zakken Dan heeft u de meeste kans straks de vakantie te krijgen die u hebben wift. Rabobank Q UISMZAAD NIEUWE SET DSEPVRIESDOZEN VAN CURVER lit de kerken 'Voortaan toezicht op slopen van schepen Open huis cosmetic 't EVIarktje in Oosterland PREDIKBEURTEN Juiste adressering graag Landbouwschap sprak met Staatssecretaris over Relatienota en landschapsparken Bontmantels!! Bontmantels!! Het Bontpaleis Spaartegoed ultimo september 1978 s Ruim 00 miljard gulden Goed idee bontmantels De Bontkoning OKKER'S ZADEN OOLTGENSPLAAT Tel. 01873 - 1692-1350-1203 Ouddorpers opgelet! „Ouddorp in oude ansichten'% Want ondanks dat u bij de Rabobank kunt kiezen uit een groot assortiment hotels, appartementen en bungalows in vele landen in Europa, is toch ieder jaar de vraag weer groter dan het aanbod. Dat betekent dat veel bestemmingen reeds zeer snel zijn volgeboekt. En wie het eerst komt, het eerst maalt. Reserveer daarom nu vast die zomerreisgids en u kunt ervan verzekerd zijn dat zodra de programma's zijn verschenen u er onmiddelijk een thuis krijgt. Om een onbezorgde vakantie uit te zoeken en snel te reserveren. Bij de meest veelzijdige vakantie-adviseur bij u in de buurt: de Rabobank. Via zorgvuldig geselekteerde reisorganisaties als Holland International, Arke Reizen, Vrij Uit auto- reizen. Ebatours, RentaHome, Scandi navian Arctic Sunway, Franse Touristen Service, GTW-reizen, Hotelplan, N.S.- vakantiereizen, Tor-Line en nog vele andere.Daarnaast kunt u bij de Rabobank terecht voor reis verzekeringen, buitenlands geld, reischeques en de Internationale Reis- en Krediet brief van de A.N.W.B.Uziet, uw hele vakantie in één en dezelfde deskundige hand bij de Rabobank. Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Curver heeft een drietal nieuwe diepviesdozen ontwikkeld waarvan de afmetingen zodanig zijn gekozen dat de dozen onderling stapelbaar zijn zonder ruimteverlies. De deksels hebben een brede rand, sluiten goed en zijn bovendien beschrijfbaar. Ze zijn bestand tegen temperaturen tot min 40°C. De prijzen zijn resp. 4,25 - 5,50 en 5,50. NED. HERV. KERK Beroepen te: Werkendam A. v. Brum- melen te Huizen; Middelhamis C. Vos te Amsterdam; Veenendaal W. v. d. Sluys te Amsterdam; Hierden J. den Hoed te Sliedrecht; Wageningen en Ridderkerk E. F. Vergunst te Middelhamis; Wou denberg J. V. d. Ketterii te Zetten. Aangenomen naar: Leerbroek kand. K. Veldman te Genemuiden; Vlaardin- gen C. Trouwborst te Benschop; Hoog Blokland kand. D. Heuvelman te Oude- water. Bedankt voor: Baarn W. v. d. Sluys te Amsterdam; Oude Tönge P. Alblas te Bameveld; Oudshoorn C. Trouwborst te Benschop; Babyloniënbroek, Den Bom- inel en Zalk, kand. D. Heuvelman, GEREF. KERKEN Beroepen te: Gorinchem R. v. d. Wal te Dedemsvaart; De Krim S. Groen te Friesepalen; Delden H. Starrenberg te Bameveld; Bergen op Zoom J. v. Dalen te N. Loosdrecht; 's-Gravenzande H. Dercksen te Ede; Groningen J. Jeuring te Heemse; Schildwolde G. v. d. Linde te Oude Pekela; Wolphaartsdijk kand. D. Stolk aldaar. Aangenomen naar: Wolphaartsdijk kand. D. Stolk aldaar; Groningen H. v. Halsema te Laren; Velp M. Los te St. Pancras. Bedankt voor: Leiden en Hillegom W. V. Halsema te Laren. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: De Bilt J. Veenstra te Brunssum.; Hoogkerk R. Urban te Goes; Berkel P. Schelling te Middelburg; Nieuwleusen en Monster T. Wendt te Gees. Aangenomen naar: Hardenberg J. Kruidhof te Hoek. Bedankt voor: Zoetermeer J. Kruidhof te Hoek. