Nieuwe Gereformeerde Kerk te Middelharnis wordt 15 december a.s. geopend net winkelmeisfe het orgel van de Sportcentrum Dankdag voor het gewas HET GOUDEN SPOOR Orgelconcert door Dirk Jansz Zwart op Grote Kerk van Maassluis KORFBAL INSTUIF S.S.S. NIEUWE TONGE Vragen over het Sommelsdijkse kerkedak VOLLEYBAL Uitslagen Intermezzo ,,De Eendraght'' Hellevoetsluis drie dagen die ren (te) hu is Raad Goedereede behandelt begroting a.s. donderdag De gemeenteraad van 'Goederee de hoopt a.s. donderdagmiddag te vergaderen. De vergadering begint al om 3 uur omdat in deze bijeen komst ook de gemeentebegroting behandeld zal worden. Die ziet er overigens heel gezond uit met een post onvoorziene van 478.000, Dierenbescherming lèAMILIEBERICHTEN PAULUS HAMEETE AKNA MARIA KLEINOD Mevr. A. M. STOUTEN-KLEINOD HENDRIKA v. d. BOOM MAGCHIEL DONKERSLOOT Mr. MAEEVUS VAN DER SLUYS ALGEMENE LEDENVERGADERING KASTEEL DE WITTENBURG RECEPTIONIST(E) TOURNANT(E) RIEN VAN DER VEER Bestel uw VISITEKAARTJES bij Drukkerij Gebrs. de Waal Langewes 13 - Sommelsdijk Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" De nieuwe Gereformeerde Kerk van MiddeUiamis zal op vrijdag 15 dec. offi cieel worden geopend. Het verrassend fraaie kerkgebouw is verrezen op de hoek Langeweg - Kon. Julianaweg. Met de komst van de nieuwe kerk is de omgeving aldaar zeer verfraaid. De Ge reformeerden en met hen ook vele an deren hebben zaterdag andermaal ge toond dat „aanzien doet gedenken". Zij beten zich graag door de derde achtereenvolgende olieboUenactie, geor ganiseerd door de activiteitencommis sie. De eerste actie haalden een netto Zaterdagavond 25 november 1978. Aanvang kwart over acht. De naam Zwart is een zeer bekende in de orgelwereld. Vandaar dat de Or gel en Zangdienst commissie van Maas sluis zich gelukkig prijst om voor a.s. zaterdagavond 25 november een telg van de beroem.de vader Jan Zwart, een concert te kunnen laten geven op het geweldige orgel van de Grote Kerk in Maassluis. Deze organist van de kerk aan de Si- naonsstraat in Rotterdam heeft voor Maassluis een zeer aantrekkelijk pro gramma weten samen te stellen met na men van de com.ponisten Sweelinck, Joh. Seb. Bach, Bastiaans, Parrij en na tuurlijk voor ons allen onvergetelijke vader van de concertgever Jan Zwart. Van hem het geweldige Canonisch voor spel over Psalm 84 Hoe lieflijk hoe vol heilgenot. Ook van eigen hand zal hij spelen de Koraalsuite. Zelfs u ziet een fijne orgelavond met een zeer bekwaamt organist, een gewel dig orgel en een heel mooi programma. De toegangsprijs is zoals gewoonlijk 4,00 p. p. en houders van een CJP en 65+ behoeven slechts 2,50 te betalen. Hierna zal in de Grote Kerk alleen op zaterdag 23 december een Kerstconcert te beluisteren zijn door Feike Asma. Opening der concertserie 1979 zal plaats vinden in april 1979. Hoge score Ventura-Sport 2 - Goeod-Luck In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Good-Luck 2 geen kans gezien de twee punten mee te brengen naar Middelhar nis. Binnen enkele minuten keek de ploeg van coach van Damme al tegen een 2-0 achterstand aan, waarna Ria van Antwerpen van afstand beheerst tegen- scoorde. Ventura schoot zuiverder en kwamen zelfs op 4-1. Aan beide zijden werd goed verde digd, hierdoor kwam men niet tot een doorbraak en konden de aanvallers en kel van grote afstand vrij komen. Bert Stuurman verkleinde de achter stand tot 4-2, maar Ventiora had hier opnieuw een antwoord op 5-2. Het spel werd harder en bij een goed genomen vrije worp werd Leen van Ant werpen „gepakt", hij benutte de toege kende strafworp. 