.fï_^ Burg. Bos doorbrak de papieren barricade .V.O. - OUDDORP VERSPUY ZONEN vS^ kom kijken... naar eiken 'tEikcnhuys iM De oudste inwoner overleden 51e jaaijgaog ^EEL^^5^ Dinsdag 28 november 1978 No. 4746 CJHR. STREaE2KBLAD OP GEREFOKMEEKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLIJLNDSE EN ZEIEUWSB EILANDEN Versckijta tweemaal per tveekdinsdag- en vrijdagofxmd MUZIEKGESCHENK decembermaand voor oud en jong en vreugde! Westdijk 53 (bij bushalte) Sommelsdijk Tel. 01870 - 4776 M. V. d. Mast 25 jaar bij de brandweer Twee stropers gepakt Arbeidsongeval met dodelijke afloop INBfSAAK Geslaagde avond Drieklank Postduivenver. y,de Trekvogels'' te Ouddorp hield mooie show Straatdijk Dirksland heropend: Dierenbescherming EXTRA KERKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN Dienstencentrum- nieuws Akties t.b.v. nieuw verenigingsgebouw te Nieuwe Tonge I.v.m. St. Nicolaas zijn de zaken de volgende dagen GEOPEND tot 9.00 uur 's avonds woensdag 29 november doniderdiag 3Ö november vrijdag 1 december maamdiag 4 idecember Leerlingen V. h. basisonderwijs van Middelharnis winnen zwemvijfkamp C\ME BJBi POSTTBÖX 8 H^ HnnDELHAHNIS Bedactie «n adverterïües: Kantoor Langeweig 13, Satnnaelsdijllc Tel. (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 3392 Giro 167930 Baba Mlddelhamiia no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 8,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 28 cent per mm. BIJ contract speciaal tarieL BLOKFLUITEN (sopraan, tenor, alt, bas) alle merken v.a. 15,90 MONDORGELS v.a. 16,75 ACCORDEONS v.a. 350,— GITAREN v.a. 125,— VERSTERKERS v.a. 285,— CITERS v.a. 165,— Bundels, niet rytmisch (Drenth, Worp, Klavarskribo, noten, cijfers) ORGELS v.a. 39,— per maand PIANO'S v.a. 50,— per maand VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Maandag- en dinsdagmorgen gesloten tot 1.00 uur. Ook zaken te Barendrecht, Zwijndrecht en Tholen MELISSANT: Vrijdagavond 24 november j.I. was liet om kwart voor acht een drukte van be lang in de Marijkelaan te Melissant. De gehele bluseenheid, gekleed in uitruk- tenue haalde de jubilaris dhr. M. v. d. Mast en echtgenote om hem naar de Brandweergarage te brengen, waar de Brandweerdames al gereed stonden om hem een waardig ontvangst te geven. Na een kopje koffie was het de bevelvoer der P. Nagtegaal die de jubilaris toe sprak. De revue van 25 jarig aktieve brandweerdienst werd gepasseerd en de bevelvoerder liet niet na om het enthou siasme en de grote inzet van v. d. Mast omhoog te steken. Ook in andere func ties bij de Brandweer is van der Mast alctief, zoals o.a. bij de jaarlijkse reisjes, waar hij dan als reisleider fungeert. Van der Mast, die eigenlijk op 16 no vember j.I. de 25 jaar precies vol maak te, begon zijn brandweerloopbaan in de oude garage aan de Nieuweweg al op 14 jarige leeftijd. Officieel kon dat na tuurlijk niet, maar de eerste jaren was hij meer boodschappenjongen dan brandweerman maar in 1953 kreeg hij dan toch een officiële aanstelling. De bevelvoerder had het 25 jarig brandweerleven van v. d. Mast in dicht vorm opgesteld en dit gedicht werd dan ook graag door de jubilaris in ontvangst genomen. Namens de gehele bluseenheid overhandigde plaatsvervangend bevel voerder A. L. Krijger het cadeau. Dit was een prachtige miniatuur brand weerman waarin is gegraveerd: M. v. d. Mast - 1953 - 1978 - Brandweer MeUs- sant. Voor Mevr. v. d. Mast, die natuur lijk ook niet mocht worden vergeten, was er naast de dank voor de steun aan haar man een prachtig bloemstuk. Hierna werd door de aanwezigen het A-B-C-spel opgevoerd en kon de jubi- OOLTGENSPLAAT Zaterdag 25 november j.I. overleed op de leeftijd van bijna 96 jaar, mevrouw Hendrika Geertruida Johanna Mengel- kamp, sindt 23 september 1972 weduwe van de heer Leendert Jordaan, die op genoemde datum op g2-jarige leeftijd overleed. Mevrouw Jordaan was de oudste inwoner van Ooltgensplaat. Het echtpaar Jordaan kwam uit Rot terdam naar Ooltgensplaat, waar dhr. Jordaan per 1 januari 1909 werd be noemd als gemeente-veldwachter. Na 40 dienstjaren ging hij in 1945 met pen sioen. Mevr. Jordaan, die op 21 december a.s. 96 jaar zou worden, is lang vitaal geweest. Zij was rustig in haar optre den, was altijd bezig, las nog veel en had belangstelling voor degenen die haar bezochten. Tot de laa-^ste dag bleef zij helder van geest. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 29 november a.s. des nam. 1 uur, vanuit haar woning Langeweg 23, waarin zij zaterdag j.I. ook overleed. STAD AAN T HARINGVLIET Zendingsavond. D.V. woensdagavond om half acht hoopt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente voor te gaan ds. P. Blok in een zendingsavond i.v.m. zijn visitatiereis naar W. Irian. Ieder is hartelijk welkom. laris nog tal van leuke attenties in ont vangst nemen. Duidelijk ontroerd be dankte v. d. Mast zijn brandweervrien den en werd het feest in de versierde garage voortgezet. De fonduesteUen kwamen op tafel en het hoeft geen be toog dat de inwendige mens deze avond goed aan zijn trekken is gekomen. OUDE TONGE Bij een controle door de Rijkspolitie in samenwerking met de jachtopziener zijn vorige week woensdagavond twee stro pende inwoners van Achthuizen aange houden. Zij bleken in het bezit van een jachtgeweer, een lichtbak met accu en 4 hazen als buit. STELLENDAM Een 48-jarige inwoner van Hoog vliet, dhr. Wouter Dekker, is vrijdag in het Dijkzigt ziekenhuis te Rotterdam overleden aan de gevolgen van het on geval dat hem woensdag nabij de Del- tahaven was overkomen. Bij het lossen van zware buizen voor een pijpleiding, werd dhr. Dekker door een rollende buis geraakt, hij liep een gebroken been en hersenletsel op. Via het ziekenhuis te Dirksland werd hij naar Rotterdam vervoerd. MIDDELHARNIS: In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in café-dancing Centraal op het Zandpad. Er werden enkele hon derden guldens en een partijtje sigaret ten meegenomen. Ook in de huishoud school te Sommelsdijk werd van don derdag op vrijdag ingebroken, maar daar werden de indringers gestoord door het in werking tredende alarm. SOMMELSDIJK Donderdag jongstleden concerteerde in de aula v. de Samaritaan het kamer orkest de Drieklank. Zoals bekend be staat dit gezelschap uit amateur musici van Voorne-Putten, Schouwen-Duive- land en Goeree Overflakkee. De leiding werd enige tijd geleden overgenomen door Dick Bloemer die in enkele maan den het ensemble tot hernieuwd en thousiasme wist te stimuleren. De avond werd begonnen met een optreden van het voltallige orkest in een suite van de frsinse componist Charpentier. Het programma vermeldde verder solistisch optreden van Dick Bloemer, Trudy van der Wulp en Wim van Ham op respec tievelijk klavecimbel, blokfluit en luit. De avond werd besloten met het be kende kerstconcert van Corelli, welis waar niet zonder schoonheidsfoutjes, maar toch met vaart en enthO'Usiasme voor het voetlicht gebracht. Het is dui delijk dat het orkest zich in opgaande lijn beweegt! Hoe meer leden hoe beter! Zij die een instrument bespelen dat geschikt is voor een kam:erorkest gelieven contact op te nemen met een van de bestuurs leden van het orkest. De j.I. vrijdag en zaterdag gehouden postduivenshow van de Postduivenver. „de Trekvogels" te Ouddorp is voor de duivenmelkers en vele andere geïnte resseerden weer een hoogst interessant evenement geworden. Er vielen vele fraaie inzendingente bewonderen waarop zaterdagavond temeer het ac cent werd gelegd toen door dhr. K. Breen de pryzen werden bekendge maakt. Onderstaand laten we de eerste prljswinners volgen: In de Ie klasse van de bevlogen oude duiven ging de eerste prijs naar S en L Broeders uit Achthuizen en in de tweede klasse werden zij kampioen. In de 3e klasse doffers werd C. Koole uit