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal t«: Middelburg H. v. d. Schaaf te Dordrecht en A. v. d. Veer te Zwolle; Driebergen L. v. d. Mey te Middelhamis en J. v. d. Vlies te Nieuwpoort. Beroepen te: Heerde P. Roos te Har derwijk. Bedankt voor: Maassluis B. Bijleveld te Bussum. Zaamslag: Wegens vertrek naar Leer dam, nam Ds. D. v. Vuurren afscheid met 1 Petrus 1 24 25. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Nieuwer Ter Aa B. Rein- ders te Hardinxveld; Groningen J. van Haaren te Amersfoort; Tricht E. Vene- ma te Drachten; Emmeloord H. Hofman te Rotterdam-Z; Vlissingen J. Verwey te H.I. Ambacht. Bedankt voor: Klaaswaal J. Koster te Bameveld. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Stavenisse J. Schinkels- hoek te Kampen. Kinderdijk: Na bevestiging door Ds C. Smits te Giessendam met Jesaja 40 6 8, deed dhr. A. v. d. Meer, gekomen van Loenen, intrede als lerend ouderling al hier met Hand. 10 29. Met ingang van 1 november zal re gelmatig controle worden uitgeoefend op de sloop van schepen, waarvoor in het kader van de sloopregeling, door het Rijk een uitkering is verstrekt. De controle zal worden uitgevoerd door ambtenaren van de Scheepvaartinspec tie. Zij zullen op geregelde tijden de sloopbedrijven in ons land bezoeken en zich ervan overtuigen dat de betrokken schepen inderdaad worden gesloopt. Met dit ambtelijk toezicht wil het ministerie van Verkeer en Waterstaat voortaan voorkomen dat een schip waarvoor een sloopuitkering is gegeven in de vaart blijft. Het toezicht op de uitvoering van de sloopregeling ge beurde tot nu toe via een administra tieve controle en steekproeven bij de sloopbedrijven. OOSTERLAND Onder overgrote belangstelling van publiek, vrienden en kennissen hielden de dames Grit en Joke Bouma op don derdag 16 november j.l. van 4 tot 8 uur „open huis" om hun smaakvol ingerich te splinternieuwe kap- en schoonheids salon: „'t Marktje" den volke te tonen. De ongeveer 35 in2 grote salon heeft aan de voorzijde langs het Marktplein een zitje met een toonbank, waarbij al le mogelijke schoonheidsmiddelen zoals crèmes, poeders en wat niet al, uitge stald liggen. Aan de achterzijde staan een viertal kaptafels opgesteld met stoe len en verder alle mogelijke benodigd heden voor een sehoonheidsbehandeling, een haarbeurt, enz. om het veelzijdige vak uit te oefenen. Gezien de mooie stand en het reëel uitzicht op het Markt plein leent het pand zich hiervoor bij uitstek. Het verdere woonhuis is geheel verbouwd en uitgebreid ter bewoning. Tussen de zestig en zeventig bloemstuk ken herschiepen de salon in een ware bloemen en plantentuin, en gaven ver der het geheel een feestelijk aanzien. Als reclame hadden de dames als staal tje van hun kunnen een meisje gekapt volgens de laatste normen, met lange en steile haren, dat op deze dag te be wonderen was. Als aanvangredame krijgen de eerste klanten dezer dagen, en de gehele volgende week een reduc tie van vijf gulden per beurt. Het zal voor vele meisjes en dames een gemak zijn dat ze voor kap- of schoonheids- beurt niet meer zich naar elders behoe ven te begeven en nu op het eigen dorp terecht kunnen. We wensen de beide ondernemende dames veel geluk toe met hun onderneming. THOLEN Winkelweek. Vierendertig winkeliers van de Middenstandsvereniging Tholen doen mee aan de Winkelweek van 20 no vember tot en met 2 december. Voor iedere bestede 5,ontvangt men een genummerde bon. De hoofd prijs is een combinatie koel-vrieskast. Tijdens de aktie zijn de deelnemende winkels geopend tot 's avonds 9 uur. Op de