5-3. De zuiver schietende thuisclub be paalde nadat Bert Stuurman een door lopen had gemaakt de ruststand op 7-4. Na de rust speelde Good-Luck ster ker. Jan van Wezel verzilverde een strafworp, Bert Stuurman een afstand schot, terwijl Leen van Antwerpen nog tweemaal doel trof. Zaterdae a.s. speelt DBGC 2 thuis te gen Good-Luck 1, aanvang 13.50 uur. Het is moeilijk te voorspellen wie in deze wedstrijd de pxmten zal pakken, de vraag is of de vechtlust voldoende is om het technisch betere Good-Luck te overwinnen. Over het algemeen zijn de ontmoetin gen tussen de Flakkeese ploegen niet de mooiste wedstrijden. Op zaterdag 25 november organiseert het plaatselijk aktie comité in samen werking met de gymnastiekvereniging S.S.S. een instuif in het gymnastieklo kaal aan de Zuiddijk, waar men kan volksdansen onder leiding van enkele dames, op een meer moderne manier voor jong en oud. Aanvang 2 uvir. Toegang ƒ1,per persoon. INGEZONDEN Naar aanleiding van uw artikel over het dak van de Ned. Herv. kerk té Sommelsdijk het volgende: De dakpan nen dateren niet van de herbouw in 1807. Toen is het dak met leien gedekt. Dit bewijst de constructie, n.l. het dak beschot horizontaal op sporen aange bracht. Bovendien bezit ik enkele brokstuk- jes van leien welke ik heb gevonden op de muurplaten bij gelegenheid van een dakreparatie. Het is van zeer groot belang dit te weten, daar bij de sub sidie-verlening van de toestand in 1807 wordt uitgegaan. De pannen dateren waarschijnlijk van omtrent de eeuwwis seling of kort daarna. Hierover is niets bekend. Of is er nooit serieus in de archieven van de kerkvoogdij gezocht. Zijn er mis schien nog hoog-bejaarde Sommelsdijk- kers die zich iets kunnen herinneren van de verandering? Waarom is men van leien op pannen overgegaan? Het is steeds een bron van allende geweest na elke storm.. In ieder geval heeft het door de jaren heen veel geld gekost, dan wegens verlatten (aan de Zuidkant zijn alle pannen al vernieuwd) dan rollen gaas over de pannen, dan asphalt onder de pannen en ga zo maar door. Ik schrijf dit omdat er nog steeds mensen zijn die vinden dat de kerk voogdij te hoog grijpt Het is inderdaad de duurste oplossing, m.aar het is een kerk en geen boerenschuur! In de hoop dat de voorgenomen restauratie nu tij dig kan beginnen en de kerk een waar diger aanzien krijgt dan hij nu heeft. Met dank voor de plaatsing. Hoogach tend, G. Boogerman, Tuinstraat 1, Sommelsdijk Dit weekend zijn er weer de nodige uitwedstrijden door Interm.ezzo gespeeld en het wisselend resultaat. Het eerste herenteam. heeft de stij gende lijn in zijn spel kunnen vasthou den en heeft verrassend gewonnen met 3-2 van het vorig seizoen als tweede geëindigde Schippers uit Berkel. Bij tijd en wijle werd de tegenstander volko men dol gespeeld. De eerste twee sets waren met zeer goed volleybal voor In termezzo, een inzinking echter bij dat zelfde Intermezzo zorgde echter dat Schippers de twee volgende sets kon pakken. De vijfde en beslissende set was weer met snel en gevarieerd spel voor de heren van Henk Bisschop. Heren 3 heeft in een gemakkelijke wedstrijd tegen