EIIAnDEÜ niEUWS RIVATQ 12.500 e Fnruno scheepsradar op S.L. 47 as* 3e blad Vrijdag 1 december 1978 No. 4747 Oprichtingsbijeenkomst van de vereniging voor Natuur- en Landscliapbesclierming Goeree - Overf lakkee is te Middelharnis de oprichtings vergadering gehouden van de ver eniging voor Natuur- en Land- schapbescherriiing Goeree - Over- flakkee. Op deze, door ruim 40 personen bezochte bijeenkomst gaf Jos Hendrilcs, een uiteenzetting van de gebeurtenissen die aan deze avond waren vooraf gegaan. Bestuur Ouderavond Ciir. Kleuterscliooi „Samuel" te Goedereede Roepnaam Wilt u meer weten of lid worden van de Vereniging van Natuur- en Landschapbescherming, neemt u dan contact op met een van de bo vengenoemde telefoonnummers. Uien Rijnsburger Het hoogste 7o .GEZONDE UIEN na i i^VX BEVWVRING \y ROYAL SLUIS Uw &iMi$ verkopen? TAMBOER Grijsoordse schetsen: DE NIEUWE „BURGEMEESTER'' Op donderdag 23 november j.l. ële aspecten van een vereniging te ver Hij formuleerde daarbij tevens de doelstelling van de op te richten ver eniging, door te spreiken van een bun deling van milieu-interesse en milieu- bezorgdheid tot bescherming en behoud van het milieu op Goeree-Overflakkee. Verder gaf hij een schets van de or ganisatie binnen de vereniging, zoals de initiatiefnemers zich dat hadden voorgesteld. Personen, die activiteiten kunnen en wiUen coördineren zullen hierin een belangrijke rol moeten ver vullen. Daarna kreeg de heer Jansen het woord. De heer Jansen is voorzitter van de Vereniging voor Natuur- en Vogelwacht Schouwen Duiveland, die niet zoals eerder vermeld 25 jaar, maar al bijna 30 jaar bestaat en die vanuit die ervaring ook de vereniging voor Goeree-Overflakkee graag alle moge lijke steun toe heeft gezegd. De heer Jansen ging allereerst in op de organisatie van het milieiobeheer in Nederland. Hierbij maakte hij onder scheid tussen de activiteiten van de overheid en die van particuUeren. Daar na gaf hij een beeld van het ontstaan en werken van zijn vereniging. Aan de hand van voorbeelden gaf hij aan wel ke resultaten er te behalen zijn. Eén en ander werd een boeiend ver haal, waarbij echter de tijd niet bleef stü staan! Direct daarop kreeg dan ook de heer Huisman het woord. De heer Huisman is voorzitter van de Stichitng Natuur en Landschapbescherming Goeree-Over flakkee. Deze stichting^dl ie zeven deel nemers telt, werkt, naar zijn zeggen wat op de achtergrond, maar heeft de nodige activiteiten ontplooid. Een acti viteit die, zeker in de gemeente Middel harnis, bekendheeft heeft gekregen is die voor Het behoud van de „Wilde man" te Sommelsdijk. De Stichting is naar vorm geen democratische instel ling en zij had haar activiteiten mede daarom graag uit willen breiden door ook een vereniging in het leven te roe pen. Nu dit reeds door anderen is ge beurd stelde hij voor deze activiteiten te bundelen. Er zal dan naar een be paalde vorm gezocht moeten worden, waarbij de stichting, eventueel, zou kunnen blijven bestaan. Hierna werd er een film vertoond over de „WUdeman". Deze film is spe ciaal door de heren Keuvelaar en van Nimwegen gemaakt om de actie voor behoud van de „Wildeman" te onder steunen. Na deze prachtige fUm was het hoog tijd geworden voor de koffie, die mevr. Speelman, beheerster van de zaal, reeds geruime tijd gereed had staan. Na de pauze kwam het organisatori sche gedeelte van de avond. Er diendie, zoals de voorzitter het voorstelde, een bestuur te komen om voor de eigenlijke oprichting zorg te dragen. Hij was van mening, dat eerst tot statuten moest worden gekomen, mede om de financi- Op vrijdag 24 nov. hield de Chr. kleuterschool „Samuel" haar eerste ouderavond. De avond stond onder lei ding van de scriba van de Herv. ker- keraad dhr. Bruggeman, deze liet zin gen Ps. 27 5 en las Joh. 10 1 t.m. 21. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter dat de oprichting van de kleuterschool aanvankelijk nog al,wat verwarring teweegbracht, maar dat men desondanks toch door mocht gaan en dat heit werk kennelijk gezegend wordt gezien de groei van het aantal kleuters, van 16 in febr. vorig jaar tot 28 op heden. Verder sprak hij een woord van welkom in het bijzonder tot mevr. dr. Bulthuis aan wie hij het woord ver leende. Mevr. Bulthuis had gaarne gevolg gegeven aan het verzoek op deze avond te spreken over „Het zieke kind in de kleuterleeftijd". Zij lichtte het verschil tussen virus en bacterieziekten nader toe, waar na zij verschillende bekende en minder bekende kinderziekten nader ooider de loupe nam. Aan de hand van dia's illustreerde zij de verschillende stadia van de ziekten en weike tegengegaan kunnen worden door vaccinatie. Ook kregen de ouders gelegenheid tot het stellen van vragen waar een dankbaar gebruik van werd gemaakt. Het een en ander was niet al leen interessant maar ook erg leerzaam. Juffrouw Jaqueline was die tolk van de ouders toen zij mevr. Bulthuis bedank te en haar een attentie gaf in de vorm van bloemen. Na de pauze liet de juffrouw Jaque line wat dia's zien van de kleuters in de klas en op het speelveld, het was bijzonder aardig de kinderen bezig te zien in hun spel en in hun spelend le ren. De avond werd besloten met gebed en het zingen van Ps. 33 11. De leiding van de kleuterschool kan ap een zeer geslaagde ouderavond terug zien. antwoorden. Voor het vaststellen van statuten zal het echter nodig zijn om de wijze van organisatie vast te leggen. Aan gaande het bestuur stelde hij voor een voorlopig dagelijks bestuur aan te stel len met de vrijheid om dit uit te brei den als bepaalde taken, waarover hij in zijn inleiding reeds melding van had gemaakt, dat zouden verlangen. Binnen een jaar zou dat tot statutaire besten diging moeten leiden alsmede een defi nitieve keuze van het bestuur. Tevens werd, uit de vergadering, voorgesteld om een vertegenwoordiger van de Stichting vice-voorzittër te ma ken, om zo de contacten met haar te waarborgen. Naast de initiatiefnemers melden zich uit de zaal nog twee kandidaten voor een bestuursfunctie. De vergadering gaf aan bovenge noemde voorstellen haar goedkeuring, zodat thans het voorlopig dagelijks be stuur als volgt is samengesteld: Voorzitter: Jos Hendriks: (01874-1671) Vice-voorzitter: deelnemer uit de Stichting. Secretaris: Arie van de Berg (01878- 1989). Leden: Johan Everaers, Ben Waan- ders en Karel Knoesterd. De financiële administratie berust voorlopig nog bij de penningmeester van de vereniging op Schouwen-Dui- veland. Tijdens de discussie over de bestuurs- activiteiten meldden zich enige verte genwoordigers van verenigingen, die op enigerlei wijze met het milieu te maken hadden. De heer Langendöen van de afdeling Voorne van de Kon. Ned. Natuuriiisto- rische vereniging zegde steun toe en hoopte op het gebied van inventarisaties samen te kunnen werken. De heer van Eek deelde mee dat de afdeling Goeree Overflakkee van de C.B.T.B. op enigerlei wijze bij het werk van de vereniging betrokken zou willen worden. De heer Mastenbroek van de afdeling Goeree Overflakkee van X.V.N, vrees de voor doublures van activiteiten. Hem werd echter toegezegd dat hiervoor ge waakt zou worden en dat met zijn af deling contact zou worden opgenomen. In de rondvraag werd vanuit de Stichting het voorstel gedaan om voor de lange naam een korte roepnaam te bedenken. De voorzitter gaf dit de aan wezigen als huiswerk mee, waarbij hij wel opmerkte dat vermoedelijk elke naam wel discussie zal oproepen. Na een ieder bedankt te hebben voor zijn of haar aanwezigheid en inbreng bij de vergadering, sloot de voorzitter de vergadering met de, voor meerdere uitleg vatbare, woorden: U hoort nog van ons! Na afloop kregen degenen, die zich als lid hadden aangemeld een exemplaar van de „Sterna", het smaakvol verzorg de en interessante verenigingsblad van Schouwen Duiveland. '\~v' POSTBUS 22-ENKHUIZEN De Japanse