zaterdag zijn de winkels op normale tijd gesloten. Zendingscommissie. De regionale zendingscomimissie houdt woensdag 22 november 's avonds 8 uur in de Win gerd een bijeenkomst waarin ds. M. D. Geuze, hervormd predikant te St. An- naland, een inleiding zal houden over „Bezinning op het zendingswerk". Schenkingen Dameskrans. De Herv. Dameskrans heeft van de opbrengst van de onlangs gehouden verkoping aan de kerkvoogdij geschonken: 4737,40 voor vernieuwing dakbedekking De Wingerd, 2615,66 voor vernieuwing zonwering pastorie en 764,79 voor het stemmen van het kerkorgel. Voorts 500,voor het werk van de Inwendige Zendingsbond. STAVENISSE Kerknieuws. De kerkeraad der Oud Geref. Gemeente heeft een beroep uit gebracht op ds. J. Schinkelshoek uit Kampen. SINT MAARTENSDIJK Oud papier. De muziekvereniging Euterpe heeft in oktober 7300 kg oud- papier opgehaald. De opbrengst hiervan is bestemd voor het instrumentenfonds. Schenking Bankenfonds. Uit de op brengst van de door de Herv. Vrouwen vereniging gehouden verkoping is 1500,aan het Bankenfonds geschon ken. SCHERPENISSE Geslaagd. De heer Arie Duinee slaag de te Gouda voor het examen eerste monteur Gawalo installatietechniek. Boete voor vernieling Het gerechtshof in Den Haag heeft de 45-jarige A.B. veroordeeld tot 100, boete wegens vernieling van glas-in- loodruitjes van het Thoolse gemeente huis te St. Maartensdijk. A.B. voelde zich slechtbehandeld door ambtenaren ter zake over het plaatsen van nissehutten. De politierechter te Middelburg had hem eerder veroordeeld tot 250,boete. OOSTERLAND De flinlïe bungalow aan de Leuven straat die op de hoek Leuvenstraat-oud- Heiligenweg gebouwd wordt door het Bouw- en Aannemingsbedrijf Fa. Capel- le alhier voor rekening van de heer Anth. Beije is thans onder de pannen gebracht. Deze bouw is de laatste van de dertien die in de Leuvenstraat voor bewoners van de gemeente Duiveland worden gebouwd, of reeds een heel eind klaar zijn. Nadat electra is aangelegd, zomede de waterleiding, kan de stu kadoor beginnen zodat deze woning al aardig begint op te schieten. Verder is ook de bungalow een eindje verder de Leuvenstraat in die door Bouwbedrijf L. W. Boogert gebouwd Wordt voor re kening van bakker Jan Bouwman, al een he si eind op stap, en ook de vier woningen die door hetzelfde bouwbe drijf gorden gebouwd aan de Dr. Schut- terstj^at naast' het pand van de heer D. Morks (twee onder één kap) zijn de vprige week onder de pannen gekomen en gaan eveneens aardig in de rich ting schieten. Zo dit zijn koopwoningen gaat de bouwerij in het bestemmings plan Oosterland maar steeds door. THOLEN Kerkdiensten Ten Anker. Woensdag 22 november n.m. 3.45 uur ds. W. J. Go rissen; Woensdag 29 november n.m. 3.45 uur ds. T. W. V. d. Heijden. Kerkelijke koliekten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden kollekte voor het. Bouwfonds bracht 766,95 op, die voor het Verjaringsfonds 547,De Herfst- zendingskoUekte bracht 1001,45 op, die voor de Zondagsschool 864,75 en de extra kollekte voor de kerkvoogdij 1510,35. De gewone koliekten bedroegen in oktober 3634, Bezoek Sint Nicolaas. Sint Nicolaas en zijn Pieten brengen zaterdag 25 novem ber een bezoek aan Tholen. 