Oude- Tonge kampioen, C. J. Tanis werd 3e kampioen in de.4e klasse duivinnen. De eerste pryswinnaars gingen samen op de foto. In de 5e klasse jaarling doffers ging de eerste prijs weer naar de gebroeders Broeders uit Achthuizen, in de 6e klasse was de Ie prijs voor jaarling duivinnen voor L. de Jong uit Puttershoek. In de 7e klasse, jonge doffers boven 250 km won dhr. L. Arensman uit Dirksland de Ie prijs, de eerste prijs in de 8e klasse, duivinnen tot 250 km ging naar D. van Lenten uit Stellendam. In de 9e klasse, doffers boven 250 km was de Ie prijs voor L. de Jong uit Puttershoek en de eerste prijs voor de duivinnen boven 250 km ging naar Th. van Dijke uit Oostvoome. In de categorie showduiven trok Pauw Voogd uit Ouddorp weer een groot deel van de prijzen tot zich. Hij werd eerste in de categorieën Jonge doffers en Jon ge duivinnen en in de Viertallen-show. Bij de oude duivinnen werd W. Koert uit Oude Tonge eerste, bij de late jonge doffers L. de Jong uit Puttershoek en bij de late jonge duivinnen L. Dorsman te Ouddorp. Uitslag verloting. De uitslag van de gehouden verloting luidt als volgt: Ie prijs 00256; 2e prijs 00558; 3e prijs 01111; 4e prijs 01481; 5e prijs 00610; 6e prijs 01006; 7e prijs 00268; 8e prijs 00814; 9e prijs 01097; 10e prijs 00663; 11e prijs 00492; 12e prijs 01372; 13e prijs 00128; 14e prijs 00100; 15e prijs 01400. Prijzen afhalen bij A. Klijn, Geleedstraat 32, Ouddorp. In goed vertrouwen dat zijn dorpe lingen achter de papieren facade geen „verrassingen" hadden ingebouwd heeft burg. H. Bos van Dirksland j.I. zater dagmiddag met een ferme kopstoot door het strak gespannen papier de Straat- dijk heropend. Aan de zijde van de Heul was de toegang tot de Straatdijk van gevel tot gevel met papier dichtgeplakt en de openingshandeling aan burg. Bos toebedacht bestond uit het lijfe lijk slechten van deze broze hindernis. Sinterklaas en een schare zwarte Pie ten zetten de bijeenkomst luister bij. De papieren poort is geopend; burg. Bos noodt het publiek hem te volgen. vrolijk begeleid door „Amicitia" dat het ene na het andere Sinterklaasliedje ten beste gaf. Aanleiding tot dat feestelijk gebeuren, georganiseerd door Dirkslands Middenstandsvereniging was het ge reedkomen van de nieuwe (sier)bestra- ting van de aloude Straatdijk, extra op gefleurd met houten bloembakken en een sfeërieke straatverlichting. De Mid denstandsver. zette mevr. Bos en de dir. Gemeentewerken en zijn medewerkers in de bloemetjes en de zwarte Pieten strooiden met gulle hand lekkernijen in het rond. De Straatdijk stond in het midden van veler belangstelling en zij allen hoopten dat het zo zal blijven. „De Straatdijk moet weer de Kalver- straat van Dirksland worden!" ver klaarde burg. Bos in zijn openingsspeech de middenstanders en de bevolking op roepend te zorgen voor de sfeer die daarbij past. Zaterdagmiddag zat die er helemaal in en leken de middenstanders vast besloten de opzet te doen slagen. OOLTGENSPLAAT Bijbelkring. Heden dinsdagavond om 8 uur zal in „Elthato" o.l.v. ds. T. W. v. Bennekom de Bijbelkring worden voortgezet. Behandeld zal worden art. 5 van de NGB. Van 7 tot 8 uur staat de boekentafel weer in genoemd gebouw. Er ziJn weer veel nieuwe werken, waar onder kinderboeken te zien en te koop. Kerstfeest zondagschool. Deze week zal het personeel van de Zondagschool weer bij u langs komen voor de Kerst feestviering met de kinderen. Deze lijstkoUekte wordt hartelijk bij u aan bevolen. THOLEN Man verdronken Door onbekende oorzaak is vrijdagmid dag de 63 jarige heer C. Burger in de Oosterschelde verdronken. Samen met dhr. J. V. d. M. is dhr. Burger op de Oosterschelde gaan vissen ter hoogte van de Speelmanplaat. Dhr. van der M. was in de bijboot gaan zitten om te vis sen en bemerkte opeens dat de rubber boot los was van de visboot waarop dhr. Burger was. Daar de bijboot geen rie men had kon dhr. van der M. de