met z'n vijftienen achter elkaar. En dan plotseling die naderende bromfietser of automobilist. De gevolgen mag u hier zelf invullen. Maaren het is goed ook dat even te vermelden, ook het spelen op andere weggedeelten is verboden, in dien daardoor gevaar of hinder voor het verkeer ontstaat (artikel 18, lid 2 RVV). Dus ook het veilige trottoir is verboden terrein voor dit zo onveilig makende onding. De 'schaatsplank heeft geen schijf- remmen en dat heeft al menig argeloze voetganger aan den lijve kunnen on dervinden. Ja, maar ons woonert dan? Het speel- domein voor onze jeugd. Welnu, ook hier is en blijft de schaatsplank een on gewenst voorwerp. Door de geringe controle die men, zeker als beginner over het ding heeft, is het toebrengen van schade aan voertuigen (ook stilstaande) en het inrijden op voetgangers een niet denkbeeldige zaak. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de risico's die de gebruiker zelf loopt!! U liep misschien net met het plan om uw zoontje of dochter zo'n plank met wielen te geven. De Politie raadt u gewoon aan: DOE HET NIET Ingevolge de bepalingen van ons Burgerlijk Wetboek zijn wij aansprakelijk voor eventuele schade die wij aan een ander toebrengen. Ook zijn wij verplicht deze schade te vergoeden. Vele mensen hebben daarvoor dan ook een zogenaamde W.A. verzekering af gesloten. Wij zijn als ouders ook ver antwoordelijk voor onze kinderen en voor de eventuele schade die zij toe brengen. De kans dat uw kind grote brokken gaat veroorzaken met de schaatsplank is zeer groot. Daarom laten we deze keer de plank eens niet misslaan. DE SCHAATSPLANK WEG UIT ONS VERKEER, voor u, voor uw kinderen en al die andere weggebruikers die ook aanspraak maken op een veilig gebruik van de weg. Normaliter reageren we niet op niet ondertekende ingezonden 'stukken, maar we maken ditmaal een uitzondering voor de „open brief" die een inwoner van Ooitgensplaat instuurde, veront waardigd als hij/zij is over de gedragin gen van sommigen uit de Ooltgensplaat- se jeugd: alle inwoners weten dat weer, na zoveel maal, de ruiten bij de bushalte zijn kapot gegooid. Wat het voor zin heeft weet geen mens, zelfs de daders zullen dat niet weten. De daders besef fen blijkbaar niet dat de ruiten niet ge kregen zijn. Daarom zou ik de inwoners van de Plaat wUlen vragen om er op te letten wie de daders zijn, vooral vraag ik dat aan de bewoners van het Wees- pad op wier medewerking ik vertrouw". DEN BOMMEL De voorzitter van de Woningbouw vereniging „den Bommel", dhr. M. P. Arensman heeft zich i.v.m. het bereiken van de 65 jarige leeftijd niet meer her kiesbaar gesteld. Van hem zal donder dag 14 december afscheid worden ge- nonmen in een dan te beleggen af- scheidsbij eenkomst, 's avonds van 8 tot 9 uur in de recreatiezaal van „het Wes- terUcht". OTJDDORF KERKDIENST: Op uitnodiging van de J.V. hoopt ds. Oorschot van Stellen- dam a.s. woensdagavond voor te gaan in de dienst die om half acht begint. Mariniersweg 281, hkHoogstraat R.daml I^Maandaga^esIotenjeCoiOjJSgT^^ V.O.S. betekent. Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. Binnenkort gaat er weer een nieuwe Vosgroep van start. Overal hangen de raambiljetten en op verschillende plaatsen liggen folders. In de Vosgroep praten vrouwen met elkaar over allerlei zaken, waar zij in de maatschappij, in het gezin of waar ook mee te maken hebben. Zo leer je van elkaar en onder des kundige leiding groeien fijne gesprek ken. Kijkt u vast uit naar een nadere me dedeling over de informatieavond begin januari en als u de folder ziet liggen, neem er één mee. Meer informatie kunt u krijgen bij Ida Wiese, Groene Zoom 14, Sommels- dijk, tel. 4574. SEMPBE CRESCENDO BRENGT: De Kon. Fanfare „Sempre Crescendo" te Middelhamis - Sommelsdijk bestaat het volgend jaar 90 jaar. Het bestuur heeft daarom gemeend in het kader van dit 90-jarig bestaan een aantal evene menten te organiseren, zoals bijv. een receptie, muziekdagen zowel binnen als buiten, en ter afsluiting een optreden door Sempre zelf m.m.v. een ander be kend muziekgezelschap. Ook is het de bedoeling de untfoimen te verbeteren, door de aanschaf van nieuwe broeken. Om