Ibis 3 ook de zevende overwinning binnen kunnen slepen en blijft daarmee voor alsnog ongeslagen en voert daarom de ranglijst in de Se klasse F aan. Het eerste damesteam liep tegen Tri- vos uit Wijchen haar inmiddels al zesde nederlaag op. Na de teleurstelling afge lopen week tegen Antares bleken de da mes wel degelijk te kunnen volleybal len; Helaas drukte een ingevallen twee de scheidsrechter nogal zijn stempel op de wedstrijd door juist op kritieke mo menten zeer nadelig voor Intermezzo te fluiten. Jammer dat de partijdigheid van een scheidsrechter nog steeds kan beslissen over het behalen van punten tijdens een wedstrijd. Uitslagen ZVC 2 - Heren 4 2—2 VC Goeree 2 - Dames 4 3—0 DDL - M adsp. 1—3 Trivos - Dames 1 31 Schovocomca 2 - J jun. 31 Otte VC 2 - M jun. 3—1 Ibis 3 - Heren 3 0—3 Kangeroes 2 - M jun. 2 13 Yum 2 - Heren 2 22 TOP - J jun. 3 3—1 Schippers/B - Heren 1 23 Kangeroes 5 - Heren 6 0—3 resultaat van 2000,bij de tweede actie werd 2500,netto gescoord en de derde actie, van j.l. zaterdag, bracht netto drieduizend nodige guldentjes op. De activiteitenconimissie die eerder ook een bazar organiseerde heeft al doende al vijfentwintigduizend gld. verzameld. Het sportcentrum „De Eendraght" in Hellevoetsluis verandert dteze week drie dagen in een dieren(te)huis. Hiervoor zorgt de vereniging Fauna Sport, die een tentoonstelling van niet minder dan op de kop af 578 dieren organi seert. Het wordt een bont festijn van ko nijnen, hoenders, watervogels, sierdui- ven en cavia's. Bijzonder aardig is, dat iedere dierenliefhebber er een kijkje kan nemen, zonder entreegeld te behoe ven te betalen. De tentoonstelling wordt op donder dag 23 november om 20.00 uur door bur gemeester J. A. A. Aarse geopend en blijft dan tot 22.00 uur toegankelijk. Op vrijdag is de tentoonstelling van 19.00 tot 22.00 uur open en 's zaterdags non stop van 10.00 tot 22.00 uur, dus 's ochtends tien tot 's avonds tien. De dieren zijn uit de gehele regio afkomstig. Niet alleen uit Voome, Put ten en Rozenburg, maar ook uit de Hoekse Waard, IJsseknonde en Goeree- Overflakkee. Alle inzendingen worden beoordeeld door een bijzonder deskun dige jury. Voor de tentoonstelling geldt een streng reglement. Het bestuur van de organiserende ver eniging rekent ondanks de groeiende kosten weer op een geslaagd sportief gebeuren. Om de lasten wat op te kun nen vangen, heeft men overigens een lo terij georganiseerd, die gesteund wordt door de firma Hebru B.V. aan de Hoon- aartstraat. Op zaterdag 25 november wordt de trekking gehouden. Een van de overige voorstellen is een crediet van 40.000,beschikbaar te stellen voor de aanleg van een par keerterrein ten behoeve van de bezoe kers van het ver. gebouw „Oostdam" en het te stichten gym. gebouw in de nieu we Oostdijk te Goedereede. De raad wordt ook een crediet ge vraagd a 27.000,voor de aanleg van een fietspad in Goedereede tussen de Kinderdijk en de oprit van de nieuwe brug. De raad zal ook worden voorgesteld het prioriteiten- en investeringsschema 1979-1982 vast te steUen, al mag het schema zo zeggen B. en W. geens zins als onveranderlijk worden be schouwd. Op de lijst van prioriteiten staan o.m. een bijdrage aan de polder Goeree m.b.t. exploitatie eindgemalen Ouddorp en Stellendam; exploitatielas ten Achterstraat 1 te Goedereede, recon structie Molenstraat en parkeerterrein