scheepselectronica fabri kant Furuno is bij de Nederlandse vis serij geen onbekende. Al vanaf het be gin van de zestiger jaren zijn de echo;- loden van dit merk in ons land in de handel en op bijna elk schip vindt men ze wel. Een jaar of tien geleden kwa men er ook Furuno radars op de markt. Dat was in een tijd dat bij de visserij en de kleine handelsvaart eigenlijk twee Engelse radarmerken de markt volko men beheersten. De Furuno radar maak te z'n entree heel ongemerkt en ook daarna werd er noch door Furuno, noch door Radio-Holland als importeur veel tam-tam gemaakt over dit navigatie- instrument. Na enkele jaren kreeg Fu runo radar toch veel bekendheid op de schepen. De FRS 24 lag gunstig in prijs, vioeg weinig ruimte, had nu precies dat hel dere, stevig getekende „plaatje" waar de Nederlandse visser van houdt en last -but-not-least, het bleek een bijzonder taedrijfszeker instrument te zijn. De radar werd snel populair, ook bui ten de visserij en niet alleen in Neder land, maar over de gehele wereld. Nu, ongeveer tien jaar na de geruisloze in troductie, komt die bescheiden radar toch even in de aandacht, want de fa briek produceerde onlangs het 12.500e exemplaar van het FRS24 model. Deze mijlpaalradar ging naar Nederland en is vorige week met de nodige feestelijk heid op de SL 47 „Reseda" overgedragen aan de heer A. de Jager en zijn beman ningsleden. Ook de ongeveer driehon derd gebruikers in Nederland van de jubilerende radar werden door Radio- Holland in de feestvreugde betrokken met een Japanse feestdronk. De heer Ligthart van Radio - Holland BV draagt de 12.500ste FRS-24 radar van Furuno over aan de heer De Jager (r.), schipper van de SteUendam 47 „Reseda". Deze Traag- en mntwoord-ndniek atutt ■«heel ten dienste tui de leser fHe er kosteloos gebnillc van kan makeiL Uw Tragen op Tèlerlel gebied kxati u Btaren aan: Kedactie Eilanden-nleuwi^ posfiHUi Bfiddelluiniis, met In de Unfcerboren- koek „Vragen-rubrlek" venneld. De rragen worden door deskundigen b«- aatweord en aullen binnen enkele we ken na de Insending eemideet met ant woord In deie rubriek werdon gepubU- UIENLUCHT Daar ik kok ben moet ik vaak uien pellen en snijden. Is er een middel om die uienlucht van mijn handen te krij gen? Antwoord: Er zijn tientallen middel tjes, maar die berusten allemaal hierop, dat men het ene lucht vervangt door het andere, dat nóg sterker is. Zo kunt u uw handen wssen in lauw water waar in u wat bleekwater (chloorwater) hebt opgelost. De lucht van chloor wint het dan wel van de uien, maar misschien stelt u chloorgeur evenmin op prijs. Ook zijn er wel andere chemische middelen, maar die tasten op den duur de huid van uw handen aan, wat evenmin pret tig is. Daarom raden wij u aan uw han den in wat chloorwater te wassen, zo ongeveer een minuut. Daarna wast u ze in een beetje lauwe melk. Dat mag tap- temelk of magere melk zijn want het is niet het vet dat het chloor bindt. Ook dit wassen moet minstens een minuut duren. Er is echt niet veel melk voor nodig, al moet u die na afloop wel weg gooien. U spoelt uw handen af met wa ter en u zult dan nauwelijks nog iets van uien of chloor merken. Zo ja, dan wast u ze nog even met toiletzeep. CHLOOR IN WATER Is er een middel om het chloor uit het leidingwater te halen? Antwoord: Ja, maar waarom zou u dat doen? Inderdaad wordt aan het lei dingwater wat chloorbleekloog toege voegd om het te ontsmetten en het kiemgetal laag te houden. Dat is echter zó weinig, dat het voor niemand scha delijk is. Ook in de zuivelwereld ge bruikt men chloor om alles wat met melk enz. in aanraking komt, te desin fecteren. Het weinigje chloor dat dan nog op het metaal achterblijft wordt meteen gehouden aan de kalk uit de melk of aan de organische stof van an dere levensmiddelen. Ook uw kamer planten hebben echt geen last van dat kleine beetje chloor in het water. Wilt u absoluut chloorvrij water, dan moet u het water koken en daarna laten afkoelen. Het chloor ontwijkt dan door de hitte. Het is niet te verwijderen door stoffen toe te voegen, want aUe chloriden zijn uitstekend in water op- yi:i'!»