het e.e.a. te kunnen financieren heeft het bestuur enkele akties op touw gezet. Een van deze akties zal hieruit bestaan, dat de leden van Sempre in de week voor de Kerst, de week van de 18e december dus, de bewoners van Middel hamis en Sommelsdijk in de gelegen heid zullen stellen om de echte, onver valste, volgens origineel recept bereide „Flakkeese Rozijnen-mik" te kopen. Deze „Flakkeesche Rozijnen-mik", wel ke twee gulden vijftig gaat kosten, zal gebakken worden door „de echte isak- ker", te weten Bakker Westdijk uit Mid delhamis. De opbrengsten uit deze aktie, en nog andere akties zoals bijv. een verloting, zullen ten goede komen aan de eerder genoemde festiviteiten t.g.v. het 90-jarig jubileum. Het bestuur hoopt op de medewerking van alle „Menheersenaars", zodat Sem pre zijn 90ste verjaardag op een waar dige wijze kan vieren. In het kader van de uitvoering van de ruilverkaveling „de SteUe" zal er a.s. vrqdag in Stellendam een boomplantdag worden gehouden waaraan niet aUeen officiële genodigden, met name de ge meentebestuurders, maar ook de leer lingen van aUe plaatselijke scholen te pas zullen komen. De plaats waar het te planten bos zal worden aangelegd grenst aan het eind van de Schoolstraat. De eerste boom, een linde, zal worden geplant door de eerste burger, burge meester G. van Velzen. De raadsleden zullen vervolgens 9 linden planten. Door de Hoofddir. dir. van de Landin richting Ir. T. A. Biemond zal een naambord onthullen waarop informatie over de ruilverkaveling te leien staat. Voorts zullen 82 populieren worden geplant door de Openbare basisschool, 100 populieren door de Ned. Herv. ba sisschool, 39 populieren door de Chr. Nat. school, 94 populieren door de MA VO, 10 kastanjes door de Ned. Herv. kleuterschool en 8 iepen door de open bare kleuterschool. De jeugd zal de gaten niet behoeven te graven. Die zijn met een mechanische grondboor al gemaakt. Wel zullen ze te voren op de scholen de plantinstructies hebben doorgenomen. De boomplantdag begint vrijdagmorgen om half elf. OOLTGENSPLAAT De Jeugdvereniging „De Strijders" gaat uitzendingen voor de kerktelefoon verzorgen. Het eerste programma kan men beluisteren op donderdag 7 decem ber a.s. des nam. 8 uur. De uitzending bestaat uit Schriftlezing, gewijde mu ziek, declamatie, gebed, gedichten, enz. Het plan bestaat om op geregelde tij den hiermee verder te gaan. Op vrijdag 8 en zaterdag 9 dec. a.s. organiseert de Konijnen- en Pluimvee- fokkersvereniging „Nut en Genoegen" weer haar jaarlijkse tentoonstelling. Wederom is heit de leden gelixkt om zo'n 500 dieren bijeen te brengen in een grote variëteit van rassen en keursla gen, onderverdeeld in vijf diergroepen, n.l. konijnen, hoenders, sierduiven, hamsters, cavia's en postduiven. Het verenigingsgebouw in Ouddorp zal dan weer overvol zijn, wat U er echter niet van mag weerhouden om eens een bezoek aan deze rijk gevari eerde show te brengen. Als speciale attraktie zal dit jaar ook het „Nut" van Konijnen naar voren worden gebracht, een onzer vrouwelij ke leden zal op onze tentoonstelling op zaterdag een demonstratie geven wol spinnen van het Angorakonijn. U weet wel die aardige langharige wollige beestjes die ieders hart stelen. Zeer ze ker de moeite waard om te zien. De Vereniging „Nut en Genoegen" streeft er al 45 jaar naar om, die ver schillende rassen in stand te houden en zo mogelijk nog te verbeteren, steun deze Vereniging door een bezoek aan de TentoonsteUing te brengen. (Koop een lootje) zodat deze vereniging ook voor U in de komende jaren een der gelijke show kan brengen. Haast overbodig is te vermelden dat de toegang gratis is. De openingstijden zijn: op vrijdag 8 dec. van 1923 uur. Op Zaterdag 9 dec. van 1421 uur. MIDDELHARNIS Zaterdag 16 december a.s, is het ver enigingsgebouw „De Hoeksteen" weer open voor de jeugd van 15 jaar en ouder. Deze avond zal in het teken staan van het komende Kerstfeest. We willen deze avond beginnen om 18.00 uur met een broodmaaltijd. Daarna zal het verdere programma worden afgewerkt waaronder een dia quiz. I.v.m. de maaltijd is opgave noodza kelijk. Dit kan zaterdagavond 9 december gebeuren in „De Hoeksteen" en telefo nisch tot uiterlijk dinsdag 12 december bij Bram Hoek, tel. 01870 - 2802. OUDDORP Brassband Concordia uit Ouddorp heeft op 25 nov. de 2e prijs behaald met 273V2 punt in de 2e afd. Brassband op het concours te Reusel (N.B.) Tevens kunnen wij nog enkele leden plaatsen en of leerlingen, deze kunnen zich aanmelden op onze repetitieavond elke dinsdag of bij G. Pijl, Pieterstraat 25, Goedereede, tel. 01879 - 1490. INTERMEZZO-HEREN, MATIG NAAR 3-2 OVERWINNING Een incompleet heren 1 heeft een 3-2 overwinning weten te behalen op Flits uit Papendrecht in een matige wedstrijd. Intermezzo, dat de geblesseerde ge broeders André en Jaap Driesse thuis moest laten, blijkt in deze fase van de competitie zich een slechte wedstrijd te kunnen permiteren en dan nog winnend te kunnen afsluiten. Volgens trainer/ coach Henk Bisschop is dat datgene wat de heren meer hebben dan vorig jaar. In deze wedstrijd, waarin Wimco Dries- se en Kees Arensman, beide van heren 2 hun opwachting in het hoogste heren team konden maken, terwijl zij beide ook ruimschoots voldeden, was de arbi trage zodanig van aard dat het wel een spannende match moest worden. Set standen: 15-13, 14-16, 15-13, 8-15, 15-17. Het eerste damesteam heeft in het verre Schaesberg, nabij Heerlen in een goede wedstrijd met 3-1 haar meerdere moeten erkennen in Geevers/P en P, het vroegere Petrus en Paulus. Ondanks het verlies waren de dames zeker niet de mindere van de Limburg se ploeg, maar steeds wanneer Inter mezzo dreigde door te drukken werd op de kritieke momenten fouten gemaakt als fout serveren of domme misverstan den. Geevers wist daar op ervaren wijze van te profiteren en kwam, naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer in haar spel. De ploeg uit Middelhamis wist in de vierde 'set na een 6-0 achterstand te rug te komen tot een 10-8 voorsprong, maar het kwam anders uit. Het beetje geluk wat Intermezzo best zou kunnen gebruiken bleef uit en wat de gehele wedstrijd niet was voorgeko men verviel Intermezzo weer in haar foute stop, daarmee de set uit handen gevend. Setstanden: 7-15,15-9, 15-10, 15-10. Aanstaande zaterdag is het voor In termezzo weer een thuisdatum en vanaf 10.30 uur zullen er een kleine 20 wed strijden gespeeld worden. Heren 1 speelt om 16.00 uur tegen Vollido uit H.I. Ambacht, terwijl dames 1 om 14.00 uur aan zal treden tegen Sutherland/M. uit Maastricht, de nummer 4 van de ranglijst van de 2e divisie C van dit ogenblik. De leden van de Ooltgensplaatse voetbalver. „O.F.B." hebben zaterdag morgen om meerderlei redenen van burg. W. M. v. d. Harst een fikse pluim gekregen. Dat gold him niet te onder schatten eigen inbreng in de bouw van het nieuwe clubgebouw maar dhr. v. d. Harst liet dan ook gelden voor hxm sportieve opstelling tijdens de voorbe reidingen, zaken die de burgervader als „hartverwarmend" heeft ervaren. Graag werd hij dan ook bereid ge vonden zaterdagmorgen de nieuwe acco- modatie te openen. Het jongste lid van de Ver., de 6 jarige Jaap Tiggelman ver vulde daarbij de rol van zijn leven door de burgemeester de sleutel aan te bie den onder het toeziend oog van voor zitter M. J. Troost en de leden van de Vereniging aan wie dhr. v. d. Harst, in zijn openingsspeech zo'n grote pluim had uitgedeeld, al moet gezegd dat op haart beurt de Ver. ook alle waardering bleek te hebben voor de van de gemeen telijke Technische Dienst ontvangen medewerking en de financiële hulp die het gemeentebestuur heeft geboden. .Burg. V. d. Harst nodigt Jaapje Tiggelman uit, mee te stappen naar de deur. „Het zal niet de laatste stap naar ver betering van onze accomodatie zijn, want we willen nog graag een nieuwe cantine", liet voorzitter Troost nu al weten. Eigenwaarde. „Hartelijk verheugd" verklaarde dhr. V. d. Harst zich over het gereedkomen van de nieuwe kleedgelegenheid. Hij proefde dat het verlangen daarnaar is voortgekomen uit een gevoel van eigenwaarde bij de Ver. omdat men vooral ook de gasten goed wenst te ont vangen, anders dan in de „duivenhok ken" waarin men bij uit-wedstrijden zelf wel eens terechtkomt. Alle waardering had dhr. v. d. Harst dan ook voor de