te Goedereede; regionale brandweer en deelname muziekschool. Onder in de periode 79-82 te plegen investeringen staan o.a.: de uitbreiding van de rio lering Ouddorp-Oostdijkseweg, uitbrei ding o.l.s. te Stellendam, Sporthal an nex Ver, gebouw te Ouddorp, restau ratie van de toren te Ouddorp, overkap ping zwembad Stellendam, uitvoering Bibliotheekwet, uitvoering kaderwet specifiek welzijn, recreatieve voorzie ningen in het kader van de ruilverkave- lingswet. Dinsdag 21 november 1978. GER. GEMEENTEN OUDE TONGE woensdag 22 november 2.30 en 7 uur ds. A. Bac van Oostka- pelle. STAD AAN 'T HARINGVLIET woens dag 22 november 2.30 en 7 u^ir ds. A. Moerkerken, Nieuw Beijerland. Opgevangen in Ooltgensplaat zwart poesje van plm. 12 weken. Inl. bij die renarts, Minderhoud, Middelharnis, tel. 01870 - 2897. De herfst heerst zacht, met milde glorie strekt het gebied zich uit waarin zijn doen wordt waargenomen. Hij schiet de kleuren in de bomen en straalt een schoonheid uit die tot verrukking kan vervoeren al is ze vluchtig, teer. Wij weten dat die pracht van verven, die kleurenrijkdom straks gaat sterven, dat duurt maar even meer. Toch ga ik vreugdevol bewogen die wonderwereld door. Gaat deze schoonheid dan verloren, Straks wordt de aard opnieuw geboren Ik volg het gouden spoor. Lanerta. »»ü>JiKa»i3sa»»i»ss:sss»ü«s»«*«S3Si In plaats van kaartjes Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter CORDELIA PETRONILLA Wij noemen haar Danielle. Jaap en Marja de Blok Sommelsdijk, 17 november 1978. A. J. de Graaffstraat 8 JOHANNA ENGELINA Een heel klein mensje. Een piepjong leven. Een heel groot wonder. Ia ons op 16 november 1978 gegeven. We noemen haar JOLANDA Leen en Marja Hogerwerf 3248 BM Melissant, Hazelaar 16. Heden overleed in het ziekenhuis Bethesda te Dirkslanl, na een kortstondige ziekte onze gelief de broer, I zwager, oom en vriend in de ouderdom van 77 jaar en 4 maanden. Dordrecht: B. Hameete M. Hameete-Troost Oude Tonge: J. Hameete Den Bommel: J. Hameete Piershil: P. van Prooijen D. van Prooijen-Breur Oude Tonge, 19 november 1978. „Ebbe en Vloed" Gelegenheid tot afscheid en condoleren in het verzorgingstehuis „Ebbe en Vloed" dinsdag van 19.00 - 20.00 uur in de leeszaal Ie etage. Onze dierbare overledene is opgebaard op kamer 131. De Crematie zal plaats vinden op woensdag 22 november 10.45 uur in het Crematorium Rotter dam-Zuid. Vertrek vanaf „Ebbe en Vloed" 9.45 uur. Heden nam de Heere, na een korte ziekte, van ons weg, onze geliefde zuster, tante en nicht weduwe van Johannis Stouten in de ouderdom van 92 jaar en 3 maanden. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Fam. Kleinod Fam. Stouten Dirksland, 18 november 1978. Verpleeghuis „De Samaritaan", Sommelsdijk. Correspondentie- adres Julianalaan 4, Dirksland. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal van het bejaardencentrum. Margrietlaan 12 te Dirksland. De teraardebestelUng zal D.V. plaats hebben op woensdag 22 november a.s. des nam. 1 uur, vanuit de zaal van het bejaardencentrum, Msirgrietlaan 12. Heden nam de Heere nog onverwachts in het ver pleeghuis de Samaritaan uit ons midden weg, onze medebewoonster in de ouderdom van 92 jaar. Fam. de Miinck en de medebewoners van het Bejaardencentrum Margrietlaan. Dirksland, 18 november 1978. Margrietlaan 12 Heden behaagde het de Heere plotseling van