vis sersboot niet meer bereiken en dreef naar de Speelmanplaat waar intussen een eind verderop ook de vissersboot was vastgeraakt. In de buurt van het vaartuig ontdekte dhr. van der M. het stoffelijk overschot van dhr. Burger. Hoe dhr. Burger overboord is geslagen is nog niet bekend. Vermist: Sinds vrijdag wordt in Stel lendam een zwarte poes met geel hals bandje vermist. Bij aantreffen graag bericht aan mevr. Akershoek, Brielse- straat 10, tel. 01879 - 2053. Goed tehuis gezocht. Door de Fam. Kalle, Bemhardstraat 29 te Melissant wordt een goed tehuis gezocht voor een 3V2 maand oud poesje, grijs met wit en rood. OUDDORP vrijdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Bameveld. STAD AAN 'T HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur dis. P. Blok (zen dingsavond) MIDDELHARNIS: Maandag 4 december wordt er in het Dienstencentrum aan de Doetinchemse- straat 27 te MiddeUiamis ter gelegen heid van de verjaardag van Sint Nico- laas een BINGO-middag gehouden. Er zijn weer vele mooie prijzen te winnen. Ook is er iets extra's bij de koffie en verder zal er nog een verrassing zijn. Daar Sint Nicolaas het erg druk heeft met scholen bezoeken was het hem niet mogelijk zelf aanwezig te zijn. Iedereen is van harte welkom en in dien u met vervoer zit belt u dan 3366 en wij zorgen dat u in het Dienstencen trum komt. Het belooft een heel gezel lige middag te worden. Aanvang 14.00 uur. Morgen, woensdag 29 november a.s. zullen er weer oHebollen verkocht wor den van 's morgens half tien tot 's mid dags half één. Ook alle andere dingen zijn er weer voorhanden, zoals o.a. cake, kruidkoek, advocaat, enz. enz. Plaats Molendijk 85. De opbrengst komt geheel ten goede aan het nieuw te bouwen ver. gebouw. A.s. zaterdag 2 december zal er een aktie in de gemeente gehouden worden ook t.b.v. van het nieuwe veren, ge bouw. Er zal dan huis aan huis gegaan worden met de aanbieding van stenen mokken, waarop de Herv. Kerk afge beeld staat. Het aktie comité rekent op uw aller medewerking. OUDDORP, GOEDEREEDE en HAVENHOOFD OUD PAPIER Zaterdag 2 decem ber wordt weer oud papier opgehaald in Ouddorp, Goedereede en havenhoofd. Graag gebundeld gereed zetten s.v.p. Mariniersweg 281, hkHoogstraat R^daml I 's Maandags gesloten Tej; 010- -1337441 Een selectie van de snelste zwemmers en zwemsters uit Middelhamis, hebben de zwemvijfkamp die j.I. zaterdag werd verzwommen, voor de vijfde maal op hun naam gebracht. Onder luid gejuich van het aanwezige publiek en deelne mers, liepen ze steeds verder uit op de andere vier ploegen, die uit de gemeen ten Goedereede - Nieuwerkerk - Dirks land en Bruinisse kwamen. Andermaal bleek dat het huidige bad veel te klein is voor dergelijke evene menten. Men moest elkaar verdringen om de verrichtingen van de deelnemers te kunnen gadeslaan. Vaak werd de jury verdrongen of het uitzicht belem merd door de belangstellenden. Prijzen die door de Rabobank be schikbaar gesteld waren zijn alsvolgt verdeeld. MEISJES: Ie .plaats schoolslag: Addy de Gast (Dirksland) 2e plaats schoolslag: Wilma V. Wijngaarden (M'h) 3e plaats schoolslag: Andrea Kardux (D'land) Borstcrawl: 1. Marleen Wijnhoff (M'h) 2. Addy d. Gast (Dirksland) 3. Arjanne Groenewoud (M'h) Rugcrawl: 1. Marleen Wijnhoff (M'h) 2. Leone Vroege XM'h) 3. Annemarie Driesse (M'h) JONGENS: Ie plaats schoolslag: André v. d. Nieuwendijk (St'd) 2e plaats schoolslag: WUl V. VUet (M'h) 3e plaats schoolslag: Bastiaan de Man (Dirksland) Borstcrawl: 1. WUl V. Vliet (M'h) 2. André v. d. Nieuwendijk (St.d) 3. Bastiaan de Man (Dirksland) Rugcrawl: 1. Adrie Schipper (M'h) 2. André v. d. Nieuwendijk (St'd) 3. Will van Vliet (M'h) PLOEGENKLASSEMENT: 1. Middelhamis 899.1 sec. (pnt.) 2. Dirksland 939.8 sec. (pnt.) 3. Stellendam 989.1 sec. (pnt.) 4. Nieuwerkerk 1034.6 sec. (pnt.) 5. Bruinisse 1074.4 sec. (pnt.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 1