's Middags om 2 uur arriveert de boot in de Eendracht en loco-burgemeester C. Moerland ontvangt om 3 uur Sint Nico laas op de kiosk op de Markt. Bejaardenwoningen. De gemeenteraad heeft aan de Stichting Rusthuizen der Geref. Gemeenten in Zeeland grond verkocht voor de bouw van 23 bejaar denwoningen aan de Kaai. Jubileum. De 49-jarige directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Tho len, dhr. J. P. M. van der Male, is sinds 15 november 1953 in overheidsdienst. Eén jaar bij de Ned. Spoorwegen en 24 jaar bij het arbeidsbureau. POORTVLIET Bevestiging. Drs. K. A. van der Jagt is zaterdag bevestigd tot predikant voor buitengewone werkzaamheden om in dienst van de Wereldbond van Bijbelge nootschappen werkzaam te zijn ten be hoeve van het vertaalwerk in Ethiopië en Soedan. Gouden Jubileum. De heer en me vrouw Anthonisse herdacht woensdag het feit, dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. OUD VOSSEMEER Radio Mississippi. De man achter de clandestiene zender Radio Mississippi M.W. uit Oud-Vossemeer, is dinsdag door de politierechter te Middelburg bij verstek veroordeeld tot een boete van 300,en verbeurdverklaring van de in- beslag genomen apparatuur. POORTVLIET Benoeming. Tot hoofd van de open bare lagere school is benoemd dhr. J. H. Kers uit Hattem. De 32 jarige heer Kers behaalde in de gemeenteraad van Tholen 16 stemmen van de 17 leden. HERV. GEMEENTEN - THOLEN ZONDAG 26 NOVEMBER Tholen 9.30 uur ds. J. Batelaan, 18.30 uur ds. L. WüUschleger, kollekte I.Z.B. Poortvliet 10 uur ds. G. Post, Ame- muiden, 18.00 uur ds. G. H. Abma Scherpenisse 9.30 en 14.30 uur ds. D. J. Budding St. Maartensdijk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom Stavenisse 10 en 18 uur ds. W. J. Gorissen, koll. I.Z.B. St. Annaland 10 en 18 uur ds. M. D. Geu ze v.m. voorber. H.A. Oud Vossemeer 10 en 18.30 uur ds. T. W. v. d. Heijden St. Philipsland 9.30 en 14.30 uur ds. A. B. Cysouw. Vriendelijk maar dringend verzoe ken wij onze correspondenten, onze ad verteerders en allen die zich schriftelijk: tot ons richten op hun correspondentie de juiste adressering te gebruiken. Mo menteel ontvangen we de ochtendpost in twee gedeelten, één geadresseerd aan ons postbusnummer, de ander aan het kantoor-adres. Graag voortaan alleen aan het postbusnummer, zodat de juiste adressering luidt: Eilanden-nieuws b.v. Postbus 8 3240 AA Middelhamis Een delegatie uit het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft op don derdag 16 november een bezoek ge bracht aan de heer WaUis de Vries, Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Het Land bouwschap gaf daarbij een nadere toe lichting op zijn reacties aan de Tweede Kamer over de proefgebieden land schapsparken en de toepassing van de Relatienota. Met name ten aanzien van de land schapsparken stelt het Landbouwschap dat een grotere mate van duidelijkheid van het beleid op basis van concrete maatregelen noodzakelijk is. Hierbij moet vooral rekening worden gehouden met de wensen van de agrarische onder nemers in de betrokken gebieden. De Staatssecretaris toont in belangrijke ma te begrip voor de wensen van het be drijfsleven. Hij beklemtoont nogmaals dat het niet de bedoeling van de rege ring is orni nationale landschapsparken tot „stilstandsgebieden" te verklaren. Daarbij zal ook een moderne landbouw- ontwikk:eling mogelijk moeten blijven. De heer WaUis de Vries zal er naar streven het wantrouwen bij de land bouw en de zekerheid voor individuele bedrijven weg te nemen door de nadruk te leggen op een gericht aantal zorg vuldig geselecteerde proefnemingen welke duidelijk zullen moeten maken waar het in landschapsparken om gaat. Daarbij denkt de Staatssecretaris aan de mogelijkheid dat betrokken agrariërs In deze gebieden vrijwillig duidelijk om schreven, op hun bedrijfsvoering afge stemde, beheers- en