ons weg te nemen, onze geliefde oma weduwe van Dammis Vroegindeweij in de ouderdom van bijna 79. jaar. Ad - Beatrix Janny - Cor Jan - Hanny Henny Middelharnis, 15 november 1978. DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor de belangstelling tijdens de ziekte en voor de vele blijken van deelneming' ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JAN LEENDERT LOKKER betuigen wij u onze welgemeende dank. In het bijzonder dokter van Rijswijk en zuster Termaaten voor de medische begeleiding. Ook ds. C. Oorschot en kerkeraad voor de leiding bij de begrafenis en de heer M. L. Kievit voor de korrekte verzorging van de begrafenis. Fam. Lokker Stellendam, november 1978. Met verslagenheid geven wij kennis dat de Here geheel .onverwacht tot Zich heeft genomen, mijn lieve zorgzame man, onze zorgzame papa, onze zoon, broer, zwager en oom echtgenoot van M. Meijer op de leeftijd van ruim 40 jaar. Hellevoetsluis: M. Donkersloot-Meijer Rob Eric ICarin Ooltgensplaat: E. Donkersloot C. J. Donkersloot-van der Vliet C. F. Donkersloot S. J. M. Donkersloot-Hut Den Bommel: L. Meijer A. Meijer-van Putten A. Meijer Oude Tonge: L. Meijer W. G. Meijer-van Rossum Hardinxveld; R. Mastenbroek J. Mastenbroek-Meijer Middelharnis: J. C. Meijer M. A. Meijer-Kool en verdere familie. Hellevoetsluis, 16 november 1978. Karel de Stoutestraat 30. De begrafenis heeft dinsdag 21 november 1978 plaats gehad op de algemene begraafplaats aan de Smitsweg te Hellevoetsluis. Heden ging tot onze grote droefheid en geheel on verwacht van ons heen, m.ijn lieve man, broer, onze oom en beste zwager in de ouderdom van 74 jaar. Epse: W. M. L. van der Sluys- van der Breggen Ede: L. H. Bruins-van der Sluys Nijmegen: M. L. Hes van Zweeden- van Zoelen F. S. Hes van Zweeden Cap d' Ail: J. C. van Zoelen J. Th. A. van Zoelen van der Breggen Liverpool: R. R. van Zoelen P. van Zoelen-Troilett Schiedam: A. van Zoelen Epse, 16 november 1978. Burg. van der Feltzweg 3 De crematie heeft op 20 november te Dieren in besloten kring plaatsgevonden. COöP. DORPSVERENIGING t.b.v.d. LANDBOUW G.A. NIEUWE TONGE Welke gehouden zal worden op donderdag 14 de cember 1978 in Ons Dorpshuis te Nieuwe-Tonge. Aanvang 20.00 uur. AGENDA: 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Verslag commissie, nazien rekening boekjaar '77/'78; aanwijzing nieuw commissielid. 4. Vaststelling rekening boekjaar '77/'78. 5. Ballotage nieuwe leden. 6. Bestuursverkiezing. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag en sluiting. Het Bestuur. Internationaal Ontvangstcentrutn van het Bedrijfsleven in Nederland heeft per 1 januari 1979 een vacature voor de functie van Voor deze uitstekend gehonoreerde functie in een internationaal luxe hotelbedrijf vragen wij een ervaren kracht met een representatief voorko men en goede omgangsvormen. Leeftijd 20 jaar. Belangstelling voor de administratie. Kennis van moderne talen vereist. Middelbare opleiding. De werkzaamheden worden wisseldiensten ver richt van 07.00 uur tot 15.30 uur en van 15.00 uur tot 24.00 uur (i.m. 23.00 uur); voor woonruimte kan gezorgd worden. Sollicitaties schriftelijk of mondeling: telef. 01751 - 19201 te richten aan de Directie, postbus 1070, 2240 BB Wassenaar. TOPSLAGERIJ vraagt vanaf 18 jaar. DUBBELE RING 2 - SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1978 | | pagina 2