initiatiefnemers en de „financiële atleten" die vervolgens aan het werk zijn gegaan in een hartver warmende toewijding tot de vereniging. Spr. liet dan ook niet na zich, als bur gemeester, gelukkig te prijzen met de aanwezigheid van een hoge en nobele opvatting van de beoefening van de amateursport waarom het gemeentebe stuur die hartelijk en krachtig wü be vorderen. Sinds 1964. O.F.B. heeft in 1964 het huidige ter rein in gebruik genomen. De kleedgele genheid, een houten keet werd vanaf het Boomgaardpad meegebracht, in '66 aangevuld met het oude houten bad huis, dat voor die tijd „één van de bete re" kleedgelegenheden van het eiland werd. Het initiatief om tot nieuwbouw over te gaan werd in '75 genomen door dhr. W. Duün. Het nieuwe gebouw, op de bouw waarvan door zelfwerkzaamheid enkele tienduizenden guldens werden bespaard is de trots van O.F.B. Doordat het geld op was ontbreekt nog een vloerbetege- ling, maar OFB'ers hebben goede hoop dat ook de daarvoor nodige middelen alsnog zullen worden aangeboord. Nu hebben ze het voor elkaar gekregen dat meerderen tegen kostprijs hebben ge werkt. OOSTFLAKKEE Voor het Bejaardenconcert op 11 de cember in „De Doelen" te Rotterdam zijn nog erikele kaarten voorradig. Aap- vragen bij Kantoor Stichting Bejaar- denwerk „Oostflakkee" te Ooitgensplaat Tel. 01873 - 1676. Door twee Hervormde Gemeenten is op ons eiland, die van Goedereede en Oude Tonge is een beroep uitgebracht op cand. M. Aangeenbrug te Heuke- lum. MIDDELHARNIS Bedankt. Ds. C. Vos van Amsterdam heeft voor het op hem uitgebrachte be roep naar de Herv. Gem. alhier be dankt. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opbrengst. De collecte t.b.v. van het Nat. fonds Sport gehandicapten heeft een bedrag van 3835,65 opgebracht. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (H. Doop). MELISSANT woensdagavond 7.30 uur student M. Golverdingen van Bent- huizen. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 u. ds. Th. van Stuyvenberg van Melis kerke. MIDDELHARNIS Bedankt voor beroep. Ds. L. W. v. d. Mey, Chr. Ger. predikant alhier, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep van de gemeente Driebergen. Aan komen lopen, lapjespoer, bij de fam. de Ruiter, Poldersweegje 21, Dirks- land, tel. 01877 - 1661. Wil de eigenaar met genoemd adres s.v.p. kontakt opnemen? Op zaterdag 2 december werd in het Instructiebad van Middelhamis de jaar lijkse driekamp tussen de op het Eiland aanwezige zwemclubs gehouden. De „Stelle" uit Stellendam - „de Gooye" uit Dirksland en de „Schotejil" uit Mid delhamis. Al na de serie's schoolslag bleek de Schotejil uit te lopen op de andere twee verenigingen, wat zich bij de borst- en rugcrawl voortzette. De estafette gaf reden tot grote spanning, aanvankelijk lag de Gooye bijna een baanlengte voor, maar de leden van de Schotejil wisten dat op het laatste moment nog recht te trekken en zeUs in winst om te zetten. De Stelle, duidelijk gehandicapt door het sluiten van hun buitenbad (half septem ber) wist toch goed partij te geven en legde beslag op 14 medailles de Gooye behaalde 35 maal de ereplaatsen en de Schotejü 44 maal. Uitslag: 1. de Schotejil 5984.3 punten 2. de Gooye 6281.6 punten 3. de Stelle 6606.5 punten 10 X 40 meter Estafette: 1. de Schotejil 4 min. 19.5 sec. 2. de Gooye 4 min. 21.6 sec. 3. de Stelle 4 min. 35.9 sec. Verdeling ere-plaatsen: eerste tweede derde Middelhamis 19 13 12 Dirksland 10 9 15 Stellendam 2 9 3 Wegens enorme verkoop: als inruil teruggekregen, z.g.a.n. 8 SOLINA'S vanaf 950,— 10 RIHA'S vanaf 995,— 9 VISCOUNTS vanaf 950,— JOHANNES OPUS 18 met ingebouwde nagalm van 12.600,— voor f 11.300,— (4 mnd. oud) BLOKFLUITEN (sopraan, tenor, alt, bas) alle merken v.a. 15,90 MONDORGELS v.a. 16,75 VERSTERKERS v.a. 285,— ACCORDEONS v.a. 350,— CITERS v.a. 165,— GITAREN v.a. 125,— Bundels, niet rytmisch (Drenth, W orp, Klavarskribo, noten, cijfers) ORGELS v.a. 39,— per maand PIANO'S v.a. 50,— per maand VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Maandag- en dinsdagmorgen gesloten tot 1.00 uur. Ook zaken te Barendrecht, Zwijndrecht en Tholen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1