^&:Z.^' losbaar en u blijft met gebonden chloor (chloorkalk, zout enz.) zitten. STRALING IN ALUMINIUM KAMER Ik heb een kamer helemaal met alu- miniumfoUe beplakt. Daarin heb ik t.v., radio's, band- en cassetterecorders, pla tenspelers, hchteffecten, mengpanelen enz. Loop ik nu gevaar door straling? Antwoord: Alleen als u a.h.w. boven op uw t.v.-toestel zit want dat is het enige wat gevaarlijke straling kan uit zenden. Op een meter afstand is die echter al vrijwel verdwenen. Veilig heidshalve houden wij een afstand van 2 m aan. Overigens doet uw aluminium folie niet ter zake: daar zou een even tueel gevaarlijke straling wel doorheen gaan. Alleen lood zou wat tegen houden maar toch ook niet terugkaatsen. Als u in dit merkwaardige kamertje slaapt is goede luchtverversing belangrijker dan de rest. VAN OOSTERZEE Ik bezit „Het leven van Jezus" in drie delen van Van Oosterzee. Wat zijn die waard? Van binnen zijn ze puntgaaf, maar de banden zijn wat beschadigd. Antwoord: Voor deze boeken zult u 10 tot 20 gulden per stuk kunnen krij gen, tenzij u een verzamelaar van 18e eeuwse theologisch lectuur vindt. De prijs zal u tegenvallen, maar Johannes Jacobus van Oosterzee (1817-1882) wordt niet meer gelezen. Dat komt doordat hij richtingloos was: niet gereformeerd, niet modernistisch en niet ethisch. Hij noemde zich „evangelisch" en preekte christocentrisch. Ofschoon hij hoogle raar was in vele vakken (dogmatiek, praktische theologie, theologie van het N.T.) en zelfs handboeken voor de studie daarvan schreef en 's zondags volle ker ken trok, was hij al vóór zijn dood ver geten, juist door de richtingsstrijd. Kortom, hiJ was een vroom en braaf mens, maar dat is blijkbaar niet vol doende om blijvend gewaardeerd te worden. Vandaar dat zijn boeken echt niet zo kostbaar zijn. CREMATIE KIST We hebben een discussie in de klas gehad, of de kist, waarin een overledene wordt opgebaard, wel of niet verbrand wordt by een crematie. Weet u het ant woord te geven? Antwoord: Bij een sterfgeval wordt maar één kist gebruikt. Eerst wordt de overledene daarin opgebaard. Zo moge lijk blijft tijdens de bezoekdagen in de rouwkamer of in het sterfhuis de kist open staan, zodat familieleden en vrien den nog een laatste blik op de ontsla pene kunnen werpen. Voor een crematie moeten bepaalde wettelijke voorschrif ten in acht worden genomen o.a. ter voorkoming van verwisseling. De kist moet bijvoorbeeld door de gemeentelijke lijkschouwer worden gesloten en ver zegeld en mag daarna niet meer worden geopend. Een verklaring met stempel van de betrokken arts, die de kist ver zegelde of liet verzegelen, moet worden getoond bij aankomst in het cremato rium, anders mag de verassing niet plaatsvinden. Op de kist gelegde bloe men, onderscheidingen en andere her inneringen, worden verwijderd als de kist na de laatste plechtigheid afdaalt naar de verbrandingsruimte. Gietijzeren j of koperen handgrepen worden van de kist afgenomen, maar onderdelen van kunststof kunnen aan de kist bUjven, omdat ze wel meeverbranden. De kist gaat dan in zijn geheel in de oven. Na de verbranding wordt de fijngemaakte as voorzien van een identiteitsplaatje en moet ze tenminste drie weken onaan geroerd ter plaatse blijven staan. Pas daarna kan de officier van justitie toe stemming geven voor afgifte van de as aan de familie of voor verstrooiing. Die termijn van drie weken en de inschake ling van de officier van justitie zijn voorgeschreven met het oog op het ach terhalen van een evt. gepleegd misdrijf. Wanneer binnen drie weken nog ver moedens rijzen van een onnatuurlijke dood, kan de as namelijk in een gerech telijk laboratorium worden onderzocht. Ook in de as kunnen wel sporen van bepaalde misdrijven worden aangetrof fen. JONGENSBOEK