onderhoudsovereen- komsten kunnen afsluiten, alsmede aan siibsidieraogelijkheden voor de instand houding van streekeigen bedrijfsgebou wen. De delegatie uit het dagelijks bestuur van het Landbouwschap constateert met voldoening, dat de Staatssecretaris met dit voorstel in belangrijke mate tege moet komt aan de door het Landbouw schap ■wenselijk geachte duidelijkheid in het beleid. De Staatssecretaris stelt Dinsdag 21 november 1978. Nederlands grootste bont magazijn gaat door met prijzen waarvan U zult zeg gen 20''/o a 30"/o beneden de normale waarde! Volle garantie, kredietser vice mogelijk. Dit kan al léén: Hoogstraat 153, Rotterdam- C, tel. 010 - 14.33.37. Reis geld terug bij koop. Koop avond tot 21 uur geopend. Alsmede 28 - 29 - 30 nov. en 1 dec. tot 21 uur geopend. Uit een voorlopige berekening van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat per ultimo september 1978 het totale spaartegoed bij de diverse groepen van spaarinstellingen de 90 mil jard gulden heeft overschreden. Bij de landbouwkredietinsteUingen is hiervan 38 miljard gulden of ruim 42°/o onderge bracht. Het spaartegoed aangehouden bij de handelsbanken bedroeg 21 miljard gulden of 24"/o van het totale spaar tegoed. Bij de algemene spaarbanken en de Rijkspostspaarbank bedroeg bet, spaartegoed ultimo september resp. 17 en 14 miljard gulden. Uitgedrukt in procenten van het totale spaartegoed betekende dit een aandeel van resp. 10 en 15»/o. In de maand september werd er bij de diverse spaarinstellingen tezamen per saldo 427 miljoen gulden meer inge legd dan opgevraagd. Het totale spaar- verschil in het derde kwartaal kwam hierdoor op bijna 1,9 mUjard gulden. In vergelijking met het totale spaarverschil in het tweede kwartaal van dit jaar, toen er voor ruim 2,7 miljard gulden meer werd ingelegd dan opgevraagd, be tekende dit een daling van ca. 850 mil joen gulden. Een dergelijke daling is overigens in overeenstemming met het seizoenpatroon van de laatste jaren. De afneming werd wederom veroorzaakt door een daling van de stortingen 1 140 miljoen gulden) die voor een deel werd gecompenseerd door een daüng van de terugbetalingen 290 miljoen gulden). Statistisch Biületin nr. 94. het op prijs over de uitvoering van het beleid, voor zover hiertoe aanleiding bestaat, nader met het Landbouwschap in overleg te kunnen treden. voor bont eerst Idjken bij de grootste goedkoopste bont zaak V. Nederland. Duizen den korte en lange nu nog zeer lage prijzen! Met garantie. Desgew. zeer soepele kredietservice. Hoogstraat 97, Rotterdam- C, tel. 010 - 117.117. Parke ren V. zaak. Bij koop reis geld V. 2 personen terug (ook benzine). Vrijdag tot 21 uur geopend! Ook 28 - 29 - 30 november en 1 december tot 21 uur geopend. VOOR: RIJNSBURGER BOLSTAR WIJBO - JUMBO BALSTORA nieuw STUTGARTER en vele andere soorten. GRASZAAD - if^ WEIDEMENGSELS WORTELENZAAD Nog juist voor Sinterklaas verschijnt het boek: deel III Samengesteld door Jan Grinwis P.K.Jzn. Een uitgave van De Zeeuwsche Boekhandel Zierikzee. VOOR: JUTE o£ SISAL. OKKER'S ZAKKENHANDEL Tel. 01873 - 1692-1350-1203 OOLTGENSPLAAT Reserveer nu die zomerreisgids Zend deze coupon in een envelop (zonder postzegel) aan de Rabobank, antwoordnummer 123,4460 VB Goes of lever hem in bij het kantoor bij u in de buurt en u krijgt direkt na het verschijnen uw zomer- reisprogramma 1979. Naam: ^i^Nv Adres: "^■'iSj. Woonplaats: '.v\ Reist per O vliegtuig O trein O auto O touringcar O geld en goede raad

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 6