Vroeger heb ik eens een boek gelezen, dat „Twee jongens op de wilde vaart" heette. Het ging over Toeter en Ragebol, die op een vlot afdreven en door een vrachtboot werden opgepikt. Wie was de schrijver en is dit boek nog in de handel? Antwoord: Het opsporen van een boek zonder dat de schrijver bekend is, blijkt steeds weer een moeilijke zaak. Als nu ook de titel niet klopt wordt het hope loos. En in Nederlandse openbare biblio theken komt geen boek voor met de door u genoemde titel. Dit maakt het héél waarschijnlijk, dat de titel anders is. Wij zetten onze naspeuringen pas voort als u zeker bent van de titel! HAARTRANSPLANTATIE Wordt er in Nederland ook haartrans- plantatie toegepast? Weet u iets van de kosten af? Antwoord: Wij weten zoveel van de huidige stand van zaken met haartrans- plantatie af, dat wij het u alleen maar met klem kunnen ontraden. Eigenlijk zou het uitsluitend verantwoord kunnen gebeuren op de afdeling dermatologie van een ziekenhuis. Maar de Neder landse ziekenhuizen wagen zich er (nog) niet aan. In het buitenland heeft men méér geëxperimenteerd met dergelijke ingrepen, maar de resultaten zijn hele maal niet bemoedigend. Vraagt u het maar eens aan Frank Sinatra. De hoofd huid is het sterkst behaarde deel van het menselijk lichaam en als men iets van een behaarde mannenborst weg neemt, valt het resultaat op het hoofd nog wel eens tegen. Neemt men een stukje laag gelegen hoofdhuid weg, om dat op een voorhoofd of schedeldak in te planten, dan ontstaat toch weer een plek elders die opvalt door verschil in haargroei. Er zijn methoden ontwikkeld om haartje voor haartje over te planten en dat is een tijdrovende operatie. Bo vendien valt het resultaat totaal niet te voorspellen. Sommige haren slaan niet aan op de nieuwe plaats. Soms is het nodig weer eens overnieuw te beginnen. En dat kost dan allemaal tienduizenden guldens. Er zijn in Amerika mensen die er enige tienduizenden dollars aan heb ben uitgegeven en nu nog niet tevreden zijn. Iets anders is het, als er huid transplantatie moet plaatsvinden na een gedeeltelijke verbranding. In dat geval kiest men de soort huid die bij het „te Burgemeester was vroeger een erebaantje. Het was meestal een oudere boer uit een invloedrijke familie. Men kende hem van jongsaf en noemde hem gewoon Hans Davids of Paulus. Maar nu, in de dertiger jaren kwam de malaise. En noch de vrijheidsbond, noch de S.D.A.P. had er een op lossing voor. Er waren veel werklozen, weinig werkverschaffing en talloze boeren die op de fles gingen. In Duitsland kwam de Nationale partij op; die riep om meer gezag van de regering wat hevige straatgevechten ople verde. De nieuwe burgemeester was politie-commissaris geweekt in de stad en dat was hem nog aan te zien. Een kaarsrechte grote vent met een strenge bhk, een groot voorstander van gezag in de harde lijn. Hij reorganiseerde de politie, de brandweer en de landstorm. Op zijn spreek uur kwamen maar weinig mensen; hadden ze gescholden op d'n ouwen Poulus; nu zelen ze „hadden wij um nog mar". Nu liet v. d. Tol iemand bij de burgemeester binnen van dezelfde lengte en postuur. Maar daar hield ook elke overeenkomst mee op. Langeborst woonde in een krot op de Mekkeet, een vrijgezel, ont en vuü. Men nam nog al eens een loopje met hem. Jan en Hentje hadden een brief aan hem geschreven ondertekend door de rijkste weduwvrouw uit de Voorstraat. „Bart, jongen, stond er, „voel je je ook zo eenzaam, breng je spulletjes vrijdagochtend om 11 uur maar mee, en kom bij me in wonen. Als ik niks hoor reken ik op je". 't Was beurs en het was allang rond verteld 't Zag zwart van 't volk toen Bart met een handkar met z'n gore matras, een wankele tafel en ouwe stoelen aanbelde. Hentje zou een foto maken van de teleurgestelde Bart en de verontwaar- dige weduwvrouw. Maar nu terug naar de burgemeesterskamer: „'k Bin avast mar op m'n knieën gaen lege", zei Hentje. „Hebt u klachten"? vroeg de burgemeester. „Dat noe nie", zei Bart mar 'k had gedocht hei u nie een oud pakje vóo me; ik krieg wel es wat maar 'k ken d'r nie in". Wiele binne zoo wat eve lank". De burgemeester dacht na. Hij was van plan een nieuw pak aan te laten meten dat meer bij zijn waardigheid paste. Goed zei de burge meester, ik laat 't wel brengen. En ja hoor tot stomme verwondering van de dorpers liep enkele dagen later een pseudo burgemeester door het dorp. Hoge hoed, lange zwarte pandjes jas, gestreepte broek en slob kousen en in het dorp met verwaande blikken om zich heen kijkend. Speels nam men voor hem de pet af en Bart groette even minzaam als de burgemeester. Er was zelfs commentaar op de raadsvergadering. Men gebruikte toen graag deftige woorden om geleerd te lijken. „Wat een karrekestuiu-", zei Berg. Maar een V.V.D.'ër zag het tragischer in. „Assen noe mar geen capsonis op gaet hange, wat hei je an die soessa". Maar die kwamen. Bart ging zich voornaam voelen vooral toen hij liefdesbrieven kreeg die hij 's avonds hard op voor las bij de buren. „Ja, lach mar", zeien juule binne stik jaloers, mar je zal d'r nog wel meer van hore"En daer houe we 't dan mar op. bekleden" lichaamsdeel past en let men minder op het al. dan niet aanwezige haar. KERSTSTER Wat betekent toch die verlichte ster, die je al weken vóór Kerstmis voor een raam van verscheidene huizen ziet han gen? Antwoord: Dit is een christeUjk zinne beeld. U kent het bijbelverhaal over de drie wijzen uit het oosten, die een op vallende ster volgden tot deze boven Bethlehem bleef staan. Zo vonden zij de pas geboren Heiland. Omdat veel men sen tegen Kerstmis goed wilden doen, werd het in vele streken gebruikelijk in de adventstijd (hier 4, elders 6 weken voor 25 december) een nagemaakte ster op te hangen boven de huisdeur of voor een raam, ten teken dat armen en een zamen er een goed onthaal zouden vin den als zij aanklopten. Er zijn gelovigen die liever die christelijke symbool van naastenliefde ophangen dan dat zij de heidense sparreboom in huis halen. Een andere vraag is, of men werkelijk overal waar die ster uithangt een lief derijk onthaal zou vinden. Maar dat is uw probleem niet. MELK MOET Wat moet ik beginnen als de kinderen geen melk lusten? Antwoord: Probeert u dan maar kar nemelk met een klein scheutje limona desiroop, chocoladepudding met slag room, yoghurt met beschuit en suiker, kwark met vruchten, anijsmelk, choco lademelk, en maak eens een gezellige vla-flip in hoge glazen. Ook ijs en milk shakes bestaan uit zuivere melk. Zo'n milk-shake kunt u zelf maken uit melk met koolzuurhoudende limonades, evt. met toevoeging van puddingsaus. Als nagerecht is ook een sorbet welkom met 2 smaken ijs, een paar vruchtjes, limo nadesiroop, slagroom, een driekantig ijswafeitje en een kinderparapluutje of diertje. LATE WETTIGING Een vrouw is gescheiden omdat ze met een andere man wil trouwen. Nu er een kind moet komen, is haar a.s. echt genoot overleden. Welke naam krijgt dat kind dan straks, die van de eerste man, die van de vrouw of die van de tweede inan met wie ze nog niet ge huwd was? Antwoord: In dergehjke gevallen is het toch mogelijk aan h.m. de koningin brieven van wettiging te vragen. Vol gens artikel 215 lid 2 van het Eerste Boek van ons nieuwe burgerlijk w^et- boek kan de moeder dit verzoek name lijk ook doen, als haar aanstaande man kennis droeg van haar zwangerschap en hij voornemens was met de a.s. moeder te huwen. Zij zal wel aannemelijk moe ten maken, dat dit zo is, maar vermoe delijk bezit zij wel brieven van deze man, waarin een en ander ter sprake komt, hebben ze samen met de huisarts of anderen over .hun voornemen gespro ken of zijn terzake voorbereidingen ge troffen. Als de brieven van wettiging worden verleend, krijgt het kind bij zijn geboorte de naam van de overleden na tuurlijke vader.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 9